Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 15:22:06

Barcahun írta:
2021.02.17. 15:15:19
1 nyamvadt gól és ma Porto ellen mennénk :roll: legalább ott talán a két meccs összesítve lett volna 1-4 =P~
1 - 1 nyamvadt gól és nagy eséllyel egy-két BL címmel is több lehetne.....csak ezekhez a nyamvadt 1 - 1 gólokhoz hiányzott az erkölcsi és morális tartás.....
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 571
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.17. 15:15:19

1 nyamvadt gól és ma Porto ellen mennénk :roll: legalább ott talán a két meccs összesítve lett volna 1-4 =P~
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.02.17. 15:05:13

vg99 írta:
2021.02.17. 14:24:07

Messire új csapatot már kár építeni,
Griezmannt dícsérhetjük, mennyit dolgozik, nem ide való,
Coutinho kevés,
Dembelének jobban feküdne egy rohanós csapat,
Piqué, Busquets, Lenglet meg kiégett.
Umtiti, Firpo, Fernandes, Braithwaite szerintem még cserének is kevés.
Tudom, hogy ez rengeteg név és elfogy a csapat,
de én már nem hiszek bennük,
a bérkeret 80%-a szerintem felszabadulna,
mégha kevesebb is a szponzor,
bőven lehetne igazolni, talán még 1 db Haaland is beleférne az ingyen igazolások mellé.
Persze tudom, még megszabadulni sem olyan egyszerű egyesektől, a csodás szerződéseik miatt. THX Barto!
Az a baj hogy ez FM-ben lehet hogy működne, de a való életben egy büdös fillért sem kapnánk ezekért a játékosokért, el sem tudjuk őket adni. Eleve az átigazolási díjak töredékét jó ha megkapjuk értük (lásd Suarez esete), de már ott megbukna a sztori hogy a játékosok nem akarnak elmenni innen, mert irreálisan magas bért kapnak, olyat, amit nyilván máshol nem fognak megkapni (megint csak Suarezt tudom felhozni, akinek idén is mi fizetjük a fele fizetését), tehát marad az hogy ránk rohadt kb mindenki és megvárod, amíg kifut a szerződésük, és ingyen elengeded őket. Haalandnak meg annál több esze van hogy egy ilyen Barcelonába igazoljon.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.17. 14:45:34

Peter írta:
2021.02.17. 14:26:03
Igazi edzője a csapatnak évek óta nincsen, ez a szezonmár ősszel elbukott, elnök sincs, a kassza is üres, apró örömök még lehetnek azért.
Nem a tegnapi meccsen dőlt össze a világ.
Valóban tegnap nem dőlt össze a világ, mégis kijózanító volt, hogy egy messze vagyunk az elittől, és sok minden amiben bízunk, azzal csak áltatjuk magunkat. Mély a gödör, és még nem látni a fényt. Vannak ügyes gyerekek, de ez még kevés. Kemény évek várnak ránk..
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 14:26:03

Igazi edzője a csapatnak évek óta nincsen, ez a szezonmár ősszel elbukott, elnök sincs, a kassza is üres, apró örömök még lehetnek azért.
Nem a tegnapi meccsen dőlt össze a világ.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.17. 14:24:07

Mbappén kívül a többi PSG játékos nem rossz, de nem is az ideál, akit pl. a Barcában szívesen látnék.
Az, hogy ez a keret, vagy egy Verratti így lealáz minket az, messze nem csak keret kérdés.
Hol volt a hétvégi zseniális Messi, vagy a mindent megnyert rutinos rókák, vagy a százmilliós igazolások?
Edzői hiba is, és a játékosok hibája is.
Csak épp a 4. év 4. óriás pofonja sem kényszerít senkit sem az önkritikára.

Messire új csapatot már kár építeni,
Griezmannt dícsérhetjük, mennyit dolgozik, nem ide való,
Coutinho kevés,
Dembelének jobban feküdne egy rohanós csapat,
Piqué, Busquets, Lenglet meg kiégett.
Umtiti, Firpo, Fernandes, Braithwaite szerintem még cserének is kevés.
Tudom, hogy ez rengeteg név és elfogy a csapat,
de én már nem hiszek bennük,
a bérkeret 80%-a szerintem felszabadulna,
mégha kevesebb is a szponzor,
bőven lehetne igazolni, talán még 1 db Haaland is beleférne az ingyen igazolások mellé.
Persze tudom, még megszabadulni sem olyan egyszerű egyesektől, a csodás szerződéseik miatt. THX Barto!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.17. 14:20:44

Szerintem így külön-külön már mindent leírtatok, igazából annyi a történet,hogy ezt a tegnapi meccset nem lehet Piqué-re vagy másra ráfogni,még Koeman-ra sem. Valószínűleg nem ő a legalkalmasabb arra,hogy jelenleg vezesse a csapatot, de ez van,adósság, hiányzó posztok,rég kiöregedő kulcsemberek. A tisztes helytállásban lehet bízni, jó lenne nem 8-9 gólos összesítéssel kiesni azért.

A problémák nem Koemannál kezdődnek, hanem úgy 2015 tájékán,amikor az MSN elfedett minden hibát, szép lassan elkezdett elfogyni a védelmünk,persze minden pénzünk ráment a támadósorra meg a kp-ra, akik aztán sorra megbuktak/megbukni látszanak. Nem tévedek nagyot ha azt mondom,ez a szezon még nem a gödör alja. Mert lehetne itt most mondani,hogy vegyünk 2 hátvédet,valakit Alba helyére,Busi helyére,csatárt..stb. Nincs semmi pénzünk,örüljünk ha sikerül azt az adósságot kifizetni majd valahogy. Jönnek még ilyen szezonok, a bajnoki ezüstéremnek (ha meglesz) meg örülni kell.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.17. 14:15:09

vidra írta:
2021.02.17. 13:20:37
Néztem egy videós elemzést, ez is felvet egy tök jó taktikai dolgot:

A PSG a felezőtől kicsit visszább egy szűk sávban zárt, úgy, hogy a két vonal nagyon közel volt egymáshoz. Ez ugye a Barcelona középpályás, passzos játékát lenullázza. Tökéletes lehetőség lett volna viszont kihasználni a vonalak mögött lévő óriási területet (lásd de Jong 11-es), de nem passzoltak a beinduló embereknek, pl. Dembele-nek.

https://youtu.be/6OmQtTQ0r08?t=421
Az így védekező Mourinho Realt vertük 5-0ra azzal hogy a támadók szélről bemozogtak és indításokat kaptak a vonalak között. Henry, Eto'o, Villa, Pedro, még Iniesta is rúgott ilyen gólt a szép időkben. Ehhez viszont nem csak passzolni kell tudni, hanem a támadónak (középpályás!) meg kell vernie 1 az 1ben a védőjét, hogy legyen helye adogatni, és legyen dinamika a támadásban. Most se ilyen jól cselező és passzoló kps, se támadó mozgások, se befejező ember. Nem végig szólózni és 20m-ket sprintelni kell a labdával amit De Jong néha megcsinál, hanem kimozgatni a védőket a pozíciójukból. Előbbit lefaultolják, utóbbit nem lehet. Erre gondolhatott Piké, hogy ne futkozzunk hanem labdajáratás legyen, Grizi meg nem érti, de De Jong se, pedig utóbbi lelkes és valszeg értelmes játékos is lehet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 13:49:32

Messithebest írta:
2021.02.17. 11:16:08
Azt viszont nem látom, hogy a jelenlegi piacon ki lenne az az edző aki gatyába tudná rázni a csapatot, és legalább egy minimális tekintélyt tudna parancsolni a srácoknak.
Ancelotti? Bielsa? Sztem találhatnánk megfelelő edzőt, jobbat mint Koeman, DE
1. Nincs pénz kivásárolni pl. Ancelottit, még az Evertontól sem
2. Akarnak-e egyáltalán idejönni? Nincs pénz igazolni, süllyed a hajó.
Allegri pl. munkanélküli, őt nem kellene kivásárolni, de ott a 2. pont... Na ezért nehéz....
De ott volt pl. Tuchel is, de a Chelsea hamarabb lépett, pedig ott a legenda Lampardot kellett elküldeni...
Xavi sem fog idejönni jelenleg. Ő egy Guardiola féle karriert szeretne, nem megbukni a Barcával elsőre...
Kíváncsi leszek Font, ill. Laporta kivel képzeli el a jövőt, aki újjáépíti a csapatot, szinte nulláról.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.17. 13:34:58

Nem tudom, talán az is hiányzik, hogy meccs közben beordibálja az instrukciókat, az alapján, amit kívülről lát, mint Simeone. Én a szervezetlenséget nem annyira láttam, meg a taktika hiányát, sokkal inkább egyéni hibákat, zöldfülűséget, összezavarodottságot, ami persze megint csak az edző/edzők hibája is lehet.

Az elemzős videók alapján, ami nagyon feltűnik, hogy iszonyatosan hiányzik egy Xavi, vagy egy régi Busquets, vagy akárki, képes úgy osztogatni, hogy az intelligenciájával látja, mit csinál éppen az ellenfél és azt hogyan tudná feloldani azt az állapotot.

Látszik, hogy most rengeteg kiugratás, mélységi beindulás kellett volna, még akkor is, ha azok csak néha sikerülnek, mert az kimozgatta volna a PSG-t a kényelmes, középpályát lezáró pozíciójából. Ha onnan kimozogtak volna, akkor nyilván ez az osztogató ember elkezdett volna máshogy passzolni, hiszen akkor megnyíltak volna más lehetőségek.

Ez nagyon hiányzik.

És nagyon hiányzik, hogy az edző, vagy a segédedző, vagy akárki beordibálja, vagy kihívjon valakit és elmondja neki, ha ezt látja, ahelyett, hogy szerencsétlenkedünk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 13:21:01

vidra írta:
2021.02.17. 12:10:08
Nem tudom Koeman-t mennyire lehet hibásnak kimondani.
Szervezett játék. Ez az, ami a két csapat között leginkább látszott.
Nekem ez a teljes szezonban alapvető hiányosságnak tünt, néhány meccs egy-egy periódusait leszámítva. Sablonos gólokat kapunk, helyezkedési problémáink ismétlődnek, játékunk egysíkú és kiszámítható.
Természetesen jó játékkal és szervezetten is ki lehet kapni gólokkal is, de az mégis teljesen másképpen nézne ki. Taktikai fegyelem meg minden ami ehhez kapcsolódik edző és csapata közötti kapcsolatra épül. Amennyiben ennyire nem működik valami, ott nem biztos, hogy csak a tanítványokban kell a hibát keresni. Tegnapi meccs csak a jéghegy csúcsa, nem az indulat hevétől fűtve gondolom ezt.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.17. 13:20:37

Néztem egy videós elemzést, ez is felvet egy tök jó taktikai dolgot:

A PSG a felezőtől kicsit visszább egy szűk sávban zárt, úgy, hogy a két vonal nagyon közel volt egymáshoz. Ez ugye a Barcelona középpályás, passzos játékát lenullázza. Tökéletes lehetőség lett volna viszont kihasználni a vonalak mögött lévő óriási területet (lásd de Jong 11-es), de nem passzoltak a beinduló embereknek, pl. Dembele-nek.

https://youtu.be/6OmQtTQ0r08?t=421
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.17. 12:21:37

Egy másik témába is beírtam: Azt akarom látni, ahogy MATS leórdítja mindegyik suta fejét, ha komolyabbat hibázik... Értem a hidegvért, meg hogy német. De a szemdüllesztéssel nem megy sokra ezekkel szemben...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.17. 12:20:58

Nézzétek újra a meccset és állítgassátok meg! Egyértelmű, hogy mit kért Koeman. Teljesen az alapokat kérte. Egyszerűen nem tudták teljesíteni a játékosok. Pique azért ordibált mert folyamatosan belementünk olyan passzokba elől, amik rohadt rizikósak voltak és folyamatosan labdát veszítettünk. Egy ilyen PSG ellen egy ilyen Barcával tartani kell a labdát és csak a biztost húzni.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.17. 12:13:33

Messithebest írta:
2021.02.17. 11:16:08

Azt viszont nem látom, hogy a jelenlegi piacon ki lenne az az edző aki gatyába tudná rázni a csapatot, és legalább egy minimális tekintélyt tudna parancsolni a srácoknak.
Akármelyik edző szívesen jöhetne, jó nevűek is, ha az elmúlt éveket nézzük van pénz igazolásokra, fiatalok és veteránok is vannak, van alapanyag dolgozni. A játékosaink vagy itt, vagy korábbi csapataikban, vagy legalább a válogatottban mutattak már valamit. (pénznél kivétel a covidos nyár)
Akkor mért lehet hogy egy Evertonnak nevesebb edzője van mint a Barcának?
Mert nálunk az a divat hogy gyenge edzőket alkalmazunk, és ez mindig is így volt. De tényleg, múlt nélküli, kezdő/gyenge edzők ülhetnek csak le nálunk. Talán azért, mert őket könnyű kordában tartania a vezetőségnek és a játékosoknak, meg ki lenne az a jó edző aki idejön azzal a céllal hogy Messiéket motiválja hogy bl meccsen többet fussanak mint saccra 3km. Erre nem vállalkozik senki akinek vannak ambíciói. Igazolni meg a sportigazgató vagy ki igazol, látjuk hogy. Az edzőinknek nincs szava, se a kezdőben, se igazolásokban, de szerintem azt se mondhatják meg hogy melyik nap legyen az edzés. Szerintem Koeman nem erős edző, de szerintem neki is tele van a csizmája a csapattal és boldogabb lenne máshol ahol 100ad ennyi fizuért játszanak sose volt sose lesz focisták, de legalább nem hibáznak minden meccsen, és az van amit ő akar.

Röviden, senki se akar ide jönni edzőnek, és senkit se fogadna el a vezetőség eleve, szóval maradunk a korábbi vonalon. Tata, Setien, Valverde stb. Ezek nem kivételes esetek, ez a norma a Barcában. Úgy mint a bl égés, ez az alap helyzet, mert ez történik általában.

Ne bírózzunk, felesleges. Minden évben úgy esünk ki hogy helyzetünk is alig van, vagy ha van hazaguritják a játékosok. Sokszor kapuralövés nélkül játszunk le félidőket. Ez fejben dől el, ezek a fiúk fel tudják tenni a felsőbe is, csak ebben a közegben nem megy nekik.
Más is felsorolta már hányszor kaptunk ki csúnyán.. és minden meccsen volt kétes ítélete a bírónak? Talán igen, de ez nem rajtuk múlik, ha minden évben megtörténik.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.17. 12:11:34

Peter írta:
2021.02.17. 12:02:08
gránit írta:
2021.02.17. 09:57:01
Jár a labda lábról lábra, mindenki tudja, mi a feladata, mindenki tudja, mi a következő lépés.
Kb százszor írtunk olyan hiányosságokról, mely egyértelműen edzői feladat.
Mindenki arra rohangált a pályán, amerre a feje nézett éppen, egyedül Ter Stegen tudja, mikor és hol kell lennie....
És tudod, mi a legdurvább? Hogy ugyanazok a dolgok, amiket fél évvel ezelőtt leírtunk, és azóta is százszor leírtunk, ma is ugyanúgy érvényesek. Egy tapodtat nem haladtunk előre fél év alatt. Egy szemernyit nem lettek tudatosabbak a támadásaink, egy épkézláb helyzetet nem tudtunk tudatosan felépíteni. A PSG meg a kisujjából kirázott egy olyan kontrát, ahol fejben már mindenki előtt ott volt kirajzolódva az egész akció végkimenetele. Mi meg csak az esetlegességben bízunk. A begyakorolt játékelemek hiánya mind a támadásban, mind a védekezésben kiütköznek. Ahogy támadásban nem tudunk előhúzni egyetlen begyakorolt figurát sem, úgy védekezésben sem tudunk lereagálni egyetlen játékszituációt sem. Csak improvizálgatunk, teljesen felkészületlenül.

Koeman SEMMIT nem csinált fél év alatt. Semmit.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.17. 12:10:08

Nem tudom Koeman-t mennyire lehet hibásnak kimondani. Ha megnézitek az első negyed órát, látszik, hogy mit kért a csapattól és mi volt az elképzelés:
Zárni a passz sávokat, fogni Mbappé-t, tartani, körbejáratni a labdát és bepasszolni a résekbe. Ha középen nem megy, akkor a széleken.
Nem egy atomfizika, de nem sikerült teljesíteni. Folyamatosan elveszítettük a labdákat elől, rossz passzokkal, ami után a PSG iszonyatosan lekontrázott bennünket.
Visszaállt védelemnél pedig sokszor nagyon rosszul helyezkedtünk. Dest például sokszor elveszítette Mbappé-t, és Dembele védekezése se sokat ért azon az oldalon.

Piqué nem véletlen anyázott, hogy tartsák a labdát. Ez volt az egyetlen esélyünk, hogy stabilizáljuk kicsit a meccset. A labda tartás feladásával, feladtuk a meccset is.

Ami viszont edzői hiba, hogy a csapatrészek nem közelítenek egymáshoz dinamikusan, mint az arany korszakban, hanem elől gyakran egyedül maradnak a támadók: oldd meg ahogy tudod jelleggel. Ezt az edzőnek kellene észrevennie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vidra 2021.02.17. 12:11:45-kor.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 12:02:08

gránit írta:
2021.02.17. 09:57:01
Jár a labda lábról lábra, mindenki tudja, mi a feladata, mindenki tudja, mi a következő lépés.
Kb százszor írtunk olyan hiányosságokról, mely egyértelműen edzői feladat.
Mindenki arra rohangált a pályán, amerre a feje nézett éppen, egyedül Ter Stegen tudja, mikor és hol kell lennie....
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.17. 11:58:45

vinszentvega írta:
2021.02.17. 11:46:23
Nem akarom levenni a felelőséget sem a fiúk, sem az edző válláról, de lássuk be, hogy az a két dolog, ami miatt nem nyúlt a meccsbe a bíró, az a mostani csapatunk hátában meg is forgatta a kést. Kean-t le kell volna zavarni a 43 percben a 4. sárgalapot érő megmozdulása után. Meg hát a kéz, az kéz volt... És szerintem a csóka pont a 16 ficakjában állt..(ezeket máskor szinte videózás nélkül lefújják... sárgalap+tizi).
Hogy miért bírozok, mert arra a szintre értünk, hogy minden egyes kis nyúansz számít.. Talán akkor kihúztuk volna egy 2-2 vel, ami a végeredmény tekintetében nem jobb, de találn könnyebben emészthetővé tette volna az idevágót...
Kean-nal kapcsolatban egyetértek veled. A kezezésnél nem.Nem azért mert nem érte a kezét, hanem mert általában ha a kéz nem keresi a labdát, akkor az nem kezezés. Sokszor nem tudod megúszni,hogy el ne találják, akár szándékosan, akár véletlen szituban. Nagyon nem helyeslem ezt a kezezés gyakorlatot, ami legfőképpen a bíró egyéni felgfogása szab meg.
Sajnos osztálykülönbség volt a két csapat között, olcsóbban is meg tudtuk volna úszni, de ez így jött össze .
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.02.17. 11:46:23

Nem akarom levenni a felelőséget sem a fiúk, sem az edző válláról, de lássuk be, hogy az a két dolog, ami miatt nem nyúlt a meccsbe a bíró, az a mostani csapatunk hátában meg is forgatta a kést. Kean-t le kell volna zavarni a 43 percben a 4. sárgalapot érő megmozdulása után. Meg hát a kéz, az kéz volt... És szerintem a csóka pont a 16 ficakjában állt..(ezeket máskor szinte videózás nélkül lefújják... sárgalap+tizi).
Hogy miért bírozok, mert arra a szintre értünk, hogy minden egyes kis nyúansz számít.. Talán akkor kihúztuk volna egy 2-2 vel, ami a végeredmény tekintetében nem jobb, de találn könnyebben emészthetővé tette volna az idevágót...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.02.17. 11:16:08

Sajnos tegnap a fájó valóságot láthattuk. Én már a meccs előtt sem vártam mást, persze reménykedtem hogy másképp lesz, de tisztában voltam vele hogy mi vár ránk. Mbappé a világ egyik legjobb támadója már most, nem mellesleg az egyik leggyorsabb is, szóval egy ilyen Piqué-Lenglet féle védelmet kb tolatva körbefut a srác... Innentől kezdve semmi esélyünk sem volt, és mindezt úgy hogy Neymar és Di Maria pályára sem léptek, szerintem nem álltak volna meg 4-nél ha ők is játszanak.

Azt viszont nem látom, hogy a jelenlegi piacon ki lenne az az edző aki gatyába tudná rázni a csapatot, és legalább egy minimális tekintélyt tudna parancsolni a srácoknak.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 10:56:19

Nem tudok újat mondani, nagyon távol vagyunk az európai elmezőnytől, de legalábbis a legszűkebb elittől. Abba nem megyek bele, mi hiányzik ahhoz, hogy újra ott lehessünk, mert kB mindenki tisztában van vele, de van egy olyan érzésem, hogy ha tegnap Pochettino ül a mi padunkon, Koeman meg a franciáknál, ez a meccs nem 1:4-re végződik.
Elnök, pénz, koncepció, és 5-6 új játékos mellett még edzőre is szükségünk lenne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.17. 10:46:40

ahogy elnéztem Kúman fejét, szerintem ő is agyon agyal, hogy elmegy innen a tavasz végén a fenébe.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.17. 10:07:46

Kalapos írta:
2021.02.17. 09:15:29
csababarca írta:
2021.02.17. 08:48:06
Ez a csapat már megtört legkésőbb Liverpool után, a legkisebb komfortzónából való kizökkentés az összezuhanással jár.
Ezért kellene nyáron kigyomlálni a csapat nagy részét, főleg akik részesei voltak ezeknek a mészárlásoknak.
Sose fogják ezt tudni feldolgozni, ezeken túllépni.
Tegnap is azon imádkoztam, mondtam is faternak, hogy ezt vagy 1-1el lehozzuk mázlival, vagy ha kapunk még egyet, arra fognak rúgni 2-3 gólt még, mert mentálisan rottyon van a brigád, hitehagyott.

Tőlem lehet ajnározni a PSG-t, de ott a két playmaker nem játszott, az általunk többször lesajnált Verratti vezette komoly szinten a kp-t.

Persze ez a realitás, de ennek nem sok értelme van, menjen le a tavasz ezekkel a vicc emberekkel, nyáron meg próbáljunk megszabadulni tőlük (szerződésbontás, khm), és szétnézni az ingyen igazolható játékosok között.
A nyári egy deadline, ha jövőre is a vesztes mentalitásúak alkotják a magot, az rá fog szépen rakódni az olyanokra, akikben még lehetne kraft. (Araujo, Pedri, DeJong, Mingu, stb)
Olyan romlott a közeg, hogy csak na.
És itt óriási felelősége van Bartomeunak is, mert neki nyáron azt kellett volna mondani, hogy viszlát. Ehelyett a hatalomhoz való beteges ragaszkodásával olyan helyzetbe hozta a klubot, hogy fél éven keresztül gyakorlatilag nincs vezetősége a csapatnak.
Ha nyáron lemond, októberben lehetett volna új vezetőség, esetleg télen 1-2 kikukázott de friss játékossal lehetne valami javulás.
Ehelyett megint leégtünk a bl-ben, otthon törölték fel a padlót velünk.
A Bayern elleni első bukta már 7-8 éve volt nem (4-0, 0-3)? Már ott eltörtünk, azóta egyszer kijött Luchonak a lépés, azon kívül megalázó bukták sora. De a rendszer nem változik, és nem is fog. Szerintem Xavi is azért nem jött vissza, mert tudta hogy nem változtathat, inkább megvárja míg teljesen kiöregednek az érinthetetlenek és csak utána jön új csapatot építeni. Messi is kedvtelen és csak ballag minden fontos meccsen, a többiek bénák de legalább futnak kicsit, ő meg valszeg látja hogy a többiek gyengék és elmegy a kedve. Így nem lehet kimenni a pályára, se neki se a többieknek, ez edzői hiba, csapatszellem és motiváció 0. Bukott gárda vagyunk.
Milan jó hasonlat, de a MU, a Pool, a Chelsea, a Real, az Arsenal az Inter, még a Bayern is, mindenki volt mélyen az utóbbi 15 évben. Egyszer fent, egyszer lent. Valaki még mindig mélyen van, valaki már felemelkedett. Mi nem hiszem hogy a süllyedés fázisban vagyunk, mert szigorúan nézve 6 éve mélyen vagyunk. Csoda hogy a bajnokságokat jó arányban behúztuk.
Szerintem mi a legmélyebb fázisban vagyunk jelenleg, ami még tarthat 1-2 szezont, aztán kezdődik majd a felemelkedés remélhetőleg. Bajnokságban is csak azért nem estünk vissza 4-5-6 helyre, mert a többiek is most gyengélkednek. Bízom benne hogy csak felfelé vezet az út a jövőben, de egyelőre nincs új a nap alatt, ez a trend, a valóság, amit látunk.
Itt van Messi, ezért még (sajnos) nem ez a legmélyebb fázis.
Az majd akkor jön el mikor ő elmegy, és nemcsak a teljesítménye hanem a vele való szponzori szerződések is eltűnnek, múltkori indexes cikkben kitértek arra hogy a szponzori feltételek felébe benne van Messi jelenléte.

Közben a hírek szerint a Beko nem tervezi meghosszabbítani a szerződést, és ki tudja hányan követik még. Vajon a szponzorok mennyire akarják a nevüket a címlapokon a bukták alkalmával?
https://www.footyheadlines.com/2021/02/ ... leeve.html


Nemcsak a klubnak hanem nekik is hatalmas arculatvesztés minden egyes zakó, főleg ha Messi elmegy, miért minket szponzorálnának?



Itt minden selejtet ki kell már dobni, még azelőtt hogy a még menthető játékosok fejébe is beleég ez a lúzerség.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.17. 10:06:05

Értem én. Megértem a szurkolói dühöt, elkeseredést. De mi van a játékosokkal? Az ő fejükben ki fog rendet rakni? Mert arra nagy szükség lenne. A mai edzői stáb erre alkalmatlan.
Amit nem értek: Sok fórumozó társam átgondolatlanul, felelőtlenül dobálódzik gombfocis ötletekkel. - "Ezektől, azoktól megszabadulni, helyettük hozni másokat"
Minden egyes csapat tag egy érvényes szerződéssel bíró munkavállaló. Hogy mi van a szerződésben, az valójában titok. De az egyoldalú szerződésbontás kemény pénzekkel jár. Ha nem bontják fel a szerződést, de nem játszatják, a fizetését akkor is folyósítani kell. Eladni, kölcsön adni csak közös beleeggyezéssel lehet. Ilyen fizetés mellett nincs olyan bolond egyesület, aki akár kölcsön venné. Suarezt is úgy sikerül kiútálni, hogy fizetjük a fizetésének a felét!
Tehát ilyen anyagi helyzetben elvileg minden egyes játékos addig terheli az egyesület költségvetését, amíg a szerződése érvényben van. S ez évek!
Ezért marad az az út, hogy EDZŐVÁLTÁS! Olyan szakember, aki ebből az anyagból képes kihozni egy valamire való csapatot. Mert szerintem van olyan.
Válasz küldése