Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2012.04.05. 10:49:19

Na hát akkor jön a Chelsea.
Jobban örültem volna a Banficának, de ha meg akarjuk védeni a címünket, akkor nincs kivétel, mindenkin át kell lépni. Egy picit tartok is a Chelsea-től, meg nem is. Tartok tőlük, mert a Stamfordon pokoli meccs vár ránk. Érthető, hogy revánsot szeretnének venni a 2009-es elődöntőért, és talán pont ez hajtja majd a mi malmunkra a vizet. Ha dühből játszanak és nem koncentrálnak 100%-osan ellenünk akkor végük van. Arról nem is beszélve, hogy ha mi találunk be, akkor ez átmehet görcsösségbe és megszórhatjuk őket. Azért azt se felejtsük el, hogy azt a játékot, amivel 2009-ben majdnem megállítottak minket egy bizonyos Guus Hiddink fejlesztette tökélyre és lehet hogy Di Matteo egy Guardiola hasonmás, de kétlem, hogy elő tudna húzni a tarsolyból egy nyerő taktikát.
Hatalmas előny az is, hogy otthon játsszuk a visszavágót. Összességében továbbjutást várok, de az az érzésem, hogy meg fogunk szenvedni érte.
Kép

"No kérem szépen, ha most ez cirkusz lenne, akkor lenne egy csomó bohócunk."

-Hajdu B. a Barcelona-Arsenal (4-1) meccsen Messi 4. gólja után.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.05. 10:45:52

socio66 írta: hm, sokan nagyot fognak koppanni,úgy érzem. :)
eleve a párharc súlya,és a két csapat közti évekre visszanyúló rivalizálás garantálja az izgalmakat,aki abból indul ki,hogy miként szerepel a cselzi a bajnokságban,vagy mit mutatott eddig a bl-ben,az rossz úton jár.
higgyétek el,azok a 2009-es események mély nyomokat hagytak drogbáékban, mindenáron megpróbálnak majd revánsot venni rajtunk.


'A három évvel ezelőtti meccsünk még mindig a fejekben van, van egy befejezetlen ügyünk a Barcelonával szemben'

azt is tudjuk,hogy megfelelő emberekkel,és taktikával bármilyen technikás játékot le lehet rombolni,emlékezzetek rá,hogy azt a gálát gálára halmozó,mindenkin játszva átlépő-a nyolcaddöntőben a lyon ellen 6-3 összesítésben,aztán a bayern ellen 5-1,majd a döntőben lesimáztuk a unitedet is-csapatot mennyire lenullázta,megfojtotta a cselzi védekezése.
tény,hogy azóta sok minden változott,és a két csapat játékosállományban, eredményekben nincs egy szinten,de ha van ellenfél,akihez ettől függetlenül a legnagyobb szerénységgel kell hozzáállnunk,azok ők.
Melyik csapatot oda-vissza lefocizza a Napoli, vagy a Benfica nem hiszem, hogy annyira kéne tartani tőlük, mint mondjuk a Milantól, Bayerntól, vagy épp a Realtól. Csak 2 dolog a párharchoz. Az a Chelsea klasszisokkal jobb csapat volt, mint mi most. Másrészt ezzel az igazán szívós stílussal akkor találkoztunk először. Kicsit több rutinunk van ebből azóta. Beállhatnak védekezni, de nem hinném, hogy olyan teljesítményt tudnának hozni, mint a Real, vagy a Milan.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.04.05. 10:37:46

Léfe írta:Abba kellene hagyni a birózást, persze mindenkinek. Vegyük észre mindig a vesztesek biróznak, mert jobb ezt mondani, mint elismerni, hogy jobb volt az ellenfél. Volt már szerencsénk is meg nem is. Az Mou féle Inter ugy ejtett ki minket, hogy a San Siróben Militó lesególt fejelt és elmaradt egy tizi ide. Most mit akar a Milán, azt nem emlegetik, hogy Alexis elhuzásáért nem kaptunk büntetőt. De arró miért nem esik szó Milánóban 1 nyomorult golt sem tudtak rugni, és játékban is le lettek mosva. Akárcsak kedden. Egyszer találták el a kaput egész meccse, bár az gól lett. Egyszer. Mit akarnak ezek. Sok helyzet kimaradt, lehetett volna 5-6 is.
Hogyan akartak ezek továbbjutni. A Chealse ellen volt ilyen is -olyan is. Amikor 4-2 vel továbbjutottak akkor a gyöztes golt /Terry a végén ugy fejelte, hogy a Valdest lefogták. A másik meccsen , amikor Ini a végén rugta a golt, akkor szerencsénk volt.
A helyesírásod elég szép. :wink:

Ne próbálja senki se itt most bebizonygatni, h persze, nem fújnak a bírók nekünk, mert a vak is láthatja, h így van sajna.( a Bl-ben abszolut) Elég sztem ha csak Ambrosini sárga lapjára gondolunk az első meccsen, amikor azért kapott sárgát, mert Xavi és Iniesta győzködte fél percig.Ilyen butaságokkal, meg h Valdest lefogták Terry góljánál ne irogassunk, mert ugye a kifogások a vesztesek ismérve, nem!? ( legalábbis mi mindig ezt mondjuk a Madrid fanokra) Több gólt rúgtak, kiestünk anno, kész.

Komolyan kérdezem, h van olyan ember, aki elhiszi, h véletlen a tavalyi és az idei Bl sorsolás!? :roll:

Az egész Uefa korrupt.Tavaly mit ad isten, Bl-elődöntőben találkozik Messi és Ronaldo, a Real Madrid és a Barcelona.A világ 2 legjobb csapata, amire ugye a legnagyobb piac van a világon.A meccs után egyből mondtam, h le merem fogadni, h jövőre a Madrid-Barcelona döntő lesz a cél, erre mit ad isten külön ágra kerülnek. Remélem senki se hisz benne, h ennyi véletlen van. ( Vagy milyen véletlen, mikor Zlatan hozzánk jött, pont az Intert kaptuk, Kaka a Madridba ment, ősszel egyből a Milant kapták........)

A csapatunk nagyon jó, korszakos, ez nem vitás, de, aki focizott már valaha is megye 2-be is akár, az csak mosolyog a 2. büntetőn.Aki tiszta lelkiismerettel tudja, arra azt mondani, h büntető, annak mutatnék néhány NB 3as meccset, ahol nem fújják be, nemhogy Bl negyeddöntőben, amit a fél világ néz.(Tegnap a Loki-Kecskeméten volt, min 3 ilyen eset.)

A dolgok szerintem itt túlmutatnak, Platinin vagy Blatteren.Arab sejkek vagy orosz üzletemberek, lehet odaadnak 100 millió eurot, h szeretnének egy Barca-Madrid döntőt és annak így kell alakulnia.Kb olyan kemény összeg az nekik, mint nekem 1000 Ft.Aki meg lebegtetné a zászlóját, hát de ilyen szinten nincs csalás, annak ajánlom a Valuev-Hollifield box mérkőzést, vagy nézzenek utána a ciprusi uefa bírának, aki felállt és elmondta, h 7 bíra kapott horribilis euro milliókat a Katari vb miatt.Az úriember rá 1,5 hétre eltünt és azóta se látta senki. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=0vXfSC9Efro

Lehet a kocsi tulajdonosa áll a dolgok hátterében. :lol:

Na mind1 ez az én meglátásom, persze lehet kövekkel dobálni, azért van a fórum! :wink:
Kép
socio66

2012.04.05. 10:14:29

FCB.Gabesz írta:
rendben,nem fogok a saját csapatom ellen érvelni,én csak próbáltam megvilágítani egy másik nézőpontot,ami talán túl elterjedt már ahhoz,hogy teljesen alaptalan legyen..
ha minden negatívumot lesöpörsz az asztalról, az ugyanolyan elfogultság,mint ami ellen felemeled a hangod.
Jön a Chelsea, jön a Chelsea. Ennél könnyebb falatot nem is kaphattunk volna
hm, sokan nagyot fognak koppanni,úgy érzem. :)
eleve a párharc súlya,és a két csapat közti évekre visszanyúló rivalizálás garantálja az izgalmakat,aki abból indul ki,hogy miként szerepel a cselzi a bajnokságban,vagy mit mutatott eddig a bl-ben,az rossz úton jár.
higgyétek el,azok a 2009-es események mély nyomokat hagytak drogbáékban, mindenáron megpróbálnak majd revánsot venni rajtunk.


'A három évvel ezelőtti meccsünk még mindig a fejekben van, van egy befejezetlen ügyünk a Barcelonával szemben'

azt is tudjuk,hogy megfelelő emberekkel,és taktikával bármilyen technikás játékot le lehet rombolni,emlékezzetek rá,hogy azt a gálát gálára halmozó,mindenkin játszva átlépő-a nyolcaddöntőben a lyon ellen 6-3 összesítésben,aztán a bayern ellen 5-1,majd a döntőben lesimáztuk a unitedet is-csapatot mennyire lenullázta,megfojtotta a cselzi védekezése.
tény,hogy azóta sok minden változott,és a két csapat játékosállományban, eredményekben nincs egy szinten,de ha van ellenfél,akihez ettől függetlenül a legnagyobb szerénységgel kell hozzáállnunk,azok ők.
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.04.05. 10:08:35

Ezt a lehetőséget ki kell használnunk hogy a 2.meccs lesz nálunk.Ha idegenben a helyzeteink felét berúgjuk akkor nem lehet baj.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.05. 09:34:06

MQuC írta:csak nehogy a nagy mellény visszaüssön és kiessünk. azért nem szabad elbizakni.
Annyi helyzetük lesz majd, mint a Milannak. A védelmük sebezhető, a középpálya súlytalan, elől Torres...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.05. 09:33:08

Abba kellene hagyni a birózást, persze mindenkinek. Vegyük észre mindig a vesztesek biróznak, mert jobb ezt mondani, mint elismerni, hogy jobb volt az ellenfél. Volt már szerencsénk is meg nem is. Az Mou féle Inter ugy ejtett ki minket, hogy a San Siróben Militó lesególt fejelt és elmaradt egy tizi ide. Most mit akar a Milán, azt nem emlegetik, hogy Alexis elhuzásáért nem kaptunk büntetőt. De arró miért nem esik szó Milánóban 1 nyomorult golt sem tudtak rugni, és játékban is le lettek mosva. Akárcsak kedden. Egyszer találták el a kaput egész meccse, bár az gól lett. Egyszer. Mit akarnak ezek. Sok helyzet kimaradt, lehetett volna 5-6 is.
Hogyan akartak ezek továbbjutni. A Chealse ellen volt ilyen is -olyan is. Amikor 4-2 vel továbbjutottak akkor a gyöztes golt /Terry a végén ugy fejelte, hogy a Valdest lefogták. A másik meccsen , amikor Ini a végén rugta a golt, akkor szerencsénk volt.
Fecó
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.05. 09:30:16

csak nehogy a nagy mellény visszaüssön és kiessünk. azért nem szabad elbizakni.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.05. 09:16:19

Jön a Chelsea, jön a Chelsea. :D Ennél könnyebb falatot nem is kaphattunk volna az elődöntőben. Irigyeltük a Realt az Apoel miatt, de most ők irigyelhetnek minket. Kár, hogy 2 hetet kell várni, de vhogy kibekkeljük néhány meccsel ezt az időszakot. :D Oda-vissza ütni kéne őket...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.05. 09:15:05

Kíváncsi leszek, hogy mennyire dobja meg őket ez a "revans" dolog. Képesek-e valami maradandót alkotni, mert ahogy idén játszanak, úgy biztos nincsen esélyük. Remélem tiszta, jó meccsek lesznek. 8)
Kép
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.05. 00:36:35

Az első meccs kint lesz.
Gólokat kell majd rúgni.
és nem kihagyni, mint mostanság.

Egyébként valaki tudja, h miért passzolt vissza Messi az első tizi előtt?
Rá kellett volna rúgnia. Máskor megteszi. Sőt!
Néha előfordul, hogy kifejezetten önző.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.04.05. 00:15:04

lehet csak én vagyok teljesen vak, de szerintem meg tiszta 11es volt mindkettő.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2012.04.04. 23:57:54

socio66 írta:
FCB.Gabesz írta: és téged meg mit érdekel mások véleménye? öreg ez úgey hangzott mintha nyilvánvalóan zavarna,frusztrálna ez a saját csapatoddal szemben.
mindeki javára tévednek,mi csak csupán azokon kívül is meg tudjuk nyerni a meccseket,ezért jön a sok agyhalott ezzel.
am a meccsen azthittem h be fogok aludni,egyenlítő gól után sem izgultam,roppant gyenge ez a milan,borzalom.
no tegnap a félidőben kikapcsoltam a netet,hogy még véletlenül se nézzek bele egyéb fórumokba a meccs közben.
most akkor válaszolnék.
itt nem csak a mások véleményéről van szó,nekem sem tetszik,hogy sorozatban negyedik éve kapunk valamiféle bírói segédletet a béelben.
a chelsea elleni elődöntővel kezdődött,utána jött az inter,majd az arsenal és a madrid. persze,minket is értek sérelmek,de a párharcok döntő szakaszában mindig mi kaptuk meg az esélyt,amivel az előzményektől függetlenül megnyerhettük a meccset.
emellett amikor mások véleményéről beszéltek,azok már közel sem csak a madridisták,hisz minden évben sikerül kipipálni egy újabb nagy csapatot, akinek a szurkolóiban tüske marad miattunk.
bár itt jegyzem meg,hogy a milan fórumán nagyon korrekt a döntő többség.
kétféle szurkoló van,az egyik felveszi az elfogult szemüvegét,és mindegy neki,hogyan nyer a csapat,sőt még meg is magyarázza a dolgokat,és van aki próbálja objektíven nézni az eseményeket,elolvas más fórumokat is,és ad az ottani értelmes emberek véleményére. ilyen lennék én,vagyis próbálok ilyen lenni.
persze megértem azt is,aki most felhőtlenül boldog,hisz ismét ott vagyunk az elődöntőben,ami hatalmas dolog,de nekem ott,annál a befújt büntetőnél véget ért ez a párharc,mert egyszerűen nem tudok örülni a jogosulatlan előnynek,pláne hogy sokadjára kapjuk meg döntő helyzetben.
öreg,elfeljeted az arsenal,a milan a chelsea, az inter, a real most konkértan már nem emlékszem vissza,elleni első meccset, most szeritenm ezekkel a példákkal hülyeséget mondtál, ha normális bíráskodna fojt volna ezeknél a meccseknél akkor nem lennének ezek a 2. meccsen alkotott vélemények rólunk,és nekünk sem knée a pofánkat szégyelnkük a debil bíró miatt,a tegnapi meccset pedig szerintem nélküle is nyertük volna,de most naivan mondthatnám h úgyis 2-1. na mind1.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.04.04. 17:36:42

A milánóiak nézzenek NFL-t, ott az ilyen lerántásért még egy egész stadion tapsol is :D
Avatar
Dragonfly80
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.11.29. 23:29:03

2012.04.04. 17:31:58

Gareth Tello írta:Csak én érzem úgy, hogy Mascheranónak kevés ez a 7-es?
Róla kaptuk a gólt,szóval jó az úgy. :wink:
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.04.04. 17:29:51

Mikor mi, a Barca szurkolók bírózunk, mindenki leugat, meg savanyú a szőlő, stb.Itt egy vitatott tizenegyes, egy rémgyenge Milan, erre a fél világ bírózik.Ha mondjuk 1-1-el a Milan ment volna tovább, kizártam volna őket, mert az nem volt foci, amit csináltak.Sem az, amit az Inter csinált ellenünk, sem az hogy a Chelsea emberelőnyben hazai pályán meg sem próbált bedarálni minket.

Eddig azt hittem, csak a Barca és a Real között van meg az a differencia, hogy míg Mou kikiált minket mindenféle csalónak, addig mi a vereségeket sem fogjuk semmilyen összeesküvésre.Allegri tett arról, hogy ezt máshogy gondoljam.

A saját teljesítményünkről.Igen, nem volt tökéletes.De már sokan azt mondják (Barcások), hogy ilyen játékkal meg sem érdemeljük az elődöntőt, meg a Zaragoza is megver minket.Szerintem egyetlen dologba lehet belekötni, az pedig a helyzetkihasználás.Egyszerűen ez ellen a Milan ellen még ez a teljesítmény is sok volt.Láttuk a Bilbao ellen, hogy még mindig tudja ez a csapat, amit az előző 3 éven keresztül is tudott.Annyira gyenge volt ez a Milan, hogy nem bírtak jobban felpörögni.Ahhoz ellenfél is kell.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 16:59:38

odaát a Milan oldalán ki vanak akadva a bíróra... legyenek, kit érdekel! kérdezem: a 2 csapat közül melyik tett valamit azért, hogy győzzön és tovább jusson??? melyik csapat próbált 2 meccsen arra játszani, hátha sikerül kihúzni és nem kapunk gólt??? melyik csapat érdemelte meg a tovább jutást??? azt hiszem ez egyértelmű!!! nem a 2 11-es miatt nem ment tovább a Milan, hanem mert 180 perc alatt kb. 3 támadást vezettek...
egyébként lehetne emlegetni nekünk is az előző meccset, ahol egyértelmű 11-est nem kaptunk meg. na akkor mi lenne most 1 ide - 1 oda és akkor 0-1 és 2-1 lett volna... szal miről beszélünk???
egyébként emlékszem én anno olyan Barca-Chelsea meccsre amikor továbbjutásra álltunk és a végén szögletnél hátulról átkarolva fogták le Valdest a kapuban és úgy lőtt gólt a Chelsea, hogy Valdes nem tudott játékba avatkozni... persze megadták és továbbment a Chelsea!!! és a többi és a többi... szóval a Milan drukkerek picit vegyenek vissza és gondolkodjanak el, mit is tett a csapatuk azért, hogy továbbmenjenek??? elismerem a 2. 11-es nem igazán volt az, de az előző meccsen meg igen, vagyis ugyanúgy 3-1 lenne, ha ezt nem fújják be, azt meg igen... csak akkor idegenben is kikap a Milan!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 16:54:23

A TotalBarça osztályzatai:
Valdés 7,5
Piqué 7
Mascherano 7
Puyol 7
Dani Alves 7,5
Xavi 7,5
Busquets 8,5
Iniesta 7,5
Fabregas 7
Messi 8
Cuenca 7

Csak én érzem úgy, hogy Mascheranónak kevés ez a 7-es?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.04.04. 16:46:20

fcbarca78 írta:jaja, ne kattintsatok a cikkre mert ez csak növeli az idióta cikkek olvasottságát
egyébként mit kell tudni erről a goal.com-ról?
Azt kell tudni róla, hogy a sport, marca, stb. cikkeit fordítja előszeretettel angolra és alapvetően olasz illetőségű oldal. Azt hiszem mindent elmondtam. :D

Amúgy Seedorf korrekt volt: Seedorf: Referee got it wrong but is not to blame for Milan's exit
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2012.04.04. 15:55:07

színészkedés az ostobaság miatt van.
Tételezzük fel adott 10 piros lapos szabálytalanság. Ha a szenvedő fél a 10 esetből 10-szer 3 másodpercen belül talpraáll mintha misem történt volna akkor max.a 10-ből 1-szer lesz kiosztva piros.
Ha a játékos "megmutatja" a tett sulyát akkor talán a 10-ből 7-szer kiosztásra is kerül a piros cédula.
Aki meg focizik, és még szeretne is focizni, az nem szereti azokat a szituációkat amikor 4 méterről csúszkálnak rá, mert az sérülésveszélyes. Én fociztam is meg harcművészetet is gyakoroltam, a keménykedésnek nem a focipályán van a helye. A szükséges keménységgel nincs gond, de ez alapvetően foci, és nem a brusztolásról szól. Ezért is nézem a spanyol bajnokságot nem az olaszt. És ezért szurkolok inkább a dél-amerikai csapatoknak, mint az olaszoknak vagy annak a bizonyos eb görögös focinak
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.04. 15:41:34

samy85 írta:
Bob_Marley írta:Ellen oldallal meg továbbra sem értem mit kell annyit foglalkozni, ilyenből láttunk 100at hogy befújtak, meg még 100at hogy nem!Befújták, berúgtuk, továbbmentünk, thats all! :D
Csak erre regálok most... Azért mert már dühítő hogy az ember akárhova kattint, mindenhol m1 az Unicef, Platini, Uefalona, bunda, Kö...g bíro, nyomják őket... No ezek a címszavak!!! ezzel már nem lehet nem törődni. JM agymosása sikeresnek mondható!
Amúgy tényleg gyengék voltunk önmagunkhoz képest! a 2. tizi meg kamu volt. viszont az első meccsen alexis esete.... mondjuk azt visszakaptunk valamit!:)
Szerk.: most már ott tartunk, hogy nincsenek "csapatok szurkolói" helyette vannak a Barca szimpatizánsok, és az őket gyűlölők! :(
Rossz helyre kattintasz! :D

L'Equipe-Érinthetetlen Barcelona
És leírják adható a második 11es!
The Guardian-Messi bevitte 5-re is a Barcát az elődöntőbe
És leírják olaszok mérgesek, de jobb volt a katalán csapat!

Olasz lapok persze idegesek, de ez van :D

Az hogy mit mondanak egyes szurkolók, továbbra sem értem mit kell "kiakadni", meghallgatja az ember, levonja a kellő konzekvenciát továbblép!Ismét minden nívósabb lap, szaktekintélyek nem azzal foglalkoznak, hogy 11es volt vagy nem, hanem hogy továbbjutottunk zsinór 5-ször elődöntőben a csapat!És ez számít!


Más témához pedig, szerintem így is azért rendesen védve vannak a csatárok!Sok esetben már fütyül a bíró a nagy büdös semmire!
Azért én nem női focit szeretnék nézni, igenis legyen fizikai kontakt!Ahogy egy csatár kihasználja fizikai előnyét azzal ha mondjuk gyors, egy védő meg kontrázzon rá azzal, hogy erősebb!Test-test elleni küzdelmet szeretnék "kitiltani" miközben minden sport a jelenlegi kor szuperatlétáit neveli ki??Fociban dettó, űremberek jönnek le a szalagról!
Ma szerencsére vagy nem döntse el mindenki (nem attól lesz jó egy meccs ha 5-5 az eredmény...példaként múltkor a Stuttgart-Dortmundra azt mondjuk jó emccs mert 4-4 lett az eredmény, miközben olyan alapvető hibák voltak csak amennyit én láttam az utolsó 10 percben, amilyeneket egy grönlandi 3ad osztályban nem látni...de iramában tényleg kiváló volt) minden csapat taktikailag magas szintre jutott el!
Ma már az afriakiak sem annyit tudnak, hogy van 2 gyors emberem elől futtassuk őket!Hanem megtanulták ezt a játékot!És visszazárnak, rendeződnek, tudnak több védekezési struktúrát, nem grundfocit játsszanak!

A színészkedés nagyobb probléma, de itt is legfőképpen a bírói felfogások miatt!Teljesen mások akár azonos bajnokság 1-1 meccsein is a bírók hozzáállása 1-1 szabálytalansághoz, arról nem is beszélek, hogy Spanyolországban repkednek a lapok, Angliában meg Magnummal kell rálő a másikra egy sárgáért :D
És a kemény és a durva belépők közötti megítélés is teljesen más!
Én úgy vagyok vele, ha egy védő rácsúszik 4 méterről a labdára, a csatárnak ott van a kis pipere lába, s labdával együtt elviszik az nálam nem szabálytalan, a legtöbb esetben meg megy a fetrengés fél órát!
Elhiszem akár fájhat is, de ezért futball és nem sakk, ha odamegy egy 50-50es labdába akkor abból ki lehet így is jönni!És rengeteg ilyet láttunk már, ahol ez sima tovább, valahol meg sárga de akár piros is!
De a színészkedés más sportokban is probléma, s igtazán megoldás sincs rá, fociban mint írtam a különböző felfogások miatt még nehezebb is a szabálytalanságok mértékének bírálása!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.04. 15:38:16

A goal.com egy hiteltelen bulvároldal. Ennyivel le is zártam. Azzal sem foglalkozok, hogy mindenki minket vesz elő mindenért. A legjobba kötnek bele. Mindig arról marcangolják vagy próbálják marcangolni a húst, aki a legjobb. Irigység és szűk látókör, ez jellemzi legnagyobb részben az ellenfél szurkolóit. Csak sajnos a népesség növekedésével az internet korában drasztikus növekedésnek indult az aberrált gyökér réteg. Haters gonna hate...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.04. 15:32:08

Ezért kár volt regisztrálni, vagy ha már megtetted, akkor meg lehetett volna említeni a hszben, hogy a Chelsea elleni első meccsen miért nem kaptunk tizit, a visszavágó elején miért nem kaptunk tizit stb.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.04. 15:26:36

Az az igazság, hogy számítottam arra, hogy ezzel jön majd mindenki: a tizenegyes érvénytelen. Hát szerintem rohadtul nem az, már unom, hogy mindig csak azt tudják mondani, hogy színészkedés, divatdrukkerek, egy kalap sz*r a csapat és a bírók miatt jut tovább mindig. Komolyan felidegesít, legalább ha kikapnak VISELJÉK TISZTESSÉGGEL...Fura, ha a Barca veszít akkor ez a mondat a legelső: Jobb volt az ellenfél, kihangsúlyozom: ELLENFÉL, nem bíró, nem partjelző, nem más...az ELLENFÉL. Így kéne mindenkinek.
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
vd17
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2006.08.08. 15:40:24
Tartózkodási hely: Ózd

2012.04.04. 14:47:37

fcbarca78 véleményét osztom én is!

Kegyetlenül büntetnék minden egyes szabálytalanságot,mindegy,hogy ki követte el,mindegy,hogy hol,ha szabálytalan,akkor szabálytalan!!!

Elegem van abból,hogy foci helyett küzdősportnak is beillő meccseket kell néznem,hogy színészkedő játékosokat kell néznem,stb.
Kérdem én,rögbiben látott már valaki olyan fetrengő játékost,aki 2 perc alatt meggyógyult?(...)

A rögbi férfias játék,igen az.
De a futball is az,vagyis annak kéne,hogy legyen,de a pénz és a tét egyre inkább rányomja a bélyegét az egészre.Az,hogy nem színészkedünk és a szabályoknak megfelelően igyekszünk játszani teljesen egy kalap alá való,szerintem.Sokkal szívesebben nézném a régi idők nagyvonalú fociját 8-10 gólokkal,mint ezt...De ehhez el kell indulnia valaminek a bíráskodás területén is,mégpedig annak,hogy a szabályokat kegyetlenül betartatjuk és akkor esetleg 20 év múlva más lesz a felfogása a játéknak.Mert szerintem az utóbbi pár évben már egyre kevésbé szól a játékról az egész.

És nem kell azzal jönni,hogy a foci mindenek felett álló sportág,ahogy Hegyi Iván is állítja...Nem...A foci pont az ilyen patkányságok miatt nem mindenek felett álló és egyre inkább hasonlít arra a romlott világra,amiben élünk.

Félreértés ne essék,én szeretem a focit,sőt a Barca-t is,csak nem tetszik ez a nagyon pénzes nagyon profi foci,ami az utóbbi évek tendenciája,lehet,hogy nem a legszorosabban a témához kötődő dolgokat írtam,de indirekt módon kapcsolódik a tizenegyes-nem tizenegyes vitához.
"Ha olyan játékosokkal találkoznék szembe a pályán,mint a Barcelona játékosai,valószínűleg én is forognék,mint a tojógalamb..."-Nyilasi Tibor

Gránátvörös-kék,egy darab a lelkemből...
Válasz küldése
cron