Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 23:05:41

dingdong írta:
2024.04.17. 23:03:08
Btw az, hogy bl negyeddöntő játszottunk amiből mellesleg egyet meg is nyertünk nem helyez minket valamivel jobb anyagi kontextusba?
Nem hinném, tudtommal ez volt az életképességi tervben, ha továbbmentünk volna, akkor teljesítettünk volta pénzügyi értelemben várakozáson felül. (Most azt hagyjuk, mennyire volt realisztikus negyeddöntőt elvárni alapból tőlünk az elmúlt évek után.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.17. 23:03:08

Bob_Marley írta:
2024.04.17. 21:23:43
Nyilván rossz két gólos előnyről kiesni,de az alap koncepció az volt a szezon előtt,hogy jussunk tovább a csoportból,és ezt sikerült is megfejelni. Azt gondolom így kell hozzaallni a dologhoz, kiestünk de szintet léptünk,ez pedig a jövőt tekintve fontos
Szerintem ez az igazság amit te írsz. A szezon elején vagy mondjuk amikor sahktar antwerpen bukta jött minimálisak voltak az elvárásaink. Most, hogy jobban megy a szekér mindenki nagyon csalódott mert már döntőt vizionalizált. Nem volt realisztikus és még így is bárki bármit mond a körülmények áldozatai lettünk de nincs okunk szégyenkezni. Arra kell fokuszálni, hogy jövőre még egy szinttel feljebb bírjunk lépni. Így is számos olyan nagy csapatnál jobbak vagyunk akiknél bármilyen igazolás bármilyen edző/stáb megengedhető.

Btw az, hogy bl negyeddöntő játszottunk amiből mellesleg egyet meg is nyertünk nem helyez minket valamivel jobb anyagi kontextusba?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 22:00:40

torrestoni írta:
2024.04.17. 20:48:01
Szerintem a meccs elején összemosod a szándékos, szolid, visszahúzódó taktikánk azzal, hogy a PSG nagyon jött az elején, míg mi idegesek voltunk, ill. a középpályánk nem volt nyerő arra a periódusa (később lehetett volna más, azaz jobb, hatékonyabb utóbbi aspektusból is). Vagy inkább komplex összemosod a kiállítás utáni blamával.
Így van, mert a kettőt nem is lehet függetleníteni egymástól. Mivel a mi térfelünkön játszódott a mérkőzés, és sokat is hibáztunk, idő kérdése volt, hogy mikor kerül elkövetésre egy végzetes hiba. Akkor tudtuk volna lehozni, ha hátul nem hibázunk, de sajnos már a gól előtt is voltak eladott labdák, bizonytalankodások. Idő kérdése volt, mikor csap le egy ilyenre a PSG. Ebben így vagy úgy, de benne volt egy sok kapott góllal befejezett mérkőzés. Nem derült égből jött villámcsapás volt a nagy hiba, az első félóra bizonytalan játékának a következménye volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.17. 21:23:43

Nyilván rossz két gólos előnyről kiesni,de az alap koncepció az volt a szezon előtt,hogy jussunk tovább a csoportból,és ezt sikerült is megfejelni. Azt gondolom így kell hozzaallni a dologhoz, kiestünk de szintet léptünk,ez pedig a jövőt tekintve fontos
Kép
Kép
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.04.17. 20:48:01

gránit írta:
2024.04.17. 20:04:44
torrestoni írta:
2024.04.17. 17:33:28
Mindent csináltak az itteni egyenlítő gólig, csaknnem irányították.
Dehogynem. A félpályán alig-alig jöttünk át. Persze lehet mondani, hogy ha nincs az a kiállítás, ennyi erővel ők meg mondhatják, hogy ha nem bénázik Donnarumma az odavágón. A hibáktól nem lehet függetleníteni a meccseket, mert a teljesítmények részei. Annyi labdát adtunk el már az első félórában, hogy benne volt a levegőben, hogy ennek rossz vége lesz, már Araújo nagy hibájának is voltak előjelei. Azt meg tényleg nem értettem, hogy miért húzódtunk ennyire fel. Vezettünk, még azt is megthettük volna, hogy kontrákra rendezkedünk be, és valamelyest visszaállunk. Még azt is meg lehetett volna lépni, hogy a középpályáról valamelyik hasznavehetetlen csenevészt lekapjuk, és beállítjuk Martinezt, és öt védővel nyomjuk (most Cancelo is hátvéd volt). Nem tudtuk megtartani a labdát, ők irányítottak, és ilyen körülmények között megtettük nekik az a szívességet, hogy felhúzódtuk, az ilyen hibákat meg az ilyen ellenfelek büntetik, legyen az a Real Madrid a szuperkupadöntőn, vagy a PSG egy BL-negyeddöntőben. Sokat hibáztunk, ez meg nem fér bele akkor, ha a labda sincs nálunk.
Szerintem a meccs elején összemosod a szándékos, szolid, visszahúzódó taktikánk azzal, hogy a PSG nagyon jött az elején, míg mi idegesek voltunk, ill. a középpályánk nem volt nyerő arra a periódusa (később lehetett volna más, azaz jobb, hatékonyabb utóbbi aspektusból is). Vagy inkább komplex összemosod a kiállítás utáni blamával.

Akárhogy is, nekünk jött be a történet. Azért a fenekünk nem vágta szét a háló, mint a nagyok ellen a magyar válogattnak, ill. összesen kétgólós fór volt és majdnem még két gól esett. A kiállításig...

A másik (Barça) idegességből és a nagy presszingből adódó PSG-labdabirtoklási fölény néhány helyzettel, valljuk meg, nem volt nagy szám. A Pep-Team a hasonló szituációkat meccsek elején szintén rendre "megszenvedte", a Camp Nou-ban is.

Egyértelmű, hogy az első harmadban arra rendezkettünk be, hogy ne hozzuk fel a KP-n, nel kell birtoklás, de főleg ne adjuk el középen semmiképp, hanem felívelés után Lewa háttal a kapunak tartsa meg, brusztolja ki és lehetőleg tegye le szélre, vagy egyből a szélt indítsuk a magas védelem mögé. Ez a mi döntésünk volt, tudatos. Később lépett volna életbe, hogy nekünk is fölényünk legyen középen.

Párizsban is ilyen szakaszt követően jöttünk fel, s kerültünk fölénybe, plusz a visszavágón addig is kontrázhattunk, míg a PSG-nyomott. Ez minden, csak nem valós PSG-fölény, hanem egy majdnem minden egy lapon taktika egy fiatal, fittebb, ilyen értelemben hasznosan flegma, jó edzőjű csapattól klasszis támadókkal. Szvsz ezt lehoztuk volna a piros nélkül.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 20:04:44

torrestoni írta:
2024.04.17. 17:33:28
Mindent csináltak az itteni egyenlítő gólig, csaknnem irányították.
Dehogynem. A félpályán alig-alig jöttünk át. Persze lehet mondani, hogy ha nincs az a kiállítás, ennyi erővel ők meg mondhatják, hogy ha nem bénázik Donnarumma az odavágón. A hibáktól nem lehet függetleníteni a meccseket, mert a teljesítmények részei. Annyi labdát adtunk el már az első félórában, hogy benne volt a levegőben, hogy ennek rossz vége lesz, már Araújo nagy hibájának is voltak előjelei. Azt meg tényleg nem értettem, hogy miért húzódtunk ennyire fel. Vezettünk, még azt is megthettük volna, hogy kontrákra rendezkedünk be, és valamelyest visszaállunk. Még azt is meg lehetett volna lépni, hogy a középpályáról valamelyik hasznavehetetlen csenevészt lekapjuk, és beállítjuk Martinezt, és öt védővel nyomjuk (most Cancelo is hátvéd volt). Nem tudtuk megtartani a labdát, ők irányítottak, és ilyen körülmények között megtettük nekik az a szívességet, hogy felhúzódtuk, az ilyen hibákat meg az ilyen ellenfelek büntetik, legyen az a Real Madrid a szuperkupadöntőn, vagy a PSG egy BL-negyeddöntőben. Sokat hibáztunk, ez meg nem fér bele akkor, ha a labda sincs nálunk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.04.17. 19:00:34

torrestoni írta:
2024.04.17. 17:33:28
Lehet nyugodtan a kiállítástól függetlenül is venni, bár értelme nincs. Ettől még biztos vagyok benne, hogy lehoztuk volna. Azért ilyen gyors támadósor ellen ne legyen már az egy ember védekezésben és támadásban kérdés, hogy mekkora mínusz. Ahhoz a helyzethez nem tudtunk alkalmazkodni.
Pontosan. A kiállításig kontolláltuk a meccset. Nem talált fogást rajtunk a PSG, plusz mi rúgtunk gólt. Ha nincs ez a buta kiállítás, hasonlóan folytatódhatott volna, mint az első mérkőzés. Lehet nem birtokoltuk a labdát, de végre volt egy nem túl látványos, de eredményes játékunk az utóbbi két hónapban.
Sajnos se a csapat, se Xavi nem volt erre a kiállításra felkészülve.

Araujoban meg benne volt a hiba. Nem először csinálta ezt, hogy beletenyerel a másik arcába, visszahúzza a vállát az ellenfélnek, ha futóversenyre kényszerítették. Sokszor a bírón múlott a bajnokságban is, hogy ne állítsák ki. Ez a bíró ezt nem tolerálja/tolerálta. Ebből is jó lett volna felkészülni. Nálam ő a felelős, a többi csak a következménye lett a tegnapi kínos vereségnek.
Mi csapatunk nem képes 10 emberrel olyanra mint a Real, ezt is tudomásul kell venni. Az, hogy jól ment a csapatnak az utóbbi időben, nem jelentette azt, fejben is megerősödtünk ilyen vészhelyzetre.
Szomorú vagyok, mert lehet újabb öt évet kell várnunk ilyen jó sorsolásra, ami esélyt adhatna újra egy döntőt játszani.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.04.17. 17:33:28

gránit írta:
2024.04.17. 16:48:31
Teljesen egyetértek Luis Enrique-vel, alapvetően uralták a párharcot. Labdabirtoklás terén nagyon lejátszottak minket. De ezt a párharc előtti nyilatkozatokban is előrevetítette, hogy náluk lesz a labda.

Igen, Araújón már a mérkőzés legelején lehetett látni, hogy nincs formában, ott szerintem egy helycserét végre kellett volna hajtani Cubarsí-val. Azzal viszont továbbra sem értek egyet, hogy itt főleg mentális problémák lennének, szerintem több játékosunk egyszerűen kevés ahhoz, hogy újra a legmagasabb szintekig jussunk. Ahogy azt sem gondolom, hogy a kiállítástól függetlenül lehet elemezni a meccset, már előtte is záporoztak az eladott labdák, alig-alig tudtuk megtartani a játékszert. Törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb nagy baj fog ebből adódni. A PSG egyébként bátor hadrenddel állt ki, romboló nélkül ők is, csak nekik kevésbé volt rá szükségük.
LE kicsit talán túl nagy mellényt vett fel. Mindent csináltak az itteni egyenlítő gólig, csaknnem irányították. Párizsban is fel tudtunk jönni az első 15 perc után, majd előnyben visszább állni, s az ottani fordítsuk után ismét feljebb jönni. A párizsnak meg szinte végig mennie kellett előre. Labdabirtoklásban egy 55-60% arány az ellennél, úgy hogy javarészt nekik kellett jönni, rendben van, de nem kiemelkedőfölény, s nem is mérvadó egyáltalán.

Lehet nyugodtan a kiállítástól függetlenül is venni, bár értelme nincs. Ettől még biztos vagyok benne, hogy lehoztuk volna. Azért ilyen gyors támadósor ellen ne legyen már az egy ember védekezésben és támadásban kérdés, hogy mekkora mínusz. Ahhoz a helyzethez nem tudtunk alkalmazkodni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.17. 16:48:31

Teljesen egyetértek Luis Enrique-vel, alapvetően uralták a párharcot. Labdabirtoklás terén nagyon lejátszottak minket. De ezt a párharc előtti nyilatkozatokban is előrevetítette, hogy náluk lesz a labda.

Igen, Araújón már a mérkőzés legelején lehetett látni, hogy nincs formában, ott szerintem egy helycserét végre kellett volna hajtani Cubarsí-val. Azzal viszont továbbra sem értek egyet, hogy itt főleg mentális problémák lennének, szerintem több játékosunk egyszerűen kevés ahhoz, hogy újra a legmagasabb szintekig jussunk. Ahogy azt sem gondolom, hogy a kiállítástól függetlenül lehet elemezni a meccset, már előtte is záporoztak az eladott labdák, alig-alig tudtuk megtartani a játékszert. Törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb nagy baj fog ebből adódni. A PSG egyébként bátor hadrenddel állt ki, romboló nélkül ők is, csak nekik kevésbé volt rá szükségük.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.17. 16:45:03

Én is emésztgettem a tegnapit, de én inkább varrom ezt Xavi nyakába. Többen írtuk, hogy a Frenkie - Pedri - Gündogan kp nem életképes, pláne nem egy komolyabb ellenfél ellen, utóbbi 2 kb. összesen nem fut olyan gyorsan, mint Christensen.. Pedri-n szinte csak az nem ment át, aki nem akart, Gündogan legalább feljebb volt tolva és helyette Raphinha / Yamal védekezett.
Az első meccsből hiba volt kiindulni ugyanúgy lehetett volna 3-2 oda is, mint ide.

Araujo esete nálam megért volna egy visszanézést, elég pirosgyanús, de nagyon könnyű síppal fújta be a spori.
De ha már megvan az emberhátrány, akkor is megvolt még a 2 gól előny, érthetően új meccs kezdődött, de a kp-hoz továbbra se nyúlt hozzá Xavi. Szépen megvártuk amíg rúg 3-at a Párizs, majd utána cserélt csak megint, pedig akármilyen rövid a pad, lett volna mozgástér (Fermin be, esetleg Fort be és Kounde be 3. védőnek, de igazából bármi). Majd a végefele ismét elkezdett foxizni a csapat, amikor már ég a ház, szóval nekem az jött le, hogy tudatosan engedtünk teret a Párizsnak, amihrz a fent lévő kp alkalmatlan volt.

Emellett fejben se nagyon voltak ott a játékosok, főleg Cancelo kb. csak ellenfélhez tudott felszabadítani, 3m-es passzokat hibáztak el folyamatosan.

A hab a tortán Xavi újabb pirosa volt, ezzel végképp bebizonyította, hogy jobb is, hogy távozik, és nem fejlődött annyit az elmúlt hónapokban, mint amennyit többen beleláttunk a jó formába.

Szóval lehet bírózni, szerintem is Araujo és Gündogan esete is megért volna egy visszanézést, de a nap végén mégiscsak leadtunk hazai pályán egy 2 gólos előnyt, teljesen dekoncentráltan játszva.

Részemről a szezonnak igazából vége, még a vasárnapit megnézem, de igazából már nincs nyitott kérdés. Keresni kell az új edzőt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.17. 16:37:24

LE nyilatkozatához csak annyit fűznék hogy hát persze hogy így alakult volna 1:0 ás(+2)előnyről.Simán lőttünk volna még 2 3 gólt a kinyíló psg ellen ebben biztos vagyok.LE már a meccs előtt is meglepően magabiztos volt,szerintem ő már tudta hogy itt mindent megkapnak amire szükségük lesz a továbbjutáshoz,csak élni kell vele.Araujon már az első perctől lehetett érezni hogy valami nagyon nincs rendben nála,hibát hibára halmozott.Nem tudom mi lehet az oka,de egyre gyengébb mióta elkezdődtek a pletykák az eligazolásáról.Egyébként még mindig érvényben van az hogy a psg ffp ügyeit nem vizsgálják mert csak...meg amúgy is Katarban volt a vb így ez teljesen felháborító lenne stb stb :D
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.17. 15:21:12

Messias2 írta:
2024.04.17. 15:07:49

lewy 2024-ben az egyik legjobb játékosunk, az odavágón nélküle a kapuig nem jutottunk volna el, rengeteg párharcot nyert.

igen, tegnap már gyengébb volt, de nem is volt egyszerű dolga, több emberrel kellett birkóznia a kiállítás után.
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a 4 gólunkból csak az elsőhöz volt köze, a másik háromhoz nem.
Ellenben rengeteg elpattanó labda, kihagyott, vagy elönzőzött helyzet.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2024.04.17. 15:09:34

Most, hogy emésztgettem a tegnapi meccset én is összefoglalnám a gondolataimat.

Úgy gondolom Xavi nem hibáztatható a tegnapiért, ha múlt héten sikerült ezzel a taktikával nyerni akkor miért változtatott volna? Én úgy éreztem a kiállításig igenis kontrolláltuk a játékot. Én is ezt a kp-t küldtem volna pályára igy hogy SR és Chris eltiltott volt amit nagyon sajnálok, hogy igy alakult mert szerintem Chris hiányzott a vádelem elől. A kiállítás után én is a sárgalapos eltiltással fenyegetett és 16 éves fáradt Yamalt hoztam volna le ebben sem látok hibát.
A kiállításról én annyit mondanék, hogy egy meccsen ezer ilyen eset van amikor az egyik játékos a másik vállára teszi a kezét párharc során és legtöbbször ezeket le se fújják. Én itt húzó mozdulatot vagy rántást nem láttam, sima kontakt volt és mivel ez nem kosárlabda ez nálam nem szabálytalanság pláne nem egy egyből piros lap. Én úgy láttam, hogy Barcola is inkább valami gáncsolást próbált eljátszani és a lábaknál én kontaktot se láttam. (Egyébként az elején egy hasonlóval Mbappe is megpróbálkozott akkor nem ették meg).
De ha ez szabálytalanság volt akkor Gündogan buktatása is az volt mert ott igenis volt kontakt/elakadt a lába... újabb érthetetlen VAR működés...

Kounde remekül játszott ma is, Araujo is addig a pillanatig stabil volt, Cubarsi tanitani való volt nagy kedvencem a kölyök. Gündora és Raphira nem lehet panasz.
FdJ gyenge volt sajnos és Pedri se remekelt, többször kijött milyen lassú a PSG játékosaihoz képest. Lewa a kiállítás után nagyon egyedül volt elöl mindemellett jövöre ha marad is inkább ilyen Henrik Larsson szerepkört képzelnék el neki és kapjanak lehetőséget a fiatalok.

Sajnálom, hogy igy alakult legfőképp Xavi miatt aki sokkal többet érdemelt. Azonban úgy gondolom ha a keménymagot (ter Stegen - Araujo - Cubarsi - Gavi - Pedri- Yamal) egyben tudjuk tartani és sikerült még 1-2 hiányzó láncszemet (CDM) igazolni akkor igenis van jövője ennek a csapatnak és nagyon remélem Xavi is marad!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2024.04.17. 15:07:49

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.17. 14:33:24
Messias2 írta:
2024.04.17. 12:53:08
ennyire azért nem kéne kardunkba dőlni, brutál fiatal csapat, fiatal edzővel, nagyon hiányzik ilyenkor a bl rutin, de alapvetően kifejezetten jól meccseltünk a pirosig. erre lehet építeni.


nekem a bajnokságban nyújtott lemaradás sokkal jobban fáj.
Az a nagy probléma, hogy a bl rutin pont nincs meg azoknál a játékosok mint pl. Lewa. Akinek egy jó meccsére jut 10 kuka, tegnap megvolt a 3 helyzete mind a hármat elcseszte. Akik fiatalok mint pl. Cubarsi remekül teljesített, Yamal ebben a párharcban nem volt tényező hiába a gólpassz, leszedték a pályáról már az első meccsen, a többiek pedig rutinos játékosok. Az a baj, hogy jönnek a fekete-fehér képek de most sem látjuk a valóságot, hanem szerelmesen bízunk a 40 kg-os Pedriben és az arrogáns Lewában aki mindent számon kér a társakon arrogánson, de ő a legnagyobb önző ebben a csapatban. Ha FT vagy Roque játszana helyette, idén talán 1 vagy 2 meccs adatott így meg, eskü sokkal több helyzetünk volt, bátrabb támadó játék. Ha hétvégén kezd, akkor marad az eredmények.com mert szétrobban az agyam msot már a lengyel jelenlététől, jobban idegest mint mikor Suarez botlott a labdában folyton.
lewy 2024-ben az egyik legjobb játékosunk, az odavágón nélküle a kapuig nem jutottunk volna el, rengeteg párharcot nyert.

igen, tegnap már gyengébb volt, de nem is volt egyszerű dolga, több emberrel kellett birkóznia a kiállítás után.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.17. 15:00:48

gránit írta:
2024.04.17. 11:25:54
Ezt értem, de nem mindegy, hogy a Barca-DNS-sel van bajunk, vagy azzal, hogy nem tudjuk megvalósítani. Nekem azzal van problémám, hogy egy bizonyos szinten, például egy BL-negyeddöntőben, sem ezt nem tudjuk megvalósítani, sem mást. Kimehettünk volna a pályát uralni, és kimehettünk volna azzal a tervvel is, hogy a 3-2-es vezetést kivédekezzük, de egyik lehetőségre sem volt forgatókönyvünk. Ahogy arra Luis Enrique is utalt, a Barca DNS létezik, csak jelenleg nem mi képviseljük. Nem hiszem, hogy "várni" kellene az ehhez megfelelő játékosokra, ezek a játékosok elérhetőek voltak, de nem őket vettük meg 75 millió euróért. Hozzáteszem, én még csak nem is a Barca-DNS-hez ragaszkodok. Hanem ahhoz, hogy legyen forgatókönyvünk, tudjuk, hogy mit akarunk játszani. Nem tudjuk megtartani a labdát, csak 40%-ban birtokoljuk azt, mégis úgy előrehúzódunk, ahogy a kiállítás előtt? Ez az, amivel két szék között a pad alá huppanunk, ez az, ami nem működik. Lehet arra is felépíteni egy csapatot, hogy kőkeményen kibekkeljük a párharcokat. Így is lehet nyerni. Telljesen át is alakíthatjuk a csapat arculatát, eldobva minden eddigi hagyományt, hiszen így is lehet nyerni. Csak legyen egy terv, amit kidolgozunk, amire felkészülünk, és végrehajtjuk. Ebben nem tudom, hogy Sasa Sredanovic hogyan tudna segíteni, néhány jó igazolással biztosan előbbre lennénk.
Oks, egyetértek teljesen ezzel. Ott lehet a bibi (én úgy gondolom), hogy ha van is terv a háttérben, ami működhetne, a játékosok mentális felkészületlensége miatt nem tudják azt ezen a szinten megvalósítani.
Guille írta:
2024.04.17. 12:33:46
Nem értem most ezt a Barca-DNS-ezést.

Szerintem Xaviék elég pragmatikusan álltak a helyzethez, nem véletlen, hogy már az első meccsen is lemondtunk a dominálásról és elég direkt támadásokkal, gyakran kontrákkal próbáltunk operálni, ami elég jól működött is. A kiállításig most is mi voltunk nyeregben, persze volt benne mák is bőven, de uraltuk a meccset.
A Barca-DNS-t én hoztam fel indulatból, de már kicsit bánom, mert egyébként valóban nem ez volt a baj a tegnapi meccsen, ahogy írod is. Utána pedig elszabadult a Kraken, és minden kommentbe belekerült. :mrgreen:
Úgyhogy én ünnepélyesen megfogadom, hogy többet nem használom ezt a kifejezést.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4490
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.17. 14:33:24

Messias2 írta:
2024.04.17. 12:53:08
ennyire azért nem kéne kardunkba dőlni, brutál fiatal csapat, fiatal edzővel, nagyon hiányzik ilyenkor a bl rutin, de alapvetően kifejezetten jól meccseltünk a pirosig. erre lehet építeni.


nekem a bajnokságban nyújtott lemaradás sokkal jobban fáj.
Az a nagy probléma, hogy a bl rutin pont nincs meg azoknál a játékosok mint pl. Lewa. Akinek egy jó meccsére jut 10 kuka, tegnap megvolt a 3 helyzete mind a hármat elcseszte. Akik fiatalok mint pl. Cubarsi remekül teljesített, Yamal ebben a párharcban nem volt tényező hiába a gólpassz, leszedték a pályáról már az első meccsen, a többiek pedig rutinos játékosok. Az a baj, hogy jönnek a fekete-fehér képek de most sem látjuk a valóságot, hanem szerelmesen bízunk a 40 kg-os Pedriben és az arrogáns Lewában aki mindent számon kér a társakon arrogánson, de ő a legnagyobb önző ebben a csapatban. Ha FT vagy Roque játszana helyette, idén talán 1 vagy 2 meccs adatott így meg, eskü sokkal több helyzetünk volt, bátrabb támadó játék. Ha hétvégén kezd, akkor marad az eredmények.com mert szétrobban az agyam msot már a lengyel jelenlététől, jobban idegest mint mikor Suarez botlott a labdában folyton.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4957
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.17. 14:05:34

Mihu írta:
2024.04.17. 13:41:51

Saviola írta:
2024.04.17. 13:01:41
A meccs Ara kiállításán ment el, addig szerintem is ült a taktika....

Borzasztó, hogy a sokadig leégésünket produkáljuk a BL-ben, nem tudunk emelt fővel búcsúzni ettől a sorozattól.
Ez a két mondat üti egymást nálam. Én a fórum összes érintett topicjában azt olvasom, hogy ezt egy polcra lehet tenni Rómával, Liverpool-al, de egyszerűen nem értem, hogy miért. 90+30 percen keresztül a PSG-nek majdnem köze nem volt a továbbjutáshoz 11 v 11. Szent meggyőződésem, hogy ha nincs a kiállítás, mi ezt a PSG-t úgy küldjük haza, ahogy nem szégyelljük. A korábbi zakók mind teljes létszámmal, Messivel, Suarezzel, stb. stb. történtek úgy, hogy igazából egyik visszavágón se volt közünk a meccshez az első perctől fogva. Az, hogy egy kiállítás után, ráadásul a védelem bástyája Bappe oldaláról kiszóródik, azt bármelyik csapat megérzi. Ott volt Barcola és Dembele akik a szélen sebességet adtak, és ott volt Bappe, akire mindig 2 ember zárt. Innentől borítékolva volt, hogy valahonnan mindig hiányozni fog egy ember.
Én itt arra gondoltam, hogy pl. egy realnál szerintem nem fordult volna ilyen elő, hogy a kiállítás után, azt sem tudják, hogy hol vannak. Szerintem ők a tegnapi szituban tovább mennek. Mi meg darabokra hullottunk mentálisan, halmoztuk a gyermetegebbnél gyermetegebb hibákat, elég megnézni a kapott gólokat. Az elsőnél Cancelo hol volt dembeléről? Másodiknál senki nem lépett ki a lövő játékosra, harmadik megint csak Cancelo agyatlansága, a negyedik meg akkor bohózat volt, majdnem kiugrottam a hasonló sorszámú emeletről.

Itt a kiállításra adott reakciónkra gondolok leégés alatt.
Mihu írta:
2024.04.17. 13:41:51
Saviola írta:
2024.04.17. 13:01:41
Lewa önzősége meg bicskanyitogató, nagyon kedveltem korábban, örültem, hogy leigazoltuk, de már nem bánnám, ha menne, mert többet árt a viselkedésével, mint használ, még úgy is, hogy az első meccsen hatalmas extrát hozott.
Na hát ez....én Lewa-ra kb 2023 tavasz óta ki vagyok akadva. Olyan szinten nem tudja hozni magát a nagy meccseken, hogy az fáj. Ráadásul kihagy kismillió ziccert, tiszta fejelő helyzetekben a hátával vagy vállal találja el a labdát, ami megyében is instans k anyád, nemhogy egy világklasszisnak kikiáltott csatárnál éles szitukban. Tegnap 1-0 után megvolt a tiszta helyzete, amit pl. egy Messi belsővel elgurít a hosszúba úgy, hogy hugyozik a labda, csak épp a kapus nem tudja kivédeni. Ő meg izomból bumm, amerre áll, állítgatás nélkül elveri... Aztán a 87. percben meg annyi dolga lett volna, hogy betegye középre a tök üresen érkező Gündo-Felix párosnak, vagy kiteszi Ferrannak. De ez, hogy belebombázza a két előtte álló emberbe...nonszensz.


Ugyanígy gondolom, pont ugyanezeknél a szituknál. Plusz az első félidőben, amit kitöltött a stadionból, 10 méterről. Sokkal előrébb lettünk volna a kis brazillal, szerintem. De ez már sosem derül ki.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2024.04.17. 13:41:51

Saviola írta:
2024.04.17. 13:01:41
Játékvezető: Piros lap adható volt, tizi szintén. Ugyanakkor Gündo esete is, szerintem, lábát is akasztották, meg lökték is. Aztán lehet, hogy az sem változtatott volna semmin.
A piros lap szerintem is adható volt, már csak azért is, mert ha egyszer befújta, akkor nincs az a VAR, ami ezt annulálja. Kontakt volt kézzel is, illetve bele rúgott a lábszárába is, így innentől kezdve tökmindegy, hogy mekkora kontakt, de volt, így muszáj volt helyben hagyni a tizit.

Inkább engem az dühít kegyetlenül, hogy Gündogan kapott sárgát műesésért, vagy reklamálásért, nem tudom már pontosan, miközben tisztán látszik, hogy megütötték a jobb lábát, így innentől kezdve ez tükörsima tizi. Ennek ellenére vissza se nézték kb.

Az egész meccsen elmondható, hogy a bíró nagyon arrogánsan, full hatalmilag lépett fel. Ha már valaki felhúzta a szemöldökét, repült a sárga, miközben szerintem azért figyelembe kellett volna venni, hogy ez egy BL negyeddöntő visszavágó, ahol óriási a tét, illetve a piros miatt a feszültség is. Tipikusan az a szitu, mikor egy bíró nem pedagógiailag lép fel, hanem egyből elkezdi hajigálni a lapokat. A végén meg az, hogy Xavival nem akart kezet fogni már akkor sem, amikor az még egy szót se szólt hozzá, az mindennek a teteje. Mert ezután tuti mondta neki a magáét Xavi, de amikor először nyújtotta a kezét, még meg se szólalt.
Saviola írta:
2024.04.17. 13:01:41
A meccs Ara kiállításán ment el, addig szerintem is ült a taktika....

Borzasztó, hogy a sokadig leégésünket produkáljuk a BL-ben, nem tudunk emelt fővel búcsúzni ettől a sorozattól.
Ez a két mondat üti egymást nálam. Én a fórum összes érintett topicjában azt olvasom, hogy ezt egy polcra lehet tenni Rómával, Liverpool-al, de egyszerűen nem értem, hogy miért. 90+30 percen keresztül a PSG-nek majdnem köze nem volt a továbbjutáshoz 11 v 11. Szent meggyőződésem, hogy ha nincs a kiállítás, mi ezt a PSG-t úgy küldjük haza, ahogy nem szégyelljük. A korábbi zakók mind teljes létszámmal, Messivel, Suarezzel, stb. stb. történtek úgy, hogy igazából egyik visszavágón se volt közünk a meccshez az első perctől fogva. Az, hogy egy kiállítás után, ráadásul a védelem bástyája Bappe oldaláról kiszóródik, azt bármelyik csapat megérzi. Ott volt Barcola és Dembele akik a szélen sebességet adtak, és ott volt Bappe, akire mindig 2 ember zárt. Innentől borítékolva volt, hogy valahonnan mindig hiányozni fog egy ember.
Saviola írta:
2024.04.17. 13:01:41
Lewa önzősége meg bicskanyitogató, nagyon kedveltem korábban, örültem, hogy leigazoltuk, de már nem bánnám, ha menne, mert többet árt a viselkedésével, mint használ, még úgy is, hogy az első meccsen hatalmas extrát hozott.
Na hát ez....én Lewa-ra kb 2023 tavasz óta ki vagyok akadva. Olyan szinten nem tudja hozni magát a nagy meccseken, hogy az fáj. Ráadásul kihagy kismillió ziccert, tiszta fejelő helyzetekben a hátával vagy vállal találja el a labdát, ami megyében is instans k anyád, nemhogy egy világklasszisnak kikiáltott csatárnál éles szitukban. Tegnap 1-0 után megvolt a tiszta helyzete, amit pl. egy Messi belsővel elgurít a hosszúba úgy, hogy hugyozik a labda, csak épp a kapus nem tudja kivédeni. Ő meg izomból bumm, amerre áll, állítgatás nélkül elveri... Aztán a 87. percben meg annyi dolga lett volna, hogy betegye középre a tök üresen érkező Gündo-Felix párosnak, vagy kiteszi Ferrannak. De ez, hogy belebombázza a két előtte álló emberbe...nonszensz.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 13:40:41

Peter50 írta:
2024.04.17. 09:53:46

Viszont a sok eladott labda ami ezen a szinten nem fér bele aggodalomra ad okot. Párizsban pontosan, szinte tökéletesen játszott a csapat, a tegnapi meccset is kontrollálni tudtuk a kiállitásig, de már előtte sok volt az eladott labda ami ugye a kiállítást is generálta.
Ez az. A Ligában belefér, az ottani ellenfelek általában nem büntetik meg ezeket. De ezezn a szinten már kis hibákból is nagy baj van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 13:23:38

Rewolution5 írta:
2024.04.17. 13:05:14
Ez abszolút nem így van szerintem. Múltja a mi Barcánknak is van.
Van. 2-8 1-4 0-4, mittudoménmi. Nyilván nem a klubra gondoltam elsősorban, mert nem a klub focizik, hanem az itt játszó játékosok szempontjából a múltra, azokban a fejekben van ez a félelem benne. TS kb állta most a sarat, de 2-8 óta ahogy remeghet, ha jön egy komolyabb ellen, el sem tudom képzelni, pedig ott még a kapuban sem szabadott volna állnia szerencsétlennek térdsérüléssel. SR, DJ, stb úgyszintén. És ez generálja saját magát, folytatjuk ugyanezt a fiatalok megfertőzésével. Nem mondom, hogy nem lehet ebből kijönni, csak azt, hogy pokoli nehéz feladat.

Persze ez kicsit más volt, megnéztem volna 11 emberrel, mert ez azért így önmagában magyarázható lenne, csak hát ugye mégiscsak ott a sorminta előtte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2024.04.17. 13:05:14

bence0330 írta:
2024.04.17. 11:00:31
Xavit csak félig rónám meg emiatt, iszonyat nehéz dolga van, nem tudom, van-e edző és stáb jelenleg, aki ezt meg tudná oldani. Ez egy olyan teher következménye, amit rég cipel a csapat, ott volt a fejekben a rémkép. Ha ez a csapat a Reál múltjával rendelkezdne, tűn még emberhátrányban is továbbmentünk volna.
Ez abszolút nem így van szerintem. Múltja a mi Barcánknak is van. Teljes felelősségben a vezetőség a menedzsment dolga a megfelelő útra terelni a csapatot. Ebben a konkurencia nagyon sok lépéssel előttünk jár. Vezetőségünkben csak pénzszámolás megy, ráadásul egyfolytában ugyanolyan tipusú személyek cserélkőznek. Az elmúlt 10 évben megfordult pár tipusú edző, különböző tipusú játékosokkal, semmi sem segített.Egy stabil lábakon álló vezetőséggel, és elkepzeléssel, teljesen máshol lehetnénk.

Mindig csak egy multicég kúltúrájahoz tudom hasonlítani a dolgot, ahol megbíznak egy bizonyos személyt egy projekt teljesítésével, de koncepció nélkül, direktíva nélkül, mert ők maguk sem tudják mit akarnak, de egy előre megszabott pénzügyi kerettel! Itt van, csináld meg. De mit? Természetes, hogy nem lesz belőle semmi, hiába veszem fel a legjobb embereket!

Az egész klub mögé egy tekintélyt parancsoló személy kéne.
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4957
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.17. 13:01:41

No, kicsit megnyugodva, összeszedem a gondolataim, hogy ne feszítsék szét a fejem belülről, akár mekkora légüres terük is van.

Tehát.

Játékvezető: Piros lap adható volt, tizi szintén. Ugyanakkor Gündo esete is, szerintem, lábát is akasztották, meg lökték is. Aztán lehet, hogy az sem változtatott volna semmin.

A meccs Ara kiállításán ment el, addig szerintem is ült a taktika, bár számomra tegnap is kiderült, hogy Pedri borzasztóan túl van tolva itt. De Jong-ot pedig rég láttam ilyen rosszul játszani, de vkp nélkül, komolyabb csapatok ellen teljesen halott az egész.

Sok-sok fájó dolog van ebben a tegnapiban, annak ellenére, hogy meglátásom szerint az is nagy eredmény, hogy eljutottunk idáig, én már a Napoli ellen kiesést vártam.

Borzasztó, hogy a sokadig leégésünket produkáljuk a BL-ben, nem tudunk emelt fővel búcsúzni ettől a sorozattól. Abban is egyetértek többekkel, hogy vannak olyan csapatok, akiknél egy kiállítás nem okoz ekkora mentális zárlatot. Az összes gólunkat abból kaptuk, hogy elmentünk fejben. A teknőcfejűből meg félistent csináltunk úgy, hogy két meccsen együtt nem volt 5 darab értékelhető megmozdulása. A kórházbérletes palystationkirály bohócra inkább ki sem térek.

Lewa önzősége meg bicskanyitogató, nagyon kedveltem korábban, örültem, hogy leigazoltuk, de már nem bánnám, ha menne, mert többet árt a viselkedésével, mint használ, még úgy is, hogy az első meccsen hatalmas extrát hozott.

S mindezek fényében, ahogy Nova is írta, jönnek a fekete-fehér posztok, meg a mélyenszántó idézetek, kár, hogy évek óta ez van és csak égünk tovább.

Akik pedig azt gondolják, hogy itt rövid távon bármi javulni fog, azok lehet, nem azt az adást nézik, mint én. Az összetákolt pénzügyi kártyavár szépen össze fog dőlni, igazolni nem tudunk, Xavi helyett pedig majd kinevezzük Marquezt, aki ugyanezt nyomja majd, mert nincs pénzünk értelmes edzőre, meg keretre sem. Kinek van kedve ide igazolni, komolyan?

Hétvégén pedig érkezni fog az újabb józanító pofon, nem kétlem. :(
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2024.04.17. 12:53:08

ennyire azért nem kéne kardunkba dőlni, brutál fiatal csapat, fiatal edzővel, nagyon hiányzik ilyenkor a bl rutin, de alapvetően kifejezetten jól meccseltünk a pirosig. erre lehet építeni.


nekem a bajnokságban nyújtott lemaradás sokkal jobban fáj.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2024.04.17. 12:33:46

Nem értem most ezt a Barca-DNS-ezést.

Szerintem Xaviék elég pragmatikusan álltak a helyzethez, nem véletlen, hogy már az első meccsen is lemondtunk a dominálásról és elég direkt támadásokkal, gyakran kontrákkal próbáltunk operálni, ami elég jól működött is. A kiállításig most is mi voltunk nyeregben, persze volt benne mák is bőven, de uraltuk a meccset.

Az más kérdés, hogy ilyen szinten ilyen hibákat nem lehet elkövetni büntetlenül, lényegében mindhárom PSG gólt ajándékba adtuk, bár ezek szerintem kevésbé az a stáb felelősségei, hanem egyéni hibák voltak. Cancelo és Araujo lényegében eldöntötte most a meccset.

Nem akarom mentegetni Xavit, mert nyilván az ő csapata, ő felel mindenért, a mentális dolgokban is benne van a keze, de taktikailag szerintem kihozta a maximumot a párharcból. Jó lett volna látni, hogy 11 emberrel hogy nyomjuk végig a meccset, de 120 percig azért mégiscsak lemeccselte Enrique-ét egy gyengébb kerettel, fiatalokkal úgy, hogy meg sem próbálta a Barca-dns-t nyomatni, amiért sokáig (jogosan) kritizáltuk mi is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.17. 12:21:18

Deluigi írta:
2024.04.17. 12:00:20
ez egy nagyon fiatal, formalodasban levo csapat volt,
ugyanilyen fiatal formálódó ellenfelünk volt, csak egy kicsit stabilabb mentális szakmai vezetéssel, komolyabb tudatossággal
majd, ha lesz ilyen nekünk is egyszer ....
Kovbal88 írta:
2024.04.17. 12:17:04
ez most a kiállításon ment el. Ami azért vitatható.
új meccs kezdődött onnantól, de nem azon ment el és nem volt sajnos azon semmi vitatható
Válasz küldése