Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.12.02. 12:17:31

Covid protokol miatt semmi értelme őket üldözni ma srácok, nem adhatnak autogrammot, nem léphetnek ki a szállodából, és nem fogsz 10 méternél közelebb jutni senkihez és mindenkin maszk lesz.

Bár már voltam a Camp Nou-ba és nagy élmény látni őket, mikor megtudtam Barcával vagyunk egy csoportba és csak decemberbe jönnek mondtam yeeeaah addig le is megy ez a f..s sőt egyik barátom MLSZ-nél jegyértékesítéssel foglalkozik, úgyhogy még az is lesz ha a puskásba teszik a meccset.
Erre jött a 30%, akkor már rezegett a léc, jött, hogy jól megy a Barca azaz B kerettel lesznek és most már zártkapus is.
Valószínű sose látom többé Messit barcelona mezben, főleg nem idehaza ingyen VIP szektorból :roll: egy életreszóló élménytől választott el a Covid, ezt biztosan meséltem volna az unokáknak, hogy mikor Messi pesten 68e néző előtt bla bla :mrgreen:

Mekkora szerencsétlen dolog ez a hihetetlen szerencsében, hogy magyar csapattal BL-ben egy ilyen fullos stadionnal a Barcát fogadva tévézünk otthon :|
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.02. 10:31:18

Csak vigyázz, hazaérj 8ig 😈😱
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.02. 10:18:55

davi10 írta:
2020.12.02. 09:29:16
Na még egy utolsó kérdés, aztán leállok a stalkolással :D
Ha 9-kor kezdődik a meccs, kb. hánykor érkeznek meg a stadionba? 6-7?
Az már tuti, hogy a Four Seasons-be vannak, érdekelne, hogy kb. mikor hagyhatják el a szállodát.
Igen, 1,5-2 órával előtte szerintem már ott vannak, a bemelegítés miatt, legalábbis haza pályán ott szoktak lenni. Bár szerintem most a covid intézkedések miatt nem hiszem, hogy 5-10 méternél közelebb lehetne menni a játékosokhoz
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.02. 09:29:16

Na még egy utolsó kérdés, aztán leállok a stalkolással :D
Ha 9-kor kezdődik a meccs, kb. hánykor érkeznek meg a stadionba? 6-7?
Az már tuti, hogy a Four Seasons-be vannak, érdekelne, hogy kb. mikor hagyhatják el a szállodát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.12.01. 13:49:24

Na Messi, Mats és Coutinho után nem utazik Araujo és Umtiti sem. Lenglet viszont igen... :shock:

A keret alapján szerintem ez a kezdő várható:
Neto - Dest, Mingueza, De Jong, Firpo - Pjanic/Busquets, Alena - Dembelé, Griezmann, Trincao - Braithwaite

Kérdés még Pedri, de szerintem most ő is csere lesz, sokat játszott ő is mostanában, valamint biztos vagyok benne, hogy Puig is szerepet kaphat, még csereként is.

Rebrov nem tudom milyen taktikához fog nyúlni, lehet hogy a Torinóban látott 5 védős rendszer lesz megint.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.01. 11:48:33

soadroli írta:
2020.12.01. 11:40:46
Messi, ter Stegen and Coutinho have been given the day off, and they won't travel to Budapest for tomorrow's Champions League game. [RAC1]
Azért ha valakinek van infója, hogy mikor, hol lehetne őket elcsípni, ne tartsa magában.

Az egyetlen oldal , ahol olvasni lehetett valamit, az a ripost volt, akik azt írták, hogy lehet, hogy a Corinthia Hotel-ben lesznek, mert a Bayern is ott volt :D

Amúgy kiegyeznék az X-el, a Fradi beelőzné a Dinamo-t mi meg ha nem kapunk ki a Juve-tól, akkor megvan az első hely is. Feltéve, hogy a Juve elkeni a Kijev B-t.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.12.01. 11:40:46

Messi, ter Stegen and Coutinho have been given the day off, and they won't travel to Budapest for tomorrow's Champions League game. [RAC1]
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.30. 11:36:48

Chino írta:
2020.11.30. 11:06:42


Igazad van, olyan szinten kaptam sokkot, hogy magamnál sem voltam és földig hajoltam az érveid előtt.
Elég lett volna, ha szimplán elfogadtad volna az érveimet, mint egy intelligens, normális ember. De neked nem tetszett, hogy buktad a vitát, és vérben forgó szemekkel erőlködtél, hogy valahogy mégis jól keveredj ki ebből, de csak még mélyebbre ástál. Pedig elég lett volna annyit írnod, hogy "OK, tényleg változtatni kell a védelmen".
Chino írta:
2020.11.30. 11:06:42


Te egyszerűen átmentél gusztustalan stílussal személyeskedésbe

Ezt nem tudom komolyan venni egy olyan embertől, aki kapásból azzal dobálózott, hogy a másik mire alkalmas és mire nem, és máris ordenáré vagdalkozásba kezdett, csak mert eltért a véleményünk. Itt is tökéletesen ellentmondtál önmagadnak, miközben fröcsögve fröcsögtél, önmagadnak persze kikéred az állítólagos személyeskedést. Miközben azért lássuk be, személyeskedésért nem kell a szomszédba menned. A véleményem megvan rólad, ami, mint sejted, roppant lesújtó, de aki itt személyeskedett, az te voltál.

Chino írta:
2020.11.30. 11:06:42

Ezt a fórumon senki sem vitatja.
Más valóban nem, te kapálóztál és hisztériáztál minden egyes alkalommal, ha a védelmet kritizáltam.

Chino írta:
2020.11.30. 11:06:42

elől tavalyhoz képest radikális, hirtelen visszaesés történt, ahol 100+ milliós játékosok (plusz Messi) játszanak és olyan ordító ziccereket bénáznak el, amiket tavaly nagy százalékban értékesítettek. És ezt jelenleg nagyobb problémának tartom
Ez a te dolgod, ennek semmi köze nem volt ahhoz, amit én írtam. Már egyszer leírtam neked, hogy a monodrámáidat magadban kellene lerendezned. Hogy mit tartasz nagyobb problémának, a te dolgod. Én arról írtam, hogy a védelemben szükség lenne változásokra. És ott is valóban ellentmondtál önmagadnak, mert tényleg azt írtad, hogy a védelemben képességbeli problémák vannak, míg elől többet is ki tudnának hozni magukból a játékosaink. Akkor hol van szükség változtatásokra?

Chino írta:
2020.11.30. 11:06:42

úgy örül állítólag kedvenc csapata játékosának sérüléséhez, mintha Bl-t nyernünk volna, de az önelégültséged kiváltotta belőlem még ezt az utolsó hozzászólást, amivel remélem ezt be is fejezhetjük.
Nem a sérüléseknek örülök, hanem annak, hogy lehetőség nyílik új játékosok felemelkedésére, amire nagyon nagy szükségünk van. Ennek edzői döntésekkel kellett volna megtörténnie. Ha önelégültséget éreztél bennem, az a saját kisebbségi komplexusod volt, ami érződik a vergődésed minden egyes rugkapálózásán. Én aztán nem bánom, háborogj csak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.11.30. 11:27:33

Szerintem De Jong ismét pihenőt fog kapni,ha Lenglet is kidőlt hetekre akkor lesz bőven feladata a hollandnak. Azon kívül játszhatnának a cserék(Trincao,Firpo,Alena,Puig). Araujo még gondolom nem épült fel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.30. 11:06:42

gránit írta:
2020.11.27. 20:41:42


A félig kolléga. :mrgreen: :mrgreen: A szakítópróbás analógiámmal már megadtam a sakk-mattot, ott már vége volt a vitának. Sokkal gyöngébb volt a tavalyi és az idei védelmünk, mint azt megelőzően..........
Igazad van, olyan szinten kaptam sokkot, hogy magamnál sem voltam és földig hajoltam az érveid előtt.
Te egyszerűen átmentél gusztustalan stílussal személyeskedésbe és nem volt/nincs kedvem ezt a szélmalomharcot folytatni. Úgy tettél mintha én teljesen elégedett lennék a védelemmel, amit ha megmutatod én hol írtam kezet csókolok neked. Többször kifejtettem a kritikámat, Lenglet kb. egy Digne 2.0, aki szükség esetén beugorhat, de képességei alapján nem képvisel egy Barca kezdő szintet, Piquének pedig legalább 2 éve vissza kellett volna vonulnia. Ezt a fórumon senki sem vitatja. De a védelemnek ez a "gyengesége" nem egyik szezonról a másikra történt, míg elől tavalyhoz képest radikális, hirtelen visszaesés történt, ahol 100+ milliós játékosok (plusz Messi) játszanak és olyan ordító ziccereket bénáznak el, amiket tavaly nagy százalékban értékesítettek. És ezt jelenleg nagyobb problémának tartom, mert azt nem lehet annyival megoldani, hogy újabb 120 millióért veszünk valakit.
A védelem erősítésének hiányát pedig nagy részben köszönhetjük Barto-papának, mert olyan szintre züllesztette a klubot anyagilag (is), hogy még 15 milliót sem tudtunk egy cb-ért kipengetni.
Minguesa ajnározásáról és kezdőbe való követeléséről pedig annyit, hogy tegnap ő is olyat bakizott, hogy csak Torresnek köszönhetjük meg, hogy ajtó-ablak ziccert hagyott ki. (félreértés ne essék, ennek ellenére én is nagyon bízom benne, és látszik benne a potenciál, hogy komoly karriert fusson be, akár nálunk is)

Nem kívántam folytatni az általad személyeskedésbe torkolló vitát, főleg egy olyan emberrel, aki úgy örül állítólag kedvenc csapata játékosának sérüléséhez, mintha Bl-t nyernünk volna, de az önelégültséged kiváltotta belőlem még ezt az utolsó hozzászólást, amivel remélem ezt be is fejezhetjük.

De, hogy ne legyen teljesen off.
Kíváncsi leszek Koeman mennyit fog rotálni, sanszos egy kijevihez hasonló kezdő, ami számomra elég meglepő volt, mert közel sem volt tét nélküli meccs, sokat számított a csoportelsőség szempontjából. Most elég megverni a Fradit és utána egy X vagy egy szük vereség is belefér, hogy elsők legyünk. (bár amilyen felfordulás van, lehet, hogy egy másodikkal jobban járunk)
Igazából csak az Alba-Firpo poszt a kérdéses, illetve, hogy Dembélé és Brait mellett ki lesz, bár jó lenne Dest-tel nem kockáztatni. Kíváncsi vagyok, hogy Koeman bevállal-e egy háromvédős rendszert.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.30. 10:03:45

Mascherano14 írta:
2020.11.25. 21:39:39
December 2-án hogyan lehetne látni élőben a srácokat? Kiszivároghat a szállás, útvonal stb? Pl Sevilla-ban a busz mellett is álltunk, beszálláskor 15-20 m-re a játékosoktól.
Ez engem is érdekelne. Én csak feltételezem, hogy a Four Seasons-be viszik őket, a horvát focicsapat is ott volt ha jól tudom. Meg most biztos van 1-2 üres szoba :D
De lehet valami időpontot tudni? Gondolom aláírásokat a vírus alatt végképp nem osztogatnak, de azért csak megnézném Messi-t olyan 5 méterről, hogy tényleg olyan kicsi-e.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Sindic de Socis
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.27. 15:48:37

2020.11.27. 22:38:07

Elsőre is értettük a példabeszédet, Trollbuster kolléga :D
Jó a párhuzam. Annyit tennék hozzá, hogy Puyolék előtt ott volt van Bommel is, aki nem pörgette a fülén a labdát, de pontosan azt tette, amire szükség volt. Gondoskodott arról, hogy a védelmet minél kevesebb közvetlen veszély érje és vágta a fát ha kellett. Nem volt egy szimpatikus játékos, de nagy szerepe volt abban hogy azokban az epikus viadalokban felénk billenjen a mérleg nyelve és nálunk ne legyen baklövés. Na de majd most! Jöhet Mingueza, Araujo és Dest elől is elhárult az akadály. Ez már remélhetőleg nem egy harakiri anyag lesz!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.27. 20:41:42

Sindic de Socis írta:
2020.11.27. 16:43:38

Technikusként mondom, hogy a szakítószilárdságos példád nagyon ül. Lehet, hogy a bajnokságban a matracosokat leszámítva nem kapunk több gólt, mint a többi európai élcsapat, csak azok a Bayerntől sem kaptak volna nyolc gólt.
A félig kolléga. :mrgreen: :mrgreen: A szakítópróbás analógiámmal már megadtam a sakk-mattot, ott már vége volt a vitának. Sokkal gyöngébb volt a tavalyi és az idei védelmünk, mint azt megelőzően, de ettől még nem fogunk sokkal több gólt kapni, mint azokban az években, mert a védelmünk ettől még nem lesz sokkal nagyobb nyomás alá helyezve a meccsek többségében. Így látszólag elfogadható mennyiségű kapott góllal zártuk az elmúlt éveket, és fogjuk ezt a szezont is, de komoly nyomás alatt a közelmúlt Barca-védelmei már összeroppantak. Ezért fölösleges ezt más klubok védelmeinek statisztikáival összehasonlítani. Kis nyomás alatt a tavalyi szezont is lehoztuk 38 bekapott góllal a Ligában, azaz meccsenként átlagosan kapott egy góllal, ami nem tűnik katasztrofálisnak. De amikor jött az igazi szakítópróba, akkor világlott ki, hogy silány az anyag. Olyan silányságra derült fény a védelemben, ami a bajnoki meccsek kis nyomása miatt addig nem derült ki. A belső védőink állva várták a labdát a negyeddöntőben... A fényévekkel mögülük érkező müncheni játékosok le tudtak így csapni a labdára. De Jong nem tudta, mi az az elzárás. Lewandowski adott neki egy klasszik elzárást, ő meg bújt bele az elzárásba, ahelyett, hogy szabadult volna belőle. Csak abban bízhattunk, hogy Müller elröhögi magát ezen, és ezért hagyja majd ki.

Egy sor olyan védelmi gyengeségre derült fény, ami kis nyomás alatt nem derül ki. Ezzel szemben a 2005-2006-os BL-győztes csapatunk elképesztően kiélezett párharcokat tudott úgy megnyerni, hihetetlenül erős csapatok ellen, egy nagyon erős Chelsea és egy nagyon erős Milan ellen, hogy a Puyol-Marquez-páros gyakorlatilag rendíthetetlen, nagyon megbízható, mondhatni, gránitkeménységű volt. 13 meccsen mindössze 5 gólt kaptak, az egyenes kieséses szakaszban 7 meccs alatt mindössze 3-at. Kiélezett párharcokban nem törtek meg, és ez volt a döntő tényező. A Milan ellen lehoztak egy 1-0; 0-0-ás párharcot, kapott gól nélkül. Hihetetlenül nehéz volt annak a Milannak gólt lőni, pedig micsoda támadóink voltak. De eggyel be tudtunk csusszanni a döntőbe, mert hátul nem hibáztunk. Az ilyen késhegyre menő párharcokat az nyeri, aki kevesebbet hibázik, és ők nem hibáztak. Hihetetlen, hogy egy BL-meccsen sem kaptak egy gólnál többet. Szoros küzdelemben ez a döntő faktor. Ha viszont egy meccsen nyolcat bekapsz, mert a védők nem tudják, melyik a bal- és jobbkezük, lehet elől egy Eto'o-d, Ronaldinhód, Messid vagy bárkid, esélytelen vagy. Hogy nemzetközi porondon meddig jutunk el, azt az elmúlt években a védelmünk határolta be. Ami persze nem azt jelenti, hogy lőtt gól nélkül lehet nyerni. Mindkettő ugyanolyan fontos, a jelenlegi helyzetben viszont a védelem volt az, ahol szükség volt, azaz szükség lesz a változásokra, mert ilyen gyenge védelemmel BL-t nem lehet nyerni. Egy lőtt góllal lehet, nyolc kapottal nem.
Sindic de Socis
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.11.27. 15:48:37

2020.11.27. 16:43:38

Gránit!

Tűpontos helyzetelemzésedhez annyit tennék hozzá, hogy akkor mégis mi a fenének van két hátsó középpályásunk, ha egy középhátvédnek ennyire fel kell húzódnia, mint azt a kielemzett szituációk is mutatják, óriási üres területeket, indítási lehetségeket nyújtva ezzel a kapunk felé az ellenfél számára. A 4-2-3-1-es rendszer (ami mint helyesen megjegyezted, Koeman esetében sokkal inkább 4-2-4) lényege pont az, hogy hosszában ad a csapatnak egy stabilitást, a középhátvédek biztonsággal maradhatnak hátul és védhetik a kapu előterét, nem fog negyvenöt méternyi üres terület adódni az ellenfél számára, mert a két védekező középályás szűr.

Jelenleg nem szűrnek, ebből adódott, hogy mindkét szituációban a középhátvéd húzódott fel irreálisan, csak az egyik meg tudta akasztani az ellenfél támadását, a másik nem. Kérdem én, akkor minek van két hátsó középpályásunk??? Voltak már de Jongnál és Pjanic-nál kevésbé tehetséges játékosok a csapatban, de szerkezetileg ennyire funkciótlanok aligha.

A vita rendkívül mulatságos volt, jócskán el is beszéltetek egymás mellett, ámbár az alapvető feltevésben, hogy szükség van egy klasszikus, betonkemény védekező középályásra, teljesen igazad van. Amiatt meg le a kalappal előtted, hogy az ürülékviharban sem hátráltál meg, és álltad a sztyeppei orkánt. Ilyen esetekben az érvelő emberek általában meghátrálnak, te viszont nem, bírom az ilyen logikus furkósbotokat. Etetted a trollt, de legalább pofozva.

Egy megjegyzést ha megengedsz: sokkal hamarabb lezárhattad volna a "vitát", és adhattál volna sakk-mattot a trollnak, ha rámutattál volna a troll legalapvetőbb önellentmondására. Azt állította, hogy a csatársorban több van, mint amennyit jelenleg mutat, ami így is van, viszont pont emiatt volt neked igazad. Pont azért, mert a csatársor többre is lenne képes, míg az eddigi védelem nem (ami most remélhetleg fel fog javulni az új kezdőjátékosokkal). Pont ezért szükséges a hátvédsor átalakítása, és pont ezért van igazad. A csatársorban is szívesen látnék egy új középcsatárt, de bennük alapvetően több van, míg az eddigi védelemben nem volt több, és ezért az elsőszámú prioritás a védelem átalakítása. Ott égetővé váltak a személyi változások, míg a csatársor ha megrázná magát, sokkal többet adhatna ki magából ugyanezekkel az emberekkel is. Az eddigi hátvédsor ezzel szemben nem, pont ezért elkerülhetetlenek ott a névcserék, amint azt megfogalmaztad.

Technikusként mondom, hogy a szakítószilárdságos példád nagyon ül. Lehet, hogy a bajnokságban a matracosokat leszámítva nem kapunk több gólt, mint a többi európai élcsapat, csak azok a Bayerntől sem kaptak volna nyolc gólt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 23:39:21

Peter írta:
2020.11.25. 22:08:44
A sors tálcán kínálja a Mingueza - Araujo belső párost.....hogy lesz-e ilyen vagy sem, az elsősorban Koemantól függ....ha megkapják a lehetőséget, onnantól már a két srácon a sor....
Abban reménykedek, hogy Koeman csak csökönyös, de nem ostoba, és annyi esze azért van, hogy nem megy szembe a saját érdekeivel. A hétvégén úgy elszabadultak az indulatok a közösségi média különböző platformjain, a Barcelona hivatalos csatornáin is, hogy valószínűleg megérezte, hogy sokkal több komédiába illő bohóckodás nem biztos, hogy bele fog neki férni. A Font-párt elzavarná. Bedobtam egy kommentben, hogy ha Piqué azt ígérte, hogy félreáll, ha lesz helyette más, miért tartozott a legelsők közé, aki máris hosszabbított, és miért nem adta át önként a helyét a kezdőben, a kígyózó válaszfolyamban azért kiderült, hogy korántsem csak a Font-párt küldené már el Koemant legszívesebben a francba. Mások pedig csak azért fognak Fontra szavazni, mert el akarják zavarni.

Nem valószínű, hogy a kommenteket bújta, az viszont nagyon is valószínű, hogy megérezte, hogy sokkal több ilyen burleszkfilmbe illő húzás már nem biztos, hogy belefér neki. Ettől jöhetett rá a nagy reformsugallat. Az élet is rákényszerítette a változásokra, ám ha nagyon alibizni akart volna rendes megoldás helyett, még mindig berakhatta volna de Jongot Lenglet mellé. De kénytelennek érezte, hogy valós megoldások után nézzen.

Külön felhívnám a figyelmet egy jelenetre, mert kísértetiesen hasonló volt szituáció, mint az Atleti ellen bekapott gól előtt (7:04). A Piqué-féle szerencsétlenkedés helyett Mingueza nem sokat gatyázott, egyszerűen beledöngölte az ellenfelét a földbe. A Dinamo Kijev előtt kínálkozott egy életveszélyes kiugratási lehetőség, de mielőtt ez megtörténhetett volna, Mingueza egyszerűen odament és beleverte a riválisát a földbe. A fickó csak nézett ki a fejéből, nos igen, ez nem a Piqué-féle balettiskola leckéje volt, mint a Betis ellen bekapott gól előtt.

https://www.youtube.com/watch?v=ThtLrTUfox4


És akkor most nézzük meg, hogy néhány nappal ezt megelőzően ugyanebben a játékszituációban mit művelt Gerard Piqué. Az hagyján, hogy n+1 méterre pattan el tőle a labda, de utána letámadás/szerelés helyett miért hátrál? Kire akart váltani, amikor egyetlen Atleti-játékos nem volt abban az irányban? Correa meg köszönte szépen, kényelmesen indíthatott egyet.

https://www.youtube.com/watch?v=Okh3EAPVBZU
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.25. 22:10:12

vg99 írta:
2020.11.25. 21:45:10
Azért megköszönhetjük a covidnak,hogy Lautarot nem vettük meg 111 milliós akciós áron. Nem ér annyit. Rajta lett volna a Barto elcseszett +100as igazolasai tablón.
+1
Nem rosszb amúgy, de 30 is sok érte, de őt is hozták volna Grizi, Dembi, Couti mellé 4. kudarcnak =D>
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.25. 22:08:44

A sors tálcán kínálja a Mingueza - Araujo belső párost.....hogy lesz-e ilyen vagy sem, az elsősorban Koemantól függ....ha megkapják a lehetőséget, onnantól már a két srácon a sor....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 21:52:42

vg99 írta:
2020.11.25. 21:45:10
Azért megköszönhetjük a covidnak,hogy Lautarot nem vettük meg 111 milliós akciós áron. Nem ér annyit. Rajta lett volna a Barto elcseszett +100as igazolasai tablón.
Ahogy azt is "megköszönhetjük" a koronavírusnak, hogy nem volt visszavágója a Bayern München elleni negyeddöntőnek. Azt a találkozót megúsztuk rendesen. Persze ha hátul nem szedjük össze magunkat, tavasszal megint ordas nagy verés lesz a vége, de most legalább adott a lehetőség a szükséges személycserékre. Te jó ég, hogy megúsztuk azt a visszavágót...
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.11.25. 21:45:10

Azért megköszönhetjük a covidnak,hogy Lautarot nem vettük meg 111 milliós akciós áron. Nem ér annyit. Rajta lett volna a Barto elcseszett +100as igazolasai tablón.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.11.25. 21:39:39

December 2-án hogyan lehetne látni élőben a srácokat? Kiszivároghat a szállás, útvonal stb? Pl Sevilla-ban a busz mellett is álltunk, beszálláskor 15-20 m-re a játékosoktól.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2020.11.25. 21:38:01

Megjegyzem az imádott, de szerény szellemi képességű Vidal olyan káros az Inter csapatában, sztem egy év mulva már nem lesz ott. Itt meg istenitették....mert hajt, aminek természetesnek kellene lennie!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 15:31:15

Peter írta:
2020.11.25. 14:16:27
gránit írta:
2020.11.25. 13:15:29
Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
4-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályát
Támogatom. A 4-3-3 jó lenne, egy vkp-val és két irányítóval. Ez a két mélységi középpályásos dolog nekem sem tetszik. Se nem szűrnek, se nem irányítanak, Pjanic-ot tegnap észre sem vettem a pályán, annyira funkciótlan volt. "Kedvencem" még, amikor hátrányban Koeman nyakra-főre beküldi a támadókat, de irányítót egyet se, aki el is juttatná hozzájuk a labdát. Ezért szakadozik a kép ebben az ömlesztett 4-2-4-ben, ez egy 50 éve kihalt formáció, amit pontosan az a célkitűzés haladott meg, amit említettél, a középpálya uralása és a kreatív középpályások.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.25. 14:16:27

gránit írta:
2020.11.25. 13:15:29
Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
4-3-3 lenne ideális, de akár a 3-4-3 felállásban még több lehetne.....jobban "uralva" a középpályát
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.25. 13:26:27

Barcahun írta:
2020.11.25. 13:03:38
Aztán most meg Braitwaith milyen szuper csatár lett, szerintem semmilyen, szinte bárkit oda lehetett volna tenni a Dinamo B ellen a ligából csatárposzton, valami hasonlót azért tudott volna, Grizi is végre azt tette, amit kell, helyzetből gólt, ami nála nem is annyira egyértelmű, ha kezdett volna, akkor most ő lenne sziper szuper marionk valószínű.



És most hogy mindenzt láttuk nézzúk, meg ahogy hétvégén Kűman úr De Jonggal védőt játszat, Grizivel 9s-t, Pedrit a szélen szenvedtetti posztján kivül, szorítsunk, hogy Dembele ne sérüljön meg, nézzük ahogy Messi hátrányba csipőre tett kézzel a kezdőkörben Man City mezébe képzeli magát, miközben Stegen még kivéd plussz 3 kapott gólt, de legalább vigasztal a tudat SR, Busi, Pique csak azért nem lesznek ott mert sérültek :mrgreen: =D> =P~
Griezmann is kezdett már a Dinamo ellen (otthon), nulla volt ott is. Ahogy eddig majdnem minden meccsen. Én nem nézném le Braithwaite-et, pláne úgy nem, hogy ilyen fos a keret.

Főoldali cikk, Koeman Mingueza-ról:

"A fejlődése szempontjából fontos lesz a folytonosság. Ma bizonyított, de még sokat kell dolgoznia. Öt-hat hétig edzett velünk, jó benyomást keltett bennünk. Megmutatta, hogy számíthatunk rá középhátvédként. Valószínű, hogy vasárnap újra ő lesz az egyik belső védő."

Reméljük...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2465
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.11.25. 13:15:29

Pedri még csak 18 éves - éppen ma! :D -, így nem marasztalnám el, viszont Puig ritmusváltásaiban én többet látok, jobban ki tudja mozdítani a védelmet az állásaiból. Pedri nekem statikusabbnak tűnik. Lehetnének akár egyszerre is a pályán, csak nem ebben a 4-2-4-féle furcsaságban. Ebben a modellben Pedrinek is csak egy tőle idegen poszton van hely, teljesen súlytalan is volt az Atleti ellen.
Válasz küldése