Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.17. 09:57:01

Dembélé-vel semmire nem megyünk. Folyamatosan belevezeti a labdát a védőkbe, bukdácsol, a "cselezgetéseivel" meg legfeljebb saját magát cselezi ki. Nagyon gyenge a gólátlaga, még a 2018-2019-es szinthez képest is gyengébb. A személykérdéseknél még nagyobb gond, hogy az edző a meglévő játékosokból sem hozza ki, amit ki lehetne. Elképesztő védelmi hibákat követünk el, lásd a harmadik gól előtti szerencsétlenkedést. Semmilyen játékhelyzet nincs begyakorolva, és ez támadásban is jelentkezik. Meg lehet nézni a PSG negyedik gólját. Jár a labda lábról lábra, mindenki tudja, mi a feladata, mindenki tudja, mi a következő lépés. Ilyen nálunk már nagyon régóta nincs. A támadójátékunk teljesen véletlenszerű, teljesen ad hoc, esetleges, csak improvizálgatni próbálunk. Nincsenek begyakorolt minták, amiket egyes szituációkban elő tudnánk húzni a repertoárból. Itt ki is ütközött, hogy nem elég a "megvannak a helyzeteink, csak be kéne őket lőni"-mentalitás, mert a viszonylag sok helyzet, amit a bajnokságban összehozunk, az is csak a magas labdabirtoklásnak köszönhető, de a zéró tudatosság mellett törvényszerű, hogy gyenge a helyzetkihasználás. Komolyabb ellenfél ellen ez még inkább kiütközött, kb. egy épkézláb, tudatosan felépített támadásunk nem volt. Hátul ugyanez az esetlegesség látható.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.17. 09:53:02

A legutóbbi két meccsünk a BL-ben hazai pályán volt, Juventus ellen 0-3, Psg 1-4.

Az utóbbi 20!!! évben összesen minden sorozatot figyelembe véve 2x kaptunk ki legalább 3 góllal hazai pályán. 20 év alatt 2x. Most 2 hazai BL meccs kellett ehhez.

Tök jó dolgokat írtok, de azt volt a legfájóbb olvasni, amikor valaki írta hogy mikor volt utoljára az amikor már februárban elvesztettük minden esélyünket egy kupára. Ez úgy megütött azért, mert teljesen jogos. De talán 2007-ben Rijkaard utolsó félévében.

Majd Koeman topikjában írok a mostani helyzetről és a csapatról pár gondolatot, de még össze kell szednem magam.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 09:50:41

Nero. írta:
2021.02.17. 00:05:27
A legutóbbi 4 BL kiesésünk (a mait is ide veszem) alkalmával 19 gólt kaptunk, és még van egy meccs, ahol szerintem megint kapunk egy hármast minimum.

=D> =D> =D>

Róma 3-0
Liverpool 4-0
Bayern 8-2
PSG 1-4

Úgy szórnak minket a BLben mint valami kiscsapatot
Ehhez hozzá vehetjük még a Juventus elleni 3-0-t is és a PSG elleni 4-0-t is.

Olyanok vagyunk mint a Trónok Harcában a Bűzös:
Kiheréltek, befenyítettek, tele a gatya, ha meg mégis elhisszük magunkról a gazdi távollétében hogy jampik vagyunk és jól robog a szekerünk, amint visszatér a gazdi( jelen esetben a kemény 1 darab bekapott gól) és kiesünk a komfortzónánkból akkor megremegünk, lefekszünk és csak az ellenfélen múlik hogy mennyi lesz közte.
Sajnos belénk égett már a tudat hogy az első bekapott gól után garantáltan jön az alázás, már a Bayern ellen is tudta mindenki hogy 1-2 után jön a többi, tegnap is lehetett tudni hogy itt nem 1-1 lesz.

Máshol meglett említve Xavi neve: Igen, nemcsak nyugtatta a csapatot de még nyugalmat is sugárzott mert az egész csapat tudta hogy ha hozzá kerül a labda akkor nincs gond, nincs az az ellenfél aki elveszi tőle egy meccsen 2-szer, de ide sorolható Iniesta és a prime Busquets is.
Ilyen játékos jelenleg nincs, helyette olyanok akiknél ha 2 másodpercig van a labda akkor felér egy ellenfélnek indítással.


Amúgy az elmúlt években a legjobb "játékosunk" Messin és Stégán kívül a Camp Nou volt:
Az ellenfelek megszokásból és a légkör miatt az átlagnál jobban megilletődtek, ezért nekünk kijött a lépés, belefért Busquetsék lassúsága, a koncepció hiánya, a meccsenkénti 2 gólpassznak érő labda és a bohóc védelmünk, mert az ellenfél túl nagy tisztelettel, óvatosabban lépett pályára ellenünk és nem úgy hogy szét akar minket szedni, mi meg lubickolhattunk.
Viszont ahogy idegenbe mentünk és nem minket éltetett a közönség akkor betojtunk és rögtön kijött a valóság.
Ehhez még hozzá jön hogy ha az ellenfél megilletődöttnek számít a Camp Nou-ban akkor mi az egész heti pelenkát elhasználjuk idegenben.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 09:39:48

ventiladors írta:
2021.02.17. 09:31:28
drobika írta:
2021.02.17. 09:13:30
Ezzel egyetértek, de mondja meg már valaki,hogy miért Desttel és Piqueval álltunk fel? Mi járt ennek az elmebajosnak a fejében?
Ja! én is jobbnak tartom az Alves-Puyol-Marquez-Abidal védelmet. De most nem ők játszanak a Barcában. Ha a Umtiti játszik az a baj, ha Robertó akkor az, Mingezának papírja van arról, hogy alkalmatlan. Araujo sérült. Mégis kire gondoltál?
Sztem itt arra gondolt drobika, hogy Piqué gyakorlatilag fél éve sérült, első meccsen bedobni a PSG ellen ennyi kihagyás után egy edzéssel a lábában, nagy baromság volt. Dest meg eddig nem váltotta meg a világot, nem is nagyon játszott. Mingu sem a legjobb, de legalább játékban volt....
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 09:36:04

Nem értem, hogy ha épülő csapatról beszélünk, miért veszi ide mindenki Dembelét???
- többet sérült, mint egészséges
- kb. a meccsek felén próbálkozik, másik felén labda temető
- a cselek fele bejön, másik fele labdavesztés
- ha jól eltalálja lő néha egy bombagólt, de ha nem, lelátó
- nincs esze a focihoz, kapura lövés kimerül abban, hogy bombázzuk rá (lásd előző pont)
Összességében már 135 milliónál járunk + a fizuja 3 évig (és a gyógykezelései).
Asszem itt van az a pont, amikor kijelenthetjük, rá van a legkevésbé szükségünk, mert nem lehet rá építeni!
A "ha jól játszana, ha egészséges lenne, ha bejönnének nagyobb arányban a lövései, stb." sajnos kevés, nagyon kevés. Ez elegendő egy középcsapatban ellötyögni...
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.17. 09:31:28

drobika írta:
2021.02.17. 09:13:30
Ezzel egyetértek, de mondja meg már valaki,hogy miért Desttel és Piqueval álltunk fel? Mi járt ennek az elmebajosnak a fejében?
Ja! én is jobbnak tartom az Alves-Puyol-Marquez-Abidal védelmet. De most nem ők játszanak a Barcában. Ha a Umtiti játszik az a baj, ha Robertó akkor az, Mingezának papírja van arról, hogy alkalmatlan. Araujo sérült. Mégis kire gondoltál?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 09:27:32

grgly50 írta:
2021.02.17. 07:23:59
Vakmacska írta:
2021.02.17. 05:19:42
Nekem az jut eszembe, hogy amikor a magyar válogatott pofozó géppé vált, jött egy Dárdai Pál.
Nem lettünk nyerő csapat, de megtanította a védekezést.
Ez a mai Barcában edzői státuszban dolgozó alkalmazottnak fingja sincs a tanításhoz, a stratégiához. Tegnap majdhogy nem a kapust is lecserélte volna támadóra.
A legrosszabb, hogy Kúmannak fogalma sincs, hogy mihez kezdjen.
Érdekes, hogy Dárdait hoztad szóba. Szerintem ebből a csapatból még ő is többet hozna ki. Volt az a dokufilm a válogatottról. Mikor Egerváti volt a kapitány bementek az öltözőbe, és senki nem figyelt rá, egymással beszélgettek, ő meg toporgott. Dárdai bement, csend lett, és elmondta ki mit csináljon.
Itt is ez van: mikor jött a hosszabbítás, senki nem ment oda Kúmanhoz, inkább a bíróval beszélgettek, vagy egymással.
Ennek a palinak nincs semmi karizmája, semmi elképzelése nincs a fociról, hogy mit kéne játszani. Legalább lenne valami séma, amit birka módon begyakoroltat velük, de még ezt sem látni.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.02.17. 09:20:50

Többségünk szerintem nagyjából erre „számított”. már ha lehet ilyet mondani. Továbbra is azt vallom, hogy sajnos ez a keret nem alkalmas ennél sokkal többre és az ismert anyagi nehézségek miatt nem valószínű, hogy az elkövetkezendő 2-3 évben komolyan versenyben lehetnénk, ha európai topcsapatokról van szó.
Nem érdemes egy-egy ember hibáztatni (Koeman, Umtiti, Mikulás stb.) ez annál sokkal bonyolultabb és mélyebb probléma, ami kb. már akkor elkezdődött amikor Alves elment és nem jött a helyére senki alkalmas ember. Folytatódott az esztelen átigazolásokkal és bérekkel, valamint a belső konfliktusokkal.
Ez oda vezetett, hogy jelenleg sok olyan játékos van a keretben aki nem tud a legmagasabb szinten teljesíteni. Vagy már (többé) nem tud (Busquets, Alba), vagy soha nem is volt azon a szinten és nem is lesz (ide kb. a fél csapatot beírhatnám, de nem akarom senki kedvencét megbántani).
Összességében kb. Ter Stegen, Messi, Pedri, Fati, Dembele, Araujo az, akikhez én ragaszkodnék, mindenki más nálam az előbbi kettő forgalomképes kategória valamelyikébe tartozik.
Messiről meg annyit, hogy amolyan második félidős játékosként lehet, hogy sokkal többet érnénk vele… Valahányszor csereként lépett eddig pályára simán megváltoztatta a csapat dinamikáját. Talán erővel már kevésbé bírja a terhelést.
A probléma az, hogy "épülő" csapatról beszélünk, de a valóságban középszerű játékosállományunk van és nincs is remény arra, hogy ez a közeljövőben változna. Nem csak a védekezés a probléma. A középpálya meddő, kidolgozott támadásokat pedig alig-alig tudunk vezetni és ez nem csak a tegnapi meccsre igaz. Az már csak a jéghegy csúcsa, hogy rendesen lőni sem tud egy-két embernél több ebből a csapatból.
Mondom ezt úgy, hogy örökös optimista vagyok…
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.17. 09:15:29

csababarca írta:
2021.02.17. 08:48:06
Ez a csapat már megtört legkésőbb Liverpool után, a legkisebb komfortzónából való kizökkentés az összezuhanással jár.
Ezért kellene nyáron kigyomlálni a csapat nagy részét, főleg akik részesei voltak ezeknek a mészárlásoknak.
Sose fogják ezt tudni feldolgozni, ezeken túllépni.
Tegnap is azon imádkoztam, mondtam is faternak, hogy ezt vagy 1-1el lehozzuk mázlival, vagy ha kapunk még egyet, arra fognak rúgni 2-3 gólt még, mert mentálisan rottyon van a brigád, hitehagyott.

Tőlem lehet ajnározni a PSG-t, de ott a két playmaker nem játszott, az általunk többször lesajnált Verratti vezette komoly szinten a kp-t.

Persze ez a realitás, de ennek nem sok értelme van, menjen le a tavasz ezekkel a vicc emberekkel, nyáron meg próbáljunk megszabadulni tőlük (szerződésbontás, khm), és szétnézni az ingyen igazolható játékosok között.
A nyári egy deadline, ha jövőre is a vesztes mentalitásúak alkotják a magot, az rá fog szépen rakódni az olyanokra, akikben még lehetne kraft. (Araujo, Pedri, DeJong, Mingu, stb)
Olyan romlott a közeg, hogy csak na.
És itt óriási felelősége van Bartomeunak is, mert neki nyáron azt kellett volna mondani, hogy viszlát. Ehelyett a hatalomhoz való beteges ragaszkodásával olyan helyzetbe hozta a klubot, hogy fél éven keresztül gyakorlatilag nincs vezetősége a csapatnak.
Ha nyáron lemond, októberben lehetett volna új vezetőség, esetleg télen 1-2 kikukázott de friss játékossal lehetne valami javulás.
Ehelyett megint leégtünk a bl-ben, otthon törölték fel a padlót velünk.
A Bayern elleni első bukta már 7-8 éve volt nem (4-0, 0-3)? Már ott eltörtünk, azóta egyszer kijött Luchonak a lépés, azon kívül megalázó bukták sora. De a rendszer nem változik, és nem is fog. Szerintem Xavi is azért nem jött vissza, mert tudta hogy nem változtathat, inkább megvárja míg teljesen kiöregednek az érinthetetlenek és csak utána jön új csapatot építeni. Messi is kedvtelen és csak ballag minden fontos meccsen, a többiek bénák de legalább futnak kicsit, ő meg valszeg látja hogy a többiek gyengék és elmegy a kedve. Így nem lehet kimenni a pályára, se neki se a többieknek, ez edzői hiba, csapatszellem és motiváció 0. Bukott gárda vagyunk.
Milan jó hasonlat, de a MU, a Pool, a Chelsea, a Real, az Arsenal az Inter, még a Bayern is, mindenki volt mélyen az utóbbi 15 évben. Egyszer fent, egyszer lent. Valaki még mindig mélyen van, valaki már felemelkedett. Mi nem hiszem hogy a süllyedés fázisban vagyunk, mert szigorúan nézve 6 éve mélyen vagyunk. Csoda hogy a bajnokságokat jó arányban behúztuk.
Szerintem mi a legmélyebb fázisban vagyunk jelenleg, ami még tarthat 1-2 szezont, aztán kezdődik majd a felemelkedés remélhetőleg. Bajnokságban is csak azért nem estünk vissza 4-5-6 helyre, mert a többiek is most gyengélkednek. Bízom benne hogy csak felfelé vezet az út a jövőben, de egyelőre nincs új a nap alatt, ez a trend, a valóság, amit látunk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 09:13:30

Subinho írta:
2021.02.17. 09:03:40
Amikor legutóbb a PSG-től kaptunk 4-et a visszavágóra felszívta magát a csapat és azóta az már történelem. DE! Az a csapat fel tudta szívni magát! A mostaniban ennek szikrája sincs! Akkor vitték a csapatot olyan játékosok, mint Neymar, vagy Iniesta és nem csak Messi volt!
Sajnos fejétől bűzlik... ilyen sótlan, semmilyen edzőnk kb. Tata óta nem volt. Semmiben nem jó. Max. a fiatalok beépítése, de abban meg nincs más lehetősége. Legelőször kellene ide valaki, aki össze tudja kapni ezt a brigádot. Nekem Ancelotti lenne kézenfekvő, nemegyszer ment ő tüzet oltani és jó eredménnyel, most pl. az Evertonnál. Tud motiválni és taktikus, ellentétben Koemannal, akinek taktika nulla, motiváció nulla, ha szerencséje van és jól nyúl bele, akkor 5-1, ha nem, akkor fordítva. De említhetném Allegrit is, aki alól folyamatosan eladták a fél csapatot, mégis zsinórban nyerte a bajnokságot. Most meg a Juve is szenved, 4. a Serie A-ban. Más téma, hogy az ő stílusa nem feküdne a csapatnak.
A védelemből minél előbb el kell távolítani az Umtiti, Lenglet, Piqué hármast, bármi áron és Araujo mellé kell valaki, aki felnő mellé, illetve kell 3. védő is (Mingu 4.-nek jó). Én Dest-től sem vagyok elájulva...
Középpályán ugyanezt a helyzet a Busquets, Pjanic kettőssel, bármi áron megszabadulni tőlük, csak ballaszt. Coutinho meg nem tudom, 3. esélyt megkapja-e, vagy ha felépül, akkor próbáljuk értékesíteni?
Elöl... Griezman kb. azt nyújtja, mint Ronaldinho az utolsó éveiben, szenved, nem megy neki, néha felvillan, akkor csettintünk, aztán megint semmi... Ennyi pénzért és ekkora bérért ez nagyon kevés. Dembelé szintúgy, örülünk, hogy mer cselezni, de lássuk be, ezeknek kb. a fele bejön, másik fele nem (lehet kevesebb) és kapura veszélytelen, nincs esze a focihoz, ha jól találja el, akkor bomba gól, ha nem, akkor lelátó (sajnos ez a gyakoribb). Kb. a Nice-ben elbohóckodhatna, de komoly csapatban sztem nem tényező. Trincao sem szint, de őt kb. cserének vettük, arra talán jó.
És akkor Messi. Annak örülnék, ha maradna és részese lenne egy újabb siker projektnek, de erre jelenleg egyre kevesebb esélyt látok. És valljuk be, ha elmenne, érthető lenne.
Kivel lehetne akkor tervezni? Jelenleg is van egy alap, amire lehet építkezni és 1-2 év múlva újra tényező lehetünk Európában: TS, Araujo, De Jong, Pedri, Puig, Fati, rájuk lehet alapozni, de láthatjuk ez egy fél csapat (se). Pénz nélkül sajnos nem tudunk melléjük megfelelő és minőségi játékosokat hozni, pedig alapból kellene legalább 2 védő, 2 kp, 2 csatár. Garcia és Depay neve a kalapban, de ők még kevesek lennének ide. Nem csak mennyiségben, szerintem szintben is.
AC Milan ver. 2. Nekik évekbe telt, mire túlléptek a Dida, Maldini, Nesta, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Kaká, Inzaghi, Shenchenko csapaton. Mekkora nevek ezek is, Te jó Isten!
Ezzel egyetértek, de mondja meg már valaki,hogy miért Desttel és Piqueval álltunk fel? Mi járt ennek az elmebajosnak a fejében? Vagy én vagyok a teljesen hülye és nem látom be, hogy ebben a két sérült nulla játékperces emberben látta a lehetőséget Mbappe és a többiek megállításában! Azért mert jelenleg nem vagyunk PSG szinten kötelező hülyének is lenni?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 09:03:40

Amikor legutóbb a PSG-től kaptunk 4-et a visszavágóra felszívta magát a csapat és azóta az már történelem. DE! Az a csapat fel tudta szívni magát! A mostaniban ennek szikrája sincs! Akkor vitték a csapatot olyan játékosok, mint Neymar, vagy Iniesta és nem csak Messi volt!
Sajnos fejétől bűzlik... ilyen sótlan, semmilyen edzőnk kb. Tata óta nem volt. Semmiben nem jó. Max. a fiatalok beépítése, de abban meg nincs más lehetősége. Legelőször kellene ide valaki, aki össze tudja kapni ezt a brigádot. Nekem Ancelotti lenne kézenfekvő, nemegyszer ment ő tüzet oltani és jó eredménnyel, most pl. az Evertonnál. Tud motiválni és taktikus, ellentétben Koemannal, akinek taktika nulla, motiváció nulla, ha szerencséje van és jól nyúl bele, akkor 5-1, ha nem, akkor fordítva. De említhetném Allegrit is, aki alól folyamatosan eladták a fél csapatot, mégis zsinórban nyerte a bajnokságot. Most meg a Juve is szenved, 4. a Serie A-ban. Más téma, hogy az ő stílusa nem feküdne a csapatnak.
A védelemből minél előbb el kell távolítani az Umtiti, Lenglet, Piqué hármast, bármi áron és Araujo mellé kell valaki, aki felnő mellé, illetve kell 3. védő is (Mingu 4.-nek jó). Én Dest-től sem vagyok elájulva...
Középpályán ugyanezt a helyzet a Busquets, Pjanic kettőssel, bármi áron megszabadulni tőlük, csak ballaszt. Coutinho meg nem tudom, 3. esélyt megkapja-e, vagy ha felépül, akkor próbáljuk értékesíteni?
Elöl... Griezman kb. azt nyújtja, mint Ronaldinho az utolsó éveiben, szenved, nem megy neki, néha felvillan, akkor csettintünk, aztán megint semmi... Ennyi pénzért és ekkora bérért ez nagyon kevés. Dembelé szintúgy, örülünk, hogy mer cselezni, de lássuk be, ezeknek kb. a fele bejön, másik fele nem (lehet kevesebb) és kapura veszélytelen, nincs esze a focihoz, ha jól találja el, akkor bomba gól, ha nem, akkor lelátó (sajnos ez a gyakoribb). Kb. a Nice-ben elbohóckodhatna, de komoly csapatban sztem nem tényező. Trincao sem szint, de őt kb. cserének vettük, arra talán jó.
És akkor Messi. Annak örülnék, ha maradna és részese lenne egy újabb siker projektnek, de erre jelenleg egyre kevesebb esélyt látok. És valljuk be, ha elmenne, érthető lenne.
Kivel lehetne akkor tervezni? Jelenleg is van egy alap, amire lehet építkezni és 1-2 év múlva újra tényező lehetünk Európában: TS, Araujo, De Jong, Pedri, Puig, Fati, rájuk lehet alapozni, de láthatjuk ez egy fél csapat (se). Pénz nélkül sajnos nem tudunk melléjük megfelelő és minőségi játékosokat hozni, pedig alapból kellene legalább 2 védő, 2 kp, 2 csatár. Garcia és Depay neve a kalapban, de ők még kevesek lennének ide. Nem csak mennyiségben, szerintem szintben is.
AC Milan ver. 2. Nekik évekbe telt, mire túlléptek a Dida, Maldini, Nesta, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Kaká, Inzaghi, Shenchenko csapaton. Mekkora nevek ezek is, Te jó Isten!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.17. 08:48:06

Ez a csapat már megtört legkésőbb Liverpool után, a legkisebb komfortzónából való kizökkentés az összezuhanással jár.
Ezért kellene nyáron kigyomlálni a csapat nagy részét, főleg akik részesei voltak ezeknek a mészárlásoknak.
Sose fogják ezt tudni feldolgozni, ezeken túllépni.
Tegnap is azon imádkoztam, mondtam is faternak, hogy ezt vagy 1-1el lehozzuk mázlival, vagy ha kapunk még egyet, arra fognak rúgni 2-3 gólt még, mert mentálisan rottyon van a brigád, hitehagyott.

Tőlem lehet ajnározni a PSG-t, de ott a két playmaker nem játszott, az általunk többször lesajnált Verratti vezette komoly szinten a kp-t.

Persze ez a realitás, de ennek nem sok értelme van, menjen le a tavasz ezekkel a vicc emberekkel, nyáron meg próbáljunk megszabadulni tőlük (szerződésbontás, khm), és szétnézni az ingyen igazolható játékosok között.
A nyári egy deadline, ha jövőre is a vesztes mentalitásúak alkotják a magot, az rá fog szépen rakódni az olyanokra, akikben még lehetne kraft. (Araujo, Pedri, DeJong, Mingu, stb)
Olyan romlott a közeg, hogy csak na.
És itt óriási felelősége van Bartomeunak is, mert neki nyáron azt kellett volna mondani, hogy viszlát. Ehelyett a hatalomhoz való beteges ragaszkodásával olyan helyzetbe hozta a klubot, hogy fél éven keresztül gyakorlatilag nincs vezetősége a csapatnak.
Ha nyáron lemond, októberben lehetett volna új vezetőség, esetleg télen 1-2 kikukázott de friss játékossal lehetne valami javulás.
Ehelyett megint leégtünk a bl-ben, otthon törölték fel a padlót velünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 08:46:59

Érthető, ha frusztráltak vagyunk enny jó,eredményes év utáni sorozatos BL égés után, de vegyük észre, hogy ez már nem csak a csapat és edző hibája, hanem a klubé, aki nagy gödörbe került erkölcsileg,anyagilag. Nem sorolom el, tudjuk. Koeman miért van itt? Sosem rajongtam érte, egy Barto báb volt, akit még a ,,fönök,, hozott amikor még abban reménykedett,hogy maradni tud. De tegnap nálam az összes hitelét eljátszotta. Órási marhaság volt egy félig sérült Destet állítani Európa egyik leggyorsabb, jól cselező,erős emberével szemben. Ha csak a fizikai különbségeket nézzük, egészségesen sem lett volna sok esélye.
Aztán itt van Pique. Hogy Dest nem szólhat a górénak,hogy figyelj főnök ez nem lesz jó,ezt megértem, de ennek a marha Pique-nak sincs ennyi esze,hogy ne vállalja el a kezdő szerepét 3 hónap után 0 játékkal? És bizony nincs ennyi esz, hanem az arca nagy! Nem ordítan kell, ahogy azt láttuk holt idegesen, amikor már látja,hogy itt komoly gáz van! Nem kellett volna neki játszania a nagy arcával.
A védelem sajnos a középpályától semmlyen szűrő támogatást nem kap. Sem a Ligában sem máshol. Busi, DeJong nem tud védekezni BL szinten. Rögztett helyzetekben tegnap is, szögletnél, szabinál hátul a mieink egymást fogják, az ellenfél töküresen fejel. Nonszensz.Kapjuk a gólokat sorban.
Ennek a védelemnek teljesen mindegy hogy mit játszunk. Az első félidőben szépen állunk hátul,nem rohan előre mindenki,ekkor az ötösön szivatják halálra Lenglet testvért.Hiába álltunk hátul, ez sem használt. A második félidőben meg előre mentünk,jöttek is a kontrák, kapott gólok. Szóval mndegy mit játszunk. Cornella, Alaves, bárki rúg nekünk gólokat,csak a Ligában még van annyi erőnk,hogy eggyel többet rúgjunk, ha van Messink. Mert bizony abban sem léptünk előre semmit,sőt!!!hogy a nélküle függés kisebb legyen.
Nem volt meglepetés a tegnapi meccs,szimplán a realitás. A visszavágón remélem,hogy a PSG a kiscsapatát szerepelteti már Messi miatt is, talán nem akarják annyira megalázni. Mert ugye sajnos ki kell állnunk.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.02.17. 08:44:13

Itt semmi összezuhanás sem volt, EZ VAN. Sajnos. Szerintem nem annyira játékos, mint vezető és edző probléma. Szervezetlenek vagyunk hátul (lassúság adottság, kezelhető), középpályán van javulás labdakihozatalban, de elől már vakon ismeri mindenki a játékunkat, már ami van. Átlövés nincsen.
A madrid BL-t nyert alig jobb csapattal. Ez a PSG most messze volt az akkori Liverpooltól, attól most 10 alatt nem ússzuk meg.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 08:35:01

Emlékszik valaki arra, hogy mikor volt legutóbb olyan, hogy február közepére gyakorlatilag vége a szezonunknak? A kupát szerintem hagyjuk. A bajnokságban ilyen hátrány és a BL-ben a nyolcaddöntőből kiesés már az első párharcában eléggé fura. A tévében mondták, hogy a BL-ből legutóbb 2007-ben zúgtunk így ki (bár akkor sem már az első meccsen). Durva a helyzet.

Remélem Párizsban egy fokkal elegánsabban esünk majd ki. Illetve még ilyen örök optimista gondolatom lehet, hogy az Athleticonak és a Realnak így a BL-re is koncentrálnia, szóval lehet ez pár pontba kerülne nekik, de azért ez elég kis vékony szalmaszál, amibe lehetne kapaszkodni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 08:26:03

pezZy írta:
2021.02.16. 23:07:09
Az a legnagyobb baj, hogy Laporta is a múltat dédelgetné... Mindenáron Messire építené a jövő csapatát, de mièrt? El kellene kezdeni tènyleg tisztogatni ès új csapatat építeni.
Laporta-nak programja sincs, Font kampányolt azzal, hogy ha Ő lesz az elnök, akkor Messi hosszabbítani fog.

Sorozatban a 3. BL pofont kapjuk a Pique-Lenglet-Busi sorral, és ebből az első 2 még hosszabbított is.
Alba meg Messi nagyon ritkán mutat valamit, és őket tényleg nehéz lenne pótolni. De a fenti 3 jómadárra nincs ésszerű indok, hogy még mindig itt rontják a levegőt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.17. 07:23:59

Vakmacska írta:
2021.02.17. 05:19:42
A legrosszabb, hogy nincs edzőnk, aki tüzelné a csapatot.
Zidane is taktika nélkül nyert. Ccsak jól motivált.

Ezek meg már a szünetben úgy mentek le, hogy mikor lesz már vége.
Örüljünk, hogy nem lett 8-1.
Nekem az jut eszembe, hogy amikor a magyar válogatott pofozó géppé vált, jött egy Dárdai Pál.
Nem lettünk nyerő csapat, de megtanította a védekezést.
Ez a mai Barcában edzői státuszban dolgozó alkalmazottnak fingja sincs a tanításhoz, a stratégiához. Tegnap majdhogy nem a kapust is lecserélte volna támadóra.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.17. 06:42:42

Tegnap sikerült sajnos mindenkinek a rossz arcát mutatni:
Piqué, Lenglet, Busi - reménytelen - nyugdíj
Messi - ritkan van igazán kedve, nagy meccseken meg már amúgy sem nagyon megy
Griezmann - mindent kihagy
Dembele - nem jönnek be a cselek
Fiatalok - még fiatalok, erősödni kell nemz. Rutinban, komolyabb meccseken, de mondjuk nem reménytelen legalább

Érdekes nyár lesz, 8-10 ember van kb. Akire érdemes lenne építeni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 05:19:42

A legrosszabb, hogy nincs edzőnk, aki tüzelné a csapatot.
Zidane is taktika nélkül nyert. Ccsak jól motivált.

Ezek meg már a szünetben úgy mentek le, hogy mikor lesz már vége.
Örüljünk, hogy nem lett 8-1.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.17. 05:03:40

Ez a bl nem a mi szintünk már egy ideje. Megmondom őszintén már nem is izgat ez a mostani, az első félidő után el is mentem aludni... azért azt hittem, ilyen 1-2-vel megússzuk.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 04:46:32

Na lássuk, hogy állunk a csapatépítéssel!
1. Van egy jó kapusunk
2. ......
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.17. 01:04:46

Botrányos, hogy a klub történetének legjobbját nem engedték el a nyáron jó pénzért! Messi tudta, hogy bár fájó szívvel. de mennie kell. Tudta, érezte, hogy ilyen vereségek jönnek. Nincs mese, mindent az alapoktól kell kezdeni, mint ahogy írtátok fiatal játékosokkal. Pedri, Dest, De Yong, Fati, Araujo Puig, Dembele. Ehhez viszont idő kell, sok idő! A mostani csapattól irreális elvárások vannak, egyszerűen még nem képesek rá. Messinek viszont már nincs ideje.Tisztességgel el kellett volna engedni. Egy nagyon embertelen lépés volt ez vele szemben. Nagyon is érthető volt, hogy ő még nyerni akart valamit, mielőtt elbúcsúzik élete szerelmétől. Ezt elvették tőle önzésből, gonoszságból, nem tudom miért. Nem ezt érdemelte. Most pedig folyamatos megaláztatásban van része. Amikor jött le a pályáról látszott az eltökéltség az arcáról, hogy vége, júniusban búcsúzik. Sok sikert kívánok neki és bízom benne, hogy még lesz egy nagy durranása. Legalább mi szurkolók búcsúzzunk tőle szeretettel. A többiek pedig bizonyítsák be, hogy méltók a Barca mez viselésére a jövőben. Én szurkolni fogok nekik!
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.17. 00:59:38

Nem lehet minden csapat a legjobb. Nem is biztos, hogy most a PSG az. A Liverpool vagy a Bayern se lett volna jobb.
Az viszont biztos, hogy megérdemelten mért ránk akkora verést, ahonnan nincs visszaút.
Hogyan jutottunk el idáig?
A nagy sikerek közepette elhittük, hogy ezt a klubbot akárki vezetheti. Azaz vezethetik azok, akik az elnöki székben ültek. Voltak korábban is az elmozdításukra irányuló kezdeményezések, de hamvukba holtak. Ezek a vezetők úgy gondolták, Messi mindent megold. Szerintem teljesen indokolatlan volt már évekkel korábban is az, hogy a Barca bértömege volt a legnagyobb, a La Ligában mindenképp. Eközben a Real Gyűjtögette a BL-győzelmeket. Akkor milyen teljesítmény volt megfizetve?
Messi nem old meg mindent. Nagy tisztelet és hála neki az eddigiekért, de ha visszanézzük a régi Messi gólokat, akkor látható mennyivel lassabb mint mondjuk a Getafe elleni gólja alkalmával. Mégis arról szólt mindig a vezetőség Messivel kapcsolatos politikája, hogy Ő a világ legjobb játékosa, neki mindent meg kell adni. Be kell látni, hogy ez tévút volt. Nem normális, akárkiről is van szó, hogy egy kisebb város jövedelmét teszi zsebre. Ha csak Bartomeu miatt lengette be a távozást az OK. De kapott ő nagyon sokat ettől a klubtól, ahhoz hogy amikor bajban van a klub akkor addig maradjon, míg annak szüksége van rá. És főleg ne az ellenfeleit erősítse. Mindig azt mondta szeretne Rosarioban játszani...
A Bartomeu éra úgy nézett ki mint Perez első időszaka. Minden éveben egy új aranylabdás került a csapatba, ha volt számára hely, ha nem itt ugyanez történt csak Coutinho, Griezman és Dembele se kerül soha az aranylabda közelébe se. De a pénzt kifizettük. Most meg azon aggódunk, hogy mi lesz ha Coutinho még játszik 5 meccset, mert akkor fizetni kell újabb 5-10 millió eurót. Hol van az a nagyvonalúság ami korábban jellemezte a Barcát? Henrik Larsson megsérült, hosszú sérülése alatt lejárt a szerződése és a Barca meghosszabbította. Gesztusként. A nagyvonalúság eltűnt a pénzzel.
Korábban is volt olyan, hogy a Barca ingyen engedett el játékosokat Gondoljunk csak Rafa Marquezre aki még vagy öt évet focizott Mexikóban. De olyan nem volt, hogy ezek az ingyen távozó játékosok a közvetlen riválist erősítsék. Suarez Atletico, Rakitic Sevilla, Rafinha PSG.
A Real Madrid és a Barcelona is évek óta a stadionját kívánja modernizálni. A Real a zártkapus meccseit az edzőközpontjában játsza, miközben (gondolom) gőzerővel készül a stadion felújítása. Ez azt jelenti hogy kb. 20 bajnoki és 5-6 BL meccset majd a járvány után már nézőkkel játszhatnak az új stadionban, mig a Barca szerencsétlenkedik majd a felújítással, de lehet addigra az esélyét is elveszti, hogy felújítsa a stadionját.
Az edző kérdést nem lehet azzal elintézni, hogy Koeman tehetségtelen. Szerintem nem is az. Volt előtte három igazán sikeresnek tartott edző, meg három akit a népharag előbb utóbb elsöpört volna. Guardiola, Tito Villanova és Luis Enrique voltak a sikeresek Tata Martino, Valverde és Setien a másik három. A sikeres edzők miért mentek el, és miért nincs eszük ágában se visszajönni? Fáradtak.
És játékosok? Riqui Puig se váltotta meg a világot, bármennyit sztároljátok. Néhány játékosnak ma focizni se volt kedve. Trincao, Mingeza valamint Breathweit legalább örültek, hogy a pályán lehetnek és lelkesen vetették magukat játékba. Dembele egy az egyben kapussal szembe nem tud gólt lőni. Griezman 40 méter futás után a kaput se találja el. Lenglet egy támadó mögött!!! felugrik fejelni, átszáll felette a labda és gólt kapunk. Piquet úgy szabadít fel, hogy középen egy PSG játékoshoz kerül a labda és gól. Ez edző, vagy taktika kérdése? nem.
Úgy gondolom a római, liverpooli és a Bayern elleni meccs utáni hozzáállás már nem járható út. Nem lehet ezt elfelejteni. A Liverpool csapatkapitánya a minap kiállt a sajtó elé és azt mondta: Mi játékosok vagyunk a felelősek a sorozatos vereségekért. Itt nem várom ezt.
De úgy gondolom egy két év múlva ebből a társaságból elég ha megmarad Ter Stegen, Dest, Araujo, DeJong, Pedri, Fati és néhány fiatal még esetleg felnőhet a feladathoz.
Ilyen nagy a baj.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.17. 00:40:58

Arthur8 írta:
2021.02.17. 00:08:07
Sajnos nincsenek csodáK. Egyszerűen védelem nélkül csak spanyol középcsapatokat lehet megverni. Nem tudom hány megalázó vereség kell még , hogy rájöjjenek, hogy Busquetsel nem lehet komoly meccset lejátszani, ahogy Lenglettel sem. Engem semmilyen csatár nem érdekelne ezen a nyáron csak és kizárólag a védekezéssel foglalkoznék , mert el kéne kezdeni az alapoktól, mondjuk hogy a Barca nem kap 4-5-6 gólt bármilyen topcsapattól. Nincs még egy csapat a BL ezen szakaszában, amelyik ilyen szinten szétesik és ez nem egyszeri véletlen alkalom, hanem borítékolható. A másik , ami nekem szembetűnő volt , hogy a Barcának nincs semmilyen játéka. Támadásban csak improvizáció megy, az egész csapat csak egyéni kvalitásokra támaszkodik . Ezzel szemben a PSG uralta a játékot.
Tudom, hogy jónéhanyan itt már nem szeretik Messit, nekem továbbra is a kedvencem és remélem, hogy elmegy innen és nyer még valamit ,mert nagyon nem méltó a karrierjéhez , hogy minden évben felmossák velük a padlót.
Szerintem Messit mindenki szereti.
Avatar
DavidBarca
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.08.10. 11:45:22
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2021.02.17. 00:15:24

Piqué hatalmas kedvencem volt és marad is mindig, Barcelonában Piqué-s mezt vettem, részben mert én is védőt szoktam játszani, meg amikor égett a ház előre ment beállt centerbe. Persze a fordulékonyságával vagy annak hiányával mindig tisztába voltam, de ilyen magas játékosoktól ha nem Zlatan vagy Van Dijk akkor ezt el kell fogadni.
De akármilyen nagy kedvenc, látom, hogy jó pár játékossal együtt jóllaktak, de annyira, hogy arra nincsenek szavak, ez az öreg generáció egyszerűen mindent elért, gyakran többször is, és ez teljesen érthető, még profi sportolók között is ritkák a CR féle maximalista egoisták.
Ezért nem is értettem, hogy a hónapok óta sérült Piquét minek kellett a PSG ellen bedobni a mélyvízbe, főleg a rohad agilis Mbappé-ra, ennél még Umtiti is jobb lett volna. A másik aki évek óta nem csinál semmit a Busquets, ma is nem tudom mit akart csinálni, de meghallottam a nevét és tudtam, hogy mindjárt vízszintesbe lesz, emiatt folyamatosan kiestünk a játékból, mintha kereste volna az alkalmat, hogy lepihenhessen, a 60 kg vagy 55 kg-os Puig miért tudja kikerülni a faultokat, talán mert nem ebben a fetrengős fociban hisz mint Sergio.
Én nem vagyok ennyire elkeseredett, mint itt sokan, mert ezzel a játékkal legalább nem lesz kérdés, hogy új csapatot kell építeni és az alibi királyok meg vezessenek le máshol. Sőt olyan fiatal gerincet látok, ami talán Xavi-Iniesta és talán ha lekerül az a folyamatos elvárás a csapatról, hogy nekünk BL győzelemért kell menni, akkor nem hoznak a nyakukra Depay-T meg a többi kiöregedő hollandot. Kp-n megvagyunk, egyszerű csak hagyni kell, hogy Puig-Pedri-De Jong játszanak egy tucat meccset és bekötött szemmel is tudják hova passzol a másik. Plusz ott van Moirba, aki már 18 évesen is zokszó nélkül játszatnák Busi helyett, nem hiszem, hogy a ma nem lett volna jobb.
Ha Eric Garciat meg tudjuk szerezni szerintem Araujo-val nagyon jók lesznek, remélhetőleg Dest is megembereli magát.
Széleken támadhatna Fati meg Dembele egy jó középcsatárt hozzanak fel vagy igazoljanak valami fiatal spanyolt, Trincao talán tényleg összeszedi magát.
Albát talán elbírja a csapat, persze jó lenne helyette is valaki.
A többiekkel én nem számolok. Messi lehet behozza azt a pénzt amit fizetésként kap, de egyszerűen húzza fel a többiek bérezését is és így a klub is [auto_cenzúra] pozicióban van, mikor valamelyik játékossal leülnek tárgyalni, persze ezt a mostani elnökség intézte el.
Én ha Fati-Puig-Pedri-Jong játékát fogom látni valahogy kiegyezek a nagyon nagy sztárok hiányának.
A Pep csapat azért volt nagyszerű, mert olyan srácok játszottak akiknek a Barca nem csak egy klub volt, hanem a második otthonuk hisz kiskoruktól itt nevelkedtek és ez olyan plusz amit a mai modern labdarugásban mintha elfelejtettek volna.
Válasz küldése