Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.12.14. 08:17:27

Andris írta:
2023.12.13. 23:26:15
recrea írta:
2023.12.13. 23:20:50
Milyen C csapat Andris? Klasszikus ferdítés.
Figyi, ez már tényleg definíció kérdése.
Nálam a B csapat az, amikor a kezdőnek kb a felét lecserélik pihentetés végett, méghozzá azokra a játékosokra, akik amúgy az elsők közt szoktak csereként pályára lépni.
Amelyik kezdőben lecserélnek majd mindenkit, és bizonyos posztokon Roberto, Romeu és Fort(?) játszik, az nálam már kevés B-nek.
De ez tényleg csak szőrszálhasogatást, tőlem hívhatjuk Bnek, nem változtat semmit azon, hogy milyen játékosokból állt a névsor, sem azon, hogy nekik mennyi játékpercük volt idén összesen, meg együtt játszva. Sem azon, hogy mennyi tapasztalatuk, milyen képességeik, és milyen motivációik voltak/nem voltak. :)

Hívjuk Bnek, a másikat meg hívjuk akkor tartalékos Anak. Nekem megfelel, ha neked is.. csak ne legyen semmi ferdítés, ez legyen a közös célunk! :)

Ettől függetlenül tőlem ventillálhat itt bárki, ettől még ez a mai meccs semmilyen szinten nem érdekes és nem számít bele se Xavi se a szezon megítélésébe majd. Ezt bőven a kezdő sípszó előtt meg lehetett mondani, ne legyen efelől kétség.
Mindenkinek azt kívánom, hogy találjon némi nyugalmat, ha ma így felzaklatta magát!
Egy bl meccs nem lehet mindegy. Tartoznak a szurkoloknak, a masik csapatoknak es a sportnak altalanossagban hogy komolyan vegyek.
Ez egy szegyen.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.12.14. 06:19:54

La Masia1 írta:
2023.12.14. 04:28:31
gránit írta:
2023.12.14. 03:36:26

Amikor négy ellenfél van a tizenhatosunkon belül, nem a legjobb ötlet a kapu előtt gurigázni. Ez Romeut természetesen nem menti fel.
De, akkor a legjobb ott "gurigázni". Minél többen támadják a kapust, annál inkább jobb, ha nem rúgja el, hanem megjátssza a labdát, mert így egy "egyszerű", jó ütemű belsős passzal akár 4-5 játékost is átjátszanak úgy, hogy a csapatnál marad a labda.
Ezért kell, hogy egy kapus, pláne a Barcanál, nagyon jó legyen lábbal. Ezért repült Hart a City-nél Pep első napján, mert ő ezt nem tudta játszani. [A magyar kapus, Yaakobishvili Áron, amúgy mágus az ilyen passzokban.]
Az, hogy 300 ilyen játékból esetleg 1x gól lesz belőle, az lényegtelen, mert a hosszú távú előnyei a labdakihozatalban, játéképítésben felülmúlják a kockázatot, különösen a Barca pozíciós játékfolytatásában. Romeu jó ütemben kérte, jó ütemben kapta, de elcseszte a tovább passzot. Pech.
gránit írta:
2023.12.14. 03:36:26
Leírtam, hogy mik a problémáim az xG módszertanával. Ha ezeket meg tudod cáfolni, elfogadom az érvelésedet.

Amint láthatod, nem örvend nagy népszerűségnek az xG, inkább gúnyolódások céltáblája. Egyébként senki nem röhögne az xG-n, ha egyesek nem ezt akarnák felhasználni arra, hogy a vereségeinket relativizálják. Inkább ez a gúny tárgya, még csak nem is az xG.
Tehát NEKEM kellene megcáfolnom, hogy a TE EGYÉNI problémád egy full alap sportszakmai mutatóval nem megalapozott...?! :lol:
És engem minősít, hogy egy matematikai mutató (és aki érvel vele) - egy elvileg szakmai fórumon - a gúnyolódások céltáblája?!
Ne haragudj, ez nálam a "nem hiszek az oltásban, mert csipsz van benne" szint!
És a trollkodás vs. nem értés dilemmámat megválaszoltad...

Ha egy csapat sokkal több és nagyobb helyzetet dolgoz ki, de a csatárok mindent kihagynak, a másik csapatnak sokkal kevesebb a rendes helyzete, de "minden befele pattan" nekik aznap (ezeket az állításokat a meccs statjai, élükön az xG-vel megmutatják), akkor mi a vereség magyarázata...? Az, hogy mi jobban játszottunk ugyan, de rossz volt a helyzetkihasználásunk, vagy az, hogy "bénák voltunk, mindenben jobb volt az ellenfél" és "ne próbáld megmagyarázni számokkal"?
Én felvállalom, hogy szerintem az első a helyes válasz, és ezért jogos a gúnyolódás, mivel szerinted viszont a második a jó válasz, mert nem értesz egyet az általad láthatóan nem ismert módszertannal...
Az XG egy meredek dolog. Mert ugye alapvetően mindenkinek is a meccs megnézése nélkül csakis statisztikai mutatók alapján meg kellene állapítani ,hogy milyen volt a meccs.
Mivel az XG eléggé hamis, így bőven vannak olyan hibák ami számomra hiteltelenné teszik a rá való hivatkozást.
Lásd a hétvégi Girona meccs... Kikaphattunk volna 6-2re is , nyerhettünk volna 5-4-re is. Az XG alapján ha valaki nem látta a meccset azt mondaná, hogy le volt alázva az ellenfél... Aki meg látta és értette is a meccs folyását az meg érti, hogy nem így volt.
Ugyanis az XG nem számol pillanatnyi pszichológiai helyzeteket. Nem érzi a meccs lelki oldalát. Csakis a matematikai részt elemzi... Viszont a sportban az csak egy darabka a nagy egészből.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 04:28:31

gránit írta:
2023.12.14. 03:36:26

Amikor négy ellenfél van a tizenhatosunkon belül, nem a legjobb ötlet a kapu előtt gurigázni. Ez Romeut természetesen nem menti fel.
De, akkor a legjobb ott "gurigázni". Minél többen támadják a kapust, annál inkább jobb, ha nem rúgja el, hanem megjátssza a labdát, mert így egy "egyszerű", jó ütemű belsős passzal akár 4-5 játékost is átjátszanak úgy, hogy a csapatnál marad a labda.
Ezért kell, hogy egy kapus, pláne a Barcanál, nagyon jó legyen lábbal. Ezért repült Hart a City-nél Pep első napján, mert ő ezt nem tudta játszani. [A magyar kapus, Yaakobishvili Áron, amúgy mágus az ilyen passzokban.]
Az, hogy 300 ilyen játékból esetleg 1x gól lesz belőle, az lényegtelen, mert a hosszú távú előnyei a labdakihozatalban, játéképítésben felülmúlják a kockázatot, különösen a Barca pozíciós játékfolytatásában. Romeu jó ütemben kérte, jó ütemben kapta, de elcseszte a tovább passzot. Pech.
gránit írta:
2023.12.14. 03:36:26
Leírtam, hogy mik a problémáim az xG módszertanával. Ha ezeket meg tudod cáfolni, elfogadom az érvelésedet.

Amint láthatod, nem örvend nagy népszerűségnek az xG, inkább gúnyolódások céltáblája. Egyébként senki nem röhögne az xG-n, ha egyesek nem ezt akarnák felhasználni arra, hogy a vereségeinket relativizálják. Inkább ez a gúny tárgya, még csak nem is az xG.
Tehát NEKEM kellene megcáfolnom, hogy a TE EGYÉNI problémád egy full alap sportszakmai mutatóval nem megalapozott...?! :lol:
És engem minősít, hogy egy matematikai mutató (és aki érvel vele) - egy elvileg szakmai fórumon - a gúnyolódások céltáblája?!
Ne haragudj, ez nálam a "nem hiszek az oltásban, mert csipsz van benne" szint!
És a trollkodás vs. nem értés dilemmámat megválaszoltad...

Ha egy csapat sokkal több és nagyobb helyzetet dolgoz ki, de a csatárok mindent kihagynak, a másik csapatnak sokkal kevesebb a rendes helyzete, de "minden befele pattan" nekik aznap (ezeket az állításokat a meccs statjai, élükön az xG-vel megmutatják), akkor mi a vereség magyarázata...? Az, hogy mi jobban játszottunk ugyan, de rossz volt a helyzetkihasználásunk, vagy az, hogy "bénák voltunk, mindenben jobb volt az ellenfél" és "ne próbáld megmagyarázni számokkal"?
Én felvállalom, hogy szerintem az első a helyes válasz, és ezért jogos a gúnyolódás, mivel szerinted viszont a második a jó válasz, mert nem értesz egyet az általad láthatóan nem ismert módszertannal...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 03:36:26

La Masia1 írta:
2023.12.14. 02:59:48
Köze nem volt hozzá
Amikor négy ellenfél van a tizenhatosunkon belül, nem a legjobb ötlet a kapu előtt gurigázni. Ez Romeut természetesen nem menti fel.
La Masia1 írta:
2023.12.14. 02:59:48

Csak én nem értem, hogy ennek mi az értelme.
Leírtam, hogy mik a problémáim az xG módszertanával. Ha ezeket meg tudod cáfolni, elfogadom az érvelésedet. (A PPDA-val sem megyünk sokra. Ha mi megszerezzük a labdát, felállt védelmek vannak előttünk. Ha mi elveszítjük a labdát, félpályányi üres terület van mögöttünk. Hiába szerzünk több labdát, ha az ellenfél kevesebb labdaszerzésből is nagyobb ziccereket tud kialakítani.)

Amíg nyeljük a gólokat, mint kacsa a nokedlit, egyébként sincs sok jelentősége. Négy-öt gólt szerzeni remek helyzetkihasználással is valószínűtlen.

Amint láthatod, nem örvend nagy népszerűségnek az xG, inkább gúnyolódások céltáblája. Egyébként senki nem röhögne az xG-n, nem is foglalkozna vele senki, ha egyesek nem ezt akarnák felhasználni arra, hogy a vereségeinket relativizálják. Inkább ez a gúny tárgya, még csak nem is az xG.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.14. 02:59:48

gránit írta:
2023.12.14. 00:14:12
Az első gólban Pena is benne volt rendesen
Köze nem volt hozzá, ez egy full alap labdakihozatali séma, centire oda rúgta, ahova Romeu kérte.
Romeué 100%-ban.
gránit írta:
2023.12.14. 00:14:12
Az xG meg teljesen felejtős.
Leírhatod ezt minden hozzászólásban, de vagy csak trollkodsz, vagy valóban nem érted az xG értelmét/lényegét/működését. De ha jól esik, nyilván jogod van naponta többször leírni az egyik legalapabb mutatóról, hogy semmi értelme. Csak én nem értem, hogy ennek mi az értelme.
bence0330 írta:
2023.12.14. 01:31:45
Na, megnéztem a meccs nagyobbik részét utólag. Ez volt az első meccs idén, ahol TÉNYLEG lefociztak minket, helyzetekben, mindenben.

Casadóból sokminden nem maradt meg, aki jobban odafigyelt, milyen volt?
Labda nélkül voltak sokkal jobbak, az egyéni párharcokban.

Arra azért nagyon kíváncsi lennék, hogy Xavi szerint Riqui Puig továbbra sem férne-e be erre a középpályára...

Casadó túl sokat nem tudott hozzátenni, kevés percet kapott, túl későn állt be, keveset találkozott a labdával.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.12.14. 03:36:45-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7256
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 01:31:45

Na, megnéztem a meccs nagyobbik részét utólag. Ez volt az első meccs idén, ahol TÉNYLEG lefociztak minket, helyzetekben, mindenben. Annyit mondogatták ezt sokan, hogy egyszer tényleg valósággá vált. És pont az Antwerp ellen. :D Engem nagyon nem érdekelt az eredmény, csak rotáljunk, ez megtörtént. Ettől még nyerhettünk volna nyilván, csak így nem volt kötelező.

Egy kérdésem van, hogy mikor kerül ki végre a lengyel a megrendíthetetlen kezdő pozíciójából, amikor van egy olyan kilencesünk, aki eddig bármikor beállt, pár perc alatt vágott egy gólt. Ha csak arra jó volt ez a meccs, hogy legalább le merjük cserélni néha, akkor már megérte. Casadóból sokminden nem maradt meg, aki jobban odafigyelt, milyen volt?

Guiu nagyon remélem, hogy mostantól sok meccsen ül majd nálunk a padon, és játszik is majd. Felüdülés látni, ahogy el tud válni az embertől, igazi csatármozgása van. Abszolút a Benficás Nunez az egész gyerek.

Amúgy úgy láttam, hogy valami olyasmi történt, hogy mi le sem tojtuk a meccset az elején, Romeu meg Robi biztos akartak bizonyítani de hullagyengék, nem tudnak. Aztán a második félidőben már akartunk valamit, csak nem ment. Megérdemelt vereség volt abszolút. De nekem nyolc, csoportelsőként mentünk tovább, szerencsére épp nem kellett végignéznem az egészet.

Amúgy szimpatikus csapat, szimpatikus felfogással és edzővel, ha már valakitől így kellett bukni, örülök, hogy ők voltak. Xavi meghálálta van Bommel szavait. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.12.14. 00:56:46

Bob_Marley írta:
2023.12.13. 22:59:20
Andrissal egyetértek, tét nélküli meccsen, megkavart csapattal.
A hazaiaknal 7 ember hianyzott,nekik is tet nelkuli volt. Egy nulla pontos csapattol kapott ki a barca. Ki lehet kapni,de legyinteni csak ugy nem. Ez gaz. Kellett volna a penz. Lehetett volna bizonyitani a csereknek,stb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 00:14:12

FCBsteve írta:
2023.12.13. 23:53:04
Speciel 2 gólt Romeu 16-os tájt eladott labdáiból kaptunk, nem a szabad területek miatt...
Állandó fenyegettséget jelentenek az üres területek. Az első gólban Pena is benne volt rendesen, Romeuval kapcsolatban jogos a kérdés. Én azt gondolom, inkább legyen ügynök, mert az ügynök tudna rendesen játszani, ha akarna, de ha ennyit tud, akkor attól tartok, még rosszabb a helyzet.

Guiu kaphatna több játéklehetőséget, számomra ennyi a pozitívum. Az xG meg teljesen felejtős. Két góllal le kell tudni hozni egy meccset, akár 1,2-es az xG-nk, akár 4,2-es.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.12.13. 23:53:04

gránit írta:
2023.12.13. 23:17:46
Nagyon aggasztó, hogy ennyire könnyen gólt kap a csapat. Újra a régi nóta. A teljes félpályánk üres, ha eladjuk a labdát, az ellenfél begyalogol a kapunkba. Most két meccsen kapunk annyi gólt, mint tavaly a szezon agyharmadában. Negyven-ötven méteres területeket hagyunk magunk mögött, játszi könnyedséggel mögénk lehet kerülni.
Speciel 2 gólt Romeu 16-os tájt eladott labdáiból kaptunk, nem a szabad területek miatt...

Kezdek azon gyanakodni, hogy beépített ügynök... :mrgreen:
Vagy a vereségre fogadott?!? :lol:
Első gólnál kifejezetten kérte a labdát, másodiknál ahelyett hogy a középpályán indította volna az üres embert, hagyta magát lecselezni...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.12.13. 23:46:52

Én nem vártam gálát, azért kapcsoltam ma a meccsre, mert kíváncsi voltam a fiatalok, illetve úgy ámblokk mit alkot a csapat ha nincs tét, mert ez a mai egy tét nélküli meccs volt, csoportelsők vagyunk, amit már senki nem vesz el tőlünk.

Ami engem aggaszt, hogy borzasztó nagy a mutató kilengése ami a játékot adja, atm ellen egy tök jót mentünk, mindent beleadtunk, következő héten zéró minden, most pedig mikor kiegyeltettünk egyszerűen nem figyeltünk eléggé. Ez az egyenes kieséses rendszerben már elég cumi tud lenni, de bzzunk bent addig rend lesz a fejekben, mentális hullámvasúton ülünk. De ami jobban aggaszt, fiatalok ide vagy oda és nekem litániát írhattok, de kummára hiányzik egy Dembele szintű szélső. FT nem szélső, nem tud 1v1 embert megverni, Yamal meg egy tök ígéretes fiatal, FIATAL, azaz jelenleg nem egy világklasszis szélső, nem lehet rá bízni ezt a feladatot és itt a felsorolás vége. Aztán persze lehetne említeni, hogy Romeu ma is totális kapufa volt, ráköltöttünk idén egyedül átigazolási díjat, de úgy látszik minden centért kár volt. Menni kell tovább, ebből a meccsből is tanulunk, fiataloknak egy jó lehetőség volt, GIUIU pedig hétvégén remélem a kezdőben lesz, ebben a srácban mindig ott van a faktor, az ilyen lehetőségek pedig pont ilyenek, élni kell vele. Lewa meg padozzon, vagy kardiózzon máshol, mert átütöm a tv-t most már annyira idegesít.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.12.13. 23:34:43

Andris írta:
2023.12.13. 23:26:15
recrea írta:
2023.12.13. 23:20:50
Milyen C csapat Andris? Klasszikus ferdítés.
De ez tényleg csak szőrszálhasogatást, tőlem hívhatjuk Bnek, nem változtat semmit azon, hogy milyen játékosokból állt a névsor, sem azon, hogy nekik mennyi játékpercük volt idén összesen, meg együtt játszva. :)
Sem azon, h általában büdös nagy 0 a játékunk.

Abban mindenképp igazad van, h Romeut C csapatosnak is nehéz dicsérni :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.13. 23:26:15

recrea írta:
2023.12.13. 23:20:50
Milyen C csapat Andris? Klasszikus ferdítés.
Figyi, ez már tényleg definíció kérdése.
Nálam a B csapat az, amikor a kezdőnek kb a felét lecserélik pihentetés végett, méghozzá azokra a játékosokra, akik amúgy az elsők közt szoktak csereként pályára lépni.
Amelyik kezdőben lecserélnek majd mindenkit, és bizonyos posztokon Roberto, Romeu és Fort(?) játszik, az nálam már kevés B-nek.
De ez tényleg csak szőrszálhasogatást, tőlem hívhatjuk Bnek, nem változtat semmit azon, hogy milyen játékosokból állt a névsor, sem azon, hogy nekik mennyi játékpercük volt idén összesen, meg együtt játszva. Sem azon, hogy mennyi tapasztalatuk, milyen képességeik, és milyen motivációik voltak/nem voltak. :)

Hívjuk Bnek, a másikat meg hívjuk akkor tartalékos Anak. Nekem megfelel, ha neked is.. csak ne legyen semmi ferdítés, ez legyen a közös célunk! :)

Ettől függetlenül tőlem ventillálhat itt bárki, ettől még ez a mai meccs semmilyen szinten nem érdekes és nem számít bele se Xavi se a szezon megítélésébe majd. Ezt bőven a kezdő sípszó előtt meg lehetett mondani, ne legyen efelől kétség.
Mindenkinek azt kívánom, hogy találjon némi nyugalmat, ha ma így felzaklatta magát!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.13. 23:21:19

Ilyen mentális és tekintélyt parancsoló csoportkör után, minden csoportmásodik imádkozni fog, hogy a Barcelonát kapja.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.12.13. 23:20:50

Andris írta:
2023.12.13. 23:08:15
Nemtom, hogy ez tényleg ott van-e a top3 szempont közt. Mármint én kb első helyre raknám az önbizalmat, de amikor a csapat fizikálisan és mentálisan is finoman szólva ingadozó, akkor szerintem egy Antwerp elleni tét nélküli meccsen maximum veszíteni lehet önbizalom terén is, igazán nyerni nem. Sztem egyértelműen ennek köszönhető a C csapat kezdetése. Lehet, h nincs igazam, de szerintem így van.
Én mentem volna a 3 pontért, de csak a pénz miatt inkább. Viszont Xavi, Deco és Laporta hoztak egy döntést, és ez lett. Én elfogadom, az ő dolguk, hogy mérlegeljenek, nekik van meg minden info.. a munkásságukat meg nem 5 napos távlatokban tudjuk úgyse megítélni.
Milyen C csapat Andris? Klasszikus ferdítés. 5 nap ugyanez, 3 éve van itt a mester.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2023.12.13. 23:22:39-kor.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.13. 23:18:09

Andris írta:
2023.12.13. 23:03:56
Részvétem azok számára, akik még a kezdőcsapat tudatában is úgy érezték, hogy komoly meccset láthatnak majd. De kicsit azt is érzem, hogy magára vethet mindenki, aki képes egy C csapatos tét nélkülin komolyabban bosszankodni.
Persze kár azért a 2,8 misiért, de nagyjából ennyi amit a mai meccsről érdemes elmondani.

Csoportelsők lettünk, jöhetnek: Koppenhága, PSV, PSG, Napoli, Lazio, Inter, Lipcse.
Talán a Koppenhága kivételével senkit nem lehet könnyűnek mondani, főleg nem számunkra, de senki se verhetetlen. A legjobban az Intertől fáznék asszem, nem akarom azt a bunkerfocit.
Jesszus, ezt ugy mondod mintha egyébként bárkit bármikor agyon bacnak ha akarnánk 😀

2,8 millió a legkevesebb, a kutyát nem érdekli
szerintem senki nem várt itt nagy meccset mert ebből csak profitálni lehetett volna … de igy sikerült még ebből is csak a (mentális ) deficitet faragni !
Szep munka !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.13. 23:17:46

Nagyon aggasztó, hogy ennyire könnyen gólt kap a csapat. Újra a régi nóta. A teljes félpályánk üres, ha eladjuk a labdát, az ellenfél begyalogol a kapunkba. Most két meccsen kapunk annyi gólt, mint tavaly a szezon agyharmadában. Negyven-ötven méteres területeket hagyunk magunk mögött, játszi könnyedséggel mögénk lehet kerülni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.13. 23:15:38

drobika írta:
2023.12.13. 23:10:26
Andris írta:
2023.12.13. 23:03:56
Részvétem azok számára, akik még a kezdőcsapat tudatában is úgy érezték, hogy komoly meccset láthatnak majd. De kicsit azt is érzem, hogy magára vethet mindenki, aki képes egy C csapatos tét nélkülin komolyabban bosszankodni.
Persze kár azért a 2,8 misiért, de nagyjából ennyi amit a mai meccsről érdemes elmondani.

Csoportelsők lettünk, jöhetnek: Koppenhága, PSV, PSG, Napoli, Lazio, Inter, Lipcse.
Talán a Koppenhága kivételével senkit nem lehet könnyűnek mondani, főleg nem számunkra, de senki se verhetetlen. A legjobban az Intertől fáznék asszem, nem akarom azt a bunkerfocit.
Milyen érdekes dolog ez. Most, hogy megint égtünk, és külön kell hangsúlyozni, hogy a 60.perctől gyakorlatilag az első csapat játszott, hozta az összes hibáját a védekezésben akkor is, most C csapat, meg komolytalan meccs. Úszott egy csomó pénz, és ott megint a 3 kapott gól. Két meccsen 7.
Nos aki ebből nem olvassa ki azt, hogy kicsit változtatni kell, ott probléma van. Védekezzen a csapat utolsó embere 65 méteren. Sehol ilyesmit nem látni. Azt sem, hogy Balde már mást nem is tud játszani csak balszélsőt. Azaz, ha 1X sikerülne beadnia a szezonban. De nyomni kell ezeket a sémákat orrvérzésig.
Csak gratulálni lehet ehhez a ma estéhez. Is.
Aki nem olvassa ki azt, hogy változtatni kell, ott tényleg hatalmas bajok vannak. Szerintem is változtatni kell. Erről szól ennek a csapatnak és a klubnak az újraépítése. :) Folyamatos változtatás kell, amíg el nem érkezünk a kívánt szinteken a stabilitáshoz.
A baj ott van, hogy te és én elképesztően másként gondolkodunk, és így nagyon mást is gondolunk arról hogy min, hogyan, és mennyi idő alatt kell tudni változtatni.
Szerintem az edzőcsere ezen a ponton a legnagyobb öngyilkosság ennek a klubnak, szerinted meg ez az első számú prioritás. Nem hiszem, hogy innen van hova mozdulni a vitában.

Tényleg itt volt egy meccs, amiről már jó előre lehetett tudni, hogy nem számít, max a pénz, aztán 1-2 napja már azt is lehetett tudni, hogy az se számít különösebben (erre jutott a vezetőség). A kezdőből meg azt is lehetett tudni, hogy semmiféle valódi értelme nem lesz a meccsről beszélni csapatjáték, edzői stáb, szezon, versenyképesség viszonylatában.
Nem értem, miért érzi bárki ezek tudatában még inkább megerősítettnek a saját igazát, én tuti nem éreztem volna, ha mondjuk 8-0ra nyerünk. De ez már a ti dolgotok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 23:10:26

Andris írta:
2023.12.13. 23:03:56
Részvétem azok számára, akik még a kezdőcsapat tudatában is úgy érezték, hogy komoly meccset láthatnak majd. De kicsit azt is érzem, hogy magára vethet mindenki, aki képes egy C csapatos tét nélkülin komolyabban bosszankodni.
Persze kár azért a 2,8 misiért, de nagyjából ennyi amit a mai meccsről érdemes elmondani.

Csoportelsők lettünk, jöhetnek: Koppenhága, PSV, PSG, Napoli, Lazio, Inter, Lipcse.
Talán a Koppenhága kivételével senkit nem lehet könnyűnek mondani, főleg nem számunkra, de senki se verhetetlen. A legjobban az Intertől fáznék asszem, nem akarom azt a bunkerfocit.
Milyen érdekes dolog ez. Most, hogy megint égtünk, és külön kell hangsúlyozni, hogy a 60.perctől gyakorlatilag az első csapat játszott, hozta az összes hibáját a védekezésben akkor is, most C csapat, meg komolytalan meccs. Úszott egy csomó pénz, és ott megint a 3 kapott gól. Két meccsen 7.
Nos aki ebből nem olvassa ki azt, hogy kicsit változtatni kell, ott probléma van. Védekezzen a csapat utolsó embere 65 méteren. Sehol ilyesmit nem látni. Azt sem, hogy Balde már mást nem is tud játszani csak balszélsőt. Azaz, ha 1X sikerülne beadnia a szezonban. De nyomni kell ezeket a sémákat orrvérzésig.
Csak gratulálni lehet ehhez a ma estéhez. Is.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.13. 23:09:28

Pont nekunk kene minden Bl meccsen onbizalmat novelni,nem belesza.ni!! Akarki is jon a kovi korben,sztem repulunk.A Kobenhavnot sem erdemes lebecsulni mert nem egy fogalmatlan csapat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.13. 23:08:15

Mascherano14 írta:
2023.12.13. 23:05:45
Andris, nemcsak a három milla, hanem az önbizalom is kellett volna. ha itt hozunk egy 4:1 vagy hasonló eredményt, akkor mindenki elégedett, felszívja magát. de EZ???
Nemtom, hogy ez tényleg ott van-e a top3 szempont közt. Mármint én kb első helyre raknám az önbizalmat, de amikor a csapat fizikálisan és mentálisan is finoman szólva ingadozó, akkor szerintem egy Antwerp elleni tét nélküli meccsen maximum veszíteni lehet önbizalom terén is, igazán nyerni nem. Sztem egyértelműen ennek köszönhető a C csapat kezdetése. Lehet, h nincs igazam, de szerintem így van.
Én mentem volna a 3 pontért, de csak a pénz miatt inkább. Viszont Xavi, Deco és Laporta hoztak egy döntést, és ez lett. Én elfogadom, az ő dolguk, hogy mérlegeljenek, nekik van meg minden info.. a munkásságukat meg nem 5 napos távlatokban tudjuk úgyse megítélni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.12.13. 23:06:14

Nem volna nagy probléma ez az edzőmeccs, ha nem ezt látnám szinte hétről-hétre
Csak a nevek változnak. A játék képe nem.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.12.13. 23:05:45

Andris, nemcsak a három milla, hanem az önbizalom is kellett volna. ha itt hozunk egy 4:1 vagy hasonló eredményt, akkor mindenki elégedett, felszívja magát. de EZ???
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.13. 23:05:35

Mascherano14 írta:
2023.12.13. 23:04:19
Totál elhibázott kezdő volt. nincsen önbizalmunk, erre xavi feltesz egy labdabizonytalan középpályát és kéri, hogy építkezzünk a kapunk elől. Két sima gólt kaptunk ebből. Aztán mire feljön az A-csapat, addigra vért ivott és vezet az ellenfél, megy körbepassz... Miért nem kezdett Gündogan és Guiu? Aztán a végén jöhetett volna Romeu, mikor már vezetünk. Önbizalomnövelés helyett öntökönrúgás, mert ez az Antwerp az elég gyenge volt egyénileg. Egy jó, hogy Guiu megint gólt lőtt, simán jöhetne többször is, talán letámadásban is jobb lenne.
Sztem félreérted a felküldött 11el kapcsolatos szándékot. :D Nem az volt a lényeg, hogy ki megy fel és hogyan, hanem az, hogy ki ne menjen fel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.13. 23:05:17

Mindig van lejjebb, ez az élet egyik nagy törvényszerűsége, amit 3 éve épülő csapatunk alá is húz, rendre.

De majd kimagyarázzuk ezt is valahogy, ilyen-olyan volt a kezdő, esett az eső, stb.

Mentálisan egy hulladék trágya ez a csapat és ennek meg is lesz az eredménye, 0 kupás szezon formájában.

Szégyenkeltő hozzáállás, semmitérő teljesítmények, nézhetetlen játék.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.12.13. 23:04:19

Totál elhibázott kezdő volt. nincsen önbizalmunk, erre xavi feltesz egy labdabizonytalan középpályát és kéri, hogy építkezzünk a kapunk elől. Két sima gólt kaptunk ebből. Aztán mire feljön az A-csapat, addigra vért ivott és vezet az ellenfél, megy körbepassz... Miért nem kezdett Gündogan és Guiu? Aztán a végén jöhetett volna Romeu, mikor már vezetünk. Önbizalomnövelés helyett öntökönrúgás, mert ez az Antwerp az elég gyenge volt egyénileg. Egy jó, hogy Guiu megint gólt lőtt, simán jöhetne többször is, talán letámadásban is jobb lenne.
Válasz küldése