Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.24. 17:42:51

merx írta: igen szégyenkezniük kell amiért így játszottak saját közönségük előtt, sztem ha a barca ezt csinálná a nou camp-ban, valószínűleg páran azt mondanák, hogy ez szégyen
nem hinném, hogy a rangers szurkolók azért mentek ki, hogy a csapatukat 80 percen keresztül a saját 16 osukon belül illetve akörül lássák... VÉDEKEZNI ...

taktikailag felettünk voltak...ha így is van akkor mi van? engem ez nem érdekel, mert ÉN nem egy taktikázó barcelonat szerettem meg, hanem a szép látványos focit játszó barca-t. :roll:
De a Barca nem egyenlő a Rangerssel. Náluk nem az a cél, hogy most agyonverjék Európát, hanem, hogy egy ekkora ellenféllel szemben is, mint a Barca megállják a helyüket. Ezt megtették. Ha meg szerinted a rangers szúrkolók nem azért mentek ki, hogy védekezni lássák a csapatot, akkor miért tapsoltak állva egész meccsen?
Ha ezt a játékot mi mutattuk volna itthon, akkor még jó, hogy földindulás lenne. De elnézést, nehogy már olyan elvárásaink legyenek mint a skótoknál.
A taktikai felkészültséget pedig csupán azért említettem, mert igen erőteljesen kitűnt a (nem)tudásunk. Taktikai analfabéták voltunk tegnap is, amikor nem jutottunk el odaáig,hogy lőjünk egyet. Ők meg végigjátszottak egy meccset kapott gól nélkül a Barca ellen!
Avatar
Dawe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2007.09.15. 13:40:10
Tartózkodási hely: Barcelona

2007.10.24. 17:25:32

Az almeria nem ügy, az simán meg lesz de az biztos hogy a továbbiakban nem szabad "látványtalan" focit mutatni mert látjátok hogy mindenkit zavar!vagy nem?
Barca...Barca...BAAAAAAARCA
Ronaldinho: Nyerjen mindent a barca - úgy legyen - és úgy is lett :D
Messi?Igen, Ő a világ legjobbja, ez teljesen megkérdőjelezhetetlen, mert senki nem játszik és gondolkozik olyan gyorsan, mint ő. : Partik Kluivert
Torres told the press, "Barcelona are clearly the best side in Europe!"
Avatar
JOEY20
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:54:51
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

2007.10.24. 16:46:17

Én igazából nem is tudom mit mondjak.Vegyesek az érzelmeim.Ennek a meccsnek igazából nem volt tétje de azért a barca az barca.Egyszerűen nem engedhetik meg maguknak(főleg ilyen kerettel)hogy ennyire látványtalan játékot nyújtsanak.Másrészt viszont a rengeteg meccs között becsúszhat EGY-EGY ilyen meccs is de több nem.Almeriat ki kell tömni!
Forca BARCA
Avatar
merx
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.08.23. 16:24:13

2007.10.24. 16:42:21

konkrétan az efajta taktikára gondoltam, persze minden csapatnak van taktikája ez nem kérdés DE ha egy csapatra azt mondjuk, hogy taktikázó akkor az nálam kb azt jelenti amit pl.: a rangers csinált
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.10.24. 16:34:15

merx írta:taktikailag felettünk voltak...ha így is van akkor mi van? engem ez nem érdekel, mert ÉN nem egy taktikázó barcelonat szerettem meg, hanem a szép látványos focit játszó barca-t. :roll:
Ez azért nem így van. Vagy szerinted a taktika és a támadás, szép foci az nem lehet egyszerre? Idei Arsenal, tavaly Manchester, Roma, azelőtti Barca? Na ugye. :wink:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.24. 16:31:21

Mi volt ez fiúk?????????
Ok hogy volt egy 11-esünk(amit elvettek tőlünk) és csoportelsők voltunk,attól még nem kell elengedni magunkat ennyire...
Kikapunk egy Villarealtól 3:1-re aztán egy nyomi skót második csapattal 0:0-át játszunk.....Nyerni kéne az Alméria ellen...... :!: :!: :!:
És Ok egy tizenegyes de egygóllal nem lehet megverni egy csapatot.
Idegenben nem vagyunk a legjobbak...
itt JAVÍTANI KELL :!: :!:
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2007.10.24. 16:06:25

haze71 írta:
Dawe írta:Amit még hozzá szeretnék fűzni, az az hogy ELVETTEK TŐLÜNK EGY 11-EST IS A kumma....ÉLETBE!
Az sem tudná felejtetni velem, mire (nem) vagyunk képesek az ilyen antifoci csapatok ellen...
Annyit hozzá, hogy azért tizenegyesekre nem lehet építeni! Ok jogos a felháborodás hogy azt meg kellett volna adni, de inkább én azon vagyok felháborodva, hogy csak egy valamit eröltetünk, nincs kreativitás! De talán még az se kéne, elég lenne ha Rijkaard megmondaná nekik hogy lőjenek távolról végre! Ini meg Xavi is jókat tudna elsütni! Dehát Frank-nek uj taktikai elemek már leterhelik a CPU-t...

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
merx
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.08.23. 16:24:13

2007.10.24. 16:05:32

Zozzy 5 írta: Ez meg nevetséges. Miért kéne szégyenkezniük? Azért a fejenkénti 10 kilóméterért amit mindegyik rangers játékos végigfutott? Gondolkodjunk már. Nem játszottak szépen, sőt, de szégyenkezni inkább nekünk kell azért, amiért nem is akartunk játszani. Ők nem tudtak, mi nem akartunk. Kinek is kell szégyenkeznie akkor? És hozzátenném, hogy taktikailag szintekkel felettünk voltak. Mi addig nem jutottunk el, hogy megeresszünk egy lövést.
igen szégyenkezniük kell amiért így játszottak saját közönségük előtt, sztem ha a barca ezt csinálná a nou camp-ban, valószínűleg páran azt mondanák, hogy ez szégyen
nem hinném, hogy a rangers szurkolók azért mentek ki, hogy a csapatukat 80 percen keresztül a saját 16 osukon belül illetve akörül lássák... VÉDEKEZNI ...

taktikailag felettünk voltak...ha így is van akkor mi van? engem ez nem érdekel, mert ÉN nem egy taktikázó barcelonat szerettem meg, hanem a szép látványos focit játszó barca-t. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára merx 2007.10.24. 16:08:08-kor.
Kép
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.10.24. 15:55:48

Dawe írta:Amit még hozzá szeretnék fűzni, az az hogy ELVETTEK TŐLÜNK EGY 11-EST IS A kumma....ÉLETBE!
Az sem tudná felejtetni velem, mire (nem) vagyunk képesek az ilyen antifoci csapatok ellen...
Avatar
Dawe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2007.09.15. 13:40:10
Tartózkodási hely: Barcelona

2007.10.24. 15:44:05

Amit még hozzá szeretnék fűzni, az az hogy ELVETTEK TŐLÜNK EGY 11-EST IS A [auto_cenzúra]....ÉLETBE!
Barca...Barca...BAAAAAAARCA
Ronaldinho: Nyerjen mindent a barca - úgy legyen - és úgy is lett :D
Messi?Igen, Ő a világ legjobbja, ez teljesen megkérdőjelezhetetlen, mert senki nem játszik és gondolkozik olyan gyorsan, mint ő. : Partik Kluivert
Torres told the press, "Barcelona are clearly the best side in Europe!"
Avatar
Dawe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2007.09.15. 13:40:10
Tartózkodási hely: Barcelona

2007.10.24. 15:40:44

Én úgy érzem hogy tegnap a fiúk nem adtak ki magukból mindent hiszen ne m lőttek gólt.A meccs nagyon nehéz volt hiszen 5 négyzetmérerem volt 5 rangers játékos és így nem lehetett túl közel jutni a kapuhoz,és ilyenkor kellene azt csinálni amit én hiányoltam a BARCÁTÓL, a messziről lőtt labdák.Egyébként elégedett vagyok az eredménnyel,mert a rangers jó csapat,meghát mi vednégek is voltunk!Ki mit mond!
Barca...Barca...BAAAAAAARCA
Ronaldinho: Nyerjen mindent a barca - úgy legyen - és úgy is lett :D
Messi?Igen, Ő a világ legjobbja, ez teljesen megkérdőjelezhetetlen, mert senki nem játszik és gondolkozik olyan gyorsan, mint ő. : Partik Kluivert
Torres told the press, "Barcelona are clearly the best side in Europe!"
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.10.24. 15:24:58

egyébként elhiszem, h némileg "furcsának" tűnik egy 0-0ás meccs után a puffogás, amikor veretlenül, kapott gól nélkül vagyunk a csoportunk élén, csakhát ha már egy ilyen "fantasztikus négyessel" (ami egyelőre még csak hármas) nyomjuk, akkor az ember elvárná, h az olyan brigádok ellen is virítsanak vmit, mint amilyen a rangers volt tegnap. úgy nehéz bajnokságot v más címet nyerni, ha csak az olyan csapatok ellen megy a bugi, akiknél max két ember védekezik a kapuson kívűl.
mi van, ha innentől mindenki beáll ellenünk? akkor besül a mutatvány?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2007.10.24. 15:20:49

hát az egyetlen ember, aki maximálisat teljesített az Puyol. vagy 3 gólhelyzete volt védő létére...brutális volt amit csinált a pályán.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.24. 15:03:33

haze71 írta:Elolvastam Messi és Rijkaard nyilatkozatát. Röhögnöm kell. Miért gondolják, hogy otthon könnyebb lesz? Ott csak 8-an fognak védekezni? Vagy nagyobb a kapu? Az meg milyen duma, hogy mikor 2-3 perc van hátra, ügyelni kell az eredmény tartására. Ha tavaly a Madrid így áll hozzá, akkor mi vagyunk a bajnokok! A jó életbe...
Így van! Ez üres duma, bízunk abba, hogy majd...Majd akkor lesz más, ha nem fossák telibe.
erről a rangers-ről a milan "játéka" jutott eszembe amit a barcalona ellen szokott "művelni"
egyébként ha itt vmelyik csapatnak szégyenkeznie kell az nem a barcelona
Ez meg nevetséges. Miért kéne szégyenkezniük? Azért a fejenkénti 10 kilóméterért amit mindegyik rangers játékos végigfutott? Gondolkodjunk már. Nem játszottak szépen, sőt, de szégyenkezni inkább nekünk kell azért, amiért nem is akartunk játszani. Ők nem tudtak, mi nem akartunk. Kinek is kell szégyenkeznie akkor? És hozzátenném, hogy taktikailag szintekkel felettünk voltak. Mi addig nem jutottunk el, hogy megeresszünk egy lövést.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2007.10.24. 14:34:46

Mindkét csapatnak megfelelő eredmény született, kis szerencsével lőhettünk volna, de kaphattunk volna is gólt, szóval mindenképp igazságos a döntetlen ezek fényébe!
A játékosokat tekintve ugy nincs senki akit rossz eljsítmény miatt ki lehetne emelni. Gudjános volt egyedül akinek különösen teszett a játéka, legalábbis meglepett amit csinált! Lehet hogy meg kéne tartani kp opciónak...de ez már egy másik topic

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2007.10.24. 14:08:22

Ronaldinho&Barca írta:Döntetlen de én ugy elégedett vagyok! 4-5-1 es felállás eléggé magáért beszél hogy mennyire is félt a Rangers :)
Ehhez kpest elég jó helyzeteket kreáltunk ki kár h nem tudtunk élni velük.
Látni lehetett hogy nagyon fáradt a csapat talán Henryn látni egy kicsit.
Remélem ha kezdenek vissztérni a sérültek kapunk egy kis pörgős tempót ami jól jöhet még!
Haza pályán jövő héten viszont sima győzelmünk lesz! :P :)

Hajrá Barca!!!!!
Idegenben lehet csatár nélkül állnak ki? :D
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2007.10.24. 13:53:57

Meg talán egy két szurkoloval több lesz :lol: :lol:
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2007.10.24. 13:41:35

Itthon azért tényleg könnyebb, mert nagyobb a pálya, így nagyobb területünk lesz. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca99 2007.10.24. 14:06:46-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2007.10.24. 13:37:41

Döntetlen de én ugy elégedett vagyok! 4-5-1 es felállás eléggé magáért beszél hogy mennyire is félt a Rangers :)
Ehhez kpest elég jó helyzeteket kreáltunk ki kár h nem tudtunk élni velük.
Látni lehetett hogy nagyon fáradt a csapat talán Henryn látni egy kicsit.
Remélem ha kezdenek vissztérni a sérültek kapunk egy kis pörgős tempót ami jól jöhet még!
Haza pályán jövő héten viszont sima győzelmünk lesz! :P :)

Hajrá Barca!!!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.10.24. 13:20:58

Elolvastam Messi és Rijkaard nyilatkozatát. Röhögnöm kell. Miért gondolják, hogy otthon könnyebb lesz? Ott csak 8-an fognak védekezni? Vagy nagyobb a kapu? Az meg milyen duma, hogy mikor 2-3 perc van hátra, ügyelni kell az eredmény tartására. Ha tavaly a Madrid így áll hozzá, akkor mi vagyunk a bajnokok! A jó életbe...
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.10.24. 13:10:24

Egy csapat akkor tud sikeres lenni, ha sikeresen tud játszani különböző taktikájú csapatok ellen. Én azt látom, hogy a támadó focit feladó csapatok ellen nincs taktikánk, vagy ha van, azt nem tudjuk végrehajtani. Idén játszottunk 3 db 0-0-ás meccset. Kik ellen? Osasuna, Racing, Rangers. Röhej... Aztán vertük a Lyont, Zaragozat, Sevillat. Ebből is látszik, hogy a betömörülő csapatok ellen nincs taktikánk. Nincsenek átlövések, nincsen széleket kihasználó játék. De mi lesz akkor, ha a kieséses szakaszban kapunk mondjuk egy Celtic-et? Lehet,hogy az lesz a végállomás?
Szerintem meg a végén Messi kib..ásból passzolt vissza többször Ronninak a labdát. Miért adja neki kb. 10 méterre, mikor más megoldás is lehetett volna. Neki volt embere a volnal mellett (2 is), nem tudott mit kezdeni ezzel az értelmes passzal.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.24. 12:48:06

Messi nyilatkozatával teljesen egyetértek.. Hazai pályán 4-5-1 -et játszani! Hát, eléggé maguk alá fhostak a Rangers játékosai! Egyszerűen nem akartak velünk játszani.... Szerintem ez az egy pont, nem biztos hogy elég lesz nekik a továbbjutáshoz... Legyen így...
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2007.10.24. 12:43:35

Egyre inkább látszik, hogy a Barca kulcspozíciója a védekező kp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nélküle nem megy! Nem és nem! Szóval gyerünk Yaya gyerünk Rafa, gyógyulás!!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2007.10.24. 12:21:09

Most semmi gondot nem látok. Igaz, hogy kihagytuk a helyzeteket, de játékban ezt a gyáván játszó skót csapatot szinte lealáztuk. Minek lehet azt betudni, hogy egy épkézláb nagy felszabaditórugást is ugy megtapsoltak mint máshol egy gólt. De az is igaz, hogy többen igy Ini, Messi, Ronnie kevesebbet adtak, de most nem kellett meghalni. Nem is lehet mindig nyerni. Szóval és ekégedett vagyok.
Fecó
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2007.10.24. 12:12:58

Nem kell lesajnálni a csapatot, ez a meccs nem votl fontos. a Barca így is úgy is továbbjut a csoportból, a bajnokság sokkal fontosab most. Nem lehet minden meccset megnyerni, túl sok meccs van ahhoz, hogy mindig csúcsformában legyen a gárda.

Egyébként pedig sérült a keret fele, köztük kulcsemberek. Nem az a lényeg h
6 meccsből 6ot behúzzunk hanem jussunk tovább.

Ha megnézzük akkor a BL-t egyszer nyerte az utóbbi években olyan csapat, aki végig brillírozott- ez a barca volt, de pl. tavaly sem zengett a sajtó a Milan
7-0-ás győzelmeiről, csendben besunnyogtak az elődöntőbe, onnantól meg nagyon nagyot játszottak.

Szóval a BL-ben csak az a lényeg h sikeresen teljesítsük az egyes fordulókban-ennyi. A Villarealt kétségkívül meg kellett volna csapni.
Tény, hogy fáradtak voltak a játékosok, de ilyenkor be lehet rendezkedni védekezésre is, óvatosabban játszani, az a gond, h mindig 70%-os labdabirtoklásra törekszünk, néha kontrázni is lehet. . .
Válasz küldése