Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3540
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.17. 00:20:11

bence0330 írta:
2024.04.16. 23:58:56
Gündogant, Raphinhát, Koundét és Cubarsít sajnálom különösen, meg talán TS-t. Ez a 4-5 ember kidolgozta a belét, hatalmasat játszott oda-vissza, sőt a Napoli ellen is kimagaslott ez a 4-5-ösfogat, közel hibátlan teljesítménnyel, rajtuk semmi nem múlt.
Én egyébként bennük látom a győztes típust. Talán még Gavi meg Chris ilyen, ha lábon vannak. Yamal az aki még ide érhet a fiatalok közül de ő még zöld. Araujo klasszisát meg ez a sok kényszer pozícíó tönkrevágja.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.17. 00:13:33

Én Araujora nem tudok mérges lenni. Szokatlan volt neki szerintem az a szerep, hogy valaki mögé kerül, aki gyorsabb is nála. Hibázott, persze, de ne fogjuk rá, hogy a fél csapat elfelejt focizni, Lewa pedig szokás szerint csak egy villanyoszlop, akiről vagy bepattan a labda, vagy nem. Tudom, hogy ma nem is játszhatott volna Roque, de épp a múltkor nyilatkozta róla Xavi, hogy még tanulnia kell a pozíciós játékot. Az, hogy kb gólt lő, amint kap lehetőséget, az mindegy. Lewa biztos érti a pozíciós játékot.
Amúgy én Gündoganért sem voltam nagyon oda. A melóját nem vitatom, de egy csomószor nagyon fontos helyzetben úgy pattant el tőle a labda, hogy fájt nézni. Yamalt, Koundét és Raphit sajnálom, ők tényleg mindent megtettek.

Yamalnak szerintem a pályán kellett volna maradnia, én úgy gondolom, hogy ez volt a legnagyobb szeg a koporsónkban.

Ha Araujo csak feltartja a kezét és hagyjuk, hogy vagy megbotlik magától a támadó, vagy nem, az nagyobb hiba lett volna.

Tényleg kár az egészért, szerintem ez nem egy erős PSG, játékosok szintjén sem az. Mbappe ide, vagy oda, szerintem a játékuk Neymar hiánya óta nagyon sokat romlott. Tele vannak (felsőpolcos, de mégis) középszer játékosokkal, LE is azért bele bakizik nem is ritkán... Kár érte, ki tudja mikor kapunk ilyen ágat legközelebb és mikor fog ennyi elit játékos nálunk játszani, hogy még a padon is Felix és Ferran ül. A PSG meg Asensiot tud becserélni, a Real Joselut...
Ez megint nem egy nyugodt építkezős nyár lesz, mert a fél csapat, akik a gyorsmegoldás voltak, mennek vissza az eredeti klubjukba...
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2024.04.17. 00:09:01

Szerintem a legnagyobb hiba az volt, hogy megprobaltuk laposan felpasszolgatni a labdat a kapunak hattal allo kozeppalyasoknak/csataroknak, akiket rendre megelozott a vedoje es ebbol tudtak indulni a parizsiak. Ez igy tul kockazatos volt es ra is faztunk. Araujo esete is egy ilyenbol keletkezett. Siman be kellett volna ures teruletre lobbolni a labdakat aztan fusson versenyt Raphi meg Yamal a vedokkel. Az elso meccsen is ezekbol sikerult golokat szerezni. Az utolso 15 percben is a felrugott es azokbol lecsorgo labdakbol lett par helyzet(igaz ekkor a psg mar takareklangon volt).
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.17. 00:08:16

Nalam Pedri menne eladoba..40kg val mai fociban sehova nem fogunk jutni,azert meg nem fogok tole elajulni mert huzogat kozepen es neha villan.Loni nem tudunk vagy akik tudnak azok vagy elfelejtettek vagy felvettek a “luzer”mentalitast es kaput sem talalnak(Gundogan,Lewa) Sztem ez a semmilyen psg siman kiesik a Dortmund ellen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.16. 23:58:56

Gündogant, Raphinhát, Koundét és Cubarsít sajnálom különösen, meg talán TS-t. Ez a 4-5 ember kidolgozta a belét, hatalmasat játszott oda-vissza, sőt a Napoli ellen is kimagaslott ez a 4-5-ösfogat, közel hibátlan teljesítménnyel, rajtuk semmi nem múlt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.04.16. 23:53:53

Én az előző meccset nézve is éreztem, hogy ez lehet a visszavágón. Ott a 2-1-nél. Nem vagyok egy nagy taktikai elemző, nem néztem még vissza 5x mindkettőt, de már ott érződött, hogy a védekezés túlzottan ki van hegyezve az egyéni teljesítményekre.

A mai meccsen pedig csalóka volt, hogy mi vezettünk. A PSG állandóan elhozta a labdát a középpályán és nagy sebességgel tudták ráhozni a 16-oson álló védvonalunkra a labdákat. Ha jól láttam, Araújo inkább egy szabad területre befutásos szituban hibázott, de simán lehet, hogy már ott be volt sokallva kicsit az előzményeken, a kiélezettségen.

Meg kell néznem még párszor újra, kíváncsi vagyok...
Az tuti fix, hogy nem vagyunk egy olasz csapat, vagy egy kis spanyol csapat, akik 90 percet levédekeznek a 16-oson. Nekünk ez nem megy, ebből mindig baj van.
Mi marad? Valami brutál szervezett, lassító, középpályától védekezős játék, vagy a nagy sebességes, fizikáls dolgok.
Ma egyik sem volt.
Cubarasí, Araújó, Cancelo még az elején oda-odaért, de aztán egy kiélezett szitu rossz döntést hozott.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3730
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.04.16. 23:46:37

Ez egy szégyenletes teljesítmény volt, már az első perctől. Ugyan mi szereztünk gólt a semmiből, de kiscsapat módjára álltunk bele ebbe a visszavágóba, szerintem a kiállításig is sokkal jobb volt a psg, utána meg aztán nem is volt kérdés. Vagdaltuk előre a labdákat, felépített támadásunk nem is tudom volt e.

Kicsit érthetetlen hogy egy középhátvéd kiállítása után miért szűnt meg totálisan a csapatjátékunk, a legnagyobb csapatoktól nem igazán látni ilyen összeomlásokat, bár nekünk ez már lassan a dnsünkben van.
Most elképzelem hogy a realnál kinyomják Rüdigert egy ilyen helyzetben, totálisan kétlem hogy onnantól kezdve a maradék 10 elfelejt focizni, sőt ...

Ez a PSG egy nagyon gyors és fizikálisan nagyon erős csapat, főleg ma a visszavágón jött ez ki, a mi középpályánk 3 fokozattal lassabban csinált mindent, mire észbekaptak már rég a franciáknál volt a labda.

Én nagyon szeretnék a jövőben egy olyan Barcát látni, ami fizikálisan felveszi a versenyt az európai élmezőnnyel, mert a technikás pilinckázással nem mostanában fogunk BL-t nyerni, ez 100%. Ehhez talán Flick a megfelelő edző a padra, Xavival nem látok erre esélyt.

Az borzasztóan fájó hogy megint megkaptuk a zakót, nekem ez most bele fog telni megint jó pár napba hogy feldolgozzam.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.04.16. 23:41:52

Na rögtön terjed a baromság adjuk el Araujot ???😳😳😲

Persze mert majd jön egy Upecano Mátyus János fele belső védő aki garantáltan sosem hibázik cserébe 2 meccset nem lehet rabizni!

Elqrta igen, de lássuk mar h miert van az h 2 opció volt hátul az egesz párharcban szinte vagy felrúgod vagy eladod mert a kp eltűnt !!!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.16. 23:35:50

Meg egy ilyen europa liga agunk nem lesz,aztan lehet majd harcolni a bayern,cityk ellen..
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.16. 23:35:13

Azért essen szó arról is, hogy Yamal mit csinált megint a védőjével, hogy Cubarsi és Kounde megint jól védekezett, Cancelo is leszedte Dembelét egészen a kiállításig. Ott vége volt mindennek. Araujo mellett én Lewát is előveszem, ott volt a lábában a 2. gól, mikor fölé durrantott, sőt, még a végén volt egy esélyünk a hosszabbításhoz, ott is belevágta a védőbe inkább. Raphinha nagyon sokat javult az utóbbi hetekben, a küzdés korábban is benne volt, de lőtt 3 gólt a párharcban, rajta semmi se múlt. Ja és Ter Stegen, sok jó védése volt ma is, a végén se rajta múlt semmi.

Xavi meg Xavi, hihetetlen hogy az a csendes játékos ennyire elveszíti a fejét minden meccsen. Legalább ez a mai látványosra sikeredett. De egy edző nem teheti meg ezt majdnem minden meccsen.

A szezon érdemi részének vége, idén ha pozitív dolgot kell kiemelni, mindenképp Yamal és Cubarsi teljesítménye, főleg utóbbié, aki januárig sehol nem volt, most meg a legjobb védőnk. Hihetetlenül szimpatikus gyerek, remélem elkerülik a sérülések.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.16. 23:34:41

Az egyik legjobb játékosunk hibájából úszott el. Sosem derül ki de 11-en garantáltan nem megy ez így el. Jogos a piros meg a 11 de a túl oldalon ha jól érzékeltem meg sem nézték a var-on gündogan esetét...

Szerintem az, hogy voltak komoly helyzeteink függetlenül attól, hogy mind kimaradt illetve, hogy kik miatt maradt ki becsülendő. Nem tudom azt mondani, hogy haragszom a csapatra csak nagyon nagyon szomoru volt megint ezt látni.

Dembelé vigyorgása, ünneplése minősíthetetlen. Nem kell sirnia se szabadkoznia főleg ha jól játszik de ez a szint amit arroganciában hozott szerintem méltatlan a fociban. Részemről nincs meglepődés mert nálunk is látszott, hogy ennyi esze van. Nem gondolom, hogy ennek a csapatnak valós esélye van a végső győzelemre bárki ellen a túlsó ágon.

Ami engem borzasztóan idegesített az az M4 kommentátor. Tárgyi tévedések tömkelege és szükségtelen túlzó kijelentések amikkel javarészt a barcát minősítette negativan. Csak hát hang nélkül mégsem nézhetem

Bízom benne, hogy van utunk a siker felé. Talán egy új edzővel.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.16. 23:31:18

Nem kell letargiaba esni. Nagyon szűk a keret, egy Ferran az első cserék, akinek van néha jó meccse. Pedri alig játszott, és igen, sajnos Araujo nagyot kockáztatott, máskor számtalan ilyen helyzetben ÉPPEN szabályos.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.16. 23:28:48

Ma is bebizonyosodott hogy nem áll jól nekünk az előny, egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele a jelen pillanatban. Nagyon remélem hogy Laporta nem Marquez és hasonló ifi edzőkben gondolkozik ezentúl mert ég és föld a 2 csapatot menedzselni.

Yamal-Raphi extra kellett a vezetéshez, azon kívül labdába sem értünk, mindezt OTTHON, miközben esélytelenként meg simán felmentünk a PSG otthonában és jól játszottunk, erre most meg mint akik életükben nem láttak volna labdát.

Araujo netto analfabéta volt a pirosnál, de mindent elmond a dologról hogy 1-0(összességében 2 gólos vezetésnél) 1v1-ben vihették rá a labdát....Egyszerűen hihetetlen hogy a legstabilabb embereink a sorsdöntő meccseken agyatlan kisgyerekekké változnak...Stegen is elkezdte a maga bénázását, de ő legalább össze kapta magát és szépeket védett..

Nem tudom hogy az Anfield/Roma csúnyább, vagy otthon leadni 2 gólos vezetést...Kirakhatjuk a "dicsőségfalra" ezt is.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.16. 23:27:52

Oriasi csalodas,foleg egy ilyen hotgyenge psg ellen,raadasul a dortmund jott volna a dontoert.Hat ezt megint kirakhatjuk a roma,pool melle…
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.04.16. 23:25:30

Egy igazi lúzer csapattá váltunk az elmúlt 10 évben.
Nem tudunk legalább egy jó mérkőzésen kikapni, emelt fővel kiesni.
Nem, nekünk mindig megégve kell búcsúzunk.
Mindig akad egy ügyeletes idióta, aki miatt csúnyán bukjuk az aktuális szezont.
Xavit nem is bántanám ezért a kiesésért. Ezt nem lehet bekalkulálni, hogy kiálítanak valakit közülünk. Valószínűleg ő is sokkot kapott (velem együtt).

Araujo nálam most kiverte a biztosítékot. Hosszú idő kell, hogy megbékéljek vele. 2019-ben volt utoljára reálisan esélyünk bejutni egy BL döntőbe meg a mostani sorsolással. Erre megcsinálja ezt. Még az El Clasicótól is elment a kedvem.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4485
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.16. 23:21:54

Messithebest írta:
2024.04.16. 23:06:22
Ma eldöntöttem hogy amíg Lewa ebben a csapatban játszik, nem vagyok hajlandó Barca meccset nézni. Szörnyű amit művel, 100x inkább nézném Roquét. Lewa és a bíró intézte a kiesést, ilyen kamu 11-essel meg piros lappal kiesni, nevetséges. Gondolom az arab kecskepásztor kinyitotta a tárcát, aztán valahogy ki kellett minket ejteni. szégyen. remélem holnap a Madrid is megy a levesbe aztán nézhetjük a csodálatos PSG-City BL döntőt. :D
Detto, rég cseszett fel ennyire Barca játékos, utolsó epizódos Suarezen is túltesz, fájdalom nézni a vergődését, de még inkább a pökhendi stílusát, borzasztó ellenszenves meccsről meccsre. Hoztuk Roquet de nem is értem minek. Srác mikor lehetőséget kapott gólt rúgott vagy lapokat harcolt ki, üres területekre szépen befut, ehelyett a statikus lengyelt használjuk, akinek az összes támadás elhal. Saját magunkat [auto_cenzúra] csak.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4953
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.16. 23:14:47

Hihetetlen, hogy nem tudunk ettől a sorozattól emelt fővel búcsúzni és megverjük saját magunkat, otthon.

Vasárnap megkapjuk a beosztást madridban is, mehet is a levesbe a szezon.

Lewa önzősége a végén, Gündogan büntetőgyanús szituja (legalább annyira volt büntető, mint a bohócnál a másik oldalon.), mind-mind hozzájárultak a leégéshez.

Nem fogom fel, hogy lehet ilyen mentalitással felmenni a pályára. Mi vagyunk előnyben, otthon, lövünk egy gólt és utána egy teljesen idióta megmozdulással lenullázzuk az egészet. Szánalmas.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3540
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.16. 23:14:25

Oké kiállítás bele kell nyúlni a csapatba, elfogadom. De miért a gólpasszt adó szélőst kapom le, hogy aztán Ferran később pályán legyen?

A normális támadások esélyét agyon is lőtte.

Lewa meg... Bakker...

Xavira három ok miatt haragszom. Egyrészt a kiállítás utáni hülye csere és 4-4-1-re áll át, utána hoz egy védőt de lekapja Yamalt, utána nem tudta normálisan betüzelni a fiúkat a félidőbe, hogy srácok legalább próbálkozzunk, végül pedig mi a fenének kell addig vergődni, hogy megint kiküldjék?

Nem a játékvezető sara volt. Jól vezette, nem lehet az ő kárára írni, mi bénáztuk el két gólos előnyből 60 perc alatt.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.16. 23:13:49

Messithebest írta:
2024.04.16. 23:06:22
Ma eldöntöttem hogy amíg Lewa ebben a csapatban játszik, nem vagyok hajlandó Barca meccset nézni. Szörnyű amit művel, 100x inkább nézném Roquét. Lewa és a bíró intézte a kiesést, ilyen kamu 11-essel meg piros lappal kiesni, nevetséges. Gondolom az arab kecskepásztor kinyitotta a tárcát, aztán valahogy ki kellett minket ejteni. szégyen. remélem holnap a Madrid is megy a levesbe aztán nézhetjük a csodálatos PSG-City BL döntőt. :D
Teljesen jogos volt mind a 11-es, mind a piros lap.

A probléma az volt hogy hagytuk hogy 1v1-ben mehetett Araujo ellen, illetve Cancelo ellen....
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.04.16. 23:12:56

Messithebest írta:
2024.04.16. 23:06:22
Ma eldöntöttem hogy amíg Lewa ebben a csapatban játszik, nem vagyok hajlandó Barca meccset nézni. Szörnyű amit művel, 100x inkább nézném Roquét. Lewa és a bíró intézte a kiesést, ilyen kamu 11-essel meg piros lappal kiesni, nevetséges. Gondolom az arab kecskepásztor kinyitotta a tárcát, aztán valahogy ki kellett minket ejteni. szégyen. remélem holnap a Madrid is megy a levesbe aztán nézhetjük a csodálatos PSG-City BL döntőt. :D
Látom sikerül gyorsan felejteni. Lewa nélkül az első meccsen nem lettünk volna sehol. Ma tényleg gyenge volt, sajnos kimaradtak a helyzetek.

A kiállítás és a büntető is teljesen egyértelmű volt. Az más kérdés, hogy teljesen fölösleges volt mindkettő. Gündogan lehet kaphatott volna büntetőt, de igazából nem számított semmit

Jó ez a csapat, nem kell temetni a senkit. Ez ma sajnos nem jött össze.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4485
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.16. 23:12:23

Köszönjük Araujo a bénázást, szépen lelökött minket a mélybe, ahonnan egész szezonban próbáltunk kimászni. Amiben erősek voltunk, az a masszív, jó védelem, jó TS, innen kiesik egy alap ember és végünk. Nincs vkp. nincs egy klasszikus csatár és záró-elenyésző széljáték, nincs az mind tavaly, hogy folyamat a szélről alakítjuk ki a helyzeteket, minden helyzetért vért kell izzadni, Lewa meg ha nem kap labdát nagyképűen kérdőre vonja a társakat, fordított helyzetben meg nem ugrassza ki az üresen futó FT-t hanem a védőbe lövi, 2. félidőre az ő kihozatala nálam hiba, de ennyit rónék fel egyedül Xavinak. Oké a 19 fős keret minden hullámvölgyével, de olyan mentális dopping volt a párizsi meccs, hogy most minden létező percben tökön rúgtuk magunkat, hiába ez a klasszis psg, megmutatták, hogy Dembele mennyire is [auto_cenzúra], kb. kifújta az orrunkat, mindezt röhögve tette. Bízok benne a nyáron sikerül erősítenünk, mert ez a jelenlegi keret a bajnoki címre is kevés sajnos, nagyon szűk szegmensben tudunk a legjobbak lenni, de az a szint 19 fős kerettel ennyire gyenge támadó arzenállal lehetetlen.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.16. 23:07:07

Az oldal is le van fagyva folyamatosan mint a csapat :(
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2024.04.16. 23:06:22

Ma eldöntöttem hogy amíg Lewa ebben a csapatban játszik, nem vagyok hajlandó Barca meccset nézni. Szörnyű amit művel, 100x inkább nézném Roquét. Lewa és a bíró intézte a kiesést, ilyen kamu 11-essel meg piros lappal kiesni, nevetséges. Gondolom az arab kecskepásztor kinyitotta a tárcát, aztán valahogy ki kellett minket ejteni. szégyen. remélem holnap a Madrid is megy a levesbe aztán nézhetjük a csodálatos PSG-City BL döntőt. :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5161
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.16. 23:05:49

azért ezt a nyomorult szőröstalpút remélem valaki jól megveri
Kép
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.16. 23:04:55

A játékosok zömét annyira nem hatja meg ez a mai produktum.Sajnalom azokat akik kimentek.
Válasz küldése