Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.17. 10:46:27

Keret: Ter Stegen, C. Bravo, Piqué, Rakitic, Xavi, A. Iniesta, Messi, Neymar, Rafinha, Bartra, Douglas, Sergi Roberto, Adriano, Dani Alves, Mathieu, Samper, Sandro i Munir.

kimaradt: Montoya, Mascherano, Alba, Busquets, Pedro. Vermaelen még nem kapta meg az orvosi engedélyt.

Se Busi, se Masch, tehát Samper kezdő lesz :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.15. 16:04:27

Erxy írta:csereként megnézném Douglast meg Sampert. :D
sőt, akár kezdőként is, de sztem nem fogja LE megkockáztatni h ennyire tartalékos legyen a csapat. sztem xavi meg bartra lesz bedobva, a többiek nem hiszem
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.15. 15:31:55

azt olvastam a Sporton, hogy Vermaelen csak a bajnoki előtt fogja megkapni az orvosit. sajnálnám, mert a szerdai meccs ideális lenne a bemutatkozásra.
veb kezdőjét adom, csereként megnézném Douglast meg Sampert. :D
Kép
Avatar
szekelygyula
Jugador del Barça
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:38:06

2014.09.15. 15:12:32

visca el barca írta:szerdán indul a móka jó lenne ha olyanok is játszanának aki eddig nem igazán. simán kiküldenék egy ter stegen-montoya-vermaelen-barta-adriano-xavi-masch-rafinha-ney-messi-munir 11-et :D

persze erre semmi esély, de leginkább azért imádkozom h ter stegen kezdjen és maradjon is ott. :D
Én is nagyon szurkolok hogy Ter Stegen és Vermalen kezdő legyen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.15. 14:52:04

szerdán indul a móka jó lenne ha olyanok is játszanának aki eddig nem igazán. simán kiküldenék egy ter stegen-montoya-vermaelen-barta-adriano-xavi-masch-rafinha-ney-messi-munir 11-et :D

persze erre semmi esély, de leginkább azért imádkozom h ter stegen kezdjen és maradjon is ott. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.06. 17:08:26

nah, akkor ugy valahogy :lol: azért irtam h "gondolom" mert nem tudtam hogy működik
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.06. 17:01:13

visca el barca írta:a bl-re leadott névsor, csillaggal a b-listás játékosok, gondolom közülük 3 "cserélhető" be a télen
Egy kis kiegészítés ehhez a listához, utólagos engedélyeddel. :wink:
A B-listán lévő játékosok nem a téli "cserelehetőséget" biztosítják igazából.
Az A-listán és a B-listán szereplők egyaránt pályára léphetnek bármelyik őszi BL-meccsünkön.
Röviden annyi a lényeg, ha jól tudom, hogy:
- a B-listán 15 és 21 év közötti játékosok szerepelhetnek, akik minimum 2 éve a klubnál vannak (pl Grimaldo, Samper, stb). Nincs maximum létszám erre a listára.
- az A-listán a 21 évnél idősebb játékosok szerepelnek (mindegy mióta vannak a klubnál), illetve a 21 évnél fiatalabbak, akik nincsenek még itt minimum 2 éve (pl Halilovic). Ezen a listán max 25 fő szerepelhet.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.06. 15:14:41

a bl-re leadott névsor, csillaggal a b-listás játékosok, gondolom közülük 3 "cserélhető" be a télen

KAPUSOK
1 Marc-André ter Stegen
13 Claudio Bravo
25 Jordi Masip
VÉDŐK
2 Martín Montoya
3 Gerard Piqué
14 Javier Mascherano
15 Marc Bartra
16 Douglas
18 Jordi Alba
21 Adriano
22 Daniel Alves
23 Thomas Vermaelen
24 Jérémy Mathieu
28 Alejandro Grimaldo*
32 Edgar Ié*
33 Diawandou Diagne
KÖZÉPPÁLYÁSOK
4 Ivan Rakitic
5 Sergio Busquets
6 Xavi Hernández
8 Andrés Iniesta
12 Rafinha
20 Sergi Roberto
26 Sergi Samper*
30 Alen Halilovic
TÁMADÓK
7 Pedro Rodríguez
9 Luis Suárez
10 Lionel Messi
11 Neymar
27 Adama Traoré*
29 Sandro Ramírez*
31 Munir El Haddadi*
Vezetőedző: Luis Enrique
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 23:48:34

Barcaforever írta:Még annyi, h ha lesz/van egy kis időd, képfeltöltés oldallal raknál fel az utazás barcelonába topicba képeket, az atletico elleni meccsről. Imádom nézegetni, mások Barcelonás képeit is. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen volt a te helyedről. Köszönöm előre is!! [-o< :wink: Ha te is akkor én is alapon, belinkelem utána youtuberól Messi 2. gólját az én helyemről.(kicsit fenn ültem)Köszi!!! :wink:
Tettem be képeket párat, bár szerintem videók jobbak lettek most.
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.08.30. 16:33:41

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... se-2360273" target="_blank
Érdekes lenne, annyi szent! Jövőre a Chelsea és a Barca,Real duó valamelyike indulhatna a második kalapból akár :D .
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.30. 15:39:25

diagonal írta:
visca el barca írta:igen, közben néztem már én is h bérletet nem lehet venni. ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy mi alapján árulják a jegyeket. egy normalis klubnál ugy mukodik, hogy van egy mondjuk 20.000es stadion, eladnak szezon előtt 5000 bérletet, a maradék, meccsenkénti 15.000 jegy meg értékesítésre kerül. szóval kötve hiszem h lenne 105.000 bérletes (pártoló tag, vagy akármi más lehet van, több is, ez lényegtelen), mert külö9nben soha nem lehetne jegyet venni.
Vannak a szezonbérletesek, szerény véleményem az mint a tied, hogy nem minden hely bérletesé a stadionban természetesen, bár meglehetősen sok az.
Ami most látsz pár helyet mittudomén a Barcelona - Espanyolra mondjuk, na azokra a helyekre nem adtak el bérletet. Oda vehetsz jegyet bármikor.
+ Meccs előtti napokban azok a bérletesek akik már tudják hogy nem tudnak kimenni azok felszabadítják a helyeiket, érdemes nekik mert visszatérítést kapnak érte, nem is keveset ahogy néztem, ha el tudják adni a helyüket akkor a jegy árának 50%-át a klub pár napon belül átutalja a bankszámlájukra, szóval érdekeltek azért benne hogy "szóljanak" ha nem jönnek ki.
Még annyi, h ha lesz/van egy kis időd, képfeltöltés oldallal raknál fel az utazás barcelonába topicba képeket, az atletico elleni meccsről. Imádom nézegetni, mások Barcelonás képeit is. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen volt a te helyedről. Köszönöm előre is!! [-o< :wink: Ha te is akkor én is alapon, belinkelem utána youtuberól Messi 2. gólját az én helyemről.(kicsit fenn ültem)Köszi!!! :wink:
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 15:35:12

Barcaforever írta:Pl: Ült előttem egy öreg katalán meg mellettem is az Elche ellen, kezdődik a 2. félidő, nincsennek sehol és vissza se jöttek már a 2. félidőre, mi meg kb kijönnénk 45 percért is. Na, ki érti ezt??? :mrgreen: :lol: Nagyon furcsa emberek. (az idősebbek egy része)

Jaja, nagyon furák. Ez a kettő aki mellettem ült múltkor, apa és fia. Emlékszem a fater aki csak spanyolul meg katalánul beszélt egyszer csak odafordul a fiához és mondja ( bár én spanyolul keveset tudok, de nagyon sokat megértek az olasz tudásom miatt ): Kérdezd már meg ezt az embert, hogy komolyan csak ezért a meccsért jött ide Magyarországról?? És látom néz rám hitetlenkedő szemekkel:-) Később megtudtam hogy ők a clásicóra sem feltétlenül jönnek ki. Szóval ha éppen valami más programjuk van, nem alakítják át a dolgokat feltétlenül csak azért hogy kint legyenek. Elég súlyos nem?
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 15:30:36

diagonal írta:
visca el barca írta:igen, közben néztem már én is h bérletet nem lehet venni. ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy mi alapján árulják a jegyeket. egy normalis klubnál ugy mukodik, hogy van egy mondjuk 20.000es stadion, eladnak szezon előtt 5000 bérletet, a maradék, meccsenkénti 15.000 jegy meg értékesítésre kerül. szóval kötve hiszem h lenne 105.000 bérletes (pártoló tag, vagy akármi más lehet van, több is, ez lényegtelen), mert külö9nben soha nem lehetne jegyet venni.
Vannak a szezonbérletesek, szerény véleményem az mint a tied, hogy nem minden hely bérletesé a stadionban természetesen, bár meglehetősen sok az.
Ami most látsz pár helyet mittudomén a Barcelona - Espanyolra mondjuk, na azokra a helyekre nem adtak el bérletet. Oda vehetsz jegyet bármikor.
+ Meccs előtti napokban azok a bérletesek akik már tudják hogy nem tudnak kimenni azok felszabadítják a helyeiket, érdemes nekik mert visszatérítést kapnak érte, nem is keveset ahogy néztem, ha el tudják adni a helyüket akkor a jegy árának 50%-át a klub pár napon belül átutalja a bankszámlájukra, szóval érdekeltek azért benne hogy "szóljanak" ha nem jönnek ki.
Még annyit tennék hozzá, hogy ez a rendszer még sokkal jobb és szimpibb mint a nagy angol kluboké, az Arsenalt konkrétan tudom hogy működik pl. Ott eleve esélytelen neked jegyet venni csak úgy, ki kell hozzá váltani egy tagságit ( egy úgynevezett Red Membership card-ot ), mondjuk nem egy ökör ára, de azért 30-35 font egy ilyen egy szezonra.
Ezzel tudsz egyáltalán jegyet venni. De ezzel sem akármikor akármire vehetsz jegyet, csak akkor tudsz a fennmaradó jegyekből venni mikor már a szezonbérletesek, meg egyéb komolyabb gold, platinum stb. kártyával rendelkezők vettek mert a Red kártyásoknak csak a legvégén nyitják meg a jegyvásárlást és 1 db jegyet/meccs vehetsz csak vele.
Ennél mennyivel jobb a Barca nem? Itt pl. ha én ki akarok menni Espanyol ellen akkor felmegyek az oldalra, kiválasztok egy helyet, kifizetem bankkártyával, jön e-mailen a visszaigazolás, a tulajdonképpeni jegy és kész.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.30. 15:25:52

diagonal írta:
visca el barca írta:igen, közben néztem már én is h bérletet nem lehet venni. ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy mi alapján árulják a jegyeket. egy normalis klubnál ugy mukodik, hogy van egy mondjuk 20.000es stadion, eladnak szezon előtt 5000 bérletet, a maradék, meccsenkénti 15.000 jegy meg értékesítésre kerül. szóval kötve hiszem h lenne 105.000 bérletes (pártoló tag, vagy akármi más lehet van, több is, ez lényegtelen), mert külö9nben soha nem lehetne jegyet venni.
Vannak a szezonbérletesek, szerény véleményem az mint a tied, hogy nem minden hely bérletesé a stadionban természetesen, bár meglehetősen sok az.
Ami most látsz pár helyet mittudomén a Barcelona - Espanyolra mondjuk, na azokra a helyekre nem adtak el bérletet. Oda vehetsz jegyet bármikor.
+ Meccs előtti napokban azok a bérletesek akik már tudják hogy nem tudnak kimenni azok felszabadítják a helyeiket, érdemes nekik mert visszatérítést kapnak érte, nem is keveset ahogy néztem, ha el tudják adni a helyüket akkor a jegy árának 50%-át a klub pár napon belül átutalja a bankszámlájukra, szóval érdekeltek azért benne hogy "szóljanak" ha nem jönnek ki.
Igen. Egy bonyolult rendszer és számunkra egy érthetetlen rendszer az övék. Nem csak ez a bérlet história, hanem az egész életük, felfogásuk, az élethez való hozzáállásuk stb. Kicsit már ragadt rám belőle azért ragadtattam el magam egy kicsit lejjebb. :mrgreen:

A fiatalok jó fejek, de pl itt ebben az esetben az idősebb bérletesek agyába belelátni...

Pl: Ült előttem egy öreg katalán meg mellettem is az Elche ellen, kezdődik a 2. félidő, nincsennek sehol és vissza se jöttek már a 2. félidőre, mi meg kb kijönnénk 45 percért is. Na, ki érti ezt??? :mrgreen: :lol: Nagyon furcsa emberek. (az idősebbek egy része)
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 15:18:41

visca el barca írta:igen, közben néztem már én is h bérletet nem lehet venni. ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy mi alapján árulják a jegyeket. egy normalis klubnál ugy mukodik, hogy van egy mondjuk 20.000es stadion, eladnak szezon előtt 5000 bérletet, a maradék, meccsenkénti 15.000 jegy meg értékesítésre kerül. szóval kötve hiszem h lenne 105.000 bérletes (pártoló tag, vagy akármi más lehet van, több is, ez lényegtelen), mert külö9nben soha nem lehetne jegyet venni.
Vannak a szezonbérletesek, szerény véleményem az mint a tied, hogy nem minden hely bérletesé a stadionban természetesen, bár meglehetősen sok az.
Ami most látsz pár helyet mittudomén a Barcelona - Espanyolra mondjuk, na azokra a helyekre nem adtak el bérletet. Oda vehetsz jegyet bármikor.
+ Meccs előtti napokban azok a bérletesek akik már tudják hogy nem tudnak kimenni azok felszabadítják a helyeiket, érdemes nekik mert visszatérítést kapnak érte, nem is keveset ahogy néztem, ha el tudják adni a helyüket akkor a jegy árának 50%-át a klub pár napon belül átutalja a bankszámlájukra, szóval érdekeltek azért benne hogy "szóljanak" ha nem jönnek ki.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.30. 15:03:21

igen, közben néztem már én is h bérletet nem lehet venni. ettől függetlenül továbbra sem értem, hogy mi alapján árulják a jegyeket. egy normalis klubnál ugy mukodik, hogy van egy mondjuk 20.000es stadion, eladnak szezon előtt 5000 bérletet, a maradék, meccsenkénti 15.000 jegy meg értékesítésre kerül. szóval kötve hiszem h lenne 105.000 bérletes (pártoló tag, vagy akármi más lehet van, több is, ez lényegtelen), mert külö9nben soha nem lehetne jegyet venni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 14:58:41

visca el barca írta:
diagonal írta:Sajnos marhára nem tudnál venni csak úgy egy bérletet egyszerű földi halandóként, de ezt szerintem megerősíti majd barcaforever is.
Socik visszamondják a helyeiket így van egy csomó jegy, sok soci ki sem jön csak pár meccsre az idényben.
csak ugy poénból megnéztem az fcb.com-on, simán tudok jegyet venni bármelyik meccsre. ha most megveszek előre egyet mondjuk október közepére barca vs akárkire, XY. sor YX. székére és a soci is megjelenik akkor mi van? közlik h sorry, ez van, menjek haza?

vhogy azt is nehezen hiszem, h a 105.000 széktulaj, minden meccs előtt 48 órával írna egy emailt hogy most megy vagy nem egy meccsre, és ennek tudatában értékesítenék a óz aditt meccsre a helyeiket vagy a jegyeket. ez teljesen kivitelezhetetlen dolog.

sztem simán lehet bérletet venni amugy, csak pártoló tag nem lehetsz, meg hasonló "érdektelen" dolgok.
Még a tagoknak is várólista van bérlethez, nemhogy mi egyszerű földi halandók vehetnénk egyet:
http://suport.fcbarcelona.com/entries/2 ... on-ticket-
Tag meg írtam pont előbb hogy lehet egyszerű földi halandó mint mi, ha ugyan lehet tényleg, mert az is kérdéses.
Bérlet nem is kellene, egy tagságot kellene valahogy szerezni, az azt jelentené, hogy minden meccsre hamarabb vehetsz jegyet mint a nagyközönség, így pl. esély lenne méghozzá elég jó eljutni egy clásicóra is.
Jegyet tudsz venni persze ide-oda elszórva egy-egy helyre bármelyik bajnokira ahol éppen nem ül bérletes, majd azt figyeld hogy meccs előtt 2-4 nappal mennyi hely lesz ahogy bérletesek visszamondják. Azt, hogy hogy mondják vissza azt nem is tudom pontosan technikailag, de "seient lleiure" így hívják katalánul ezt a rendszert.
Itt van amúgy, pénzt is kapnak vissza érte a bérletesek ha visszamondják, de most nem volt türelmem már ezt végigolvasni:
http://www.fcbarcelona.com/members/deta ... ent-lliure
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára diagonal 2014.08.30. 15:05:23-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.30. 14:43:48

diagonal írta:Sajnos marhára nem tudnál venni csak úgy egy bérletet egyszerű földi halandóként, de ezt szerintem megerősíti majd barcaforever is.
Socik visszamondják a helyeiket így van egy csomó jegy, sok soci ki sem jön csak pár meccsre az idényben.
csak ugy poénból megnéztem az fcb.com-on, simán tudok jegyet venni bármelyik meccsre. ha most megveszek előre egyet mondjuk október közepére barca vs akárkire, XY. sor YX. székére és a soci is megjelenik akkor mi van? közlik h sorry, ez van, menjek haza?

vhogy azt is nehezen hiszem, h a 105.000 széktulaj, minden meccs előtt 48 órával írna egy emailt hogy most megy vagy nem megy meccsre, és ennek tudatában értékesítenék az adott meccsre a helyeiket vagy a jegyeket. ez teljesen kivitelezhetetlen dolog.

sztem simán lehet bérletet venni amugy, csak pártoló tag nem lehetsz, meg hasonló "érdektelen" dolgok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 14:27:12

visca el barca írta:
Barcaforever írta:A másik meg:105.000 férőhely, ebből mind a 105.000 férőhely vkié! Ez nagyon durva számomra, relative megvették anno a klubtól, és pl nekem sose lehet bérletem, saját névre szóló, mert ha esetleg meghal egy socio a bérlete csakis egyenes ágú leszármazottra szállhat át, különben a klub visszakapja azt a bérletet vagy úgy mond széket. Több ezer katalán vár most is arra, h a klub kapjon vissza bérletet.(De pl ha Luis Gurupegui Gomes ideadja a bérletét, a kutya nem nézi meg, h az nem az enyém)
ha minden hely valakié, akkor hogy árulhatnak jegyet? ez azt jelenti hogy én mint mezei halandó nem is tudnék éves bérletet venni? vagy mi?
Sajnos marhára nem tudnál venni csak úgy egy bérletet egyszerű földi halandóként, de ezt szerintem megerősíti majd barcaforever is.
Socik visszamondják a helyeiket így van egy csomó jegy, sok soci ki sem jön csak pár meccsre az idényben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.30. 14:10:58

Barcaforever írta:A másik meg:105.000 férőhely, ebből mind a 105.000 férőhely vkié! Ez nagyon durva számomra, relative megvették anno a klubtól, és pl nekem sose lehet bérletem, saját névre szóló, mert ha esetleg meghal egy socio a bérlete csakis egyenes ágú leszármazottra szállhat át, különben a klub visszakapja azt a bérletet vagy úgy mond széket. Több ezer katalán vár most is arra, h a klub kapjon vissza bérletet.(De pl ha Luis Gurupegui Gomes ideadja a bérletét, a kutya nem nézi meg, h az nem az enyém)
ha minden hely valakié, akkor hogy árulhatnak jegyet? ez azt jelenti hogy én mint mezei halandó nem is tudnék éves bérletet venni? vagy mi?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 13:49:04

Barcaforever írta:Beszélgettem egy katalán sráccal 2 hónapja és pontosan elmagyarázta, akit érdekel elolvassa:

Ez a kérdés roppant összetett. :wink: Az alapvető probléma ott kezdődik, h átlagban 1000-1200 eurot keres egy katalán ebből 800 euro havonta egy lakás (ami kb olyan, mint pesten egy 60.000es + rezsi) Talán ebben sok minden benne van, tehát, nincs pénzük nagyon embereknek. Kérdéztem is, h vki h lesz itt Espanyol drukker!? :mrgreen: :lol: (hát de nem???) Erre az volt a válasz, h a Barca a "gazdagok" klubja és a katalán nemzetet képviseli, az Espanyol bérletei sokkal olcsóbbak és a Spanyolországhoz való gondolkodást képviselő emberek járnak oda,(ahogy a neve is utal rá) tehát 2-2 oldala van a szurkolói mi voltnak.

A másik meg:105.000 férőhely, ebből mind a 105.000 férőhely vkié! Ez nagyon durva számomra, relative megvették anno a klubtól, és pl nekem sose lehet bérletem, saját névre szóló, mert ha esetleg meghal egy socio a bérlete csakis egyenes ágú leszármazottra szállhat át, különben a klub visszakapja azt a bérletet vagy úgy mond széket. Több ezer katalán vár most is arra, h a klub kapjon vissza bérletet.(De pl ha Luis Gurupegui Gomes ideadja a bérletét, a kutya nem nézi meg, h az nem az enyém)

Itt jön a következő fordulat: Rengeteg 60-70-80 éves bérletes van, aki már nem bír, nem tud kimenni és sztem brutál horror áron kilehet venni tőlük, alquilar tarjeta socio barca, így rá kereshettek. Sztem elég drágák, 700 eurotól a határ a csillagos ég akár, 7-8000 euro is. És akkor ezek jók a bajnokságra, kupára, Bl-re.És nem adják el, mert nem adhatják el, vagy a fia nem itt él, a lányát nem érdekli stb. Ez az öröklési forma is mutatja sztem az ő zárt világukat, h ők katalánok másnak ne legyen ott állandó helye.

Meg igen nekik ez természetes, o egy rossz Elche, áh majd vmi nagyobb meccsre, ez számunkra felfoghatatlan. Rosellék meg odapörköltek rendesen, mert a normál jegyárakat felemeltek helytől függetlenül 2-3-4x és ez így már sok a katalán fiataloknak pl.Annyi, ha egy bérletes vesz jegyet vkinek 16,5 % kedvezményt kap.A bérlet éves díja pedig úgy emlékszem 130 euro. Meg ugye a Boixos Nois ki van tiltva.(sajnos)
Én a második helyet azért nem borítékolom, az hiányozna még. Csak azt gondolom, hogy könnyű nem lesz ellenük és az első hely szintén nem borítékolható. Jobbak vagyunk a PSG-nél szerintem, de nagyon jó csapat akinek ha kijön a lépés alakulhat azért rosszul is ellenük ez a két meccs.
A bérletesekről stb. érdekes dolgokat írtál. Akkor megosztom én is tapasztalataimat ami egybevág szinte azzal amit te írtál. Szóval, múltkor két culé került mellém pont, apa és fia, bérletesek mindketten és.. nem tartották nagy számnak, hogy ők bérletesek:-) Meg is mutatták a bérletet, mondom nekem egy ilyen bérlet sokat érne:-) Erre ők, hát igen, de ők kb, megörökölték családon belül, nekik ez természetes, ha van kedvük kijönnek és gyakran nincs, pl. egy Elche ellen ahogy te is írod:-) Ráadásul a srác paradox módon Madridban dolgozik, így csak akkor jön ki mikor éppen otthon van. Azon, hogy én Magyarországról eljöttem kb. csak azért az egy meccsért két napra Barcelonába, hát kissé csodálkoztak, ugyanakkor becsülendőnek tartották. Ugye minden relatív a világon, minden csoda három napig tart és hasonlók jutottak akkor eszembe. Nekik természetes, "na, a Real Madrid jön, oda azért kimegyünk fiam, az kötelező"...én meg fél karomat adnám ha egyszer a clásicóra is eljutnék.
Egyébként én úgy tudom, de javíts ki ha nem így van, hogy mezei halandó is lehet soci, de hosszadalmas és költséges, ráadásul nem is garantálnak semmit. Úgy tudom lehet évi 102 euróért venni úgynevezett támogatói kártyát, évente meg kell újítani és ki kell fizetni az éves tagsági díjat, személyesen meg kell jelenni hozzá a klubnál évente másképp elveszíted. Három év után lehet folyamodni a rendes tagsági kártyáért és a klub elbírálja majd hogy kaphatsz-e, de ennél is úgy tudom nem csak úgy megigényled három év után, hanem személyesen oda kell menni és megnéznek, hogy ki vagy egyáltalán stb., szóval komoly. Hát ez az utolsó lépés elég kétséges azért, mármint az elbíráslása.
A másik amit írtál, a nézőszám. Rohadt nagy a Nou Camp. Soha nem tudom pontosan egyébként hogy mennyi a befogadóképessége mert már láttam sokféle számot, de 100ezer körül +- pár ezer. Az azért sok tényleg. Közben nyugodtan számolhat az ember mondjuk egy 100 euróval mint átlag jegyár, jó kiscsapatok ellen ha beülsz a kapu mögé akkor kevesebb. Drága, nemhogy egy magyarnak, egy helyinek is. Mondjuk a 100ezres stadionban ha vannak 70 ezren egy Elche ellen az baromi sok ám európai viszonylatban, de mivel a befogadóképesség ekkora az ember mondhatja, hát, megint nem volt teltház. Szerintem azért ilyen jegyárak meg ilyen befogadóképesség mellett nem rossz ez a 70-80ezres nézőszám.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 13:39:04

noname írta:
diagonal írta:Annyit mondtam a PSG szerintem ellenfél.
diagonal írta:Kicsit xxl-es az arcod, hogy finom legyek :D De legalábbis "érdekesek" ezek a kijelentések. Valaki nem attól lesz ízig-vérig Barca drukker mert a sajátjait hozsannázza folyton és mondjuk ilyen kijelentéseket tesz, hogy a PSG nem ellenfél.
Már bocs, de a memóriáddal vannak gondok. :lol:


Nem azzal van a gond h te komoly ellenfélnek tartod őket mi meg nem, hanem az, ahogy próbálsz minket kioktatni. Nem szerencsés.
Azt is érdemes lenne elolvasnod mire írtam ezt:-) De rajtam kívül mások is reagáltak rá lentebb, gondolom nem véletlenül.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.30. 13:21:09

diagonal írta:Annyit mondtam a PSG szerintem ellenfél.
diagonal írta:Kicsit xxl-es az arcod, hogy finom legyek :D De legalábbis "érdekesek" ezek a kijelentések. Valaki nem attól lesz ízig-vérig Barca drukker mert a sajátjait hozsannázza folyton és mondjuk ilyen kijelentéseket tesz, hogy a PSG nem ellenfél.
Már bocs, de a memóriáddal vannak gondok. :lol:


Nem azzal van a gond h te komoly ellenfélnek tartod őket mi meg nem, hanem az, ahogy próbálsz minket kioktatni. Nem szerencsés.
A Fifa egy szégyen
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 12:29:35

noname írta:Te azt hiszed h mi azzal keménykedünk h lennézük a PSG-t??? :lol: :lol: :lol:

Az Atletico meccs előtt konkrétan a fórum nagy része szerint az Atletico érdemelte meg jobban a győzelmet.
Ha mind2 csapat jól teljesít, akkor bizony a PSG nem ellenfél
Nem tudom hogy keménykedsz-e vagy nem. :) Annyit mondtam a PSG szerintem ellenfél. Most is ezt gondolom, de nem baj ha más erről a véleményünk. Adja az ég, hogy sima legyen az a két meccs.
Blanc tényleg nem jó edző, azzal egyetértek. Máskülönben tavaly a négyben lettek volna ugye, de így sem sok hiányzott hozzá, kb. 5 perc.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.30. 12:23:49

Szerintem korrekt csoportba kerültünk, nem lehet okunk panaszra.

Az APOEL-t (mindenféle lenézés nélkül) odavissza verni kell, akár tartalékosan is, nincs mese.

Az AJAX nekem személy szerint a Barca utána a "második kedvenc" csapatom, így az egyik szemem sír a másik nevet, hogy összekerült ez a két csapat. De sajnos az elmúlt évtized során (amióta eszméletlen összegek repkednek a fociban) a holland bajnokság képtelen tartani a lépést a top ligákkal, így hiába bajnokcsapat az Ajax, sokkal gyengébb, mint a Barca, úgyhogy két győzelmet várok itt is.

A PSG jelenleg a legjobb 5-10 csapat egyike, úgyhogy komoly párharcokra számítok. Szerintem 4 ponttal elégedettek lehetünk ellenük teljes mértékben, és ezzel a csoport elsőség is biztosítva lenne.

Várható sorrend: Barca, Psg, Ajax, Apoel
Kép
Válasz küldése