Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.25. 21:08:33

Andris írta:
2023.10.25. 21:02:54
Nem kell, hogy mom legyen, meg van elég csk jelöltünk is a pályán, csak ne essen vissza a teljesítménye.
Nem csk-t varázsolnék belőle, hanem a rutin, ész és hidegvér tapasztalatának a többiekre való átragasztását hiányolom.....egybentartó, összefogó, koordináló habitust.....olyantól, aki évekig csk volt a Cityben....lehetnek csk jelöltjeink tengernyien, de a pályán örülnék egyetlennek is..
Nem a teljesítményére fókuszáltam, az olyan, amilyennek látjuk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.10.25. 21:20:00-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 21:02:54

Peter írta:
2023.10.25. 20:59:54
davi10 írta:
2023.10.25. 20:49:26
Gündogan-nal párban nagyon veszélyes.
Apropó, ő csk volt a Cityben, oké, hogy itt nem az, de hiányololm tőle a csk jellegű magatartást a pályán.....tőle ez talán elvárható lehetne....hiányzik valaki aki egyben tartaná a csapatot a pályán, amikor kezd szétcsúszni a koncentráció
Nekem egyelőre elég, hogy ki tudom jelenteni: mindig jó helyen van nála a labda, de legalábbis kb teljes biztonságban. Hiába lassú.
Meg azért minden meccsen jön is 1-2 kulcspassz menetrendszerűen, ami szintén nem mindegy, ha ilyen megbízható.
Nem kell, hogy mom legyen, meg van elég csk jelöltünk is a pályán, csak ne essen vissza a teljesítménye.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.25. 20:59:54

davi10 írta:
2023.10.25. 20:49:26
Gündogan-nal párban nagyon veszélyes.
Apropó, ő csk volt a Cityben, oké, hogy itt nem az, de hiányololm tőle a csk jellegű magatartást a pályán.....tőle ez talán elvárható lehetne....hiányzik valaki aki egyben tartaná a csapatot a pályán, amikor kezd szétcsúszni a koncentráció
Andris írta:
2023.10.25. 20:54:30
Iszonyúan kiengedtünk,
Nem kiengedés volt sajnos.....a sok fiatalnak lehet mentség a koncentráció hiánya, de ez az egész szezonunkra jellemző, általános hiányosság
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.10.25. 21:05:13-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 20:54:30

Iszonyúan kiengedtünk, de mondjuk ezt nyugodtan be lehet tudni annak a fél osztálynyi tizedikesnek, akik ma pályára léptek. Nekik még hiányzik a rutin bizonyos banánhéjak elkerüléséhez, bár ma szerencsénk volt.

Jók a fiúk, de azért ne szálljunk el egyik tinitől se. Fermin mom, előző meccsen meg mindent elrontott kb. Ma Lamine részéről nem sikerült jó megmozdulást összehozni pl.
Ferran és Felix is hozták a szintet amit mostanában, kiváncsi leszek, a madrid védelem ellen ez mire elég.

Romeu elkeserítően lassú, kb Busquets tempójának a fele, és játékinteligenciájának meg skilljeinek a tizede. Jó bolt volt Busit elküldeni... sztem Romeu éves fizujából és árából csont nélkül hosszabbított volna egy évet. De hát erre jó a szurkolói gyűlölet, ha másra nem is: tegyük még rosszabbá a csapatot. Én legalábbis a közhangulatnak tudom be az ő távozását, leginkább.

Cancelo jobbhátvédnek egyébként csak 2vel vagy 3al gyengébb, mint Roberto mankóval. Ami nem gond többnyire, mert főleg támadnia kell, amiben meg többnyire király... csak most pont Vinicius érkezik arra az oldalra. Kíváncsi leszek a felállásra, én lehet felküldeném a 3 középső védőnket együtt a hétvégén.

Megvan a győzelem, szinte borítékolható a továbbjutás, és 2,8millió eurót is kerestünk ma, úgyhogy részemről ennyi.

Muszáj minden centet megfognunk, mert a Camp Nou átlagnézőszámának a felét se tudjuk elhozni egy BL meccsre, vagy bajnoki rangadóra... :oops:
Ami amúgy nem csoda, összességében egy katasztrófa az olimpiai stadion élmény. Majd írok róla, ha lesz időm meg türelmem. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 20:49:26

Hát ebben bőven több volt, majdnem mindenki leeresztett a második félidőre, főleg a bekapott gól utánra.

Fermin jó volt, el is sült a lába, de feltűnően megremeg a lába ziccerben, ezen melóznia kéne, mert jól kerül helyzetbe. De amúgy ügyes srác, megy mint a gép, de sokkal okosabban játszik, mint Gavi pedig csak 1-el idősebb.
Yamal meg aranyos meg minden, de valahogy be van oltva gól ellen, és ha megkapja a labdát, nekem már az az érzésem, hogy semmiféle gólveszély nem lesz ebből. Rossz beadások, még rosszabb lövések, 1v1-eket úgyahogy nyereget, de az még kevés. Nem hibáztatom, normális esetben nem kéne kezdenie 16 évesen.
Romeu-t meg akartam dicsérni az első félidő után, de megint volt 1-2 hajmeresztő megmozdulása. És döglassú Ő is, Gündogan-nal párban nagyon veszélyes.
Cancelo meg szét van hajtva, de még így is nagyon kemény, nem vagyunk mi hozzászokva egy ilyen profi csávóhoz itt a jobboson. Nagyon nagy fogás volt.

Felix meg nagyon remélem, hogy csak óvatosságból jött le, az egyetlen egészséges, folyamatosan veszélyes támadónk.

3 pont meg az azért járó x millió a zsebben, végül is ez a lényeg.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.25. 20:48:42

Felkészülési meccsnek elment, de koncentrációban van hová fejlődni.
Ez nem is csak erre a meccsre érvényes, hanem az egész szezonban jellemző.
Ez nem kiengedés, de ha esetleg az is, akkor nagyobb a probléma a fejekben, mint a szimpla koncentráció hiánya, mert sajnos nem vagyunk mi a világ legjobb csapata, hogy kiengedhessünk.

Amennyiben fejben 90 percig a pályán lennénk, nagyon formás kis csapat lehetnénk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 20:43:37

Nagyon jók voltunk egy óráig, aztán kiengedtünk, de szerencsére megúsztuk. Így viszont jól jártunk utólag, mindenki pihent fél órát gyakorlatilag.

Még egy Antwerp elleni biztos győzelemmel számolva gyakorlatilag biztosan továbbjutottunk, mehet a pihenés a klasszikóra.

Fermín egy vadállat, nem is tudok már mit mondani a mai meccsére. Az a habitus, ami kellett nekünk. Ha Pedri és DJ visszatér, mindenkinek fel lesz adva a lecke, őt lassan már ki kell tudni szorítani.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.25. 17:52:54

Érthető kezdő, olyan nagy mozgástér nincs is. Nem tudom mennyire erős a Shaktar, reméljük azért a meccs második felében lehet már pihentetni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.10.25. 17:36:02

Ter Stegen; Cancelo, Araújo, Iñigo Martínez, Marcos Alonso; Oriol Romeu, Gündogan, Fermin; Lamine Yamal, Ferran y João Félix
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.24. 16:05:03

6 pontrol azert ne mondjuk azt, hogy biztosan tovabbjutottunk. Es ha nem nyerunk meg minden meccset amit csak lehet (a BLben), akkor bizony folynak ki az euromilliok a zsebunkbol. Ugyanigy az se mindegy, hogy elso vagy masodik helyen jutunk tovabb.
Sztem ennyi serulttel fontosabb a holnapi BL meccs, mint a clasico. Ha 28 vagy mennyi meccs mulva ez a clasico dont a bajnoki cimrol, akkor szerintem magunkra vessunk. De a BL penzek viszont minden csoportmeccsre kulon jarnak, nem is beszelve az eselyekrol, hogy mennyire kapunk nehez ellenfelet az anyagilag meg sokkal tobbet jelento nyolcaddontore.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 14:56:53

Tény, de ha nincs egyszerűen már darabra más, akkor nyomatni kell a 16-7 éves gyereket, ez van. Őket senki nem fogja szétszedni pár gyengébb meccs miatt amúgy, velük szemben van türelem Barcelonában és a sajtóban is.

Nagyobb baj a most szerdai keretnél, hogy egyre inkább úgy néz ki, hogy pont ugyanez lesz a klasszikón is, jelenleg sanszos, hogy senki nem lesz egészséges, tolódnak a visszatérések... :( Ez a BL meccs amúgy is inkább csak arról szól már szerintem, hogy 1. vagy 2. helyen megyünk ki, ami nem mindegy, de nem is élet-halál kérdése. Nekem elfogadható itt a döntetlen, akkor már kvázi tuti továbbjutottunk, de a Madrid kb biztosan meg fog verni minket, ha tényleg senki nem épül fel. Sőt, akár még ki is eshet addig valaki...
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.24. 14:50:31

Jogos, ki is javítottam. :D Úgy felháborodtam, hogy meg is zavart.

Az a legrosszabb, hogy a 12ben már benne van Inaki Pena, Romeu, és Alonso is. Normális esetben egyiknek sincs esélye kezdőbe kerülni, még rotációban is csak elvétve.

Guiu tőlem kezdhet, sőt kezdjen is, örülnék neki. De nem azért, hogy Ferran pihenhessen, hanem csak úgy.

Btw, szerintem Gavi hiányában esélytelen a 4 középpályást használó rendszer, de tartok tőle, hogy a Bilbao ellen már a clasico főpróbáját láttuk. Inkább stabilitásra megyünk ennyi sérülttel, és nem hibáztatnám Xavit érte. Nem tetszik, de helyében lehet én is így döntenék.
Lamine és Guiu esetében se száljunk el azért, 16 éves gyerekekről van szó. Sokkal jobbak frissen, cserként beszállva valószínűleg, mint ha az első perctől nyomatniuk kéne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 14:38:04

Andris írta:
2023.10.24. 14:25:37
Tizenkettő, azaz 12, tehát egy tucat játékosunk elérhető a felnőtt keretből egy Bajnokok Ligája meccsre.
Tök jó, hogy szuper 16-17 éves srácokkal tudjuk feltölteni a kispadot, a világon nincs még egy ilyen klub, de azért ettől függetlenül ne mondja nekem senki, hogy ez nem egy kiszabott katasztrófa összességében.
Olyan messze van a normálistól, hogy szavak nincsenek rá.

Én nem pihentetnék a clasicora, szerintem jelenleg az kevésbé fontos. A BLben már egy csoportmeccsért is milliók járnak, csak a győzelem ténye önmagában fizet.
Araujo pihent a hétvégén, Gavi kényszerűen pihen, még talán Felix hiánya lenne komolyabb csapás, jelenlegi formájában.
Ettől függetlenül mehetnénk akár 4 támadóval is, zárjuk le a meccset amint lehet. Az lenne az igazi segítség, legalábbis szerintem, nem pedig a padozás. Az még visszafele is elsülhet, attól függ milyen játékosról beszélünk.
A 12 az sajna csak egy tucat. :)
Ezért jó, hogy még mindig nagyon magas szintű akadémiánk van és a semmiből tudunk olyanokat bedobni, mint Yamal, Guiu, Fermín. . Ez van, valahogy elejét kell venni annak, hogy egyszerre 5-6 kulcsjátékos essen ki.
Davival értek egyet, nálam is kezdene Guiu mindenképp, akárhogy sül el. Lassan amúgy kicsit Felixre is ráférne a pihi (nem a forma, hanem megelőzés miatt), de hát nem nagyon van kit betenni helyette.

Elképesztő, hogy így hogy a fenében nem buktunk eddig egyetlen meccset sem. Le a kalappal Xavi és a srácok előtt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.24. 14:25:37

Tizenkettő, azaz 12, tehát egy tucat játékosunk elérhető a felnőtt keretből egy Bajnokok Ligája meccsre.
Tök jó, hogy szuper 16-17 éves srácokkal tudjuk feltölteni a kispadot, a világon nincs még egy ilyen klub, de azért ettől függetlenül ne mondja nekem senki, hogy ez nem egy kiszabott katasztrófa összességében.
Olyan messze van a normálistól, hogy szavak nincsenek rá.

Én nem pihentetnék a clasicora, szerintem jelenleg az kevésbé fontos.
A BLben már egy csoportmeccsért is milliók járnak, csak a győzelem ténye önmagában fizet. Valamint úgy látom, hogy az uefa koefficiens is minden évben komoly fix milliókról dönt a BL díjazásban, amikbe ha a gólok nem is, a csoportmeccs győzelmek tuti beleszámítanak. Mivel tíz éves átlagot néznek, most nagyon jól állunk, de jövőre kiesik a sorból a 13/14es idényünk, és az idei számunk jön be az átlagba.

Araujo pihent a hétvégén, Gavi kényszerűen pihen, még talán Felix hiánya lenne komolyabb csapás, jelenlegi formájában.
Ettől függetlenül mehetnénk akár 4 támadóval is, zárjuk le a meccset amint lehet. Az lenne az igazi segítség, legalábbis szerintem, nem pedig a padozás. Az még visszafele is elsülhet, attól függ milyen játékosról beszélünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.24. 14:10:03

Senki nem került be a sérültek közül a holnapi keretben Guiu-t viszont végül sikerült regisztrálni.

Én amúgy eskü kezdetném a gyereket. Fontosabb most a hétvégi Clasico, pihenjen aki csak tud.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.11. 00:03:18

La Masia1 írta:
2023.10.10. 19:34:37
Jóval több dologban értünk egyet szerintem, mint amennyiben nem.
E tekintetben bennem nem merült fel semmi kétely.
Nekem kizárólag a "tökéletes" vagy az általad (minden Barca szurkoló által :wink: ) túl ideálisnak gondolt játék gyakorlatban történő alkalmassága tekintetében van kételyem.
Nem azért, mert nem hinnék, hiszek ebben, hanem azért, mert túl tiszta, steril, miközben a helytállását egy teljesen más közegben kell(ene) bizonyítania.
Ehhez viszont - szerintem - nem lehet megúszni az alkalmazkodást.
Hogy ez milyen mértékű kell, hogy legyen, az döntően már tőlünk függ, illetve a játékunk milyenségétől és hatékonyságától.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.10. 19:34:37

Peter írta:
2023.10.10. 04:37:35

Amit beidéztem a hozzászólásodból, azt kiegészíteném azzal, hogy a pályán ellenfél van, aki mindent megpróbál megtenni annak érdekében, hogy elrontsa a játékodat. Fizikálisan és / vagy mentálisan, de azért van a pályán, hogy ő kerekedjen felül. Aki szeretné megelőzni, hogy legyőzzék, annak folyamatosan fejlődnie kell, ha tetszik alkalmazkodnia a körülményekhez és valamiben megelőzni a többieket.
Ettől még az alap, a DNS nem kell, hogy változzon.
Ez már egy elég erős finomhangolása több korábbi gondolatnak, de így a jó :wink:
Jóval több dologban értünk egyet szerintem, mint amennyiben nem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7334
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.10. 09:49:51

csababarca írta:
2023.10.09. 22:28:52
Egyszerűen nem bírsz ilyen koncentráltan labdát tartani olyan játékosokkal,akiknek erre fizikai korlátai vannak. Hiába jönnek az akadémiáról, erre Gavi nem képes, Fermin is tök más stílus, Romeu egy lépegető, köze nincs ehhez. Maradt Pedri, aki akadémián kívüli, de a legjobban tudja ezt játszani.
DeJong meg Gündogan is képes rá, de nem azért mert ebben nevelkedtek, hanem mert tudásra az itt nevelkedettek felett állnak szintekkel.
Csak, hogy ugye azt látjuk, hogy ez a hármas, aki erre a leginkább képes lehetne, nem tud összeállni, ha fel is épülnek, egy kezemen fogom tudni megszámolni, tévedhetetlen Xavi hányszor fogja ezt a kp-t felrakni a pályára.

Amiről te beszélsz, az egy jó, tudatos dolog lenne, de nem fog összejönni, több okból sem.

Szóval. kár ezért ajvékolni, sajnos nem erre megyünk, Vagy nem sajnos.
Pedig a szisztéma rendben lenne, de képtelenek lennénk ezt sikeresen, eredményesen focizni.

Ebben én túlnyomó részben igazat adok, de kiegészíteném azzal, hogy lehetséges, hogy a saját neveléseknél a kezdetektől hasonló az irány, de ehhez legalább 7-8 olyan játékos kellene a csapatba, aki a Masiából jönne, ha pedig erre játszanánk egyértelműen középcsapattá süllyednénk. Ha 3-4 évente kijön 2-3 olyan játékos, akik megüthetik az első csapat szintjét, már kivételes arány. Sokan az aranygeneráción nőttek fel, ami egyszeri és megismerhetetlen, főleg egy olyan edzővel, aki tökéletes volt ehhez a stílushoz.
És Csabának abban tökéletesen igaza van, hogy még ehhez a stílushoz is minőségi játékosok kellenek, ilyenek nélkül eláshatjuk magunkat. MAtS-Araujo-Koundé-Cancelo-De Jong-Pedri-Felix-Lewa-Raphinha játékosok nélkül a mai futballban már szó szerint és átvitt értelemben sem lehet labdába rúgni. És nekik a felét sem tudnánk az utánpótlásból kitermelni, hogy ne legyen komoly visszaesés.
Ráadásul az utóbbi két évben gyakorlatilag teljesen kicserélődött a csapat, ami a mezőnyjátékosokat illeti csak hírmondó maradt a két szezonnal ezelőtti csapatból.
És valamennyit azért megtartottunk abból a stílusból, labdakihozatalok, sok rövid passzt követő hirtelen ritmusváltás stb. de a fő irány akkor is változott, ami egyrészt törvényszerű, másrészt kötelező.
Mondom ezt úgy, hogy próbálom annyira követni az utánpótlást, amennyire csak tudom és a legboldogabbak között vagyok, ha sikerül egy-egy kiemelkedő játékost észrevenni.
De ott van pl. Fermin, aki akkor nyújtott igazán jó teljesítményt, amikor az állítólagos "komforftzónájából" (amit gyerekkora óta tanult) kilépett. És ne feledjük, hogy ahhoz nem csak egy Ini-Xavi-Busi kp kellett, hanem ugyanúgy szükség volt egy Alvesre és főleg egy Messire.
Lucho alatt sem az a tiki-taka (mennyire utálom ezt a kifejezést) hozta igazán az eredményeket, hanem egy olyan trió, ami posztjukon egyenként is világklasszisok voltak és nagyon érezték is egymást. Pedig ugyanúgy ott volt mögöttük az a kp.

De nagyon elkalandoztam. A Granada, Mallorca, Getafe meccsből sok konklúziót nem nagyon lehet levonni, teljesen más csapatok, teljesen más stílus, teljesen más mentalitás. Itt a "kötelező" meccseken szenvedünk a játékstílus miatt, míg egy Dinamot, Plzent, Antwerpent kis túlzással megerőltetés nélkül helyreteszünk és lehet mondani, hogy minden meccsre ugyanolyan elszántsággal kell kimenni, teljesen más mint egy bajnoki/kupameccs. Többek között ezért is van minden évben több meglepetés, plusz ott a mázlifaktor a sorsolásnál, ami mindent befolyásol. A csoportmeccsek előtt, ki gondolta volna, hogy a Bayern-Inter duó közül az utóbbi lesz ott a döntőben, de akár az elődöntőig ki jut el. Vagy azelőtt a Chelsea győzelme, Atalanta stb. Többek között ezért is érdemelte meg 100 %-osan a City a győzelmet, mert egy összehasonlíthatatlanul erősebb ágon ment el a döntőig.
És itt van talán a legnagyobb jelentősége a hosszú, és lehetőség szerinti hosszú padnak, ami sajnos nekünk nagyon nem kedvez.
Azt pedig előzetesen megmondani, hogy meddig kötelező eljutni nem teljesen elvárható és jósolható. Ha összejön a papírfprma és első helyen leszünk, az is lehet, hogy a sorsolás teljesen betesz, ahogy tavaly is hiába estünk ki egy szoros párharcban már az első körben az EL-ből, de nem egy Eindhovent vagy Romát kaptunk, hanem az aktuális legnehezebb ellenfelet.
Szóval a csoportmeccsek után egy kört még mindenképp várnék, mielőtt elvárásokat állítanék a csapat felé, és a keret mélysége is nagyon meghatározó tényező. Nemzetközi szinten sokkal inkább mint a bajnokságban/kupában.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.10. 04:37:35

La Masia1 írta:
2023.10.09. 13:51:15
És ha VALÓBAN így játszol, akkor megteheted, hogy kevesebbet futsz, mert az általad leírt játéknak nem a futás az alapja. Természetes "következménye" a kevesebb futás.
És ha már futás: nem a totál km számít, mert hanem a sprintek száma ÉS időzítése. Fussál kevesebbet, de akkor, amikor kell, akkor indulj időben.
Futás kérdése volt a kiinduló téma. Nem részleteztem, de számomra evidens volt, hogy nem a total km a lényeg, hiszen a fórumozók között is lehet olyan hétköznapi életet élő hobbi szinten futó, kocogó, aki 90 perc alatt képes munka előtt vagy után 5 - 6 perces kilóméterekre és így többet fut, mint egy átlagos profi a mérkőzésen.
Leírtad a futás lényegét és fontosságát a pályán, amit költői kérdésként sem vetettem fel, mert számomra ez teljesen természetes, evidens volt.

Amit beidéztem a hozzászólásodból, azt kiegészíteném azzal, hogy a pályán ellenfél van, aki mindent megpróbál megtenni annak érdekében, hogy elrontsa a játékodat. Fizikálisan és / vagy mentálisan, de azért van a pályán, hogy ő kerekedjen felül. Aki szeretné megelőzni, hogy legyőzzék, annak folyamatosan fejlődnie kell, ha tetszik alkalmazkodnia a körülményekhez és valamiben megelőzni a többieket.
Ettől még az alap, a DNS nem kell, hogy változzon.

Egy példával zárnám a való életből, Csaba - lejjebb - megelőzött, gyorsabban reagált, ha tetszik, intenzívebb volt, megelőző szerelést mutatott be, elvette előlem a labdát (a lenti gondolatot)

Olvasta a játékot és jól is időzített.... :wink:
csababarca írta:
2023.10.09. 22:28:52
Aki beáll egysíkú rendszerbe, az alapjáraton vesztes helyzetben van, mert nem tud és akar alkalmazkodni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.09. 22:28:52

La Masia1, ne haragudj, olvaslak mióta írsz, tök jó dolgokról beszélsz általában, jók a gondolatok.

De 2020-as, de a 2010-es évek focija is akkor volt eredményes, amikor az "eszme" praktikummal párosult. Illetve akkor, ha valamiféle hibrid rendszer van.
Aki beáll egysíkú rendszerbe, az alapjáraton vesztes helyzetben van, mert nem tud és akar alkalmazkodni.

Plusz arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Barca féle játék (ha van ilyen egyáltalán) amit Cruyff megálmodott anno, az egy baromi összetett és nehéz szisztéma.
Ahhoz kellenek olyan játékosok mint Xavi, Iniesta, top Busquets, és kell egy olyan unikális tehetetség, amilyen Messi.
Egyszerűen nem bírsz ilyen koncentráltan labdát tartani olyan játékosokkal,akiknek erre fizikai korlátai vannak. Hiába jönnek az akadémiáról, erre Gavi nem képes, Fermin is tök más stílus, Romeu egy lépegető, köze nincs ehhez. Maradt Pedri, aki akadémián kívüli, de a legjobban tudja ezt játszani.
DeJong meg Gündogan is képes rá, de nem azért mert ebben nevelkedtek, hanem mert tudásra az itt nevelkedettek felett állnak szintekkel.
Csak, hogy ugye azt látjuk, hogy ez a hármas, aki erre a leginkább képes lehetne, nem tud összeállni, ha fel is épülnek, egy kezemen fogom tudni megszámolni, tévedhetetlen Xavi hányszor fogja ezt a kp-t felrakni a pályára.

Amiről te beszélsz, az egy jó, tudatos dolog lenne, de nem fog összejönni, több okból sem.

Szóval. kár ezért ajvékolni, sajnos nem erre megyünk, Vagy nem sajnos.
Pedig a szisztéma rendben lenne, de képtelenek lennénk ezt sikeresen, eredményesen focizni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.09. 13:51:15

Peter írta:
2023.10.09. 02:11:12
La Masia1 írta:
2023.10.08. 22:59:33
És ha mindenki ugyanúgy fut, akkor mégis mi adja a különbséget?!
A csapat egysége, összhang a játékban, egymás ismerete a pályán, a labdával való bánásmód, a passzok sebessége, pontossága, intenzitása, váratlan megoldások, egyéni megmozdulások valamint sz aktuális koncentráció, élesség, mentális jelenlét.
Bingó! =D>
Költői kérdés volt.
Leírtad a "juego de posición" (és a rondo) tankönyvi meghatározását :wink:

Amit leírtál, az 100% technika és játékintelligencia, semmi köze a fizikalitáshoz.
Ez a Barca alap játéka.
Ez bomlik meg, ha ennek a hiányát a "gyorsabb futással, ütközéssel, keménységgel" próbálod kompenzálni.
És ha VALÓBAN így játszol, akkor megteheted, hogy kevesebbet futsz, mert az általad leírt játéknak nem a futás az alapja. Természetes "következménye" a kevesebb futás.
És ha már futás: nem a totál km számít, mert hanem a sprintek száma ÉS időzítése. Fussál kevesebbet, de akkor, amikor kell, akkor indulj időben. A megtett km-ek alapján Messi az NB3-ba sem fért volna be.

És ki futott a Ligában a legtöbbet 2021-ben?! Valószínűleg utolsónak mondanád...
Busquets! :roll:
Pontosan a fent leírtak miatt! Annyira a mélyponton volt a JÁTÉK akkor, annyira távol volt a klub a saját DNS-étől, hogy már az ő posztján is így kellett kompenzálni.

"A csapat stabilitását pedig jellemzően a nyomás alatti labdatartó képesség határozza meg."
Igen, így van, és ez egy technikai kérdés; nem tudod a nyomást fizikailag "kimozogni" semmilyen fizikalitással, futással, mert ugye szerencsés, ha közben a labda nálad marad :wink:
Tehát valódi stabilitást a labdával való védekezés ad - a Barca rendszerében biztosan.
Nem véletlenül akarta Xavi Fresneda-t: sokkal több technika és olvasás van a védekező játékában és jóval kevesebb fizikalitás, mint bármelyik védőnknek.

OFF1:
Bielsa Leeds-énél a földön nem futott senki többet, védekezésben embert fogtak, támadásban szétfutottak mindenkit. Eredmény? Majdnem kiestek.
Azután, hogy ezzel a játékkal előtte feljutottak (és azóta már kiestek megint).
De az a technikai szint, amin voltak, már nem volt elég a PL-ben.

OFF2 (félig...):

Felmerül mindig, hogy mi a magyar utánpótlásképzés lemaradása.
Az, hogy akadémiákon minden sz**t mérnek, mindenki gyors, erős, dinamikus, "van erő az utolsó 10 percben is", mindenki magasra ugrik, sokat nyom fekve, csak éppen 4 érintésből oldja meg azt, amit egy spanyol gyerek max. 2-ből.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.09. 02:11:12

La Masia1 írta:
2023.10.08. 22:59:33
És ha mindenki ugyanúgy fut, akkor mégis mi adja a különbséget?!
A csapat egysége, összhang a játékban, egymás ismerete a pályán, a labdával való bánásmód, a passzok sebessége, pontossága, intenzitása, váratlan megoldások, egyéni megmozdulások valamint sz aktuális koncentráció, élesség, mentális jelenlét.
La Masia1 írta:
2023.10.08. 22:59:33
Ezt szokták sokan "tötyörgésnek, szarakodásnak" tekinteni. Pedig csak rendeződik mindenki, pozícióba kerül.
A két mondat között ég és föld a különbség.
A játék képéből, a csapat pályán mutatott tevékenységéből kristálytisztán kirajzolódik, hogy mikor van tötyörgés, tanácstalanság, egymásra várás és mikor pozícióba rendeződés.

A labdával védekezés pedig mindíddig teljesen rendben van, amíg a csapat saját kezében képes tartani az irányítást, megfelelően ellenáll a presszingnek. Ellenkező esetben a csapat érezhetően a saját konfortzónáján kívülre kerül és megfelelő felkészültség, magabiztosság, kvázi labdatartó képesség hiányában a tanácstalanság lesz a jellemző.

A csapat stabilitását pedig jellemzően a nyomás alatti labdatartó képesség határozza meg.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.08. 22:59:33

NovaProspekt írta:
2023.10.08. 16:07:00

Amiről én írtam, azok az utolsó évek, amikor kellett volna futnunk, de nem tudtunk. Nem azért futottunk keveset, mert olyan hű de jól játszottunk, hanem azért, mert a Busi, Rakitic, Suárez, Messi-féle gárda ennyit tudott. Pedig többre lett volna szükség.

Ez az állítás meg, hogy "fusson a labda, ne a játékos", maximum Cruyfftől tudott lenni egy frappáns idézet (amit aztán unásig lehet ismételgetni), de a valóság kicsit más. Ahhoz, hogy a pozíciós játékban mindig ott legyen az ember, ahol a passzt meg tudja majd kapni, igenis sokat kell futni.
De meg is lehet nézni a nagy meccseinket a sikerkorszakból; azokon a meccseken, amikoris birtokoltuk a labdát és jól játszottunk, ugyanúgy bele kellett tennünk a kilométereket a játékba, mint az ellenfélnek. Nincs jelentős különbség a megtett távok között, ez egy tévhit.
Lehet a klub építőköveit "frappáns idézetnek" tekinteni, de hidd el, hogy az akadémián 7 éves kortól ezen elvek szerint folyik a munka. Azért tudott Gavi, Lamine, Balde, Fermin, stb. beépülni ennyi idősen, mert ebben nőttek fel, és egy mondatot nem kell Xavinak magyarázni nekik a csapat játékáról.
Pontosan a 2017-18-as szezontól kezdett el többet futni a csapat!
Ahogy a klub/vezetőség kezdett egyre inkább eltávolodni a klub stílusától, jöttek a DNS-hez egyre kevésbé kompatibilis játékosok, a játék minősége egyre gyengébb lett, és ezt kellett egyre inkább több futással, fizikalitással kompenzálni.
Nagyon nagy meglepetés volt, hogy nem sikerült, baromira nem jöttek a korábbi eredmények.
[Közben meg Pimienta Guardiola fénykorát idéző játékot játszatott a B csapattal.]
A Barca játékelve, hogy "labdával védekezünk"; egy labda van a pályán, ha az nálunk van, akkor biztos nem rúg gólt az ellenél, akkor sem, ha éppen nem támadunk. Ha labdával védekezünk, akkor eleve biztos, hogy kevesebbet futunk.

Ezt szokták sokan "tötyörgésnek, szarakodásnak" tekinteni. Pedig csak rendeződik mindenki, pozícióba kerül.
Nem mondtam azt, hogy "nem kell futni", nyilván kell, de ha egy Barca-csapat többet fut az ellenfelénél, akkor szinte biztos, hogy nem volt nála a labda/meccs irányítása.
És a Barca jellemzően nagyon rosszul játszik, ha nincsen nála a labda - lásd mivel labdával védekezik jól.
Peter írta:
2023.10.08. 18:11:12
"fusson a labda, ne a játékos",
ez egy tévhit
Nem tévhit, ez a klub játékának az alapja.

Senki nem fárad el, ez így van, senki nem is épít erre, pont ez a lényeg! És ha mindenki ugyanúgy fut, akkor mégis mi adja a különbséget?!

https://www.nemzetisport.hu/labdarugo_n ... as-2606901

Az NB1-es csapatok, pláne a Fradi, nem futnak kevesebbet (vagy csak minimális mértékben) mint a legjobb PL csapatok! Valahol máshol van a "megoldás"... :wink:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.08. 18:11:12

NovaProspekt írta:
2023.10.08. 16:07:00
"fusson a labda, ne a játékos",
ez egy tévhit
Mégpedig óriási tévhit.

A hátra-, oldalpassz játékban pedig különösen jól fut az a labda, miközben az ellenfél védői kényelmesen, nem ritkán álldogálva várják az alkalmat a labdaszerzésre, hogy majd fusson csak az a kontra.
Abba, hogy a labda futott helyettünk, legtöbbet önmagunknak ártottunk.

Nem beszélve arról, hogy a komolyabb presszingre képes ellenfeleknél pedig ma már az állóképesség az, ami a legkésőbb fogy el. Ma már tévedés arra építeni játékot, hogy majd az ellenfél elfárad.
Altatni persze lehetne időszakosan, de ennek a hatékonyságához nagyon éles ritmusváltásokra lenne szükség.

Hogy ne legyen nagyon off, azért a portoi 2.félidő is megmutatta, veszélyes dolog azt gondolni és elhinni, hogy pusztán a labda futtatásával képesek lennénk kézben tartani a meccset.

1 - 2 érintőből gyorsan csak akkor jár a labda, ha ezt gyorsan és intenzíven játszó játékosok járatják.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.08. 16:07:00

La Masia1 írta:
2023.10.07. 14:46:25
Amikor a Barcának sokat kell futnia, akkor biztos, hogy rosszul játszanak. Ez az első jel az adatokban.

Ha jól megy a JÁTÉK, akkor garantáltan az ellenfél fut (sokkal) többet.

Ugyanez volt az Aranycsapatnál is: azért sem kellett annyit futniuk, mert sokkal jobbak voltak a játékban.

Ha jól játszol, senki nem tud "szétfutni"; ahhoz gyorsabbnak kellene lenniük, mint a labda.
Amiről én írtam, azok az utolsó évek, amikor kellett volna futnunk, de nem tudtunk. Nem azért futottunk keveset, mert olyan hű de jól játszottunk, hanem azért, mert a Busi, Rakitic, Suárez, Messi-féle gárda ennyit tudott. Pedig többre lett volna szükség.

Ez az állítás meg, hogy "fusson a labda, ne a játékos", maximum Cruyfftől tudott lenni egy frappáns idézet (amit aztán unásig lehet ismételgetni), de a valóság kicsit más. Ahhoz, hogy a pozíciós játékban mindig ott legyen az ember, ahol a passzt meg tudja majd kapni, igenis sokat kell futni. Azok a játékosok, akik ebben a műfajban jók, ki is hajtották/hajtják a belüket minden meccsen (Xavira, Modricra kell gondolni példának okáért). Nem csak a labda fut helyettük, hanem ők is futnak, de nem keveset.

De meg is lehet nézni a nagy meccseinket a sikerkorszakból; azokon a meccseken, amikoris birtokoltuk a labdát és jól játszottunk, ugyanúgy bele kellett tennünk a kilométereket a játékba, mint az ellenfélnek. Nincs jelentős különbség a megtett távok között, ez egy tévhit.
Válasz küldése