Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.08. 02:18:12

gránit írta:
2023.10.07. 20:12:51
A belső, egyérintős, gyors passzjáték volt az erősségünk, ami most eléggé hiányzik a játékunkból.
Igen, pontosan így van, de ez akkor működik igazán, ha a védők folyamatosan úton vannak, ha egy erősen széthúzott sávot kell sok mozgással levédekezniük, és a szélső védők folyamatosan ki vannak mozgatva a vonal mellé. Ha 1-2 érintőből gyorsan megy a LABDA (és nem a játékos fut sokat), akkor előbb-utóbb rés lesz a falon.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.07. 20:12:51

A védelmek széthúzását nem mindig erőltettük, és általában akkor voltunk a csúcson, amikor nem ezt erőltettük. Hiába húzzuk szét a védelmet, ha nincs bent érkező ember. Ha támadókkal húzzuk szét a védelmet, pont azok sodródnak ki a játék epicentrumából, akiknek gólt kellene lőniük. Amikor felértünk a csúcsra, vagy két belső csatárral támadtunk, vagy három olyannal, akik közül egyik sem volt vonalszélső. A belső, egyérintős, gyors passzjáték volt az erősségünk, ami most eléggé hiányzik a játékunkból.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.07. 18:33:04

FCBsteve írta:
2023.10.06. 22:16:15
Barca Universal-on azt írták ma, Alarcon megint megsérült...
Akkor erről a gondoltomról ennyit.
De csak van valahol egy egészséges 17-21 közötti támadó az U19-B csapat körül.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.07. 14:54:44

Zozzy 5 írta:
2023.10.04. 22:47:53
Jó kérdés nekem, hogy mire volt jó ma ez a statikus, helycserèk nélküli 433, ahol Felixnek meg Yamalnak kint kellett álldogálni a szélen
Ez a Barca pozíciós játékának az ALAPJA. "Tartod a pozíciódat, nem tesz mész a labdáért, a labda megy hozzád."
Olyan szélesre húzod a játékteret és ezáltal a védelmet, amennyire fizikailag lehetséges.
Utánpótlásban szinte a pályán kívül állnak a szélsők és a vonalon veszik át a labdát.
NovaProspekt írta:
2023.10.05. 18:35:37
Tegnap futottunk 120 km-t, azért ezt ki kell emelni (A Porto 124-et). Az "aranycsapat" utolsó éveiben ez a szám inkább 100 körül volt, és azon ment az diskurzus, hogy az ellenfél rendre ránk vert 10-15 km-t. Mondjuk többet futottunk a labda után, ami önmagában gáz, de viszont jó látni, hogy a csapat képes már produkálni ezen a téren.

Még mindig tartok attól, hogy egy Bayern, vagy angol csapat szétfutna minket, ha összekerülnénk velük, de kétségtelen, hogy jobbak az esélyeink most, mint pár éve a csupa "tapasztalt" játékosunkkal.
Amikor a Barcának sokat kell futnia, akkor biztos, hogy rosszul játszanak. Ez az első jel az adatokban.

Ha jól megy a JÁTÉK, akkor garantáltan az ellenfél fut (sokkal) többet.

Ugyanez volt az Aranycsapatnál is: azért sem kellett annyit futniuk, mert sokkal jobbak voltak a játékban.

Ha jól játszol, senki nem tud "szétfutni"; ahhoz gyorsabbnak kellene lenniük, mint a labda.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2023.10.08. 21:51:00-kor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.07. 14:46:25

NovaProspekt írta:
2023.10.05. 18:35:37
Tegnap futottunk 120 km-t, azért ezt ki kell emelni (A Porto 124-et). Az "aranycsapat" utolsó éveiben ez a szám inkább 100 körül volt, és azon ment az diskurzus, hogy az ellenfél rendre ránk vert 10-15 km-t. Mondjuk többet futottunk a labda után, ami önmagában gáz, de viszont jó látni, hogy a csapat képes már produkálni ezen a téren.

Még mindig tartok attól, hogy egy Bayern, vagy angol csapat szétfutna minket, ha összekerülnénk velük, de kétségtelen, hogy jobbak az esélyeink most, mint pár éve a csupa "tapasztalt" játékosunkkal.
Amikor a Barcának sokat kell futnia, akkor biztos, hogy rosszul játszanak. Ez az első jel az adatokban.

Ha jól megy a JÁTÉK, akkor garantáltan az ellenfél fut (sokkal) többet.

Ugyanez volt az Aranycsapatnál is: azért sem kellett annyit futniuk, mert sokkal jobbak voltak a játékban.

Ha jól játszol, senki nem tud "szétfutni"; ahhoz gyorsabbnak kellene lenniük, mint a labda.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.10.06. 22:16:15

Troym írta:
2023.10.06. 13:53:08
Azért én bíznék Alarconban. Nem 17, hanem 19 éves,Xavi egy éve visz magával, a nagycsapattal edz és játszott is már pár meccset sérülése óta. 10-20 perces cserének simán jó lehet. A többiek szerintem nincsenek annyit a nagycsapatnál, őket nem fogja használni.
Barca Universal-on azt írták ma, Alarcon megint megsérült...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.06. 16:13:13

Nézzük pédául Casado esetét.Xavi tavaly is, idén is betette az előszezon utazó keretébe, csk. lett a B-ben, csak éppen a nagycsapatba soha se kerül be. Elébe igazolták Romeut is és közben Bernal is feltűnt a színen, aki valószínűleg ígéretesebb nála. Ha valami csoda nem történik, Casado maga fogja megoldani a problémáját, lévén hogy téltől szabadon tárgyalhat átigazolásáról. Vagyis nyáron úgy távozhat, hogy a Barca egy eurót se lát belőle, miután évek óta felhívták a játékosra a figyelmet. --- Ilyen történeteknek nem szabadna egyre másra előfordulni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.06. 15:41:11

Nagybarcelona írta:
2023.10.06. 13:04:03
Chino:
Szerintem egy
Cancelo-Araujo-Kounde-Christensen-Balde
Romeu
Gavi-Gündogan
Torres-Felix
Tartalèkos kezdőt is sok klub irigyelne, különösen a La Ligában.
(Romeu helyett akár Yamal 523-ban, de eleve nem tetszik Yamal túljátszatása)
+Alonso, Inigo, Roberto, Fermin ès Yamal+ a B-sek.
Szerintem a sèrült kezdőket behelyettesítve is ez lenne a legstabilabb felállás a BL nagyjai ellen.

Valverde 442-t, Koeman 532-t játszatott, mert azt èreztèk a legstabilabbnak, az előbbi eredmènye majdnem veretlen szezon, utóbbi 20+ veretlen meccs egy nagyon gyenge kerettel.
Szerintem Ancelotti jó pèlda arra, milyen okosan tud alkalmazkodni a keretük hiányosságaihoz, ès sajnos ez döntő faktor lehet a bajnokságban.

Szerk:
azèrt Faye(19), Darvich (17) Casado(20), Alarcon (19), Román (19), Guiu (17) Pau Victor(21) erre az időszakra tökèletes kiegészítő lehet, ès megmutathatják mire is kèpesek a felnőttek között.

Persze arról nem Xavi, vagy a vezetősèg tehet, hogy ilyen rövid a keret, hiszen ha nem lennènek ilyen szigorúak az FFP szabályok, biztosan nem így nèzne ki.
Értettem, hogy gondoltad a kezdőt, de erre írtam, hogy Gavi nem lesz, így van legjobb esetben is egy Romeu--Gündogan-Fermin/SR triónk. Cancelot feljebb lehet vinni, de akkor nagyon elvesztjük a szélességünket és nem is az a tipik kp-fazon még ha papíron oda is tesszük, ő inkább mozogni szerint, ahogy Baldénak is inkább egy meccs közbeni formációváltásnál van fontosabb szerepe.
De majd meglátjuk.
A fiatalokkal az a gond, hogy egyből egy kötelezően nyerendő Bl-meccseken próbálgatni nagy teher. Ráadásul közülük egyedül Casádo aki kp-s, de ő is inkább Romeu alternatívája. Illetve Darvich, aki szerintem oltári nagy tehetség és a válogatott csk-ja, de még csak a napokban lett 17. És ha beáll valaki helyére, nem a gálaközéppálya része, hanem igenis húznia kell a csapatot. Alarcon volt, akire számított Xavi, de ő még alig épült fel, csak most tért vissza egy fél éves sérülésből, kizárt, hogy szerepet kapna. A padon viszont nyilvánvalóan ők lesznek túlsúlyban.
Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz végül, most tényleg elégedett lennék egy szoros győzelemmel szép játék nélkül. A Porto elleni győzelem értékét is visszavetné egy rossz eredmény. Ha másra nem, de a védelemre szerintem lehet számítani.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.06. 13:53:08

Azért én bíznék Alarconban. Nem 17, hanem 19 éves,Xavi egy éve visz magával, a nagycsapattal edz és játszott is már pár meccset sérülése óta. 10-20 perces cserének simán jó lehet. A többiek szerintem nincsenek annyit a nagycsapatnál, őket nem fogja használni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.10.06. 16:13:22-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.06. 13:20:32

drobika írta:
2023.10.06. 09:36:32
Csak a szezonban idáig azt lehet észrevenni, hogy a labda, néha a bírók is ( mint Kounde esetében is a meccsen ) velünk vannak.
kicsit talán off, de valahol a konkrét meccsre is vonatkozik:

Vannak "örök igazságok" a fociban, amivel együtt kell élni. Egyszerűen elkerülhetetlen, kizárhatatlan, befolyásolhatatlan dolgok, pillanatnyi történések.
Aki megragadja a pillanatot, a lehetőséget, az fog győztesen kijönni belőle. Full carpe diem.

A bírókkal, szerencsével, befelé vagy kifelé pattanó labdákkal éppen ezek miatt gondolom azt, hogy teljesen értelmetlen foglalkozni.
Nyilván lehet az ilyesmivel magyarázni dolgokat, csak éppenséggel semmin sem fog változtatni, ami már megtörtént.
A hiba, szerencse, pech, mind az élet részei a focin kívül is. Megfoghatatlan dolgok.
Amit lehet, tenni kell ellene, ami a fociban azt jelenti, hogy tudni kell élni a lehetőséggel.

Nyerhetett volna a Porto? Igen, de mégsem nyert.
Van esélye javítani, korrigálni? Igen, lesz visszavágó, de mi is a pályán leszünk....

És tt jöhet a képbe az, hogyan tovább? Az életképes csapat tanulni fog belőle, javít a hiányosságokon. Felismeri min hol és hogyan kell változtatni.
Reméljük, hogy a Barca éppen ilyen csapat.... :wink:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.06. 13:04:03

Chino:
Szerintem egy
Cancelo-Araujo-Kounde-Christensen-Balde
Romeu
Gavi-Gündogan
Torres-Felix
Tartalèkos kezdőt is sok klub irigyelne, különösen a La Ligában.
(Romeu helyett akár Yamal 523-ban, de eleve nem tetszik Yamal túljátszatása)
+Alonso, Inigo, Roberto, Fermin ès Yamal+ a B-sek.
Szerintem a sèrült kezdőket behelyettesítve is ez lenne a legstabilabb felállás a BL nagyjai ellen.

Valverde 442-t, Koeman 532-t játszatott, mert azt èreztèk a legstabilabbnak, az előbbi eredmènye majdnem veretlen szezon, utóbbi 20+ veretlen meccs egy nagyon gyenge kerettel.
Szerintem Ancelotti jó pèlda arra, milyen okosan tud alkalmazkodni a keretük hiányosságaihoz, ès sajnos ez döntő faktor lehet a bajnokságban.

Szerk:
azèrt Faye(19), Darvich (17) Casado(20), Alarcon (19), Román (19), Guiu (17) Pau Victor(21) erre az időszakra tökèletes kiegészítő lehet, ès megmutathatják mire is kèpesek a felnőttek között.

Persze arról nem Xavi, vagy a vezetősèg tehet, hogy ilyen rövid a keret, hiszen ha nem lennènek ilyen szigorúak az FFP szabályok, biztosan nem így nèzne ki.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.06. 12:31:35

Messa írta:
2023.10.04. 23:21:25
Andris írta:
2023.10.04. 23:13:58
Pedriről mit tudunk?
Ma láttam róla videót, már egész nagy intenzitással edz, de egyelőre még külön a többiektől. A válogatott szünet után szerintem biztosan visszatér már.
Köszi! :) emellett el is siklottam aznap.. ettől függetlenül ez két hét kb, mármint a kövi mecs, szóval nem hiszem h egyből kezdőbe lehet majd dobni.

Bizony bajbana leszünk. Feltételezzük, hogy a válogatott szünetben senki nem sérül meg... én lehet, hogy a kövi meccsen, Gavi, Lewa, Raphi, Frenkie hiányában egy biztonsági formációra váltanék. Ez többé-kevésbé egy 3-5-2, ahol kicsit túlbiztosítjuk a "hátvédsort" (már ismerjük: 3 khv, több középpályás), másik lényege pedig az, hogy Baldé és Cancelo is fulltime szélső (támadó) középpályást játszana:

------Araujo------Koundé------Chris------ // csere: Inigo, Alonso
----------Romeu----------Gündogan------- // csere: Pedri, Robi, Alonso
-Cancelo-------Fermin------------Baldé- // csere: Pedri, Robi, Alonso
---------------Ferran--------Felix-------------- // csere: Lamine

5öt lehet cserélni, ebben a felállásban mindegyik úgymond pályaharmadra jut minimum egy ember a padról. Ez a csodás top3as ( :P :P ) keretünk a kövi bl fordulóra odáig redukálódott, hogy tartalékos csapatot kell felküldeni, és nulla ember marad a padon ha mind az 5 cserénket kihasználnánk. Feltéve, hogy minden jól alakul, és Pedri felépül. Ha véletlen nem, akkor még az 5 cserénk sincs meg.

Engem nagyon aggasztana az, ha a sok kulcsember hiányában is 3 támadóval állnánk fel, ráadásul úgy, hogy egyáltalán nincs cseréjük, és adott esetben menet közben kényszerülnénk formáció váltásra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.06. 10:57:26

Nagybarcelona írta:
2023.10.06. 08:48:55
Szerintem a keret erőssège ès ezzel kapcsolatosan a játèk kèpèhez kapcsolódóan óriási hatása van az edző szerepènek. Sokaknak ezzel van règóta problèmája. Senki nem arról beszèl, hogy eldobjuk az alapokat, stílust váltsunk, hanem arról, hogy megpróbáljunk alkalmazkodni a körülmènyekhez. Èn ezeket az edzőket tartom nagyra, akik tudnak meccsek között, előtt ès főleg alatt változtatni. Az, hogy mecsről meccsre ugyanazt a taktikát alkalmazom, mèg ha a fèl csapat ki is dőlt, ès hamarabb játszik mèg a szertáros is szèlsőt a 433-ban, minthogy felállást, vagy taktikát váltsunk. Jelenleg a keret 532-èrt kiáltana, de valószínűleg megy majd a 433, 343 más pozícióba erőltetett játèkossal tovább, a sèrültek felèpülèsèig.

Addig, amíg továbbra is egyènek hibáira/kiemelkedő játèkára fektetjük a hangsúlyt, valószínűleg csapatkènt nem is tudunk előrèbb lèpni.
Szerintem a körülményekhez relatíve jól alkalmazkodtunk, és merem állítani, az utóbbi 8-10 évben egyedül Xavi volt az aki változtatott ezen az alap 4-3-3-on. A Realt is így vertük tönkre, most elővette ezt a 4 támadós rendszert, ami látszott hogy működik, csak ugye ebbe is beleszólt Raphinha kidőlése, bár Ferminnel sem csikorgott a gépezet.
És így nagyon nehéz bármilyen formációt váltani, ha nincsenek meg az emberek hozzá. Egy normális kezdőt nem tudunk kiállítani, belenyúlni a padról pedig kb lehetetlen. A 3 támadós felállás adja magát. Felix és FT párban elől nagyon kevesek lennének így legalább megvan a szélesség, amit Baldé egyedül nem tudna biztosítani, Cancelo pedig alapból nem az a vonal mellett fel-le szaladgáló típus. Nem lenne senki aki kicsit is meg tudná bontani a védelmet, vagy elvinné a védőket, a kp-ról pedig max Fermin tudna besegíteni. Kb. úgy mehetnénk fel rendszeresen a pályára, hogy csak gólt ne kapjunk, aztán talán begyötrünk egyet.
A kezdőből pedig kiesett 4 olyan játékos, akit nem tudunk pótolni, ezzel pedig a minőségi visszaesés mellett legalább akkora gond, hogy érdemben nem lehet belenyúlni a meccsbe. SR-t, Alonsot és hasonlókat lehet behozni és még így is kifing a többség a pá.lyán. A Shaktar ellen pedig még Gavi sem lesz.
Cancelo fellépésével lehet valamennyire orvosolni, szóval lökhetjük itt a 4-4-2őt, meg 4-3-3-at stb. de ez abszolút nem így néz ki a pályán. És az se mindegy, hogy FT vagy Lewy van elől, mert teljesen más típusok, ami labdaszerzéseknél, letámadásnál is kijön.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.06. 09:36:32

csababarca írta:
2023.10.06. 08:59:07
Deluigi írta:
2023.10.05. 19:34:15
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
nem az elért eredményt kritizálták a legtöbben, hanem a játék volt gyötrelmesen rossz.
az eredmény tökéletes, BL-ben ennél többet sem kívánok, a játék meg olyan amilyen, végre rossz játékkal is nyertünk BL meccset, ezek hiányoztak az elmúlt években.
Kétségtelen, hogy igazad van, nem túl jó játékkal is nyertünk.
Csak a szezonban idáig azt lehet észrevenni, hogy a labda, néha a bírók is ( mint Kounde esetében is a meccsen ) velünk vannak.
Ezeknek most több a hozatala, mint szeretnénk az eredményekben. Nem tudni, meddig tart ez ki.Jó lenn e, ha a csapatjáték javulna az egyéni szinteknek, képességekhez, és akkor ezek a faktorok nem annyira játszanának.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.06. 08:59:07

Deluigi írta:
2023.10.05. 19:34:15
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
nem az elért eredményt kritizálták a legtöbben, hanem a játék volt gyötrelmesen rossz.
az eredmény tökéletes, BL-ben ennél többet sem kívánok, a játék meg olyan amilyen, végre rossz játékkal is nyertünk BL meccset, ezek hiányoztak az elmúlt években.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.06. 08:48:55

Szerintem a keret erőssège ès ezzel kapcsolatosan a játèk kèpèhez kapcsolódóan óriási hatása van az edző szerepènek. Sokaknak ezzel van règóta problèmája. Senki nem arról beszèl, hogy eldobjuk az alapokat, stílust váltsunk, hanem arról, hogy megpróbáljunk alkalmazkodni a körülmènyekhez. Èn ezeket az edzőket tartom nagyra, akik tudnak meccsek között, előtt ès főleg alatt változtatni. Az, hogy mecsről meccsre ugyanazt a taktikát alkalmazom, mèg ha a fèl csapat ki is dőlt, ès hamarabb játszik mèg a szertáros is szèlsőt a 433-ban, minthogy felállást, vagy taktikát váltsunk. Jelenleg a keret 532-èrt kiáltana, de valószínűleg megy majd a 433, 343 más pozícióba erőltetett játèkossal tovább, a sèrültek felèpülèsèig.

Addig, amíg továbbra is egyènek hibáira/kiemelkedő játèkára fektetjük a hangsúlyt, valószínűleg csapatkènt nem is tudunk előrèbb lèpni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.06. 08:44:04

drobika írta:
2023.10.06. 07:56:52
Deluigi írta:
2023.10.05. 19:34:15
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
Minden ,, nagy ,, csapat történelméből ki lehetne emelni ilyen kétségtelenül jó eredményeket.
Oké, csak nem mindegy, hogy az elmúlt 4, vagy az elmúlt 100 szezonból kell ehhez válogatni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.06. 07:56:52

NovaProspekt írta:
2023.10.05. 19:36:12
Deluigi írta:
2023.10.05. 19:34:15
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
Ez azért ütős.
Minden ,, nagy ,, csapat történelméből ki lehetne emelni ilyen kétségtelenül jó eredményeket.
A Portót nem simán kellett volna verni, hanem jobban kellene játszanunk ezzel az egyénileg jó játékosokkal. Lendületesebben és kreatívabban, nem utolsó sorban fejben fegyelmezettebben.. Ez nem csak erre a meccsre vonatkozik. Egyelőre jönnek az eredmények, és mondhatni, csak ez számít. De mégsem, mert egyáltalán nem mindegy, hogy érjük el azokat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 20:04:16

No igen, és nem csak úgy összejött pár jó meccsük, hanem jól is szerepeltek összességében a BL-ben. Az elmúlt 4 szezonban egyszer ragadtak a csoportban. Ez kb a Dortmund eredménysorával egyenlő. Nyilván nem világverő, de elég jó kis csapat.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.05. 19:36:12

Deluigi írta:
2023.10.05. 19:34:15
https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
Ez azért ütős.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.05. 19:34:15

https://www.reddit.com/r/Barca/comments ... nst_milan/

akik szerint a Portot siman kellett volna verni, azok szamara itt egy par eredmenyuk az elmult 4 evbol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 18:53:02

NovaProspekt írta:
2023.10.05. 18:35:37
Tegnap futottunk 120 km-t, azért ezt ki kell emelni (A Porto 124-et). Az "aranycsapat" utolsó éveiben ez a szám inkább 100 körül volt, és azon ment az diskurzus, hogy az ellenfél rendre ránk vert 10-15 km-t. Mondjuk többet futottunk a labda után, ami önmagában gáz, de viszont jó látni, hogy a csapat képes már produkálni ezen a téren.
Igen, ez fontos szempont. Ráadásul a meccseink többségén nem elfogyunk 50-60 perc után, hanem ha kell, még tudjuk rendre fokozni a nyomást, ez pl. a Reál elmúlt éveinek egyik fő ismérve volt. Tegnap nem kellett, inkább csak elfogytak a minőségi játékosaink, és nagyon védeni akartuk a vezetést. De szerintem ha 0-1 lett volna, megint nyomtunk volna. 1-1 játékosunkon azért érződik így is a fáradtság, elsősorban a tinédzser, majdnem minden meccset végigjátszó Gavin. De 1-2 kivétellel jól rotálunk idén, ez is kell szerintem ehhez.

Amúgy szerintem én a válogatott szünet utáni hiányzók függvényében elégedett lennék 4 ponttal az ukránok ellen, egy döntetlennel a Porto ellen és egy győzelemmel az Antwerp ellen. Ez szerintem egy viszonylag reális, és fontosabb hiányzókkal is viszonylag könnyen megvalósítható forgatókönyv, amiben még mindig csoportelsők lennénk
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.10.05. 18:42:54

Nem vagyok egy nagy Gavi fan …..
Tegnap a legrosszabb énjét láttuk amit ismerünk egyébként, de ket tényező is befolyásolta szerintem:

1. Rossz helyre rakta fel Xavi ( nem először nem sikerül eltalálni a kezdő 11 -t ugye aztan jönnek korrekciók ) teljesen eltűnt a Cancelo Yamal oldalon …

2. Rajta nagyon látszik mentálisan ( főleg igy jön ki) fizikálisan most már a minőségi társak hosszu kiesése hianya a kozeppalyan es az ebből adódó rengetek + melo .. azert ne felejtsük el h alig idősebb mint Yamal !!

Sahtart verni kell oda vissza !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.05. 18:35:37

Tegnap futottunk 120 km-t, azért ezt ki kell emelni (A Porto 124-et). Az "aranycsapat" utolsó éveiben ez a szám inkább 100 körül volt, és azon ment az diskurzus, hogy az ellenfél rendre ránk vert 10-15 km-t. Mondjuk többet futottunk a labda után, ami önmagában gáz, de viszont jó látni, hogy a csapat képes már produkálni ezen a téren.

Még mindig tartok attól, hogy egy Bayern, vagy angol csapat szétfutna minket, ha összekerülnénk velük, de kétségtelen, hogy jobbak az esélyeink most, mint pár éve a csupa "tapasztalt" játékosunkkal.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.05. 16:46:20

drobika írta:
2023.10.05. 15:32:08

99%-ban egyetértek veled. Gavihoz és Cancelohoz is csak egy megjegyzés.
Gavi elkötelezettsége, motiváltsága, tehetsége megkérdőjelezhetetlen. Hajtja a fiatalos vér is :) De, most már 100 meccs után meg kell tanulna, hogy mit tehetünk meg és mit nem. Muszáj, mert ha ez nem történik meg, könnyen kárára lehet a csapatnak, nem csak ő, bárki. Ha ez a második sárga 60. percben van... És az igazság az, hogy nem is volt egyik sem véleményes, fel kell tudnia ennyi meccsel a háta mögött a következményeket.
Cancelot nem követtem korábban. Néhány meccsét néztem meg, amikor híre ment, hogy lehet érkezik majd. Szuper a srác fociban. Ez sem kérdés. Mindent tud játszani. De megint azt kell mondani, hogy nála is vannak rendszeresen olyan dolgok, amiket nem lehet magyarázni, és ez fegyelmezetlenség. Szerintem ez volt a gond a Citynél és a Bayernnél is. A játékban ezt ők nem tolerálják, szerintem nem is a viselkedésben volt a gond.
Gavi kapcsán most nem állítanám párhuzamba azokat a negatívumokat, a korábbi szabálytalanságait, sárgáit a tegnapival. Azok tipikus vehemenciák voltak. Túl kemény, elkésett, meggondolatlan faultok voltak, amikor nem tudta visszafogni magát. Ez két taktikai szabálytalanság volt, ezzel nem felmentve, de most nem a rá jellemző "elborultság", amit mostanában szerintem ki is nőtt, legalábbis idén jóval kevesebbszer látjuk.
Ugyanakkor ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozta a csapatot, legközelebb a középpályára így lesz Romeu, Gündogan, SR, Fermin. Lehet, hogy csak egy Shaktar, és otthon ütni kell őket, de ez akkor is nagyon vékony és szenvedős lehet.

Cancelo fegyelmezetlenségben van valami, de szerintem ez nem olyan kirívó. Ráadásul nagyon sokat ad a csapatnak, ősszehasonlíthatatlan így a játék a korábbival. A tegnapit elővenni szerintem felesleges, mert Araujón és Koundén kívül mindenki több szempontból is maga alatt teljesített, ki kevésbé, ki jobban.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése