Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.10. 19:11:39

Van egy olyan érzésem hogy ma nagyon a Barsza ellen fognak fújni.Sajnos a fel csapatunk veszélyben van a sárgák miatt.Ne legyen igazam,de nagyon kíváncsi leszek a játékvezetésre.
Okoska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2024.04.10. 18:03:54

Ne legyen igazam, de szerintem el fogják izgulni
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.10. 16:43:05

Vegre eljott ez a nap.En is bizakodo vagyok,Mbappet le kell venni es nagy problema nem lehet.Sztem vini jateka kiszamithatatlanabb es gyonyoruen levette Araujo.En ot raknam ki Mbappera,Kounde lassu lesz hozza.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.10. 15:54:18

Én azt gondolom,hogy a pihenő jót tett és egy fejben friss,labdat birtokolni képes csapatot várok. Ha tudjuk hozni a játékunkat (és a PSG is a pozicios játékra helyezi a hangsúlyt ) akkor jó eredményt lehet elérni. Idegenben jó az iksz alapon,túlzott kockázatot se kell vallaljunk. Jó formában is a csapat,nem tudnak nekünk gólt rúgni csapatok hetek óta és ez mindig egy jó alap a sikerhez. Bizakodó vagyok
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.10. 15:25:04

bence0330 írta:
2024.04.10. 14:43:01
Feast4 írta:
2024.04.10. 14:30:34
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Hasonlóan látom, bár szerintem valós esély van, egyszerűen csak kisebb, mint nekik. Nálunk sok a "ha". Ha Yamal végre jó napot fog ki kb másfél hónap csendesség után, HA Lewy jó napot fog ki, HA Gündogan jó napot fog ki, és HA Raphinha hozza a szokásos darálós formáját, akkor azért megvan bőven a támadósorunk az övékkel szemben, ahol az egyik szélen egy olyan játékos rohangál, aki egy darab gólt szerzett minden sorozatban. (Itt mondjuk már nagyon mosolyogtam kínomban az interjúknál, hogy sírunk utána az interjúkban az 1 góljával, és jórészt miatt esélyesebb a PSG... :D Xavi nagyon-nagyon szerelmes belé...) Sőt, talán még jobbak is lehetünk ott. De sok a "ha". Persze ez náluk is igaz, HA Mbappét meg tudjuk fogni, legalább nagyrészt, akkor azért bajban lehet az a támadósor.

Középcsatár poszton meg elég gyengék, még a kicsit kiöregedett, kicsit stílusidegen Lewyhez képest is elég jelentősen. Ramos lőtt 8 gólt a ligában, egyet sem a BL-ben, Kolo Muani lőtt 6 gólt a ligában, 1-et a BL-ben. Akármelyik áll be, nem egy gólgyáros. Persze ahogy nézegettem az összefoglalókat, LE tesztelgetett a hetekben 4-4-2-t is, akkor a két francia kezd majd.

A középpályán szerintem egyértelműen erősebbek ők, ha Chris felépül, akkor nem egyértelműen, csak valamennyivel.

Kb kétszeres oddsot raknak a bukik a mai napon ránk, a továbbjutásnál olyan nagy különbség amúgy nincs.

A két edzőn is sok fog múlni persze, ezt nem lehet előre tudni, Xavi nagyobb eséllyel követhet el hibát, de szokott nagyokat is meccselni nagyobb edzők ellen, szóval ki tudja. Meg a mentalitáson is, én helyesnek vélem azt, amit a médiából érzem, minden játéosunk azt mondogatja, hogy egy picit esélytelenebbek vagyunk, de nekik megyünk rendesen.
Xavi talán annyival van nagyobb hátrányban, hogy sokkal korlátozottabbak a lehetőségei. Így is sok játékosunk nem a posztján játszik, taktikailag nem egyszerű változtatni a pályán, cserékkel pedig komoly minőségi romlás lehet.
Ahogy írtad is, leginkább a középpályára igaz. Egy Gavival,Pedrivel, 100 %-os Frenkievel (aki még az se biztos, hogy egyáltalán játszhat) és Christensennel más lehetne a helyzet, de amíg nekünk egy SR, Casádo, Romeu a variációs lehetőség, addig ott a kp minden pozíciójába egy olyan játékos van aki szinte a kezdőbe beférne.
És ez nem csak taktikai variácók lehetőségét teremtik meg, hanem bármikor lehet frissíteni. Nekünk a legbiztosabb pontunk a 33 éves Gündogan, akinek már 3500 perc van a lábában (és nem is tudjuk igazán abban a pozícióban játszatni, ami a legjobban fekszik neki).
A PSG nem egy spanyol kis -középcsapat akit felőrlünk a végére, hanem fordítva történhet.
Bár már közel sem abban a formában vannak, mint a csoportmeccsek alatt, de ha a Dortmundnak, Milannak, Newcastle-nek sikerült őket megfogni, akkor nekünk se lehet akkora feladat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 14:43:01

Feast4 írta:
2024.04.10. 14:30:34
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Hasonlóan látom, bár szerintem valós esély van, egyszerűen csak kisebb, mint nekik. Nálunk sok a "ha". Ha Yamal végre jó napot fog ki kb másfél hónap csendesség után, HA Lewy jó napot fog ki, HA Gündogan jó napot fog ki, és HA Raphinha hozza a szokásos darálós formáját, akkor azért megvan bőven a támadósorunk az övékkel szemben, ahol az egyik szélen egy olyan játékos rohangál, aki egy darab gólt szerzett minden sorozatban. (Itt mondjuk már nagyon mosolyogtam kínomban az interjúknál, hogy sírunk utána az interjúkban az 1 góljával, és jórészt miatt esélyesebb a PSG... :D Xavi nagyon-nagyon szerelmes belé...) Sőt, talán még jobbak is lehetünk ott. De sok a "ha". Persze ez náluk is igaz, HA Mbappét meg tudjuk fogni, legalább nagyrészt, akkor azért bajban lehet az a támadósor.

Középcsatár poszton meg elég gyengék, még a kicsit kiöregedett, kicsit stílusidegen Lewyhez képest is elég jelentősen. Ramos lőtt 8 gólt a ligában, egyet sem a BL-ben, Kolo Muani lőtt 6 gólt a ligában, 1-et a BL-ben. Akármelyik áll be, nem egy gólgyáros. Persze ahogy nézegettem az összefoglalókat, LE tesztelgetett a hetekben 4-4-2-t is, akkor a két francia kezd majd.

A középpályán szerintem egyértelműen erősebbek ők, ha Chris felépül, akkor nem egyértelműen, csak valamennyivel.

Kb kétszeres oddsot raknak a bukik a mai napon ránk, a továbbjutásnál olyan nagy különbség amúgy nincs.

A két edzőn is sok fog múlni persze, ezt nem lehet előre tudni, Xavi nagyobb eséllyel követhet el hibát, de szokott nagyokat is meccselni nagyobb edzők ellen, szóval ki tudja. Meg a mentalitáson is, én helyesnek vélem azt, amit a médiából érzem, minden játéosunk azt mondogatja, hogy egy picit esélytelenebbek vagyunk, de nekik megyünk rendesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.10. 14:34:16

NovaProspekt írta:
2024.04.10. 09:56:52
Nem tudom, mi lesz este, de sajnos ott van az a tény, hogy kb. a fél csapatunk eltiltathatja magát a visszavágóról, ha sárgát kap. Köztük Araújo, De Jong, Yamal, Christensen. Az UEFA kirakatcsapata ellen játszunk, így nehezen tudom elképzelni, hogy ha olyan szituáció áll elő, akkor majd "nem úgy látja" a bíró, hogy jár a sárga.
Igazából a Yamal-Araujó páros miatt aggódok nagyon. Ráadásul Frenkie és Chris nem is biztos, hogy kap egy egész meccset, főleg előbbinél egyre biztosabb. Az uru sajnos jobb oldali belső védő így sokat fog Mbappéval találkozni és nem is annyira a hideg fejéről híres, Yamal pedig még nagyon fiatal, rutintalan, bármikor benne van egy sárga a játékában és taktikai szabálytalanságokat sem csinálhat, ráadásul ők ketten azok, akik stratégiailag is talán a legfontosabbak.

De próbálom optimistán felfogni a dolgot és a Lucas Hernandez-Skriniar-Ugarte trió is veszélyben van, főleg az utóbbi kettő lenne hatalmas érvágás nekik.

A védősoron kívül szerintem megtippelhetetlen a felállás. A kp-n talán Gündogan az egyetlen akit biztosra lehet mondani. De Jong - Christensen állapota még kétséges, elől Yamalon és Lewandowskin kívül is teljes homály. Lehet, hogy Raphinha lesz visszavonva, hogy besegítsen a védekezésben, és segítse a támadást Gündogan helyett. esetleg Felix amolyan félterületben. Előbbi esetben nagy a veszélye, hogy a bal oldalunk átjáróház lesz, ha Cancelonak kell bejátszani az egész oldalt plusz semlegesíteni Dembelét, Felix-szel viszont Mbappénak lehet nagyobb tere, aztán lehet fel lesz dobva egy 4-3-3.

Zaïre-Emeryre viszont kíváncsi leszek. Rengeteg problémát lehet képes okozni.

A lényeg, hogy ne las palmasi helyzetkihasználásunk legyen, mert nem hiszem hogy sok lehetőségünk lesz, a védelem meg álljon a lábán.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.10. 14:30:34

NovaProspekt írta:
2024.04.10. 09:56:52
Nem tudom, mi lesz este, de sajnos ott van az a tény, hogy kb. a fél csapatunk eltiltathatja magát a visszavágóról, ha sárgát kap. Köztük Araújo, De Jong, Yamal, Christensen. Az UEFA kirakatcsapata ellen játszunk, így nehezen tudom elképzelni, hogy ha olyan szituáció áll elő, akkor majd "nem úgy látja" a bíró, hogy jár a sárga.
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.10. 09:56:52

Nem tudom, mi lesz este, de sajnos ott van az a tény, hogy kb. a fél csapatunk eltiltathatja magát a visszavágóról, ha sárgát kap. Köztük Araújo, De Jong, Yamal, Christensen. Az UEFA kirakatcsapata ellen játszunk, így nehezen tudom elképzelni, hogy ha olyan szituáció áll elő, akkor majd "nem úgy látja" a bíró, hogy jár a sárga.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.10. 07:46:22

Rendesen izgulok már az esti párharc miatt.

Aggódom kicsit Mbappé személye miatt, remélem sikerül semlegesíteni.

Igazából nekem már ez is extra, hogy az elődöntőért játszunk, ha nem lesz megalázó vereség, én már elégedett leszek.

Visca! [-o<
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 00:41:00

Amúgy nincs valami protokoll terrorfenyegetettség esetén? Semleges helyszínen lejátszani a meccset pl? Kicsit ez azért rizikósnak hangzik, főleg, hogy nem egy random betelefonáló helyezte kilátásba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.09. 16:04:50

MessiNeymarSuarez írta:
2024.04.09. 15:02:31

Hakimi az odavágóra eltiltott, illetve Mukiele is kérdéses hogy felépül, szóval valószínűleg Marquinhos lesz azon az oldalon.

Remélem nem görcsölünk rá Mbappéra, és az egész védősor fel lesz rájuk készítve, nem kizárólag egy embert állítunk rá. Nem is tudom melyik meccsen volt mikor már szinte legyintettünk Viniciusra hogy Araujo úgyis leszedi a pályáról mint eddig mindig, aztán kamilláztunk mikor meccs közben átkerült másik posztra és Araujo a közelében sem volt.(Vagy az talán a nyertes Clasico utáni MU meccsen volt Rashforddal? Már összemosódik)
Nála szerintem amúgy is várható a helycsere meccsközben, Dembele meg biztos hogy fel lesz tüzelve a volt csapata ellen, rá is vigyázni kell, őt ismerjük már hogy képes hónapokig elbotlani a labdában hogy utána megszállottan egy GOAT Messi performanszot nyomjon mint anno a Chelsea ellen.


Kemény meccs lesz, remélem Christensen teljesen felépült, Cubarsi kipróbálását VKP-ként én is hiányolom a bajnokin.
Annak a ténynek a tudomásában meg különösen nagy lesz a tét hogy a győztes az elődöntőben a Dortmund-Atleti győztesét kapja akiket nem szabad lebecsülni, de előzetesen jóval reálisabb a döntő elérése mintha egy City-Bayern-Arsenal-Real várna az elődöntőben.
Ha Xavi nem vét hatalmas hibákat, és végig egyenrangú ellenfelei leszünk a PSG-nek akkor eredménytől függetlenül elégedett leszek.Remélem nem akarja a kétes formájú De Jongot belepasszírozni a kezdőbe úgy hogy sárgaveszélyben is van és nélküle lendületesebb is a csapat.
Ez mindenképpen jó hír, viszont Marquinhosnak egyáltalán nem idegen a jobb oldal, így túl sokat nem vesztenek, csak így felvetődik Skriniar párja. Ha Kimpembe valóban sérült, szerintem Pereirát teszi be, bár a Soci ellen megadta Beraldonak az esélyt, de nagyon kölyök és rutintalan még egy ilyen meccsre, nem biztos, hogy Lucho megkockáztatná. Lucas Hernandezt pedig 100 %, hogy nem veszi le Yamalról.

Az a MU ellen volt. Nem is volt normális ten Hag, hogy a baloson kezdette, mivel egyértelmű volt, hogy azt az oldalt töltöttük fel, középen meg a jobb szélen pedig akkor ment el amikor akart, ráadásul az egész támadószekcióban otthonosan mozog.
Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy akkor magasan ő volt a világ legjobb/legjobb formában lévő támadója, számokban és játékban is verte a Haaland Mbappé duót, aztán 2-3 hét múlva ki is fújt.

Dembélé valahogy nem az a típus, aki ilyen helyzetben előlépne, a hátára venné a csapatot, főleg a BL-ben. A csoportban is ugyanez volt. Mikor Mbappé nem vitte a csapatot Dembélé még halványabb volt. Bár a kettő lehet, hogy összefügg.

Most néztem meg és Skriniarnak, Lucas Hernandeznek, Ugartenak szintén 2 sárgája van. Ráadásul mindhárom védekező/védekező típusú játékos, Yamal a franciát könnyedén kisárgázhatja és egy belső védőnek sem könnyű eltiltás-veszélyben játszani.
(bár a keretük mélysége miatt sokkal könnyebben orvosolhatják mint mi)
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.04.09. 15:25:29

Sajnos védekezésre kényszerülünk érzésem szerint az egész meccsen, ezt Xavi összeállítása is sejteti. Egy döntetlenben kiegyeznék.
Cancelot (is) simán lefutja Dembelé, ezért nem kéne hagyni, hogy szabadon átvegye a labdát. Cancelo megelőző szereléseiben bízok Dembelé ellen, de biztos szükség lesz Cubarsi besegítésére is.
A másik oldalon Koundénak csak Araujoval párban van esélye Mbappét megállítani, ezért aztán Christensen kénytelen lesz majd hátul az utolsó sorban védekezni.
A középpályán maradó Gündogan-De Jong-Raphinha hármasunk leginkább a labdaszerzéssel lesz elfoglalva .
Elöl Yamal egyéni játékával remélem meglepetést fog okozni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.09. 15:02:31

Chino írta:
2024.04.09. 13:30:00

Kizárt dolognak tartom. Szerintem még nem is játszott ott soha, max. a kezdeti éveiben. Nem lehet véletlen, pedig lehetőség szerint lehetne ott nyomatni, Dembélé simán lehozza a balszélt is. Legalábbis annyi biztos, hogy sokkal többet veszítenének ha ő egy kényszerposzton és nem a legerősebb pozícióiban lenne
Semmi értelme nem lenne ilyennel próbálkozni, plusz Cancelo se olyan béna védekezésben, hogy mindig átfutkosna rajta, Dembélével még nehezebb dolga is lesz, mint Mbappéval.

Az egyedüli kérdés inkább az, hogy a balszélen vagy középen lesz-e, bár előbbit tartom sanszosabbnak, mert Barcola ki tudja milyen formában tér vissza (ha egyáltalán addig visszatér) más meg nem igazán alkalmas. Én egy Mbappé-Kolo Muani-Denbélé trióra tippelek nem nagy kockázatvállalással.

De azt is el tudom képzelni, hogy nem lesz akkora döntő faktor, mint azt előzetesen szinte mindenki várja. Az se jó ha túlságosan rágörcsölünk.
A Napoli ellen is Kvara volt a legnagyobb félelem. Nem csak a Barca szurkolóknál,, de mindenhol őt tartották kulcsembernek, hogy majd rendre elszalad a szélen, akkora cselgép. (ami nagyjából igaz is) Erre a két meccs alatt egyszer sem sikerült Koundét átjátszania, gyakorlatilag láthatatlan volt..
Nyilván nem ugyanaz a kategória, és a francia biztos sok gondot okoz majd, de a szituáció lehet hasonló.

Én a védősoruktól is tartok, az bivalyerős. Hakimi-Marquinhos-Skriniar-LH, ha nem is veri a miénket, de nagyon ott van.


Ami különösen pikáns lesz az a Yamal - Zaire-Emery "párharc". A világ két talán legtehetségesebb tinije közül ki lesz az aki inkább maradandót alkot..


Hakimi az odavágóra eltiltott, illetve Mukiele is kérdéses hogy felépül, szóval valószínűleg Marquinhos lesz azon az oldalon.

Remélem nem görcsölünk rá Mbappéra, és az egész védősor fel lesz rájuk készítve, nem kizárólag egy embert állítunk rá. Nem is tudom melyik meccsen volt mikor már szinte legyintettünk Viniciusra hogy Araujo úgyis leszedi a pályáról mint eddig mindig, aztán kamilláztunk mikor meccs közben átkerült másik posztra és Araujo a közelében sem volt.(Vagy az talán a nyertes Clasico utáni MU meccsen volt Rashforddal? Már összemosódik)
Nála szerintem amúgy is várható a helycsere meccsközben, Dembele meg biztos hogy fel lesz tüzelve a volt csapata ellen, rá is vigyázni kell, őt ismerjük már hogy képes hónapokig elbotlani a labdában hogy utána megszállottan egy GOAT Messi performanszot nyomjon mint anno a Chelsea ellen.


Kemény meccs lesz, remélem Christensen teljesen felépült, Cubarsi kipróbálását VKP-ként én is hiányolom a bajnokin.
Annak a ténynek a tudomásában meg különösen nagy lesz a tét hogy a győztes az elődöntőben a Dortmund-Atleti győztesét kapja akiket nem szabad lebecsülni, de előzetesen jóval reálisabb a döntő elérése mintha egy City-Bayern-Arsenal-Real várna az elődöntőben.
Ha Xavi nem vét hatalmas hibákat, és végig egyenrangú ellenfelei leszünk a PSG-nek akkor eredménytől függetlenül elégedett leszek.Remélem nem akarja a kétes formájú De Jongot belepasszírozni a kezdőbe úgy hogy sárgaveszélyben is van és nélküle lendületesebb is a csapat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.09. 14:51:07

bence0330 írta:
2024.04.09. 13:48:15
Én Yamalban látom a kulcsot. Az előző két BL meccse nagyon gyenge volt, de nem a saját hibájából, addigra nyírtuk ki. De akkor nem kellett annyira, megvoltunk. Most volt tíz napja, szerintem rendben lesz. Ha igen, akkor nekünk is brutál támadóhármasunk lesz, ha nem, akkor ott hátrányban vagyunk. És nem is csak ezért, hanem Mbappé miatt is. A Napoli első meccsén akadálytalanul ment át azon az oldalon a második félidőben, mert a gyerek már sétálni tudott csak, és a második meccsen is volt néha ilyen gond. Ez is kulcs lesz, mert hihetetlenül jól tud amúgy védekezni, ha épp fitt. És akkor ő besegít majd az amúgy is beton Koundé/Ara(?) párosnak Mbappé ellen. És akkor az egy nagyon pengén védekező oldal lesz. Szóval szerintem az ő fizikai állapota kulcskérdés lesz, már ha amúgy a csapat olyan jó lesz amúgy, mint a Napoli ellen volt.
Christensen a másik kulcs, nem tudom, ő hogy áll jelenleg, a keretben szerencsére ott van, nem tudom, hogy ez mit jelenthet, kezdőtagságot, vagy sem.

A túloldalon gondolom hasonló, Raphinha ha már poszton kívül játszik szegény megint, majd besegít kicsit Cancelonak. A portugál lehet közben elöl is meccsdöntő faktor akár.
Jól jön ez a hosszú pihenő, de ennek azért hátulütője is lehet. Lehet, hogy túlságosan kiesünk a meccsritmusból, nem biztos, hogy egyből úgy fel tudunk pörögni. A PSG játszott egy bajnoki után egy hétre a liga utolsó előttije ellen (otthon) rotációval, a kulcsjátékosok kaptak egy 25-30 percet, mozogtak egyet, aztán 4 nap múlva jövünk mi. Pihenni azért tudtak és megmaradt a ritmus.
Lehet, hogy mi jártunk jobban, de olyan sokkal szerintem biztosan nem.

A Mundo szerint Christensen maga mögött hagyta a sérülését, akár a kezdőbe is kerülhet, De Jong és Pedri sorsa a mai 19 órás orvosi vizsgálattól függ, de inkább Frenkienek van esélye a játékra.

Amire viszont nagyon kell vigyázni a sárga lapok. Olyan emberek hiányozhatnak a visszavágóról, mint Araujo, Frenkie, Yamal. Gündogant leszámítva talán a legfontosabb játékosaink, pluszban még ott van Felix is a veszélyeztetetteknél. Nagyon félek, hogy valaki kilövi magát. Taktikai szabálytalanságokra is figyelni kell, azokat sem lehet büntetlenül elkövetni.

Ha a lapokat megússzák a játékosok, nem sérül le senki és lehozunk egy X-et én már teljesen elégedett leszek. Otthon akkor lesz egy ki-ki meccs szerintem olyan 50-50 %-kal.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.09. 13:48:15

Én Yamalban látom a kulcsot. Az előző két BL meccse nagyon gyenge volt, de nem a saját hibájából, addigra nyírtuk ki. De akkor nem kellett annyira, megvoltunk. Most volt tíz napja, szerintem rendben lesz. Ha igen, akkor nekünk is brutál támadóhármasunk lesz, ha nem, akkor ott hátrányban vagyunk. És nem is csak ezért, hanem Mbappé miatt is. A Napoli első meccsén akadálytalanul ment át azon az oldalon a második félidőben, mert a gyerek már sétálni tudott csak, és a második meccsen is volt néha ilyen gond. Ez is kulcs lesz, mert hihetetlenül jól tud amúgy védekezni, ha épp fitt. És akkor ő besegít majd az amúgy is beton Koundé/Ara(?) párosnak Mbappé ellen. És akkor az egy nagyon pengén védekező oldal lesz. Szóval szerintem az ő fizikai állapota kulcskérdés lesz, már ha amúgy a csapat olyan jó lesz amúgy, mint a Napoli ellen volt.
Christensen a másik kulcs, nem tudom, ő hogy áll jelenleg, a keretben szerencsére ott van, nem tudom, hogy ez mit jelenthet, kezdőtagságot, vagy sem.

A túloldalon gondolom hasonló, Raphinha ha már poszton kívül játszik szegény megint, majd besegít kicsit Cancelonak. A portugál lehet közben elöl is meccsdöntő faktor akár.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.09. 13:30:00

Mascherano14 írta:
2024.04.09. 12:26:42
Arra lehet számítani, hogy Mbappe a számára teljesen idegen jobb szélen kezd, hogy a védtelen bal oldalunkat támadja?
Kizárt dolognak tartom. Szerintem még nem is játszott ott soha, max. a kezdeti éveiben. Nem lehet véletlen, pedig lehetőség szerint lehetne ott nyomatni, Dembélé simán lehozza a balszélt is. Legalábbis annyi biztos, hogy sokkal többet veszítenének ha ő egy kényszerposzton és nem a legerősebb pozícióiban lenne
Semmi értelme nem lenne ilyennel próbálkozni, plusz Cancelo se olyan béna védekezésben, hogy mindig átfutkosna rajta, Dembélével még nehezebb dolga is lesz, mint Mbappéval.

Az egyedüli kérdés inkább az, hogy a balszélen vagy középen lesz-e, bár előbbit tartom sanszosabbnak, mert Barcola ki tudja milyen formában tér vissza (ha egyáltalán addig visszatér) más meg nem igazán alkalmas. Én egy Mbappé-Kolo Muani-Denbélé trióra tippelek nem nagy kockázatvállalással.

De azt is el tudom képzelni, hogy nem lesz akkora döntő faktor, mint azt előzetesen szinte mindenki várja. Az se jó ha túlságosan rágörcsölünk.
A Napoli ellen is Kvara volt a legnagyobb félelem. Nem csak a Barca szurkolóknál,, de mindenhol őt tartották kulcsembernek, hogy majd rendre elszalad a szélen, akkora cselgép. (ami nagyjából igaz is) Erre a két meccs alatt egyszer sem sikerült Koundét átjátszania, gyakorlatilag láthatatlan volt..
Nyilván nem ugyanaz a kategória, és a francia biztos sok gondot okoz majd, de a szituáció lehet hasonló.

Én a védősoruktól is tartok, az bivalyerős. Hakimi-Marquinhos-Skriniar-LH, ha nem is veri a miénket, de nagyon ott van.


Ami különösen pikáns lesz az a Yamal - Zaire-Emery "párharc". A világ két talán legtehetségesebb tinije közül ki lesz az aki inkább maradandót alkot..
Forca Barca!!!!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.09. 12:26:42

Arra lehet számítani, hogy Mbappe a számára teljesen idegen jobb szélen kezd, hogy a védtelen bal oldalunkat támadja?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.09. 00:50:08

Ebben a szezonban 34 meccsen 1 gólt lőtt, a világ szégyene lenne, ha minket meg megleckéztetne.

Remélem, Christensen tudja vállalni a játékot. Ha nem, akkor Cubarsí-t tolnám feljebb, a biztonság kedvéért lehetett volna az előző fordulóban ezen a poszton kezdetni. Egyébként Christensent és Robertót játszatnám a mélységi középpályán, előttük Raphinhát és Gündogant belső támadó középpályásként, a védelem baloldalán Araújót. Az utóbbi időkben megszokott 3-2-4-1-et tartom a legvalószínűbbnek.

Dembelé tud kavarni, de általában belebonyolódik a cselekbe, és elszerencsétlenkedi. Azért az ciki lenne, ha velünk meg kibabrálna, úgy, hogy amúgy körülbelül szökőévente lő gólt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.08. 20:28:00

Erre én is gondoltam, hogy veszélyes lehet. A fickónak van 1 gólja 2200 perc alatt minden sorozatban, ez egy gyengébb középhátvéd statja. De komolyan félek attól, hogy pont most vág kettőt. Annyi, hogy most két remek belső védőnk van, ha Cancelo nem is bír vele, ott van még egy védelmi vonal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.08. 19:37:33

Van egy olyan rossz előérzetem, hogy annyira Mbappe a téma mindig és annyira gólképtelen Dembele, hogy nehogy abba a csapdába essünk, hogy rá nem figyelünk és eldönti a párharcot. Szerintem Cancelo nem fog bírni vele, annyira nem védekezik stabilan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.05. 10:20:34

FcBarcelona1 írta:
2024.04.05. 09:08:24
Az rendben, hogy a jövőre nézve kérdéses lenne a szurkolók részéről De Jong maradása a fizetése és hasznossága ár/érték arány miatt, de ha egészséges, fixen őt kezdetném, mert amellett, hogy sokkal jobb játékos, mint Fermin vagy Roberto, a jelenlegi csapatból még így is ő védekezik legtöbbet a kp-n, és a statisztikák is ezt igazolják.
Nálam Christensen mellett játszana, Gündogan pedig főként a csapat irányítására és a kulcspasszokban tudna koncentrálni.
Persze, hogy jobb játékos, mint a fentiek, de mégis jobban döcög vele a játék. Ez szerintem Barcás sajátosság, mint ahogy Xaviék is klasszissá váltak úgy, hogy BM-ben valószínűleg nem is lettek volna kezdők, Busiról nem is beszélve. Itt van 1-2 olyan skill, ami nagyon fontos lenne a középpályán, és DJ-ban nincs meg, elsősorban a gyors passzjáték, abban ő kifejezetten gyenge, sok idő kell neki mindenhez. Az elmúlt 1-2 hónapban nekem az jött le, hogy jobb volt a középpályánk. Rosszabb semmiképp sem. SR ebben remek, Fermín egész korrekt, bár neki mások a skilljei. Amivel nem lenne sok gond egy angol csapatban, itt viszont igen. De igen, ha duplaszűrőznénk, akkor szerintem is mehetne, de csak akkor, úgy hasznos tud lenni nagyon. Nyolcasként szürke közepes, egyedüli hatosként stresszel, Chris lazán veri hasznosságban.
Amúgy nem lenne baj, ha nem lenne egy rövidpasszos géniusz, ha másban kompenzálná, de előre nagyon keveset ad, nem támadja a kaput, néhány penge hosszú labdája van, és kb ennyi, hátul meg nem elég stabil, csak társsal.
Így, hogy Yamal miatt Raphinha vélhetően megint ilyen félterületes baloldali középpályás-balszélső lesz (az sajna szerintem kizárt, hogy 4-2-3-1-ben kezdjünk, pedig mindig működött idén a meccsek végén), ők ketten megoldják szerintem a kulcspasszokat, ha DJ nem egészséges és duplaszűrőzünk (remélem Chris felépül), akkor Gündogant hátra lehet tenni mellé a labdakihozatalokhoz. Nem ideális, de szerintem beleférne, persze ő feljárkálna mellette, arról a posztról is tud penge körömpasszokat adni a meccsen, csak kevesebbet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.05. 09:08:24

bence0330 írta:
2024.04.02. 18:06:21
Az rendben, hogy a jövőre nézve kérdéses lenne a szurkolók részéről De Jong maradása a fizetése és hasznossága ár/érték arány miatt, de ha egészséges, fixen őt kezdetném, mert amellett, hogy sokkal jobb játékos, mint Fermin vagy Roberto, a jelenlegi csapatból még így is ő védekezik legtöbbet a kp-n, és a statisztikák is ezt igazolják.
Nálam Christensen mellett játszana, Gündogan pedig főként a csapat irányítására és a kulcspasszokban tudna koncentrálni.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.05. 08:30:56

baas11 írta:
2024.04.05. 07:28:12
Kivancsi vagyok h Mbappe “őrzését” kire bízza vagy legalabb is mi a terve Xavinak…. elvileg nincsenek rossz opciói jelenleg szerencsére !

Az utóbbi időben a jobb szelt gyakorlatilag zárolta es top formában levő de nem túl villámgyors viszont honfitárs Koundera…. vagy kiadja az embervadasz Araujonak es meg cseréli őket !?

+ Yamal vagy Raphinha hatra segítséggel !?
Nagyjából a védőink hozzászokhatnak majd Mbappe őrzéséhez. Szinte 100 %, hogy jövőre Madridban fog kikötni. :-(
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.04.05. 07:28:12

Kivancsi vagyok h Mbappe “őrzését” kire bízza vagy legalabb is mi a terve Xavinak…. elvileg nincsenek rossz opciói jelenleg szerencsére !

Az utóbbi időben a jobb szelt gyakorlatilag zárolta es top formában levő de nem túl villámgyors viszont honfitárs Koundera…. vagy kiadja az embervadasz Araujonak es meg cseréli őket !?

+ Yamal vagy Raphinha hatra segítséggel !?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése