Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.16. 23:46:57

Az az igazság, hogy nem haladtunk egy tapodtat sem előre, és önámítás volt akár a PSG önmagához képest visszafogottabb bajnoki szereplését alapul venni, akár a kapott góljaink számát az élcsapatok kapott góljaihoz hasonlítgatni. Komolyabb ellenfél ellen ez a védelem sajnos nem ér semmit. Lehet, hogy az Elche ellen lehozzuk kapott gól nélkül, de a BL-ben az egyenes kieséses szakaszban ismét kitömtek minket. Támadásban pedig teljesen ötlettelenek vagyunk, és ezen az elmúlt fél év egy fikarcnyit nem változtatott.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.02.16. 23:29:18

Mondanám, hogy meglepődtem, de sajnos kb ezt vártam. Szerintem ez a védelem egy msgyar nb2es csapattól is kapna minimum 1 gólt. Sok mindenkit elő lehetne venni, de én a vénemberek (piqué, busi, alba) és a francia kolónia (griez, umtiti, lenglet) elzavarásával beérném. Mesdi és Demb nálam maradna, de ez szubjektiv. Viszont inkább lássam a Dest, Arujo, Géza, Puig, Pedri, de Jong, Trincao, Fati vonalat, mert belőlük még lehet vmi. Ha ezek a srácok játszottak volna, akkor még el is tudnám fogadni az eredményt. De főleg a 2 öregembert mikor mutatta a kamera...ezt is elbírja az arcuk. Piqué mögött meg Umtiti bámult s semmibe.
Ja és ok, hogy öregek, lomhák, statikusak vagyunk. De azért szarabb játékosok is tudnsk szervezettek lenni. Szóval Koeman nem nagyon hslad ezzel a csapatépítéssel
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.16. 23:28:49

Titinho írta:
2021.02.16. 09:23:51


Bízok a fiúkban, a csapatban, de valljuk be nem mi vagyunk az esélyesek a párharcot illetően.

Tippem amit szeretnék és amiben bízok: 2-1.
Tippem amit valójában érzek: 1-3.
Ezt írtam reggel, majdnem be is jött. :?
Nem hiába féltem egy hete ettől a meccstől.

És különös módon nem vagyok ideges, nem toporzékolok, vergődök, mint sok más esetben ha vereséget szenved a csapat. Azért nem mert erre számítottam, tudtam hogy ez lesz.

Inkább a mérhetetlen szomorúság uralkodik most rajtam, nem tudom szavakba önteni mennyire fájó volt nézni ezt a meccset. :(

Lehet itt szidni a játékosokat egyenként (lenne is kit anyázni reggelig) de csakúgy mint máskor, csapatként vallottunk kudarcot és totális csődöt.

Ugyanott tartunk mint tavaly nyáron egy bizonyos Setien mesterrel, egy cseppnyi előrelépés nem történt a csapaton, szinte semmilyen téren. És tudjátok hogy mi a legszomorúbb? A mostani BL legjobb 16 csapata közül senki nem kapott volna és nem is fog kapni hazai pályán 4 gólt és ilyen megaláztatást ettől a PSG-től.

Ez a meccs a szomorú valóság, majd máskor értékelem a jelenlegi helyzetet. Ha lesz még hozzá kedvem... :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.16. 23:28:22

Mascherano14 írta:
2021.02.16. 23:16:43
Ezen a meccsen valverdesen kicsiben kellett volna játszani, kontrázva. Nem igazán volt jó tömörülő védelem ellen a PSG, és a védekezése is sebezhető. De mi meccselni akartunk. Ők nevettek egy nagyot. Koeman teljesen fogalmatlan, még a védekezést se tudta összerakni. Pl. a fejesgólmál Lenglet int, hogy vki menjen Kean-re, ő lelép, be is megy középre, ahol már van védő. Viszont erre senki sem reagál, például de Jong Jordi Albat segíti ki. Kean üresen fejelhet.
Sokkal visszafogottabban rohangáltunk előre, mint szoktunk és mélységi indításokkal próbálkoztunk, ami rendben is lett volna, ha nem kapunk gólt felállt védelem mellett. De ugyanúgy, mint a Bayern ellen: kaptunk. Nyilván hátrányban már rohangáltunk előre, hogy megmutassuk, de az csak a megalázkodásra volt elég.

Ilyen bizonytalan, hatékonytalan, "egyszer jó játékossá érik" játékosokkal sokkal szervezettebb védekezést kéne játszatni egy ilyen meccsen, hogy legyen megnyugvási pont, amiből újra fel tudjuk venni a ritmust. De most nem volt ilyen pontunk, mert védekezni 11 emberrel sem tudunk, támadni pedig csak tízzel, elől.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 23:23:33

pezZy írta:
2021.02.16. 23:07:09
Az a legnagyobb baj, hogy Laporta is a múltat dédelgetné... Mindenáron Messire építené a jövő csapatát, de mièrt? El kellene kezdeni tènyleg tisztogatni ès új csapatat építeni.
Én is ettől félek hogy Laporta is felülne a nosztalgiavonatra, remélem hogy ha ő nyer, ennél több esze lesz, mert ha az elnöki székbe úgy ül be hogy a "La Masia mindenek felett, nem kell mezszponzor, még fizessünk is az UniCef-nek , mi vagyunk a Barca jön a tiki-taka" akkor újabb csalódások és fejvakarások jönnek miután váratlan módon nem kerül ki újabb Messi-Iniesta-Xavi-Puyol csomag az akadémiáról és a "tiki taka"-féle felfogással pont annyit fogunk elérni mint 2013-ban a Bayern ellen vagy most.

Messire építeni a csapatot? Inkább Messi köré kéne(ha itt maradna), de eddig nem építés volt hanem a csapat színvonal alatti kaliberekkel felhígítása és a pénz elverése soha nem látott módon.

Akit lehet azt ki kell szórni, Grizi, Coutinho, Dembele, mindenki mehet diszkont áron mert itt már egyikük sem fog fellángolni és többet érni az is biztos, bele kell kalkulálni a mostani helyzetet és lenyelni a veszteséget hogy egyáltalán legyen opció bővíteni
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.16. 23:21:26

Egy Moise Keant valószínűleg - tekintettel az Evertonnal a közel múltban lezajlott számtalan üzletre - apró pénzért hozhattuk volna mi is kölcsönbe vásárlási opcióval, de ilyenben sem tudtunk egy picit valamit változtatni.
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2021.02.16. 23:17:41

Hát srácok. Hiába akarom már elfolytani magamban a dühöt, és az elkeseredést és azt hogy végre ténylegesen elfogadjam, hogy itt most kva kemény évek jönnek. Amikor elkezdtem szurkolni a csapatnak pont a generáció váltás volt ( Deco, Roni, stb, aki tudja tudja.) és most megint ez jön el, kérdés hogy mennyi idő lesz és hogy... Borzasztó volt megint ezt a mai kínszenvedést nézni, ezt a teszetoszaságot, ezt a reménytelen semmit, amikor elfogadod és felfogod hogy ennyi.. ennyit tudunk, és nem többet. Nem vagyunk már nagy Barca és kell pár év mire visszaküzdjük magunkat az elitbe. Durva mert a PSG nek is jó pár [auto_cenzúra] év kijutott sorba hullottak ki a BL-ből, lehet most az ő évük lesz, csendben dolgoztak és lehet meglesz az eredménye. Nekünk is ezt kell, dolgozni, keményen és végre valaki vagy valakik akik a klub élére állnak és rendet raknak mindenhol.. a fejekben.. a keretben... Sajnos itt már kőkeményen a Messi utáni korszakra kell dolgozni, vagyis már azt kellett volna par évvel ezelőtt is... ez a kamu Bartomeu meg röhög a markában, megszedte magát most meg lelép, borzasztó dühös vagyok arra a gerinctelen fére..gre.
Ter Stegen jó lesz alapnak, bár ma is volt egy két hajmeresztő rúgása.. dehát kinek nem volt? Valdesnek is volt még is szerettük, vagyis voltak akik szerették. Pique.... megtette amit tehetett a klubért, sajnos hátráltató tényező.. Busquests szintúgy... emlékszem még amikor Yaya Touré helyére szépen beépítette Pep.. hogy szídta mindenki, utána milyen jó playa lett, most meg olyan lassan mozog mint egy öregember.. Alba-ban még van, lendületes, gyors. Destnek kell még egy kis idő, szerintem jó lehet, gyorsasága megvan, első szezonja, nem hiszem hogy sokat várhattunk tőle Mpabbéval szemben( bakker ő is csak22...) . Mingueza... hát bakker szerintem ő is vicc. Oleguer írta itt valaki. hátha nem lesz az, de egyelőre nálam 0, fogom a fejem mikor beáll. Lenglet... szintén a srác azt se tudja mi van. nem értem hogy romolhatott el ennyire, pedig volt benne potenciál.. Umtiti szintén... totál össze esett.. nincs védősor... De Jong kell a kp-re, de értelmes emberek kellenek mellé... Riqui Puig ő is kell. már attól kiemelkedik hogy mászik, kúszik, fut, liheg, mosolyog, tolja , megy előre, AGILITÁS, ez az ami rengeteg emberből hiányzik. Pjanic... istenem , Pjanic valami hihetetlen mellé fogás. a csavónak egyetlen gólja vagy gólpassza sem volt mióta idejött, és kb semmit nem tudott felmutatni. SEMMIT. Trincao. hát őt nem tudom, most volt pár jó meccse, hátha, bízni lehet benne, pár év alatt eldől. Dembelé ma semmit sem mutatott, potenciál van benne kérdés lesz e még sérült.. Messi: Messi, az Messi, mit lehet erre írni, örüljünk ha marad még pár évet, bár szerintem már menne a fenébe.. semmit sem lehet felróni neki, én se másznék ha körülöttem csupa balfék játszik folyamatosan, teszi amit tud, van még pár éve, kérdés hol és milyen társakkal. Ő egy ikon, egy rossz szavunk nem lehet rá, akinek van az valszeg nem látta az első meccsétől/góljától ezidáig. ( Roni átemel, Messi beveri... régi szép idők..) és direkt a végére Griezmann: nem értem ezt az embert, szerintem egy középszerű játékos, és nagyon nagyon túl lett sztárolva. nálunk legalábbis középszerű. egyszerűen nem az afutball az ami fekszik neki, amit itt mi játszunk vagy szeretnénk, vagy ahol ő lenni szeretne. bal lábas, kb látszik, hogy csak azt tudja használni, azzal viszont nem biztos. csúszik, mászik, megy előre de nem extraklasszis. nem húzóember, odaér néha de nem sztár. Felcsillan, és jól kezdte az évet, de nem tartotta eddig folyamatosan toppon magát. nem tudom hova tenni. idő kell még neki? még több? vagy másik poszt? ott a pálya, ott a labda , nincs itt poszt kéremszépen, labdarúgni kell és ez sokszor hiányzik. Talán jó lehet, de nekem egyszerűen nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.. Braitwaithe= :lol: ez a csávó mesélni fogja szerintem majd az unokáinak, hogy lehuzott 1-2 évet a Barcában. amúgy végtelen szimpatikus pali meg szerethető karakter komolyan mondom, de hát ... egyik oldalon Icardi, Mpabbé rohamoz, itt meg Bré... a fogfehérítő...Koeman nem tudom mit akar, vagy mit gondol, szerintem nem nagyon kell szapulni mert abból dolgozik a szerencsétlen ami van.. MIndenki írja hogy hozza le Busquets-et de kire? ki az aki jó szűrő lenne a helyén ? senki... Puiq fentebb játszik, akkor ott már variálni kell, Pjanic meg facepalm. Védősor szintén. Araujo sérült, más nincs. Umtiti? facepalm... Lenglet játszik, szintén facepalm. Ide idő kell, szakértelem, néhány igazolás, viszont tudni kell majd hogy Messi megy-e vagy marad... nincs pénz, nincs elnök, nincs semmi, idén semmit nem fogunk valszeg nyerni, ezt sajnos el lehet könyvelni Februárban. és jöhettek hogy károgok, inkább reális vagyok. persze esély van. 2-0 ról fordíthatunk a Sevilla ellen, rughatunk 4-et a Párizsnak idegenben, meg behozhatjuk a 10+ ponttal vezető Atleticot, úgy legyen, szurkolni fogok érte, ahogy mindig is teszem 16 éve, csak szomorú vagyok, szomorú látni, hogy honnan értünk el idáig. HIányzonak a nosztaliga évek, Roni, Eto'o, Deco, Xavi, Ini, Alves, Valdes, YayaT, és még lehetne sorolni.. remélem pár év múlva ha eljutunk vissza oda ahova valók vagyunk, az elitbe, majd csak mosolyogni fogok ezen a kommenten. Visca!
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.16. 23:16:52

Dembélében iszonyú potenciál lenne, de ösztönből és erőből oldja meg sokszor a dolgokat, fejben sokkal kevesebb, mint például Mbabbpé.
Nem tud fejben elég gyors lenni tudatos dolgokhoz, ezért látunk nála elég sok suta mozdulatot is.

Fizikálisan nagyon kevesek vagyunk a mai élmezőnyhöz és most már nagyon régóta nincs meg az ezt ellensúlyozandó csapatjáték.
Busquets is temédektelen gólt szerezhetett volna a pályafutása során, ha tudna távolról lőni, de meg sem próbálja, ahogy sok más játékos sem.

Messi távozásával kénytelenek lesznek komolyat változtatni, mert most már az a plusz sem marad meg, ami az idő előre haladtával természetszerűen folyamatosan kopott.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.02.16. 23:16:43

Ezen a meccsen valverdesen kicsiben kellett volna játszani, kontrázva. Nem igazán volt jó tömörülő védelem ellen a PSG, és a védekezése is sebezhető. De mi meccselni akartunk. Ők nevettek egy nagyot. Koeman teljesen fogalmatlan, még a védekezést se tudta összerakni. Pl. a fejesgólmál Lenglet int, hogy vki menjen Kean-re, ő lelép, be is megy középre, ahol már van védő. Viszont erre senki sem reagál, például de Jong Jordi Albat segíti ki. Kean üresen fejelhet.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.16. 23:09:53

Balinho írta:
2021.02.16. 22:50:17


Ki lehet pécézni egyes embereket is, de látjuk, hogy nem Suarez vagy Rakitic volt a probléma, és most sem Busquets, Pique vagy Sergi Roberto...

Teljesen igazad van! Valóban Suarez és Rakitic nem volt probléma, jelenleg mindketten jobban játszanak, mint nálunk bárki a helyükön :D :D :D
Sztm az van ha nekik menni kellett, akkor az általad felsoroltaknak is, és igen ők a hibásak, a fő problémák, meg az edző. Ők csak azért maradtak, mert katalánok, end of story.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.16. 23:09:44

pezZy írta:
2021.02.16. 23:07:09
Az a legnagyobb baj, hogy Laporta is a múltat dédelgetné... Mindenáron Messire építené a jövő csapatát, de mièrt? El kellene kezdeni tènyleg tisztogatni ès új csapatat építeni.
Laporta első feladata az adósságok konvergálása lesz/legyen... Megint egy világelső/világhírű brand-et kell csinálnia....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.02.16. 23:09:27

Ha lenne pénzünk is [auto_cenzúra] helyzetben lennénk, annyi játékost le kéne cserélni végre, de így, hogy tőke sincs.. Nem tudom mi lesz itt, Laportának csodát kell tenni ha ő lesz a befutó.
Meddig csinálnak még bohócot a csapatból? Katasztrófa.
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2021.02.16. 23:07:09

Az a legnagyobb baj, hogy Laporta is a múltat dédelgetné... Mindenáron Messire építené a jövő csapatát, de mièrt? El kellene kezdeni tènyleg tisztogatni ès új csapatat építeni.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.16. 23:00:09

Jatsza itt az eszét ez a vörhenyes holland... Ha már keménykedik akkor töltse fel a csapatot u17-ből.... Nincs védelmünk és nincs , védekezőközéppályásunk, aki ezeknek a szerencsétlenek a bénázásait kisegítse....Amig nincs elnökünk addig semmilyen változást nem várhatunk...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.16. 22:58:35

Rob888 írta:
2021.02.16. 22:55:41
Szerintem ez volt Messi utolsó barcelonai fellépése a BL ben Barcelona mezben!
Sztm lassan már abba is belmegy, hogy 50 ért játszik csak máshol :D
Amúgy sztm marad =P~
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.16. 22:58:11

Pontosan így van, beérett a "munka".
Balinho írta:
2021.02.16. 22:50:17
Na jó, azért odáig már csak ne jussunk el, hogy egy hazai 1-4 elintézhető egy vállrándítással... Lehet szidni a keretet is, öregszik, gyengül, de azért ennyire nem katasztrofális, hogy minden évben tönkreverjenek minket a BL-ben!

Ki lehet pécézni egyes embereket is, de látjuk, hogy nem Suarez vagy Rakitic volt a probléma, és most sem Busquets, Pique vagy Sergi Roberto...

Vezetői válság van, és edzőválság van. Évek óta tart mind a kettő. Az eredményét meg láthatjuk a BL-ben évről-évre.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 22:56:22

Rob888 írta:
2021.02.16. 22:55:41
Szerintem ez volt Messi utolsó barcelonai fellépése a BL ben Barcelona mezben!
Csak ezért volt érdemes nézni a meccset hogy láthassuk az utolsó BL gólját Barca mezben.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.02.16. 22:56:08

Barcahun írta:
2021.02.16. 22:53:52
Kűman meg mi a jóistenanyjának örül? :x Eskü katasztrófa ez a csapat, de még mindig ő a leggyengébb láncszem :|
Biztos megtette , hogy 3-al nyerni fog a PSG, nekem is azt kellett volna.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.02.16. 22:55:59

Balinho írta:
2021.02.16. 22:50:17
Na jó, azért odáig már csak ne jussunk el, hogy egy hazai 1-4 elintézhető egy vállrándítással... Lehet szidni a keretet is, öregszik, gyengül, de azért ennyire nem katasztrofális, hogy minden évben tönkreverjenek minket a BL-ben!
Átlag 2 gólt kapunk a meccseinken, spanyol középcsatok ellen. Teljesen rendben van 4 kapott gól, bőven benne volt. Vak is látja, hogy a védelmünk megyei szintű. Inkább az a fájó, hogy cirka 1 év alatt semmivel nem lettünk jobbak hátul.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.16. 22:55:41

Szerintem ez volt Messi utolsó barcelonai fellépése a BL ben Barcelona mezben!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.16. 22:54:55

Balinho írta:
2021.02.16. 22:52:59
Koeman meg fülig érő szájjal mosolyog. Hát oké...
Mondjuk az minden volt, csak őszinte mosoly nem.

Innen látom, hogy legszívesebben mindenkit lemészárolna a stadionban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.16. 22:54:40

Barcahun írta:
2021.02.16. 22:53:52
Kűman meg mi a jóistenanyjának örül? :x Eskü katasztrófa ez a csapat, de még mindig ő a leggyengébb láncszem :|
Mehet vissza a tehenekhez! Ja nem! :D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.16. 22:53:58

Volt már 4-0 is az első meccsen! MEGFORDÍTJUK!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.16. 22:53:52

Kűman meg mi a jóistenanyjának örül? :x Eskü katasztrófa ez a csapat, de még mindig ő a leggyengébb láncszem :|
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.02.16. 22:52:59

Koeman meg fülig érő szájjal mosolyog. Hát oké...
Válasz küldése