Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 17:55:37

Frank Rijkaard írta: Benzema, Ronaldo, Bale, Varane, Ramos, Pepe > Negredo, Kompany, Lescott, Touré, Javi Garcia
Ez az összehasonlítás enyhén nem állja meg a helyét.
Benzema 187, Ronaldo 185, Bale 183, Varane 191, Ramos 183, Pepe 188 > Negredo 186, Kompany 190, Lescott 190, Touré 189, Javi Garcia 180 <- nem magas. Csak hogy kihagytad Dzeko-t 191 aki lehet hogy kezd meg Kolarovot 187. Szóval sokkal nehezebb feladat lesz kivédekezni a fejpárbajokat.
94:39 6 - 1
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.02.18. 17:27:16

visca el barca írta:én sem vagyok egy tul optimista típus, de hihetetlen, h kb egy embertől nem olvasom azt h nyerünk...
Nyerni fogunk!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.18. 17:25:24

A sorsolás pillanatában 55%-ra tettem magunkat mint továbbjutók, de utána kezdőzött a tavaszi formahanyatlásunk ami remélem a legjobbkor ér most véget [-o<
Talán döntetlent tippelnék a mai meccsre, mondjuk 2-2, ez szerintem szép eredmény lenne, főleg mert idegenben nem nagyon nyerni szoktunk járni mostanában.
A legnagyobb kérdőjel a védelmünk pillanatnyi formája lesz, remélem jó napot fognak ki, különben... a drága és törékeny holmikat elteszem már most a közelemből.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.02.18. 17:43:49-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.18. 17:21:53

Azt hiszem, Piqué jól megmondta:

"A pályán kell beszélnünk."

" a Barcelona is felkészült a párharcra, és ha a legjobbját nyújtja, bárkit legyőzhet. "

biztató szavak, legyen igy :!: 8)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.18. 17:18:56

S.Agüero írta:
0-0 az egyik legveszélyesebb a visszavágóra nézve.
Jobb, mintha kikapnánk 3-2-re. :)

Ha nem kapunk ki, továbbjutunk. Meg még egy 2-1 vagy 3-2-es vereséggel is továbbjutunk, többi már nem nekünk jó.
Jobb, de nem sokkal. De nem is azt mondtam,hogy rossz eredmény,csak nem tartom erre alkalmasnak a keretet,hogy eleve 0-0-s odavágót érjen el, és onnan menedzselje tovább a párharcot, a City ellen. 0-0ra mi ne játszunk már ilyen védelemmel, mert az lesz,hogy jajj de jó,0-0,aztán majd a 90. perc környékén bólintanak egyet szögletből,és máris dőlt az egész.

Veb!
Nálam benne van,hogy győzhetünk,de egy 1-1,2-2 miatt nem lennék szomorú, persze ez a körülményektől is függene.
Vereség az már necces, de ha látok jó jeleket a srácoktól,akkor nem dőlök a kardomba, de azt gondolom ez egy X-es meccs lesz. a legnagyobb esély egy 1-1es odavágó szerintem. Meglátjuk, 3 és fél óra múlva kezdés!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.18. 17:16:49

visca el barca írta:én sem vagyok egy tul optimista típus, de hihetetlen, h kb egy embertől nem olvasom azt h nyerünk...
Szerintem a kellő félsz van benne mindenkiben, mégis idegenben játszunk majd, de nem kell megijedni. Én továbbra is úgy gondolom, ha hozzuk pl azt a játékot, amit az Atletico ellen (szerintem az idény egyik legjobban felépített játékát mutattuk akkor be), akkor nem lehet gond, vagy a Real ellenit. Nem 0-0 a cél, szerintem fogunk tudni gólt lőni, az Atletico ellen csak ez hiányzott, most én nagyon bízom benne akár Messi akár más, befog találni. A pontrúgásoktól valóban lehet tartani, de az is olyan, ha koncentrál az ember, s elvannak osztva az ellenfél játékosai, 1-2 kibillentés és a magasságbeli különbséget is lelehet győzni. Aggódni szerintem nincs ok, visszavágó is van. Okos, nagyon koncentrált játék kell, ha szükség van rá akár 70-80%os labdabirtoklással, egyszer majd befog pattanni, s az idegenbeli gól meg borzasztó sokat jelent.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.18. 17:15:27

oké h óvatosan kell, de mintha vmi megagigaűrfocit játszó csapat ellen játszanánk, ugy h mi meg egy közepes/kis csapat vagyunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.18. 17:13:47

visca el barca írta:én sem vagyok egy tul optimista típus, de hihetetlen, h kb egy embertől nem olvasom azt h nyerünk...
én bizok benne, mert annyiszor bizonyitottak már :)

de egy sorozat mindig megszakad ( hány elődöntőt játszottunk zsinórban? 6? ) illetve mindenki várja már a csapat bukását,meg régen püföltünk már el nagy csapatot a BL-ben a Milan elleni 4-0 kivül...stb... ezek játszhatnak közre a negativ hangulaton.
Ir3NiCuS
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.08.26. 08:54:26

2014.02.18. 17:13:15

visca el barca írta:én sem vagyok egy tul optimista típus, de hihetetlen, h kb egy embertől nem olvasom azt h nyerünk...
Én még tipmikxszűtem is rá ,hogy nyerünk :)
96-ban 6 évesen kaptam egy Barcelona sapkát , megoldott minden kérdést :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.18. 17:11:25

0-0 az egyik legveszélyesebb a visszavágóra nézve.
Jobb, mintha kikapnánk 3-2-re. :)

Ha nem kapunk ki, továbbjutunk. Meg még egy 2-1 vagy 3-2-es vereséggel is továbbjutunk, többi már nem nekünk jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2014.02.18. 17:13:21-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.18. 17:06:45

én sem vagyok egy tul optimista típus, de hihetetlen, h kb egy embertől nem olvasom azt h nyerünk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.18. 17:04:24

Énis már nagyon várom a meccset! már hétvége óta izgatottam várom, megjegyzem régen volt már ilyen érzésem.

Ami az esélyeket illeti, már mindent leirtatok. Szerintem két féle forgatóköny lehetséges:
1. És ezt mind elfogult Barca drukker mondom, évek óta úgy érzem ha nem nyer a csapat az csak is az ő saját hibájuk lehet, mert hozzászoktattak minket és mert ha kiadják magukból a maximumot akkor nincs ellenfél. Szóval ha mindenki hozza amit tud és csapatként játszunk akkor nyerhetünk akár idegenben is.

2. Reálisan nézve ki-ki párharc, és otthon esélyesebb a City, mert könnyen előfordulhat az mint pl, Milan ellen 2-0, Real elleni vereségek, Bayern, stb kudarcok, amikor is úgy indult mindenki neki, hogy majd most megmutatjuk és a végén nagy semmi, gólhelyzetekig se jutunk el. Sajnos ez a forgatókönyv a valószinűbb, bármennyire is szoritok az elsőért. Szóval szerintem szenvedős játékunk lesz, megfojtanak bennünket, és kontrákból , pontrúgásokból elintéznek minket. És otthon kell majd szaladni a forditásért.

De bizok a csapatban, a gyors előrejátékben, és szurkolni kell nem szapulni a csapatot :!:
Megjegyzem, csak akkor tudunk jól védekezni, ha támadunk, ha nálunk van a labda, akkor nincs esélyünk pontrúgásokhoz sem jutni, szóval csakis előre :!:
És berúgni a helyzeteket, nem eltökölni :!: :!:

Én nem tudom eldönteni kit tennék a középpályára Xavival vagy nélküle vagy esetleg mind a 4en egyszerre, de Adrianót mindenféleképp a kezdőbe tenném :!: Annyiszor bizonyitotta már, hogy bármikor elsülhet a lába, hát most is szükség lenne rá :!:

Visce el Barca :!:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.18. 17:02:33

csababarca írta:akkor ki fogunk esni.
ha nem szerzünk gólt,akkor vége. egyet ma minimum kapunk,visszavágót se hozzuk le kapott gól nélkül. Ma fontos lenne gólt lőni,arra lehetne alapozni, a 0-0 nem eredmény,az semmi, annak egy középcsapat örülni tud, mi ne elégedjünk már meg ilyen kamu eredményekkel...
0-0 az egyik legveszélyesebb a visszavágóra nézve.
Meg ilyen védelemmel,amivel rendelkezünk ne akarjunk 0-0ra játszani,nem Chelsea vagyunk. Persze rohanni sem kell ész nélkül,de törekedni kell a gólra,mindenképp,ez a legfontosabb.
Nem azért, de szted én ezt gondoltam? [-X Én azt várom, hogy azon elv alapján játszunk majd, hogy ameddig nálunk van a labda, addig nem kapunk gólt. Ez nem tudom, hogy miért=0-0-ás eredménnyel? Mintha ez a csapat tudna és akarna is erre az eredményre játszani...

Én szinte biztos vagyok benne, hogy lövünk gólt, a kérdés, hogy mennyit. Én messze nem vagyok úgy betojva a Citytől, mint itt egyesek és van egy olyan érzésem, hogy a meccs végén mi fogunk jobban állni a továbbjutás szempontjából.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
blaugrana99
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013.03.27. 18:51:20

2014.02.18. 17:01:29

Barca96 írta:emberek, én már annyira várom a mai meccset, hogy kénytelen vagyok készülni a fizika tesztemre :mrgreen: 1 hónappal ezelőtt nagyon féltem a Citytől, de most már úgy gondolom, hogy akár az Etihadbe is képesek vagyunk nyerni. Sőt, én biztos vagyok benne, hogy nyerünk!
Visca Barca!
Szerintem is nyerünk. :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.02.18. 17:00:05

Nagyon kíváncsian várom a kezdőnket. Én lehet húznék Tata helyében valami váratlant. Kicsit ezt is hiányoltam Villanovánál és hiányolom Tatánál is. Pep azért sok nagy meccsre meghúzta a váratlant, amivel meg is tudta lepni az ellenfelet (pl. Alves vagy Adriano nem egyszer játszott elől).

Többen írták Songot kezdőbe. Nos a magasságunk növelése miatt nem lenne rossz ötlet, mint ahogyan Bartha sem elvetendő ötlet épp emiatt Masc helyett.

Én elnéznék valami ilyesmit is ma:
VV - Alves, Piqué, Bartha, Adriano, Song, Busi, Cesc/Xavi, niesta, Messi, Sanchez/Neymar
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2014.02.18. 16:36:41

Tobias88 írta:
Frank Rijkaard írta:Martino célja ezzel az, hogy minél többet legyen nálunk a labda, ezzel gyakorlatilag megfosztva Pellegrinit a kezdeményezéstől. Nem véletlen, hogy idén a Real ellen is hasonló felállást választott a mester.
Csak annyi baj van ezzel, hogy a Madrid kezdőjében nem volt 7, 185 centinél magasabb játékos. Egy egy beívelésnél nagyjából esélyünk se lesz és ilyen helyzet a meccsen, főleg kontra miatt kialakuló szögletekkel együtt, lesz vagy 10.
Benzema, Ronaldo, Bale, Varane, Ramos, Pepe > Negredo, Kompany, Lescott, Touré, Javi Garcia
Egyébként pedig ilyen szempontból teljesen mindegy a mai kezdőnk, nem tudunk olyan csapatot felrakni, ami versenyben lenne velük játékban ÉS magasságban is. Ahogy Martino és Piqué mondta, ameddig nem nőnek meg a játékosaink a legjobb amit tehetünk az a megelőzés.
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2014.02.18. 16:34:21

emberek, én már annyira várom a mai meccset, hogy kénytelen vagyok készülni a fizika tesztemre :mrgreen: 1 hónappal ezelőtt nagyon féltem a Citytől, de most már úgy gondolom, hogy akár az Etihadbe is képesek vagyunk nyerni. Sőt, én biztos vagyok benne, hogy nyerünk!
Visca Barca!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.18. 16:30:44

Frank Rijkaard írta: Pedig biztosan így fogunk kezdeni, az összes spanyol sportoldal egyöntetűen állítja. Martino célja ezzel az, hogy minél többet legyen nálunk a labda, ezzel gyakorlatilag megfosztva Pellegrinit a kezdeményezéstől. Nem véletlen, hogy idén a Real ellen is hasonló felállást választott a mester.
Itt a várható kezdő a spanyol oldalak szerint (ritkán tévednek): Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Cesc, Xavi, Iniesta, Alexis és Messi.
Sajnálattal olvasom én is ezeket, pedig ez egyáltalán nem jó. Egyrészt kiállunk egy "törpeválogatottal" az "óriások" ellen, ami az amúgy is meglévő fizikai, magasságbeli hátrányunkat növeli legfőképp a pontrúgásoknál, rögzített helyzeteknél. Félő, hogy most az "1 szöglet fél gól" mondás realizálódhat. Másrészt tavaly 1 hazai Real Madrid elleni és egy idegenbeli milánói vereség kellett, hogy belássa Tito, hogy ez a 4 kp-ás nem működik igazán éles meccseken, erre most belefutunk ugyanebbe a késbe... Vagy akkor Cesc kerülne középre, Messi a jobb, Sánchez meg a bal oldalra? nem hangzik sokkal jobban. Mivel az őszi Madrid elleni meccset tulajdonképpen Neymar nyerte meg nekünk a balosról, így legfeljebb úgy lenne értelme, ha ő kezdene, nem Sánchez.
Nem tudom, de ezek alapján nem számítok túl sok jóra...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.18. 16:24:49

MikeTyson írta: Bár teszem hozzá nekem sokkal több a barca drukker haverom mint a real, és nagy többségben szerintük is kikaptok ma (engem legjobban ez lep meg)...
Győzelmet én sem várok a csapattól ma, mi klasszik elszúrjuk az odavágókat. Vereség is benne van bizony sajnos.
Persze továbbjutásban gondolkodva meg nem lehet gond, szerintem az meglesz. Bizony lehet olyanról beszélni, h rutin.

(Épp ezért sem lepődnék meg azon, ha a Milan kiejtené az Atmát, mert bármennyire is Atma lenne ésszerűen az erősebb most, Milannak nagyobb rutinja van)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.18. 16:24:15

Barcaman1993 írta: a játékunk ma inkább a labdatartásra fog épülni és nem fogunk megszakadni a gólszerzésért. Ebben viszont Xavinál aligha van jobb.

akkor ki fogunk esni.
ha nem szerzünk gólt,akkor vége. egyet ma minimum kapunk,visszavágót se hozzuk le kapott gól nélkül. Ma fontos lenne gólt lőni,arra lehetne alapozni, a 0-0 nem eredmény,az semmi, annak egy középcsapat örülni tud, mi ne elégedjünk már meg ilyen kamu eredményekkel...
0-0 az egyik legveszélyesebb a visszavágóra nézve.
Meg ilyen védelemmel,amivel rendelkezünk ne akarjunk 0-0ra játszani,nem Chelsea vagyunk. Persze rohanni sem kell ész nélkül,de törekedni kell a gólra,mindenképp,ez a legfontosabb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2014.02.18. 16:29:14-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 16:16:45

Amúgy amit láthatott aki nézte idén a City meccseket, az 1 nagyon nagy gyenge pont. Amennyire jó Yaya Toure, annyira rossz is bizonyos szempontból. Ahogyan egy nfl irányítónak, úgy egy focista irányítónak is meg van, hogy mennyi ideig szereti birtokolni a labdát és ez nála nagyon sok, legtöbbször körülményes. Szinte minden támadás rajta megy keresztül, de ha letámadják akkor nagyon is képes a rontásra, ezt már több meccsen is láthattuk, például a City - Bayern összecsapáson.

Most már csak az a kérdés, hogy ki fogja letámadni őt a védelem előtt a pálya közepén? Messi? Aligha. Fabregas? Esetleg, de akkor meg a felállás nem fog stimmelni.
94:39 6 - 1
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.18. 16:09:32

Tobias88 írta:Oldalpassz király már sajnos. Meg lehet nézni, hogy Fabregas mennyi előre passzot ad és mennyit Xavi, aki 34 éves már sajnos.

Ősidők óta Puyol a kedvencem, kb azóta, mikor a gólunkat a rendes Ronaldo válla fölött nézve látta csak és csak utána ment el mellőle, annyira fogta (bár lehet hogy korábban, nem tudom mikor volt ez). De már ő is 35, lassan 36, már nem fér be a csapatba sajnos, de objektív vagyok és belátom. Tégy te is így Xavival, objektívan nézd a játékát.
Ennek már értelme is van. A legutóbbi hsz-edben olyan statisztikákat, meg gondolatok fogalmaztál meg, amiknek semmi értelme nem volt, és ez volt a jobbik fele... Ezzel viszont egyet tudok érteni, Fabregas sokkal jobb az előre játékban, de ma nagyon hasznos lehet Xavi. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a játékunk ma inkább a labdatartásra fog épülni és nem fogunk megszakadni a gólszerzésért. Ebben viszont Xavinál aligha van jobb.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 16:06:01

Frank Rijkaard írta:Martino célja ezzel az, hogy minél többet legyen nálunk a labda, ezzel gyakorlatilag megfosztva Pellegrinit a kezdeményezéstől. Nem véletlen, hogy idén a Real ellen is hasonló felállást választott a mester.
Csak annyi baj van ezzel, hogy a Madrid kezdőjében nem volt 7, 185 centinél magasabb játékos. Egy egy beívelésnél nagyjából esélyünk se lesz és ilyen helyzet a meccsen, főleg kontra miatt kialakuló szögletekkel együtt, lesz vagy 10.
94:39 6 - 1
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2014.02.18. 15:58:54

connor írta:Egy valamit nem szeretnék látni a mai kezdőnkkel kapcsolatban: egy olyan felállást, amiben szélső támadó pozícióban középpályás kap szerepet. Ez a felállás már megbukott többszörösen is, egyrészt Iniesta-val a szélen, másrészt Cesc-kel középen. Egy ilyen taktikával biztosra venném a bukást.
Pedig biztosan így fogunk kezdeni, az összes spanyol sportoldal egyöntetűen állítja. Martino célja ezzel az, hogy minél többet legyen nálunk a labda, ezzel gyakorlatilag megfosztva Pellegrinit a kezdeményezéstől. Nem véletlen, hogy idén a Real ellen is hasonló felállást választott a mester.
Itt a várható kezdő a spanyol oldalak szerint (ritkán tévednek): Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Busquets, Cesc, Xavi, Iniesta, Alexis és Messi.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.02.18. 15:55:08

Amúgy szerintem 1 meglepetés lehet ma az összeállításban, hogy a City 4-5-1el álljon ki, és az egyik középcsatár helyett vagy Jovetic kezd, mint visszavont csatár, vagy Nasri mint támadó középpályás.

Nálunk biztosan nem lesz meglepetés sajnos, pedig azért lehetne (Xavi->Fabregas (+ Pedro/Neymar a szélen), Alba->Adriano, Mascherano->Bartra)
94:39 6 - 1
Válasz küldése