Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.17. 09:03:05

A bíró hülyézést nem értem. A piros piros volt, a sárgák is jogosak voltak. Gündogan esése szerintem sem volt tizenegyes, Xavival meg még is mit csinálhatott volna?Gondolom alapból ordibált befelé, meg szétrúgta a dolgokat.

Aki meg azon filózik hogy Barcola mekkorát esett. Komolyan srácok, mindenki, minden meccsen ezt csinálja ebben a szituban. Lewának is vannak homorításai, anno volt Neymarnak is, előtte egy hasonló szituban Mbappé is összeesett. Ezt kell csinálni, Araujo odarakta a kezét, Barcola esett. Ennyi.

Csak magunknak köszönhetjük, nem csak Araujo volt ebben a vereségben, de Xavi is, Lewa is, a kp egytől egyik. Akit nem tudok elővenni egyáltalán, az Stegen és Raphinha. Na meg Yamal, akiben simán benne volt egy újabb gól/gólpassz, bárkit lehoztam volna rajta kívül.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2024.04.17. 08:58:40

vg99 írta:
2024.04.17. 06:45:42
A bíró hülye volt, Araujo még inkább, Cancelo nem tud embert fogni, nincs igazi vkp, de így összeomlani mert 1 csatár lejön..
Ilyenkor kellene, hogy Frenkie vezér legyen, összerántsa a csapatot, de nagyon keveset mutat ezen a téren is. Se védekezés, se támadás. Tudom, hogy ők a nagy nevek, de nem kellett volna rögtön visszapakolni az a hármast, ami nem működik, amikor ilyen jól ment az elmúlt másfél hónap nélkülük.
Tudom, hogy Xavi is 2 kp-t akar régóta, full igaza van, de a tegnapiban ő is nyakig benne van.
Nálam Frenkie, Inigo, Torres, Lewa mehet.
OK, de mégis kit raktál volna a középpályára? SR és Christensen kisárgázta magát a visszavágóra, nem volt épkézláb középpályás a padon sem.
A bíró pedig szerintem teljesen rendben volt. Tök egyértelmű utolsó emberes lerántás volt. Ha ezt ellenünk elengedik, már felrobbant volna a fórum.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.17. 07:58:08

vidra írta:
2024.04.17. 03:02:43
Marcán tök jó komment, angolra fordítva:

"You could say that they are coincidences, but it has been the return of De Jong and Pedri and the return of Barça from 2 months ago."

Magyarul ilyesmi: mondhatod, hogy véletlen, de ez De Jong and Pedri visszatérése volt és a két hónappal ezelőtti Barca visszatérése.
Ez a psg egy elég fizikális és gyors csapat, nem véletlen tartozik az európai elitbe, tegnap gyönyörűen kiütközött mire megy Pedri egy ilyen csapat ellen. Fél évekre sérült, utána 4-5-6 meccs mire formába lendül, majd ismétlődik minden és így tovább és tovább.. Semmi bajom a sráccal mert sokszor élmény, de most vagy szerelmesek vagyunk vagy megyünk címekért harcolni. Ha európai szinten tényezők akarunk lenni, akkor Gündogan-on kívül ki kell vágni mindenkit a kp.-ról és újra tervezni, mert a jelenlegi állomány alkalmatlan erre, plusz kell egy vkp. mert úgy mennek át nagy csapatok a középpályánkon mint kés a vajon, támadó szekciót nem is említem, mert tavalyhoz képest az gyengült a legjobban.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.17. 07:44:06

Na ez a tegnap este igazi Barca-DNS párharc volt. :mrgreen:

A mentális felkészítés továbbra sincs meg a klubnál, és szerintem igény sincs rá. Aztán csodálkozunk, amikor évről-évre kis pisisekké vedlenek át a játékosaink a nagyokkal szemben, akik részesülnek ilyen felkészítésben.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2024.04.17. 07:31:43

Ezt mentálisan és egy kis bírói rossz indulattal buktuk el. Jöhet a sablon szöveg- majd jövőre.
Kicsit én adtam lejjebb az elvárásaimból, most is abból indultam ki, hogy mi vagyunk az esélytelenebbek, így könyebb feldolgozni- de ez sem vezet sehova. Kis szerencsével meglehetett volna, maradjunk annyiban, hogy ez legyen inkább a fiataloknak lecke. Egy vezért hiányolok a játékosok között, és egy vezért a cserepadon is. Ha Xavi nem kapott volna a berendezés szétrúgásáért pirosat, kapott volna másért, mindenesetre nem sikerült rendezni a sorokat a második félidőre. Visca
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.17. 07:03:53

Kár ezért, sajnos megint tökön lőttük magunkat.
4-2re vezetünk a párharcban, a PSG bár dominált, de megállt a tudomány a 16-osunknál, erre Araujo egy full felesleges szabálytalanságba belemegy.

Itt én Lewat hoztam volna le, akár Fermin helyére.
Értettem amit mondtatok az élőben, hogy Lewa megtarthatja a fellőtt labdákat, de konkrétan a kiállításig se tudtuk feljátszani a labdát a kp-ról előre. A gólunk is abból volt, hogy kihagyták a játékból a kp-t.

Na mindegy, Xavi így döntött, ebben is volt logika.

A továbbiak a no comment kategória, vicc gólokat kaptunk, a szöglet utáni az a poolos bakit idézte, a tizi meg egy ismételten teljesen felesleges odacsúszából jött.
Sajnos a fejek is elment addigra, a csűrhe feeling amit Xavi és a pad áraszt a pályára ide vezet.

Érdekes, hogy 1-3nál a PSG totálisan visszavett, LE belecserélt, és mindjárt lett is 1-2 lehetőségünk, mutattunk életjeleket. De ehhez kellett, hogy a PSG nyeregben legyen és visszavegyen a tempóból.


Sajnálom összességében, mert lehetett volna keresnivalónk, de hát ilyen agyi kapacitásokkal nehéz.
A bíróval szerintem összességében nem volt gond, a tizi egyértelmű, kiállítás egyértelmű, Gündogan esete nem ért tizit, még ha elsőre én is azt hittem, ismétlésből látszott, hogy full kamuesés volt. Néhány sárga ide-oda könnyű síppal ment, néhány ide-oda elmaradt, de nem rajta múlt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.04.17. 06:45:42

A bíró hülye volt, Araujo még inkább, Cancelo nem tud embert fogni, nincs igazi vkp, de így összeomlani mert 1 csatár lejön..
Ilyenkor kellene, hogy Frenkie vezér legyen, összerántsa a csapatot, de nagyon keveset mutat ezen a téren is. Se védekezés, se támadás. Tudom, hogy ők a nagy nevek, de nem kellett volna rögtön visszapakolni az a hármast, ami nem működik, amikor ilyen jól ment az elmúlt másfél hónap nélkülük.
Tudom, hogy Xavi is 2 kp-t akar régóta, full igaza van, de a tegnapiban ő is nyakig benne van.
Nálam Frenkie, Inigo, Torres, Lewa mehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21119
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 06:44:34

Szerintem meg szomorú a helyzet. Lehet mondogatni, hogy a párharc előtt a PSG volt az esélyes, de jó formában érkeztünk, az első meccsen remekül játszva előnyt dolgoztunk ki, a visszavágón ezt még növelni is tudtuk. Onnan már be kellett volna húzni! Ehelyett jött egy olyan leolvadás, amit be lehet rakni a nagy BL-zakóink közé. Áttörés helyett sikerült ráerősítenünk a BL-átokra, ami évek óta sújt minket.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.04.17. 06:30:51

vidra írta:
2024.04.17. 03:02:43
Marcán tök jó komment, angolra fordítva:

"You could say that they are coincidences, but it has been the return of De Jong and Pedri and the return of Barça from 2 months ago."

Magyarul ilyesmi: mondhatod, hogy véletlen, de ez De Jong and Pedri visszatérése volt és a két hónappal ezelőtti Barca visszatérése.
Nem tudtunk se labdát szerezni se megtartani, nem tudom Pedri es De Jong állapotban volt de
A kérdés az, a párharc osszkepet tekintve :

Vitinha - F Ruiz- Emery >> Pedri - De Jong- Gundogan

Ez h lehet ? Ez igaz ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.17. 06:17:22

Sajnos sokadjára bebizonyosodott, hogy ez a 3 középpályás együtt a pályán nagyon kevés. Továbbra sem értem, miért nem kezdett Fermin. Más opció sajnos a sárgák miatt nem volt, mert van egy elvileg védekező középpályásunk, akit nem lehet pályára küldeni kis csapatok ellen sem 15 percre, mert nettó életveszély.
A kiállításig is akkora volt a PSG dominancia a középpályán, hogy felbillent a pálya. De Jong Párizsban is iszonyat gyenge volt védekezésben, erre mégis kezdő lehetett, több hónapos kiesés után. Rajta még azt sem látom, hogy "meghalna" a pályán, mint Raphinha. Amennyiben ez nem lesz rendbetéve, komoly csapatok ellen semmi esélyünk nincs.
Sosem gondoltam volna, hogy egy SR ennyire hiányzik majd a csapatból, pedig ő is messze van az ideálistól.
Azt gondoltam a sérülésekkel Xavi is rájött, hogy ez a három ember nem megy együtt. Tévedtem.
Amit meg a pálya szélén művel stressszhelyzetben, hát no komment. Tényleg jó lesz neki is, ha pihen egy darabig, sajnálom őt, hogy ennyire kikezdte az idegeit az edzőség.
Okoska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2024.04.17. 05:46:31

Utoljára az Egervári-féle válogatottat láttam így "focizni"

Ez a csapat mentális katasztrófa.
Remélem Lewa év végén lelép. Nem tudom kapunk-e érte pénzt, de már semmiz nem ad a csapatnak, sőt!
Nem tudom hogy fogunk tudni erősíteni, de számolni kell olyanokkal is, hogy Fati visszatér pl.
Ez az átka egy 19 fős keretnek, akiknek a fele ráadásul tini.
Én nem Lewával kezdtem volna, hanem egy védőt beraktam volna a kp-ra.

Hétvégén se számítsunk jobb eredményre
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.04.17. 05:13:05

Nem tudok haragudni a srácokra.
Ne felejtsük el, hogy ez még mindig ugyanaz a csapat , akik a PSG-nél jóval gyengébb csapatoktól kap 3-4-t azonos létszámmal.
Benne volt a siker, de sajnos elbuktunk.
Jövőre újra neki fogunk vágni , remélhetőleg jobb edzővel, jobb kerettel és maximális szerénységgel.

Tegnap sajnos kijött, hogy ha nincs egy védekezni tudó és akaró ember a kp-n , akkor átfutnak rajtunk.
Már a kezdő(ahogy írtam) is nagyon kevés volt a kp-n.
De Jong es Pedri kb a kórház kijáratból lett bedova a kezdőbe.
Araujo sajnos elszámította magát.
Ennyi elég is volt.

Igazából nem vártam továbbjutást. Nekünk per pillanat ez a szint. Jó sorsolással ez a tető.
A stáb feladata egy értelmes védekező kp beszerzése.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 04:00:01

vidra írta:
2024.04.17. 03:02:43
Marcán tök jó komment, angolra fordítva:

"You could say that they are coincidences, but it has been the return of De Jong and Pedri and the return of Barça from 2 months ago."

Magyarul ilyesmi: mondhatod, hogy véletlen, de ez De Jong and Pedri visszatérése volt és a két hónappal ezelőtti Barca visszatérése.
Sajnos nagyon igaz, ezt pedzegettük egy másik topic-ban is.
gránit írta:
2024.04.17. 00:31:24
Attól tartok, hogy ha ezek a jómadarak visszaszivárognak a csapatba, minden visszakerül az őszi kerékvágásba.
A BL ezen szakaszában már olyan szintű darálás és tempó van, amihez a megfelelő játékosok kellenek. Őket tegnap megették reggelire, szokás szerint. Ez nem a Cádiz meg a Las Palmas elleni meccseken derül ki. Ez akkor derül ki, amikor hasonló erősségű csapatok dominálnak ellenünk, mert mezőnyben néhány poszton nagyon megvernek minket. De Jong nem tudom, hanyadik irgalmatlan verés részese a BL-ben, de csak nem akarunk szembesülni azzal, hogy ő ehhez a tempóhoz egyszerűen kevés. Nélküle egész stabilak vagyunk. Christensen kisárgázódása talán még nem pecsételte volna meg végleg a sorsunkat, ha Cubarsí-t feltoljuk. Én Xavit sok lépése miatt dicsérem, de néhány embert nagyon nem tudott elengedni.

A keret jelenleg nagyon a bajnokságra van tervezve. Mintha építettünk volna egy olyan versenyautót, ami egy bizonyos terepen, borításon, talajon nem hatékony. A csapatot úgy kellene tovább építeni, hogy a BL-ben is esélyesek lehessünk. Romboló, csatár nagyon kell majd. Bár ilyenkor mindig előjön az, hogy az ellenfélnek sem volt igazi rombolója, de nekik nem is kellett, mert dominálták a játékot, és már a kiállítás előtt is 60%-ban birtokolták a labdát. Nálunk vannak alapemberek, akik ezen a szinten már sem építkezni, sem rombolni nem tudnak, ezen pedig változtatni kell, hogy a BL-ben is beszállhassunk a végső küzdelmekbe. A bajnokság néha álomvilágba tud minket ringatni, hogy az a lötyögés, amit mind védekezésben, mind támadásban előadnak, az elég, de ezeken a meccseken kiderül, hogy nem.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.04.17. 03:52:42

28:33, ha vissza tudjátok nézni.
Araujó túl direkt passza Gündoğan-nak, amiből PSG labdaszerzés lesz, egy nagyon jó PSG passz üres területre, Araujó mozizás szintű elbambulása és a lerántós eset.

2fő védőnk van hátul a 4-ből, abból egy éppen az előre passzal van elfoglalva (Araújó). Cubarsí jó helyen, fogja az emberét kicsit hátrébb, bal oldalon. Cancelo elől valahol túrázik. FDJ a korábbi passzjáték miatt az ellenfélen túl, de nem a passzsávban. Koundé ugye a jobb oldalon, előrébb, ő sem a passzsávban.

Teljesen felesleges direkt passz, a képességeink túlbecsülése, bambaság és matt adás magunknak 2 gólos vezetésnél.

Ilyen egy csapat, ami nem jut be a BL elődöntőbe.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2024.04.17. 03:30:31

Messa írta:
2024.04.16. 23:46:37
Ez egy szégyenletes teljesítmény volt, már az első perctől. Ugyan mi szereztünk gólt a semmiből, de kiscsapat módjára álltunk bele ebbe a visszavágóba, szerintem a kiállításig is sokkal jobb volt a psg, utána meg aztán nem is volt kérdés. Vagdaltuk előre a labdákat, felépített támadásunk nem is tudom volt e.

Kicsit érthetetlen hogy egy középhátvéd kiállítása után miért szűnt meg totálisan a csapatjátékunk, a legnagyobb csapatoktól nem igazán látni ilyen összeomlásokat, bár nekünk ez már lassan a dnsünkben van.
Most elképzelem hogy a realnál kinyomják Rüdigert egy ilyen helyzetben, totálisan kétlem hogy onnantól kezdve a maradék 10 elfelejt focizni, sőt ...

Ez a PSG egy nagyon gyors és fizikálisan nagyon erős csapat, főleg ma a visszavágón jött ez ki, a mi középpályánk 3 fokozattal lassabban csinált mindent, mire észbekaptak már rég a franciáknál volt a labda.

Én nagyon szeretnék a jövőben egy olyan Barcát látni, ami fizikálisan felveszi a versenyt az európai élmezőnnyel, mert a technikás pilinckázással nem mostanában fogunk BL-t nyerni, ez 100%. Ehhez talán Flick a megfelelő edző a padra, Xavival nem látok erre esélyt.

Az borzasztóan fájó hogy megint megkaptuk a zakót, nekem ez most bele fog telni megint jó pár napba hogy feldolgozzam.


A PSG jobb volt. Ez a realitás. Nem ez a teljesítmény volt a szégyen, hanem amikor nem jutottunk idáig. Mi Barca szurkolók elhittük a csodát, hogy hipp-hopp a semmiből újra világverő csapatunk van. Megverjük a Cadizt 1:0 -ra és örülünk. Persze a Cadizt se mindig vertük meg az utóbbi időben, de ez nem az a szint amire azt mondjuk hogy európai TOP csapathoz méltó.
Nem érthetetlen, hogy egy ember kiállítása ilyen "összeomlást okoz", ha addig is erőn felül küzdöttek. Araujo és Cancelo is olyan szituációba került, amihez nem volt hozzászokva. Gyorsabbak voltak az ellenfelek. Legalább a megszokott ellenfeleknél. Ezért az eltervezett szerelés nem jöhetett össze, összejött egy kiállítás és egy büntető.
Ezzel együtt jobb volt ez, mint az EL-ben szerencsétlenkedni. Ebből tanulni kell. Nekünk szurkolóknak is, meg a játékosoknak is, meg a vezetőknek is. Ott voltunk a csoda küszöbén. Remélem jövőre nem lesz csoda, ha négy közé jutunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7171
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 03:08:01

vidra írta:
2024.04.17. 03:02:43
Marcán tök jó komment, angolra fordítva:

"You could say that they are coincidences, but it has been the return of De Jong and Pedri and the return of Barça from 2 months ago."

Magyarul ilyesmi: mondhatod, hogy véletlen, de ez De Jong and Pedri visszatérése volt és a két hónappal ezelőtti Barca visszatérése.
Az hagyján, de a kiesésük volt a felemelkedés időszaka. :D Bár persze ez benne van valamelyest a fentiekben is. Pedri ebben a jóval kisebb probléma, inkább itt csak ketten nem fértek el együtt, főleg visszatérő formába, egy kizsigerelt Gündogan mellett. Egy Christensen mellett Pedri hatalmas erősítés lenne.
Chris kisárgázódása volt a vereségünk fő oka, mondanám, aztán lehet, hogy DJ kezdett volna amúgy is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.04.17. 03:02:43

Marcán tök jó komment, angolra fordítva:

"You could say that they are coincidences, but it has been the return of De Jong and Pedri and the return of Barça from 2 months ago."

Magyarul ilyesmi: mondhatod, hogy véletlen, de ez De Jong and Pedri visszatérése volt és a két hónappal ezelőtti Barca visszatérése.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.17. 02:07:57

sansz írta:
2024.04.17. 01:41:16
Mindenesetre óriási lehetőség küszöbén voltunk, amvel nem tudtunk élni.
A fórum lehet, de a Barca jobban járhatott volna azzal, hogy csak zavarja.
Yamal lekapása szerintem sem volt ésszerű döntés. Lewa oké, hogy képes lehet megtartani a labdát, de nekünk nem is arra lett volna elsősorban szükségünk, hanem a kontrához, ami már Lewának nem igazán az erőssége.
Nagy gyengeségünk ez az összeomlás, ráadásul Xavi sem bírja a krízis szituációkat, így együtt ez nem egy igazi szimbiózis. Ha éppen a napos oldalon vagyunk, akkor minden klassz és elhiszik sokan, hogy itt a kánaán, aztán ha jön egy kis szellő, meglepődünk, hogy szétkap minket....a többit és folytatást ismerjük.
Nem volt kellemes nézni, de hazudnék, ha olyat írnék, hogy váratlanul ért volna.
Meccs előtt írtam is, hogy annyira egyforma ez a két csapat, hogy az egymás hibáit megfelelőbben kihasználó, maga javáró fordító csapat lesz a továbbjutó. Párizsban mi jöttünk ki ebből jobban, de ma csúnyán húztuk ki azt a rövidebbet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7171
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 01:53:30

sansz írta:
2024.04.17. 01:41:16
Akkor is hibázott volna. Lehet ezt csűrni-csavarni, meg volt verve és döntenie kellett abban az ezredmásodpercben, hogy melyik rosszat válassza. Szerintem a fél fórum ki lenne rá nagyon akadva, ha feltartja a kezét és megáll, aztán gól lesz belőle. És csak egy-két nyugodtabb hang lenne, hogy de gondolkodjunk már, a lerántáson kívül mit tehetett volna és az miért lett volna jobb?

De azzal egyetértek, hogy kulcspillanat volt, ésamúgy szerintem is a rosszabb lehetőséget választotta, de nem olyan egyértelműen, ahogy leírod. Más kérdés, hogy ha Yamal marad a pályán, Lewa meg lemegy, akkor még találtunk volna egy gólt. Ahogy simán kinéztem volna egy még nagyobb összeomlást is a csapattól, ha akkor kapunk gólt.
Tökéletesen egyetértek, ez nehéz döntés, meccse, meg valamennyire szerencse válogatja, melyik a jobb, rengeteg védő dönt végül így, és fekete-fehéren nem lehet mondani, hogy mekkora hiba volt, ahhoz jósnak kell lenni. Utólag persze nyilván ez volt a rosszabb döntés (bár még így sem 100%, hogy nem lett volna még rosszabb a másik). Elsülhetett volna jól is, ha Dembélé hozza a szezonbéli meccsinek 99%-ában nyújtott formáját, és kihúzzuk a félidőig, már más a helyzet. De ezt pont nem lőtte fölé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.17. 01:41:16

Peter írta:
2024.04.17. 01:10:03


Sajnos azt kellett volna tegye és akkor nem hibázott volna. Benne volt, hogy kihagyja, de Stegen is ott volt még. Így viszont végzetes hiba volt, amit mindenki felfogott abban a pillanatban.

Akkor is hibázott volna. Lehet ezt csűrni-csavarni, meg volt verve és döntenie kellett abban az ezredmásodpercben, hogy melyik rosszat válassza. Szerintem a fél fórum ki lenne rá nagyon akadva, ha feltartja a kezét és megáll, aztán gól lesz belőle. És csak egy-két nyugodtabb hang lenne, hogy de gondolkodjunk már, a lerántáson kívül mit tehetett volna és az miért lett volna jobb?

De azzal egyetértek, hogy kulcspillanat volt, ésamúgy szerintem is a rosszabb lehetőséget választotta, de nem olyan egyértelműen, ahogy leírod. Más kérdés, hogy ha Yamal marad a pályán, Lewa meg lemegy, akkor még találtunk volna egy gólt. Ahogy simán kinéztem volna egy még nagyobb összeomlást is a csapattól, ha akkor kapunk gólt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3275
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.17. 01:10:03

sansz írta:
2024.04.17. 00:13:33
Ha Araujo csak feltartja a kezét és hagyjuk, hogy vagy megbotlik magától a támadó, vagy nem, az nagyobb hiba lett volna.
Sajnos azt kellett volna tegye és akkor nem hibázott volna. Benne volt, hogy kihagyja, de Stegen is ott volt még. Így viszont végzetes hiba volt, amit mindenki felfogott abban a pillanatban.

Ugyanakkor nem kell ráfogni a kiesést egyszemélyben, mert láttunk már arra példát, hogy az így esélytelenné váló csapat is kibírja húzni valahogy, avagy kontrából még uram bocsá gólt is szerez. Egy önmagában stabil csapatot ennyire nem törvényszerű, hogy egy ilyen szitu kinyírjon, ha PSG-nek is hívják az aktuális ellenfelet akkor sem.
A szabálytalanság volt a kezdő dominó, ez tény. Az összes többi amit láttunk, az benne volt ebben a csapatban, ebben a szezonban és Xaviban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7171
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 00:45:54

MichaaBee írta:
2024.04.17. 00:41:37
Lehet, hogy még a meccs utáni csalódottság beszél belőlem, de semmi olyat nem láttam, ami piros lapos kontakt lett volna, minimum VAR-ral meg lehetett volna nézetni szerintem.
Áthoztam: A VAR csak a szabálytalanságot nézhette meg (meg is nézték szerintem), és ott is ugye egyértelmű tévedésnél kellett volna szólni, amiről szó nem volt, nem minden idők legtisztább szabálytalansága, de 10 bíróból 9 befújta volna szerintem. Mindenki homorít rá egy kicsit, ettől még szabálytalan volt, max kisebbet kellett volna esni. :)
Na de a lényeg, hogy onnantól kezdve, hogy szabálytalanság volt, automatikus a piros egyértelmű gólhelyzet (kvázi utolsó embert jelent) miatt, ezt semmiképp sem nézhették meg, szerintem minden része abszolút helyes volt a döntésnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.04.17. 00:44:11

bence0330 írta:
2024.04.17. 00:37:00
Persze, Araujo is amúgy általánosságban itt van, csak most érthető okokból nem került be, nem tudok rá haragudni, évek óta az egyik legjobbunk, meg borzasztó szitu volt, az 1-1-el is eldőlhetett volna a meccs meg a kiállítással is, és mindkettő elsülhetett volna akár jól is, és van rá egy tizedmásodperced. Én sosem haragszom arra a védőre, aki utolsó emberként ziccerben lerántja az ellent, max ha eleve az ő hibájából alakult ki a szitu.
Itt sajnos eleve az ő hibájából alakult ki a szitu... Sajnos ez rajta ment el, de ez van, túl kell lépni rajta. Előtte sokszor tartotta már életben a csapatot.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7171
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 00:37:00

Feast4 írta:
2024.04.17. 00:20:11
bence0330 írta:
2024.04.16. 23:58:56
Gündogant, Raphinhát, Koundét és Cubarsít sajnálom különösen, meg talán TS-t. Ez a 4-5 ember kidolgozta a belét, hatalmasat játszott oda-vissza, sőt a Napoli ellen is kimagaslott ez a 4-5-ösfogat, közel hibátlan teljesítménnyel, rajtuk semmi nem múlt.
Én egyébként bennük látom a győztes típust. Talán még Gavi meg Chris ilyen, ha lábon vannak. Yamal az aki még ide érhet a fiatalok közül de ő még zöld. Araujo klasszisát meg ez a sok kényszer pozícíó tönkrevágja.
Persze, Araujo is amúgy általánosságban itt van, csak most érthető okokból nem került be, nem tudok rá haragudni, évek óta az egyik legjobbunk, meg borzasztó szitu volt, az 1-1-el is eldőlhetett volna a meccs meg a kiállítással is, és mindkettő elsülhetett volna akár jól is, és van rá egy tizedmásodperced. Én sosem haragszom arra a védőre, aki utolsó emberként ziccerben lerántja az ellent, max ha eleve az ő hibájából alakult ki a szitu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.17. 00:20:11

bence0330 írta:
2024.04.16. 23:58:56
Gündogant, Raphinhát, Koundét és Cubarsít sajnálom különösen, meg talán TS-t. Ez a 4-5 ember kidolgozta a belét, hatalmasat játszott oda-vissza, sőt a Napoli ellen is kimagaslott ez a 4-5-ösfogat, közel hibátlan teljesítménnyel, rajtuk semmi nem múlt.
Én egyébként bennük látom a győztes típust. Talán még Gavi meg Chris ilyen, ha lábon vannak. Yamal az aki még ide érhet a fiatalok közül de ő még zöld. Araujo klasszisát meg ez a sok kényszer pozícíó tönkrevágja.
Kép
Válasz küldése