Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.12. 12:30:49

Peter írta:
2024.04.12. 10:20:51
Ugyanakkor az már egy hanyatló brigád volt illetve ez a két helyszín adta meg a kezdő löketet a hanyatlás felé és a visszavágók idegenben voltak.
Én is úgy érzem, hogy a mostani meg az akkori történet egymással ellentétes irányú. Az egy fentről lefelé tartó, most egy lentről felfelé tartó irány van. Akkoriban a védelmünk romokban volt. Ha a Liverpool elleni odavágón hármat kapunk, egy szót sem szólhatunk, ter Stegen tartotta életben a reményeinket, amíg Messi be nem gyújtotta a rakétákat. Amióta nem toljuk fel a védelmünket az ellenfél alapvonaláig, azóta stabilak vagyunk, és most az embereink is megvannak ehhez. A csapat stabilitást sugárzott, akkor sem aggódtam, amikor a PSG vezetett 2-1-re.

A mélységi középpályán viszont a két első opciónk kisárgázódott. Ez és Christensen folyamatos sérülései is mutatják, hogy ha fenntartunk egy ilyen csapatrészt, amely elengedhetetlen volt ahhoz, hogy idáig eljussunk, és már rég be kellett volna építeni a játékunkba, akkor kelleni fog még ide ember, és számolni kell azzal, hogy szinte minden meccsen sárgát fognak kapni. Ha nagyon helyesen beépítjük a játékunkba a taktikai szabálytalanságokat, alkalomadtán a szükséges favágást, akkor az eredmények feljavulása mellett a rengeteg sárgalappal, eltiltással is számolni kell. Nem lehet soha abból kiindulni, hogy "kilóra megvagyunk". Amennyi embert össze lehet szedni ebbe a csapatrészbe, annyit össze is kell. Ez egy olyan poszt, ami rotálja önmagát, amelyhez kell a mélység. Emellett a pályának ezen a pontján történik nálunk a legtöbb labdaérintés, tehát fontos, hogy az érkezők ne csak fát vágni, de építkezni is tudjanak, ez a komplexitás Cubarsí-ban megvan például.

Kérdés, ki fog játszani. Én a Cubarsí + Gündogan-sor mellett döntenék, hátul Martinez-Araújo-Koundé. Raphinha belső támadóközéppályásos pozícióját remélem most már vehetjük alapértelmezettnek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.12. 11:00:38

Troym írta:
2024.04.12. 10:51:49
Azért a Madrid elleni királykupa elődöntő 0-1 győzelem utáni 0-4 bukta csak egy éve volt és ott a visszavágó hazai pályán volt.
Ez valóban így volt.
Ugyanakkor a posztom második és harmadik bekezdése is ehhez a témához tartozott. Az első bekezdés futballnyelven csak bemelegítés volt..... :lol:

Egyébként a véleményem szerint jelenleg ettől a csapatunktól "normális körülmények" között nem tartozna a BL elődöntő az elvárható kategóriába. Barvúrral vagy alkalom szüli a tolvajt körülmények között is jó esetben a "lehet" kategória, szerintem.
A "ha ilyen" vagy "ha olyan" a sorsolás szeszélye, az az én véleményem szerint már rajtunk kivülálló tényező, így ezért nem is tartozik bele az elvárható kategóriába.
Persze itt jön be a képbe az, ha már itt tartunk, idáig és így eljutottunk, akkor egy tehetséges csapat képes is ezzel élni, kvázi megcsinálni a szerencséjét.

Most viszont van egy olyan pillanat, ha tetszik momentum, hogy reális lehetőség adódna megcsinálni a szerencsénket....akár a döntőig.... :lol:
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2529
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.12. 10:51:49

Peter írta:
2024.04.12. 10:20:51
baas11 írta:
2024.04.12. 07:10:21
De ne feledjük nyertünk mar meg első körös nagy csatát Liverpool , Roma ….aztán tudjuk mi történt !
Igen, ez benne van a múltunkban. Ugyanakkor az már egy hanyatló brigád volt illetve ez a két helyszín adta meg a kezdő löketet a hanyatlás felé és a visszavágók idegenben voltak.
Azért a Madrid elleni királykupa elődöntő 0-1 győzelem utáni 0-4 bukta csak egy éve volt és ott a visszavágó hazai pályán volt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.12. 10:20:51

baas11 írta:
2024.04.12. 07:10:21
De ne feledjük nyertünk mar meg első körös nagy csatát Liverpool , Roma ….aztán tudjuk mi történt !
Igen, ez benne van a múltunkban. Ugyanakkor az már egy hanyatló brigád volt illetve ez a két helyszín adta meg a kezdő löketet a hanyatlás felé és a visszavágók idegenben voltak.

Szerencsére más időszakot élünk. Mindkét csapat kellően fiatal, nagyon hasonló előnyökkel és hátrányokkal.
Mindkét csapatban egyformán benne van, hogy egy meccsen belül képes sziporkázni is és megreccsenni is.
Perceken belül is változhat a helyzet, fordulhat a kocka ide vagy oda.
Fejben tökéletesen koncentrálni, mentálisan végig ott kell lenni ahhoz, hogy hozzuk azt a meccset és ki kell zárni a "jó nekünk az x" gondolatokat.

A döntőhöz vezető relatív könnyebbnek tűnő úton csak és kizárólag az juthat el a döntőig, aki él a lehetőségével és képes végig ezen az úton maradni..... :mrgreen:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.12. 09:16:49

davi10 írta:
2024.04.11. 23:01:55
NovaProspekt írta:
2024.04.11. 20:17:15
A PSG meg cuki, hogy történelem híján a velünk kreált ellentéten keresztül próbálja definiálni önmagát, de nekünk már régóta van igazi riválisunk.
A Bayern? :mrgreen:
Ők a gazdáink sajnos jelenleg. Majd a döntőben hintünk nekik egy négyest, és az feledteti a sérelmeket. :D
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.04.12. 07:10:21

Kétségtelenül nagy győzelem ez Párizsban az elmúlt évek alapján meglepetés !

Remelem a visszavágót is kellő komolysággal veszük - több labdabirtoklassal aggresszivabb le támadással es gyors kontrákkal ( mondjuk ebben De Jong nem nagy segítség ) kettős győzelemmel ütjük a PSG t , csodás lenne :-)

De ne feledjük nyertünk mar meg első körös nagy csatát Liverpool , Roma ….aztán tudjuk mi történt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.11. 23:01:55

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 20:17:15
A PSG meg cuki, hogy történelem híján a velünk kreált ellentéten keresztül próbálja definiálni önmagát, de nekünk már régóta van igazi riválisunk.
A Bayern? :mrgreen:

Dembele pedig tényleg valószínűleg nem egy észlény, de csak látott már olyan meccset életében, ahol valaki egy korábbi csapata ellen szerez gólt.
Mindegy, örülök, hogy már nem kell minden hétrn felhúznom magam rajta, jövő hétrn kapja meg a törödést a szurkolóktól, aztán remélem többet nem jön velem szembe a neve sehol.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.04.11. 22:04:17

Írok egy rövid kis elemzést az én szemszögemből.

A meccs előtt féltem attól, hogy nagyon le fognak gyalulni minket, de ahogy telt az idő egyre jobban kezdtem élvezni a dolgot.
Rettentően fegyelmezett, harapós csapatot láttam.

Lewa, Rafi, a védelem remekül működött.
Yamal nagyon le lett szedve Mendes által, kicsit fásultnak is tűnt illetve bátortalannak. Aztán egyszer csak villant a balos és kis szerencsével Rafi elé került a labda és már vezettünk is.
Külön írnék Lewa-ról is. Elképesztően sokat tett a meccshez. A felívelt labdákat megtartotta, visszajárt védekezni, okosan játszott, pont ahogy egy ekkora rutinnal rendelkező játékosnak kell.
Nálam a meccs egyik legjobbja volt.
Cancelo beton volt előre és hátra is. Öröm volt nézni, hogy nem tudtak átjutni rajta.
Kounde - szerintem az egyik legjobb teljesítmény volt ez tőle Barca mezben.

Araujo - Cubarsi páros pedig a következő évtized legjobbja lehet , nem csak csapaton belül , de a világon.
Bitang mit lehoznak minden meccsen.

De Jong szürke volt , de ezt írnám a rengeteg kihagyás számlájára.
Rafi-t át kell nevelni kp-nek. Egyértelműen jobb és hasznosabb ebben a pozícióban, mint szelsőként. Rengeteget hajt, jó a passzjátéka , illetve azért bitang az a balos.
Gündi jól melózott , elvégezte a mocskos munkát, csendben a háttérben hozta amit tőle vártam.

Pedri és Chris... Velük lett igazán stabil a kp. Sajnos a dán kimarad a következő felvonásból , nélküle kell megoldani a továbbjutást.

Összességében teljesen más volt a játék képe , mint amit vártam, de szerencsére ezúttal kellemesen kellett csalódni.

Xavi végre nagyot meccselt! Lehet, hogy hiányozni fog !?

Szerintem a győzelem ellenére nagyon kemény lesz a következő meccs , benne van a bukta. De , ha mi tudnánk vezetést szerezni az azért nagy megnyugvással töltene el.

Hétvégén pihentetni kell. Nem érdemes kockáztatni. Kell a BL következő kör és a lóvé :)


Forca Barca !
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7121
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 20:32:51

Ja, szerintem itt egyetértés van, csak Nova Dembouz szemszögéből írt leginkább, azzal egyet is értek, szerintem sem akart ő lenni se bunkó, se semmi, egyszerűen csak nem gondol bele, nem nagyon fogja fel bizonyos dolgok jelentőségét, súlyosságát - már legalábbis amennyit mi láthattunk belőle, az alapján így érzem.

Én nem haragszom rá nagyon, 2. gólját lőtte, asszem november óta az első, felszabadulhatott nagyon. A távozásának meg kifejezetten örültem, szóval azzal kapcsolatban nekem nincs kivetnivalóm.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.11. 20:17:15

torrestoni írta:
2024.04.11. 16:58:48
Ne viccelj, éveken át brutális milliókat keresett a porcelánbaba, a teljesítményéhez viszonyítva fényévekkel többet. Mint egy csecsemőt, úgy tutujgatták, babusgatták és mentegették, mosdatták. Majd pofátlan hosszabbításra volt csak hajlandó, amire egy évvel később még meg rá is tett egy lapáttal, tovább károsítva a klubot. Alsó hangon Xavit szembeköpte már akkor is. Mindegy, végre eltakarodott, történelem. Ugyanakkor erre még van bőr a képén tegnap úgy őrjöngeni mindkét gólnál, mintha egy Vinicius tette volna.... épp ellenünk. Meg mintha évek óta az olajosok sztárja lenne, a lojalitás illusztrációja.
Ezekbe ő sajnos nem gondol bele, mert együgyű. Nem baj, tegnap rúgott egy szép gólt, úgyhogy mostmár idei statok szempontjából jobban muzsikál bármelyik védőnknél. :mrgreen:

A PSG meg cuki, hogy történelem híján a velünk kreált ellentéten keresztül próbálja definiálni önmagát, de nekünk már régóta van igazi riválisunk.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2024.04.11. 18:32:27

Nekem még az jutott az eszembe, hogy rég éreztem ilyet, mint tegnap : a mérkőzés végén még az ellenfél örülhetett, hogy nem rúgtak többet a barcások. Persze, Luis (Enrique) ötször is elmondtam, hogy volt két kapufájuk... Ha abból egy is bemegyek, akkor gól, erre még én is rájöttem. Viszont a játék képe igazán jó volt a mi nézőpontunkból. És csak a végeredmény és a mutatott játék a lényeg. Ebben pedig most ismét elit szintet mutattunk. Egy 17 éves védővel és egy 16 éves támadóval a kezdőben.
Na meg még egy gondolat : Xavi le merte hozni a mesterhármasra hajtó Rafit. Ki merte volna ezt megtenni a helyében? És láthattuk, hogy milyen jó az ellenfél cukkolásában (pusztán csak játékstílusával) abban az időszakban a Félix.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.04.11. 16:58:48

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 15:11:08
Én Dembélé gólöröme miatt nem haragudtam rá. Nem hiszem, hogy rosszat akart ő bárkinek, egyszerűen ő nem gondolkozik el ilyen dolgokon szerintem, hogy most ezt illik-e vagy nem, netán kicsit visszafogottabb verziót produkáljon-e, stb. Nem egy magasan funkcionáló egyén, ez van.
Ne viccelj, éveken át brutális milliókat keresett a porcelánbaba, a teljesítményéhez viszonyítva fényévekkel többet. Mint egy csecsemőt, úgy tutujgatták, babusgatták és mentegették, mosdatták. Majd pofátlan hosszabbításra volt csak hajlandó, amire egy évvel később még meg rá is tett egy lapáttal, tovább károsítva a klubot. Alsó hangon Xavit szembeköpte már akkor is. Mindegy, végre eltakarodott, történelem. Ugyanakkor erre még van bőr a képén tegnap úgy őrjöngeni mindkét gólnál, mintha egy Vinicius tette volna.... épp ellenünk. Meg mintha évek óta az olajosok sztárja lenne, a lojalitás illusztrációja.

Egyszerűen egy hálátlan nímand vagy bármi, csak nem sportember. Kapjon is nyugodtan az arcába a Montjuicon. Csak ne spanyol/katalán rigmusokat, mert azt makogni se igazán sikerült neki 5 év alatt. Antipatikusság csimborasszója - bár ez utóbbi kijelentés valóban szubjektív, ugyanis az ostobákra allergiás vagyok, mindig is kerültem őket messzire.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.04.11. 16:56:48

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 15:11:08
Én Dembélé gólöröme miatt nem haragudtam rá. Nem hiszem, hogy rosszat akart ő bárkinek, egyszerűen ő nem gondolkozik el ilyen dolgokon szerintem, hogy most ezt illik-e vagy nem, netán kicsit visszafogottabb verziót produkáljon-e, stb. Nem egy magasan funkcionáló egyén, ez van.
Nekem viszont nagyon nem volt szimpi, ez a klubb egy vagyont költött rá, vissza hozta a 0-ról, 2020-ban mindenki az ő mezében vonult fel supportálva a rehabot sérüléséből, Xavi bízott benne, megvédte. Mikor mennie kellett volna nem ment mert a fizu jó volt, máshol nem kellett, mikor marasztalták ment, mert a fizu máshol jobb volt..
Lehet egyszerű gyerek, de ezek emberi tényezők és egy 0 a pali.. Nézők se kezdték ki, lett volna miért..
Nem mondom második-harmadik szezonja a PSG-be, vagy bármi kötődése lett volna a francia nyelven kivűl megértem, de így...

Biztos sok minden felszabadult, mert lehet van pár asszisztja, de 0 a szezonja, hiába próbálják magyarázni mennyire nem, és a gól kiváltotta ezt, de még utána (az ünneplés után is) is lehet tenni gesztust egy feltartott kézzel pl...

Na mindegy én örülök már nincs itt, első perctől nem akartam és végig igazam lett, h 145milla érte egy vicc, emberileg és teljesítménybe és hozzállásban sem volt ott, ahol egy Barca játékonak lennie kell..
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.11. 15:11:08

Én Dembélé gólöröme miatt nem haragudtam rá. Nem hiszem, hogy rosszat akart ő bárkinek, egyszerűen ő nem gondolkozik el ilyen dolgokon szerintem, hogy most ezt illik-e vagy nem, netán kicsit visszafogottabb verziót produkáljon-e, stb. Nem egy magasan funkcionáló egyén, ez van.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.11. 15:04:20

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 14:09:20
Más: én lemaradtam arról, hogy a Raszputyinra emlékeztető Germán Burgos már nem Simeone segédje, hanem a Movistarnál szakért meccseket. Volt valami rasszista beszólása most Yamalra vonatkozóan. A Movistar bocsánatot kért miatta írásban, Burgos meg lemondott (vagy felmondott, mittudomén). :mrgreen:

Már láttam tegnap is a hírt, hogy valaki valamit beszólt, de akkor még nem esett le, hogy ez ő.
Valami olyasmit, ha nem lesz jó focista, akkor a forgalomirányító lámpa mögött fog állni (kéregetni)

Illetve más: Dembelet várják vissza Barcelonában: "készítsétek a disznóitokat" jelszóval :) (Figo eset)
Illetve Dembele VS Raphinha Parc Des Princes-ben szerzett
gólok száma 2 VS 2
:)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.11. 14:09:20

Chino írta:
2024.04.11. 12:26:16
Dembélé góljánál azt sajnáltam nagyon hogy évekig játszott velünk és folyamatosan azt csinálja, hogy nem lövi el első szándékból, hanem csinál egy lövőcseltés átteszi a másik lábára. A góljainak is a 80 %-át szerintem nálunk is így lőtte, erre mindenki elszáll előtte. Nagyon felidegesített. Nem olyan mint Messsi, akiről szintén tudták mit fog csinálni, de így is képtelenség volt megállítani.
Ez ilyen. Azt is tudta mindig is mindenki, hogy Alba vissza fogja tenni balról Messinek, vagy hogy Robben be fog húzni középre, és lőni. Mégis rendre becumizta ezeket minden csapat. Más a négy fal között, a mágnestábla előtt megbeszélni ezt, meg a pályán, a pillanat hevében jól dönteni ezekben a szitukban. Ezek a játékosok (Messi, Alba, Robben, Dembi, stb.) attól lesznek igazán valakik, hogy úgy is meg tudják ezeket húzni, hogy amúgy mindenki ismeri őket.

Más: én lemaradtam arról, hogy a Raszputyinra emlékeztető Germán Burgos már nem Simeone segédje, hanem a Movistarnál szakért meccseket. Volt valami rasszista beszólása most Yamalra vonatkozóan. A Movistar bocsánatot kért miatta írásban, Burgos meg lemondott (vagy felmondott, mittudomén). :mrgreen:

Már láttam tegnap is a hírt, hogy valaki valamit beszólt, de akkor még nem esett le, hogy ez ő.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.11. 13:34:11

Képesek voltunk élni a lehetőséggel, nagyszerű eredményt értünk el.

Szórakoztató és fordulatos meccs volt, de leginkább nekem az tetszett, hogy két megközelítőleg hasonló minőségű csapat párharcának első felvonásából ki tudtunk jönni győztesen. Megfogtuk a pillanatot. A megtartása már főleg rajtunk múlik, tehát saját kezünkben a sorsunk.

A fentieken túl azt gondolom, hogy a maga módján két nagyon hasonlóan teljesítő csapatot láttam. Kölcsönösen sok eladott labda, kölcsönösen életveszélyes védekező megoldások, ajándékként felkínált lehetőségek a másiknak.
Olyan "jópofi adok-kapok" meccs volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 12:26:16

Saviola írta:
2024.04.11. 09:51:15
Nagyon feldobott a győzelem, főleg, hogy hátrányból álltunk fel.

Raphit kritizálom sokat, de tegnap extra volt és nagyon szimpatikus, hogy minden meccsen megdöglik a pályán.

Lewát a végén én is cseréltem volna, nem tudom, minek költünk euromilliókat egy brazil kölyökre, ha nem játszik.

A bohóc dembeléről nekem is meg van a véleményem, remélem szétszedik Barcelonában. Egyébként biztos voltam benne, hogy gólt fog lőni...

Továbbra sem magunkat tartom esélyesnek, nagyon ott kell legyünk fejben, hogy ez meglegyen. A teknőc sem lesz ilyen gyenge többet.

A hétvégén én is pihentetnék, bár ez nálunk nem akkora divat, remélem azért felelősen gondolkoznak ezügyben.
Raphi ebben a szerepkörben zseniális, ahogy Yamal is folyamatosan érik gondolom még kevesebb lehetősége lesz szélen, mert ott 3 meccsére jut egy jó, a lövései sem ülnek igazán befelő húzva. A tegnapi is amit Donnarumma kiszedett sok kapusnál gó lett volna. Végre a kapu előtt is rendben volt, ott borzasztó impotens szokott lenni, most is volt a gól előtt egy-két lehetőség amit könnyen ér6tékesíteni lehetett volna, de aztán jóvá tette.
Szerintem Luchot is meglepte ezzel Xavi.

Ez a Mbapé kérdés is érdekes. Lehet azt mondani rá, hogy gyenge volt, de én inkább a védelmet dícsérném. Nagyon megf volt szervezve az őrzése. Nem egy az egyben állítottak rá embert, mint mondjuk Kavarára, hanem Araujo rendre kisegített, amellett, hogy Koundé is elég jól megfogta azért, nehezen kapott labdát is.

Dembélé góljánál azt sajnáltam nagyon hogy évekig játszott velünk és folyamatosan azt csinálja, hogy nem lövi el első szándékból, hanem csinál egy lövőcseltés átteszi a másik lábára. A góljainak is a 80 %-át szerintem nálunk is így lőtte, erre mindenki elszáll előtte. Nagyon felidegesített. Nem olyan mint Messsi, akiről szintén tudták mit fog csinálni, de így is képtelenség volt megállítani.

Yamal szerintem nem játszott rosszul csak borzasztó bátortalan volt. Rengeteg 1vs1 lehetősége volt, de nem merte beváállalni, pedig az elején nagyon ültek a cselei, volt, hogy két emberen is úgy szlalomozott át mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Szerintem nagyon nyomja a teher a legfiatalabb gólszerző cím miatt. Mindenki ezen pörög, hogy mikor dönti már meg ezt a rekordot is és ezt fejben még nem igazán bírja el. Ha sikerülne, átszakadna a gát, szerintem sokkal nyugodtabb lenne, így is szinte mindig az utolsó megoldásoknál remeg meg a lába.

A frissesség, pihenés szerintem egyáltalán nem lehet kifogás. A PSG lehet hogy játszott szombaton, de a tegnapi kezdőből egyedül Asensio volt elejétől a pályán, Marquinhos, Mbappé, Lee pedig csak mozgott egyet a végén.

A csapatra büszke vagyok, nem csak a végeredmény miatt örülök, hanem hogy így tartalékosan is a félidők első 15 percét kivéve talán jobbak is voltunk mint a franciák. Tudtunk váltani, amikor kellett, igazodva a meccshez, nem ragaszkodtunk egy adott stratégiához, ami valószínűleg a vesztünket jelentette volna. Elengedtük, hogy megpróbáljuk minél többet birtokolni a labdát, kispasszokkal kjátszani a védelmet és folyton úgy kihozni a labdát. Ezért hatalmas pacsi Xavinak.
Jobban is örülök, hogy ezekben a statokban vertek minket a párizsiak.
Ja, és ami még fontos, hogy aránylag olcsón megúsztuk az eliltásokat. Igaz, hogy Chris nem lesz, ami fájó, de ahhoz képes mennyien voltunk veszélyben szerencsésnek mondhatjuk magunkat.

A Cadíz ellen mehet Fort, (Inigo) SR, Chris, De Jong, Roque, Torres

Viszont a földön kell maradni a fiúknak, a párharc még távolról sincs lefutva, otthon már valószínűleg egy komolyabb védelemmel fogunk szembe nézni és biztos nekünk fognak jönni.
Forca Barca!!!!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.04.11. 11:29:43

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 09:08:28
Arról nem tudom esett-e már szó, hogy idegenben három gólt ez a csapat ember emlékezet óta nem lőtt (pláne még győzelmet is aratva). Még a golden érában (Pep, Lucho) is csak szenvedés, meg ikszre játék volt idegenben általában, hogy utána a Camp Nou-ban dönthessünk a továbbjutásról.
Szerintem ez nehezen összemérhető, iszonyatosan sokat számít, hogy eltörölték az idegenbeli gól szerepét. Korábban a hazai csapat óvatosabban állt neki, ezért pedig idegenben nehéz volt sok gólt rúgni nekik.. Most viszont a hazai csapat nekiáll támadni és ebből jó, sok gólos meccsek kerekednek ki.

Saviola írta:
2024.04.11. 09:51:15
A teknőc sem lesz ilyen gyenge többet.
Szerintem ő, ha nem adnak neki helyet, hogy megfussa akkor nem olyan veszélyes. Ezt tök jól megoldotta Xavi azzal, hogy valamivel hátrébb vonva védekeztünk és Kounde+Araujo így kordában tudta tartani hogy ne nagyon tudjon kiugrani mögöttük és kapu felé rohanni.
Ez kell a másik meccsen is, csak megtalálva az egyensúlyt, hogy nem az legyen, hogy teljesen vissza zárunk a kapunk elé mert az sosem ment jól (most is második félidő elején ilyen volt...)

Én ha Madridban köt ki is ezt érzem, ha Bellingham hátrébb kerül és seggbe rúgják a labdát a két brazil és Mbappe meg rohan utána, az nem biztos hogy jobb lesz nekik...
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.11. 10:48:53

Talán furcsa ezt hallani, de a helyzeteink alapján az első félidőben lezárhattuk volna ezt a párharcot. Ugye ott volt az a gólvonalról kivágott labda, majd a gólunk után az a megye II-es Cancelo megoldás, illetve az a kontra utáni, érthetetlen Yamal "beadás".
A PSG-nek az első félidőben szinte momentuma sem volt. Ha ezekből még pár bemegy, akkor akár 10 percre az öltözőben is maradhattunk volna.

Valahogy azt éreztem, hogy a srácok is meglepődtek rajta, hogy vezetünk és eltöketlenkedték a továbbiakat. Ezen (is) kellene kicsit javítani, hogy ha megérezzük a vérszagot, akkor gyorsan még 1-2 gólt berámolni. (A PSG így is tett.)

Összességében elégedett vagyok a srácokkal. Ezt nem 1-2 ember nyerte meg, hanem az edző és a csapat együtt. Szép volt. Ugyanezzel az alázattal és kemény munkával kell jövő héten is dolgozni. Hétvégén meg játszanak azok, akikre nincs szükség kedden.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.04.11. 09:55:29

Én az optimistábbak közé tartoztam a sorsolás utáni esélylatolgatáskor az 50-50%-os tippemmel. Bíztam abban, hogy a PSG középpályás sora még a miénkénél is gyengébben muzsikál.
A meccsről: a csapatunktól azt kaptam amit vártam. Hajtottak, viszonylag jól védekeztünk, egyéni villanásokból meg szereztünk gólokat. Az őszi idényhez képest sokkal gyorsabban hozzuk ki a labdát, merünk kontrázni.
Ami hibát láttam, az a második félidő eleje, ahol beálltunk a 16-os elé védekezni, és a PSG ezt kihasználva fordított. Mikor újra lett mélysége a védekezésünknek, veszélytelenebbek lettek a PSG támadásai. Remélem tanult belőle Xavi és nem engedi a védekezést kizárólag a 16-os vonalában.
A PSG-n látszott mennyire fej nehéz. Ha a középpályát kiveszik a támadásból ( ami nem nehéz) a csatársoruk se tud villogni. A védősorunk meg egy szinttel jobb, mint a övék.
Bár még nincs meg a továbbjutás, de innen (ha nem taktikázzuk el) ezt be kellene már húzni.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4952
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.04.11. 09:51:15

Nagyon feldobott a győzelem, főleg, hogy hátrányból álltunk fel.

Raphit kritizálom sokat, de tegnap extra volt és nagyon szimpatikus, hogy minden meccsen megdöglik a pályán.

Lewát a végén én is cseréltem volna, nem tudom, minek költünk euromilliókat egy brazil kölyökre, ha nem játszik.

A bohóc dembeléről nekem is meg van a véleményem, remélem szétszedik Barcelonában. Egyébként biztos voltam benne, hogy gólt fog lőni...

Továbbra sem magunkat tartom esélyesnek, nagyon ott kell legyünk fejben, hogy ez meglegyen. A teknőc sem lesz ilyen gyenge többet.

A hétvégén én is pihentetnék, bár ez nálunk nem akkora divat, remélem azért felelősen gondolkoznak ezügyben.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3539
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.11. 09:21:05

NovaProspekt írta:
2024.04.11. 09:08:28
Arról nem tudom esett-e már szó, hogy idegenben három gólt ez a csapat ember emlékezet óta nem lőtt (pláne még győzelmet is aratva). Még a golden érában (Pep, Lucho) is csak szenvedés, meg ikszre játék volt idegenben általában, hogy utána a Camp Nou-ban dönthessünk a továbbjutásról.
Az utolsó sok gólós meccsünk amire emlékszem a BL-ben, amikor megcsaptuk a Liverpoolt 3-0-ra hazain. Aztán jött az idegenbeli meccsünk. 8-[
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1935
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.04.11. 09:08:28

Arról nem tudom esett-e már szó, hogy idegenben három gólt ez a csapat ember emlékezet óta nem lőtt (pláne még győzelmet is aratva). Még a golden érában (Pep, Lucho) is csak szenvedés, meg ikszre játék volt idegenben általában, hogy utána a Camp Nou-ban dönthessünk a továbbjutásról.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3539
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.11. 08:56:35

Meccs előtt én azt mondtam, hogy logikusan gondolkodva a PSG valószínűleg bedarál minket, de ha minden ülne akkor jók lehetünk.

Ült is minden. Végre! Egyedül Christensen eltiltását sajnálom.

Arról nem is beszélve, hogy mennyire fontos lenne, hogy behúzzuk a párharcot. Anyagilag, nagyon nem lenne mindegy.

Ezen túlmenően ez a keret nem tudott nagy BL párharcot megnyerni Messi távozása óta. A fiataloknak, de igazából szerintem mindenkinek elengdhetetlen lenne lélektani szempontból és átléphetnénk egy lélektani gátat végre.

A visszavágón egészen biztosan a torkunknak fognak esni- a második félidő elején látszott, hogy egyébként iszonyat veszélyesek, kis területen sokkal robbanékonyabbak és gyorabbak nálunk, szóval nem szabad még itt elszállni- viszont ha az elejét kibirjuk és találunk egy gólt akkor szerintem meglesz. Hibába nagyon erőssek egyszerűen nem látom, hogy sima zsoltosalakulatnál többek lennének. Két gól hátrányból nem tudnának felállni azt gondolom.

Egyébként szerintem pont a taktikai fegyelmezettség és a csapatként gondolkodás volt az amiben tegnap feléjük tudtunk nőni. Az első két gólunk teljesen tudatos volt, az összes beadásunk fejet vagy lábat keresett, és végre azt láttam, hogy elképzeléssel támadunk. =D>
Kép
Válasz küldése