Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.12. 15:51:03

Chino írta:
2024.03.12. 14:45:57
Lökés egyértelmű hogy volt ráadásul pont akkor indult el IM, nem egy helyben állt. Nem azt mondom , hogy földhöz vágta a spanyolt, de a szabálytalanság fogalmát szerintem simán kimeríti. De kérdéses minimum volt, viszont vissza sem nézték. Engem ez ami legjobban idegesít és egyben aggaszt.
Én nem látok szabálytalanságot. Ráadásul nagyon látványosan is dobta el magát, ami miatt a játékvezető nem vette komolyan az esetet. Támadók is gyakran elkövetik ezt a hibát, ha nem színészkednének ennyire látványosan, lehet, hogy olykor még meg is kapnák a kívánt büntetőt, a műesésekkel viszont esélyt sem adnak maguknak.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.12. 15:24:00

Miután nem daráltuk be a Napolit az odavágón, borítékolva volt hogy a visszavágóra összeszedik magukat miközben nálunk meg a fél KP kihullik.

Nagyon kellene az a negyeddöntő(ahol nem mellesleg utoljára 2020-ban jártunk!!), már csak a nyári igazolások(ha lesznek) szempontjából is.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.03.12. 14:55:08

Nagyon nem érzem ezt az esti meccset sajnos. A középpályánk csontgyenge ,ha ott megvernek minket akkor jó éjszakát. Persze ne legyen igazam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.12. 14:45:57

gránit írta:
2024.03.12. 13:01:40
Chino írta:
2024.03.12. 11:36:15
Legalábbis a videókon szerintem vitathatatlanul látszik.

https://www.reddit.com/r/soccer/comment ... _the_goal/

https://www.youtube.com/watch?v=PUjuA_diCe0

Illetve egy képsorpozat is inkább ezt bizonyítja,mintsem, hogy magától esett el:

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... explained/
A képsorozaton nem látok lökést, az egyik képkockán talán összeérnek, a másikon meg már hatalmasat esik Martinez. A lökést pont nem lehet látni.

A videón is inkább azt látom, hogy nagyon el akart esni Martinez, és a bíró egyszerűen nem vette komolyan.

Én bizakodó vagyok, idegenben nem rossz a döntetlen. A Napolinak mindössze egy kaput eltaláló lövést engedtünk. Mindkét félidő első félórájában domináltuk a meccset, és mindkét félidő hajrájában engedtünk ki. Idegenben nem rossz az x, persze utólag bizonyulhat kevésnek, de ahhoz a visszavágót kell elrontani, és az már a visszavágó bűne. Az odavágó alapján alapvetően bizakodó vagyok.
Lökés egyértelmű hogy volt ráadásul pont akkor indult el IM, nem egy helyben állt. Nem azt mondom , hogy földhöz vágta a spanyolt, de a szabálytalanság fogalmát szerintem simán kimeríti. De kérdéses minimum volt, viszont vissza sem nézték. Engem ez ami legjobban idegesít és egyben aggaszt.

Pedri és De Jong kiesése miatt én már nem vagyok olyan bizakodó. A kp-ra van egy kezdő szintű játékosunk és ennyi, míg az olaszoknál mindenki bevethető, de ami legalább ekkora hátrány, hogy a padról sem nagyon lehet erősíteni, Calzona viszont tud frissíteni. Még szerencse hogy a védelem egyben van.
Nekem az erős tippem egy Chris-Gündogan-Fermin kp, bár nem lepődnék annyira meg ha Xavi húzna valamit, mostanában hajlamos rá, ugyanakkor kérdés, hogy egy ilyen sorsdöntő meccsen mennyire éri meg.
Arra is kíváncsi leszek, hogy a jobbosra Koundé vagy Araujo kerül, Kvarát vagy Osimhent tartja nagyobb veszélynek.
Papíron szerintem sem volt rossz eredmény az X, akár alá is írtam volna, a meccs alapján viszont inkább csalódás. Ha el nem is tudtuk volna dönteni a továbbjutást, de egy sokkal kényelmesebb előnnyel várhatnánk őket.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.12. 13:01:40

Chino írta:
2024.03.12. 11:36:15
Legalábbis a videókon szerintem vitathatatlanul látszik.

https://www.reddit.com/r/soccer/comment ... _the_goal/

https://www.youtube.com/watch?v=PUjuA_diCe0

Illetve egy képsorpozat is inkább ezt bizonyítja,mintsem, hogy magától esett el:

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... explained/
A képsorozaton nem látok lökést, az egyik képkockán talán összeérnek, a másikon meg már hatalmasat esik Martinez. A lökést pont nem lehet látni.

A videón is inkább azt látom, hogy nagyon el akart esni Martinez, és a bíró egyszerűen nem vette komolyan.

Én bizakodó vagyok, idegenben nem rossz a döntetlen. A Napolinak mindössze egy kaput eltaláló lövést engedtünk. Mindkét félidő első félórájában domináltuk a meccset, és mindkét félidő hajrájában engedtünk ki. Idegenben nem rossz az x, persze utólag bizonyulhat kevésnek, de ahhoz a visszavágót kell elrontani, és az már a visszavágó bűne. Az odavágó alapján alapvetően bizakodó vagyok.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.03.12. 13:01:22

gránit írta:
2024.03.04. 17:47:02
Feast4 írta:
2024.03.04. 15:20:21
Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
Christensen miért ne játszhatna?

Christensen-Romeu, előttük Gündogan-Roberto/Fermin, ez a tippem a kezdőt tekintve.

Támadóközéppályás nagyon kellene a nyáron. Gündogant sem rotáljuk, Pedri és Roberto gyakran kidőlnek, Fermin középszerű.
Azért az szép lenne. Mögöttük a 4 védő + ők ketten, az már 6 védekező játékos. Gólt ki fog rúgni? Mert kapni fogunk, az szinte borítékolható.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.12. 11:36:15

gránit írta:
2024.03.04. 17:47:02
Feast4 írta:
2024.03.04. 15:20:21
Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
Christensen miért ne játszhatna?

Christensen-Romeu, előttük Gündogan-Roberto/Fermin, ez a tippem a kezdőt tekintve.

Támadóközéppályás nagyon kellene a nyáron. Gündogant sem rotáljuk, Pedri és Roberto gyakran kidőlnek, Fermin középszerű.
Tény hogy ez a középpálya a Frenkie-Pedri-Gavi trió nélkül elég necces lesz, de az is lehet, hogy Xavi meghúzza azt a felállást, mint a Mallorca ellen. Raphinha már felépült nem volt súlyos az a taposás amit kapott, viszont a Romeu-SR duóból szinte 100 %, hogy senki nem kezd. Az előbbit még a kisebb csapatok ellen is max csereként használja, SR pedig ha egészséges és játékban lenne sem biztos hogy felpakolná, inkább használja Fermint.
Ha már Ferminnél tartunk Raphinhával a kp-n azért sem hiszem, hogy nagyobb kockázat lenne, mert a spanyol sem tűnik ki a védekezésben, sőt szerintem a brazil ebben is veri. Támadópotenciálban, irányításban (ami nagyon kell a középpályára) pedig magasan Fermin felett áll. Bár az sem elképzelhetetlen, hogy Raphinha fog kezdeni Yamal helyett. Persze jóval kevesebb az esély erre, de benne van a pakliban. A spanyol meg bármikor jöhet Raphinha/Yamal helyett.

Azért nem tudom miért titulálták a közvetítés alatt, illetve a főoldalon ekkora hibán Osimhen gólját, mikor egyértelműen szabálytalanság történt. Tény, hogy lehetett volna határozottabb Martinez, de abban a testhelyzetben egy hátulról érkező lökéssel a földre kerülhet.

Legalábbis a videókon szerintem vitathatatlanul látszik.

https://www.reddit.com/r/soccer/comment ... _the_goal/

https://www.youtube.com/watch?v=PUjuA_diCe0

Illetve egy képsorpozat is inkább ezt bizonyítja,mintsem, hogy magától esett el:

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... explained/

De ha még meg is adják az lett volna a minimum, hogy visszanézik. Vicc, ahogy ezt a VAR-t használják. Bl-ben ilyen ítéletekkel nem vagyunk szerencsések. (Pedri vs Inter, Dumfries kezezés...) Pedig ezeken továbbjutás múlhat (múlt).
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.04. 17:47:02

Feast4 írta:
2024.03.04. 15:20:21
Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
Christensen miért ne játszhatna?

Christensen-Romeu, előttük Gündogan-Roberto/Fermin, ez a tippem a kezdőt tekintve.

Támadóközéppályás nagyon kellene a nyáron. Gündogant sem rotáljuk, Pedri és Roberto gyakran kidőlnek, Fermin középszerű.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.04. 17:43:45

Igen, ez a középpálya 3 vagy 4 középpályás rendszerben a felfelé ívelő Napoli ellen semmi. 70%-ot adok az olaszoknak. Két dolog szólhat mellettünk, ha jól aknázzuk ki, hogy a támadóink mind remek formában vannak (Bilbaót levenném, szenzációsan vettek ki mindenkit, a Napoli erre nem lesz képes), 1-2 ha jó napot fog ki, nyerhetünk. A másik meg ha underdogként megyünk ki a meccsre, bár szerintem erre nem vagyunk képesek, mert mi vagyunk a Barca.

Én remélem, hogy addig átállunk 4-2-3-1-re, mert jelenleg sokkal jobban állunk támadóügyileg, mind a középpályán, Gündogan+Christensen azért erős, ha csak kettőről van szó. Előre meg van 6 támadónk Ferrán nélkül is, és végre a két ballábasunknak is egyszerre lehetne (nem kényszer) helye a pályán, mint év elején párszor. Én nem tudok most mást elképzelni a jelenlegi állománnyal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.03.04. 17:15:43

Feast4 írta:
2024.03.04. 15:20:21
Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
De nem csak a Napoli ellen lesz ez kevés sajnos.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.04. 16:53:10

Feast4 írta:
2024.03.04. 15:20:21
Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
Nem csak ez a gond, hanem hogy Gündogan fél embernek számít. Nem tud az eredeti helyén játszani, ahol főleg az utóbbi időben zseniális volt, támadásban rengeteget adott a csapatnak, most viszont neki kell átvállalni Frenkie feladatát is a labdakihozatalokban. Chris, Romeu és Fermin erre teljesen alkalmatlan, de még Gündogannak sem az igazi erőssége.
Eddig 60-40 %-ot adtam nekünk a Napolival szemben, most ezt pont fordítva érzem.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.03.04. 15:20:21

Engem ezzel a hétvégi meccsel kapcsolatban az bosszant, hogy a BL-re kb. úgy néz ki a középpályánk, hogy SR, Gündogan, Romeu, Fermin. Ezt a középpályát a Napoli meg fogja enni...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 16:15:47

FcBarcelona1 írta:
2024.02.22. 15:49:43
Akkor miért nem tolja egy sorral hátrébb, és Cancelo is feljebb léphetne, ahogy írtad ilyen Alves féle szélső kp-nak. Akár Raphinhat is megnézném szárnyvédőként. Tudom, a 3 védős felállás nálunk nem divat, de jelenleg ez van. A védelem stabilizálása kellene az első legyen a sok bekapott gól miatt. Érzésem szerint ezért is játszik mostanában Christensen. Csak nem a posztján. Elől valahogy csak találunk 1-2 gólt.

Cancelo most is kb szélsőközéppályás. A háromvédős felállásunk hónapok óta egyértelmű. Ha nincs túlságosan feltolva a védelem, akkor egész jó, tavaly is az volt. Ha nem húzódnak fel, és van vkp, aki már előttük is tud menteni, felszabadítani, a támadókat feldönteni, földbe döngölni, vagy legalább lelassítani (ezek most a legfőbb prioritások, ezért lett Christensen is feltolva, még úgy is, hogy a passzjáték nem az erőssége), egészen stabilak is tudunk lenni. Egy 3-1-4-2-es felállást megnéznék a visszavágóra.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.22. 15:49:43

bence0330 írta:
2024.02.22. 15:39:27
Szerintem Christensen olyan magasan volt a legrosszabb játékosunk, hogy akárki volt a második legrosszabb, meg sem közelítette szegényt. Kb csak az maradt meg belőle, hogy átve(nne) egy labdát, de elpattan tőle, úgy veszik el tőle, hogy meg sem kell küzdeni érte. Nem is tudom, hány ilyen eset lehetett, ezen a szinten rengeteg. Ez volt kb az első eset augusztus óta, hogy Orioltól nem éreztem, hogy gyengébb lenne a csapat...
Volt 1-2 szép mentése hátul, mikor megszólalt belőle a védő, ez tény. De kb minden eset amikor bármit is akart csinálni a labdát, akár csak átvenni, katasztrófa volt, nemhogy még passzjátékot elvárni, amit még el is engednék kényszermegoldásként klasszikus vkp-sként. Nem őt ekézem.
Akkor miért nem tolja egy sorral hátrébb, és Cancelo is feljebb léphetne, ahogy írtad ilyen Alves féle szélső kp-nak. Akár Raphinhat is megnézném szárnyvédőként. Tudom, a 3 védős felállás nálunk nem divat, de jelenleg ez van. A védelem stabilizálása kellene az első legyen a sok bekapott gól miatt. Érzésem szerint ezért is játszik mostanában Christensen. Csak nem a posztján. Elől valahogy csak találunk 1-2 gólt.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.02.22. 15:40:40

Chino írta:
2024.02.22. 15:24:47
A meccs alatt csak egy kameraállásból ismételték Osimhen gólját, de most feltettek egy közelit, amiben tisztán látszik, hogy két kézzel lökte el Martinezt, nem véletlenül kötött ki a földön. Nem tudom hol állt a bíró, de ha ez nem szabálytalan akkor semmi nem az

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... poles.html

https://www.youtube.com/watch?v=PUjuA_diCe0

Nem tudom, hogy ezt látták-e a VAR szobában, ha igen akkor minimum meg kellett volna nézni a németnek.

Tényleg furcsa, hogy csak abból a szögből nem ismételték.
Pont most akartam betenni:

https://vm.tiktok.com/ZGeA4cWGX/

Ez nálam nem szabályos, de lehet én akarok már mindenbe téves játékvezetői döntést látni.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 15:39:27

Szerintem Christensen olyan magasan volt a legrosszabb játékosunk, hogy akárki volt a második legrosszabb, meg sem közelítette szegényt. Kb csak az maradt meg belőle, hogy átve(nne) egy labdát, de elpattan tőle, úgy veszik el tőle, hogy meg sem kell küzdeni érte. Nem is tudom, hány ilyen eset lehetett, ezen a szinten rengeteg. Ez volt kb az első eset augusztus óta, hogy Orioltól nem éreztem, hogy gyengébb lenne a csapat...
Volt 1-2 szép mentése hátul, mikor megszólalt belőle a védő, ez tény. De kb minden eset amikor bármit is akart csinálni a labdát, akár csak átvenni, katasztrófa volt, nemhogy még passzjátékot elvárni, amit még el is engednék kényszermegoldásként klasszikus vkp-sként. Nem őt ekézem. Örülök, hogy Xavi megpróbálta, de eddig szerintem egy meccsen működött a 4-5ből, és ott is csak úgy kb. Ha már kuka a szezon, tényleg megnéznék egy fiatal középpályást inkább, nem tudom, miért pont a saját volt posztján nem meri meghúzni.

A korábbiakhoz csatlakoznék, ez szerintem akkor szabálytalanság volt, mint a ház.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.02.22. 15:44:34-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.22. 15:24:47

A meccs alatt csak egy kameraállásból ismételték Osimhen gólját, de most feltettek egy közelit, amiben tisztán látszik, hogy két kézzel lökte el Martinezt, nem véletlenül kötött ki a földön. Nem tudom hol állt a bíró, de ha ez nem szabálytalan akkor semmi nem az

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... poles.html

https://www.youtube.com/watch?v=PUjuA_diCe0

Nem tudom, hogy ezt látták-e a VAR szobában, ha igen akkor minimum meg kellett volna nézni a németnek.

Tényleg furcsa, hogy csak abból a szögből nem ismételték.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.22. 14:48:42

FcBarcelona1 írta:
2024.02.22. 13:05:59
A MD-n most olvasom, hogy a tegnapi döntetlennel szinte semmi esély a klub VB-re. Nyerni kellett volna a 2 meccsen, hogy előzzük az Atletico Madridot. Tegnap volt esély a győzelemre. Eszembe jut Péter írása arról, hogy nem élünk a lehetőségekkel.
Úgy tudom, hogy az atleti 62 ponton állt mostanáig és ugye mivel kikaptak ez nem is változott. Mi 55-ön amihez a döntetlen miatt jött egy.
Tételezzük fel, hogy mi megnyerjük a visszavágót és továbbjutunk. 2 pont jár a győzelemért és 1 a továbbjutásért. Az 59.
Az atletico elég gyengén játszott kedden. Messze van még a visszavágó de mondjuk azt, hogy döntetlent játszanak ami 1 pont viszont nem jutnak tovább. Tehát idén már megállnak 63 ponton.
Ezután az elképzelt szcenario után nekünk a negyeddöntőben minimum egy győzelem és egy döntetlen kéne plusz továbbjutás.
Vaagy természetesen a győzelem automatikus kijutás :D

Ha valamit nem jól értelmeztem ebben az egyenletben nyugodtan javítson ki bárki. Röviden tömören valóban minimális az esély még akkor is ha az atletico a kövi mecset sem nyeri és mi tovább megyünk.

Nem dőlne össze a világ csak annyiból érdekes lett volna ott lenni, hogy felszedjünk pár milliot és mégiscsak nagy csapatként részt vegyünk az uj formátum bemutatkozásán.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 13:07:02

Messa írta:
2024.02.22. 10:32:01

Nem, egyáltalán nem játszik jól vkp poszton. Ehhez a játékhoz amit mi játszunk, azon a poszton ez nagyon kevés.

Amit mi próbáltunk játszatni ezen a poszton, az régóta bukásra van ítélve, és ez Busquets-cel is csak azért nem került felszínre, mert más posztokon GOAT-esélyes játékosaink voltak. Vicente del Bosque is tudta, hogy ő egyedül oda kevés, és kell egy rendes vkp, mert Busquets nem volt az. Oda pont egy olyan játékos kell, aki taktikai faltol, képes fizikumot vinni a játékba. Teljesen más is a szerepe, mint Busquets-nek, ehelyett egy olyan szerepet kell ott most betölteni, ami Yaya Touré óta nincs betöltve. Martinez hibája nélkül ez egy sima győzelem lett volna, a Napoli részéről kaput eltaláló lövés nélkül. Hónapokkal ezelőtt nem is álmodtam volna ilyesmiről egy BL-nyolcaddöntőben.

Így, hogy ő egy sorral feljebb lépett, hátul elég vékonyak vagyunk, három posztra van talán négy emberünk. Én egy igazi vérszomjas fenevadat igazolnék oda, és Christensen legyen inkább hátul, de nem látom, mi volt vele a nagy probléma.

Abban úgy látszik, igaza van Deco-nak, hogy több fizikumra van szükség, mert mindkét félidő végére elfáradtunk, és ebben a BL-kiírásban nem ez volt az első és nem is a második ilyen mérkőzésünk.
Troym írta:
2024.02.22. 12:28:59
Hozzáteszem, ha 2016-17 óta fennáll a probléma, akkor valójában Xavi távozása óta létező a probléma és maga Busi sem volt elég soha az elvárásokhoz.
Szerintem pont azóta létezik, hogy Busquets színre lépett, előtte komoly vkp-ink voltak. Mivel akkor 80%-ban nálunk volt a labda, nem láttuk jelentőségét ennek a posztnak, de szerintem már 2013-ban a Bayern ellen látszott, hogy mezőnyben nagyon gyöngék vagyunk. Busquets meg soha nem is ebben a szerepkörben játszott, most egy olyan posztot kell befoltozni, ami régóta nem létezett a csapatban, és nem Busquets helyét kell átvennie Christensennek meg a leendő vkp-inknak (a mélységi irányító gyakorlatilag de Jong, aki igazából a szerepét átvette).
FcBarcelona1 írta:
2024.02.22. 13:05:59
A MD-n most olvasom, hogy a tegnapi döntetlennel szinte semmi esély a klub VB-re. Nyerni kellett volna a 2 meccsen, hogy előzzük az Atletico Madridot. Tegnap volt esély a győzelemre. Eszembe jut Péter írása arról, hogy nem élünk a lehetőségekkel.
Úgyis panaszkodunk a sok meccs miatt, nem kell nekünk klubvilágkupa. Főleg, hogy ez már kezd hajazni egy szuperligára, az meg fúj. Hozzáteszem, ha nem lenne benne ennyi töltelékcsapat (5 észak-amerikai, 4 afrikai, egy óceániai, 4 ázsiai, te jó ég, minek kellenek ezek a csapatok), és a top csapatok játszanának évente egy jó hosszú tornát, az már egész jó buli lenne.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.22. 13:05:59

A MD-n most olvasom, hogy a tegnapi döntetlennel szinte semmi esély a klub VB-re. Nyerni kellett volna a 2 meccsen, hogy előzzük az Atletico Madridot. Tegnap volt esély a győzelemre. Eszembe jut Péter írása arról, hogy nem élünk a lehetőségekkel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.22. 12:47:53

Messa írta:
2024.02.22. 10:32:01
gránit írta:
2024.02.22. 05:38:40
Christensen leszólását nem igazán értem, szerintem jól játszik vkp poszton. Volt nagyon fontos taktikai faltja, ezek hiányoztak eddig a játékunkból, amikor átjáróház voltunk.
Nem, egyáltalán nem játszik jól vkp poszton. Ehhez a játékhoz amit mi játszunk, azon a poszton ez nagyon kevés. Egy középhátvéddel próbálunk Busquetset játszatni, ami még a legjobb, legképzettebb középpályásoknak is nagyon nehéz feladat lenne. Az oké hogy volt taktikai faltja, de a második félidőben a Napolinak már taktikai eleme volt becsapdázni a dánt, legalább 5-6 alkalomra emlékszem, amikor letámadták és labdát szereztek.

Hozzáteszem, erről a legkevésbé sem Christensen tehet, és nem is hibáztatom érte. Ha úgy nézem hogy középhátvéd, úgy nem szörnyű a teljesítménye a középpályán. Ha viszont középpályásként tekintek rá, akkor borzasztóan gyenge. Nincsenek meg a képességei ehhez, talán a spanyol kiscsapatok ellen elkarcolhat vkp-ként. Ezen a szinten viszont már kiütköznek a hiányosságai.
Ezen a mérkőzésen botrány volt, Inigonak volt egy nagy hibája, de nem feltétlenül rajta ment el a meccs. Az utóbbi meccseken viszont, ha nem is kiemelkedőt, de egy korrekt teljesítményt lerakott, De Jonggal párban megoldják ott a dolgot, ami nagyobb gond inkább, hogy a dánnal megakad a kp, körülményes nem tud rendesen folyni a játék. Egyértelmű hiányposzt, de bármennyire szerette volna Xavi Kimmichet, Deco közölte, hogy ne is álmodjon róla, mert nincs rá keret és egy Romeura futotta oda. Az utánpótlásból sem nagyon tudjuk megoldani, Bernal nagyon ügyes és nagy játékos lehet, de komolyabb meccsekre nem elég még, ugyanakkor Casádót becserélhette volna Xavi, ő már nem egy taknyos és nem posztra lehetett volna cserélni. A dánnál tegnap biztos jobb lett volna. Akár a félidőben, de a 60. perc körül biztosan.

Mindkét félidő első 30-35 percével semmi gond nem volt, le lettek simázva az olaszok, de az az utolsó 10-15 valahogy mindkétszer elment. Olyan sok nagy helyzetünk nem volt, de nem lett volna meglepetés ezekből meglepetés 2--3 gólt rúgni. Nem is a kapura tartó lövések voltak olyan veszélyesek, habár többször 14-16 méterről tisztán lőni sem kis esély. Rengetegszer volt, hogy ha picit pontosabb a labda sima ziccer alakult volna ki, vagy mikor Yamal nem psszolta középre mikor Pedri és Lewa senkitől sem zavartatva várta a tizenhatos vonalán. Ilyenek persze nincsenek benne az összefoglalóban és a statisztikában sem, de nagy sanszok voltak.

De ha már a lengyelt említjük. Kezdjük visszakapni azt a Lewát aki szezon elején volt. Zsinórban 4 meccsen ötször betalált, ez nagyon biztató és nagyon kellett, ráadásul játékban is rendben volt. Nem kellenek tiszta ziccerek sem a gólhoz vagy hogy egyszerűen veszélyes legyen. A tegnapi vagy a Celta elleni gólja is klasszis megmozdulás volt, de tegnap is hajdszál híja volt, hogy az a külsőzés bemenjen ami tanítathatatlan.
És ha megnézzük ezt a másfél szezon alatt elért 51 gólt csak nem volt olyan rossz vétel, még ha sokáig szenvedett is.
Yamal tényleg nagyon elkészült, de nem 30 perces játékos, sőt még azt se mondanám, hogy ne bírná a kilencven perceket, a bajnokságban simán lehozta ezeket, most nagyobb volt a tempó és 3 nap pihenővel necces. A kezdetése viszont nem hiszem hogy hiba lett volna, csak a 60. perc körül le kellett volna hozni, több játékos is elkészült már az erejével.
A kp Christensen kivételével rendben volt, nagyon sok labdát szereztek és végre folyt a játék előre. Gündogan és De Jong simán MOM. A holland, ha kellett szerelt, szervezte a játékot, labdát szerzett, a német pedig játszhatott kötetlenebb szerepkörben, ami nagyon jól áll neki.
Mindent összevetve teljesen korrekt meccset játszottunk. Ha az eredményt félretesszük az egyik legjobb teljesít,ményt hoztuk. A védelem nagyon biztosan állt a lábán, helyzetig sem engedtük őket, nem is tudom mikor volt ilyen, hogy ennyire megfojtottuk az ellenfél támadójátékát. Persze egy hiba megint befigyelt, amiből jött is a gól. Kicsit a bajnoki Clasicóra emlékeztetett.
Nem tudom, hogy a játékosok ebből erőt merítenek vagy csalódásként fogják fel, mert az utóbbi nagyon rosszul jönne a jövőre nézve.
Bíyzzunk benne, hogy a visszavágón újra felszívjuk magunkat és a sérült(ek) visszatér(nek) és nem dől ki senki, mert akkor nagyon jó esély lesz a továbbjutásra. Tavaly is így ugyanez volt a forgatókönyv. Lefociztiuk idegenben őket, de csak egy X lett a visszavágón viszont elintéztük a továbbjutást.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.22. 12:28:59

LG írta:
2024.02.22. 11:10:00
Busquets-szel kapcsolatban egyetértek, a vége felé már ő is csak a Ligában volt szint, a BL-ben kb. 2016-ban volt az utoljára. A dán viszont sehol sem az, hogy elégséges kényszermegoldás. A jelenlegi lehetőségeink közül talán így is a legjobb, de ez óriási mulasztás, hogy évek óta erre a kulcsposztra nem tudtunk megfelelő embert találni. Még ha 2016-tal szigorú is voltam, de legképsőbb Liverpool után oda kellett volna befektetni.
2016 óta megvettük 86 millióért De Jongot, 60 millióért Pjanicot, jött még Kessié, Vidal, Artur, meg még vagy 6-7 középpályás. Összesen 200 millióból jutottunk sehova, mert a probléma még mindig fenáll. akkor csak azt kell gondoljam, hogy groteszk elvárásaink vannak. Hozzáteszem, ha 2016-17 óta fennáll a probléma, akkor valójában Xavi távozása óta létező a probléma és maga Busi sem volt elég soha az elvárásokhoz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.22. 11:13:20

Christensen minden volt csak jó nem. Teljesen idegen testként mozog a középpályán, ezt Oriol barátunk is lehozza simán.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.22. 11:10:00

Troym írta:
2024.02.22. 11:03:08
Szerintem meg jó Christensen vkp poszton.

Mélységi irányítónak nem az, de az meg a mi ökörségünk, hogy olyannal akarunk játszani, amikor nincs is a keretben 3-4 éve nemzetközi szintű mélységi irányító játékosunk.
Busi a Laligára jó volt, de BL szinten ő is kevés volt 2020 óta.
2020 óta bohóckodunk azzal a félmegoldással, hogy behunyjuk a szemünket és nem fogjuk fel a valóságot. Már rég sima ódivatú szűrővel kéne játszani.
Busquets-szel kapcsolatban egyetértek, a vége felé már ő is csak a Ligában volt szint, a BL-ben kb. 2016-ban volt az utoljára. A dán viszont sehol sem az, hogy elégséges kényszermegoldás. A jelenlegi lehetőségeink közül talán így is a legjobb, de ez óriási mulasztás, hogy évek óta erre a kulcsposztra nem tudtunk megfelelő embert találni. Még ha 2016-tal szigorú is voltam, de legképsőbb Liverpool után oda kellett volna befektetni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.22. 11:03:08

Szerintem meg jó Christensen vkp poszton.

Mélységi irányítónak nem az, de az meg a mi ökörségünk, hogy olyannal akarunk játszani, amikor nincs is a keretben 3-4 éve nemzetközi szintű mélységi irányító játékosunk.
Busi a Laligára jó volt, de BL szinten ő is kevés volt 2020 óta.
2020 óta bohóckodunk azzal a félmegoldással, hogy behunyjuk a szemünket és nem fogjuk fel a valóságot. Már rég sima ódivatú szűrővel kéne játszani.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése