Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.27. 12:31:59

A probléma az, hogy novemberben idejött Xavi a NULLA Koeman helyett, akivel nézhetetlen focit toltunk, aztán pár hónap alatt összekapta a csapatot, február-márciusban baromi jó meccseket játszottunk a ligában és az EL-ben is! Atma, Napoli, Galata, Sevilla, Classico, csak így hirtelen néhány. Aztán történt valami - akkor azt mondta mindenki az a bizonyos hazai pályán EL kiesés és a 40 ezer "vendég" szurkoló a hazai bérletes helyeken - nem tudom, de utána látványos visszaesés jött.
Nyáron 19-re lapot húzott Laporta, kockáztatott és hozott egy fél csapatot gyakorlatilag Xavi keze alá, jócskán megerősítve a keretet.
Gondolhattuk (lehet elvártuk), hogy a február-márciusi élmény focit fogjuk látni. De nem. Semmivel sem jobb a kép, mint tavaly ilyenkor.
Volt egy jól teljesítő Ferran-Aube-Dembelé hármasunk, ill. felépült Fati is. Lecseréltük Aube-t egy kiöregedő Lewandowskira, aki félre értés elkerülése végett baromi jó 9-es, az egyik legjobb, csak hát láthatóan nem bír heti 2 meccset jó teljesítménnyel lehozni. Milyen jó, hogy eladtuk Aube-t, hiszen nem kell úgysem pihentetni az öreget, letol 9 hónapot csere nélkül úgyis...
Ferran, Fati, Raphinha meg mintha elfelejtett volna focizni, Dembelé meg egyik meccsen gálaelőadást tart, másikon meg 10-ből 8 rossz megoldása van. Az a helyzet, hogy ezt a szintet, amit Raphinha bemutat az utóbbi hetekben (pedig személy szerint nagyon vártam, mert baromi jól tolta a Leedsben, ill. a válogatottban is jó) asszem Adama is letolta volna...
Félek Ferran 1-2 évig elvegetál, aztán megy vmi középcsapatba kölcsön, vagy ingyen, Raphinha meg úgy néz ki egyelőre Coutinho vol.2. Neki is lehet egy Aston Villa szintű csapat lenne megfelelő. Fati kérdőjel, nagyon úgy néz ki, hogy a sérülés előtti "új Messi" Fatit már nem fogjuk látni. Ha idevesszük Lewa korát, sajnos 2 év múlva lehet, hogy új támadósort kell építeni.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.10.27. 12:28:03

vinszentvega írta:
2022.10.27. 11:41:12
Mind a kétszer mi támadtunk, majd sikerült eladni a labdát a 16osnál.. A félpályánál volt a védősorunk, nem értem a magyarázatod mögött, hogy szerinted hogyan tudott volna jobban elhelyezkedni..... Nem akarom védeni, ne értsd félre, csak ne essünk már megint abba, hogy elkezdünk valakit okolni az egész védelem, középpálya, támadósor hibája miatt.. Engem pl az jobban zavart, hogy hol volt az esetnél Koundé? Vagy Alonsó( valahol cigizett a félpályánál, mikor Mané a 16-oson belülre érkezett)
Úgy tudott volna jobban helyezkedni, ha egy vonalban van a többivel és nem lóg be méterekkel a kapu felé. Nem értem mit nem értesz.
A második gólnál meg ha felnéz ahelyett hogy ész nélkül fut hátra, láthatta volna, hogy a két szélső előrébb van a belső védőktől. Csak annyit kellett volna tenni, hogy lassít és lesre futtatja őket. Ilyen szinten ez nem megbocsátható. Mintha fogalma se lenne, mi az a leshelyzet.
Hogy van az, ez más csapatoknál meg megy?!

Beleolvasva Bellerin fórumába, döbbenten olvasom, hogy többen is védik azzal, hogy adjunk neki időt, hátha jobb lesz. Ennek a csapatnak sok mindene van csak ideje nincs arra, hogy csapatot építsünk évekig. Ilyen rossz pénzügyi helyzetben az azonnali eredmények kellenek, mert nem lesz pénzünk kifizetni majd az adósságainkat.
És Bellerin nem a Barca B- ből jött, hogy felépítsük hosszútávra. Elvileg egy érett, rutinos játékos.

Ezzel a (Bellerin elleni) kritikával távolról sem szeretném mentegetni a csapat támadófutballját, mert az is kritikán aluli volt tegnap. Csak ilyen hendikeppet nem engedhetünk meg magunknak egy Bayern szintű csapat ellen.
Főleg úgy, ha kapunk egy gólt jól összezavarodunk mellé mostanában.

Úgy néz ki idén ennek a csapatnak a La liga a szintje, játékostúl, edzőstűl.
Ezzel kell megbarátkoznunk. Még az EL is sok lesz egy Arsenal, MU ellen.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.27. 11:59:26

Ennel csak jobb lehet…senki nem azt varta,h alazzuk Europat,de egy szaros csoportbol legalabb illett volna tovabbjutni vagy esetleg kaput talalni Hazai palyan a Bayern ellen.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.27. 11:48:01

Rdinho10 írta:
2022.10.27. 11:18:04
Engem nem erdekel Xavi akarmekkora jatekos,legenda.Azonnal hoznam Tuchelt!
És szerinted ez miben változtatná meg a játékképet? Torres akkor eltalálná rendesen a labdát? Dembelé 10/10 es passzmutatója meglenne? Lewa tudna gólt rúgni erősebb csapatnak, vagy ne adj’ isten a volt kollégáinak?
Itt most végig kell taposni az utat... Ki kell rakni a fölösleget és el kell viselni az ilyen bosszantó estéket. Tényleg azt gondolták itt sokan, hogy idén úgy leigázzuk Európát meg a világot, mintha az előző két évben nem történt volna semmi? HA most megint idehozunk valami idegen edzőt, azt remélem senki nem gondolja komolyan, hogy egyből mindenki mentálisan tökéletes állapotba kerül....

Amióta az eszemet tuom, nem ez az első válság a csapatnál. Jómagam 2-t már átszurkoltam. Ború után mindig jött a derű.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2022.10.27. 11:45:23

Subinho írta:
2022.10.27. 11:28:03
ajándék autók elvétele
Úgy gondolom, hogy az ajándék/reklám autók, amik 100-200 ezer euroba kerülnek, nekik nem egy ajándék, csak nyűg, ahelyett, hogy a saját milliós vagy oldtimer autóikkal kocsikázzanak. Amúgy nekem nem úgy tűnik, hogy nem hajtanak, max ennyire képesek (ilyen körülmények közt) és ha még meg is büntetnek, akkor aztán tényleg elmenne a kedvem az egésztől.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.27. 11:41:12

Sonoma írta:
2022.10.27. 11:29:27
vinszentvega írta:
2022.10.27. 09:11:31
Bellerin saját forumán is írtam már, gyerekek, egy Mané ellen kb 5cm miatt ragadt a vonal mögött, ne hibáztassuk már ezért.....
De hibáztassuk.
Mert az igaz, Mané rutinosan 5 centire volt mögötte, de a lesre állító védősorunk mögött méterekkel. Ez volt a baj.
És ezzel az a gond, hogyha lassú vagy és 1:1-be megvernek, nincs aki besegítsen neked, mert méterekkel hátrébb vannak a többiek.
SR ugyanezt csinálta Vini ellen, azt is besz.tuk.
Majd a 2. gólnál ( amikor a túloldalra ment a támadás) újra elkövette ugyanazt a hibát. Vicc ez a pali. És látszott az arcán nem érti mi történik.
Majd a második félidőben újra elkövette, csak ott a Bayern támadók is azt hitték lesen vannak és nem indultak be. Az is gól, ha nem hezitálnak.
Az volt az érzésem vele kapcsolatban, hogy annyira tart Manétól, hogy minél nagyobb távot akart tőle tartani. Csak a többieknek erről elfelejtett szólni.

Xavinak ezeket is szájba kellene rágni:
-Tessék ezt csinálta SR Vinicius ellen. Mi volt a hiba? Látva a bamba képeteket elmagyarázom. Ha lassú vagy és még bent is ragadsz lesre állításnál magadra maradsz, az pedig egy ilyen gyors szélső ellen gólt eredményez nekik. Szóval ilyen eszedbe ne jusson.
De mivel ez a párbeszéd valószínűleg elmaradt újra és újra megtörténik a csapattal. És hiába próbál jól védekezni a védősorunk, ha van egy idióta, aki folyamatosan hibázik. Egy feltolt védelemnél meg elemi szabály az egyvonalas védekezés.
Mind a kétszer mi támadtunk, majd sikerült eladni a labdát a 16osnál.. A félpályánál volt a védősorunk, nem értem a magyarázatod mögött, hogy szerinted hogyan tudott volna jobban elhelyezkedni..... Nem akarom védeni, ne értsd félre, csak ne essünk már megint abba, hogy elkezdünk valakit okolni az egész védelem, középpálya, támadósor hibája miatt.. Engem pl az jobban zavart, hogy hol volt az esetnél Koundé? Vagy Alonsó( valahol cigizett a félpályánál, mikor Mané a 16-oson belülre érkezett)
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.10.27. 11:29:27

vinszentvega írta:
2022.10.27. 09:11:31
Bellerin saját forumán is írtam már, gyerekek, egy Mané ellen kb 5cm miatt ragadt a vonal mögött, ne hibáztassuk már ezért.....
De hibáztassuk.
Mert az igaz, Mané rutinosan 5 centire volt mögötte, de a lesre állító védősorunk mögött méterekkel. Ez volt a baj.
És ezzel az a gond, hogyha lassú vagy és 1:1-be megvernek, nincs aki besegítsen neked, mert méterekkel hátrébb vannak a többiek.
SR ugyanezt csinálta Vini ellen, azt is besz.tuk.
Majd a 2. gólnál ( amikor a túloldalra ment a támadás) újra elkövette ugyanazt a hibát. Vicc ez a pali. És látszott az arcán nem érti mi történik.
Majd a második félidőben újra elkövette, csak ott a Bayern támadók is azt hitték lesen vannak és nem indultak be. Az is gól, ha nem hezitálnak.
Az volt az érzésem vele kapcsolatban, hogy annyira tart Manétól, hogy minél nagyobb távot akart tőle tartani. Csak a többieknek erről elfelejtett szólni.

Xavinak ezeket is szájba kellene rágni:
-Tessék ezt csinálta SR Vinicius ellen. Mi volt a hiba? Látva a bamba képeteket elmagyarázom. Ha lassú vagy és még bent is ragadsz lesre állításnál magadra maradsz, az pedig egy ilyen gyors szélső ellen gólt eredményez nekik. Szóval ilyen eszedbe ne jusson.
De mivel ez a párbeszéd valószínűleg elmaradt újra és újra megtörténik a csapattal. És hiába próbál jól védekezni a védősorunk, ha van egy idióta, aki folyamatosan hibázik. Egy feltolt védelemnél meg elemi szabály az egyvonalas védekezés.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.27. 11:29:10

Es akkor mi lesz ,ha 1.kalaposak leszunk valami csoda folytan?! Kapunk egy Portot ,ugyanugy bearaz minket mint tavaly a Benfica vagy iden az Inter.
Hagyjuk mar ezt ,2 ev alatt 2!! meccsett kellett volna legalabb megnyerni…
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.27. 11:28:03

A Barca bármilyen csoportba kerülhet, 5 meccs alatt 4 pont akkor is ciki, főleg a nyári fél csapatni játékos érkezését követően. Nagyon ciki! Kíváncsi leszek, hogy az évi lottónyereménynek beillő fizetésekkel a Plzen ellen is ilyen egykedvűen fognak kiállni, mert már úgyis elment ez a hajó és minek erőltessük meg magunkat???
Én komoly büntetéseket helyeznék kilátásba, pl. ajándék autók elvétele, bónuszok elvétele, napi plusz edzések, stb...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.27. 11:22:48

Azért az már igazi komédia hogy arról megy az értekezés, hogy ha nincs ez nincs az nincs amaz akkor jaj de jól állnák. Hofi ezeréves vicce jut eszembe ami az akkori magyar válogatottról szól: "Ha az a helyzet bemegy, akkor gól. Az volt a baj hogy hamar kaptuk a gólt és a fiuk megzavarodtak". Ne akarja már nekem bemagyarázni senki hogy igazából nem vagyunk hull sz@rok csak pont rosszkor jött a BL meg úgy az egész október peches volt. 4 pont. 4! Kizúgtunk a BLből szánalmas módon. Ezt nem lehet magyarázni. Majd akkor leszek kiváncsi a véleményetekre amikor egy évek óta mélygödörben lévő MU ugyanúgy beáraz minket majd az EL-ben. Mert be fog. Egy szánalmas kiscsapat vagyunk akik még a méltóságukat se tudják összeszedni amikor meg kéne mutatni hogy igenis vagyunk valakik. A tegnapi meccs bebizonyította hogy hiába van veszve minden még akkor se tudunk emelt fővel kimenni a pályára hogy most akkor megmutatjuk.

De a lényeg hogy a fizuk ki vannak fizetve, instán lehet feszíteni a luxusban és mindenki főleg a szurkolók le vannak ejtve. Semmi más nem számít.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2022.10.27. 11:31:43-kor.
Csak is Puyol
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.27. 11:21:22

Kicsit ciki, hogy kiestünk, de nagyobb blama az, hogy nem tudjuk semmilyen szinten elkapni már hosszú meccsek óta a Bayern-t. Igaz, hogy ők az elithez tartoznak, na de akkor is.
Amúgy valószínűleg látva az Inter elleni meccset a legjobb 16 között lett volna a menetelésnek. Így, azért van esély az EL-ra. Nem hiszem, hogy Liverpool, Chelsea, City, Psg csapatokat ki tudunk ütni. Akkor már inkább jövőre első kalapból indulni, bajnokság megnyerésével, vagy az Európa liga megnyerésével. Jobb helyzetből indulunk.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.27. 11:18:04

Engem nem erdekel Xavi akarmekkora jatekos,legenda.Azonnal hoznam Tuchelt!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.10.27. 11:15:48

Rdinho10 írta:
2022.10.27. 11:05:17
el kene felejteni ezt a tili toli forgolodos semmit mert jovore mi lesz?!
ez a lényeg, de nemhiszem hogy bekövetkezik.
hihetetlen hogy nem veszik észre hogy ennek lefőtt a kávé.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.10.27. 11:15:18

Kreatív középpálya nélkül komoly sikerekre esélytelenek vagyunk. Gyakorlatilag valamirevaló helyzet nélkül, kapura tartó lövés nélkül zártuk a meccset. Nem az itt a baj, amit egyesek hangoztattak, hogy nem lőjük be a helyzeteinket. A baj az, hogy ki sem tudjuk őket alakítani, el sem jutunk odáig. Teljes volt a tanácstalanság tegnap is. Ahogy a Madrid ellen is, 30 méterre a kapujuktól már megállt a tudomány. A támadójátékot a teljes ötlettelenség, felkészületlenség jellemzi, semmilyen minta, elképzelés nem rajzolódott ki sajnos tegnap sem.

Védekezésben pedig az ősrégi hibák, túlságosan feltolt védelem, játszi könnyedséggel lehet a hátunkba kerülni, és roppant szellős, kényelmes 1 vs 1 elleni védekezés. Ez a Madrid ellen is látható volt, hogy az orrunk előtt tologatták a labdát. Rossz indítás után kisodródott a támadásuk, aminek így vége kellett volna, hogy legyen, de olyan simán tologatták a védőink előtt a labdát, hogy azt rossz volt nézni. Balde is a harmadik gólnál... Nem lehet ekkora területet hagyni az ellenfélnek. Amíg a védekezést nem veszik komolyan a klubnál, addig nem fogunk komoly eredményt elérni. Pedig micsoda védőink voltak anno. Nadal, Koeman, Puyol, Marquez - akiben olykor benne volt a hiba, de a legpengésebb megoldások is -, ehhez képest botrány, amit Balde meg Kounde műveltek tegnap (is).
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.27. 11:05:17

Szerintem csak szimplan kiderult az elmult par meccsen,hogy ez a keret alkalmatlan komoly sikerekre…varhatunk itt eveket,de Dembele akkor is buta marad,Gavi akkor sem lesz Iniesta…szanalmas teljesitmeny ,ha ures kapu lett volna a Munchennel akkor sem lovunk golt ,ez a szomoru.Hugyos spanyol ligaba max jok lehetunk,ha a madridnal leserul a fel keret.el kene felejteni ezt a tili toli forgolodos semmit mert jovore mi lesz?! Konferencia liga?! Aa hagyjuk is
Ja meg ami feltunt,h mi futni sem tudunk kb,nagyon messze vagyon a top focitol,europa liga?!:D hagyjuk mar ,jon egy hajtos csapat azt onnan is repulunk.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.10.27. 10:59:22

visca el barca írta:
2022.10.27. 10:50:32
új játékosok ide vagy oda, xaviball meg miegyebek, el kellene fogadni, hogy jelenleg egy manchester utd szintjén vagyunk. sokan a bajnoki szerepléssel takaróznak, de lássuk be, a la liga egy rém gyenge bajnokság, kb mint a francia liga.
En tartom, hogy nevek alapjan ez a keret europa top 10. Mas jellegu gondok vannak itt.
PSG, Bayern, City, Lpool, RM naagyon max Chelsea ami jobb nevek teren. Oriasi blama a kieses....es felelos nyilvan megint nem lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.27. 10:50:32

új játékosok ide vagy oda, xaviball meg miegyebek, el kellene fogadni, hogy jelenleg egy manchester utd szintjén vagyunk. sokan a bajnoki szerepléssel takaróznak, de lássuk be, a la liga egy rém gyenge bajnokság, kb mint a francia liga.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7257
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.27. 10:30:09

daffy írta:
2022.10.27. 10:23:01
bence0330 írta:
2022.10.27. 10:18:03
Én továbbra sem értem, miért nem fér meg a két vélemény egymás mellett.
Bőven megfér :)
Isten ments,hogy meg akarjalak győzni vagy hogy azt gondoljam,hogy te tévedsz. Csak szimplán úgy éreztem,hogy mindenre van/lesz kifogás és ezzel nem értek egyet.
Persze, a nagy képben ez teljesen igaz. Kb most Novaprospekt foglalta össze szerintem a helyzetet, igazi top csapatként ez nem számított volna. Most, amikor így ide-oda billegünk, akkor igen. Sajnos ezen is múlt, pedig nem kellett volna, nem vagyunk elit csapat még, főleg nem a BL-ben.
A fiatalságra amúgy én sem fognám, Baldé volt a legjobbunk, Dembélé és DJ húztak még valamennyire, Gavi nem játszott, és Fati-Raphinha-Ferrán tini/újakként még egészen jó dolgokat csináltak az utolsó 20 percben, mármint a tegnapi meccshez képest jókat. :D Helyzetecskéket kialakítottak. Pedri meg Xavi hibája volt, hogy gyenge volt, mert rotálás nélkül hullafáradt volt, és amúgy sem fekszik neki annyira ez a kevert balszélső poszt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.10.27. 10:23:01

bence0330 írta:
2022.10.27. 10:18:03
Én továbbra sem értem, miért nem fér meg a két vélemény egymás mellett.
Bőven megfér :)
Isten ments,hogy meg akarjalak győzni vagy hogy azt gondoljam,hogy te tévedsz. Csak szimplán úgy éreztem,hogy mindenre van/lesz kifogás és ezzel nem értek egyet.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1978
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.27. 10:18:48

sajnos ez ennyi, jelenleg ezt tudjuk, egy mostani MU, Spurs szintű csapatunk van, amely ki-ki meccset játszik az Interrel (és alulmarad), egy valódi topcsapat meg simán átgázol rajtunk. Nem lesz ez mindig így, de jelenleg így van, pedig jó pár játékosunk a keretben jóval többre hivatott ennél.

A VAR valóban cumiztatott minket párszor, de azért sztem a szívére teheti mindenki a kezét, egy RM-mel, Bayern-nel, City-vel, Poollal mindannyian tudjuk, h ez nem történik meg, megtalálják a módját, h így is hozzák a meccseket. Mi meg nem vagyunk ezen a szinten. Az EL-re jók leszünk, Busi, Robi, Piqué úgyis szállingóztak mostanság vissza a kezdőbe, na ők pont oda valók.

annyit tudunk, h szorgalmasan felporszívózzuk a Getaféket a La Ligában, és a bajnokságot behúzzuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7257
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.27. 10:18:03

daffy írta:
2022.10.27. 10:13:37
bence0330 írta:
2022.10.27. 09:49:34
...
Kaput eltaláló lövések 0-7. Nincs VAR,nincs kifogás,nincs foci.
Kifogás mindig mindenre van. Az élet minden területén. Fiatal a csapat? Aztán majd öreg lesz,az se jó. Ha évek óta torokra megy a bré,akkor az embert nem nyugtatja,hogy de csak azért mert... nem,akkor is torokra megy a bré. Előre elköltötte a csapat a világ minden pénzét,emiatt sikerre lenne kényszerítve. Kötelező lett volna egy City,PSG,Real,Barca csoportból is a továbbjutás,mert kell a bevétel. Tavaly ez csak szimplán ciki lett volna,idén ez k.va nagy gond. Értem,hogy rá lehet fogni a 4 forduló utáni vereséget a bíróra,fiatalságra,sérültekre,új edzőre,magas páratartalomra. Azt gondolja valaki,hogy másnál nincs probléma? Bayernben is 3 kezdőjátékos volt sérült és Lewa elhagyta a csapatot. Mégis a kapusuk kiment wc-re,meg ivott 2 kávét,mert a semmiért kapta a fizetését. Ez blama. És ez nem csak a játékosok és Xavi sara,bőven benne van Laporta,mert ugyan neki köszönhető,hogy névre jó a csapat,de az is,hogy kényszer a győzelem.
Én továbbra sem értem, miért nem fér meg a két vélemény egymás mellett. Ha tolószékes/vak vagy, akkor is élhetsz remek életet, lehet remek munkád, csodálatos párod, de attól még ordas kamu lenne azt mondani, hogy nem hátráltatta az illetőt rajta nem múló, külső körülmény, és nem sokkal nehezebb a dolga.
Persze, hogy blama, és persze, hogy továbbmehettünk volna így is. A mostani BM meccset szerintem hagyjuk, senki számára nem volt tét, mi meg kaptunk 8 különbözú mélyütést előtte úgy, hogy amúgy is elég roskatagok voltunk. Hog nem ez a reális kép, az tuti, mert ezzel a játékkal a Bilbaótól 4-0-ra kaptunk volna ki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.10.27. 10:13:37

bence0330 írta:
2022.10.27. 09:49:34
...
Kaput eltaláló lövések 0-7. Nincs VAR,nincs kifogás,nincs foci.
Kifogás mindig mindenre van. Az élet minden területén. Fiatal a csapat? Aztán majd öreg lesz,az se jó. Ha évek óta torokra megy a bré,akkor az embert nem nyugtatja,hogy de csak azért mert... nem,akkor is torokra megy a bré. Előre elköltötte a csapat a világ minden pénzét,emiatt sikerre lenne kényszerítve. Kötelező lett volna egy City,PSG,Real,Barca csoportból is a továbbjutás,mert kell a bevétel. Tavaly ez csak szimplán ciki lett volna,idén ez k.va nagy gond. Értem,hogy rá lehet fogni a 4 forduló utáni vereséget a bíróra,fiatalságra,sérültekre,új edzőre,magas páratartalomra. Azt gondolja valaki,hogy másnál nincs probléma? Bayernben is 3 kezdőjátékos volt sérült és Lewa elhagyta a csapatot. Mégis a kapusuk kiment wc-re,meg ivott 2 kávét,mert a semmiért kapta a fizetését. Ez blama. És ez nem csak a játékosok és Xavi sara,bőven benne van Laporta,mert ugyan neki köszönhető,hogy névre jó a csapat,de az is,hogy kényszer a győzelem.

ui: tegnap a bayern átlagéletkora volt a kevesebb
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2022.10.27. 10:20:17-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7257
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.27. 10:10:17

csababarca írta:
2022.10.27. 10:01:23
Az első meccsen az első félidőben voltunk méltó ellenfelei a BM-nek, sőt jobbak is voltunk. Az első gól után vége lett a dalnak, elvesztettük a fonalat.
Kb 5-10 percre, igen, ezen pl. majd javítani kell, mert nem fér bele. Aztán megint mi voltunk a jobbak, vagy akkor maradjunk abban, hogy egyenrangúak, volt még két ordító ziccerünk utána is, és ezen kívól is sok támadásunk, nekik meg kb momentumuk sem. Hogy nem fociztak le minket, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.27. 10:01:23

Az első meccsen az első félidőben voltunk méltó ellenfelei a BM-nek, sőt jobbak is voltunk. Az első gól után vége lett a dalnak, elvesztettük a fonalat.
CSak azért javítom, mert így születnek ezek a fals dolgok általában, addig hangoztatjuk a ferdítést, hogy végül igazsággá válik.

Nyilván közrejátszott, hogy csalódottak lettek a játékosok, bár nem tudom mire számítottak egyébként, hogy a Plzen csodát tesz?

@Andris, én értem nagyjából mire utalsz a tini alatt, lehet tapasztalatlanság lenne a jobb szó.
Ami részben igaz, de Pedri már elég sok meccset játszott, válogatottban is, Gavi is alapember ott, tehát nem nullkilóméteres beugrósok.
Tehát Pedrit semmiképp se venném ide.

Többi játékos akiket felsoroltál igaz, de ott mondjuk EG-nél képességbeli problémák vannak, igen komolyak, ezeket rutinnal se biztos, hogy lehet leplezni.

Baldé meg egyébként kb a legjobbunk volt tegnap is, a megilletődöttség pont nem a tiniken látszott ezen a BL csoportkörben sem.
Igen, pont azok csődöltek be, akiknél a rutin van, mentálisan és játékban is. Ez a probléma főleg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.10.27. 09:59:32

kicsit tisztább fejjel:

egyszerűen már képtelen vagyok pozitívumokat, vagy bármi reménykeltőt találni ebben az egész csapatban

nekem senki nem fogja tudni eladni, hogy 84 ezer szurkoló előtt az a játék és hozzáállás, amit tegnap letettek hazai pályán a gyepre, elfogadható

hogy egyiket se motiválja az, hogy ezek a germán retkek xedszerre is a pofánkba röhögnek és 40%-on taknyosra szptnak a saját stadionunkban, én ezt nem tudom elfogadni

jött szembe 3 csapat, aki nem ugatja a futballt és rögtön beáraztak minket úgy, hogy villanásokon kívül semmit nem tudtunk nyújtani, totálisan reális a BL kiesés, meg a második helyünk is a ligában

egyszerűen nem látok semmi koncepciót az egész csapatban

vezér egyáltalán nincs a pályán, évek óta, a bohóckapitányok sosem voltak vezérek, tegnap buszkecc nyakára húztam volna legszívesebben a szalagot

komolyan nem tudom, mi tudná kirántani ezt a csapatot ebből az évek óta tartó, mélységben fulladozásból, de ez a szezon is egy szégyen és erre a tegnapi meccs feltette a koronát

btw Balde üde színfolt volt tegnap, Bellerín meg az x. példája, hogy miért nem jó más csapatok kukáiban turkálni

minden esete sempre Barca! <3
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Válasz küldése