Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.04.26. 12:10:15

MessiNeymarSuarez írta:http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
Szerintem a cikk írója nem látta a Barca tavaszi BL-meccseit, ugyanis ezeken a találkozókon mind védekezésben mind támadásban csapatszinten dominált a Barca.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.04.26. 11:56:15

MessiNeymarSuarez írta:http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
A Bayernt nem ismerem, de amit a Barcarol irt, azzal (sajnos) egyetertek.
"Sokkal inkább azt látom gondnak, hogy Enrique az inidividualizmusban hisz, az egyének klasszisa dönti el a meccseiket, és oké, ez egy Messi-Neymar-Suárez-Iniesta sorral bőven lehet működőképes, de BL-t nyerni inkább jó csapatok szoktak, nem pedig az egyénieskedő sztárok."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.26. 11:23:17

http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek" target="_blank

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 21:17:09

Nyilván itt Pep személye miatt pikáns a történet, meg ismer minket, de ez könnyen pont hogy a mi előnyünkre billenhet. Sajtó is például biztos, hogy Pepre fog rászállni és szép csendben készülhetünk, rajta lesz inkább nyomás, mint rajtunk. Egyedül a fránya hazai pályás kezdés, ami zavaró. :? Nagyon oda kell figyelni az első meccsen, nem lehet továbbmenni 90 perc alatt, ez tiszta sor és nyugodtan kell focizni. Ez lehet a nagy előnyünk, ők meg Pep a nyomás miatt idegeskedhet, mi meg csendben elteszünk 1-2 gólt és puszi. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.04.25. 20:37:42

Most gondoltam bele, azért Morata hinthetne 1-2 gólt a Real ellen. A másik oldalon felrobbanna a fórum. :D Lépjen Morientes nyomába, bár ő akkor kölcsönben volt csak a Monacoban mikor kis túlzással egyedül kiejtette a Madridot. Mor-Mor. Sima. :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.04.25. 20:12:59

S.Agüero írta: Hát azért Guardiola mindent tud a Barcáról, minden taktikát, tudja, hogy készülnek fel az ellenfélre, stb... Persze LE alatt azért változtak a dolgok, csak hát őt is eléggé jól ismeri... :)
Én továbbra sem hiszek ebben :D Mi az a minden amit tud Pep? A taktikát a meccseken használjuk szóval azt más edzők is látják, ki tudják elemezni. Az meg hogy hogy készülünk fel az ellenfélre nem tudom mit jelent. Mennyit alszanak előtte vagy ilyesmi? :) Ha kiesünk az nem azért lesz mert Guardiola itt volt edző korábban.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.25. 18:23:33

én belegondoltam és jó lenne.

amugy a cselzit ne hasonlítsuk már a juvéhez. előbbi támadni is tud ha muszáj, míg utóbbinak ez ha akarják sem megy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.25. 18:02:59

zsoltman írta:Gondoljatok bele ha most egy Chelsea-val,Juventussal kellene játszani.
Ez a stílus amit a Bayern képvisel remélem jobban fekszik nekünk.
Sőt, még jól is jártunk, hogy megkaptuk a legerősebb ellenfelet. :mrgreen:
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.04.25. 17:01:22

Gondoljatok bele ha most egy Chelsea-val,Juventussal kellene játszani.
Ez a stílus amit a Bayern képvisel remélem jobban fekszik nekünk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.25. 15:44:36

Nem hinném, hogy pl. Mourinho, vagy Ancelotti kevesebbet tudna a játékunkról, mint Guardiola.
Hát azért Guardiola mindent tud a Barcáról, minden taktikát, tudja, hogy készülnek fel az ellenfélre, stb... Persze LE alatt azért változtak a dolgok, csak hát őt is eléggé jól ismeri... :)
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.04.25. 14:14:19

Ebben a "Pep-faktor", meg "Pep jól ismeri a barcát" dologban nem hiszek. Minden edző ismeri a csapatunkat, mindenhol van szakmai stáb akik kellően feltérképezik az ellenfelet, így nagy meglepetés nem érhet senkit. Nem hinném, hogy pl. Mourinho, vagy Ancelotti kevesebbet tudna a játékunkról, mint Guardiola. Valószínűleg a Bayern se és mi se fogunk teljesen más játékot játszani mint eddig, az meg, hogy melyik játékosunk milyen zenét hallgat, vagy ki szereti a lekváros kenyeret nem fog számítani.
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.04.25. 14:12:26

MessiNeymarSuarez írta:Amúgy miért sorsolják ki hogy a döntőben melyik ág győztese lesz "otthon"?
Milyen pozitívuma vagy negatívuma van ha valakit kisorsolnak hogy "otthon játszik a döntőben?
A hazaiak választanak mezt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.25. 14:10:52

Amúgy miért sorsolják ki hogy a döntőben melyik ág győztese lesz "otthon"?
Milyen pozitívuma vagy negatívuma van ha valakit kisorsolnak hogy "otthon játszik a döntőben?
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.04.25. 13:47:46

Sokan leírják itt a Bayernt dehát miért is ne tennék, én is leírom jelenleg őket ! jó csapat vagyunk idén aránylag, de nem emitt fogunk bl-t nyerni hanem azért mert szerencsénk van! Megkaptunk egy olyan bayernt ahol több a sérült mint az egészséges játékos, tényleg nagy dicsőség lenyomni őket, vagy a döntőbe 1 realt megverni ahol szintén kulcs játékosok sérültek nem nagy dicsőség megverni. =D>
Ha nálunk lennének a legfontosabb játékosaink sérültek, egy esetleges vereség/kiesés esetén menne itt a magyarázkodás hogy hát sok volt a sérült stb stb.

A másik dolog meg Guardiola lebecsülése a legnagyobb hülyeség a világon, Ő egy kiváló edző és igen sokkal jobb mint Enrique. Valaki írta itt hogy Pep csak azért volt sikeres mert nagyon erős kerete volt és bárki lett volna az edző ugyan úgy megnyerünk mindent mint Guardiolával,ha ebbe van igazság és én tévedek akkor ez az idei évre is igaz mert az idei keret is bomba erős, és még egy kutya is képes lenne irányítani a csapatot csak úgy mint Pep ideje alatt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.25. 13:46:31

LG írta:
igazán ütős támadótrió és szép,hatásos játék
Ezt mondjuk barokkos túlzásnak érzem.Volt ilyen is, néhány meccsen, de a többnyire azért akadozott játékunk, és a támadótriónk közül is inkább egynek, max. kettőnek szokott jó napja lenni, nagyon kevés meccs olyan meccs volt, ahol mindhárom jól játszott.
Újabban még a hátsó alakzat is stabil
Ezt szintén. Talán a statisztikák ezt mutatják, mert kevés gólt kapunk, de sok olyan meccsünk volt, ahol nagyon nem állt a védelmünk a helyzet magaslatán, és sok helyzetet tudott kidolgozni az ellenfél. Ezekből nem lettek gólok, de lehetettek volna. Ezzel csak arra akarok célozni, hogy én nem vagyok nyugodt a védelmünk miatt, szélsőséges esetben belefuthatunk a késbe. Inkább a támadóinkban bízok, mert a Bayern védelme is sebezhető.
Sok szakerto... Orom olvasni a sok idetlen hozzaszolast... Fogalmatlanok... Tisztelet a kivetelnek. Sajna kevesen vannak
Rendben, szia!
Akkor úgy fogalmazok, hogy " az elmúlt 1-2 évhez képest..." :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.04.25. 13:01:42

Csbal írta:Sok szakerto... Orom olvasni a sok idetlen hozzaszolast... Fogalmatlanok... Tisztelet a kivetelnek. Sajna kevesen vannak.
Itt szúrkolók ìrnak az érzéseikről félelmeilről, vagy éppen a vágyaikról. Nem kellene minősíteni, mert annak semmi értelme. Nyilván lehet ezzel, vagy ezekkel vitatkozni, de nem hiszem, hogy szakértőzni kellene és mondani a tutit egy nicknév mögé bújva. A vélemény szabad, lehet vitatkozni, de lenézni felesleges másokat, mert minden relatìv és nézőpont kérdése. De hogy ne legyek nagyon off, kìvánom, hogy jussunk tovább, de az sem gond, ha esetleg a Bayern jutna tovább
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.04.25. 12:35:06

igazán ütős támadótrió és szép,hatásos játék
Ezt mondjuk barokkos túlzásnak érzem.Volt ilyen is, néhány meccsen, de a többnyire azért akadozott játékunk, és a támadótriónk közül is inkább egynek, max. kettőnek szokott jó napja lenni, nagyon kevés meccs olyan meccs volt, ahol mindhárom jól játszott.
Újabban még a hátsó alakzat is stabil
Ezt szintén. Talán a statisztikák ezt mutatják, mert kevés gólt kapunk, de sok olyan meccsünk volt, ahol nagyon nem állt a védelmünk a helyzet magaslatán, és sok helyzetet tudott kidolgozni az ellenfél. Ezekből nem lettek gólok, de lehetettek volna. Ezzel csak arra akarok célozni, hogy én nem vagyok nyugodt a védelmünk miatt, szélsőséges esetben belefuthatunk a késbe. Inkább a támadóinkban bízok, mert a Bayern védelme is sebezhető.
Sok szakerto... Orom olvasni a sok idetlen hozzaszolast... Fogalmatlanok... Tisztelet a kivetelnek. Sajna kevesen vannak
Rendben, szia!
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.04.25. 12:29:51

Ti hogyan látjátok,hogy elég magabiztosak vagyunk a BL-ben az idén a nagy csapatok ellen nagyon
oda teszi magát a csapat,és a védelem is élég megbízható.Amiben rendkívül sokat fejlődőt a csapat,hogy idegenben is magabiztosan,kiegyensúlyozottan teljesít a csapat,ami a Guardiola korszakra nem volt jellemző.A tavalyi csapathoz képest nem akarom bántani:Fabregas,Alexis,Pedro hármast de sokkal jobban teljesít a csapat.A győztes típus lett a csapatunkból.Nézzétek meg Suarez-t,még fel sem fogta a csapat milyen klasszishoz jutott! Bármi lesz az idén már csak nyerünk.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.25. 12:26:50

Nem örülök a Bayern-nek, de szerintem képesek vagyunk kiejteni őket. Az első meccsen nagyon sok fog múlni, de ha a védősor és az MNS jól fog muzsikálni, nem lehet baj. Kelleni fog még Ini jó formája is.
Viszont a bajorokat sem szabad lebecsülni. Nagyon erős a játékosállományuk és azért Pep is ismer minket.

Én nagyon jó meccsekre számítok, szerintem van esélyünk kiütni a Bayern és megnyerni a Bl-t! 8) Előre az 5.-ért!

Visca El BARCA!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ZBarca 2015.04.25. 12:38:50-kor.
Kép
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2015.04.25. 12:20:17

Szerintem még profitálhat is a csapat abból, hogy a hazait játssza először.Elég 1 góllal nyerni,az pedig újabban meg is van minden meccsen elöl.Valakinek mindig jó napja van.Ez a hármas egyedülálló.Tudják ezt a bajorok is.Nem fognak mindenáron megszakadni hogy győzzenek.
Újabban még a hátsó alakzat is stabil, legyen bármilyen a felállás.Gyakorlatilag az utóbbi évek legjobb védelme.Nekem elég lenne egy 90.percben lőtt góllal nyert 1-0 is.Bár több gól lesz ez 100. :wink:

A másik ágról meg annyit röviden, hogy Perec most dörzsöli a tenyerét, de pofára ejtik,mert azt érzem, hogy kifinganak szerencse-ügyileg az idény végére.Már az elmúlt :!: 2 :!: körben sem a hatalmas fölényükkel villogtak,max annyival hogy Zsele megint megmutatta,hogy prímán eltalál bárkit a labdával...Igen rezgett az a léc.Most végre kapnak valakit aki kicsit megrépázhatja őket. :twisted:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.25. 12:12:02

Sok szakerto... Orom olvasni a sok idetlen hozzaszolast... Fogalmatlanok... Tisztelet a kivetelnek. Sajna kevesen vannak.
Oktass, Mr. Perfect! :wink:

Fejtsd ki véleményed, kérlek.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.25. 11:42:54

Felesleges kiindulni a 7:0-ból, meg a tavalyi Real győzelmekből. Ez most két teljesen más találkozó lesz, sőt talán kivételes, abból a szempontból, hogy két hasonló alapokra épített játékstílus fog összecsapni. Nagyjából a tavalyi Atlético-Chelsea reciprokára számítok, szóval busz helyett kiélezett és izgalmas meccsekre.

A hiányzókat kérdeztétek: Alaba, Badstuber biztosan kimarad, Benatia (az ő felépülésének örülök, nem a gyorsabb védőik egyike), Martinez kérdéses, Ribéry és Robben a visszavágóra már szerintem formában lesz, de már az odavágóra is összedrótozhatják őket.
Csbal írta:Sok szakerto... Orom olvasni a sok idetlen hozzaszolast... Fogalmatlanok... Tisztelet a kivetelnek. Sajna kevesen vannak.
Lehet, hogy pesszimisták, de ők legalább felépítik a gondolatmenetüket és érvélnek mellette...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.25. 11:28:39

Rivaldo11 írta:Ha ők, akkor ők. Itt a sansz törleszteni, ez egy lehetőség, hazai finálétól elütni őket. Amúgy ha itt továbbmennek, berlinben kicsinálják a túloldalról érkezőt is, abban biztos vagyok. Két németországi finálét nem fognak elbukni.
Jó esélyt látok, jelenleg a játék minőségét tekintve a négy csapat közül miénk a legjobb. Már csak ki kell ezt hozni.
Teljes mértékben egyetértek, számomra is nagyon vegyes érzelem a Bayern elleni párosítás...
Egyrészt ott van a 7-0, másrészt meg ott van az azelőtti 5-1-es Barca győzelem.
Mindkettőből kiindulhatunk különböző szempontok alapján, de a legfontosabb hogy bízzunk a csapatunkban, ha ez a mostani Barca úgy igazán odateszi magát és Messiék is jó napot fognak ki akkor esélyesek vagyunk.
Azért akit tavaly a Real 5-0-ra vert összesítésben, azellen talán csak lehet nekünk is keresnivalónk, hiába volt esetleg félresiklás a Bayern részéről...(Szerintem amúgy a tavalyi Barcánál nem volt erősebb max kicsivel a tavalyi Real, csak ugye mi hamar megkaptuk az Atletit...)
Azóta nem hiszem hogy annyit erősödött a Bayern, sérültekről nem is beszélve, VISZONT mi jelentősen erősödtünk..
Durva elég csak megnézni a felállást, nem is ritkán úgy kellett kiállnunk hogy Iniesta a bal szélső, Neymar meg jobb szélső, ami finoman szólva sem a legjobb pozíciója a brazilnak se...

Kis "retro":
https://www.youtube.com/watch?v=SdKaROarpMg
hasonlóságok:
*előző szezon kupanélküli, szóval sikeréhes csapat
*újjáalakuló Barca
*Messi jobb szélső
*igazán ütős támadótrió és szép,hatásos játék
*Az odavágó a Camp Nouban volt

Persze nem azt mondom hogy most is tuti 4-0-ra verjük őket otthon, csak azt, hogy nézzük az érem másik oldalát is, és ne csak a 7-0-ra gondoljunk.

Szó ami szó...Ha a csapatunk mindent belead és minden tőle telhetőt megtesz, én már akkor is büszke leszek rájuk ha esetleg kiesnek.
Ha meg esetleg bejutunk, akkor micsoda siker lesz egy Angol bajnok-Francia bajnok-Német bajnok ágon bejutni a döntőbe :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.25. 11:12:09

MessiNeymarSuarez írta: És persze hogy mi kapjuk azt hogy 6 nap alatt játszuk a 2 elődöntőt..(Amúgy ennek mi értelme hogy az egyik páros 8 a másik 6 nap alatt játsza le? #-o Miért nem lehet mindkettő 7 nap alatt? )
Mivel valószínűleg a K-Sze játéknapnak külön van a TV jogdíja, hiszen nálunk is valaki csak Kedden ad meccset, így muszáj forgassák a csapatokat. A hét nap meg azt jelentené, hogy csak Kedden vagy csak Szerdán lenne mind a kettő mérkőzés, ami megint csak nem kivitelezhető. VB/EB, bármilyen sorsolásnál valaki kevesebbet pihen, de ez megszokott. Pechünkre most mi kerültünk oda, hogy 6 nap, máskor meg nyolc. Ez nem lehet kifogás, vagy tényező.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.25. 10:51:54

Ha ők, akkor ők. Itt a sansz törleszteni, ez egy lehetőség, hazai finálétól elütni őket. Amúgy ha itt továbbmennek, berlinben kicsinálják a túloldalról érkezőt is, abban biztos vagyok. Két németországi finálét nem fognak elbukni.
Jó esélyt látok, jelenleg a játék minőségét tekintve a négy csapat közül miénk a legjobb. Már csak ki kell ezt hozni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése