Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.05.02. 10:47:23

Az eredménnyel több, mint elégedett vagyok. A mutatott játékunk nekem azért egy kicsit csalódás volt így hazai pályán.
A meccsnek voltak olyan periódusai, amikor csak pillanatokra tudtuk megtartani a labdát. Agyvérzés közeli állapotba kerültem kb. 10-szer, amikor épphogy visszaszereztük a bogyót, valamelyik középpályásunk meg már el is szórta...
Azért ha egyenként sorra veszem, hogy ki hogyan játszott sok jó teljesítmény van, csak valahogy a csapatjáték nem úgy működött ahogy kellene.
No mindegy azért néha nekünk is lehet szerencsénk, és a BL-hez az kell a legjobban, szóval ne legyek már elégedetlen. :mrgreen:
Azért az utolsó gólhelyzet hagyott némi hiányt bennem, de ha még azt is beverjük az már szinte pofátlanság lett volna...
Szóval a lényeg: a végeredmény nem tükrözte a két csapat közti különbséget, de legyen ez az ő bajuk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.02. 10:29:23

Amúgy az elmúlt években nem tudom, jött-e szembe a mostani Pooltól erősebb ellenfél. Maximum némelyik el clásico előtt éreztem hasonló parát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.02. 10:28:43

Néha az agyvérzés szélén álltam, mikor hazai pályán vissza álltunk védekezni, főleg a 2. félidő elején. Szinte végig a felezőig feltolt védelemmel játszott a Pool, igazából azt a játékot kaptam tőlük amire számítottam. Amire viszont nem, hogy kihúzzuk a meccset bekapott gól nélkül.

Nagyon jó eredmény ez, de még azért nem lefutott, az első gólunkig nem is fogok tudni megnyugodni, mert azért láttuk korábban is, hogy hamar eltud olvadni a 3 gólos előny, pláne ha korán bekapunk egyet.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.05.02. 10:26:21

1 gólt lövünk akkor 5 kell a poolnak :D de ha mondjuk 4-et kapunk akkor is tovább mentünk...
1 gólt muszáj lesz lőni!!! Messinek hány gólja van így válogatott...stb mindent összevetve?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ronal.10 2019.05.02. 10:36:19-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.02. 10:09:11

fantasztikus meccs volt! minden pillanata izgalmas élvezetes és magas színvonalú.a Levante elleniből csak annyi az analógia, hogy ott is győztünk na de a hogyan?!
hogy mire lesz elég? nos a tegnap látottak alapján nem tudom elképzelni, hogy nem lövünk egyet legalább, azután pedig azt hogy ötöt kapjunk - a többit majd hozza az élet.
visszagondolva az előzetes várakozásomra, nem vártam 3:0 -t ez tény. igazából a már fentebb említett Levante elleni meccs és az ő 5:0 -ás meccsük "kavart" meg de tudtam, hogy a Barcában van annál klasszissal jobb meccs is (és ezt le is írtam) ami a csapatrészeket illeti a védelmüket az idénybeli kapott gólok alapján jobbnak gondoltam, tegnap viszont ez éppen. hogy tévedésnek bizonyult ők beszedtek hármat mi egyet sem -mondhatjuk: itt nincs miről beszélni. Középen amit gondoltam az igaz, összességében mi annyival voltunk jobbak a pálya közepén, hogy jórészt Messi is ott játszott.
a támadó harmadunkat jobbnak gondoltam, Messi miatt nem volt nehéz.
szóval, baromi jó meccs volt.
pár extra: Messi eltökéltsége döbbenetes! olyan kifejezések voltak az arcán amit még sohasem láttam! ez a srác most tényleg nagyon akarja a BL.-t de ami a lényeg tegnap tudta is :!:
Coutinho: sajnálom de semmi olyasmit nem hoz ami igazi klasszis! nem gólerős, nem igazán gyors, de ami bántóan látszik, hogy védekezésben szinte nulla. kifütyülték? a tömeget lehet hergelni, mutogatással oktatni?! aligha.
Dembi: nos ő legalább gyors.
Busi: azt hiszem egykét kivétellel a teljes fórumra rácáfolt - hibátlanul magas szinten nyomta.
Vidal: féltettem a sárga lapok miatt ő meg énrám cáfolt, higgadt kifogástalan produkcióval.
Liverpool: bivalyerős, nagyon jó csapat, és valószínű még nem láttunk mindent(belőlük)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mess2009 2019.05.02. 10:29:47-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.02. 09:15:19

[quote="Cestus"]Dembelét csak azért vesszük elő, mert az csont ajtó ablak volt, és rengeteg ideje lett volna átvenni, kimozgatni a kapust, és eltenni mellette.Gyanítom, ha ez szorosabb állásnál van, akkor ő sem így oldja meg.
Ő sincs formában még. A sérülése nagyon rosszkor jött, persze jókor nem is tud jönni. Játszani sem játszik eleget, de remélem kedden ő kezd Cou helyett.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.02. 08:34:47

drobika írta: Tény,hogy voltak lehetőségei a POOL-nak,hogyne lettek volna! Ez nem egy Cibakháza! Nem hiszem,hogy 90 percen át le kellett volna őket focizni.Egy nagyon jó csapatról van szó. Még most sem esélytelenek,bár, ha a Barcelona képes kiesni ekkora előnyből, akkor meg is érdemeljük.

Amit a srácokon motivációban látni lehetett, az volt a legszebb! Győzni akartak, csúsztak, másztak. Az ilyen meccsekért lehet igazán rajongani!
Tény, de én pl azolyanokra értem ezt, mikor láthatóan visszaállunk hátra passzolgatni, és nagyon magunkra hozni az ellenfelet. Persze ez sokszor okés, mert 2-3 passzal átjátszuk őket, de tegnap nem ez történt, mert a Pool erre készült, és olyan csapat, ami végre is tudja hajtani az elképzelését. Szerencsére jól reagált EV, és a csere után befejeztük ezt a játékot hátul, és inkább a kp-re helyeztük át, biztonságosabb zónába.

A motiváció idén csillagös ötös a BL-ben is, nincs alibizés, mindenki kiköpi a tüdejét meccsek végére, nem vakon fogadkoztak szezon előtt úgy látszik. Tényleg akarják, és próbálnak mindent meg is tenni érte. Maximális respect.
Ha fele ilyen motiváció van Rómában, akkor nem esünk ki pl.


Dembelét csak azért vesszük elő, mert az csont ajtó ablak volt, és rengeteg ideje lett volna átvenni, kimozgatni a kapust, és eltenni mellette.
Gyanítom, ha ez szorosabb állásnál van, akkor ő sem így oldja meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.02. 08:11:13

Amúgy piszok magas színvonalú meccs volt, mint egy el clásico mondjuk. Látszott, hogy eddig ez volt a BL csúcsmeccse.

Adom, amit drobika írt a Poolról. A BL nagy esélyesei (voltak eddig?), jó hogy képesek voltak a meccs egyes periódusaiban beszorítani minket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.02. 07:26:47

Még jó,hogy Dembelének megint nincs esze egyesek szerint a focihoz. Azért vegyük már figyelembe, hogy időhúzó csere volt. Nem volt meccsben!Persze, ha berúgja nincsenek további kérdések,de Salah kapufája se volt kicsi helyzet 5!!!! méterről! Ajtó ablak! És kihagyta.Akkor Salah-nak sincs esze a focihoz? Láttuk mennyire nincs...
És azt is látni lehet, ha nem Cou kezd, vele biztosan jobban jártunk volna, mert bizony lett volna helye futni.
Tény,hogy voltak lehetőségei a POOL-nak,hogyne lettek volna! Ez nem egy Cibakháza! Nem hiszem,hogy 90 percen át le kellett volna őket focizni.Egy nagyon jó csapatról van szó. Még most sem esélytelenek,bár, ha a Barcelona képes kiesni ekkora előnyből, akkor meg is érdemeljük.

Amit a srácokon motivációban látni lehetett, az volt a legszebb! Győzni akartak, csúsztak, másztak. Az ilyen meccsekért lehet igazán rajongani!
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2019.05.02. 06:36:08

vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2019.05.02. 06:13:34

Messi hatalmas gurulása utáni belevigyorgása a kamerába, nem Neymárnak szólt??
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.05.02. 00:18:13

Senki nem bízta el magát:)
Örömről és szeretetről van szó!

Halkan jegyezném meg.. POOL világlegjobb hátvédje, szó szerint menekült MESSI elöl, mindig valaki mást :) GRATULÁLOK A VILÁG SOHA NEM CSELEZTÉK KI EMBERNEK(hogy tudnák amikor minden lehetőség elöl menekül?:)Azért Messi ezt is megoldotta:)
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
bottlikakos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2008.11.09. 19:07:22
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2019.05.02. 00:06:35

"Szerénység!... Ne tömjénezzük magunkat! Szerénység!" Még nem jutottunk tovább, várjuk ki a végét! :!:
Még lesz egy visszavágó, koncentrálni kell, nehogy úgy járjunk, mint- a Róma ellen!

Amúgy halálosan boldog vagyok! Gratulálok a csapatnak! =D> :)
Kép

2009. MÁJUS 2.:real-BARCA2-6
2009.MÁJUS 13.:Király-kupa döntő,Barcelona-Atletic Blbao4-1
2009.MÁJUS 27.:BAJNOKOK LIGÁJA DÖNTŐ,BARCA-manchester united2-0
2010.NOVEMBER 29.:BARCA-real madrid 5-0!!!
2011.MÁJUS 28.:BL DÖNTŐ:BARCA-m.united 3-1!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.02. 00:05:17

Délután 3-1et tippeltem 2 Messi góllal. Nem vagyok csalódott, hogy csak a "fele" jött be... :-)
Gratula a csapatnak. Egy nagyon erős Poolt vertünk meg. Volt szerencsénk is, de a végén nekik is, hiszen ziccereket rontottunk. Én 1-0 állásnál azt mondtam, hogy fújjuk le, jó az egy lőtt, 0 kapott gól. Ki lehetne emelni mindenkit, mert egytől.egyig nagyot mentek. Sajnos Cou továbbra is kilóg ebből a gépezetből...szerintem a visszavágón lehet 4 középpályás lesz, és ő nem fog kezdeni. Brutál volt a védelem, Piqué újra kivirágzott idén, Alba passza és játéka pazar, ma Busi is jó volt, de mellette Rakitic és Vidal is hatalmasat ment. Messi meg...embertelen motivált volt. Sok kedvencem volt egyes korszakokban, de nála jobban soha nem láttam. És ezt nem csak a mai meccs miatt.

Ha a csapat hoz egy átlagot és van egy átlagos napot kifogó Messink, akkor nagyon nehéz minket megverni. Ha a csapat egy átlagot hoz, Messi pedig jól játszik, akkor ez a csapat legyőzhetetlen!

EV-t pedig kár elővenni. Jól meccselt. Az hogy a Pool beszorított minket...nem csak mi voltunk a pályán! Ez a Pool egy brutál jó csapat.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.05.02. 00:04:36

MessiNeymarSuarez írta: Nekem sem volt valami jó napom, de a csapat garantáltan megodldotta azt, hogy a végén én, mi mosolyogjunk... :) 3-0...Egy Liverpool ellen...Nem kell mást mondani... =D>

6 éve..0-3..Most 3-0. :D a 3-0-s Bayern ellenit nem felejtve 2015-ből[-X
Hát, egyet kell értenem, rég volt ilyen szép estém, nem is tudok mit mondani:) Köszönöm srácok!!!!
Külön köszönet a sztrókok miatt:)
MESSI meg:) Van még jelző amit rá lehet aggatni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perga 2019.05.02. 00:05:47-kor.
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.02. 00:01:16

perga írta:
Mascherano14 írta:És szerintem Vidal döntő faktor, remekül szervezett, védekezett, biztatta vagy nyugtatta a többieket.
Megkövetem mert eléggé kilógott egy ideig, de aztán rendben lett és ahogy szokta, megharcolt minden méterért.

Dembi beveri a végén extasy:)

És azért szóljunk pár szót mindenkiről: Hátsó sor le a kalappal( szokásos idiótaság, de rendben voltak) Rakéta fenomén, el nem adnám semmiért, Busi(hozta azt amit kell, úgy játszik: kb nevet az ellenen) nem hiszem hogy van nála jobb.

Elöl, MESSI, nincsenek már szavak, SUAREZ esik- kel és csak odaér:) Cou? hmmmm
Valverde, úgy néz ki, megint tudta mi a pálya:)
Nekem sem volt valami jó napom, de a csapat garantáltan megodldotta azt, hogy a végén én, mi mosolyogjunk... :) 3-0...Egy Liverpool ellen...Nem kell mást mondani... =D>

6 éve..0-3..Most 3-0. :D a 3-0-s Bayern ellenit nem felejtve 2015-ből [-X
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2019.05.02. 00:00:58

Nagyon jó meccs volt, de ehhez kellett egy bátran és jól játszó Liverpool is. Ez egy tökéletes eredmény, főleg annak tükrében hogy a mester 60 percig megint bevállalta az emberhátrányt. Coutinho játszatását semmi de semmi nem indokolja, nem hogy pluszt nem ad, de a súlytalanságával, pontatlanságával csak a csapatot hátráltatja...
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.05.01. 23:52:31

Mascherano14 írta:És szerintem Vidal döntő faktor, remekül szervezett, védekezett, biztatta vagy nyugtatta a többieket.
Megkövetem mert eléggé kilógott egy ideig, de aztán rendben lett és ahogy szokta, megharcolt minden méterért.

Dembi beveri a végén extasy:)

És azért szóljunk pár szót mindenkiről: Hátsó sor le a kalappal( szokásos idiótaság, de rendben voltak) Rakéta fenomén, el nem adnám semmiért, Busi(hozta azt amit kell, úgy játszik: kb nevet az ellenen) nem hiszem hogy van nála jobb.

Elöl, MESSI, nincsenek már szavak, SUAREZ esik- kel és csak odaér:) Cou? hmmmm
Valverde, úgy néz ki, megint tudta mi a pálya:)
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.01. 23:52:00

zola8787 írta:CR meg aranylabda, nem kérdés.
Messi feljön idén a negyedik helyre vajon? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.01. 23:45:49

Rakitic mit mentett a végén Manè lövésénél :)

CR meg aranylabda, nem kérdés.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.05.01. 23:37:55

Nagyon sok kérdés volt ki a jobb ki a legnagyobb, nincsen nála jobb sem nagyobb, kimegy és olyat játszik, az is megszereti a focit aki ÚÚÚÚtálta:)

Minden idők legnagyobbja: LIONEL MESSI BARCELONA :)
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.05.01. 23:35:31

Klopp azt mondta, hogy “A Camp Nou csak egy stadion. Egy elég nagy stadion, de nem egy futballszentély."
Salah helyzeténél látszódott, hogy DE szentély, és később láttuk, hogy Messi a próféta :)

És szerintem Vidal döntő faktor, remekül szervezett, védekezett, biztatta vagy nyugtatta a többieket.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.01. 23:31:32

perga írta:Kikerültem 29 sztrókot:) Imádom a csapatom, aszem most nagyon boldog vagyok és soha többé nem nézek angol csapatot, eddig sem tettem, itt a lehetőségét is elvetem:)

Köszönöm srácok, köszönöm MESSI!
Nem tudom hogy mit mondjak..Azon kívül hogy eszméletlenül szerencsés vagyok, hogy láthassam Messit ÉLŐBEN játszani...Egy zseni, egy isten!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.01. 23:26:50

Balinho írta: Volt 20 perc, amikor nem tudtuk mi van meg másik 2x20, amikor simán jobbak voltak és domináltak.

Az Anfielden, ha ugyanígy behúzódunk, abból lehet még baj, pláne ha gyors gólt lőne a Pool. Kelleni fog a gól, ha az meglenne, akkor azzal eléggé letörhetnénk őket hazai pályán is.
igazából magadnak megválaszoltad miért tartom ezt rossznak.
mintha kicsit szándékosan magunkra húztuk volna őket.
nem szabad ennyire visszaállni, persze ha a Liverpool önerőből nyomott be így minket, és mi nem akartuk, akkor okés.

szerencsére még időben változtatott EV, és az a Coutinho-Semedo csere kihozta ebből a mederből a meccset.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2019.05.01. 23:24:20

Azért legyünk reálisak. A végén ha bemegy mégegy no akkor mekkora szerencsénk volt. De igy kb ami mázlink volt hátul akkora volt a Poolnak is. Igen ha egyenlítenek más, de előtte első félidőben nem egyszer rúghattunk volna még. Jobbak voltunk leszámitva 15-20percet,de ez már Barca hagyomány hogy rendre van egy rövidzárlat. Pep team-nél is mindíg volt. Innentől okosan játszva leökell hozni,rúgni kell egyet,onnantól ha kiesünk,megérdemeljük. De azért nézve a mai meccset igen 2nagy csapat nagy harc,de mint előtte is mondta mindenki,van egy különbség. itt van egy Messi. Ez az ember elképesztő továbbra is.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése