Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.16. 23:54:08

Valahol ugy erzem mint az Arg-Francia donto elott..Lesajnalt Argentin nagy nehezen csak elkapta a sztar csapatot.Viszont lathattuk a donton,h mbappenak eleg jo 5perc es megforditja,nagyon kell ra figyelni meg a lefujas utan is :) Ha a helyzetkihasznalasunk jo lesz,tovabbmegyunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 21:47:39

Igen, a 70-30 nem egy nagy különbség. Annyit tesz, hogy 10 meccsből a vélemény szerint hozzávetőlegesen 3 alkalommal nyernénk. Ez azért messze nem azt jelenti, hogy nem kell lejátszani. Szerintem a 70-30 még egy Reál-Las Palmasnál is meg van, aztán néha csak nyer a Las Palmas.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.16. 21:42:58

Sonoma írta:
2024.03.16. 20:34:46
.
MichaaBee írta:
2024.03.16. 14:46:19
Én ~70-30-ra tippelném a PSG javára az összecsapást, ők az esélyesebbek, de egyetértek abban, hogy bőven hozható és szerencsés sorsolást kaptunk.
Ha %-ra 70-30 lenne az esély, akkor már a le se kellene játszani, úgyis a PSG jut tovább. Szerencsére nem ennyire rosszak a győzelmi esélyeink.
A kulcs az odavágón lesz. A Sociedad kivételével ( ami formájukat nézve nem mérvadó) idegenben nem játszanak jól (sőt!). Egy idegenbeli döntetlennel már nagy lépést tennénk az elődöntőbe jutásért.
Egy kicsit off, de pl. pókerban én nagyon sok 70-30-as partyt vesztettem el, ahol én indultam elől. Amíg matematikai esély van, le kell játszani. Ahogy a meccset is. 22-ben a Realnak 1%-ot adtak a 89. percben, aztán ami utána jött, már történelem.

A 70-30 talán kicsit pesszimista, de nagyon túlzónak nem gondolom. Az optimistább emberek sem adnak többet nekünk 40 százaléknál, szerintem is a realitás ez a 30-40 között valahol. Az messze nem lehetetlen feladat, de egy kicsit esélyesebb az ellenfél.
Aminek nem örülök, az a válogatott szünet. Mikor kezd javulni a csapatjátékunk két hétre szétszélednek. Ez ősszel nem volt jó hatással a játékunkra, ha jól emlékszem.
Talán a kezünkre játszik a spanyol kupadöntő (04.06), ami miatt lesz egy 10 napos felkészülés a PSG ellen.
Bizony, a válogatott szünet sokszor megkeveri az erőviszonykat, utána szoktak jönni nagy feltámadások és leolvadások is. Nálunk inkább az utóbbi sajnos. 2016-ot sosem felejtem el. Szárnyalt a csapat, jött a szönet, utána a komoly hullámvölgy, vesztes Klasszikussal és kieséssel az Atletico ellen. Aztán a végén sikerült összeszedni magunkat annyira, hogy legalább a bajnokságot hozzuk, de az Enrique-teamnél ott tört el végleg valami.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2024.03.16. 21:49:48-kor.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.03.16. 20:34:46

Peter írta:
2024.03.15. 20:54:51
Egyik szemem örül a sorsolásnak, mert lehetett volna sokkal kilátástalanabb útra is kerülni.
A másik szemem csak azért sír, mert egy sokkal céltudatosabban felépített csapattal szinte csak és kizárólag teljesen a saját kezünkben lehetne a sorsunk.
Azt gondolom felesleges vágyálmokat kergetni. Persze lehetne sokkal jobban felépíteni ezt a csapatot, de ez van.
Viszont pozitív, hogy már kevésbé látom azt a tanácstalanságot, amit 1-2 hónapja láttunk a játékosoktól. Egy jó taktikával fogható a PSG.
Aminek nem örülök, az a válogatott szünet. Mikor kezd javulni a csapatjátékunk két hétre szétszélednek. Ez ősszel nem volt jó hatással a játékunkra, ha jól emlékszem.
Talán a kezünkre játszik a spanyol kupadöntő (04.06), ami miatt lesz egy 10 napos felkészülés a PSG ellen.
LG írta:
2024.03.16. 11:58:59
Ami a PSG-t illeti, nagyon one-man band. Mbappé-t kivéve egy európai középcsapat szintjén vannak. Igaz, hogy képes egymaga eldönteni a párharcot, de egy embert könnyebb azért egy embert nagyobb eséllyel megfoghatunk, mint pl. ha a City ellen kellene mennünk, ahol az összes tkp-ban és támadóban komoly veszély van.
Én is azt gondolom, hogy Mbappé köré épül a csapat. Ha Araujo ki tudja vonni a játékból, az félsiker lenne.
MichaaBee írta:
2024.03.16. 14:46:19
Én ~70-30-ra tippelném a PSG javára az összecsapást, ők az esélyesebbek, de egyetértek abban, hogy bőven hozható és szerencsés sorsolást kaptunk.
Ha %-ra 70-30 lenne az esély, akkor már a le se kellene játszani, úgyis a PSG jut tovább. Szerencsére nem ennyire rosszak a győzelmi esélyeink.
A kulcs az odavágón lesz. A Sociedad kivételével ( ami formájukat nézve nem mérvadó) idegenben nem játszanak jól (sőt!). Egy idegenbeli döntetlennel már nagy lépést tennénk az elődöntőbe jutásért.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.16. 17:08:36

Troym írta:
2024.03.16. 14:46:05
Örülök, hogy nem egy éve játszottunk a PSG-vel. Messi - Neymar - Mbappe szétcincált volna minket.
Én nem. Nem nagyon cincáltak azok szét senkit, max. néhány francia kiscsapatot. Nem emlékszem pontosan, de szerintem Neymar amúgy is sérült volt. Általában a szezon legfontosabb részében az volt az utóbbi években. :roll: Messi pedig sosem érezte magát jól Párizsban, ami látszott is a játékán.

Most szerintem erősebb, szervezettebb csapat lett a PSG, még ha messze nem is verhetetlen. De mi sem vagyunk azok. Szerinem ez a sorsolás mindkét csapatnak nagy lehetőség.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 16:35:44

Chino írta:
2024.03.16. 16:15:06
Meg lehet nézni mit alkottak az utóbbi 6-7 év alatt. Aláírom, egyszer bejutottak a döntöbe, de azért egy BVB-Atalanta-Lipcse ágon. Amikor rajtunk mentek tovább talán el lehetett mondani, hogy az egy szép menetelés volt, de az se volt elég, már a Bayernnél is nagyon rezgett a léc, a Citytől pedig oda-vissza kikaptak.
Ahogy az idei szezonban is hiába erős csoport, de a BVB, Milan, Newcastle sem egy verhetetlen csapat, egy 2 gy-2 d- 2 v akár így-akár úgy nem a legmeggyőzőbb.
Ha nem lesz több sérültünk még akkor is őket érzem esélyesebbnek, de nem annyival, hogy hatalmas meglepetés lenne ha továbbjutnánk.
Attól kifejezetten tartok, hogy a visszavágóra sok emberünk kieshet. Araujo, De Jong, Yamal mind olyanok, akik nélkül hatalmas bajok lehetnek.

Szerencsére a védelmünk most összeállt, Koundé is jó meccseket hoz, ez sorsdöntő lehet.
Oké, de szerintem semmi relevanciája nincs, mit csináltak az elmúlt években. Vagy ha igen, akkor pláne toronymagas esélyesek, mivel mi ezidő alatt kétszer bennragadtunk a csoportban, egyszer meg pont ők ütöttek ki minket a nyolcaddöntőben.

Új edzőjük van, teljesen más a szitu. A csoportbeli teljesítményük nem szenzációs, de korrekt volt, mi abból a halálcsoportból csont nélkül zúgtunk volna ki jó eséllyel. Azóta meg csak javultak, mint ahogy új (minőségi) edző alatt az várható is.
Yamal a Napoli meccseken pont nem volt tényező, vagy csak az elején 10-15 percekre, teljes zombi volt a meccsek nagyobbik részén, szóval ahhoz képest nem fog hiányozni, de egy 100%-os Yamal, akit előtte láttunk félidőkre-meccsekre, na az nagyon-nagyon, igen, vele kell a legóvatosabbnak lenni, de ebben nem hiszek, hisz eddig is ízekre téptük a gyereket, nem látom, miért változna ez a következő egy hónapban. Gondolom a válogatott meccseken is végig kezdő lesz, meg utána is. Talán most hétvégén kap egy kis pihit, de még ebben sem vagyok biztos. Pedig ha őt végre a korának megfelelő időt játszatnánk, lehetne meccsdöntő faktor egy nagyobb meccsen, akár csereként is, vagy előtte 1-2 meccset pihentetve kezdőként. Az meg tényleg durva, hogy pont a Napoli meccsekre lett lerombolva, nagyon rosszul menedzseljük még a túl sok idejéhez képest is. Xavi nálam óriásit javult sok tekintetben, de ez nálam egyenesen ijesztő kategória.

Koundé feljavulása tényleg nagyon kellett, ha nem is a várt poszton, de most hozza megint azt a teljesítményt, amit vártunk tőle a leigazolásakor, és amit tavaly azért sok hónapig hozott már. Az övéknél biztos jobb a védelmünk, most hogy ebből mi fog látszani 1-2 meccsen, az más tészta.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.16. 16:15:06

bence0330 írta:
2024.03.16. 15:38:12
Szerintem Mbappén kívül mindenki igazságtalanul van lesajnálva. Ennek szerintem főleg az arab tulaj, és a brutál fizetések az oka, ehhez képest nézzük (mint ahogy nálunk Griez féle trió is nagyon jó játékosokból állt, csak máshogy néztük őket 400 millióért...) Tavaly még követtem a francia bajnokságot, az alapján tudok a játékosok többségéről véleményt mondani (idén nem, mert már az elején nagyon elhúztak, nem volt izgalmas).

Oké, hogy a L1 nem egy erős bajnokság (azért nem is olyan gyenge), de az elmúlt években rendre szenvedtek a címmel, vagy néha el is maradt, akár egy Lille-el szemben is. Idén meg féltávon már elszórakozhatnak meccseket, akkora az előny. Ez sokat elmond róluk, egyben vannak, sokkal jobban, mint az elmúlt években.

A középpályásaik vannak különösen igazságtalanul leszólva szerintem. Többen kezdő, vagy alap rotációs játékosok lennének nálunk. Ugartét nem láttam sűrűn, mert a nyáron jött, de ódákat zengenek róla vkp poszton. Soler-Ruiz-Vitinha is simán beférnének hozzánk. Van 2-3 csapat, akiknek erősebb a középpályája, de ők is jó játékosok. Egyik sem világklasszis, abban egyetértek, de mind jók. Még egy Kang in Lee meg jóval erősebb csere, mint pl. nálunk Fermín, vele sem szívesen találnám szembe magam védőként, pedig ő a sokadik számú választás.
A játékosállomány és a hazai bajnokság egy dolog. Ez már évek óta így van.
A nemzetközi porond és a bajnokság nekik nagyon más, habár az utóbbi 10 meccsen 5 győzelem, 5 döntetlen sem a legveretesebb, de a játékoskerettel összvetve pedig a Bl-szereplés mondhatni kabaré. Meg lehet nézni mit alkottak az utóbbi 6-7 év alatt. Aláírom, egyszer bejutottak a döntöbe, de azért egy BVB-Atalanta-Lipcse ágon. Amikor rajtunk mentek tovább talán el lehetett mondani, hogy az egy szép menetelés volt, de az se volt elég, már a Bayernnél is nagyon rezgett a léc, a Citytől pedig oda-vissza kikaptak.
Ahogy az idei szezonban is hiába erős csoport, de a BVB, Milan, Newcastle sem egy verhetetlen csapat, egy 2 gy-2 d- 2 v akár így-akár úgy nem a legmeggyőzőbb.
Ha nem lesz több sérültünk még akkor is őket érzem esélyesebbnek, de nem annyival, hogy hatalmas meglepetés lenne ha továbbjutnánk.
Attól kifejezetten tartok, hogy a visszavágóra sok emberünk kieshet. Araujo, De Jong, Yamal mind olyanok, akik nélkül hatalmas bajok lehetnek.

Szerencsére a védelmünk most összeállt, Koundé is jó meccseket hoz, ez sorsdöntő lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.16. 15:38:12

Szerintem Mbappén kívül mindenki igazságtalanul van lesajnálva. Ennek szerintem főleg az arab tulaj, és a brutál fizetések az oka, ehhez képest nézzük (mint ahogy nálunk Griez féle trió is nagyon jó játékosokból állt, csak máshogy néztük őket 400 millióért...) Tavaly még követtem a francia bajnokságot, az alapján tudok a játékosok többségéről véleményt mondani (idén nem, mert már az elején nagyon elhúztak, nem volt izgalmas).

Oké, hogy a L1 nem egy erős bajnokság (azért nem is olyan gyenge), de az elmúlt években rendre szenvedtek a címmel, vagy néha el is maradt, akár egy Lille-el szemben is. Idén meg féltávon már elszórakozhatnak meccseket, akkora az előny. Ez sokat elmond róluk, egyben vannak, sokkal jobban, mint az elmúlt években.

A középpályásaik vannak különösen igazságtalanul leszólva szerintem. Többen kezdő, vagy alap rotációs játékosok lennének nálunk. Ugartét nem láttam sűrűn, mert a nyáron jött, de ódákat zengenek róla vkp poszton. Soler-Ruiz-Vitinha is simán beférnének hozzánk. Van 2-3 csapat, akiknek erősebb a középpályája, de ők is jó játékosok. Egyik sem világklasszis, abban egyetértek, de mind jók. Még egy Kang in Lee meg jóval erősebb csere, mint pl. nálunk Fermín, vele sem szívesen találnám szembe magam védőként, pedig ő a sokadik számú választás.

És ott van LE, aki miatt alighanem szintet lépett a csapat az elmúlt évekhez képest. Most lettek 2020 óta először BL esélyes csapat szerintem, pedig rendesen meggyengült a támadótriójuk.

Védőknél állunk egyértelműen jobban, nekik is vannak jók, de kb mind kidőltek, és ahogy látom, sem Kimpembe, sem Marquinhos, sem Skriniar nem fog felépülni a meccsekre. Ez nagy érvágás lehet akár. Szóval itt látom azt a 30-40% esélyünket. Raphinha-Lewy-Gündogan ha jó napot fognak ki, és ha Yamalt végre nem zsigereljük ki a BL meccsek előtt (a két Napoli meccsén volt kb a legfáradtabb, egyik meccsen sem sok hasznos dolgot csinált szegényem, pedig ha bombaformában lehetett volna ott, gólokat lőhetett volna sztem), akkor a védősoruk nagyon fogható, Donna meg ha jól tudom, azóta sem a Milanban mutatott klasszis szintjét hozza, ráadásul lábbal a világ egyik leggyengébb kapusa, agresszív letámadásnál bármikor tud bakizni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.03.16. 14:46:19

Sonoma írta:
2024.03.15. 19:27:36
Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Nekem hasonlítanak az Interhez. Hiába játszottak tavaly döntőt és idén toronymagasan vezetik a bajnokságot, ennek ellenére egy közepes formában lévő Atletico kiverte.
Sok a hasonlóság a két bajnokság színvonala között is. Nem mérvadó az, hogy vezetik a bajnokságukat ( ld. PSV a Dortmund ellen is).
Nem érzem őket megállíthatatlannak.
Jó lenne ezt a ritka jó sorsolást megragadva döntőig eljutni.
Én ~70-30-ra tippelném a PSG javára az összecsapást, ők az esélyesebbek, de egyetértek abban, hogy bőven hozható és szerencsés sorsolást kaptunk. Ami mellettünk szólhat, hogy most már kvázi tét nélkül játszhatunk, a "kötelezőt" teljesítettük, innentől minden meccs jutalom már a jelenlegi helyzetünkben (sajnos). Hátha így kevésbé fognak megremegni a lábaknak és egy jobb napot kifogva elkaphatjuk a PSG-t. Az Atlético ellen bármi lehet, de összességében megkaptuk az águnkra azt a 3 csapatot, aki ellen lehet bármi keresnivalónk.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.16. 14:46:05

Örülök, hogy nem egy éve játszottunk a PSG-vel. Messi - Neymar - Mbappe szétcincált volna minket.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.16. 11:58:59

Sonoma írta:
2024.03.15. 19:27:36
Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Nekem hasonlítanak az Interhez. Hiába játszottak tavaly döntőt és idén toronymagasan vezetik a bajnokságot, ennek ellenére egy közepes formában lévő Atletico kiverte.
Sok a hasonlóság a két bajnokság színvonala között is. Nem mérvadó az, hogy vezetik a bajnokságukat ( ld. PSV a Dortmund ellen is).
Nem érzem őket megállíthatatlannak.
Jó lenne ezt a ritka jó sorsolást megragadva döntőig eljutni.
A BL valóban más műfaj, mint a bajnokság, Simeone pedig kiválóan fel tudja készíteni a csapatát a párharcokra. Hozzátenném, hogy szerintem az Internek is fekszik ez a lebonyolítás, szóval két erős kupacsapat párharcában tudtak kijönni győztesen. Nekünk a bajnokságban már egy ideje jól megy ellenük, de a BL-ben azért nehéz ellenfélnek tartanám őket.

Ami a PSG-t illeti, nagyon one-man band. Mbappé-t kivéve egy európai középcsapat szintjén vannak. Igaz, hogy képes egymaga eldönteni a párharcot, de egy embert könnyebb azért egy embert nagyobb eséllyel megfoghatunk, mint pl. ha a City ellen kellene mennünk, ahol az összes tkp-ban és támadóban komoly veszély van.

A másik dolog, hogy a párharcig még hetek vannak hátra, addig sok minden változhat. És itt inkább magunkat féltem, rémlenek áprilisi leolvadások az elmúlt évekből. Kérdés, hogy sikerült-e erre a szezonra ezt kiküszöbölni.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.03.16. 08:54:37

Peter írta:
2024.03.15. 20:54:51
Egyáltalán nem utólagos okoskodás, de nekem a csetlő botló őszi szezon, mint eltékozolt alapozás, nagyon hiányzik.

A Napoli ugyan nem volt képes lecsapni a védelmünk rövidzárlataira, de ettől még nem szűntek meg a gyermeteg hibáink, ha ritkább és kevesebb is lett, ezeket sajnos még hordozzuk magunkban.
Minden csapatnak szüksége van szerencsére, de amelyik csapat folyamatosan és magabiztosan képes kézben tartani a meccseit, az kevésbé van kiszolgáltatva a szerencsének.

Egyik szemem örül a sorsolásnak, mert lehetett volna sokkal kilátástalanabb útra is kerülni.
A másik szemem csak azért sír, mert egy sokkal céltudatosabban felépített csapattal szinte csak és kizárólag teljesen a saját kezünkben lehetne a sorsunk.
Sonoma írta:
2024.03.15. 19:27:36
Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Az a vicces ebben, hogy például én magunktól sokkal inkább félek, mint a PSG-től....gólpasszokkal felérő Romeu mozdulatok és hasonló tanácstalan, határozatlan elképzelések hátul egy kis nyomás esetén....a tűzzel játszó hajlamot még hordozgatjuk magunkkal ahelyett, hogy ezt tudatosan a hátunk mögött hagyhattuk volna már....és akkor máris kevésbé lennénk kitettek annak a bizonyos "szerencsefaktornak".
Tökéletesen látod!
A potenciál már megvan a csapatban, de messze nem megnyugtatóan stabil a teljesítmény.
Ha a kulcsjátékosok jó napot fognak ki, akkor meglesz a siker, ha nem, akkor is büszkék lehetünk a csapatra, hogy a nehézségek ellenére idáig eljutott.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.03.16. 00:12:46

Érdekes sorsolás, jó párharcokkal. Nyilván a miénk a könnyebb ág, mondhatni hogy szerencsénk volt, de ezzel elszállt az underdog státusz. Nyilván ezen az ágon sem mi vagyunk a toronymagas esélyesek, sőt...de itt van esélyünk, nem csak reményünk.

Ami a mi párharcunkat illeti...pikáns lesz LE, Dembele és a jövőre Madridban focizó Mbappé miatt is.
Sok függ a sérülésektől. Reméljük mi már kifelé jövünk belőle, de Jong kelleni fog nagyon. Simán küldenem fel a Nápoly elleni kezdot egy Fermin - De Jong cserével
A taktika is érdekes lesz. Ha Xavi erőlteti az egész pályás letámadást, akkor szerintem szétkontráznak minket. Demb és főleg Mbappé lendületből bajt tud nekünk okozni, de pl előbbi kis területen eléggé el tud tűnni. Én kicsit hátrébb huznam a védekezést, mert hiába vagyunk (szerintem) erősebbek a kezdőt nézve középen, és hiába tudunk ott dominálni, a PSG tenni fog rá és átíveli a középpályát és hosszú labdákra fog épiteni. Kíváncsi vagyok Xavi mit lép erre
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.15. 20:54:51

Egyáltalán nem utólagos okoskodás, de nekem a csetlő botló őszi szezon, mint eltékozolt alapozás, nagyon hiányzik.

A Napoli ugyan nem volt képes lecsapni a védelmünk rövidzárlataira, de ettől még nem szűntek meg a gyermeteg hibáink, ha ritkább és kevesebb is lett, ezeket sajnos még hordozzuk magunkban.
Minden csapatnak szüksége van szerencsére, de amelyik csapat folyamatosan és magabiztosan képes kézben tartani a meccseit, az kevésbé van kiszolgáltatva a szerencsének.

Egyik szemem örül a sorsolásnak, mert lehetett volna sokkal kilátástalanabb útra is kerülni.
A másik szemem csak azért sír, mert egy sokkal céltudatosabban felépített csapattal szinte csak és kizárólag teljesen a saját kezünkben lehetne a sorsunk.
Sonoma írta:
2024.03.15. 19:27:36
Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Az a vicces ebben, hogy például én magunktól sokkal inkább félek, mint a PSG-től....gólpasszokkal felérő Romeu mozdulatok és hasonló tanácstalan, határozatlan elképzelések hátul egy kis nyomás esetén....a tűzzel játszó hajlamot még hordozgatjuk magunkkal ahelyett, hogy ezt tudatosan a hátunk mögött hagyhattuk volna már....és akkor máris kevésbé lennénk kitettek annak a bizonyos "szerencsefaktornak".
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.03.15. 19:38:10

Sonoma írta:
2024.03.15. 19:27:36
Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Nekem hasonlítanak az Interhez. Hiába játszottak tavaly döntőt és idén toronymagasan vezetik a bajnokságot, ennek ellenére egy közepes formában lévő Atletico kiverte.
Sok a hasonlóság a két bajnokság színvonala között is. Nem mérvadó az, hogy vezetik a bajnokságukat ( ld. PSV a Dortmund ellen is).
Nem érzem őket megállíthatatlannak.
Jó lenne ezt a ritka jó sorsolást megragadva döntőig eljutni.
A BL teli van meglepetésekkel szóval izgalmas lesz. A továbbjutás, pedig nem esélytelen. A Psg se annyira kiemelkedő, mint korábban, azért most a csoportban is szenvedtek. Amennyiben nem lesz több sérültünk nem lehetetlen feladat a továbbjutás. A másik mérkőzésen inkább Dortmund győzelmet várok én az Atleticotól félek két meccsen.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.03.15. 19:27:36

Nem lenézve a PSG-t, de azért nem kellene annyira félni tőlük.
Nekem hasonlítanak az Interhez. Hiába játszottak tavaly döntőt és idén toronymagasan vezetik a bajnokságot, ennek ellenére egy közepes formában lévő Atletico kiverte.
Sok a hasonlóság a két bajnokság színvonala között is. Nem mérvadó az, hogy vezetik a bajnokságukat ( ld. PSV a Dortmund ellen is).
Nem érzem őket megállíthatatlannak.
Jó lenne ezt a ritka jó sorsolást megragadva döntőig eljutni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.15. 18:52:14

Ez az egyik legnehezebb szitu mentálisan, mikor van egy nagy meccs, ahol azért csúcsforma meg egy pici szerencse is kell a továbbjutáshoz, utána meg könnyű lenne a dolog. Dupla nyomást rak az elsőre. És mi nem vagyunk a legerősebbek mentálisan, még ha most tán léptünk is előre.

Persze ez mind igaz valamennyire a PSG-re is, de azért magunkat kicsit törékenyebbnek érzem. Meg persze addig ezer dolog történhet, főleg a válogatott szünetben. Ha kidől egy Ara-Cubarsi-Raphinha-Gündogan pakkból mondjuk kettő, akkor végünk is lehet.

Azt látom, hogy sokan vicc kategóriába rakják a PSG-t, szerintem messze nincs ez így, és sok év után komoly az edzőjük is. Utoljára 2020-ban volt komoly edzőjük, akkor döntőztek. Bőven esélyesebbek. De ami különösen nagy gond, hogy a bajnokságuk rég véget ért, le sem tojják már a meccseket, nekünk még kaparnunk kell, a 2. hely eurótízmilliókat ér. Ha az anyagiak nem számítanának, alighanem dobnánk, ha már 99% hogy megvan a top4.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.15. 18:19:44

Nem akarok túl bizakodó lenni, az viszont tény hogy most egy remek lehetőséget kaptunk, még ha a PSG ellen mi vagyunk az esélytelenebbek, azért nőttek a kilátásaink ahhoz képest hogy egy City-Bayern/Real ellenfelet is kaphattunk volna.
Remek volt a Napoli elleni párharc, de attól még nem szabad elfelejteni a csapat hiányosságát, rutintalanságát, nagyon remélem hogy a sajtó sem fog most terhet rakni a fiúkra és kötelező BL döntőzést kiáltani, különben csúnya összeomlás lehet.
Bármi is van, a VKP poszttal muszáj lesz valamit kezdeni, illetve Cancelot is megregulázni hogy érjen vissza védekezni, itt már nem fog beleférni az hogy gólpasszokat osztunk az ellenfélnek, ha ez megvan akkor tisztes eredményt is elérhetünk.
Mbappéra nagyon kell figyelni, legutoljára is vezettünk aztán pillanatok alatt bohócot csinált az egész védelmünkből, nagyon kíváncsi leszek hogy mit fog tudni ellenünk ha nem Piqué-Lenglet van előtte.

Viszont most az a helyzet hogy tekintve a szűk keretet, el kell gondolkozni a prioritásokon a BL vs Liga között. Nagyon kéne hogy hétvégén most az Atletit megverjük, és akkor egy korrekt odavágós eredmény után megtehetjük hogy a Cádiz elleni idegenbeli meccsen 2 nappal a BL visszavágó előtt kevésbé törjük meg magunkat.
Ha meg valami csoda folytán elődöntőbe verekednénk magunkat akkor szerintem nem is lenne kérdéses hogy a 2 BL meccs közötti, alapvetően rangadót a Girona ellen idegenben szintén beáldozzuk, nagyon kellene ennek a csapatnak a sikerélmény BL-ben(plusz a vele járó pénz), talán többet számítana minthogy most második vagy harmadikok leszünk a ligában.

Érdekes egy szezon ez, Xavi, a csapat meg a szurkolók is már félig a szezon végére készültek, lényegében tét nélküli meccsekkel, erre hirtelen mindenki ott találja magát hogy BL nyolcaddöntőn túljutva szép játékkal, ideális sorsolással a BL-ért lehet menni.
Részemről ha BL-be illően játszunk és tisztességesen maradunk alul a PSG ellen egy szoros meccsen akkor elégedett leszek.
Pedriért most nagyon nagy kár, De Jong ha minden igaz pont visszatér az odavágóra.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.03.15. 17:08:08

Csak nehogy elálomsorsolasozzuk :) tényleg nagy lehetőség, mert a PSG elég lélektelen csapat, mbappe már kifelé áll.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.03.15. 14:48:03

Majdnem tokeletes sorsolás !

Hazai visszavágó
Visszater LE es Dembele
Elődöntő szinten hazai visszavágó verhető ATM vagy BVB el

Idén igazán nem panaszkodhatunk a BL sorsolásrsa !

Mondjuk ez ad némi nyomást is egyben Xavira es csapatra!

PSG:
jo csapat de max Mbappeval lehetnek jobbak szerintem…. arra viszont ott van az embervadasz Araujo admirális !

Persze nekunk ez messze nem sétagalopp természetesen , kell a full kp es mindenkitől a legjobbja ! Xavitol is!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.15. 13:45:34

Sztem a leheto legjobb sorsolas,se nem gyenge,se nem eros.Psg full kozepszer,luzer brigad 1-2 jatekos kivetelevel.Franciaban egy Brest ellen kepesek szenvedni,ha mbappet levesszuk tovabbmegyunk.Masik agon meg gyilkolhatjak egymast.Jo lesz ez :wink:
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.03.15. 12:55:01

Nem lehetetlen, de bravúr kell a továbbjutáshoz.

Azért Mbappé nem egy Oshimen, illetve, minket ismerve Dembelé is majd élete meccseit játsza ellenünk.

Visca❗️❤️💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.15. 12:54:26

A PSG-nek annyira nem örülök, mondjuk nyilván a Citynél és a BM-nél jobban. A Reál-Arsenal lenne nekem kb egy kalap velük, a két összesorsolt gyengébbnek örültem volna nyilván.

Az elődöntős sorsolás pazar, de oda el kéne jutni. Olyan 35%-ot adok jelenleg magunknak a párizsiakkal szemben, persze ez egy hónap múlva lesz, bármi történhet addig. Nyilván Mbappétól sok függ, de amúgy is erősebb a keretük, mint a miénk egy BL-ben jóval tapasztaltabb edzővel. És ahogy írták, jó régen nem találtak legyőzőre.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.03.15. 12:51:08

Régi szlogent idézzem, bl győztesek akarunk lenni akkor mindenkit le kell győzni. Az idei szezont tekintve, 19 fős keret és számtalan sérült alapemberünket elveszítve talán kegyes volt a sors mert a psg nálam elég 50-50, látva a napoli elleni hozzáállást és teljesítményt, úgy gondolom ha azt a mérkőzést vesszük alapnak akkor jó esélyekkel lépünk pályára. Amióta visszatért TS és Cubarsit felfedeztük, ez a védelem klasszisokkal jobb mint az első félévben, támadó oldal meg egy teljes orosz rulett, a fiatalság vs Lewa nálam egy nagyon szűk tartományban működő kombináció, de óriási a lelkesedés és jár ennyi Xavinak is, hogy legyen esélyünk méltóan szerepelni.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.03.15. 12:46:02

Ne reagáljatok rá, egészen egyszerűen trollkodik. Jó ideje ezt csinálja!Hamarosan lerendezem, ha nem fejezi be!
Válasz küldése