Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.20. 08:33:10

Chino írta:
Boixos írta:meglepett a csapat tegnapi játéka, nagyon jól nyomták. a kiállítás igen, de a 11es nem volt korrekt
Egyet viszont nem adtak meg, szóval többet vett el tőlünk mint amennyit "adott".
Elbízni viszont nem szabad magunkat. Kényelmes helyzetből várhatjuk a visszavágót, de azért akkor is figyelni kell, hiába nem olyan erős a City idegenben.
Nekünk fognak jönni az biztos, ezt viszont ki kell használni. Neymar gurít kettőt, Messi mesterhármas oszt el van intézve. :mrgreen:
csak azért írok, mert a büntető kapcsán a - korrekt - kifejezést használjátok.
nos nálam elsősorban az nem korrekt, hogy egy olyan "bűnért" mint pl.a tegnapi meccsen az Arsenal kapus elkövetett egy ilyen súlyú KETTŐS büntetés járjon!
más: Messi nálunk nagy valószínűséggel berúgta volna ha nem kaszálják el,(tehát korrekt velünk szemben) Robben viszont a szabályszegéstől függetlenül már verve volt!(nem lőhette be) bizony ez a nem korrekt!(az Arsenallal szemben)
még annyit, hogy a mi tizeneggyesünknél elfogadható ugyan a korrekt kifejezés de éppenséggel azért mert NEM VOLT EGYÉRTELMŰ! az a mozdulatsor(!!) ugyanis a vonalon kívül kezdődött és a vonalon belül fejeződött be és most nem is teszem hozzá, hogy mindez csak a lassítás alapján elemezhető.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.20. 00:53:44

Boixos írta:meglepett a csapat tegnapi játéka, nagyon jól nyomták. a kiállítás igen, de a 11es nem volt korrekt
Egyet viszont nem adtak meg, szóval többet vett el tőlünk mint amennyit "adott".
Elbízni viszont nem szabad magunkat. Kényelmes helyzetből várhatjuk a visszavágót, de azért akkor is figyelni kell, hiába nem olyan erős a City idegenben.
Nekünk fognak jönni az biztos, ezt viszont ki kell használni. Neymar gurít kettőt, Messi mesterhármas oszt el van intézve. :mrgreen:
Forca Barca!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.02.19. 23:21:40

meglepett a csapat tegnapi játéka, nagyon jól nyomták. a kiállítás igen, de a 11es nem volt korrekt, ennek ellenére én örültem neki, mert barca szurkoló vagyok, az ellenfelek (szurkolóinak) véleményét meg "nem érdekel" ugye, mert nem használunk ordenáré kifejezéseket. biztos vagyok benne, h a büntető nélkül is ütjük a "nemsokáraakkoracsapatleszacitymintaunitedésamadridegyüttvéve" mencsesztert, akik szerintem akkor sem rúgtak volna gólt, ha még mindig játszanák a meccset.
nagyon éretten focizott a brigád, ha ez így megmarad, akkor kellemes májusi programokat várok.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.19. 20:32:30

shutterisland írta:azért nehogy már még a végén mi érezzük magunkat kellemetlenül, hogy volt egy fogalmatlan demichelis, és köszöntük szépen a meccset eldöntő hibáját.
hányszor előfordult már, hogy mi voltunk fölényben, mégis valami hibával visszahoztuk az ellenfelet a meccsbe...ráadásul ez a city tegnap nem is volt fölényben. :)

szerintetek hány madridistát érdekelt, hogy victor kománk amatőr hibájának köszönhették azt, hogy di maria azzal a góllal visszahozta őket a szuperkupáért folytatott meccsbe ?
Én ezért se róvom fel az ilyeneket, csak akkor, ha már tùlzásba viszi a spori a szeretetét, de összességében a gól abból születik ha az ellenfél hibázik. Itt Pelle akkorát hibázott, hogy meg is érdemelték a vereséget... Ilyen szempontból bízok egy nagyon jó visszavágóban, mert a tegnapi city 10 emberrel játszotta azt amit tud. És ez a szánalmas nálam, hogy egy top csapat, hogy tud egy meccset így elktoszni...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.19. 17:32:10

connor írta: kiállunk egy "törpeválogatottal" az "óriások" ellen, ami az amúgy is meglévő fizikai, magasságbeli hátrányunkat növeli legfőképp a pontrúgásoknál, rögzített helyzeteknél. Félő, hogy most az "1 szöglet fél gól" mondás realizálódhat. Másrészt tavaly 1 hazai Real Madrid elleni és egy idegenbeli milánói vereség kellett, hogy belássa Tito, hogy ez a 4 kp-ás nem működik igazán éles meccseken, erre most belefutunk ugyanebbe a késbe... Vagy akkor Cesc kerülne középre, Messi a jobb, Sánchez meg a bal oldalra? nem hangzik sokkal jobban. Mivel az őszi Madrid elleni meccset tulajdonképpen Neymar nyerte meg nekünk a balosról, így legfeljebb úgy lenne értelme, ha ő kezdene, nem Sánchez.
Nem tudom, de ezek alapján nem számítok túl sok jóra...

Hmmm... most akkor mi is a helyzet? #-o
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.19. 17:01:44

A tegnapi meccset sok féle szempontból lehet elemezni. Szemre nem játszottunk szépen, de taktikailag Tata egyértelműen győzött Pellegrini-vel szemben. Egy dolgot pedig mindenképp érdemes aláhúzni: szinte biztosan megvan a továbbjutás. Nem látom azt ebben a City-ben, hogy idegenben 2 vagy több góllal legyőzzenek minket. Már csak azért sem, mert jelen pillanatban még ha nem is tökéletesen, de veszélyesen tudunk kontrázni, márpedig a City-nek nem sok választása lesz a visszavágón a taktikát illetően. Emellett pedig nyilván való, hogy a statisztikák is mellettünk szólnak. Az utóbbi 10 évben BL-meccsen 4szer kaptunk csak ki hazai pályán:
2006/07-ben a Liverpool-tól 2-1-re, 2008/09-ben a Shakhtar-tól 3-2-re, 2009/10-ben a Rubin Kazany-tól 2-1-re és tavaly a Bayern-től 3-0-ra. Ezek közül nem érdemes 100%osan figyelembe venni a Shakhtar elleni meccset, mert számunkra tét nélküli csoportmeccs volt, biztos 1. hely tudatában, az akkori B-C csapattal kiállva, illetve a Bayern elleni meccset sem igazán, mert akkor az idegenbeli 4-0 után lehetetlen volt a továbbjutás, ennek "szellemében" is játszottunk, Messi és Busquets nélkül. A Kazany elleni meccs is annyiból volt más, hogy még a csoportkör elején jártunk, belefért egy botlás, bár jó csapattal álltunk ki. Ennek ellenére ha az eredményekre pillantunk, akkor a City-nek csak a Bayern-féle 3-0 lenne jó. Márpedig ezt a meccset semmilyen tekintetben sem lehet összehasonlítani sem a tavaly tavaszi bajorok ellenivel. Ezt a meccset megelőzően pedig legutóbb 2002-ben sikerült a Real-nak olyan eredményt elérnie, ami a City-nek a hosszabbításhoz lenne elég. Továbbjutáshoz elegendő győzelemre (mi a szempontunkból vereségre) 1997-ben volt példa, egy csoportmeccsen a Dinamo Kijev ellen. (Sheva triplája és Rebrov gólja küldte akkor padlóra a Barca-t) Olyanra pedig még nem volt példa a Barca BL-történetében, hogy ne jussanak tovább, ha az idegenbeli odavágót megnyerik. Pláne nem két góllal.
Ennek fényében jelenleg nálam 95%-5%-os továbbjutási eséllyel szinte bent is vagyunk a legjobb 8 között. Az az 5% is Agüero visszatérésének szól. :wink:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 16:53:19

Nos...
a tegnap győzelem nálam meglepetésként hatott, nagyon kis esélyt adtam arra, h győzni fogunk. Előzetesen még azt is eltudtam képzelni, h kikapunk, de végül nem így lett. Amíg nem lőtték be a 2. gólt még csalódott és mérges is vtam a csapatra, h miért nem döntik el, de szerencsére azt is csak elrakta Alves az utolsó percekben, így elégedett lettem a végére.
Viszont a Cityben óriásit csalódtam. Sokkal, de sokkal többet vártam tőlük eddigi eredményeik alapján. Mert amíg teljes létszámban voltak azelőtt sem villogtak, egy kb 20 percre tudták átvenni az irányítást, de azt sem túl hatásosan. Mert teljes létszámban is nagyrészt mi domináltunk és úgy éreztem meccs közben, ha nincs piros akkor is behúzhatjuk győzelmet.
A vitatható ítéletek meg olyanok, a károgók így is-úgyis találnak majd okot mindig, amin károghatnak, de aki látta a meccset tudja, h ellenünk is vtak rossz ítéletek és megérdemelt lett a győzelem.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.19. 16:37:28

egyet azért tudomásul kell venni: a labdabirtoklásért némi áldozatot is kell hozni. azért írom le mert én is nagyon nehezen tudom elfogadni de végül be kell látnom: neki rontani a védelemnek az még Messinek is kockázat, tehát inkább passzol az a biztosabb.ha tehát az a taktika, hogy labdatartás akkor nem indul be csak ha biztosnak ítéli a szituációt, vagy ha ki ugratták. ezért tűnt tegnap különösen a második félidőben úgy hogy szándékosan nem akarnak betörni csak passzolgatnak. ennek ellenére úgy gondolom, hogy a 70. perc körül amikor valamelyik védő meggyötörte, bepöccenhetett mert azután feltűnően kivonta magát a játékból. (persze lehet hogy tévedek, majd ha tehetem megnézem az ismétlésben)
az pedig hogy egy ilyen taktika (is) hordoz kockázatot, nyilvánvaló már csak azért is mert szívtunk is miatta, de tegnap bejött. a PSG. az más szitu, ott a németek messze nem képviseltek olyan játékerőt, ezért oda jó volt a lerohanós játék.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 15:50:33

Chino írta:Amúgy nem emlékszik senki, hogy az első félidőben egy Alves beadásnál Clichy nem kézzel ütött bele a labdába a tizenhatoson belül, mert csak egyszer ismételték és nem láttam pontosan?
[/quote]

http://www.youtube.com/watch?v=rGZkgjjZYws" target="_blank

Szerintem teljesen egyértelmű kezezés volt, a bíró segítői nem tudom, hogy nem vették ezt észre.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 15:43:35

kristop írta:
visca el barca írta:
ilyen okosan talán a rayo elleni első meccs (vagy a atletico elleni bajnoki) óta nem játszottunk. és ez nagyon nagy érdem, hogy tudunk így is játszani, nem csak fejjel menni a falnak és reménykedni, hogy többet lövünk, mint ők.

egyébként gondolom sokan nézték tovább a tévét, és hallották kompany nyilatkozatát. fogalmuk se volt mit csináljanak, mert nem erre számítottak, nem ehhez voltak szokva. "mások voltak a párharcok, más volt a játék képe, egyénileg kiemelkedőek voltak". ez nagyon tetszett :D
Ezzel tökéletesen egyetértek. A csapat megmutatta egy újabb arcát. Számomra bebizonyították, hogy nem csak egyféle focit tudnak játszani. Én is pont a Rayo és Atma elleni meccset akartam felhozni példának. És lehet szidni Pellegrinit (jogosan), de mi is tudtunk alkalmazkodni a taktikájukhoz. Ha úgy játszunk mint a bajnokságban a csapatok túlnyomó többsége ellen meggyőződésem, hogy nem ilyen kedvező lett volna a végeredmény.
És lehet ugyanúgy szidni Tata-t is, hogy beszari volt, de egy idegenbeli első meccsen, ahol nem a többgólos győzelem, hanem egy viszonylag kedvező eredmény elérése a cél én rendjénvalónak tartom a döntését, főleg úgy, hogy ez a City otthon összehasonlíthatatlanul jobb hazai pályán, mint idegenben.
Valószínűleg úgy gondolkodott, hogy 10 ember ellen visszafogottabban is lesz helyzetünk, gólt/gólokat lőhetünk (ami meg is történt), de fontos, hogy a City ne tudjon eljutni a kapunkig. Mert nem kell nekik nagy helyzet elég egy beadás és Dzeko simán bólinthat egyet vagy szögleteket kapnak, ami szinte fél gól. persze lehetséges, hogy rúgtunk volna még 2-3 gólt, de az ellenkezője szintén.
koncentráltan okosan játszottunk, Messi sem vezette folyamatosan 3-4 emberre rá a labdát, mint egy kisebb csapat ellen, inkább alárendelte magát a taktikának, ami szerintem Tata érdeme.

A szurkolásra visszatérve, számomra akkor volt igazán feltűnő, mikor a Messi-Messi skandálástól volt hangos a stadion Angliában.
A továbbjutás még közel sem dőlt el, viszont az biztató, hogy van 2 idegenben lőtt gólunk, a City pedig közel sem olyan erős idegenben, mint otthon, ahogy mi is. Nekik lesz egy Aguero-juk, nekünk viszont minden bizonnyal egy egészséges Neymarunk. :D

Amúgy nem emlékszik senki, hogy az első félidőben egy Alves beadásnál Clichy nem kézzel ütött bele a labdába a tizenhatoson belül, mert csak egyszer ismételték és nem láttam pontosan?
A másik pedig, amikor Valdesnek volt az a hibája a beadásnál az kifelé volt szabadrúgás, szóval az ha bemegy sem érvényes.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.19. 15:36:03

Jaj, de vártam már, hogy gép elé kerülhessek. Csókoltatok mindenkit, aki sima City győzelmet, meg 4 hazai gólt várt... Nem is egy ilyen volt. Úgy történt minden, ahogyan előre megálmodtam. A sokkal jobb csapat sokkal jobb játékkal (bár magához képest gyengén) simán behúzta a meccset. Az egyetlen dolog, amit sajnálok, hogy emberelőnyben nem igazán akartunk gólt lőni, pedig kivégezhettük volna őket. Na sebaj, egy szép estét varázsoltak a fiúk.

Már megint ez bírózás, nem unalmas már egy kicsit? Nem kaptunk meg egy szabályos tizit, Piqué szabályos gólját és Fernandinho nagyon érdekesen maradt a pályán már az első félidőben. Ja, nekünk fújt a bíró...

Szép volt fiúk :!: =D> Azért az szép, hogy idén 1 rangadót sem buktunk el (Real, Atletico, Milan, City).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.02.19. 14:37:05

Yokozuna írta:A Barcát ilyen játékkal nehéz legyőzni. Vagy presszionálnak, és hibára kényszerítik a középpályát, vagy beállnak bunkerbe. Szerencsére még Pellegríni nem ismert ki minket.
Nálam nem játszana Ini és Cesc egyszerre, a két szélre csatár kell, mondjuk Neymar és Pedro. Nem volt veszélyes a csapat a sok labdajáratás ellenére. A középpályán nincs akinek összejönne egy gól. Alves tényleg jobb, ha befut a kapuba a labdával, mert minden beadási kísérlete emberben akad el. Adriano van olyan mint Alba, és időnként még fontos gólokat is rúg.
Vigyázni kell a visszavágóval, a Bayern sima hármat rúgott a nagy fogadkozás ellenére.
Igen a folyamatos pressing kétség kívül zavart okozna, csak ezt nem lehet bírni, főleg, ha olyan labdabiztos középpálya van mint nálunk. Nem véletlen, hogy a labdaüldözés a második félidőre az ellenfeleink zömét "kikészíti" fizikailag is, idegileg is.
Pellegrini amúgy különböző csapatokkal már sok meccset játszott a Barca ellen, ismerete tehát van, sikerélménye annál kevesebb.
Alvest már nem lehet megtanítani beadni, tegnap ennek ellenére tetszett, ha egy kis szerencséje van két gólt szerez. Szerintem sincs meg még a továbbjutás, oda kell figyelni.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.02.19. 14:24:37

Negredo (Man City): "The referee wanted to give me a yellow card, but Pique asked him not to book me. I'm grateful for that." [onda cero]

Csaló egy banda vagyunk :) 28. perc után történt akkor még hálás is lehet Negredo, mert volt már egy lapja.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2014.02.19. 14:23:13

A Barcát ilyen játékkal nehéz legyőzni. Vagy presszionálnak, és hibára kényszerítik a középpályát, vagy beállnak bunkerbe. Szerencsére még Pellegríni nem ismert ki minket.
Nálam nem játszana Ini és Cesc egyszerre, a két szélre csatár kell, mondjuk Neymar és Pedro. Nem volt veszélyes a csapat a sok labdajáratás ellenére. A középpályán nincs akinek összejönne egy gól. Alves tényleg jobb, ha befut a kapuba a labdával, mert minden beadási kísérlete emberben akad el. Adriano van olyan mint Alba, és időnként még fontos gólokat is rúg.
Vigyázni kell a visszavágóval, a Bayern sima hármat rúgott a nagy fogadkozás ellenére.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.19. 14:13:08

Visca el Barca!

Én csak annyit mondtam, hogy fölösleges azon lovagolni, hogy mi lett volna,ha, mert ilyen nincs az életben. Egyébként magad is megválaszoltad, mikor írtad, hogy 1-0,1-1,0-1, BÁRMI. Tehát bármi, épp ezért kár az egészért. Nem lehet levezetni, hogy ha nincs ez, akkor az sincs szeirntem.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.19. 13:54:02

azért nehogy már még a végén mi érezzük magunkat kellemetlenül, hogy volt egy fogalmatlan demichelis, és köszöntük szépen a meccset eldöntő hibáját.
hányszor előfordult már, hogy mi voltunk fölényben, mégis valami hibával visszahoztuk az ellenfelet a meccsbe...ráadásul ez a city tegnap nem is volt fölényben. :)

szerintetek hány madridistát érdekelt, hogy victor kománk amatőr hibájának köszönhették azt, hogy di maria azzal a góllal visszahozta őket a szuperkupáért folytatott meccsbe ?
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.02.19. 13:09:57

Örülök, hogy mind többen értékelik/értékeljük pozitívan a csapat tegnap esti teljesítményét. Az elmúlt időszakban én nem nagyon néztem a City mérkőzéseit, egyedül a Chelsea elleni otthoni bajnoki mérkőzését láttam, ahol hasonlóan halvány teljesítményt nyújtottak. Ennek akkor hangot is adtam itt a fórumon.
A nemzetközi média már azt vizionálta, hogy a 16 között összekerült a BL győzelemre is esélyes két csapat és a Barca igazi fokmérője ez a mérkőzés lesz. Na ehhez képest 70-30-as Barca labdabirtoklás idegenben, abszolút technikai fölény, taktikai érettség (párharcok kerülése, kapu közeli szabálytalanságok mellőzése, magassági különbség ellensúlyozása, folyamatos letámadás stb.) és az utolsó húsz percben már-már megalázó "labdázgatás" - ami azért bevallom akkor bosszantott, mert a PSG-hez hasonlóan hozhattuk volna a meccset.
Mindegy, azt hiszem a csapat és egyes játékosok önbizalmának is jót tett ez a manchesteri kirándulás, ami azt is bizonyította, hogy korai leírni a mai Barcelonát (by Mourinho).
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 12:39:31

kristop írta:
visca el barca írta:ilyen okosan talán a rayo elleni első meccs (vagy a atletico elleni bajnoki) óta nem játszottunk. és ez nagyon nagy érdem, hogy tudunk így is játszani, nem csak fejjel menni a falnak és reménykedni, hogy többet lövünk, mint ők.

egyébként gondolom sokan nézték tovább a tévét, és hallották kompany nyilatkozatát. fogalmuk se volt mit csináljanak, mert nem erre számítottak, nem ehhez voltak szokva. "mások voltak a párharcok, más volt a játék képe, egyénileg kiemelkedőek voltak". ez nagyon tetszett :D
Egyértelmű, hogy taktikailag nyertük meg a meccset. A fociban tényleg nincs "ha", de persze az ember utólag csak eljátszik vele mindig. Föléjük nőttünk taktikai téren és technikailag is legtöbbször, kivéve Yaya Tourét és David Silvát akik azért nagy klasszisok, minden megmozdulásukból látszott.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.19. 12:35:10

trey88 írta:Valaki írta tegnap este, hogy milyen volt a szurkolás. Én meg pont azt néztem, hogy a góljainknál nagyon max. a fele vendégszektor ugrott. Nézzétek meg, valami nem stimmelt az biztos. Amúgy nem tudom kapott-e már választ a tegnap esti kérdező, de ha jól tudom a stadion kapacitásának 5%-át kell biztosítani a vendég szurkerek számára. Nálunk ez 4900 jegyet jelent (Visiting clubs to Camp Nou receive up to 4,900 tickets for Champions League matches. All but 300 executive seats are high up on the third tier, which curves around from the scoreboard behind one goal towards the half way line.)
Nézd meg akkor mi van a Nou Campban mikor 80-90ezer ember ott ül. Mert ennyi sincs mint tegnap:-) Azért írták sokan hogy jó volt a szurkolás mert tényleg az volt ahhoz képest amilyen általában szokott lenni.
Azt ne várd, hogy majd olyan hangulatot csinálnak mint a Galata szurkolói szoktak otthoni BL meccseken mondjuk. Ez ilyen, egyszer írta valaki itt hogy az angol szurkolók végigéneklik a meccset, a törökök végigőrjöngik, a spanyolok meg végigülik:-) És tényleg.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.02.19. 12:27:06

visca el barca írta:és? hány kapura lövésünk volt az első félidőben? egy? semmire nem mentünk a labdabirtoklással. max annyit értünk el, hogy a city nem tudott építkezni. ha nincs a kiállítás, akkor simán lehetett volna 1-0, 1-1, 0-1, bármi
ne írd ilyen lesajnálóan, hogy max annyit értünk el. ez igen is nagy eredmény. sokan a meccs előtt azt hitték, hogy teljesen átszalad rajtunk a city, mert szétkapják jelenleg a pl-t. még én is úgy voltam vele, hogy kemény nyomást fognak gyakorolni ránk. ehelyett teljesen megfogtuk őket, mi irányítottunk. biztonsági játék volt, és úgy támadtunk, hogy nekünk ne lehessen bajunk belőle, ha kis erőfeszítéssel sikerül, akkor jó. és sikerült, mert hibára kényszerítettük őket. és most tényleg nem kell az, hogy "ha nincs", mert ha nincs az a kiállítás, akkor valószínűleg 0-1 nekünk és a city szintén kitámad.

ilyen okosan talán a rayo elleni első meccs (vagy a atletico elleni bajnoki) óta nem játszottunk. és ez nagyon nagy érdem, hogy tudunk így is játszani, nem csak fejjel menni a falnak és reménykedni, hogy többet lövünk, mint ők.

egyébként gondolom sokan nézték tovább a tévét, és hallották kompany nyilatkozatát. fogalmuk se volt mit csináljanak, mert nem erre számítottak, nem ehhez voltak szokva. "mások voltak a párharcok, más volt a játék képe, egyénileg kiemelkedőek voltak". ez nagyon tetszett :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.02.19. 12:00:42

Valaki írta tegnap este, hogy milyen volt a szurkolás. Én meg pont azt néztem, hogy a góljainknál nagyon max. a fele vendégszektor ugrott. Nézzétek meg, valami nem stimmelt az biztos. Amúgy nem tudom kapott-e már választ a tegnap esti kérdező, de ha jól tudom a stadion kapacitásának 5%-át kell biztosítani a vendég szurkerek számára. Nálunk ez 4900 jegyet jelent (Visiting clubs to Camp Nou receive up to 4,900 tickets for Champions League matches. All but 300 executive seats are high up on the third tier, which curves around from the scoreboard behind one goal towards the half way line.)
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.02.19. 11:35:13

Komolyan mondom páran nagyon el vannak tévedve. A kiállítás teljesen jogos volt, és ha a védő nem szabálytalankodik akkor Messi kegyetlenül bevágta volna. (szerk.: ezért sem jogtalan a tizi még ha pár centivel kívül is történt) Szemben a kapuval, bal láb felől a labda, előtte csak a kapus... 0-1. Mit csinál a City (ebben az esetben 11 emberrel), hát megy előre a gólért, aminek a vége még egy Barca gól maximum egy City találattal párban. Plusz, ha nincs tizi, talán nem fújja vissza a spori a lesgólt sem. Szóval lett volna egy 1-2, 1-3. A tegnapi egy hibára késztető biztonsági játék volt, de egyáltalán nem enervált. Aki nem tudja értékelni ezt a fajtai játékot és eredményt, az ne nézzen BL meccseket, mert az tuti, hogy feleslegesen nem fogunk kockáztatni egy ilyen szintű csapat ellen, és nem is lenne értelme. A visszavágón lesz egy izgalmas ki-ki meccs, talán egy Barca örömfocival, de a továbbjutó kiléte már nem kérdéses és ez volt a cél idegenben...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.19. 11:27:26

csababarca írta:
visca el barca írta: kb mindennel egyetértek, nagyon jol leirtad h mit gondolok.

tegnap olvastam talán az élő topicban, h lényegében még mindig az van, hogy elmegyünk egy csapathoz és az ellennek kell alkalmazkodnia hozzánk, még a félelmetes mancity is taktikát váltott...
Én írtam,és most is tartom. Egyedül a Bayern játszott úgy ellenünk,ahogy mások ellen is, illetve a real amikor 3-1re nyertek a Camp Nouban. Más nem nagyon jön ki ellenünk úgy,hogy a saját játékukat akarná játszani.
talán a real. egyébként ez bizonyítja, hogy még mindig be van tojva az összes csapat ellenünk. hiába mondják h igy leáldozott a csapat csillaga meg úgy, továbbra is mindenki bekkel ellenünk ahogy csak tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.19. 11:25:06

visca el barca írta: kb mindennel egyetértek, nagyon jol leirtad h mit gondolok.

tegnap olvastam talán az élő topicban, h lényegében még mindig az van, hogy elmegyünk egy csapathoz és az ellennek kell alkalmazkodnia hozzánk, még a félelmetes mancity is taktikát váltott...
Én írtam,és most is tartom. Egyedül a Bayern játszott úgy ellenünk,ahogy mások ellen is, illetve a real amikor 3-1re nyertek a Camp Nouban. Más nem nagyon jön ki ellenünk úgy,hogy a saját játékukat akarná játszani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.19. 11:11:54

MQuC írta:egyáltalán nem játszottak rosszul, sőt, első fél órában City nem ért labdába (27%), egyből visszaszereztük a labdákat tőlük.
és? hány kapura lövésünk volt az első félidőben? egy? semmire nem mentünk a labdabirtoklással. max annyit értünk el, hogy a city nem tudott építkezni. ha nincs a kiállítás, akkor simán lehetett volna 1-0, 1-1, 0-1, bármi
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése