Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.10. 07:11:41

Bayern München, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Borussia Dortmund és Paris Saint-Germain.

Nem tudom mikor voltunk utoljára ennyire esélytelenek már a sorsolás előtt. Talán a City és Pep megkegyelmezne és nem kapnánk ki nagyon :D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.10. 05:59:36

Így van! Koeman változtatott a formáción, de az alap Barcelona taktikán kicsit sem: a végtelenségig tökölünk a labdával. Ehhez hozzájön, hogy szélesebben támadunk, mint korábban, ami miatt még nagyobb szenvedés az egész. A mai fociban nincs lehetőség tökölni, mert visszaáll az ellenfél védelme, utána meg lekontráznak.
Szerintem amúgy a Barcelona az egyik utolsó csapat, ami meg meri engedni magának ezt a totális támadás - nulla védekezés kombinációt. Eléggé luxusnak tűnik, főleg, hogy még kevesek is vagyunk hozzá. Bentragadtunk valami nosztalgiában.
Nekem nincs bajom azzal, hogy Koeman új csapatot akar építeni. Építsen! A bajom, hogy már lassan egy tucat meccs lement és nem látom, hogy észrevenné a problémát. Teljesen ilyen elvi, elméleti szakembernek tűnik, aki hitegeti magát egy taktikával, egy játékrendszerrel, hogy annak működnie kell, az működni fog és nem látja be, hogy a valóság az eltér ettől.
A valóság az, hogy vannak olyan bajnoki meccsek, amiken 40-50 perc alatt nem hogy fordítani nem tudunk, de még gólt rúgni se a kiegyenlítéshez. Az esélytelenség, a reménytelenség a legbosszantóbb.
Volt egy-két jó meccs, gyengébb csapatok ellen, amikor úgy tűnt, hogy megcsillan valami kreativitás, jön valami ismeretlen dinamizmus, a fiatalok adnak egy kis csavart, egy kis kavart az ellenfél védelmének, de aztán megint minden visszaállít a Valverde óta jól ismert tilit-toliba, azzal a különbséggel, hogy akkor legalább liga elsők voltunk, most meg közelébe sem.

Amúgy korábban a tiki-taka azért működött, mert sokkal szervezetlenebb volt az ellenfelek védekezése és egy erős középpályával, strukturált, sok passzos csapatjátékkal egyszerűen szétaláztuk az ide-oda rohangáló védelmeket. Évekig senkinek nem volt ellenszere erre, de aztán később megtanulták, hogy a Barca könnyedén verhető szervezetten mozgó, területet tartó, összetömörülő bunkervédekezéssel és gyors, szűk kontrákkal.
Erre a bunkervédekezésre logikus reakció amúgy a szélek erősítése, hiszen a szélen folyó támadások széthúzzák a védelmet és ilyenkor középen át lehet törni. Igen ám, de középen meg valahogy nem megy a játék mostanában. Legalábbis nem elég jól. A széleket meg megoldják úgy, hogy kicsit szélesebben állnak, adaptálódva hozzánk.

Szerintem a legjobb meccseket akkor játszottuk, amikor középen, kis területeken be tudtunk törni egymáshoz közel álló játékosokkal. Említettétek, hogy a kosaras taktikához hasonló. Tetszett az a fejtegetés, mert ténylegesen ez az, amire szükségünk lenne. Betömörülő védelem ellen nincs más megoldás, mint hogy sok emberrel, kis területen, ékben támadunk.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.12.09. 22:37:03

NovaProspekt írta:
2020.12.09. 19:19:06
Az volt az érzésem a tegnapi meccsen, h tele vagyunk technikás, focizni tudó játékosokkal, de ehhez a játékhoz egyszerűen nincs meg bennük az intelligencia, tökösség és az összeszokottság. A mód, ahogyan mi gólt akarunk szerezni, baromi bonyolult és körülményes.
10 éve talán működött egy elég korszakos gárdával, de akkor sem volt véletlen, hogy nem kezdtek el mások is hirtelen így focizni, hogy úgy mondjam. :D

Ha egy nyuggertusz is le tud minket kontrázni, az azért elég gáz.
Maximálisan egyetértek, olyan bonyolult focit játszunk amire semmi szükség, passzolunk 30 at egy akcióban, holott fel lehet érni az ellenfél kapujához néhány gyors passzal és alig pár másodperc alatt. Mi meg járatjuk a labdát aztán, már visszaérni sincs idő, úgy lekontráznak.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.09. 19:19:06

Az volt az érzésem a tegnapi meccsen, h tele vagyunk technikás, focizni tudó játékosokkal, de ehhez a játékhoz egyszerűen nincs meg bennük az intelligencia, tökösség és az összeszokottság. A mód, ahogyan mi gólt akarunk szerezni, baromi bonyolult és körülményes.
10 éve talán működött egy elég korszakos gárdával, de akkor sem volt véletlen, hogy nem kezdtek el mások is hirtelen így focizni, hogy úgy mondjam. :D

Ha egy nyuggertusz is le tud minket kontrázni, az azért elég gáz.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.09. 18:25:19

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.12.09. 15:08:13

Emlékeztek amikor a Barca twittelte hogy elhozták a GOAT-t Torinoba? A juve most visszaírt joggal. Már akkor is cikinek éreztem a Barca részéről a kiírást, de most még inkább :D
Csak is Puyol
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.09. 13:42:36

Vakmacska írta:
2020.12.09. 05:41:18
A Juve kapott két kamutizit.
Halkan jegyzem meg, hogy a Fradinak egy olyan kezezésre nem adtak tizit amit a védő maga elé ütött le, és indított belőle támadást.
De nem ezen ment el a meccs, hanem azon, hogy kreatív játékosunk csak Messi van. Aki lát is a pályán. Grizes 3x ért labdához. Braith többet tett, mint ő egész meccsen. Pjanic is rohadtul kellett, ezt a színvonalat bármelyik kp-s lehozta volna.
Gondolkozni és látni a pályán nem húszévesen kell megtanulni.

Messinek eddig azért ment jól/jobban, mert volt legalább egy Lajos, akivel össze tudott játszani. De most...

Ha más nem megy, akkor legyen elől a dán meg a csigaevő, az rúgdaljuk előre nekik a labdát.

Senki nem mer felvállalni semmit, nincs semmi önbizalmuk
Az a két gól eléggé megfogta a csapatot, de ezt a Juvet simázni kellett volna. Volt kb. három helyzetük az egész meccsen, nem igazán emlékszem, hogy MAtS-nak túl nagy bravúrokat kellett volna bemutatni.
Elől viszont iszonyatos volt nézni azt az illetődöttséget. Ha valakinek volt már egy rossz megoldása utána semmit nem mert vállalni. Pjanic is égbe lőtt egy labdát aztán még ajtó-ablak helyzetben sem mert semmit elvállalni. Trincao gyakorlatilag csak dísznek van már ott, támadásban nulla, de még visszazárni sem tud rendesen. Griezmann miatt én már nem tudom okolni az edzőket. Azt se tudja, hogy a pálya melyik részén van pontosan a helyzetkihasználását meg hagyjuk is.
Messit viszont dicséret illeti minden szempontból. Rég láttam, hogy ennyire motivált lett volna, nagyon kapart, odatette magát megérdemelt volna legalább egy gólt, simán a mezőny legjobbja volt. A szerencse meg Buffon sajnos nem állt mellé, nagyon sajnáltam. Akit még pozitív irányban ki lehetne valamennyire emelni az szerintem De Jong, illetve az első félidőben Dest nagyot játszott, kár hogy a másodikban úgy visszaesett.
A többiek viszont kabaré. Albat észre se lehetett venni, Lenglet már nem okoz meglepetést, Pjanic töketlen , a támadószekció Messit leszámítva olyan impotens, hogy rossz nézni.
Braite meg Riqui legalább felkavarta az állóvizet, nagyon jó szálltak be, remélem Koeman is észreveszi, több lehetőséget kap és parkolópályára rakja kicsit a franciát.
A bíró viszont egy vicc, elvileg azért lenne a VAR, hogy ilyen esetek ne fordulhassanak elő, még az egyértelmű tizenegyeseket is visszanézik ezt meg csont nélkül befújják. Egyszerűen vicc kategória ami néha folyik. Majd biztosan elmesélni mit kellett volna Araujonak csinálni. Azt viszont remélem hogy csak elővigyázatosságból kellett lecserélni. A gólnál mondjuk ő is hibázott, de attól függetlenül sztem az ő játéka rendben volt.

Összességében nem tartom korrektnek az eredményt, nem volt ennyi közte, de ezzel a játékkal a csoportelsőséget ennek ellenére nem érdemeltük meg.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 07:40:04

Tivadar6 írta:
2020.12.08. 21:46:39
Trincao lesz a mi Assensionk :lol:
Assensionak legalább volt egy Entrée.....Trincaonak semmi....miközben folyamatosan megkapta a lehetőségeket....eddig vártam róla bármit is írni.....de jelentéktelen a srác....szürke, dehogy....szintelen, szagtalan....töltelék cuccnak se való
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.09. 07:06:53

Legutóbb Lucho vállalta fel, hogy ha kellett, átadtuk a területet, hogy kicsalogassuk az ellenfelet, az MSN ficánkolt is akkor rendesen.
Most se a játékosállomány, se a taktika nincs meg. Ezzel a tegnapi zakóval gyakorlatilag már a 16-ban kizúghatunk csúnyán, mert jöhet a Bayern, vagy a Pool akár.
Egyébként tegnap Messi hajtott, akart, a lövései sajnos csemegék voltak Buffonnak, naggyá tette az öreget, talán utoljára. Aki tetszett még az De Jong, Busi helyén/hiányában kifejezetten jól mozgott, ill. Brait is jól szállt be, agilisan, többet tett az első 5 perce alatt, mint Griez egész meccsen. Puigon érezhető volt a meccshiány, de a mozgása a labdával nagyon durva, benne ott van a Barca gén, sokkal többet kellene játszania, pk. Cou állandó cseréjeként, aztán kitudja.
A védelem katasztrófa!!! Ha a Bayern jön szembe a 16-ban, akkor oda vissza zakó és jó ha 12-vel megússzuk a 2 meccset. Nekem speciel Dest sem jött be. Semedohoz képest visszalépés szerintem.
Látjuk, hogy komoly hiányosságok vannak, de nem tudunk igazolni. Kb. 2 éve mondtam, nehogy úgy járjunk mint a Milan.... Úgy jártunk. Fiatal név nélküli játékosokból álló középcsapat, akinek az EL indulás sem jött össze évekig.... Pénz és igazolások nélkül évekig ez lesz. Szomorú nagyon.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.12.09. 05:41:18

A Juve kapott két kamutizit.
Halkan jegyzem meg, hogy a Fradinak egy olyan kezezésre nem adtak tizit amit a védő maga elé ütött le, és indított belőle támadást.
De nem ezen ment el a meccs, hanem azon, hogy kreatív játékosunk csak Messi van. Aki lát is a pályán. Grizes 3x ért labdához. Braith többet tett, mint ő egész meccsen. Pjanic is rohadtul kellett, ezt a színvonalat bármelyik kp-s lehozta volna.
Gondolkozni és látni a pályán nem húszévesen kell megtanulni.

Messinek eddig azért ment jól/jobban, mert volt legalább egy Lajos, akivel össze tudott játszani. De most...

Ha más nem megy, akkor legyen elől a dán meg a csigaevő, az rúgdaljuk előre nekik a labdát.

Senki nem mer felvállalni semmit, nincs semmi önbizalmuk
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.09. 02:37:58

Nem tudom akkor, mi kéne. Kellene valami új szabály, hogy minden 20. passz után kapjon egy gólt a csapat, vagy minden 5. kihagyott helyzet gólnak számít. Mi lennénk a legjobbak onnantól.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 01:39:08

vidra írta:
2020.12.09. 01:10:06
meg kéne szüntetni azt a nagyon beteg Barcelona szokást, hogy képtelenek vagyunk az egész csapat támogatása nélkül támadni.

lassan a kapust is feltoljuk támadni. Bocsánat, nem támadni, hanem passzolgatni jobbra, balra
Ez pedig azzal is jár, hogy a "védők" vonala mögött gyakran negyven-ötven méternyi üres területek tátonganak, így labdavesztések után egy kósza indításból egy középszerű csapat is a hatunkba tud kerülni, és simán le tud minket kontrázni. Tavaly is rengeteg gólt kaptunk emiatt, és egy szót nem szólhattunk volna, ha a hétvégén a Cadiz rúg nekünk egy négyest. Szerencsére az összes kontrájukat eltöketlenkedték, de egy erős csapat ellen rengeteg gólt be tudunk emiatt nyelni.

Tavaly erre azt mondtam, hogy nem kéne ennyire felhúzódni, lehetne hátul is adogatni, kijjebb csalogatni az ellenfelet, fellazítani a soraikat, miközben a pálya hosszában mi is nyernénk egy kis stabilitást. De most már ez sem működne, mert minél közelebb vagyunk a saját kapunkhoz, annál nagyobb a közvetlen veszély, hogy a töketlen "védelem" összehoz egy Monty Python-jelenetet megszégyenítő találatot az ellenfélnek. Olyan játékosokkal, mint Lenglet, sajnos semmilyen taktika nem működik, minden taktikát csak épkézláb játékosokkal lehet megvalósítani.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.09. 01:10:06

Katasztrófa a taktika. Hlye is látja, mit kellene változtatni: redukálni kéne a csapat szélességét a támadásban és meg kéne szüntetni azt a nagyon beteg Barcelona szokást, hogy képtelenek vagyunk az egész csapat támogatása nélkül támadni. Egyszerűen nulla a kontrajátékunk, mindig bevárunk mindenkit. Az a baj, hogy ezzel az ellenfél bunkervédelmének visszaállását is bevárjuk. A probléma megoldására soha, de soha nem azt csináljuk (ami amúgy a tényleges megoldás lenne), hogy odaadjuk kicsit az ellenfélnek a labdát, had támadjanak, had mozogjanak ki, aztán bumm kontra, hanem lassan a kapust is feltoljuk támadni. Bocsánat, nem támadni, hanem passzolgatni jobbra, balra, jobbra, balra, jobbra, balra, keresztpassz jobbra, keresztpassz balra, jobbra, balra, passz, passz, passz, passz, hop, elvesztettük, már megint.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 00:05:14

Barcahun írta:
2020.12.08. 23:54:53

Sztm mindegy kikapunk, vagyis bocsánat kit kapun, vagyis mégse jól írtam =P~ :lol:

De egyébként ez most miéert fontos, hogy ne kapjunk ki 10 góllal? Csak úgy szépen múljunk el egy Lazioval szemben pár góllal?
Marketingszempontból sokkal kevésbé égő, ha egy góllal csendben kimúlunk, mintha megint cumizunk egy világraszóló, eget-földet rengető vereséget. A bajnokság kezdete óta, amióta meccsről meccsre kapjuk a nevetségesebbnél nevetségesebb, paródiába illő gólokat, azon morfondírozok, hogy a legerősebb csapatok ellen ez mekkora bukásnak felelne meg. Abban reménykedek, hogy ez nem fog kiderülni.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.12.08. 23:54:53

Nero. írta:
2020.12.08. 23:48:35
gránit írta:
2020.12.08. 23:37:42
A Bayernt megkaphatjuk a 16 között...
A Liverpoolt is.

Azt kéne majd kamuzni hogy covidos lett az egész csapat, miattunk meg ne legyen csúszás a BLben úgyhogy a fair play szellemében nem állunk ki és vállaljuk a kiesést.
Sztm mindegy kikapunk, vagyis bocsánat kit kapun, vagyis mégse jól írtam =P~ :lol:

De egyébként ez most miéert fontos, hogy ne kapjunk ki 10 góllal? Csak úgy szépen múljunk el egy Lazioval szemben pár góllal?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.08. 23:48:35

gránit írta:
2020.12.08. 23:37:42
A Bayernt megkaphatjuk a 16 között...
A Liverpoolt is.

Azt kéne majd kamuzni hogy covidos lett az egész csapat, miattunk meg ne legyen csúszás a BLben úgyhogy a fair play szellemében nem állunk ki és vállaljuk a kiesést.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.08. 23:37:42

A Bayernt megkaphatjuk a 16 között...
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2020.12.08. 23:36:56

frutti55 írta:
2020.12.08. 23:32:47
Barcahun írta:
2020.12.08. 23:20:32
frutti55 írta:
2020.12.08. 23:08:27
legyünk pozitivak: ma Messi jobb volt mint CR.
A két játékos pályafutását tökéletesen leírja ez a meccs, Ronaldo nem csinált semmit, de ő lövi a tizit rá van kijátszva a helyzet, vagy épp önzőbe lő egyet mert képességei megvannak rá, neten ott csetlik botlik, hogy begyűrje. Míg Messi megtesz mindent, néha bejön neki, néha neki semegy, vagy szerencséje nincs, ha kell még le is passzolja csak gól legyen.

Ronaldó 2 gólt lőtt és a statisztikákba megmarad, Messi 0-át de amíg élek rá emlékezni fogok még akkor is amikor már egy adat sem jut eszembe róla majd!
CR a Fradi ellen sem nyujtott maradandót ő másképp jó focista mint Messi. Ma semmi nem jött össze neki pedig nagyon akart, szerintem Grizessel egyszerüen zavarják egymást.
Messi tuti távozik a nyáron sajnálom,hogy így szét csúszott ez a klub .Reménykedjünk ,hogy laporta megnyeri és kivágja innen ezt a névsort:jordi Alba,Sergio Roberto,busquets,pique,lenglet, griezmann,umtiti,dembele,coutinho,pjanic,de jong ....Messi??
frutti55
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2019.05.07. 18:13:27

2020.12.08. 23:32:47

Barcahun írta:
2020.12.08. 23:20:32
frutti55 írta:
2020.12.08. 23:08:27
legyünk pozitivak: ma Messi jobb volt mint CR.
A két játékos pályafutását tökéletesen leírja ez a meccs, Ronaldo nem csinált semmit, de ő lövi a tizit rá van kijátszva a helyzet, vagy épp önzőbe lő egyet mert képességei megvannak rá, neten ott csetlik botlik, hogy begyűrje. Míg Messi megtesz mindent, néha bejön neki, néha neki semegy, vagy szerencséje nincs, ha kell még le is passzolja csak gól legyen.

Ronaldó 2 gólt lőtt és a statisztikákba megmarad, Messi 0-át de amíg élek rá emlékezni fogok még akkor is amikor már egy adat sem jut eszembe róla majd!
CR a Fradi ellen sem nyujtott maradandót ő másképp jó focista mint Messi. Ma semmi nem jött össze neki pedig nagyon akart, szerintem Grizessel egyszerüen zavarják egymást.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.12.08. 23:27:03

Messin kívül ma nem volt világklasszis a csapatban - a többiek (az edzőnkkel együtt) a középszert sem ütik meg. Tragikus meccs volt, ezt a vereséget nem lehet a balszerencsére fogni, ez a játékrendszer(?) teljesen működésképtelen kiscsapatoknál potensebb ellenfelek ellen. Ezekkel a játékosokkal, ebben formában nem működik az, amit Koeman játszatni akar, ha nem változik valami hamar, ez a szezon lesz a legrosszabb az elmúlt 15 évben. Nem értem, miért erőlteti mindig ezt a 4:2:3:1-es rendszert, ide egy defenzív 4:4:2 kellett volna.
Persze, nyilván nem könnyű Koeman dolga, random összevásárolt játékosokból és tapasztalatlan fiatalokból kellene a jövő csapatát felépítenie, miközben üres a klub kasszája, és a legnagyobb játékosunk fél lábbal már egy másik klubban van... A gólszerzés már nem csak idegenben nem megy, hazai pályán is simán elpáholnak minket. Ezzel együtt, ha már nem működik a támadósorban a kémia, hajdani védőként legalább egy stabilabb védelmet összerakhatott volna valahogy erre a meccsre - ha lehoztuk volna döntetlenre, meglett volna a csoportelsőség - így kevés esély maradt, hogy kapunk valami verhető csapatot. Azért reménykedjünk :)
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.12.08. 23:20:32

frutti55 írta:
2020.12.08. 23:08:27
legyünk pozitivak: ma Messi jobb volt mint CR.
A két játékos pályafutását tökéletesen leírja ez a meccs, Ronaldo nem csinált semmit, de ő lövi a tizit rá van kijátszva a helyzet, vagy épp önzőbe lő egyet mert képességei megvannak rá, neten ott csetlik botlik, hogy begyűrje. Míg Messi megtesz mindent, néha bejön neki, néha neki semegy, vagy szerencséje nincs, ha kell még le is passzolja csak gól legyen.

Ronaldó 2 gólt lőtt és a statisztikákba megmarad, Messi 0-át de amíg élek rá emlékezni fogok még akkor is amikor már egy adat sem jut eszembe róla majd!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.12.08. 23:20:15

Addig nem várható javulás a csapatban, amíg Griezman - Lenglet francia duó kártékonykodik a pályán. Semmirenem valók...ezt mindenki látja, ha Koeman nem, akkor egy vak idiota. Brait legalább elől küzd, lefoglal védőket, párharcokat nyer, néha gólokat szerez. Mögé kéne egy Cou, Puig, Messi trio, mert Pedri visszaesett, Trincaonak meg nem volt honnan visszaesnie, ugyanis konstans 0.
A védelemben Lenglet nagyon felejtős! A Firpo gyerek meg snnyira egyszerű mint egy faék...
Nehéz mit mondani, a tizik kamuk voltak, azért tényleg nem értem a VAR-t. De szerintem senki...
Koemant nem tudom megérné e rlküldeni. Az biztos, hogy anyagilag nem, mert nem tudnánk kifizetni a végkielégítését! :-)
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.08. 23:19:45

Teljesen atomizálódott az első félidőben a csapat. A másodikban halvényak voltunk, BW és Puig érkezése után lett jobb, sőt, az már vmi.
Egyénileg is gyengék voltunk. Pjanic? Lenglet? Trincao? Griezman???? Négy luk. De szegény Umtiti is alig áll a lábán, mintha elveszett volna az ereje mellett a mozgáskoordinációja is. Viszont Messi mindent megtett, BW megint jó volt és Puig is hozta az okos passzokat és az erőszakos játékot. Többiek halványak voltak. De ez a Juve is szürke volt, csak jobb taktikával és összeszokottsággal mentek ki. Szerintem ez edzői hiba, összevissza mutogattunk egymásnak megint, nem értik egymást a játékosok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.08. 23:16:33

Tomix354 írta:
2020.12.08. 23:02:09


Az első 15 percet nézve erős kijelentés, hogy uraltok a mezőnyt. Felezőt alig bírtuk átlépni, nem hogy lövésig eljutni. 0-2 után már a Juve is vissza vett, tudván, hogy jelenleg bármelyik csapat ellen aki beáll tömören védekezni a büdös életben nem szerzünk gólt. Ha egy német felfogású csapat az ellenfél a mai is egy 8-as lett volna a vége.
Vagy a Juve vett vissza, vagy a Barca talált játékban egy kicsit magára, vagy mindkettő egyszerre, a probléma sajnos adott, ezt a Cadiz ellen is lehetett látni. Ha letáborozunk az ellenfél kapuja előtt, akkor sem tudjuk, hogyan tovább. Megáll a tudomány, teljes az ötlettelenség. Az utolsó mondatoddal egyetértek, a spanyol bajnokikon a Benny Hill Show-ba illő bekapott gólokat elnézve szoktam azon tűnődni, hogy ez egy Bayern ellen hány bekapott gólnak felelne meg. A jelenlegi bohócvédelemnek nyáron gond nélkül gurítanak egy 10-est.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.12.08. 23:15:10

Nem biztos, hogy az a német csapat nem fektetné ki ezt a csapatot, viszont addig azért van még idő, bár az mostanában nem nekünk dolgozik.
csababarca írta:
2020.12.08. 23:12:56
Helyzeteink se voltak, Buffonnak egyet kellet védenie, ami ezen a szinten is feladat, Messi első lövése amit kipaskolt szögletre.
Többi sajna hazaadás volt neki.

Igazából most azon kell izgulni, hogy a gladbach legyen csoportelső, ellenük talán van esély. Mondjuk utána meg kasza megint.

Belehúzunk egy bayernbe, akkor inkább ne àlljunk ki, mindenki jobban jár.

Elemi hibák sora, nincs olyan hogy 3-4 ember hozzon jó meccset, így baromi nehèz. Mondjuk a keret felétől nem is várható el, hogy ezen a szinten jó meccset tudjon lehozni.
Válasz küldése