Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.04.30. 23:15:39

Robbennek izomszakadása van, kidőlt totálisan.
Amúgy ez a kiesés a kupából... elég viccesre sikeredett, a tizi párbajjal.
LE tarsolyában landolt még egy taktika: kihúzni a tizikig :-D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.29. 18:52:42

danianevem írta:
Chino írta:Olyan azért nem nagyon fordult elő, hogy mindhárom támadó rossz napot fog ki, ha csak az egyiküknek megy a játék már képes eldönteni meccseket góllal, gólpasszokkal. És akkor ott van még például Ini is, aki -ugyan nem konstansan- de idén is megmutatta, hogy van még benne.
Egyetértek. Alapvetően ezt írtam le én is, csak pesszimistább megközelítésben. Amit másként látok: ha nem jön össze az MSN-nek, akkor utána már csak reménykedni lehet, hogy valahogy gólt szerez a csapat. Rajtuk kívül nincs olyan ember a meccseink többségében, aki "4. támadóvá" lép elő, gólt szerez, vagy gólpasszt ad. Talán game changer-nek hívják az ilyen játékost. A Realnál volt ilyen (Di Maria - 7 gól, 17 gólpassz a bajnokságban), most is sokkal jobban állnak ezen a téren.

Náluk (csak a bajnokságot nézem, lusta vagyok keresni):
Modric (1 g, 3 gp), Kroos (2 g, 7 gp), Isco (3 g, 8 gp), James (11 g, 10 gp)

Nálunk:
Busquets (1 g, 2 gp), Iniesta (itt nincs, de a kupameccsekre rendre felpörög), Rakitic (4 g, 6 gp), Xavi (2 g, 8 gp)

Nyilván van átfedés, meg csalóka is, de azért látható, hogy náluk több olyan játékos van, aki letudja venni a terhet a támadóhármasról. Meg a meccseinken is látható mennyivel hatékonyabb a csapat egy jó Iniestával. Csak ebből van viszonylag kevés, ezt hiányolom. Másrészről az MSN jobban áll a BBC-nél, de egy g/gp terén hatékonyabb középpályával csak jobb lenne, ahogyan írta MessiNeymarSuarez is. Aztán lehet én vagyok telhetetlen. :D
Tökéletesen értem mit mondasz és javarészt igazad is van, ugyanakkor nem hiszem hogy a Real jó viszonyítási alap ilyen szempontból. Mi sokkal többet rotáltunk, a Realnak inkább egy stabil kezdője volt. Xavi is például beugró góllal és nyolc assisttal. Több embert foglalkoztattunk, ez is lehet ok. (James is a góljai nagy részét nem középpályásként rúgta.)
Ini lóg ki ilyen tekintetben, sosem volt egy nagy góllövő, de ennyire azért sosem volt visszafogott.
Amellett a középpályás játék is más. Inkább az MSN üresbe játszatása a döntőbb. Nem véletlenül van pl. Suareznek is ennyi assistja. Ezeket a labdákat a középpályáról kapja és egy-két érintésből dobja tovább a támadóknak.

Illetve, ott vannak még a védők, akik több gólt szereztek mint a Real bekkjei, ami eddig nem volt jellemző.

Szóval elég sok tényező hozza össze ezt a statisztikát, de sok dologban tényleg igazad van. Ha komplexen nézzük én úgy érzem, hogy LE változtatott a a középpálya és a támadósor eddigi feladatain, stílusán. Ha ugyanazt nyomatnánk mint tavaly, tavalyelőtt vagy 3 éve, lehet, hogy a középpálya eredményesebb lenne, de ez a támadótrió rovására menne, ami kevésbé lenne kifizetődő, arról nem is beszélve, hogy nem 0.5 körül lenne a kapott gól átlag. És ez független attól, hogy egy két évvel ezelőtti Xavi játszana.

Hogy ne legyen teljesen off.
A Bayern sérültjeinek egy része, azért nem akkora meglepetés. Robben világ életében porcelánlábú volt, már nem is kapják fel nagyon a fejüket az emberek, ha meghallják, hogy kiesett. Lewa szerencsétlen eset, de ha minden igaz egy maszkkal játszani fog. Ribery-ről nem tudom hogy mennyire érzékeny ilyen téren, de azért benne van már a korban (az ő posztját figyelembe véve) akkor pedig méginkább számolni kell. Benatia is valószínűleg visszatér, így Badstuber hiánya nem okoz igazán katasztrófát+Thiago is egészséges már.
Szóval azért nem kell úgy felfogni, hogy egy B-csapattal fognak kiállni. 7 sérült ide vagy oda ez gyakorlatilag hármat érint, igaz, hogy azok érzékeny veszteségek.
Ezektől függetlenül én nagyon tartok a bayerntől és ha objektív akarok maradni 50-50 százalékra mondanám még így is.
Ennek ellenére nagyon bízok a csapatban és bízok egy itthoni jó eredményben, csak gólt nem kéne kapni. Legalábbis minél kevesebbet.
Forca Barca!!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.29. 17:05:44

Chino írta:Olyan azért nem nagyon fordult elő, hogy mindhárom támadó rossz napot fog ki, ha csak az egyiküknek megy a játék már képes eldönteni meccseket góllal, gólpasszokkal. És akkor ott van még például Ini is, aki -ugyan nem konstansan- de idén is megmutatta, hogy van még benne.
Ebben egyetértek. Alapvetően ezt írtam le én is, csak pesszimistább megközelítésben. Amit másként látok: ha nem jön össze az MSN-nek, akkor utána már csak reménykedni lehet, hogy valahogy gólt szerez a csapat. Rajtuk kívül nincs olyan ember a meccseink többségében, aki "4. támadóvá" lép elő, gólt szerez, vagy gólpasszt ad. Talán game changer-nek hívják az ilyen játékost. A Realnál volt ilyen (Di Maria - 7 gól, 17 gólpassz a bajnokságban), most is sokkal jobban állnak ezen a téren.

Náluk (csak a bajnokságot nézem, lusta vagyok keresni):
Modric (1 g, 3 gp), Kroos (2 g, 7 gp), Isco (3 g, 8 gp), James (11 g, 10 gp)

Nálunk:
Busquets (1 g, 2 gp), Iniesta (itt nincs, de a kupameccsekre rendre felpörög), Rakitic (4 g, 6 gp), Xavi (2 g, 8 gp)

Nyilván van átfedés, meg csalóka is, de azért látható, hogy náluk több olyan játékos van, aki letudja venni a terhet a támadóhármasról. Meg a meccseinken is látható mennyivel hatékonyabb a csapat egy jó Iniestával. Csak ebből van viszonylag kevés, ezt hiányolom. Másrészről az MSN jobban áll a BBC-nél, de egy g/gp terén hatékonyabb középpályával csak jobb lenne, ahogyan írta MessiNeymarSuarez is. Aztán lehet én vagyok telhetetlen. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.29. 16:26:36

[quote="danianevem"
Jogos, rossz fogalmat használtam. Viszont az idézett résszel igazából nem cáfoltad meg, amit írtam. Én arra akartam kilyukadni, hogy az MSN esetleges gyengébb teljesítményét nem tudja kompenzálni a középpályás sor a mérkőzéseink nagy részében. Olyan hatékony játék, mint amit tegnap Xavi nyújtott talán 10-nél kevesebb volt a szezonban az éppen aktuális "irányítótól". Ez részben következhet az új szerepkörökből is, de ettől függetlenül érthető, ha ezt hiányolta a cikk szerzője. Megjegyzem, én is hiányolom.[/quote]

Olyan azért nem nagyon fordult elő, hogy mindhárom támadó rossz napot fog ki, ha csak az egyiküknek megy a játék már képes eldönteni meccseket góllal, gólpasszokkal. És akkor ott van még például Ini is, aki -ugyan nem konstansan- de idén is megmutatta, hogy van még benne.
De gyakorlatilag ez minden csapatra igaz. Ha 3 kulcsembere gyengén teljesít azt persze, hogy megsínyli a csapat. Az, hogy ezek a kulcsjátékosok támadók, középpályások stb. az szinte mindegy. A (teljesen egészséges) Realból gyenge napot fog ki, mondjuk Modric, Cr, és esetleg Kroos/Isco/Benzema ők se nagyon tudják kompenzálni.
Csak ezt nálunk felnagyítják, mert ugye Messiről, Neymarról meg Suarezről van szó.
Megjegyzem nem sok olyan meccsünk volt, amikor mindhárom támadó egyaránt jól játszott, mégis tudtuk kompenzálni.
Forca Barca!!!!
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2015.04.29. 15:49:24

Valaki felvázolná a helyzetet a Bayern elleni meccsek kapcsán? Tehát Robben kidőlt 2 hónapra és valószínű Lewa sem lesz az első meccse de lehet a másodikon sem. Ribery sérült :?: talán nem tudom. Kik vannak még akik nem lesznek ott a BL-ben?
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.04.29. 14:26:39

Sergi írta:Valamiért Deja Vu-érzésem lett.
Bajnok a Bayern,Bl-elődöntő előtt közvetlen.
Tavaly is így kezdődött.
Ilyenkor az a baj kiesnek a ritmusból a csapatok. Nagyon nehéz eldönteni ilyenkor hogy ez jó vagy nem. Nálunk az lehet a kulcs hogy mivel nagyon kiélezett a liga csúcson pörögnek a fiúk és ezt átt tudják menteni a BL-re míg ott már tétnélküli sörmeccseket játszanak. Persze ez nagyon könnyen elsűlhet rosszul is a mi szempontunkból.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 14:02:24

danianevem írta:
mess2009 írta:erre a három emberre minden elmondható csak az nem, hogy önző (vs. individu....)lenne! egyelőre(!) az előzékenység, az egymás iránti tisztelet és egyszerűbben: éppen hogy az összjáték a jellemző! az pedig, hogy a góllövés elsődleges opció, nos ez nem csak evidens de örömteli tulajdonság. a cikkíró mentsége, hogy azzal kezdi, hogy nem bírja a Barcát, a többi ebből ered.
Jogos, rossz fogalmat használtam. Viszont az idézett résszel igazából nem cáfoltad meg, amit írtam. Én arra akartam kilyukadni, hogy az MSN esetleges gyengébb teljesítményét nem tudja kompenzálni a középpályás sor a mérkőzéseink nagy részében. Olyan hatékony játék, mint amit tegnap Xavi nyújtott talán 10-nél kevesebb volt a szezonban az éppen aktuális "irányítótól". Ez részben következhet az új szerepkörökből is, de ettől függetlenül érthető, ha ezt hiányolta a cikk szerzője. Megjegyzem, én is hiányolom.
Hát még egy igazán hatékony csúcsformában lévő KP-val milyen hatékonyak lennénk..Belegondolni is brutális...
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.29. 13:10:31

mess2009 írta:erre a három emberre minden elmondható csak az nem, hogy önző (vs. individu....)lenne! egyelőre(!) az előzékenység, az egymás iránti tisztelet és egyszerűbben: éppen hogy az összjáték a jellemző! az pedig, hogy a góllövés elsődleges opció, nos ez nem csak evidens de örömteli tulajdonság. a cikkíró mentsége, hogy azzal kezdi, hogy nem bírja a Barcát, a többi ebből ered.
Jogos, rossz fogalmat használtam. Viszont az idézett résszel igazából nem cáfoltad meg, amit írtam. Én arra akartam kilyukadni, hogy az MSN esetleges gyengébb teljesítményét nem tudja kompenzálni a középpályás sor a mérkőzéseink nagy részében. Olyan hatékony játék, mint amit tegnap Xavi nyújtott talán 10-nél kevesebb volt a szezonban az éppen aktuális "irányítótól". Ez részben következhet az új szerepkörökből is, de ettől függetlenül érthető, ha ezt hiányolta a cikk szerzője. Megjegyzem, én is hiányolom.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.29. 12:53:17

danianevem írta:Nem olvastam el a cikket, de a kiemeltek alapján azért van benne igazság is. Az MSN-en áll, vagy bukik a csapat támadójátéka. Mi ez, ha nem individualizmus? Az oké, hogy ők hárman érzik egymás játékát, meg bőven elegek lehetnek a feladathoz, de ettől függetlenül a meccseink többségében teljes impotencia tapasztalható a középpályás sor támadásépítéseinél. Sem Iniesta, sem Rakitic, sem más nem tudta kezébe venni a karmesteri pálcát és elnézve Ini legutóbbi pár meccsen nyújtott teljesítményét, ez nem volt tudatos. Egyszerűen nem volt benne már annyi, a többiektől meg felesleges, de talán nem is lehet elvárni. Más kérdés, hogy ez nem Enrique sara, a keret adott, de attól még a kritikának van alapja.
kezdjük ott, hogy az "individualizmus" egy társadalmi. politikai kategória...a lényege pedig, hogy az egyén érdekeit a közösség(társadalom) érdekei fölé helyezi...ha nem vagyunk szőrszálhasogatóak és azt mondjuk, hogy átvitt értelemben használ jelzőket, nos akkor totális a tévedése igazán!
erre a három emberre minden elmondható csak az nem, hogy önző (vs. individu....)lenne! egyelőre(!) az előzékenység, az egymás iránti tisztelet és egyszerűbben: éppen hogy az összjáték a jellemző! az pedig, hogy a góllövés elsődleges opció, nos ez nem csak evidens de örömteli tulajdonság. a cikkíró mentsége, hogy azzal kezdi, hogy nem bírja a Barcát, a többi ebből ered.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 12:33:45

HIVATALOS A 2 SÉRÜLÉS!
(Eddig csak találgatások mentek)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3781141031" target="_blank
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2015.04.29. 12:13:25

Lewandowski meg állkapocs és orrcsonttörést szenvedett, egyelőre nem tudják, mikor játszhat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.29. 12:01:57

a tegnapi német kupa elődöntőn robben lesérült, a bayer twittere szerint idén már nem fog pályára lépni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2015.04.26. 22:07:42

Valamiért Deja Vu-érzésem lett.
Bajnok a Bayern,Bl-elődöntő előtt közvetlen.
Tavaly is így kezdődött.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.26. 19:24:32

Valamilyen egyéni megmozdulás kell mindig egy gólhoz, szóval ez nem teljesen helytálló szerintem.
3 csatáron múlik, hogy lövünk e gól, más csapatnál nem így van ez?
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.04.26. 18:34:51

Nem olvastam el a cikket, de a kiemeltek alapján azért van benne igazság is. Az MSN-en áll, vagy bukik a csapat támadójátéka. Mi ez, ha nem individualizmus? Az oké, hogy ők hárman érzik egymás játékát, meg bőven elegek lehetnek a feladathoz, de ettől függetlenül a meccseink többségében teljes impotencia tapasztalható a középpályás sor támadásépítéseinél. Sem Iniesta, sem Rakitic, sem más nem tudta kezébe venni a karmesteri pálcát és elnézve Ini legutóbbi pár meccsen nyújtott teljesítményét, ez nem volt tudatos. Egyszerűen nem volt benne már annyi, a többiektől meg felesleges, de talán nem is lehet elvárni. Más kérdés, hogy ez nem Enrique sara, a keret adott, de attól még a kritikának van alapja.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.26. 17:48:16

zola8787 írta:Nagyon gáz dolgokat írt, kettőt emelnék ki:
Igazából több dolgot ki lehetne emelni és nem azért mert nem tetszik, hogy a kedvenc csapatom ellen ír "szakértő" dolgokat.

Úgy érzem a szerző nem is nézett Barca meccseket, max azt tudja kik alkotják a keretet.

Nevekre közepes védelem? Alba top3-as balhátvéd. Piqué is ott van a szűk elitben, ha hozza a formáját és idén szinte minden meccsen hiba nélkül játszik. Masch nagyon stabil pont, már Pep Barca-jában is az volt. Alves egyedül a kakukktojás, de ha a neveket akarja figyelembe venni távol áll a középszerűségtől. (ehhez adj még hozzá egy kiváló kapust) Persze ezzel együtt nem a miénk a világ legjobb védelme, de hogy középszerű lenne akár nevek, akár teljesítmény szempontjából...=D>
"és oké, ez egy Messi-Neymar-Suárez-Iniesta sorral bőven lehet működőképes, de BL-t nyerni inkább jó csapatok szoktak, nem pedig az egyénieskedő sztárok." "a Barca egyéniségek bábja"

Ennek a támadósornak pont az az erénye, hogy nem önző sztárokként, hanem összehangoltan játszanak. Persze előjön, hogy ilyen nevek vannak, akkor az biztos hogy egyénieskedés van. Megnézném melyik "nem egyénieskedő sztárokból" álló támadósor mutatna fel 52 assistot áprilisig. Arról nem is beszélve, hogy sokszor még túlzásba is viszik.

"meg vagyunk fogva, ha a kp-t elszigeteli az MSN-től"
Pont ez az ami idén változott. A támadók már nem függenek annyira a középpályától. Sok esetben ebből jobban is jövünk ki. Arról nem beszélve, hogy ez mit emésztene fel náluk.
Ez is ez közhely lett, ha Pep-nek van egy kis esze nem erre áll rá. De még mindig az van a köztudatban, hogy a középpályánk a kulcs a támadó -és védő játékunknak. Ami már csak a megfelelő emberek híján se lehet olyan mint korábban.

Ezzel együtt valamivel tényleg esélyesebbnek tartom a Bayernt, de nem az ilyen baromságok miatt. Utólag hülyeség is volt reagálni, de ha már itt felvetődött gondoltam hozzáfűzök néhány dolgot.

Amitől igazán tartok, hogy a két gyors szélsőjüket Alba, de főleg Alves nem lesz képes levédekezni, sokszor fent ragadnak, ha Piquének ki kell lépni, márpedig sokszor muszáj neki, ez folyamatosan látszik, középen nagy lyuk marad. Arról nem is beszélve, hogy mi van ha rajta is túljutnak.
A másik a helyzetkihasználás, ami nálunk nagyon rapszodikus, mind a bajnokságban, mind a Bl-ben. A németek ebből a szempontból nagyon jók. Lewandowski, de még Müller is jó százalékkal váltja gólra a helyzeteit. Nem engedhetünk meg még egy City-t.
Forca Barca!!!!
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.04.26. 15:40:39

A pénteki nap arról szólt a sport.es címlapja,hogy a Bayern-t akarjük.
Adott egy ragyogó formában levő Barcelona,amely játékosai egy részét meg alázott a Bayern 2 éve.Sztem olyan erősen hajtja őket a visszavágás,hogy mi azt el nem tudjuk képzelni.
Guardiola tegnapi nyilatkozata a Herta után:„Nagyon fáradtak voltunk, ólomlábakon mozogtak a játékosaim, ezt egyértelműen lehetett látni." Nem sok idő van pihenni.
Kedden Dortmunddal kupa meccs,szombaton Leverkusen bajnoki,jó tudom már lassan bajnok de akkor is.2 éve Messi sérülten játszott ellenük,a Psg ellen akkor nem így mentünk tovább,vért izzadtunk a Franciák ellen,a Milánról meg nem is beszélve 2-0 a Milannak,hol voltunk akkor a mostani csapathoz képest sehol!
Most összerakják Robben,Robery-t,Martinez 8 hónapja nem játszott meccset,és ne haragudjatok de nem egy acélos a München hátul az fix, nem tudom milyen formában térnek vissza,de nem hinném hogy úgy fognak harapni mint 2 éve.A világ legerősebb bajnoksága a mienk jelenleg,tavaly láttuk a Madridot ellenük,azóta nem játszottak ilyen erős csapattal!Mi azért jóval keményebb csatákon vagyunk túl és már fáradt a München Guardiola szerint!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.04.26. 15:20:46

Nagyon gáz dolgokat írt, kettőt emelnék ki:

"Sokkal inkább azt látom gondnak, hogy Enrique az inidividualizmusban hisz, az egyének klasszisa dönti el a meccseiket, és oké, ez egy Messi-Neymar-Suárez-Iniesta sorral bőven lehet működőképes, de BL-t nyerni inkább jó csapatok szoktak, nem pedig az egyénieskedő sztárok."

Hát mi a tököm döntse el a meccset könyörgöm? :lol: Nem önzőznek a játékosok, passzolnak eleget, helyezkednek, a City-t meg a Párizst úgy ejtettük ki, mintha egy megye 3-mas csapat játszott volna mondjuk a Fradival. Ráadásul tuti nem látta ezeket a meccseket, mert Iniesta volt az egyik leggyengébb, őt is kiemelte, mert nagy név, látszik, hogy csak fifázik az író.

"és nem feltétlenül a nevekre meglehetősen közepes védelem miatt. "

Lehet, hogy nincs itt már egy Puyol, vagy Márquez, vagy basszus ez a védelem szinte minden meccset lehoz tökéletesen. Amikor hibáznak, olyankor jön Bravo/Ter Stegen vagy a szerencse, ami kb ugyanolyan fontos, mint a tudás.

A másik párharcra pedig: hozza, hogy a történelem szerint jobb a Juve, könyörgöm, kit érdekel, hogy mit játszottak 13 évvel ezelőtt, akkoriban a mostani játékosok ifisták voltak.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.26. 14:40:36

azt megkérdezném tőle mondjuk, hogy az, hogy van elől három klasszis egyéniségünk, miért egyenlő azzal a fájdalmas közhellyel, hogy egyénieskedő sztárok?
sztem a srác nagyon alá akarta támasztani a véleményét, úgyhogy a tényeket ennek megfelelően eléggé megszűrve érzékelte. egyébként meg ki is mondja, hogy nem csípi az Enrique-féle csapatot, innentől kezdve pedig hiteltelen a taktikai elemzése, mert torzít az észlelése. az érveit, pl. hogy most milyen jól járt Pep a nem bekkelős ellenféllel, meg is fordíthatjuk, és ez csak egy dolog...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.26. 14:37:44

Ez az orrnehéz játék meg, hogy csak a támadótrió villanásai miatt nyerjük a meccseinket nagy ferdítés. A középpálya feladata teljesen más. Sokkal masszívabb, sok labdát szerez így támadóknak sokkal nagyobb a szabadsága és részben ellátják azt a feladatot, amit korábban a középpálya. Ez gyökeres változás. Eddig arra ment a játék, hogy Xavi, Ini szolgálja ki őket, nem is volt annyi assist a csatárok között. Nem tudom volt-e egyáltalán olyan, hogy hárman április végére összesen több mint 50 gólpasszal rendelkezzenek. Nem csak a befejezésekre koncentrálnak, hanem kettős feladatuk van. Neymar is sokszor megindul befelé és belögyböli Suareznek/Messinek a labdát, sokat kényszerítőznek.
Kicsit olyan, mintha az MSN a tkp és csatár feladatot is ellátnának, miközben főleg Ini, de még Rakitic is feljebb lép, de biztosít is. Ehhez elengedhetetlen hogy az első hármas tökéletesen megértse egymást a pályán és alárendeljék magukat a csapatérdeknek, ami kockázatos volt három ilyen mentalitású játékos esetében. A válogatottban, korábbi klubjaikban ők voltak/vannak a No., a sztárok, mindenki alájuk játszik. Biztos van benne LE-nek szerepe, nem hiszem, hogy csak fogták magukat és beálltak így, vagy Messi önkényesen azt mondta, hogy kihúzódik szélre.

A Bl-re térve, szerintem a legnehezebb ellenfelet kaptuk. Annyiból jobban örülök a bajoroknak, mint a Realnak, hogy elegem van már a sok a Klasszikusból, ha BL, akkor játszunk olyan csapattal akivel nem futunk össze legalább négyszer egy szezonban, az igazi presztízse, hangulata úgyis rég elszállt. Max. a döntőben jöhet újra elő.

A németek viszont nagyon erősek néhány sérült ide vagy oda. Sok top klub összetenné a két kezét, ha néhány olyan kezdőjátékosa lenne, mint akikkel Pep csereként számolhat.
Bekkelős olasz foci ide vagy oda ezt a Juvet mindegyik csapat bucira verné, a Real is azt fogja.
Nekünk plusz teher, hogy ott a bajnokság, amire nem tartalékolhatunk úgy, mint a Bayern. Nekik az is mindegy ha mondjuk két meccset zsinórban elvesztenek, a bajnokság már zsebben van, mi ellenben egy döntetlent sem engedhetünk meg magunknak és a háromnapos terhelés sem tesz túl jót. Ebből a szempontból szerencsés, hogy LE relatíve sokat rotált, de akkor sem lesz egyszerű, ráadásul itthon kezdünk.

Persze jó esély van, hogy abszolváljuk ezt a kört, de ehhez az kell, hogy úgy menjenek ki a pályára, mintha vért ittak volna, nagyon motiváltnak kell lenni, különben pá-pá döntő. Nagy kérdés lesz, hogy a két csapat milyen taktikát választ, ha rájuk tudjuk erőltetni a játékunkat és a helyzetkihasználásban nem lesz gond simán elérhetünk egy jó eredményt a visszavágóra.
Jó lenne, ha minél több kontrát tudnánk vezetni, még a hullagyenge Bundesliga-ban is sokat szívnak ezzel. Ami még biztató, hogy a nagy meccsekre rendre felszívják magukat a srácok.
Remélem Suarez és Neymar folytatja majd a jó sorozatát a BL-ben.
Forca Barca!!!!
MR. TROMORT777

2015.04.26. 13:50:02

Elsősorban a támadó trió alá épít a játék. Ez egyértelmű. A középpálya átalakult, már nem feltétlen a kiszolgálás a feladat, hanem a labda eljuttatása az MSN-nek és a védekezés. Ettől függetlenül ez egy komplexebb rendszer. Nem csak az van, hogy adjuk a labdát Messinek és megoldja, mint azt láthattuk sokszor. A Pep érán kívül sokszor ez volt a játék. A Pep érával senki ne jöjjön, mert akkor egy csúcson lévő középpályánk volt. Szóval a csapatban a szerepek szétszóródtak aminek köszönhetően a középpálya támadásban nem vállal akkora szerepet, ellenben sokkal masszívabb a csapat mint bármikor az előző években. Védekezésünk kiváló.

Lehet mondani, hogy nevek alapján nem a legerősebb a védelmünk, de a Barcában mindig is a csapatvédekezés volt a lényeg. Illetve Pique világbajnok formában. Alba kiváló, gyors és előrejátékban is top 5-ös balhátvéd, ha nem top 3as. Mascherano egy szikla, a megbízhatóság mintaképe. Alves meg hiába kopott ki a csapatból, így ilyen limitált szerepkörben még mindig kihagyhatatlan. Meg lehet nézni, hogy nagy csapatokban kik játszanak ezen a poszton. Nincs sok név. Noname senkikkel meg ne jöjjünk.

Szóval vissza a támadórendszerhez. Lehetne mondani, hogy egyéni teljesítményre épít de ez szerintem nem állja meg a helyét. Nem csodavárásról van szó, hanem arról, hogy van elől 3 olyan ember aki bármikor egy mozdulattal helyzetet tud kialakítani. A masszív középpálya pedig ehhez sok lehetőséget nyújt, azaz sok labdát ad az MSN-nek. Nyílván így az MSN sokat tud vállalni, sokat van lehetősége egy-egy csellel megvillani. De egy védőnek az a dolga, hogy megszerezze a labdát, egy csatárnak meg az, hogy helyzeteket dolgozzon ki. Ez teljesen rendben van így. Ha van elől 3 ilyen világklasszis ember, muszáj kiszolgálni őket. Ez történik és remekül működik.

Továbbá hányszor volt az panasz, hogy a csapat nem képes változtatni. Hogy ugyan azt erőlteti az adott edző és nem tud belenyúlni a meccsbe. Ehhez képest most a taktikai repertoár jelentősen bővült. Merünk kontrázni, meglepni az ellenfelet, Ha nem tudjuk megszerezni a labdát nem megyünk észnélkül érte, hanem okosan visszazárunk. Persze, ennek a csapatnak is vannak hátrányai, de minden áldozattal jár. Emelett a pontrúgások külön téma lehetne. Nem feltétlen a sok gól amit szerzünk belőle, hanem annak kivédekezése is remekül zajlik.

Az év első felében ráfáztunk a rotálásra, azért sokat kapott Lucho. De nézzük meg most a csapatot és a riválisokat. Mindenhol tele vannak sérültekkel, nálunk pedig ha jól tudom izomsérülésből nem volt több 3nál idén. (Nyílván a melltartós rendszernek is köszönhető, de a kettő összefügg :mrgreen: )

Lényeg a lényeg, nem értem a sok fanyalgót. A bajnokságban vezetünk, profi módon abszolválva az utóbbi időben a meccseket. Bl-ben a legjobb 4 között a csapat. Mellette pedig kupa döntős. Konkrétan nem lehetne jobb a helyzet. Bayern ellen úgy mehet a csapat, hogy minden esélye megvan a döntő kiharcolására. Nem gondolnám, hogy a Barcának kellene félnie, mindkét csapatnak van tartani valója.

Én kifejezetten örülök, hogy nem a Juvét kaptuk, olasz csapat ellen elődöntőzni minden csak nem könnyű sorsolás. Bayern ellen legalább focizhatnak a csapatok. A Juve ellen minden lenne csak nem foci.

Keep Calm And Support Barcelona :!:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.04.26. 13:11:02

Sanama írta:
Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
A Bayernt nem ismerem, de amit a Barcarol irt, azzal (sajnos) egyetertek.
"Sokkal inkább azt látom gondnak, hogy Enrique az inidividualizmusban hisz, az egyének klasszisa dönti el a meccseiket, és oké, ez egy Messi-Neymar-Suárez-Iniesta sorral bőven lehet működőképes, de BL-t nyerni inkább jó csapatok szoktak, nem pedig az egyénieskedő sztárok."[/quote]


Én meg azt mondom, hogy a kettő nem zárja ki egymást. Az indovídum lehet szolgálatában a csapatnak. Az egyszerűen nem igaz, hogy a barca sorozatos győzelmei a sztárok egyéni megmozdulásaiból, esetlegeaen felépített támadások eredménye. Aki ezt állítja az nem látta a meccseket. Igenis nagyon jól van ötvözve az egyéni kvalitás és a csapatmunka. Persze a bayern ebből a szpontból még talán előttünk jár, ezért tartom esélyesebbnek a párharc során, de hogy a mi játékunk nem csapatmunkára épül az egyszerűen nem igaz.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.04.26. 12:45:59

MessiNeymarSuarez írta:http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
a nevekre meglehetősen közepes védelem
Piqué, Mathieu, Mascherano, Alba, Alves, Adriano, Bartra, Montoya (, Vermaelen)

Jelenleg tényleg nem a legerősebb hátvédsor Európában, de azért közepesnek nem nevezném. :roll:
Sokkal inkább azt látom gondnak, hogy Enrique az inidividualizmusban hisz, az egyének klasszisa dönti el a meccseiket, és oké, ez egy Messi-Neymar-Suárez-Iniesta sorral bőven lehet működőképes, de BL-t nyerni inkább jó csapatok szoktak, nem pedig az egyénieskedő sztárok.
Azért azt nem hiszom, hogy egy PSG-t egyéni villanásokkal tudtunk volna kiütni 5-1-re. Az utóbbi években először érzem azt, hogy a meccseinket nem egyéni villanások döntik el. Emellett a pontrúgásokban is nagyon sokat fejlődtünk.
Enrique, aki ugyan lazított valamelyest az utóbbi két év Barcáját már inkább fojtogató, mintsem repítő tiki-takán, de cserébe az egyéniségek bábjává tette a csapatot.
Megint ugyanaz, vagy csak nekem nincs jó szemem a futballhoz és tényleg koncepció nélkül lépünk pályára meccsről-meccsre? Tényleg Messi irányítja a háttérből LE-t és a csapatot? Tényleg csak és kizárólag az MSN-től függünk? Mert szerintem egyáltalán nem...

A többivel nagyjából egyetértek.

Forrás: http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek" target="_blank
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.04.26. 12:12:17

Taibi írta:
MessiNeymarSuarez írta:http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
Szerintem a cikk írója nem látta a Barca tavaszi BL-meccseit, ugyanis ezeken a találkozókon mind védekezésben mind támadásban csapatszinten dominált a Barca.
"...és a PSG lepofozása is komoly erődemonstráció volt." ...
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.04.26. 12:10:15

MessiNeymarSuarez írta:http://www.hatharom.com/2015/04/25/takt ... es-eselyek

Erről a cikkről nektek mi a véleményetek főleg Barca-Bayern téren?
Szerintem a cikk írója nem látta a Barca tavaszi BL-meccseit, ugyanis ezeken a találkozókon mind védekezésben mind támadásban csapatszinten dominált a Barca.
Kép
Válasz küldése