Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.06.09. 00:46:16

zola8787 írta:Matyinak üzenem, hogy nálam Busi volt a legjobb, beismerem, nagyon odavert :D Talán nem is hibázott.
Na ugye. :D Egy hibája volt a meccs elején, utána hibátlan. 8)

Tripla! =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.08. 20:33:53

defender3 írta:
And, due to these statistics, UEFA do not consider them Champions League winners. They specify quite clearly on their website that winners are "players that have played in a winning team in the Champions League. Substitutes or unused squad players do not count."
Ez úgy nevetséges, de most komolyan egy harmadik számú kapusnak kb esélye sincs, hogy megfeleljen ennek. Ezzel is csak magát égeti az UEFA
a klub csináltat mindenkinek egy másolatot és kész :D nem hinném h brtavo most túlzottan szomorkodna ezért...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.06.08. 20:27:56

And, due to these statistics, UEFA do not consider them Champions League winners. They specify quite clearly on their website that winners are "players that have played in a winning team in the Champions League. Substitutes or unused squad players do not count."
Ez úgy nevetséges, de most komolyan egy harmadik számú kapusnak kb esélye sincs, hogy megfeleljen ennek. Ezzel is csak magát égeti az UEFA
Avatar
Alonso0190
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2012.08.24. 08:16:18

2015.06.07. 22:31:07

messideco írta:Angol bajnok Kép
Francia bajnok Kép
Német bajnok Kép
OLASZ BAJNOK Kép
=D> =D> =D> =D>
+ Ciprusi, Holland :D
"Inkább vagyok a nyolcadik helyen egy olyan csapattal, ahol ezer ember azt akarja, hogy a hetedik helyen végezzek, mint a harmadik helyen egy olyannal, amelyik a fordítottját akarja." - Fernando Alonso
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.07. 22:19:12

Angol bajnok Kép
Francia bajnok Kép
Német bajnok Kép
OLASZ BAJNOK Kép
=D> =D> =D> =D>
"And my heart will leave you never."
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.06.07. 19:01:34

Megy a live a youtubeon, figyelem. :D
https://www.youtube.com/watch?v=Waf3zhGy7jw
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 18:30:42

Még mindig nem tudom elhinni hogy győztünk, Triplázás! Amikor ránézek a naptárra nem tudom hogy most tényleg 2015 van vagy pedig 2009... :mrgreen:

Rakéta szépen belőtte, nem jött zavarba amikor élete első BL döntőjében az első 4 percben hozzá került kapu előtt a labda :lol: =D>

Ami durva: Rakitic gólja a 4-edik leggyorsabb gól a BL történetében, a 4-edik percben lőtte, a 4-es mezszámú játékos! :shock: :D

Amúgy Barcás szemmel örültem neki, de fociszempontból rosszat tett a meccsnek a gól, mert sajnos nagyon bealudtunk, írtam is több helyre hogy ennek megfogjuk innia levét, mert 0-1-ről bármi lehet.
Aztán szerencsére jöttek Messiék és Suarez bepakolta a kipattanód, bírtam ahogy kirohant a pályáról :D

Neymar kezes gólja amúgy elvileg érvényesnek kellett volna lennie, mert nem volt szándékos kezezés, na sebaj bepótolta.

Szegény Buffont sajnálom nagyon, nem gondoltam volna én sem hogy nem fog nyerni Bl-t, de azthiszem hogy ha vissza mehetne az időben akkor megint a Juventust választaná, tényleg kitartott a klub mellett, még a Serie B-be is követte és fizetéscsökkentésbe is belement, pedig hatalmas sztár volt már akkor is, ez mindenképp elismerésre méltó.

És azért minden elismerés a Juventusnak, hogy ennyi pénzből idáig eljutottak, elképesztő =D>
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.07. 18:01:07

Samper írta:
Ezek az olaszok tényleg azt hitték, hogy győzni fognak. 1:1 után meg tutira vették.
Miért ne hitték volna? Partiba voltak. Az elején nem döntöttük el a góljuk után meg elkezdtünk kapkodni. Megvolt az esély csak egy zseniális letámadással megint vezettünk. Az utolsó gólnál meg már nem volt senki hátul. Csak jöttek előre. Igazából őt és Buffont sajnálom. Nekik utolsó esély volt valószínűleg. Buffont különösen. Sose gondoltam volna, hogy nem nyer BL-t. Pedig meg merem kockáztatni még mindig a legjobb kapus.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.07. 16:37:53

visca el barca írta:egy kis nso-s elemzés a tegnapi meccsről

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... es-2418317" target="_blank
"Hogy a Barcelona támadásépítésben mégis sikeresebbnek bizonyult, jelzi, a katalánok lövéseinek többsége – egészen pontosan 13 – a büntetőterületen belülről indult útjára, ezzel szemben a Juve csak hatszor lőtt/fejelt kapura a tizenhatoson belülről, és ebből csupán kétszer talált kaput (ez volt a gól, illetve az azt közvetlenül megelőző Tévez-lövés)."

Ez jellemzi talán legjobban a meccset. Voltak ugyan lehetőségei a Juve-nak, de azt többnyire távoli lövések jelentették. Kidolgozott helyzetei, ziccerei nem nagyon voltak, ellenben nekünk nagyon sok, csak nem tudtuk kihasználni őket.

Tényleg megérdemli a dicséretet a Juve, de nem volt túl sok esélyük a győzelemre. A gól utáni kb.15 perces fölény is inkább abban mutatkozott meg, hogy domináltak, beszorítottak minket, nem pedig a futószalagon gyártott helyzetekben.
Persze Mats-nak észnél kellett lennie és volt veszély a játékukban, de azt kell mondani, hogy szinte végig nekünk állt a zászló.
Viszont az azért elég idegesítő volt, hogy több 5 vs 3-as helyzetet is elpuskáztunk. Egy Bl-döntőn azért ez hatalmas könnyelműség és könnyen rá lehet fázni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 16:19:02

egy kis nso-s elemzés a tegnapi meccsről

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... es-2418317" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.07. 15:11:55

Ezek az olaszok tényleg azt hitték, hogy győzni fognak. 1:1 után meg tutira vették.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.06.07. 14:01:56

Gyerekek, akkor írnék én is pár sort. :D
Nagyon jó érzés a BL trófeát elhódítani, 2011 után ismét sikerült, viszont most egy triplával kiegészítve. Nagy gratuláció a csapatnak.
Valamint köszönöm nektek is, hogy ismét végigszurkolhattuk az egész évet, voltak rossz és jó pillanatok is egyaránt. Már tegnap akartam írni a győzelem után, de sajna bekakilt a netem, meg az idegállapotom sem volt a helyén, Suarez gólja után kishíján szívroham. :D
Így tovább Barcelona, előre a BL címvédésért! :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 13:31:53

Petr írta:
visca el barca írta:este 7kor indul a buszos parti, utána ünneplés a stadionban. gondolom a YT-n vhol lehet majd nézni élőben.
Ha valakit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=Waf3zhGy7jw
igen ez lesz az köszi, én nem találtam a linket
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.07. 13:22:47

visca el barca írta:este 7kor indul a buszos parti, utána ünneplés a stadionban. gondolom a YT-n vhol lehet majd nézni élőben.
Ha valakit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=Waf3zhGy7jw
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2015.06.07. 13:22:17

palesz77 írta:
ZBarca írta:Kicsit elfogult leszek, de nálam akkor is Messi volt a legjobb, légyszi ne nyársaljatok fel! :D
Mármint tegnap? :D És ezek után azt mondod, hogy KICSIT vagy elfogult..? :mrgreen:

Amúgy gratula a csapatnak, kb 50-szer szívrohamot kaptam majdnem a meccs alatt, kiabáltam, ugráltam minden helyzetünknél, anyáztam félmilliószor. Ilyen izgulós döntőt is rég láttam.. :lol:

Az meg kegyetlen, hogy minden bajnokot végigvertünk idén, álmomban sem gondoltam volna a Malaga utáni 0-0 után pl, ahol katasztrófa volt a játék, hogy ilyen magasságokba tudunk emelkedni év végére. Jó kis szezon volt ez.. :D
barcami írta:Fantasztikus ez a Barcelona!
Eddig kb egyet is értek,viszont azért ez enyhén túlzó lett szerintem, jó a csapat, de a ló túloldalára se kell átesni, vannak hibáink bőven, lesz dolga Luchonak jövőre is, nem is kevés.

Tényleg. Ennyit elég lett volna írnom.
Azért örülök, hogy Te is elmondhattad a véleményed..túlzás nélkül
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.07. 13:14:46

ZBarca írta:Kicsit elfogult leszek, de nálam akkor is Messi volt a legjobb, légyszi ne nyársaljatok fel! :D
Mármint tegnap? :D És ezek után azt mondod, hogy KICSIT vagy elfogult..? :mrgreen:

Amúgy gratula a csapatnak, kb 50-szer szívrohamot kaptam majdnem a meccs alatt, kiabáltam, ugráltam minden helyzetünknél, anyáztam félmilliószor. Ilyen izgulós döntőt is rég láttam.. :lol:

Az meg kegyetlen, hogy minden bajnokot végigvertünk idén, álmomban sem gondoltam volna a Malaga utáni 0-0 után pl, ahol katasztrófa volt a játék, hogy ilyen magasságokba tudunk emelkedni év végére. Jó kis szezon volt ez.. :D
barcami írta:Fantasztikus ez a Barcelona!
Eddig kb egyet is értek,viszont azért ez enyhén túlzó lett szerintem, jó a csapat, de a ló túloldalára se kell átesni, vannak hibáink bőven, lesz dolga Luchonak jövőre is, nem is kevés.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.06.07. 13:09:17

Champions!!! =D> \:D/

Először is gratula a Juvénak, tavaly még az EL-ben vitézkedtek, tegnap pedig BL döntőt játszhattak.

Ami minket illet: nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyerni, az utóbbi 10 évben ez már az 5. BL győzelmünk.
Tegnap igazi CSAPAT voltunk, mindenki nagyszerű volt! =D> Akár egy nagyobb gála is összejöhetett volna, ha az első félidőben több helyzetünk is bemegy, de így sem panaszkodhatunk.
A Juve egyenlítése után kicsit megijedtem, az olaszoknak hatalmas erőt adott az a gól, szerencsére nem estünk össze és néhány perc múlva sikerült megszereznünk újra a vezetést. Utána már könnyebb dolgunk volt, végig mi kontrolláltuk a meccset és Neymar révén sikerült bebiztosítani a győzelmet, bár akkor már mindegy volt.

Sajnálom még, hogy Messinek nem sikerült gólt szereznie, de legalább Xavi játszhatott egy kicsit az utolsó meccsén Barca mezben egy BL döntőben. :)

Kicsit elfogult leszek, de nálam akkor is Messi volt a legjobb, légyszi ne nyársaljatok fel! :D

Még egyszer gratulálok a csapatnak a triplához! =D>

VISCA EL BARCA Y CATALUNYA!!!
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2015.06.07. 13:06:40

Még annyit, hogy mindhárom gól! Messitől indult, kulcsszerepe volt a gólhelyzetek kialakításában!
A Barca dominált, sok helyzetet dolgozott ki.
A Juventus a 2. félidő közepére, a góljuk utáni időszakra teljesen elkészült az erejével: Vidal és Bonucci fájdalmas-fáradt közeli képein is látszott. Míg a Barcából sokan még mindig inkább csak kocogva tartalékoltak az igazán fontos sprintekre, lefordulásokra, megindulásokra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 12:57:51

este 7kor indul a buszos parti, utána ünneplés a stadionban. gondolom a YT-n vhol lehet majd nézni élőben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.07. 12:47:20

note: messi/ronaldo/neymar are all three 2014/2015 CL topscorer, not decided by minutes played or penalties scored when same number of goals

Ezt most találtam, ezek szerint mindenki győztes lett. :D
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2015.06.07. 11:56:00

Fantasztikus ez a Barcelona!
Ősz óta csak csodálom, látva azt a hatalmas tehetséget, tudást, ami ebben a csapatban van.
Sikeréhes és motivált.
Láttam, ahogy szép fokozatosan, kiváló formaidőzítéssel csúcsra járatta Enrique ezt a csapatot a nagyon fontos Segítőivel együtt.
Elképesztően labdabiztos a keret, hihetetlen sebességgel és technikai tudással, könnyedséggel járatják a labdát.
Nagyon jó kapusteljesítmények és elképesztően masszív, technikás védelemmel.
A legjobb védelem ma Európában.
Zseniális középpálya, nem is értem azokat a hangokat, hogy a Juve középpályája jobb.
Xavi-Ini-Busq-Rakitic, óriási szerencsénk van együtt játszani látni őket.

A támadósor szintén három világsztár, az ékkő Messi.

A meccsről:
A Juventusnak szemernyi esélye sem volt. Egy percig sem.
Én azzal a góluk utáni 10 perccel sem értek egyet. Esetleg kiegyenlített percek voltak, de nem több. Nagy szerencséjük volt ezzel a talált góllal is.
Az első félidőhöz szinte semmi köze nem volt a Juventusnak.
A Barca nagyon óvatos volt, takarékoskodott, nem mert pörögni.
Ha igen, ha azt is fel merik vállalni, már a félidőben megalázó lett volna az állás a Juventus számára.
Amúgy taktika is volt ez, a félidő elejét és végét nyomták meg, a közepén, a gól hatására is, figyelték a Juve játékát, mire képesek.

Nagy tudásbeli különbség volt a két együttes között.
Voltak megindulásai a Juventusnak, de ezt erőtlenül és szigetszerűen tette.

A második félidőben is tovább folytatódott a Barca fölénye.
Jött egy véletlen gól, de az őstehetségeink eldöntötték, miközben az egész meccsen lekötötték a teljes védelmet és szinte az összes középpályásukat.
Nagyon fontos tényező volt ez.

Letámad, szinte tökéletesen védekezik, kipasszolja az ellenfelet, kontrából, fejjel, szabadrúgásból gólokat lő, félelmetesen támad és fejez be.
Olyan magabiztosan játszanak az ellenfélhez közel, minden csapatrészben, hogy ilyet nem láttam még.

Ez a csapat most a futball teljes repetoárját játsza.
Mesteri szinten.

Rakitic kezdte el felemelni Xavit a levegőbe az ünneplésen. Óriási gesztus, és emberi nagyságra, tiszteletre utal.

Ez a legjobb Barcelona, amit valaha láttam.
Egyedül az aranylabdás Ronaldinho, aki helyet kaphatna a 2000-es évekből.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.07. 11:46:56

Idén megvolt a történelmi 2. tripla és megelőztük megint a Realt kupákban. Jövőre jöhet a történelmi címvédés a BL-ben. :D
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.07. 11:44:32

aki talál bármilyen jó kis video/fenykep galeriat az ünneplésről, ne fogja vissza magát. gondolom a végén az öltözőben is kamerázgatott valaki, szívesen venném :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.07. 09:57:19

Mit is lehetne írni, grat a csapatnak, a stábnak csodás szezon. Remélem jövőre tudjuk ezt tovább folytatni, következő feladat, hogy ne 0 kupás szezonok után triplázzunk. :lol:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése