Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7170
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:38:39

drobika írta:
2023.12.14. 11:21:44
Azért az mekkora mondás, hogy a full konkrét -2,8 milli Euro amit meg lehet fogni, vásárolni lehet rajta, bérre, fűtésre, játékosra fordítani ( nem csak önmagában ezt az összeget) az hosszútávon nem kiszámítható, az XG, ami meg egy néhány éves kreált valami, az meg milyen fontos, és de jó, hogy XG bajnokok vagyunk. Eszem megáll.
Örülök, hogy egyébként passz VB-t is nyerünk, mert az XG VB után azt is biztosan bevezetik.
Mindezt azok, akik 15+ pontos csoportelsőségről beszéltek! Legalább némi kis csendnek kellene lennie.
Hát, pedig jóval kézzelfoghatóbb és racionálisabb leírni a múltat (amit az xG tesz, helyzetek száma, lövések, akármi, ha xG fóbiád van), mint leírni a jövőt, amit egy rotációból feláldozott 2,8 millió jelent. :D A bajnoki helyek közt sokkal nagyobb különbségek vannak, mint 2,8 millió, a 2.-3. hely közt ez még fokozódik a szuperkuparészvétel miatt, hadd ne soroljam mennyi változó van, amit nem látsz előre.

Kicsit is vállalkozó szemlélettel elég könnyen érthető a dolog. Ha 10 millió forintot áldozol valamire, az nem feltétlenül bukta, hanem lehet egy óriási befektetés is, ami nemhogy megtérül, de esetleg ebből fogsz élni. Mi itt a játékosok egészségébe fektetünk. Akár csak formai szinten, akár konkrétan, mert a 3 kulcs középpályásunk közül - úgy, hogy a 4. kidőlt egész évre - nem veszthetünk el még egyet.

Nyilván ez nem automatikusan van így, mert lehet, hogy túlterhelve sem sérülne meg senki, meg az is lehet, hogy rotálva is kidől mondjuk Pedri. De az esélyek jelentősen jobbak így. Nem is amellett érveltem, hogy biztosan megtérül, hanem amellett, hogy nem lehet ezt kikalkulálni, akkora pénzt jelent minden apróság, még 1-2 nézettebb meccs is.

Nekem sem rémlik egy 15+-os kijelentés sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:37:01

Deluigi írta:
2023.12.14. 11:34:10
drobika írta:
2023.12.14. 11:21:44
Azért az mekkora mondás, hogy a full konkrét -2,8 milli Euro amit meg lehet fogni, vásárolni lehet rajta, bérre, fűtésre, játékosra fordítani ( nem csak önmagában ezt az összeget) az hosszútávon nem kiszámítható, az XG, ami meg egy néhány éves kreált valami, az meg milyen fontos, és de jó, hogy XG bajnokok vagyunk. Eszem megáll.
Örülök, hogy egyébként passz VB-t is nyerünk, mert az XG VB után azt is biztosan bevezetik.
Mindezt azok, akik 15+ pontos csoportelsőségről beszéltek! Legalább némi kis csendnek kellene lennie.
muti valakitol ezt a 15+ pontos csoportelsoseget

en elegge kovetem a forumot, de valahogy ez mindig elkerulte a figyelmemet, sehol sem olvastam

Laportaek is 12 ponttal szamoltak az FFP-ben
Olvass vissza a sorsolás idejére.
Vagy, ha nekem nem hiszel, kérdezd Andrist, Bence0330-at vagy többeket a fórumon.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.14. 11:34:10

drobika írta:
2023.12.14. 11:21:44
Azért az mekkora mondás, hogy a full konkrét -2,8 milli Euro amit meg lehet fogni, vásárolni lehet rajta, bérre, fűtésre, játékosra fordítani ( nem csak önmagában ezt az összeget) az hosszútávon nem kiszámítható, az XG, ami meg egy néhány éves kreált valami, az meg milyen fontos, és de jó, hogy XG bajnokok vagyunk. Eszem megáll.
Örülök, hogy egyébként passz VB-t is nyerünk, mert az XG VB után azt is biztosan bevezetik.
Mindezt azok, akik 15+ pontos csoportelsőségről beszéltek! Legalább némi kis csendnek kellene lennie.
muti valakitol ezt a 15+ pontos csoportelsoseget

en elegge kovetem a forumot, de valahogy ez mindig elkerulte a figyelmemet, sehol sem olvastam

Laportaek is 12 ponttal szamoltak az FFP-ben
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:21:44

Azért az mekkora mondás, hogy a full konkrét -2,8 milli Euro amit meg lehet fogni, vásárolni lehet rajta, bérre, fűtésre, játékosra fordítani ( nem csak önmagában ezt az összeget) az hosszútávon nem kiszámítható, az XG, ami meg egy néhány éves kreált valami, az meg milyen fontos, és de jó, hogy XG bajnokok vagyunk. Eszem megáll.
Örülök, hogy egyébként passz VB-t is nyerünk, mert az XG VB után azt is biztosan bevezetik.
Mindezt azok, akik 15+ pontos csoportelsőségről beszéltek! Legalább némi kis csendnek kellene lennie.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 11:13:18

La Masia1 írta:
2023.12.14. 04:28:31
így egy "egyszerű", jó ütemű belsős passzal akár 4-5 játékost is átjátszanak úgy, hogy a csapatnál marad a labda.
Nem csak akkor lehet 4-5 játékost átjátszani, ha a kapu torkában gurigázunk.

La Masia1 írta:
2023.12.14. 04:28:31
Tehát NEKEM kellene megcáfolnom, hogy a TE EGYÉNI problémád egy full alap sportszakmai mutatóval nem megalapozott...?!
Ha nekem akarod bizonygatni, milyen fontos az xG, akkor igen. Most például felüllőttük az xG-nket. Volt valami jelentősége? Semmi.
La Masia1 írta:
2023.12.14. 04:28:31
ez nálam a "nem hiszek az oltásban, mert csipsz van benne" szint!
Sokan éppen fordítva látjuk. Az xG kb az egyes megmondóemberek által kitalált szám, mint amikor a konteósok azzal dobálóztak, hogy hány milliárd ember fog az oltástól meghalni. Nem kell semmit benyelni csak azért, mert egyes megmondóemberek kitaláltak valamit. Valaki kitalálta az xG-t, ami módszertanilag ezer sebből vérzik.
La Masia1 írta:
2023.12.14. 04:28:31
Ha egy csapat sokkal több és nagyobb helyzetet dolgoz ki, de a csatárok mindent kihagynak, a másik csapatnak sokkal kevesebb a rendes helyzete, de "minden befele pattan" nekik aznap (ezeket az állításokat a meccs statjai, élükön az xG-vel megmutatják), akkor mi a vereség magyarázata...? Az, hogy mi jobban játszottunk ugyan, de rossz volt a helyzetkihasználásunk, vagy az, hogy "bénák voltunk, mindenben jobb volt az ellenfél" és "ne próbáld megmagyarázni számokkal"?
Én felvállalom, hogy szerintem az első a helyes válasz, és ezért jogos a gúnyolódás, mivel szerinted viszont a második a jó válasz
Ebből látszik, hogy te nem érted az xG-t. Ha egy csapat folyamatosan alullövi az xG-jét, az nem arra mutat rá, hogy véletlenül minden kifelé pattant. Ahogy azt is leírtam már, hogy nincs olyan, hogy peches kapufa, peches kihagyott helyzet. A helyzet azért maradt ki, mert a játékos oda lőtte, ahova. Nem egy tőle független, külső tényező miatt rúgta oda, hanem magától, a saját képességei szerint. Ha egy csapat folyamatosan alullövi az xG-t, az nem arra mutat rá, hogy milyen peches, hanem éppen ellenkezőleg. Arra mutat rá, hogy óriási hiányosságai vannak.

Az xG-t pont te nem érted, és szimpla magyarázkodásra használod.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7170
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 11:08:16

Troym írta:
2023.12.14. 10:34:56
Örülök, hogy "csak" 5,6 milliót buktunk háború elöl menekülő és NB1 szintű csapatok ellen a BL-ben, utána meg hallgathatom a mantrát, amikor igyekeznek az edző és a csapat pazar teljesítményét a pénztelenséggel magyarázni, vagy amikor jön a következő Romeu az FC Taskenttől és jönnek az értékelések, hogy "csak őrá futja, de nyugi, még jó is lehet".
Ez szerintem szintén leegyszerűsítése a dolognak, mert olyan mennyiségű permutációja van a most leadott meccsnek, hogy nem lehet számszerűsíteni. Lehet, hogy konkrétan nyereségbe csap át. A kövi 1-2 bajnoki meccsünkre pl. jó hatással lehet (nyilván nem biztos, de nagyobb a győzelmi esélyünk egy pihentebb csapattal, mint egy széhajtottal), ami akár bajnoki helyezéseket is jelenthet a végén, ami több pénz, mint ez a 2,8 millió, 5,6-ot szándékosan nem számolok, mert oké, hogy buktuk a Sahtart, de közben meg kétszer vertük a Portót, az 5 győzelem még ilyen csoportban is remek lett volna. A 4-el sincs gáz, de oké, ezt kb szándékosan hullajtottuk el.
És akkor még ott vannak azok a változók, hogy az új stadionba marha nehéz eljutni, az emberek sokszor meggondolják, ha folytatni tudjuk a jó bajnoki meccseket a rotációnak is köszönhetően, akkor többen lehetnek, mint ellenkező esetben. Ami szintén sok pénz.
Vagy ha az egyik középpályásunk a túlterhelés miatt megsérülne, mondjuk Pedri. Alighanem több meccsbe és millióba kerülne, mint ez a 2,8.

Ezekre semmi garancia nincs, csak leírtam, hogy egy teljes rotációból adódó -2,8 millió mennyire irreleváns hosszútávon anyagilag. Vagy inkább azt mondom, hogy kalkulálhatatlan. Lehet befektetésként is venni, ami ha jól jön ki a lépés, bőven megtérülhet. De ez eleve minden rotációnál igaz, néha feláldoz egy csapat egy meccset rövidtávon, hogy hosszútávon formában maradhassanak. Én pont ezt hiányoltam Xaviban, egy(-egy) embernél még most is.

No meg mikor rotálnál egy szűk kerettel, ha nem a tét nélküli meccsen? Egy bajnokin, ponthátrányban? Szerintem ez volt a tökéletes alkalom rá. Ettől még jó lett volna nyerni, de látszott, hogy most a játékosok épsége a prioritás. Végre!

Azért egy ukrán és egy belga bajnokról beszélünk, ne csináljunk úgy, mintha nem tudnának focizni annyira, hogy egy kicsit azért szűkös paddal rendelkező csapat teljes B sorát ne tudják meglepni, mikor már nem nagyon tudjuk felszívni magunkat, mert nincs tétje. A RM középpályája elbírja a B sort, mert az még Modric meg Koos. A miénk Fermín (rendben van), SR, Romeu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 10:59:34

Nyiri81 írta:
2023.12.14. 10:53:44
Andris írta:
2023.12.14. 09:54:25
Nem győzöm hangsúlyozni: lehet bosszankodni, de ne várjátok, hogy ezt a meccset bárki majd valódi tényezőként kezeli egy olyan vitában/elemzésben/értékelésben, ahol a csapat decemberi játékáról, az edzők decemberi teljesítményéről van szó.
Amígy ilyen felfogás van hogy "ezt a meccset el lehet engedni" rohadtul nem fog változni semmi. Főleg az alapján ami a bajnokságban is megy a csapat háza táján. Amikor a megnyerhető meccset is elengedjük mert minek... Ott már rohadtul nagy gáz van.
Azzal semmi baj nincs, hogy te így gondolod. Azzal lenne baj, ha Xavi vagy Deco így gondolná. Szerintem a gyakorlatias felfogás visz előre inkább egy csapatot, pláne egy olyat, ahol keret szinten óriási nehézségekkel küzdenek. Ha egyszer van egy tét nélküli meccsed, és 3 nap múlva egy másik, aminek nagy tétje van és nehéznek ígérkezik, akkor pihentetni fogsz. Most ez kérdés volt, de csak a pénz miatt.
A Guardiola féle arancsapat is magasról tett annak idején a 6. tét nélküli bl meccsekre, tuti hogy vesztettünk is ezeken pontokat, de annyi fix, hogy nagyon tartalékosan álltunk ki mindig. Miért? Mert nem számított. Most se számít jobban, sportszakmai szempontból legalábbis nem.
Ezek a meccsek mindig a tartalékok és ifisták terepei voltak, és most is azok. Ezekbe kódolva van az eredménytelenség, mert nem ez az elsődleges cél, még csak nem is másodlagos.
Szóval semmilyen szinten nem értek egyet veled, egy tét nélküli meccsen spórolás semmilyen szinten nem árulkodik a mentalitás minőségéről.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.12.14. 10:53:44

Andris írta:
2023.12.14. 09:54:25
Nem győzöm hangsúlyozni: lehet bosszankodni, de ne várjátok, hogy ezt a meccset bárki majd valódi tényezőként kezeli egy olyan vitában/elemzésben/értékelésben, ahol a csapat decemberi játékáról, az edzők decemberi teljesítményéről van szó.
Amígy ilyen felfogás van hogy "ezt a meccset el lehet engedni" rohadtul nem fog változni semmi. Főleg az alapján ami a bajnokságban is megy a csapat háza táján. Amikor a megnyerhető meccset is elengedjük mert minek... Ott már rohadtul nagy gáz van.
Csak is Puyol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 10:38:31

A Valenciának fontos meccs lesz, mert egy vereség esetén a 15. helyig eshetnek vissza.
Nekünk is fontos lenne, mert ha vesztünk, és az RSOC, Bilbao nyer, akkor 2 pont az 5. hely...
ATM hozza az elmaradt meccsét, akkor oda is -3 ban vagyunk.
Szóval azért nem olyan szép itt a helyzet, akkor sem, ha a 15+ pontos BL csoportból továbbjutottunk...
És a legfurcsább az, hogy akik ezt a 15+ emlegették ( voltak jópáran), most erről elfelejtkeznek. Azt írják, hogy sörmeccs, tétnélküli utolsó meccs, meg hoztuk a csoportot stb.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2547
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.14. 10:34:56

Örülök, hogy "csak" 5,6 milliót buktunk háború elöl menekülő és NB1 szintű csapatok ellen a BL-ben, utána meg hallgathatom a mantrát, amikor igyekeznek az edző és a csapat pazar teljesítményét a pénztelenséggel magyarázni, vagy amikor jön a következő Romeu az FC Taskenttől és jönnek az értékelések, hogy "csak őrá futja, de nyugi, még jó is lehet".
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 10:13:39

Saviola írta:
2023.12.14. 10:11:52
Hát, sziporkázó játékot rég nem várok, de, ahogy daffy is említette a 7 hiányzós Antwerpent illett volna nyerni, ilyen kerettel is.

No mindegy, túlragoztuk, én inkább attók félek, hogy a teljesítmény a Valencia ellen sem lesz jobb és ez oda is édeskevés
Bevallom, most már én is tartok ettől, pedig szerintem a legutóbbi 3 tétmeccsünk alapján ettől egyáltalán nem kéne tartani, egyáltalán nem indokolt. Szerintem semmilyen szinten nem is lehet, de nem is jogos összehasonlítani a tegnapi meccset bármelyik másikkal.

Sztem semmi katasztrófa nem lenne akkor se, ha még vesztenénk a maradék két meccsen pontot, de a külső nyomás miatt azt gondolom, hogy ez mostmár nem megengedhető. Elszabadul a pokol, ha még egy pontot vesztünk 2023ban.
Ha valami, akkor ez lehet hogy még nagyobb probléma a tegnapi vereség kapcsán, mint a 2,8 millió.
Lehet, hogy jobb lett volna egy sima győzelemmel lehűteni a kedélyeket, és nem pihentetni. Csak akkor egyértelműen nagyobb veszélyben lett volna a Valencia meccs. Mindent meglátunk szombaton.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.14. 10:11:52

Andris írta:
2023.12.14. 09:54:25
Saviola írta:
2023.12.14. 09:45:23
Fantasztikus, hogy vannak még olyanok, akiknél MINDIG van kifogás az aktuális trágya produkcióra.
Szó sincs kifogásról, csak tudtuk már a meccs előtt is, hogy ez lesz. :)
Te gondolom sziporkázó játékra számítottál, meg amúgy is úgy gondoltad, hogy itt bizony keményen rámegyünk a 3 pontra, mikor megláttad a kezdőt Romeuval, Robertoval, Forttal, Baldéval, Ferrannal, Lewával, Koundéval.... és mivel így kalkuláltál, teljesen jogos a felháborodás!
:P

Nem győzöm hangsúlyozni: lehet bosszankodni, de ne várjátok, hogy ezt a meccset bárki majd valódi tényezőként kezeli egy olyan vitában/elemzésben/értékelésben, ahol a csapat decemberi játékáról, az edzők decemberi teljesítményéről van szó.
Hát, sziporkázó játékot rég nem várok, de, ahogy daffy is említette a 7 hiányzós Antwerpent illett volna nyerni, ilyen kerettel is.

No mindegy, túlragoztuk, én inkább attók félek, hogy a teljesítmény a Valencia ellen sem lesz jobb és ez oda is édeskevés
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.14. 10:10:39

Azzal, hogy kedden a Real Modriccsal és Bellinghammel kezdett Berlinben, majd Kroos és Rüdiger is beszállt, tudni lehetett, hogy nem engedik el a 3 pontot. Azt nekik kell tudniuk, hogy megéri-e, ér-e annyit 3 pont, hogy Modricot végig fent hagyják, hadd szenvedjen.
Amikor tegnap este megláttam a kezdőnket, eléggé szomorú lettem a középpályás sor miatt, hogy tőlünk csak ennyire futja, ez a három ember eddig tán csak a liftben futott össze, ebből itt nagy tűzijáték nem lesz. De arra is gondoltam, hogy talán fontosabb szempont volt most az újabb sérülések elkerülése. Végül senki nem sérült meg, ez is valami.
De összességében szomorú meccs volt, és el tudom képzelni, hogy Gavi el is sírta magát.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 09:54:25

Saviola írta:
2023.12.14. 09:45:23
Fantasztikus, hogy vannak még olyanok, akiknél MINDIG van kifogás az aktuális trágya produkcióra.
Szó sincs kifogásról, csak tudtuk már a meccs előtt is, hogy ez lesz. :)
Te gondolom sziporkázó játékra számítottál, meg amúgy is úgy gondoltad, hogy itt bizony keményen rámegyünk a 3 pontra, mikor megláttad a kezdőt Romeuval, Robertoval, Forttal, Baldéval, Ferrannal, Lewával, Koundéval.... és mivel így kalkuláltál, teljesen jogos a felháborodás!
:P

Nem győzöm hangsúlyozni: lehet bosszankodni, de ne várjátok, hogy ezt a meccset bárki majd valódi tényezőként kezeli egy olyan vitában/elemzésben/értékelésben, ahol a csapat decemberi játékáról, az edzők decemberi teljesítményéről van szó.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.14. 09:45:23

Fantasztikus, hogy vannak még olyanok, akiknél MINDIG van kifogás az aktuális trágya produkcióra.

Az Atma elleni első félidő volt nagyon hosszú idő után az első olyan, amire azt tudtam mondani, hogy értékelni lehetett. Aztán ott is megérkeztünk a 2. felidőre...

Erre jön egy Girona, ahol aztán a gálakezdők gálakezdőjével álltunk ki, a rendezvényt sem tudtuk, a tegnapi siralomról nem is beszélve.

De, magyarázat mindig van, xG, C sor és társai.

Én értem, hogy nincs pénz normális edzőre, de ne mosdassuk már ezt egészet, mert ez, ami most van, totálisan kilátástalan.

Felfogásban, motivációban, taktikailag, mindenhogy.

0 kupás szezon lesz, úgy, hogy nem ilyen gyenge a keret.

S sokakat ez frusztrál, a szórakoztató játékról itt már mindenki lemondott.

Szóval, ne csodálkozzunk, hogy a fórum nagyobbik felének már ki van a kilenni valója az egésszel.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.14. 09:41:32

Imperial írta:
2023.12.14. 09:30:33
Valamennyire egyetértek veled, mert a padunk tényleg gyenge és hosszú a szezon, de ne legyen már mindig kifogás, hogy elfáradnak a játékosok és pihentetni kell őket. A 37 éves Modric a tavalyi szezonban 52 meccsen játszott a Realban, plusz 10 válogatott meccsen is pályára lépett. Rajta kívül még legalább 10, de inkább 20 másik játékost lehetne mondani, akik tavaly 35+ évesen lenyomtak 50 meccset ilyen magas szinten...
A nagyobb probléma viszont inkább az, hogy ezzel buktunk 2,8 millió eurót, pedig lassan már a templom egerétől fogunk majd kölcsönt felvenni...
A másik meg, hogy szerencsére a Porto elintézte nekünk az első helyet a másik meccsen, mert nem lett volna mindegy, hogy az Arsenal, Dortmund, Bayern, City négyes helyett a második helyezettek közül kapunk majd ellenfelet a sorsoláson.
FFP szempontbol 12 ponttal szamoltunk a liga fele, az meg is lett, ezert nem volt ANNYIRA fontos a hatralevo 3 pont

nem a porto intezte el az elso helyunket, hanem mi

porto ki kellett volna kapjon 6 gollal, mi meg eggyel, amire azert semmi esely nem volt az xG szerint :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7170
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:37:49

Azért azt, hogy a Porto nem kapott egy hetest, nem hívnám akkora szerencsének, ez biztos volt, ezért kalkuláltunk biztos csoportelsőséggel, és ezért rotált Xavi ekkorát. Én Lewyt jelenleg B sornak titulálom, ezért a teljes középpálya, a teljes csatársor, a kapus (ő nyilván kényszerből, de alighanem most kapott volna amúgy is lehetőséget), a két szélsőbekk és egy CB volt a B sorunk.

A totál 0 lengyelen kívül egy, azaz 1 ember szerepelt a gálakezdőnkből. Ha előbbit számolom, akkor 2. Épp ezért nem értettem, mit keres Lewy a pályán, ha már így döntöttünk.

Igen, mi vagyunk a Barca, és igen, így is lehetett volna épp nyerni, de a teljes B sorunk nyilván nem minőségi. Baldé, Ferrán azok, Yamal meg Koundé még oké. Szerintem előre lehetett tudni, hogy ezzel a döntéssel ez egy ki-ki meccs lesz. A 2. félidő alapján azért lehetett volna akár döntetlen is, de későn kapcsoltunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 09:36:18

Saviola írta:
2023.12.14. 09:21:26
daffy írta:
2023.12.14. 00:56:46
A hazaiaknal 7 ember hianyzott,nekik is tet nelkuli volt. Egy nulla pontos csapattol kapott ki a barca. Ki lehet kapni,de legyinteni csak ugy nem. Ez gaz. Kellett volna a penz. Lehetett volna bizonyitani a csereknek,stb.
Egészen pontosan.
Nem mondom, hogy legyinteni kell ra. Sztem nem szamit, de azert engem is bosszant. Es persze nem varom el senkitol, hogy teljesen ugyanugy gondolkodjon, mint en. Vagy ugy alljon hozza.

De oriasi szakadek van egy tet nelkuli meccs kapcsan akozott a ket dolog kozott, hogy legyintunk ra, meg hogy ujfent az edzo fejet kovetelve szegyennek titulaljuk ezt az egeszet, es ugy csinalunk mintha az elmult katasztrofalis heteknek csak egy ujabb normal fejezete lenne. Holott eleve nem is voltak rossz heteink, raadasul.

Felkuldtunk egy bena tartalekokbol es tinikbol allo szedett-vedett brigadot, amit csapatnak joindulattal se lehet nevezni.
Illett volna talan nyerni, tolem mondhatjuk, hogy ejnye-bejnye, de ennel messzebbre semmikepp nem mennek. Ellentetben itt nehanyakkal.. :D

Kellett volna a penz, de nem jott ossze. Lehet, hogy a pihentetes fontosabb volt. Nem tudjuk, de igy dontottek.

A jatekosok pedig szerintem eredmenytol fuggetlenul is tudtak (volna) bizonyitani. Nehanyaknak sztem sikerult is, masoknak meg inkabb azt sikerult bizonyitani, hogy tenyleg nem valok a keretbe vagy a kezdobe.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2023.12.14. 09:30:33

Andris írta:
2023.12.14. 08:50:27
Stoichkov írta:
2023.12.14. 08:17:27

Egy bl meccs nem lehet mindegy. Tartoznak a szurkoloknak, a masik csapatoknak es a sportnak altalanossagban hogy komolyan vegyek.
Ez egy szegyen.
Ez meg a te velemenyed. Masoknak pedig mas a velemenyuk. Szerinted szegyen, szerintem racionalis dontes.
Szerintem nyugodtan el lehet engedni egy tet nelkuli csoportmeccset, ahogy ezt a Barca mindig is megtette. Tobbszor is veszitettunk mar pontot ugyanilyen meccseken, es szinte kivetel nelkul a cseresorral alltunk ki az ilyenekre az elmult 20 evben. Miert? Mert egyaltalan nem szamit. A pihenes a kezdo tagjainak viszont igenis szamit. En pl szurkolokent akkor lettem volna inkabb csalodott, ha egy tet nelkuli meccsen is a legjobb jatekosaink kezdenek mindossze a penzdijazas miatt vagy holmi betyarbecsuletbol, holott par nap mulva ujabb letfontossagu bajnoki kovetkezik, a padunk meg remesen gyenge. Na szerintem az lett volna a szegyen.
Valamennyire egyetértek veled, mert a padunk tényleg gyenge és hosszú a szezon, de ne legyen már mindig kifogás, hogy elfáradnak a játékosok és pihentetni kell őket. A 37 éves Modric a tavalyi szezonban 52 meccsen játszott a Realban, plusz 10 válogatott meccsen is pályára lépett. Rajta kívül még legalább 10, de inkább 20 másik játékost lehetne mondani, akik tavaly 35+ évesen lenyomtak 50 meccset ilyen magas szinten...
A nagyobb probléma viszont inkább az, hogy ezzel buktunk 2,8 millió eurót, pedig lassan már a templom egerétől fogunk majd kölcsönt felvenni...
A másik meg, hogy szerencsére a Porto elintézte nekünk az első helyet a másik meccsen, mert nem lett volna mindegy, hogy az Arsenal, Dortmund, Bayern, City négyes helyett a második helyezettek közül kapunk majd ellenfelet a sorsoláson.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:24:32

Andris írta:
2023.12.14. 09:11:32
drobika írta:
2023.12.14. 09:00:25

Hm. Korábban mintha minden pont számítana a jelenlegi anyagi helyzetünkben...Olvastam ezt párszor.
Most hogy nem jöttek össze, már az a pár milla nem is kell, racionális döntés.
Igen, jol emlekszel, ezt olvastad! Ugyhogy ne csinaljunk ugy, mintha a tobbit nem olvastad volna! :D szepen leirtam tegnap, hogy rohadtul nem szamit a jatek sem a vereseg, teljesen irrelevans, egyedul a penz miatt kar a tegnapi meccsert.

Ettol meg a jatekosok pihentetese (miutan garantalt volt a csoportelsoseg) teljesen racionalis dontes, plane ugy, hogy volt rola hir, hogy a vezetoseg osszeult elotte Xavival megbeszelni, mennyire fontos valojaban ez a meccs.

Ki ne hozd mar a hozzaszolasaimbol azt, hogy szerintem a vereseg volt a racionalis dontes! :D
Nem , nem azt akarom belőle kihozni :)
Nyilván nem erre gondoltál. De azért amit tegnap buktunk az nem egy sarki büfé hot dog ára. Ha minden pont fontos, akkor legyen az októberben és decemberben is.
Pont ez a konstans szilárd értékrend hiányzik a játékunkból, amit ott stabilitásnak, rendszernek neveznek.
És ami ennél is fontosabb, és most a 60. perc utánra gondolok, mert a fiatalokra nem ,, haragszom,, amiért vesztésre álltunk, hanem utána is az esztelen mindenki fent, 65m en való utolsó embert, labdavesztés utáni 3. gólt, értelmetlen Balde játékot láttam, ami mellett nem lehet elmenni, helyesebben lehet, csak ez mint ahogy majdnem mindíg visszaüt.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.14. 09:21:26

daffy írta:
2023.12.14. 00:56:46
Bob_Marley írta:
2023.12.13. 22:59:20
Andrissal egyetértek, tét nélküli meccsen, megkavart csapattal.
A hazaiaknal 7 ember hianyzott,nekik is tet nelkuli volt. Egy nulla pontos csapattol kapott ki a barca. Ki lehet kapni,de legyinteni csak ugy nem. Ez gaz. Kellett volna a penz. Lehetett volna bizonyitani a csereknek,stb.
Egészen pontosan.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 09:11:32

drobika írta:
2023.12.14. 09:00:25

Hm. Korábban mintha minden pont számítana a jelenlegi anyagi helyzetünkben...Olvastam ezt párszor.
Most hogy nem jöttek össze, már az a pár milla nem is kell, racionális döntés.
Igen, jol emlekszel, ezt olvastad! Ugyhogy ne csinaljunk ugy, mintha a tobbit nem olvastad volna! :D szepen leirtam tegnap, hogy rohadtul nem szamit a jatek sem a vereseg, teljesen irrelevans, egyedul a penz miatt kar a tegnapi meccsert.

Ettol meg a jatekosok pihentetese (miutan garantalt volt a csoportelsoseg) teljesen racionalis dontes, plane ugy, hogy volt rola hir, hogy a vezetoseg osszeult elotte Xavival megbeszelni, mennyire fontos valojaban ez a meccs.

Ki ne hozd mar a hozzaszolasaimbol azt, hogy szerintem a vereseg volt a racionalis dontes! :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:00:25

Andris írta:
2023.12.14. 08:50:27
Stoichkov írta:
2023.12.14. 08:17:27

Egy bl meccs nem lehet mindegy. Tartoznak a szurkoloknak, a masik csapatoknak es a sportnak altalanossagban hogy komolyan vegyek.
Ez egy szegyen.
Ez meg a te velemenyed. Masoknak pedig mas a velemenyuk. Szerinted szegyen, szerintem racionalis dontes.
Szerintem nyugodtan el lehet engedni egy tet nelkuli csoportmeccset, ahogy ezt a Barca mindig is megtette. Tobbszor is veszitettunk mar pontot ugyanilyen meccseken, es szinte kivetel nelkul a cseresorral alltunk ki az ilyenekre az elmult 20 evben. Miert? Mert egyaltalan nem szamit. A pihenes a kezdo tagjainak viszont igenis szamit. En pl szurkolokent akkor lettem volna inkabb csalodott, ha egy tet nelkuli meccsen is a legjobb jatekosaink kezdenek mindossze a penzdijazas miatt vagy holmi betyarbecsuletbol, holott par nap mulva ujabb letfontossagu bajnoki kovetkezik, a padunk meg remesen gyenge. Na szerintem az lett volna a szegyen.
Hm. Korábban mintha minden pont számítana a jelenlegi anyagi helyzetünkben...Olvastam ezt párszor.
Most hogy nem jöttek össze, már az a pár milla nem is kell, racionális döntés.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.14. 08:50:27

Stoichkov írta:
2023.12.14. 08:17:27

Egy bl meccs nem lehet mindegy. Tartoznak a szurkoloknak, a masik csapatoknak es a sportnak altalanossagban hogy komolyan vegyek.
Ez egy szegyen.
Ez meg a te velemenyed. Masoknak pedig mas a velemenyuk. Szerinted szegyen, szerintem racionalis dontes.
Szerintem nyugodtan el lehet engedni egy tet nelkuli csoportmeccset, ahogy ezt a Barca mindig is megtette. Tobbszor is veszitettunk mar pontot ugyanilyen meccseken, es szinte kivetel nelkul a cseresorral alltunk ki az ilyenekre az elmult 20 evben. Miert? Mert egyaltalan nem szamit. A pihenes a kezdo tagjainak viszont igenis szamit. En pl szurkolokent akkor lettem volna inkabb csalodott, ha egy tet nelkuli meccsen is a legjobb jatekosaink kezdenek mindossze a penzdijazas miatt vagy holmi betyarbecsuletbol, holott par nap mulva ujabb letfontossagu bajnoki kovetkezik, a padunk meg remesen gyenge. Na szerintem az lett volna a szegyen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.12.14. 08:17:27

Andris írta:
2023.12.13. 23:26:15
recrea írta:
2023.12.13. 23:20:50
Milyen C csapat Andris? Klasszikus ferdítés.
Figyi, ez már tényleg definíció kérdése.
Nálam a B csapat az, amikor a kezdőnek kb a felét lecserélik pihentetés végett, méghozzá azokra a játékosokra, akik amúgy az elsők közt szoktak csereként pályára lépni.
Amelyik kezdőben lecserélnek majd mindenkit, és bizonyos posztokon Roberto, Romeu és Fort(?) játszik, az nálam már kevés B-nek.
De ez tényleg csak szőrszálhasogatást, tőlem hívhatjuk Bnek, nem változtat semmit azon, hogy milyen játékosokból állt a névsor, sem azon, hogy nekik mennyi játékpercük volt idén összesen, meg együtt játszva. Sem azon, hogy mennyi tapasztalatuk, milyen képességeik, és milyen motivációik voltak/nem voltak. :)

Hívjuk Bnek, a másikat meg hívjuk akkor tartalékos Anak. Nekem megfelel, ha neked is.. csak ne legyen semmi ferdítés, ez legyen a közös célunk! :)

Ettől függetlenül tőlem ventillálhat itt bárki, ettől még ez a mai meccs semmilyen szinten nem érdekes és nem számít bele se Xavi se a szezon megítélésébe majd. Ezt bőven a kezdő sípszó előtt meg lehetett mondani, ne legyen efelől kétség.
Mindenkinek azt kívánom, hogy találjon némi nyugalmat, ha ma így felzaklatta magát!
Egy bl meccs nem lehet mindegy. Tartoznak a szurkoloknak, a masik csapatoknak es a sportnak altalanossagban hogy komolyan vegyek.
Ez egy szegyen.
Válasz küldése