Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.11.27. 11:52:36

mess2009 írta: City, Bayern...., ahogy olvasom a nálunk sokáig követelt Mangala a kritikák céltáblája...szóval máshol sem fenékig tejfel.
Ezt nehezen hiszem el. A világ legjobb védőjéről beszélünk, akinek már a neve hallatán is görcsbe rándul a csatárok gyomra. 8)
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.27. 10:43:22

De most komolyan, valaki megtudná mondani, hogy a világon melyik az a csapat, amelyik védelmével elégdettek lehetnénk?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.27. 08:17:43

MQuC írta:
Én azon akadtam ki, mikor a mérkőzés utáni összefoglalóban úgy szapulják úgy kompletten a védelmünket, mintha valami Blasz 4-es szinten lenne. Tény, hogy nem a legerősebb duó van ott,

Ez csak azért van, mert általában az újságírók/riporterek a netről készülnek fel nyilván. Ott leírják, fórumokon is beszélnek róla, hogy hú, de rossz a védelmünk. Mindenki erről beszélget, ez önmagát generálja, az ember amúgy sem szeret önállóan gondolkodni, tehát szépen mindenki mondja, amit hallott.... Ördögi kör.
nem egészen. bizony a védelmünkkel vannak bajok, ezt nem a net és nem is csak a szurkolók generálják, hanem a látottak, a mutatott játék!
másrészt viszont, az a helyzet, hogy más csapatok védelmének az ajnározása, vagy néhány felkapott játékos túl értékelése bizony gyakori! ezt azért írom éppen most, mert jó példákat láttunk sztárolt védelmek, védők, befuccsolására : City, Bayern...., ahogy olvasom a nálunk sokáig követelt Mangala a kritikák céltáblája...szóval máshol sem fenékig tejfel.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.27. 07:49:29

Én azon akadtam ki, mikor a mérkőzés utáni összefoglalóban úgy szapulják úgy kompletten a védelmünket, mintha valami Blasz 4-es szinten lenne. Tény, hogy nem a legerősebb duó van ott, de inkább csak nevekre. Ráadásul valahogy szinte mindig 0 vagy 1 gólt sikerül kapni. Mascheranoról például senki nem beszél, pedig klasszis szintet hoz le, vagy ott van Mathieu aki azért mindenképp pozitív meglepetés. Ha mondjuk Mangala vagy David Luiz jött volna és ezt a szintet hozza olyan sokan nem szidnák a védelmet. Arról nem beszélve, hogy ezt kompletten egy egész csapatra kell vetíteni nem két emberre. Ezektől agyf@szt tudok kapni, főleg, hogy kb. két meccset látott egy-egy ilyen újságíró.
Ez csak azért van, mert általában az újságírók/riporterek a netről készülnek fel nyilván. Ott leírják, fórumokon is beszélnek róla, hogy hú, de rossz a védelmünk. Mindenki erről beszélget, ez önmagát generálja, az ember amúgy sem szeret önállóan gondolkodni, tehát szépen mindenki mondja, amit hallott.... Ördögi kör.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.26. 22:40:37

shutterisland írta:nem leszünk könnyű helyzetben, ha nem lesz meg a csoport első helye.
a real nyerte a csoportját, így maradna 6 potenciális ellenfél, ha az atletico is behúzza, akkor 5.
porto,chelsea,bayern,bvb/senal,juve és a c csoport (leverkusen,monaco,zenit) győztese.
Chelsea,Bayern probléma, a többinek nem szabadna gondot okoznia.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.26. 22:33:49

nem leszünk könnyű helyzetben, ha nem lesz meg a csoport első helye.
a real nyerte a csoportját, így maradna 6 potenciális ellenfél, ha az atletico is behúzza, akkor 5.
porto,chelsea,bayern,bvb/senal,juve és a c csoport (leverkusen,monaco,zenit) győztese.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.26. 19:23:06

Chino írta: Én azon akadtam ki, mikor a mérkőzés utáni összefoglalóban úgy szapulják úgy kompletten a védelmünket, mintha valami Blasz 4-es szinten lenne. Tény, hogy nem a legerősebb duó van ott, de inkább csak nevekre. Ráadásul valahogy szinte mindig 0 vagy 1 gólt sikerül kapni. Mascheranoról például senki nem beszél, pedig klasszis szintet hoz le, vagy ott van Mathieu aki azért mindenképp pozitív meglepetés. Ha mondjuk Mangala vagy David Luiz jött volna és ezt a szintet hozza olyan sokan nem szidnák a védelmet. Arról nem beszélve, hogy ezt kompletten egy egész csapatra kell vetíteni nem két emberre. Ezektől agyf@szt tudok kapni, főleg, hogy kb. két meccset látott egy-egy ilyen újságíró.
Teljesen egyetértek a fentiekkel. Azért nézzük már meg, hogy mennyi a kapott gól? Bajnokságban:
12 mérkőzésen 30 rúgottra ,6 gólt kaptunk, ezzel a nagyon szidott védelemmel.

Ugyan ennyi meccsszámmal a különböző ligákban az alábbi csapatok kapták a legkevesebb gólt:
PL-ben
Suothampton 24/6

Bundesliga-ban
Bayern 31/3

Serie A-ban
Juventus 28/4

A BL-ben 12 rúgottra , 4 gólt kaptunk.
Tehát mindent összevetve, 17 mérkőzésen 42 rúgott gólra kaptunk 10-et. 0,5 kapott gól jön ki meccsenként.

Ugyan ezekkel az adatokkal a fenti csapatok:
Bayernnél 17/ 44/7, 0,4
Juventus 17 / 33/9, 0,5
Suothamptonnak nincsen BL adata.
A fenti példaként felhozott csapatok vezetik a bajnokságukat, illetve dobogósok.
Nem tűnik úgy - csak nekünk :D - hogy nagyon rossz lenne a védelmünk. Inkább azzal van gond, hogy kevesebb gólt lövünk be a helyzeteinkből. Hogyan is mondták annak idején: "egyel lőj többet, mint az ellenfeled".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2014.11.27. 10:38:09-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.26. 16:37:42

senkialfonz40 írta:Nem láttam a meccset, de az összefoglaló alapján szembetűnő volt az ötlet, a helyzetek száma, a sebesség és az ellenfél helyzeteinek hiánya! :-)
Suárez meccsről meccsre jobbnak tűnik, az eddig látottak alapján abszolút illik a rendszerbe! Erős, fordulékony és (a legnagyobb előnye) kiszámíthatatlan! A támadótriónk félelmetes lehet kis csiszolódás után!
Csak a hatékonyságán kellene javítani, mert ő is könnyedén lehozhatta volna egy mesterhármassal. Talán a legnehezebb lehetőségéből lőtt gólt. Ez sajnos egy idegenbeli Valencia vagy a PSG ellen nem biztos, hogy bele fog férni.

Amúgy ez az Apoel nem egy olyan gyenge csapat, mint azt sokan beállítják. Tény, hogy nem világverők, de már a BL-ben is megmutatták -ahol már rendszeres részvevőknek számítanak- hogy a védelmük nagyon erős, a PSG-nek is szinte csak egy helyzetet engedélyeztek. Nekünk is meggyűlt velük a bajunk otthon.

Összességében nagyon tetszett a meccs, főleg a tűz ami a fiúkban volt. Az külön megmaradt bennem, amikor Messi rövid labdát adott Rakiticnek, amit megszerzett az ellenfél ő meg egészen a szöletzászlóig rohant vissza labdát szerezni. (sikerrel) Ez pedig még nem is tudható be annak, hogy annyira gólt akart rúgni. És még 3:0-nál is úgy hajtottak, mintha hátrányban lennénk. Ebből a szempontból pedig édesmindegy ki volt az ellenfél.

Én azon akadtam ki, mikor a mérkőzés utáni összefoglalóban úgy szapulják úgy kompletten a védelmünket, mintha valami Blasz 4-es szinten lenne. Tény, hogy nem a legerősebb duó van ott, de inkább csak nevekre. Ráadásul valahogy szinte mindig 0 vagy 1 gólt sikerül kapni. Mascheranoról például senki nem beszél, pedig klasszis szintet hoz le, vagy ott van Mathieu aki azért mindenképp pozitív meglepetés. Ha mondjuk Mangala vagy David Luiz jött volna és ezt a szintet hozza olyan sokan nem szidnák a védelmet. Arról nem beszélve, hogy ezt kompletten egy egész csapatra kell vetíteni nem két emberre. Ezektől agyf@szt tudok kapni, főleg, hogy kb. két meccset látott egy-egy ilyen újságíró.
Forca Barca!!!!
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.26. 09:37:50

Nem láttam a meccset, de az összefoglaló alapján szembetűnő volt az ötlet, a helyzetek száma, a sebesség és az ellenfél helyzeteinek hiánya! :-)
Suárez meccsről meccsre jobbnak tűnik, az eddig látottak alapján abszolút illik a rendszerbe! Erős, fordulékony és (a legnagyobb előnye) kiszámíthatatlan! A támadótriónk félelmetes lehet kis csiszolódás után!
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.26. 09:18:55

Neymar bejött volna, ha Rafinha nem áll ki. Azért lett beküldve Sergio, hogy stabilabb legyen a kp.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.26. 08:48:04

előre bocsátva: minden jó, ha a vége jó...., ettől függetlenül valóban jár a dícséret is ha van rá ok: LE. kezdője tegnap rendben volt. Neymar nyilván ?! pihent, a többi ok. különösen Bartra és Masc. játéka jól bevált, Suarez gólja, Messi mesterhármasa, három pont és harapós játék.
most jön két "tornavizsga" ha ezeket behúzzuk már csak a Madrid maradna.....
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.26. 04:57:27

Reméljük, Ter Stegennek a BL elég a maradáshoz. Ettől függetlenül az utolsó bajnokira betenném, mert mégiscsak botrány, hogy egy ilyen kapusnak egyetlen barcás bajnokija sincs.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.11.26. 00:54:31

We had...

Barcelona had today their highest possession in official game this season (81%) #ucl Previous: 76% vs Villarreal and Eibar.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.25. 20:32:05

Jár egy piros pont LE-nek a kezdő miatt, egyedül Neymar nem játszatásával nem értek egyet, de ahogy már előttem is írták; akár ebből még jól is kijöhetünk. :)

Szerk.: Tudtam, hogy Lucho kitalál valamit a válogatott szünet alatt! :mrgreen:
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2014.11.25. 20:30:39

Stegen, Piqué és BARTRA, középpályán Masch, biztos káprázik a szemem, na végre! Húzzuk be, kell a 3 pont, Messi-Suarez elől remélem jó kis csemege lesz, pár távoli lövést is elnéznék majd tőlük.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.11.25. 20:25:43

Jó kis meccs lesz egy jó kis kezdővel :) Remélem Messinek meglesz a rekord . Egyedül Alves játszatását rónám fel Le-nek de egyébként rendben van ez a kezdő. Főleg a Pique-Bartra védőpáros tetszik 8) .
Hajrá!!


Ui: szegény martin megint kimaradt :(
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.25. 20:13:45

mess2009 írta:vajon miért hagyta ki Neymart ? tudja valaki?
Azért,hogy Pedro megdöntse Raul /Messi Bl rekordját és télen eladhassuk 40 millió fontért az angoloknak.

Egyébként mivel egy ultra bekkelő csapat ellen játszunk,gondolom L.E.akkor dobja be Neymart amikor már látja,hogy az ellen szétfutotta magát és kezdenek fáradni. Akkor a friss brazillal sokkal többre megyünk mint a pazar Pedroval.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.25. 20:01:43

mess2009 írta:vajon miért hagyta ki Neymart ? tudja valaki?
Gondolom pihenteti, majd jön a 60. perc körül. :) :wink:

Sticky gg. :mrgreen:
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.11.25. 20:01:23

mess2009 írta:vajon miért hagyta ki Neymart ? tudja valaki?
Gondolom pihenteti.Majd bejön a 60.percben azt szétfutja a védőket.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.25. 19:59:13

vajon miért hagyta ki Neymart ? tudja valaki?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.25. 19:52:43

Ez nekem elég furcsa, bár jó értelemben.

Bartra a Bl-ben idáig (ha ezt is belevesszük) 5-ből 4 meccsen játszik. lehet, hogy LE őt is inkább a Bl-re tartogatja, mint Mats-ot. :)

Szerintem egész jó ez a kezdő. A középpályára külön kíváncsi leszek. Ez a Masch-Rakitic-Rafinha trió ellég ütősnek tűnik így első blikkre. Remélem igazolják is. 1-2 gólols siker már OK lenne, és az sem ártana ha az Ajax összeszedné magát és a PSG pontot hullajtana.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.25. 19:48:14

Erxy írta:TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Mascherano Rafinha - Suarez Messi Pedro
remélem betalál Suárez, és Messinek is meglesz a rekord. Rakitic-Masch-Rafinha kp-ra kíváncsi vagyok nagyon.

Masip, Douglas, Montoya, és SR maradt ki.
Na üdv mindenkinek , visszatértem, csak bannolva lettem valamiért :mrgreen:
A kezdő tetszik, már fogtam a fejem amikor megláttam hogy Pedro van a kezdőben, de ahogy továbbmentem láttam hogy Mach VKP kezdő?! ezt is megéltük:D =D> :lol:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.25. 19:40:04

Jónak tűnik a kezdő, nyilván Pedro helyett Neymart szívesebben látnám (én is), de talán így legalább Messi inkább Suárezzel játszik majd össze. Na meg lövik majd a gólokat is. 8)

Tipp: 0:3
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2014.11.25. 19:37:25

Erxy írta:TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Mascherano Rafinha - Suarez Messi Pedro
remélem betalál Suárez, és Messinek is meglesz a rekord. Rakitic-Masch-Rafinha kp-ra kíváncsi vagyok nagyon.
Örülök annak, hogy Bartra egyre többet játszik bár nem a leggyorsabb védőnk de kell ő ide.
Suárez pedig lőjön egy gólt mert már itt az ideje. :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.25. 19:35:38

TerStegen - Alves Pique Bartra Alba - Rakitic Mascherano Rafinha - Suarez Messi Pedro
remélem betalál Suárez, és Messinek is meglesz a rekord. Rakitic-Masch-Rafinha kp-ra kíváncsi vagyok nagyon.

Masip, Douglas, Montoya, és SR maradt ki.
Kép
Válasz küldése