Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.30. 19:33:48

Kovbal88 írta:
2023.11.30. 17:35:13
Szép lenne a legjobb négy közé bejutni valahogy. Ránk fér egy sikeres BL szezon.
Az a baj ezekkel az irreális álmokkal, hogy alig-alig van rá esély, és ha bejön a papírforma, vagyis nem jutunk 4 közé, akkor csalódott leszel, és esetleg a csapatot vagy az edzőt fogod hibáztatni, amiért nem sikerült.
Még azt sem tudjuk, hogy az első körben kit kapunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.30. 17:46:54

Kovbal88 írta:
2023.11.30. 17:35:13
Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:23:08
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... und-of-16/
Itt vannak a lehetsèges ellenfelek. Elvileg csoportelsők vagyunk. (Ukránoknak 7 gólt kellene ledolgoznia, ha ki is kapunk Belgiumban)

A PSG-t ès az Intert jó lenne elkerülni
Veszèlyes lehet a Dortmund, Napoli, Mu
A többi szerintem verhető, bár jelenleg nem fogadnèk magunkra :)
Ha kikapunk a belgáktól akkor maximum hat gólt kell ledolgozniuk. Sajnos a vereség benne van, biztos, hogy tartalékosan fogunk játszani. De még akkor is elsők vagyunk Porto ellen meg jobb a mérleg.

Ami lényeges, hogy a jelenlegi formákban, bárki ellen 50-50 mondanék továbbjutásra. A meccsig lesz majd három hónap szóval addig még játékost is lehet igazolni. Szép lenne a legjobb négy közé bejutni valahogy. Ránk fér egy sikeres BL szezon.
Esetleg tartalékosabban egy kicsit, de biztosan nem tartalékosan. már túl leszünk a nagy menet nehezebbik felén addigra, és rohadtul kell az a 2.8millió ami jár a győzelemért akkor is, mikor tét nélküli.

Én már jó vagyok idénre, nem várok senki ellen továbbjutást. Tavaly év végén/idén év elején azt az elvárást fogalmaztam meg, hogy a csoportból tovább kell jutni, ez már megtörtént, ha úgy tetszik a rossz sorozat megtört, a pénzünk is megvan, ami be lett tervezve a költségvetésbe. Nem fogom év közben megváltoztatgatni az elvárásaimat, mert nem igazságos, amit leírtam, ahhoz tartom magam, és az az előző évhez képest pozitív elmozdulás.
Innen minden csak bónusz, tőlem a PSV ellen is kieshetünk, ha kihajtják magukat a fiúk, nem lesz egy rossz szavam se. Nem érdekel a szezon semelyik részlete önmagában, az érdekel, hogy évről évre meglegyen a fejlődés, ne törjön meg, és az, hogy pénzügyileg legalább valamennyire stabilizálódjunk.

Azt pedig nagyon irrálisnak tartom, hogy a 4 közé jussunk. Nem is vagyunk oda valók, nem vagyunk európa legjobb 4-5 csapata közt. A top10ben is kétséges a helyünk, még teljesen egészséges kerettel is, jelen állás szerint.
Ez csak szerencsés sorsolással, egyéb szerencsés körülményekkel sikerülhet idén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.30. 17:35:13

Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:23:08
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... und-of-16/
Itt vannak a lehetsèges ellenfelek. Elvileg csoportelsők vagyunk. (Ukránoknak 7 gólt kellene ledolgoznia, ha ki is kapunk Belgiumban)

A PSG-t ès az Intert jó lenne elkerülni
Veszèlyes lehet a Dortmund, Napoli, Mu
A többi szerintem verhető, bár jelenleg nem fogadnèk magunkra :)
Ha kikapunk a belgáktól akkor maximum hat gólt kell ledolgozniuk. Sajnos a vereség benne van, biztos, hogy tartalékosan fogunk játszani. De még akkor is elsők vagyunk Porto ellen meg jobb a mérleg.

Ami lényeges, hogy a jelenlegi formákban, bárki ellen 50-50 mondanék továbbjutásra. A meccsig lesz majd három hónap szóval addig még játékost is lehet igazolni. Szép lenne a legjobb négy közé bejutni valahogy. Ránk fér egy sikeres BL szezon.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 15:23:08

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... und-of-16/
Itt vannak a lehetsèges ellenfelek. Elvileg csoportelsők vagyunk. (Ukránoknak 7 gólt kellene ledolgoznia, ha ki is kapunk Belgiumban)

A PSG-t ès az Intert jó lenne elkerülni
Veszèlyes lehet a Dortmund, Napoli, Mu
A többi szerintem verhető, bár jelenleg nem fogadnèk magunkra :)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.30. 13:20:03

barlacy írta:
2023.11.30. 12:27:25
De a jő formában levőt kell játszatni -- a csapatunk érdekében !
igen, de akkor hogyan kerul jo formaba a jobb jatekos? :O
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.11.30. 12:27:25

Aludtunk párat a "döntő" után, már ülepedett a drukk miatti benyomások zöme,ám a felszínen még mindíg után érzéseim vannak .Szerintem a csapatból lefelé kilógót keresni nem nehéz hiszen a középpálya támadó szekciója szerintem főleg Pedri nagyon alul teljesített. Gündogant elővenni is lehetőség, de kp. társ nélkül, a magány helyzete állt elő. Mégis : a kp. csatár levehetne egy labdát, vagy jó helyre passzolhatna s nem totyorogna,részt vehetne a csapatjátékban vagy cserét kérhetne... mindezt annak kapcsán hozom ide, hogy megvilágítsam : a középpálya a nagyon jól játszó a védekaző feladatokat is kitűnően megoldó Franki részvételável de a csatárok vissza -el mozgásával ,a középpályások (Pedri!) és Gündi hatékony pontos labdajáratásával valősulhatna meg.És itt volt a hiátus :a formáját még kereső Pedri, a magányos Gündi, a pályán netto hátrányt jelentő Lewa a kevés gólt is okozza.Lehet hogy a meccsen a bh.Baldé helyén játszó Canselo baloldali támadó kp. lehetne , a centerbe jöhetne Félix a lengyel helyén, a magát kereső Pedri helyett játszhatna Fermin vagy Raphi, Jamal pedig a jobboson.
Lehet,hogy más meglátás is létezik. De a jő formában levőt kell játszatni -- a csapatunk érdekében !
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 16:38:51

gránit írta:
2023.11.29. 15:01:50
Ha Xavi nem fejezi be a bohóckodást Koundé-val középen, abból adódhatnak kellemetlenségek tavasszal. Állnak a második helyen erős csapatok. Internazionale, PSG, PSV (akik 13 meccsből 13-at nyertek a bajnokságban).

Amikor a Porto erős periódusáról írunk, kicsit szigorúak vagyunk magunkkal. Egy BL-meccset nehéz lehozni úgy, hogy az ellenfélnek pillanatai se legyenek. Természetes, hogy az ellenfél is vezetett támadásokat. A második félidő már simán a miénk volt, a Porto akkor már alig ért fel a tizenhatosunkig.

Ami tetszett, hogy végre nem csatárszélsőkkel, hanem mélységből induló szélsőkkel operáltunk, így voltak érkezők. Felix két-három gólt lőhetett volna még, ahogy Ferrant is megtalálhattuk így középen (kár, hogy kihagyta). Nem a csatárokat kell szélen játszatni, ők bent legyenek. Roque-t is bűn lenne a szélen elpazarolni.

A széleken gyakran meg tudtunk lódulni. Raphinha nagyon lelkesen játszott, de az utolsó megoldásai rendre gyatrák. Ha lenne helyette más opció, én eladnám. A széleken amúgy erősek voltunk, és most végre voltak érkezők is.

Ami a csapat gyengepontja, hogy a pálya belsejében nem vagyunk igazán erősek. A másik szent tehén, Pedri is elég szürke volt véleményem szerint. A szélről betett labdáink veszélyesek voltak, de középről nem nagyon tudtunk helyzeteket kialakítani, és ha az ellenfél ott megiramodik, nem is tudunk vele mit kezdeni. Nyáron oda kellenek majd igazolások.
Hasonlóan látom én is, Raphinha kivételével. Nem lopta be magát eddig a szívembe, de meg kell mondani őszintén, hogy távoli lövések, már a 16-os körülről csak benne vannak meg. Hajt, akar, tény, hogy nem jönnek az egy-egy cselei sokszor, de benne van potenciál, és Yamal-t sem lehet csapágyasra hajtani, ráadásul mintha Raphinha valahol a támadó középpályán is otthon érezné magát.
Én játszatnám valahol Lewy környékén, hogy megossza a figyelmet, ezáltal a lengyelre is kevesebb figyelem fordulna a védők részéről.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.29. 15:01:50

Ha Xavi nem fejezi be a bohóckodást Koundé-val középen, abból adódhatnak kellemetlenségek tavasszal. Állnak a második helyen erős csapatok. Internazionale, PSG, PSV (akik 13 meccsből 13-at nyertek a bajnokságban).

Amikor a Porto erős periódusáról írunk, kicsit szigorúak vagyunk magunkkal. Egy BL-meccset nehéz lehozni úgy, hogy az ellenfélnek pillanatai se legyenek. Természetes, hogy az ellenfél is vezetett támadásokat. A második félidő már simán a miénk volt, a Porto akkor már alig ért fel a tizenhatosunkig.

Ami tetszett, hogy végre nem csatárszélsőkkel, hanem mélységből induló szélsőkkel operáltunk, így voltak érkezők. Felix két-három gólt lőhetett volna még, ahogy Ferrant is megtalálhattuk így középen (kár, hogy kihagyta). Nem a csatárokat kell szélen játszatni, ők bent legyenek. Roque-t is bűn lenne a szélen elpazarolni.

A széleken gyakran meg tudtunk lódulni. Raphinha nagyon lelkesen játszott, de az utolsó megoldásai rendre gyatrák. Ha lenne helyette más opció, én eladnám. A széleken amúgy erősek voltunk, és most végre voltak érkezők is.

Ami a csapat gyengepontja, hogy a pálya belsejében nem vagyunk igazán erősek. A másik szent tehén, Pedri is elég szürke volt véleményem szerint. A szélről betett labdáink veszélyesek voltak, de középről nem nagyon tudtunk helyzeteket kialakítani, és ha az ellenfél ott megiramodik, nem is tudunk vele mit kezdeni. Nyáron oda kellenek majd igazolások.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.29. 14:36:46

Ha kacskaringósan is, de csak kézzel fogható közelségbe került az a 15 pontocska..... :oops:

Itt a BL-ben jött ki igazán tónusosan a csapat által eddig megtett őszi út pályája. Gördülékeny, kívülről minden rendben szituhoz megfelelő kezdet, eredményt tekintve hatékony portoi meccs. Aztán egy - kívülről már furcsának tűnő - nehézzé tett Sahtar elleni győzelem, majd az ominózus totális káosz.
Most a lényeg azon volt, hogy bárhogyan is, de ne maradjunk benne a negatív spirálba és ez sikerült.

Ma van helye az örömnek, a meccs is frankó volt, ugyanakkor azt is láthattuk, léteznek helyrerázandó dolgok.
Egyébként sok szempontból tanulságos meccs volt, de most az örömé a főszerep.
Jó volt ezt a meccset nézni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.29. 12:14:24

brazilfan írta:
2023.11.29. 09:12:40
Andris írta:
2023.11.29. 08:15:38
Ugyanakkor jegyezzuk meg melle azt is, hogy ennek egy resze a nagy iram szamlajara is irhato.
Igen, és mégiscsak egy erős ellenfél ellen játszottunk. De Koundéval ez a kevésbé pörgős bajnoki meccseken is rendszeresen megtörténik. Talán valami gátlás lehet, stressz.
Ez is nagyon érdekes,mert az első 8-9 meccsen iszonyatosan jó teljesítményt nyújtott, megkockáztatom, az akkori játékát tekintve Araujo elé lépett. Aztán kicsit visszaesett, de még akkor is egyértelműen 2. kh volt, a sérülése óta viszont ő is katasztrófa. Sok játékosunkkal megtörtént, hogy nehezen vették fel a ritmust sérülés után (pl. az uruguayi is), de már elég rég visszatért, sőt egyre lejjebb csúszik.
A MU nagy zsákbamacska. Az, hogy valaki szerencsés-e vagy sem, ha őket kapja az időzítéstől függ. Folyamatosan megy a formaingadozás. Elég csak megnézni mi volt tavaly. Pont akkor kaptuk ki őket, amikor nagyon beindultak. Mind csapatként, mind egyénenként a szűk elitbe tartoztak. Abban a hónapban eredményekben is amit hoztak brutális volt. Ha jól emlékszem 7-8 meccs alatt 1 döntetlenjűk volt, Rushford a legjobb formában lévő csatár volt, behúzták az kupát, márciustól pedig lesüllyedtek egy kiscsapat szintjére. Jöttek a vereségek miinden második meccsen (7:0 Pool-tól pl.), csúnyán kiestek a Sevilla ellen.
Most is egy borzalmas szezonkezdet után az utóbbi két hónapban elég jól teljesítenek. Persze a BL-t leszámítva, ott még az sem biztos, hogy őket kapjuk.

Arról nem is beszélve, hogy könnyen lehet, hogy csak a Napoli-PSV/Lens-Leipzig-halálcsoportból kaphatunk valakit.

Az, hogy feltörölték velünk a padlót Európában szerintem rohadtul nem igaz.
Tavalyelőtt a továbbjutásunk egy Benfica elleni ki-ki meccsen múlott, ami végül X lett, de nem a portugálokon múlt. Az El-ben az első két fordulót simán vettük utána 4:3-al maradtunk alul.
Tavaly egy halálcsoportból estünk ki elég érdekes körülmények között a későbbi győztessel.
Az EL-ben egy akkor piszkosul erős MU-val játszottunk egy szoros párharcot, erősen foghíjasan.

Nem azt mondom, hogy nem komoly csalódások, de az, hogy lesimáztak minket távolról sem állja meg a helyét.

Igen idén is volt egy botlás, de az első meccs előtt pedig attól volt hangos a fórum, hogy jó, ha a Porto mögött másodikként továbbjutunk, erre oda-vissza vertük őket, már korán bebiztosítottuk a továbbjutást (90%-osan az első helyet) mégis inkább az utóbbi két év a beszédtéma, ami már tízezerszer át lett rágva.

Nekem jelenleg az egyik félelmem, hogy nagyon ki lettek hajtva a srácok, hétvégén pedig egy komoly erőfelmérő, nagy téttel bíró meccs lesz. Szinte minden -jelenlegi- kezdőjátékosunk végigtolta a meccset, nem kis iramban, Frenkie és Pedri amúgy is most kezd visszatérni, normális esetben még "adagolva" lennének. Két hét alatt egy Porto-Atma-Girona trió baromi megterhelő, főleg ezzel a jelenlegi sovány kerettel. Akárhogy, akármilyen játékkal, ezt a két meccset, ha hoznánk az megmutathatná a csapat valódi erejét. Az egyik szemem azért sírna, mert nagy szívességet tennénk a Realnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2205
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 11:35:19

Nem értem, honnan jön ez az első félidei Porto fölény. Mert ők lőtték az első gólt 3 lepattanó után? Mert letámadtak és néha eladtuk a labdát? Nagyon jól jött ki a Porto, de a srácok rendesen helytálltak, volt pörgés, mert volt tér végre. A letámadásukból fakadóan hibáztak a védőink, ez így, vagy úgy a játék része sajnos, hacsak nincs olyan szintű középpályánk - főleg pivotban -, akik minden pressziót kiállnak. Ehhez volt szerencsénk éveken át, nem csoda, hogy hozzá vagyunk szokva, hogy gond nélkül hozzuk ki a labdát ritmuselőnnyel. Ezen a meccsen ezt nem tudtuk konzisztensen megcsinálni, ami egy fejlődési pont, viszont a letámadásnak az a nagy veszélye (ugye mi is belefutottunk ebbe már párszor), hogy nagyobb tér marad mögötted, ergo az egyetlen értelmes mérce ennek a vizsgálatára az lehet, hogy hány komoly helyzete lett a letámadásból a Portonak és hány komoly helyzete lett nekünk? Ebben viszont az első félidőben is erősebbek voltunk, a másodikban pedig majdnem végig kontrolláltuk a meccset.

Egyedül az szúrt szemet, hogy mennyire ostobán hagyjuk lőni az ellenfelet a 16-os vonaláról, hiába tömörülünk előttük 8 emberrel.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 11:06:55

Troym írta:
2023.11.29. 10:44:23
Andris írta:
2023.11.28. 23:15:44
Amit nem láttam jönni, hogy Cancelot küldi ki Baldé helyére, és ráadásul egyértelműen szélső támadónak, nem bekknek. Túlzás nélkül lehet állítani, hogy ez ma eldöntötte a meccset, és nem egy, nem két kulcs játékkal.
Ugye nem kell mondanom, hogy Xavi agyonszídására most illenék jönni némi agyondícsérésnek is, csak az egészséges és igazságos egyensúly fenntartása miatt..! :)
A csapat (tegnap a gálakezdő) szokásos első félidei végigalvása is legyen a dícséret része, vagy arról meg úriemberek módján meg hallgassunk? :)
Igen győztünk, nagy volt a tét, hatalmas gratula, az eredménynek nyilván örülhetünk, azért ennél tovább nem mennék. Volt sok jó és sok rossz döntése.
Sztem surgosen ujra kell nezned az elso felidot, tobbet nem tudok hozza fuzni. :)
30 perc minimum a mienk volt, elso percrol full power hajtottak a fiuk, es volt mar az elso felidoben is 2-3 komoly golhelyzetunk, ugy remlik, meg meg ennel joval tobb igeretes tamadas.
Na meg hatul rovidzarak, panik, esatobbi.. nem is mondom, hogy hibatlan volt.
De hogy a vegigalvast honnan szedted.. :D sztem te aludtad inkabb vegig az elso 45ot, no offense! :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.29. 10:44:23

Andris írta:
2023.11.28. 23:15:44
Amit nem láttam jönni, hogy Cancelot küldi ki Baldé helyére, és ráadásul egyértelműen szélső támadónak, nem bekknek. Túlzás nélkül lehet állítani, hogy ez ma eldöntötte a meccset, és nem egy, nem két kulcs játékkal.
Ugye nem kell mondanom, hogy Xavi agyonszídására most illenék jönni némi agyondícsérésnek is, csak az egészséges és igazságos egyensúly fenntartása miatt..! :)
A csapat (tegnap a gálakezdő) szokásos első félidei végigalvása is legyen a dícséret része, vagy arról meg úriemberek módján meg hallgassunk? :)
Igen győztünk, nagy volt a tét, hatalmas gratula, az eredménynek nyilván örülhetünk, azért ennél tovább nem mennék. Volt sok jó és sok rossz döntése.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3248
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.29. 09:19:50

Kovbal88 írta:
2023.11.29. 08:34:18

Nagyon kell ez a csoportelsőség, ha valahogy kiesne a MU akkor már fél lábbal a legjobb nyolc között vagyunk. Egyedül az F csoport második helyezetjétől kell félni, de őket kapja csak a Real.

A meccsről, ebbe már volt foci legalább ilyeneket kellene hozni, legalább van miért várni a hétvégét.
Az elmúlt 5 évben fel lett velünk törölve a padló, most jutottunk tovább egy adok-kapok meccsen végre a csoportból, nem gondolom, hogy vagyunk abban a pozícióban, hogy bárkire is legyintsünk egyet, hogy fél lábbal a 8-ban vagyunk. Nem kell átesni a ló másik oldalára.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.29. 09:18:30

Andris írta:
2023.11.29. 08:59:58
Miert nyugodnank meg ha kiesik a MU? :D
En sokkal jobban felek attol, hogy egy antifocis olasz prádéval gyűlne meg a bajunk.
Jelenleg az Inter, a Lazio es a Napoli is masodik helyen tanyazik.
Pedig szerintem is a MU-ban van a legnagyobb potenciál, más kérdés, hogy eddig nem jon ki. De nyolcaddontore még osszeaallhatnak, szóval elkerulnem oket. Nem verhetetlen ellenfel, de van konnyebb.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.29. 09:12:40

Andris írta:
2023.11.29. 08:15:38
Ugyanakkor jegyezzuk meg melle azt is, hogy ennek egy resze a nagy iram szamlajara is irhato.
Igen, és mégiscsak egy erős ellenfél ellen játszottunk. De Koundéval ez a kevésbé pörgős bajnoki meccseken is rendszeresen megtörténik. Talán valami gátlás lehet, stressz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7098
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 09:04:41

Chino írta:
2023.11.28. 23:23:24
Ha csak a második félidőt nézzük megúszta egy négyessel a Porto. De az első félidőben ziccereket is talán inkább nálunk voltak, de minimum 50-50. Helyzeteket tekintve magasan vertük őket.
Én inkább azért nem vagyok önfeledten boldog, mert nagyon gyatra a helyzetkihasználásunk, immár a sokadik meccsen.
Emiatt aggódom sajna én is. A ligában is a miénk a legtöbb kidolgozott gólhelyzet, és mégsem állunk ennek megfelelően. Tavaly is a mienk volt a legtöbb a BL-ben a tét nélküli Bayern meccsig, mégis kiestünk. Erre nem tudom, mi lesz a megoldás. A két szélsőnk inkább playmaker, a befejezés sokszor nem megy nekik. Néha igen, néha nem. De eleve Lewyre kéne több helyzetet kihozni, aki beveregetné őket rossz formában is, de nem is tudom, hogy volt-e akár egyetlen egyszer is megjátszható helyzetben. Hol a félpályánál kóricált, hol szélsőként adott be a saját helyére, egyszerűen teljesen elhűlve néztem, mit művel, pedig most kapott volna kiszolgálást, jól játszottunk. Nem az zavart, hogy nem tudott levenni egy labdát, mert az forma-fáradtság mittudoménmi kérdése, szokás szerint soha nem pihen, kezdődik nála a tavalyi túltolás. De akármilyen formában van, könyörgöm, legyen már ő a center. Olyan, mintha Xavi felnézne rá, és hagyná, hogy azt csinálja, amit akar, mert kizártnak tartom, hogy ezeket az utasításokat adja neki.
Meg azt hittem, mikor idejött, hogy Gündögan második hullámból érkezget majd. Az első pár meccsén ezt csinálta, kihagyott minden ziccert, azóta kb nem is próbálkozik ilyennel, pedig ő is jól értékesítené a helyzeteit szerintem hosszabb távon.

Andris: nyugi, a Lazio és a Napoli határozottan nem antifoci. :D A Laziot agyonvernénk egy kicsit is jó formában. Az Inter még nagyobb meccsen csak-csak antifoci, de azért nem a klasszikus értelemben, a BL-döntőben is inkább a City fölé nőttek. Ellenünk betolnák a buszt, ja.

De jelen állás szerint tényleg kaphatnánk nagyon kellemes csoportmásodikakat. A Milannak kell szurkolni az F csoportban, nem csak mert a drukkerük vagyuk, hanem mert onnan messze ők a legveszélytelenebbek. De ha nem, nem tudom, hogy a Dortmund kontráitól félnék-e jobban, vagy az azért egyre inkább összeálló PSG minőségétől. Az Inter lenne még rossz, ott szurkolni kell, hogy nyerjenek, a Socit ha jól tudom első körben most sem kaphatjuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 08:59:58

Miert nyugodnank meg ha kiesik a MU? :D
En sokkal jobban felek attol, hogy egy antifocis olasz prádéval gyűlne meg a bajunk.
Jelenleg az Inter, a Lazio es a Napoli is masodik helyen tanyazik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.11.29. 08:34:18

Chino írta:
2023.11.28. 23:23:24
Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 23:11:08
Hát ezt kiszurkoltuk. A második félidőben vègre volt valami focira emlèkeztető. Izgultam rendesen. Cancelo a meccs embere, Felixet, Raphinhat, Araujot ès Penat emelnèm ki.
Gondolom megint megy az optimizmus, majd holnap elolvasom a kommenteket, szerintem csapatkènt bűnrosszak voltunk megint, a Porto többször lejátszott minket, de a második fèlidőre nagyon elfogytak, de így is többször meleg volt a helyzet, Araujo vagy 2* mentett komoly helyzetben, a kapu szájából kihagyták, ès szerencsère az utolsó helyzetüket Pena ölèbe rúgták közèpre. Megint nem èrtem mièrt kellett Felixet lecserèlni, igazából benne van legjobban a váratlan ès a gól, esetleg Raphinhában.
Ha nincs Cancelo egyèni teljesítmènye, ezen a meccsen kikapunk. Èn ezèrt nem vagyok önfeledten boldog.
A lènyeg, hogy megvan a győzelem, ès a továbbjutás, de nagyon sokat kellene fejlődni, amit nem nagyon várok már ennyi idő után, de továbbra is szurkolok a csapatnak.
Ha csak a második félidőt nézzük megúszta egy négyessel a Porto. De az első félidőben ziccereket is talán inkább nálunk voltak, de minimum 50-50. Helyzeteket tekintve magasan vertük őket.
Én inkább azért nem vagyok önfeledten boldog, mert nagyon gyatra a helyzetkihasználásunk, immár a sokadik meccsen.
Az ATMA nagyon jó formában van idén ellenük precízebbnek kell lenni, és hátul muszáj rendet rakni. Mondjunk MATS-szal kicsit másabb lehet, látszott a védeőkön, hogy sokszor nem merik hátra tenni és sokkal nehezebbek voltak a labdakihozatalok. Nem bántva Penát, mert kiválóan védett, de nagyon beette magát a játékba a 10,5 mezőnyjátékos.
Nagyon kell ez a csoportelsőség, ha valahogy kiesne a MU akkor már fél lábbal a legjobb nyolc között vagyunk. Egyedül az F csoport második helyezetjétől kell félni, de őket kapja csak a Real.

A meccsről, ebbe már volt foci legalább ilyeneket kellene hozni, legalább van miért várni a hétvégét.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 08:15:38

brazilfan írta:
2023.11.29. 07:11:00
Sajnos sok volt a pontatlan passz, ezek közül néhány (direkt nem írok neveket) megint életveszélyes helyen, amikből megindulhatott a Porto. De hát, ha egy csapatnak olyan vezére van, mint Araujo, aki mindenhol ott van, mindenhová odaér…
Izgalmas volt, nagy iramú, változatos, helyenként látványos is.
Egyetlen dolgot furcsálltam, a lefújás után hamar kiürült a stadion, pedig megérdemelte volna a csapat az ünneplést a baljós előjelek után.
Igaz, hogy sok volt a pontatlansag. Nem csak labdaeladasban nyilvanult ez meg, sokszor nalunk maradt, de akkor is nagyon pontatlan volt. Ugyanakkor jegyezzuk meg melle azt is, hogy ennek egy resze a nagy iram szamlajara is irhato. Sokan a csodajara jarnak a PL meccseknek. Na ott pont azert van nagy iram, mert egyetlen csapat se vedekezni es rombolni megy ki, nyitott a palya. Viszont aki nem csak neha belenez ezekbe es racsodalkozik, az azt is latja, h az irammal egyutt mennyi pontatlansag van.

Ami a stadion kiuruleset illeti: amugy is szokas, a Camp Nouban is, hogy a helyiek a 85. Perc utan megindulnak haza. Ok minden heten ott vannak, nem csinalnak ugyet egy BL csoportmeccsbol.
De jelenleg az van, hogy fent a Montjuicon iszonyyatos hideg van, a stadion pedig nagyon nyitott es szeles. A kozlekedes pedig kb ezerszer rosszabb, mint a Camp Nou eseteben. Szoval nem volt ez olyan furcsa valojaban. :)

Drobika: abszolut egyetertek, egy meccsbol ne kovetkeztessunk nagyon messzire. Csak azert szeretnem hozzatenni, hogy szerintem egy meccs es ot meccs kozt sincs kulonbseg ilyen tekintetben. Minden csapatnak vannak jo es rossz periodusai. A mi helyzetunkben ez raadasul sztem teljesen termeszetesen gyakoribb. Nem rendelkezunk egy top csapat lehetosegeivel, nagyon sok tekintetben.
Mi most nagyon alulrol epitunk ujra, raadasul megkotozott kezekkel. Nem jogos szerintem papirforma meccseket varni sehol, ellenfeltol fuggetlenul, es a szezonokat egeszeben kell nezni. Egy versenykepes csapat szezonjat bedontheti egy rosszul sikerult 1-2 honapos periodus. Nekunk viszont nem szezonban kell gondolkodni, hanem ujraepitesben. Azt nem tudja bedonteni, attol fuggetlenul, hogy bizonyos eredmenyek es sikerelmenyek feltetlenul szuksegesek a fejlodes fenntartasahoz.
Ami Cancelot illeti, ahogy irtam, nem erre szamitottam. De azon aligha lepodhetunk meg, hogy valami kulonos tortent. Jobbhatvednek igazoltuk, erre eddig egesz szezonban kozeppalyast jatszott. De volt egy meccs talan amikor jobb tamadot, es egy biztos volt amikor bal bekket is. Bal tamadot meg nem, ez tegnap erkezett el. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.29. 07:51:59

brazilfan írta:
2023.11.29. 07:11:00
Sajnos sok volt a pontatlan passz, ezek közül néhány (direkt nem írok neveket) megint életveszélyes helyen, amikből megindulhatott a Porto.
Kounde és Gundogan olykor egészen elképesztő dolgokat műveltek :D mint a Space Jam c. filmben, amikor leszívták a kosarasok tehetségét…

Jó kis meccs volt amúgy, végre nem aludtunk el rajta.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 07:48:32

Idézet Andristól:
Amit nem láttam jönni, hogy Cancelot küldi ki Baldé helyére, és ráadásul egyértelműen szélső támadónak, nem bekknek. Túlzás nélkül lehet állítani, hogy ez ma eldöntötte a meccset, és nem egy, nem két kulcs játékkal.
Ugye nem kell mondanom, hogy Xavi agyonszídására most illenék jönni némi agyondícsérésnek is, csak az egészséges és igazságos egyensúly fenntartása miatt..! :)

Xavi topikban is írtam, hogy ez a húzás jól sült el, és ezzel nyertük meg a meccset.
Jó döntés volt, és igaz az, hogy dicséret illeti ezért , bár Cancelo munkaköri leírását már biztosan módosítani kell valami olyasmire, hogy amivel a főnöke megbízza :)

Egy meccsből ne csináljunk nyarat azért, de a kritika ideje nem ez a meccs utáni idő, mert örülni is tudni kell. Minden szurkolónak az lenne a jó, ha megindulnánk felfelé.
Most öröm van nem kritika.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.29. 07:11:00

Sajnos sok volt a pontatlan passz, ezek közül néhány (direkt nem írok neveket) megint életveszélyes helyen, amikből megindulhatott a Porto. De hát, ha egy csapatnak olyan vezére van, mint Araujo, aki mindenhol ott van, mindenhová odaér…
Izgalmas volt, nagy iramú, változatos, helyenként látványos is.
Egyetlen dolgot furcsálltam, a lefújás után hamar kiürült a stadion, pedig megérdemelte volna a csapat az ünneplést a baljós előjelek után.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 23:42:14

baas11 írta:
2023.11.27. 19:46:37

Felix nem befejezo csatar ( kb ugye ez karrierje átka )
Ha nem a szélen erőltetjük (most végre nem ott erőltettük), gólerősebb lenne. Dembelével kezdődött az az agymenés, hogy csatárszélsők kellenek. A csatárszélsőink táncikáltak kétoldalt, középen meg nem volt érkező... A csatár az legyen bent centerben megjátszható. Ketten, hárman. Ketten legalább.

Három belső védőt hátra, a széleket meg jolly jokerek fussák be, akik hol a támadásokat segítik, hol visszazárnak (Barcelonában megszokásból a hátvédekhez csapják őket a kezdő 11 megadásakor, de tudjuk, hogy ők nem hátvédek). Bent így van érkező. Lewandowski-Felix centerpárost adtam meg a meccs előtt. Még véletlenül sem raknám Felixet a szélre. Ő menjen be centerbe gólt lőni. Tavasszal már remélhetőleg jön Roque duplacenterbe.

Tetszett a három belső védős felállás, és Felix centerben játszatása. Jó meccs volt. A Portónak volt egy erős periódusa. Pena dicsérgetésével nem értek egyet, megint minden blokkolt lövésre eldőlt. A gól előtt is ide-oda hentergett. Koundé középen életveszély. Sajnos Xavi nem tanul ebből. Szerencsére most nem fáztunk rá

Amúgy jó meccs volt. A Porto az első félidőben veszélyes volt, aztán kifújtak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.28. 23:23:24

Nagybarcelona írta:
2023.11.28. 23:11:08
Hát ezt kiszurkoltuk. A második félidőben vègre volt valami focira emlèkeztető. Izgultam rendesen. Cancelo a meccs embere, Felixet, Raphinhat, Araujot ès Penat emelnèm ki.
Gondolom megint megy az optimizmus, majd holnap elolvasom a kommenteket, szerintem csapatkènt bűnrosszak voltunk megint, a Porto többször lejátszott minket, de a második fèlidőre nagyon elfogytak, de így is többször meleg volt a helyzet, Araujo vagy 2* mentett komoly helyzetben, a kapu szájából kihagyták, ès szerencsère az utolsó helyzetüket Pena ölèbe rúgták közèpre. Megint nem èrtem mièrt kellett Felixet lecserèlni, igazából benne van legjobban a váratlan ès a gól, esetleg Raphinhában.
Ha nincs Cancelo egyèni teljesítmènye, ezen a meccsen kikapunk. Èn ezèrt nem vagyok önfeledten boldog.
A lènyeg, hogy megvan a győzelem, ès a továbbjutás, de nagyon sokat kellene fejlődni, amit nem nagyon várok már ennyi idő után, de továbbra is szurkolok a csapatnak.
Ha csak a második félidőt nézzük megúszta egy négyessel a Porto. De az első félidőben ziccereket is talán inkább nálunk voltak, de minimum 50-50. Helyzeteket tekintve magasan vertük őket.
Én inkább azért nem vagyok önfeledten boldog, mert nagyon gyatra a helyzetkihasználásunk, immár a sokadik meccsen.
Az ATMA nagyon jó formában van idén ellenük precízebbnek kell lenni, és hátul muszáj rendet rakni. Mondjunk MATS-szal kicsit másabb lehet, látszott a védeőkön, hogy sokszor nem merik hátra tenni és sokkal nehezebbek voltak a labdakihozatalok. Nem bántva Penát, mert kiválóan védett, de nagyon beette magát a játékba a 10,5 mezőnyjátékos.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése