Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.10. 13:35:11

A legnagyobb szégyen a tegnapi meccsben,hogy az ATM favágás+Costa+ Turan nélkül vert el minket,ráadásul volt 3 kapufájuk meg kb 5 Pinto bravúr.Nem sokon múlott,hogy egy évszázados alázást kapjon a csapat.És még Webb is velünk volt!Köszönet neki,Pintonak meg fortunának a kis vereségért! :evil:
Én nem váltanám le a fél csapatot meg nem küldnél el senkit,csak mondjuk 1 hónapra elvenném mindenki fizuját!Abból a lóvéból meg is lenne Reus! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.10. 13:25:37

Gareth Tello írta:Sokan szidják Tatát, én nem tenném, nem az ő sara elsősorban a kiesés, hanem a játékosoké, pontosabban az elkényelmesedett, nem motivált játékosoké. Ugyan az igaz, hogy Tata feladata (is) lenne, hogy ezen változtasson, és ismét sikeréhes gárdát faragjon ezekből a futballistákból, de ez baromi nehéz küldetésnek tűnik a Pep-korszak után. Talán Kloppnak vagy Simeonénak sikerülne, Tatának nem biztos, hogy fog. Ettől függetlenül nem rúgnám ki páros lábbal. Vannak elképzelései, érzi szerintem, hol kell változtatni, csak a változtatások szükséges mértékével nincsen talán még tisztában, de ez még változhat.
Összetett a probléma. Én első helyre tenném a menedzsmentet és az edzőt a felelősség kérdésében és utolsó helyre a játékosokat. A játékosok, ez most fáj tudom sokaknak, de nem fognak ennél sokkal jobban játszani max. 1-1 meccsen ha éppen elkapják a fonalat, tartósan már nem. Ezek a játékosok ilyen összetételben már nem. Ez van.
A menedzsment sara, hogy hagyta a helyzetet idáig fajulni, nem lépett a nyáron mikor kellett volna és elodázta a problémák megoldását. Óriási hiba volt, akkor is írtam, most is írom.
Tata meg nem rossz edző, de nem az a típusú edző akire ennek a Barcának most szüksége lenne. Ide most pont egy Simeone stílusú edző kellene aki ezer fokon ég és nagyon tud motiválni.
Az nem Xavi sara hogy nem tud annyit vállalni mint régen, hogy kiégett, hogy lassult sokat, hogy nem tudja hozni a régi teljesítményt ( ez igaz Alvesre és kisebb mértékben Iniestára is ). Ez a pont minden játékosnál eljön, ilyen a futball, nem gépekről van szó. Annak a sara aki a csapatban hagyta őket, aki nem gondolt eddig és ami számomra döbbenetes még most sem gondol láthatóan arra, hogy a középpályán ami nekünk éveken át a magabiztos fölényt biztosította hogy oldják meg majd a gondokat. Ugyanez vonatkozik a középső védő kérdésére, 2 éve tudni lehet kb. hogy Puyol ki fog öregedni, ki fog esni és kell majd valaki. A világon semmit nem tettek az ügy érdekében igazából. És ez a menedzsment felelőssége. És még ott van a Messi kérdés amihez nagyon hozzá nem értőnek kell lenni, hogy ne lássa valaki komoly mentális, motivációs problémák vannak vele idén.
Az nagyon nem tetszik ahogy Zubi most próbálja elkenni az egészet.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.10. 11:18:56

Nem szoktam ilyet, de most muszáj, szóval ctrl+c - ctrl+v üzemmód on.

Szóval, nem amiatt vagyok szomorú, hogy kiestünk, hanem amiatt, ahogyan ezt tettük. Klasszisokkal jobb volt az Atlético, az elsőtől az utolsó percig, és bármilyen rossz ilyet leírni, simán lehetett volna három-négy gól is közte, gondoljunk csak a gól utáni két kapufára, aztán a vége felé Gabi, majd Cristian Rodríguez hatalmas ziccerére.... Bődületes szerencsénk volt a két kapufával, megkaptuk az esélyt a sorstól, ott volt a lehetőség, hogy felálljunk a padlóról és megfordítsuk a mérkőzést, de nem sikerült, sőt, még csak a közelébe sem igazán jutottunk ennek, ez az igazság. (Bár Neymar fejesénél nagyot ordítottam, mert bent láttam... :( )

A gólkülönbség szerencsére nem ezt tükrözi, de laposra vert minket az Atlético. Tudták, mit fogunk játszani, tudták, hogyan reagáljanak erre, tudták, mivel lehet megfogni minket, mik a gyenge pontjaink. Tökéletesen felkészültek belőlünk, rólunk pedig ugyanez nem mondható el. Nyilván hosszú taktikai felkészítés előzte meg a találkozót, de ennek nem kifejezetten láthattuk nyomait a meccsen, sablonos, ötlettelen játékot mutattunk legtöbbször, Neymar ugyan bemutatott egy-két finomságot (az a laza kötény fenomenális volt, kár, hogy sokra nem mentünk vele), de összességében gyenge volt a támadójátékunk. Valamiért most Iniestának nem ment annyira, Fabregasnak szintén, Xavi néhány esetben túlzottan lassította a játékot érzésem szerint, de még mindig vele volt a legkevesebb gond.

Akivel még gond volt, az Messi. Nagyon eltűnt, volt két nagyobb helyzete az elején, "a többi néma csönd". És ez egy ilyen meccsen végzetes. És sajnos itt jön ki megint a túlzott Messi-függőség. Ha neki nem megy, a csapatnak is annyi, mert egyszerűen a játékoskeret összetételéből fakadóan egész konkrétan lehetetlenség egy olyan taktikát alkalmazni Messi gyengélkedése esetén, amely elbírja az argentin haloványabb játékát. Gondolok itt elsősorban a középcsatáros játékra, amely nyilvánvalóan nem jelentene minden esetben tökéletes megoldást, de tegnap például szerintem igencsak jól jött volna, ha lett volna egy klasszis centerünk, aki az AtMa hátvédeinek figyelmét el tudta volna vonni például Messi és Neymar elől. Valamint ebben az esetben Alves beadásai is nagyobb valószínűséggel találtak volna embert...

De mind közül a legnagyobb probléma szerintem a hozzáállás volt, ez az a hozzáállás, ami tökéletes leszűrhető a feljebb idézett nyilatkozatokból is.
Ugyanis nem tudom, miért, de megint nem volt hajtás, nem volt küzdés, nem volt akarás, nem volt motiváció. Ez egyébként az egész szezonra jellemző volt, de szerencsére a legfontosabb meccsekre eddig mindig úgy mentek ki a pályára a srácok, mintha az életük múlna az adott találkozón. Ez volt a City elleni két mérkőzésen is, a klasszikuson is. Aztán az Atlético elleni odavágón már nem igazán, de az utolsó 25-30 perc ott is fantasztikus volt. Ezt kellett volna átmenteni tegnap estére is. Nem sikerült. Sokatmondó volt, amikor néhány játékosunk arcát mutatták közelről Koke gólja után. Mi tükröződött rajtuk? Elkeseredés, értetlenség, beletörődés. Feladták, már ott, már akkor, aztán a két AtMa-kapufa után pláne összezuhantak, és alig-alig voltak olyan periódusok a meccs hátralévő részében, amikor valóban motiváltan mentek előre a srácok.

Sokan szidják Tatát, én nem tenném, nem az ő sara elsősorban a kiesés, hanem a játékosoké, pontosabban az elkényelmesedett, nem motivált játékosoké. Ugyan az igaz, hogy Tata feladata (is) lenne, hogy ezen változtasson, és ismét sikeréhes gárdát faragjon ezekből a futballistákból, de ez baromi nehéz küldetésnek tűnik a Pep-korszak után. Talán Kloppnak vagy Simeonénak sikerülne, Tatának nem biztos, hogy fog. Ettől függetlenül nem rúgnám ki páros lábbal. Vannak elképzelései, érzi szerintem, hol kell változtatni, csak a változtatások szükséges mértékével nincsen talán még tisztában, de ez még változhat.

Egyetlen dolog miatt vagyok valamelyest mérges rá a tegnapi meccs kapcsán: nem kellett volna lecserélni Iniestát... Egyrészt Messi és Neymar mellett ő az, akiben mindig benne van a veszély, a semmiből is képes gólhelyzetet teremteni, még ha nem is játszik annyira jól az adott összecsapáson. Másrészt pedig így Xavi gyakorlatilag egyedül maradt a támadó középpályán, nem volt meg az átmenet a középpálya és a támadósor között, így jöttek is folyamatosan az ívelések, amelyek döntő többsége a két csapat játékosainak átlagmagassága közötti jelentős különbség miatt értelemszerűen nem jutott el a címzetthez.

Összességében azt kell mondanom, hogy az Atlético tökéletesen megérdemelte a továbbjutást, bármennyire is antipatikus nekem az együttes nagy része.

Ez az AtMa ugyanis egy hihetetlen precizitással összerakott gépezet. Ugyanúgy, mint a tavalyi Bayern. És nekünk az ilyen jellegű csapatok ellen nem annyira van ellenszerünk, mert a játékunk az említett csapatokhoz képest sokkal nagyobb részben ösztönös és improvizatív jellegű. Aminek nyilván vannak előnyei, mert például ha Messi és Iniesta is kiváló formában érkezik a mérkőzésre, és három kényszerítővel felbontják az ellenfél védelmét, az ellen nem lehet mit csinálni. Viszont ha valamelyik kulcsemberünk rosszabb napot fog ki, akkor szívunk rendesen. Ezzel szemben az Atlético jóval kevésbé épít az egyéni képességekre, villanásokra, az improvizatív összjátékok segítségével történő támadásépítésre. Sokszor az az érzésem volt velük kapcsolatban, hogy szinte minden játékszituációra van valamiféle kidolgozott, előre megbeszélt taktikájuk, amit minden futballistájuk a fejében tart és kiváló arányban jól is alkalmaz. Valahogy mindig el tudták vinni a szélen, mindig megvoltak a helyzetek, pontosak voltak az ívelések, és hátul is mindig akadt valaki, aki egy esetleges szorult helyzetből képes volt kisegíteni a csapatot. Elképesztő. Egymásért, Simeonéért, a szurkolókért játszanak, játszottak, és ennek meg is lett az eredménye. Sok sikert nekik a továbbiakban is, inkább a BL-ben arassanak, mint a ligában!

Áttérve a jövőre, a szezon hátralévő részére... Ezek után a minimum, hogy behúzzuk a bajnokságot. Ennyit meg kell tenniük a fiúknak Tatáért, a drukkerekért, és elsősorban Puyolért és Valdésért. Persze örülnék, ha behúznánk a kupát is, de nem az az elsődleges most szerintem. Mondjuk egy olyan osztozkodással kiegyeznék, hogy miénk a liga, a Realé a kupa, az AtMáé pedig a BL.

Amin még gondolkodtam a meccs közben és után, hogy bizony baromira megszívjuk, ha a FIFA eltiltását nem törlik el. Mert ez a védelem egy hatalmas nagy nulla. Legalább egy klasszis bekk érkezésére szükség lenne. Nem mondom, hogy ez minden problémánkat megoldaná, de sokat jelentene, hogyha Piqué sérülése esetén nem az eredetileg védekező középpályás, 143 centis Mascherano és a tehetséges, ám még tapasztalatlan Bartra szerepelne a védelem tengelyében. Ezzel a hármassal nekiindulni a következő idénynek... Hát sok jó nem fog kisülni belőle.

Mondjuk az álmom az lenne, hogy 2015 nyarán kinevezzük vezetőedzőnek Kloppot, aki hozza magával Reust is. :mrgreen:

Summa summarum, kiszoptunk, mint a kismalac, ebből tanulni kell, és be kell húzni a ligát, esetleg a kupát is. Ez esetben elégedett leszek ezzel a szezonnal.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.10. 10:59:20

még, hogy martino nem tehet semmiről?!? ezért tudták teljesen megfojtani a középpályánkat? iniestát azonnal leütközték, sergiot azonnal 3-an támadták, és alvest is rendzseresen labdaeladásba kergették. Taktikailag sz@rt sem tudott martino hozzátenni a meccshez. Mascherano?!? ekkora öngólt lőni kevesen képesek, mint ez a dilettáns Tata. egész évben nyomatja a kis kedvencét, aki totál alkalmatlan középső védőnek. 3 törpével áll fel rendre, ahogyan a dillettáns elődei is Roura és Tito szuperpáros. fizikálisan teljesen kiszolgáltatva magunkat az ellenfélnek.

Nyilván nem tehet arról, hogy Valdés és Piqué, pont a legrosszabbkor sérültek meg, de az atleti tudatosan rájátszott a hiányukra. nem is tudtuk összeszedni a félpályára pinto által vaktában felívelt labdáit. megakadályozták a folyamatos játékot, ezzel teljesen semlegesítettek minket. Tata zseniális 4 középpályás taktikáját dobhattuk a kukába, mert átrepültek felettük a labdák.
Képtelen volt 5 meccs után egy normális taktikát kitalálni, és várta a csodát, hátha messi vagy iniesta megoldja. Simeona pontosan tudta mit kell tennie, és martinonak nem volt rá válasza. gyakorlatilag esélytelenek voltunk egy jó eredményre. pedig ebben a csapatban a variációs lehetőségek száma gyakorlatilag végtelen...szomorú tény, de martinonak mennie kell. ALKALMATLAN!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.10. 10:21:09

Iniesta meg a szurkolók előtt le a kalappal!

A szurkolóink állva tapsolták meg az Atleti játékosait:
http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... et-2327919" target="_blank

Iniesta meg nem kertelt, hanem kerek perec kijelentette, hogy felülkerekedett az Atletico és megérdemeltem mentek tovább.
Nem úgy mint, Zubi, ahogy mondta, hogy Siemone nem kerekedett felül Tatán. Az oké, hogy nem mondhatja, hogy telibe verte a mi Martinónkat, de akkor inkább ne mondjon semmit, minthogy az ellentétjét. Ismerje el, hogy jobb az ellenfél és kész. Dolgozzon az igazolásokon, ha egyáltalán birunk majd végül.

Alves is vicc kategóriába tartozik, hogy arra fogta, hogy száraz volt a fű és lassította a játékunkat...
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.10. 09:33:06

Nagyon egyetértek Veletek, akik nagyon kritikusan értékelitek a csapat helyzetét és a tegnap esti "produkciót". Várakozással ültem le a TV elé, hogy na most egy ki-ki meccs, nem lehet szórakozni. Erre mit látok, villogó Atletico, futnak, rohannak, ütköznek, letámadnak, sorra alakítják a helyzeteket, a mieink meg csodálkozva nézik az ellenfelet, gyakran üldögélve a füvön az ütközés után, hogy jé ezek futnak.....
Gyalázatos volt a csapat többségének és valóban főleg a húzóembereknek - kiemelten Messi - hozzáállása. Mert lehet veszíteni emelt fővel, ha megteszünk mindent a sikerért, de ilyen tutyi-mutyi hozzáállással szégyen. Külön felháborít Zubi és Tata mérkőzés utáni nyilatkozata. Szerencse, hogy a hétvégén nem a Nou Camp-ban van a mérkőzés, mert alapos füttykoncertben részesülnének a "sztárjaink".
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.04.10. 09:22:01

Szomorú, hogy kiestünk, de ez van.
A változások pedig nem most fognak elkezdődni és sajnos nem is a közeljövőben (bár rám cáfolnának).

A Atleticnek van egy jó csatára és egy kapusa illetve kettőjük között egy CSAPAT akik hajtanak és küzdenek a sikerért és egymásért, megérdemelten jutottak tovább és bízom benne, hogy a döntőig eljutnak.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2014.04.10. 08:42:10

Maxi írta:Örülök az Atleti sikerének még ha ehhez ki is kellett essünk.Azért azt be kell vallani, ha akarnak tudnak focizni és emellett ellentmondást nem tûrõen védekezni, ami az én szemembe nem a favágásról szólt.Összehasonlíthatatlan a pár évvel ezelõtti cselzivel.Simeone nagy tud valamit.Gratulálok nekik.

Emellett egyre erõsebb bennem a gondolat, hogy zárjanak csak ki minket az igazolásokból (100%), hogy nem fognak) és teljen el még egy év így, hátha valaki feleszmél Barcelonában a mostani sikkes ügyletek közt, hogy VÁLTOZÁSOK kellenek.Legalább 3 poszton a kezdõbe, de ha nagyon õszinte akarok lenni van az 5 is.
Kezdeném a kapuban-ugye Vv távozik, nem kérdés, szinte bárki jön tuti, hogy minimum fél év mire mondjuk nem lesz benne a bármikori nagy baki a játèkában.nagyn fog hiányozni Victor.
Alves-köszönöm az elmúlt éveket, de önmaga paródiája.minden más klub látja csak mi nem.meg lehet nézni a rangadóinkat, amikor letámadnak minket szinte csak rá es Busquetsre támadnak, bár rájuk általaban ketten hárman, kikènyszerítik belõlük a hibát ès kb 2 ève ez megy.
Ès akkor kitèrek Busquetsre-rossz nézni, hogy mennyire lassú, tohonya.Neki csak az a foci jön be mikor vègig dominálunk ès szüksège van a társaknak egy mandínerre...én leszek az antikrisztus De èn azonnal lecserélném.
belsõ védõk-nem kell ragozni 2 azaz KETTÕ kezdõ szintû belsõ vèdõ kell.
középpálya-hasonlóan Alveshez, a saját renomèját rontja a teljesítmènyèvel ès azokból kiindulva milyen sületlensègelet mondd mèg egy pár èvig õ a kezdõcsapat tagja lesz mert úgy èrzi, mèg bírja...igen csak nem a legmagasabb szinten.
ès vègül de nagyon nem legutolsó sorban Messi-három lehetõsèg van, 1 összetörjük a bogyóit ès kitöroljük az emlèkezetèt, 2 minden meccs elõtt valaki jó alaposan vègigveri csalánnal a lábá, esetleg akkor labda nèlkül is fog SÈTÁLNI, nem futni csak SÈTÁLNI,a futás csak bónusz lenne, ès vegül 3 el KELL adni, engem nem èrdekel nem messilona szurkoló vagyok, ráadásul ez a fajta hozzáállása már 3 ève tart ès egyre rosszabb.
úgyhogy èn arra jutottam, hogy nem alexis,pedro,song ... a hiba forrása hanem az eddigi húzóemberink, ès ennyi alibit nem bír el a csapat, Messi konkrètan emberhátrány.
szóval inkább vègig idegeskedek mèg egy èvet ha ez kell ahhoz, hogy változtassunk csak változtassunk.
Martinoval nincs bajom, de kell valaki aki megfogja az elkènyelmesedett sztárjaink golyóit ès beleteszi a kezükbe meccs előtt).

De már látom, hètvègen Messi lõ kèt gólt ès minden rendben lesz.

Mègegszer grat az Atmanak ès remèlem a bajnokságot is behúzzák.

Köszönöm, hogy kiragadtad a lényeget, (Martinoval nincs bajom, de kell valaki aki megfogja az elkényelmesedett sztárjaink golyóit ès beleteszi a kezükbe meccs előtt.)
Messit ilyen játékkal anno még maga Őszentsége Pep is lerugdalta volna az öltözőig, a tegnapi teljesítménye után...Persze, jómagam is tudom, hogy könnyen dumálok a tv-előtt, de legalább 3 olyan esetre emlékszem tegnapról, ahol egy-egy csínbe adott Athletis passzba csak két három lépésnyire sétált el...Szóval aki Martinót Ekézi, az nem látja a fától az erdőt...
Ja és nem kifejezetten csak Leora értem. Szinten minden második játékosra igaz tegnapról... :(((
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2014.04.10. 08:38:21

Maxi írta:Örülök az Atleti sikerének még ha ehhez ki is kellett essünk.Azért azt be kell vallani, ha akarnak tudnak focizni és emellett ellentmondást nem tûrõen védekezni, ami az én szemembe nem a favágásról szólt.Összehasonlíthatatlan a pár évvel ezelõtti cselzivel.Simeone nagy tud valamit.Gratulálok nekik.

Emellett egyre erõsebb bennem a gondolat, hogy zárjanak csak ki minket az igazolásokból (100%), hogy nem fognak) és teljen el még egy év így, hátha valaki feleszmél Barcelonában a mostani sikkes ügyletek közt, hogy VÁLTOZÁSOK kellenek.Legalább 3 poszton a kezdõbe, de ha nagyon õszinte akarok lenni van az 5 is.
Kezdeném a kapuban-ugye Vv távozik, nem kérdés, szinte bárki jön tuti, hogy minimum fél év mire mondjuk nem lesz benne a bármikori nagy baki a játèkában.nagyn fog hiányozni Victor.
Alves-köszönöm az elmúlt éveket, de önmaga paródiája.minden más klub látja csak mi nem.meg lehet nézni a rangadóinkat, amikor letámadnak minket szinte csak rá es Busquetsre támadnak, bár rájuk általaban ketten hárman, kikènyszerítik belõlük a hibát ès kb 2 ève ez megy.
Ès akkor kitèrek Busquetsre-rossz nézni, hogy mennyire lassú, tohonya.Neki csak az a foci jön be mikor vègig dominálunk ès szüksège van a társaknak egy mandínerre...én leszek az antikrisztus De èn azonnal lecserélném.
belsõ védõk-nem kell ragozni 2 azaz KETTÕ kezdõ szintû belsõ vèdõ kell.
középpálya-hasonlóan Alveshez, a saját renomèját rontja a teljesítmènyèvel ès azokból kiindulva milyen sületlensègelet mondd mèg egy pár èvig õ a kezdõcsapat tagja lesz mert úgy èrzi, mèg bírja...igen csak nem a legmagasabb szinten.
ès vègül de nagyon nem legutolsó sorban Messi-három lehetõsèg van, 1 összetörjük a bogyóit ès kitöroljük az emlèkezetèt, 2 minden meccs elõtt valaki jó alaposan vègigveri csalánnal a lábá, esetleg akkor labda nèlkül is fog SÈTÁLNI, nem futni csak SÈTÁLNI,a futás csak bónusz lenne, ès vegül 3 el KELL adni, engem nem èrdekel nem messilona szurkoló vagyok, ráadásul ez a fajta hozzáállása már 3 ève tart ès egyre rosszabb.
úgyhogy èn arra jutottam, hogy nem alexis,pedro,song ... a hiba forrása hanem az eddigi húzóemberink, ès ennyi alibit nem bír el a csapat, Messi konkrètan emberhátrány.
szóval inkább vègig idegeskedek mèg egy èvet ha ez kell ahhoz, hogy változtassunk csak változtassunk.
Martinoval nincs bajom, de kell valaki aki megfogja az elkènyelmesedett sztárjaink golyóit ès beleteszi a kezükbe meccs előtt).

De már látom, hètvègen Messi lõ kèt gólt ès minden rendben lesz.

Mègegszer grat az Atmanak ès remèlem a bajnokságot is behúzzák.

Köszönöm, hogy kiragadtad a lényeget, (Martinoval nincs bajom, de kell valaki aki megfogja az elkényelmesedett sztárjaink golyóit ès beleteszi a kezükbe meccs előtt.)
Messit ilyen játékkal anno még maga Őszentsége Pep is lerugdalta volna az öltözőig, a tegnapi teljesítménye után...Persze, jómagam is tudom, hogy könnyen dumálok a tv-előtt, de legalább 3 olyan esetre emlékszem tegnapról, ahol egy-egy csínbe adott Athletis passzba csak két három lépésnyire sétált el...Szóval aki Martinót Ekézi, az nem látja a fától az erdőt...
Ja és nem kifejezetten csak Leora értem. Szinten minden második játékosra igaz tegnapról... :(((
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.10. 08:35:52

szomorú vagyok. nincs igazán mit írni, csak egymás mellé kellene tenni a hsz.-ek sommáit és a képlet napnál világosabb.
inkább az a kérdés van e olyan ember a Barcelonánál aki képes és akar is újat produkálni?! ha azt vesszük, hogy Zubi le akart mondani és az elnök(?) nem fogadta el nos akkor a végzetes hiba elég magasan kezdődik.....szerintem az lehetett volna egy remény a megújulásra.
Messi: ha egy munkaadó nem képes szankcionálni az alkalmazottai mulasztását, nem az alkalmazott a hiba (fő)oka, hanem a rendszer. ha Messi sorozatosan nem képes megfelelni az elvárásoknak (ha vannak?! és ha látják?! és ha meg merik egyáltalán fogalmazni?!)akkor ez lesz a helyzet amíg itt van.
az összes meccs utáni prominens nyilatkozata azt sugalja: semmi különös nem történt....,minden marad a régiben..., szokjunk hozzá mi szurkolók!
hát lehet kezdeni, aki még nem tette volna meg.....
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.04.10. 07:38:45

Tata az első percben garantálta, hogy Simeone felülkerekedjen rajta taktikailag. Ha az ellenfél így nekünk ugrik, akkor be lehet áldozni 10 percet míg csillapodnak a rohamok. Ehelyett 60 méteren védekeztünk, aminek az lett a következménye, hogy három ember 5-ször hülyét csinált a védelemből 10 perc alatt. Jóformán úgy lőttek két kapufát meg egy gólt hogy mi labdába sem értünk. Persze ehhez az is kellett, hogy az esetek 80%-ban a lecsorgó ide-oda pattogó labdák rendre az Atletico elé pattantak. Utána meg futhatott az egész csapat 50 métereket hogy visszaszerezzük. Nem is tudom melyik madridi volt az aki elindult, úgy végigvitte a pályán hogy közben 5 emberünk próbálta leütközni de a flipper után valahogy mindig tökéletesen ütemben pattant elé vissza. Ahelyett hogy fel tudtunk volna állni ilyennel szórakoztunk egész meccsen. Szögleteknél már annak örülhetünk, ha nem az ötösön álló ember fejeli ki hanem mondjuk a 11-es magasságában lévő. Alves 1582 beadásából kb 1 lett jó, a többinél meg max az irány, tehát hogy nem a hozzá közelebb eső olalvonalon túlra rugdosta. Azt is megértem, hogy Pinto nem akarja felívelni, de amikor harmadszorra is elvesztjük a 30-ra kipasszolt labdáját, akkor csak befüttyentek hogy fejezzük be aztán íveljük fel és inkább veszítsük el az ellen térfelén. Sajnálom hogy kiestünk, de így legalább lehet fókuszálni a ligára. Ha azt behúzzuk én elégedett vagyok a szezonnal. Ha az sem sikerül, augusztusig nem nézek BARCA meccset.. :D Visca el BARCA!!!!
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.10. 07:10:08

A középpályán termèszetesen Xaviról van szó..
Forca Barca
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.10. 06:58:49

Örülök az Atleti sikerének még ha ehhez ki is kellett essünk.Azért azt be kell vallani, ha akarnak tudnak focizni és emellett ellentmondást nem tûrõen védekezni, ami az én szemembe nem a favágásról szólt.Összehasonlíthatatlan a pár évvel ezelõtti cselzivel.Simeone nagy tud valamit.Gratulálok nekik.

Emellett egyre erõsebb bennem a gondolat, hogy zárjanak csak ki minket az igazolásokból (100%), hogy nem fognak) és teljen el még egy év így, hátha valaki feleszmél Barcelonában a mostani sikkes ügyletek közt, hogy VÁLTOZÁSOK kellenek.Legalább 3 poszton a kezdõbe, de ha nagyon õszinte akarok lenni van az 5 is.
Kezdeném a kapuban-ugye Vv távozik, nem kérdés, szinte bárki jön tuti, hogy minimum fél év mire mondjuk nem lesz benne a bármikori nagy baki a játèkában.nagyn fog hiányozni Victor.
Alves-köszönöm az elmúlt éveket, de önmaga paródiája.minden más klub látja csak mi nem.meg lehet nézni a rangadóinkat, amikor letámadnak minket szinte csak rá es Busquetsre támadnak, bár rájuk általaban ketten hárman, kikènyszerítik belõlük a hibát ès kb 2 ève ez megy.
Ès akkor kitèrek Busquetsre-rossz nézni, hogy mennyire lassú, tohonya.Neki csak az a foci jön be mikor vègig dominálunk ès szüksège van a társaknak egy mandínerre...én leszek az antikrisztus De èn azonnal lecserélném.
belsõ védõk-nem kell ragozni 2 azaz KETTÕ kezdõ szintû belsõ vèdõ kell.
középpálya-hasonlóan Alveshez, a saját renomèját rontja a teljesítmènyèvel ès azokból kiindulva milyen sületlensègelet mondd mèg egy pár èvig õ a kezdõcsapat tagja lesz mert úgy èrzi, mèg bírja...igen csak nem a legmagasabb szinten.
ès vègül de nagyon nem legutolsó sorban Messi-három lehetõsèg van, 1 összetörjük a bogyóit ès kitöroljük az emlèkezetèt, 2 minden meccs elõtt valaki jó alaposan vègigveri csalánnal a lábá, esetleg akkor labda nèlkül is fog SÈTÁLNI, nem futni csak SÈTÁLNI,a futás csak bónusz lenne, ès vegül 3 el KELL adni, engem nem èrdekel nem messilona szurkoló vagyok, ráadásul ez a fajta hozzáállása már 3 ève tart ès egyre rosszabb.
úgyhogy èn arra jutottam, hogy nem alexis,pedro,song ... a hiba forrása hanem az eddigi húzóemberink, ès ennyi alibit nem bír el a csapat, Messi konkrètan emberhátrány.
szóval inkább vègig idegeskedek mèg egy èvet ha ez kell ahhoz, hogy változtassunk csak változtassunk.
Martinoval nincs bajom, de kell valaki aki megfogja az elkènyelmesedett sztárjaink golyóit ès beleteszi a kezükbe meccs elõtt.

De már látom, hètvègen Messi lõ kèt gólt ès minden rendben lesz.

Mègegszer grat az Atmanak ès remèlem a bajnokságot is behúzzák.
Forca Barca
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.10. 06:33:07

Most olvasom Zubi nyilatkozatát. Legalább ne szólalt volna meg!
Ennyi bődületes, semmitmondó butaságot összehordani: "nehéz terep, szűk a pálya stb...

Taktikailag nem múlta felül Simeone Martinot? #-o
Minek lehet azt nevezni, amikor az a csapat győz, akinek a taktikája érvényesül, legyen az bármilyen egyszerű?

Egy szó nem esik a motiválatlanságról, egyes játékosok nemtörődöm hozzáállásáról, futómennyiségéről.

Néztem a meccs után Xavi sajtózónás nyilatkozatát, mert ő mindig tárgyilagos.
Valahogy most nem tűnt annak: "rengeteg helyzetünk volt, döntetlent megérdemeltük volna".

Biztosan én nem értek a focihoz, mert én teljesen mást láttam a tegnapi meccsen, de velem együtt azok is, akik itt fórumoznak ezek szerint.

Megköszönhetjük az Atleticonak (és főleg a kapufának), hogy nem szégyenítettek meg minket megalázó eredménnyel. Nem rajtunk múlott.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2014.04.10. 02:37:56

Valóban igaz a nyilatkozat, talán a legjobbat verték meg!

Viszont tisztán, egyértelműen megérdemelték!!

Részemről semmi bajom nem lenne azzal, ha meg is nyernék a BL-t.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.04.10. 00:41:50

Világ vége nincs. Változtatni kell. Röviden, tömören pedig: a mai produkció egy szép nagy, kerek nulla volt.
Szuszimester
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.10. 00:37:32

2 éve semmi előrelépés, inkább lassú lejtmenet. nyáron nagyon kellett volna középső védő+alves helyére egy jobbszélső. azért az milyen, hogy a bayern agyonver minket, és nem történik semmi változás a keretben? jó, jött neymar, de nem lehet csodát várni tőle. meg kell újulni, mert nem találunk vissza a csúcsra. a verseny óriási, a bayern nem lassít, az arabok tolják a lét a csapataikba, a chelsea is egyre jobb lesz. lemarad(t)unk a versenyben, ha nem vagyunk észnél.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.10. 00:19:44

Bob_Marley írta: Kiestünk, van ilyen, a módja még fájó is, de a szezont nem ez a két meccs döntötte el, vagy dönti el.
Na igen és a gond pont itt van. Amilyen a szezon, nem amilyen ez a két meccs volt önmagában.
Én mindig azt írtam eddig is, kb. egy éve már, hogy ez egy negatív folyamat ami a csapattal történik, vannak benne hullámvölgyek és hullámhegyek, de az összkép nem jó. Örülünk a sikereknek mint ahogy a két City elleni meccs sikerült, a mai után meg búsulunk igen mert lefocizott minket az Atletico ezt kár lenne tagadni.
DE: az hogy ez a csapat folyamatosan stagnál, de sokkal inkább lassú lejtmenetben van minimum egy éve ( játékban és mentalitásban ), most őszintén bárki tegye a szívére a kezét és mondja azt hogy nem így van. És ezen sajnos az sem változtatott volna ha ma a '89-ben mondjuk Neymar hátáról bepattan egy labda és valahogy továbbvergődünk 11-esekkel. Nagyon nehéz lesz ezzel a kerettel eredményt elérni, ezt írtam fél éve már és most is ugyanezt gondolom. Annyit jelent a Barca esetében, hogy lehetünk második vagy harmadikok, de bajnokok nagy szerencsével csak, a BL-ben meg nem leszünk négy között mint ahogy nem is lettünk ( és jövőre sem leszünk ha ez marad a keret ). A nyáron nem léptük meg a szükséges de fájdalmas lépéseket, helyette hoztuk Neymart egy zsák pénzért egy olyan posztra ahol a legkevésbé volt baj ( semmi bajom egyébként Neymarral, kiváló játékos ), tudtam volna három másikat mondani ahova sokkal jobban kellett volna igazolni. Most isszuk a levét, ez van.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2014.04.09. 23:46:37

DaVeR írta:http://www.whoscored.com/Matches/816605 ... -Barcelona

Néhány statisztika a mai meccsről.. Sajnos nem találtam olyat ahol a futás mennyiséget feltüntették volna pedig az lett volna az elsődleges amit szerettem volna felkutatni.. =/
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html" target="_blank

Messi futotta a legkevesebbet, 6 km-t... (a nevekre kattintva láthatod a statisztikát)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.04.09. 23:45:48

jangamen írta: Esélyünk sem volt. Egyetlen percig sem. Nem azért, mert nincs ha, meg mi lett volna a fociban, hanem azért, mert a kimaradt két helyzetecskénkre volt az atmanak 6 darab 100%-os ziccere, abból 3 kapufája. Esélye itt maximum az ATMA-nak volt egy 2-3 gólos győzelemre, nekünk a továbbjutásra egy pillanatig sem.
Innen is látszik, hogy milyen apróságokon múlik egy-egy siker, vagy kudarc. 2009-ben a Chelsea ellen ugyanez volt a helyzet mint amit leírtál. Az angolok teljesen megfojtották a játékunkat, többször lezárhatták volna a párharcot, végül találtunk egy gólt a semmiből és BL-t nyertünk. Most ez nem sikerült, de túlságosan elkeseredni nem szabad, volt már nehezebb helyzetben is a csapat.
kukeckeee
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.05.18. 13:46:39

2014.04.09. 23:36:59

Egy Ibra kellett volna ma érzésem szerint vagy valaki hasonlo. Nemtudom miert nem lehet egy támadót elcserélni egy magas erőcsatárra. Ma aranyat ért volna, hisz a beadások megvoltak, csak ember nincs aki fejeljen. Martinoval semmi gondom + még mindig duplázhatunk, nem a világ vége. Az Atletico pedig mostmár mindenkinek ellenfél.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1318
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.09. 23:36:20

Bob_Marley írta:Nem így alakult, én emiatt nem is vagyok csalódott, százból százszor feladnám a BL-t a bajnoksáégért, s az igazi Atleti elleni meccs ideje nem ma volt, meg nem is előző héten.
Csak gondolom sokan, én legalábbis meg biztos úgy vagyok vele, h százból százszor feladnám a bajnokságot a BL-ért. És eddig a csapaton is úgy tűnt, h míg a bajnokságba egyre inkább belefásulnak, addig a BL azért még motiválja őket. Na most ha ez volt a motivált Barca, akkor mi lesz a bajnokságból hátralévő meccseken?
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.04.09. 23:27:20

Messivel egyetértek, a pörgéssel is egyetértek, viszont a végén ugyanúgy benne volt, hogy mi szerzünk gólt. Voltak helyzeteik, volt kapufájuk is, ezek tények, nagyon bent ragadtunk (ezt fel is lehet róni az edzőnek). Sőt a hullámvasútas dolog is találó, mert valóban rapszodikus a csapat, viszont tényleg olyan érzelmi ingadozások vannak 1-1 mérkőzés után. Kiestünk, van ilyen, a módja még fájó is, de a szezont nem ez a két meccs döntötte el, vagy dönti el. Ráadásul egy olyan párharc volt, ami tényleg fifti-fiftinek éreztem, itt a második meccsen is próbálkoztunk, helyzetecskék voltak, nem éreztem teljes apátiát. Megérdemelten mentek tovább, de érzésem szerint bőven lehetett volna fordítva is. Nem így alakult, én emiatt nem is vagyok csalódott, százból százszor feladnám a BL-t a bajnoksáégért, s az igazi Atleti elleni meccs ideje nem ma volt, meg nem is előző héten.

A kritikák attól függetlenül jogosak, viszont szerintem megint végletes a gondolkozás.
Kép
Kép
Kép
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.09. 23:25:48

Bob_Marley írta:Csak a szokásos ha nyerünk, akkor minden happy, ha veszítünk akkor el kell adni 20 játékost, felsózni a stadiont....Úristen kiestünk egy negyeddöntőben....Még azt se lehet mondani, hogy esélyünk sem volt. Kellenek változtatások, ha itt az ideje akkor lelehet szűrni a szezon konzekvenciáit, de ez a halálhörgés-siralom már megint...Kaptunk egy olyan párharcot, amire számítani lehetett, amilyen volt az előző négy meccs (amiből szerintem kettőn közelebb voltunk a győzelemhez a két SZK meccs meg ikszes volt az is lett), amire pl lejjebb valaki fel is hívta a figyelmet, hogy az Atleti olyan szervezett, remek gárda mint amilyen volt az Inter vagy a Chelsea. Nem érzem jogosnak, hogy letargiába essünk, megérdemelten jutott tovább az Atletico, de egy szoros kemény párharc volt, amiben mi maradtunk alól, de ugyanúgy meg is lehetett volna. Világ nem dől össze. Gratulálok nekik, inkább ma nyerjenek és nyertek is, mint majd a bajnokság utolsó fordulójában.

hagyjuk már... Ha meg nyerünk és pár ember azt mondja, hogy óvatosan a dicséretekkel mert baj van a csapattal akkor meg azok a hlyek akik nem tudnak örülni a győzelemnek.
Nyilvánvaló, hogy baj van a csapattal. Nehéz viszont megmondani, hogy mit kell csinálni. Egy számomra biztos: amég nem lesz egy Klopp, Simeone, Guardiola, Mourinho szintű feltüzelős edzőnk addig ez a csapat nem lesz megint az igazi. Nincs aki a játékosainkat tüzelje, aki hajtaná őket, aki vinné őket a győzelembe, aki sikeréhes lenne.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2014.04.09. 23:20:09

http://www.whoscored.com/Matches/816605 ... -Barcelona

Néhány statisztika a mai meccsről.. Sajnos nem találtam olyat ahol a futás mennyiséget feltüntették volna pedig az lett volna az elsődleges amit szerettem volna felkutatni.. =/
Válasz küldése