Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.05. 15:55:22

Hosszú évek után eljutottam ahhoz a hozzáálláshoz, ahonnan indultam. Amikor bárhogy, bármennyire, de nyert a Barcelona, örültem. Mindegy, hogyan, hajrá Barcelona, a lényeg, hogy győzzön a csapat. Ha önmagunkhoz képest gyengén játszottunk, de nyertünk, örültem, mert nyertünk, még így is. Mi lesz majd, ha még jól is játszunk! Így fogtam fel.

A kettő között volt két korszak, amikor magasabbak voltak az elvárásaim, és ez reális is volt, és amikor még megszokásból magasabbak voltak az elvárásaim, de már nem volt reális.

Most a görbe visszatért az eredeti állapotába. Mindegy, hogyan, de nyerjünk. Ha nyerünk, öröm van, mert nyertünk.

A játékvezetésre csak akkor lehet szavunk, ha elfogulatlanok akarunk lenni. Egy sima büntetőt nem fújtak be ellenünk, amit Koundé hozott össze. Később volt egy nagy mentése, egyébként a bajnokságban is ő volt az, akiről a hátvédek közül konkrétan kaptunk már gólt. Gavi meg hozta a szokásost. Gündogan látványtalanul, de nagyon hasznosan játszik. Szép volt a gólpassz. Lewandowski sérülése sajnos komolyabb, mint először gondolták, már 3-4 hét kihagyást mondanak.

https://en.as.com/soccer/fc-barcelonas- ... out-for-n/

Elvittük idegenből a három pontot. Örültem Ferran góljánál, meg a lefújáskor. Már nem hiába néztem meg a meccset.

Két meccs, hat pont, 6-0-ás gólarány, vezetjük a csoportot.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 15:32:08

Andris írta:
2023.10.05. 09:51:46
drobika írta:
2023.10.05. 09:39:31
És ne menjünk el Gavi mellett sem, akit agyban azért most már illene rendbe rakni. Hiába szántja fel a pályát, és küzd, ha ezt így teszi.
Cancelo klasszis tudású játékos, de az utóbbi meccsei alapján , lehet tévedek, de kezd kibontakozni, hogy miért nem maradt a két nagy klubnál. Valahogy túl kockázatos, fegyelmezetlen taktikailag. A tegnapi kezezése olyan egyértelműen szándékos volt, hogy az világosabb mint a nap! Szerencsénkre előtte közvetlenül a portugálét is kezezésnek vették...különben...Sárga lappal ilyesmiket nem csinálunk, és ez Gavira is vonatkozik.
Én nem mentem el Gavi mellett, lentebb leírtam a véleményem kb. Nem teljesen értek egyet veled, vagyis árnyalnám a dolgot:
Lehet tudatosítani, hogy nem volt jó, nem volt okos, amit csinált. DE: Nem győzöm hangsúlyozni, nagyon sokszor sok helyen, nem csak Gavi kapcsán, szóval már leírtam, hogy a tinédzserektől nem lehet elvárni, hogy mindent jól csináljanak. Ez nem teljesen korfüggő, de a lényeg mégis csak a fiatalságon van. Már most a legmagasabb szinteken kell teljesíteniük, és helyt is állnak. Gavi, Pedri, Lamine, Baldé, Fermin... De nem szabad azt várni, hogy mindenben jók. És ez elsősorban nem a képességeikre vonatkozik, mert bár azok is csiszolódnak, a skilleket az ember alapvetően születéskor kapja. A döntéseikkel, a választott megoldásokkal, a taktikai fegyelmezetség tekintetében, a rutinban, és még sok ilyen dologban (el)várható az igazi fejlődés szerintem, és teljesen természetesnek gondolom, hogy ezen a ponton vannak hiányosságok bármelyiküknél. És ezek igenis visszaütközhetnek az eredményen, ha egyszer a fele csapatot tinikből rakjuk ki. Senkinek se a hibája ez, egyszerűen most erre van pénz, lehetőség, a keretünk ilyen szempontból megint csak nagyon nem top: a fiatalokat nem normál tempóban, terheléssel és nyomás alatt építjük be, hanem konkrétan tőlük várjuk az extrát, ami a keret felnőtt részében nincs meg (tisztelet a kivételnek).
Ezek mind általánosságban igazak, de Gaviról még jegyezzük meg: többször is rezeg a léc, és most kapott egy második sárgát, de ezerszer írtátok már nagyon sokan, hogy mennyire veszélyes amit csinál. Aztán mégse kerültünk miatta sose hátrányba. Igen, nagy a lendület, igen, túlzásokba esik néha, és igen, forró fejű. Tegnap meg rossz döntést hozott. De közel sem olyan szélsőséges a helyzet vele kapcsolatban, mint ahogy az itt hétről hétre a kommentek alapján leszűrhető volna. Ha visszanézném a kommenteket, már kb 10 pirosnál kéne járnia, és nem rémlik, hogy mondjuk 1nél többet megúszott volna egész eddigi pályafutása során. Remélem, hogy nem cseszik őt le, de azért Xavi biztos megmondja neki, hogy ez egy rossz döntés volt. Ne csináljunk úgy, mintha nem hibázott volna, de úgy se, mintha ez valami katasztrófa lenne, vagy annak az indikátora, hogy nem való stabilan a kezdőnkbe.

Canceloval kapcsolatban nekem is az az egyértelmű benyomásom az eddigi összes meccse alapján, hogy ő sem fegyelmezett, sok labdát elszór, és buta döntéseket is hoz. Tegnap több ilyen is volt, megint. A kezezés csak hab a tortán.
Ettől még nekünk nagy segítségünkre lesz, de szerintem egyértelmű, hogy ő nem használható a mi alig pár (pozíciós játékban) védőt alkalmazó rendszerünkben, mint jobb hátvéd. Ő egy támadó középpályást tudna jól játszani, félig-meddig azt is játszik, de lesznek vele gondok saját térfélen. Ne gondoljuk, hogy nem. Én eddig se gondoltam, úgyhogy továbbra is pozitív csalódás összességében. Rengeteg nagyon szép megoldása is volt tegnap, megint.
99%-ban egyetértek veled. Gavihoz és Cancelohoz is csak egy megjegyzés.
Gavi elkötelezettsége, motiváltsága, tehetsége megkérdőjelezhetetlen. Hajtja a fiatalos vér is :) De, most már 100 meccs után meg kell tanulna, hogy mit tehetünk meg és mit nem. Muszáj, mert ha ez nem történik meg, könnyen kárára lehet a csapatnak, nem csak ő, bárki. Ha ez a második sárga 60. percben van... És az igazság az, hogy nem is volt egyik sem véleményes, fel kell tudnia ennyi meccsel a háta mögött a következményeket.
Cancelot nem követtem korábban. Néhány meccsét néztem meg, amikor híre ment, hogy lehet érkezik majd. Szuper a srác fociban. Ez sem kérdés. Mindent tud játszani. De megint azt kell mondani, hogy nála is vannak rendszeresen olyan dolgok, amiket nem lehet magyarázni, és ez fegyelmezetlenség. Szerintem ez volt a gond a Citynél és a Bayernnél is. A játékban ezt ők nem tolerálják, szerintem nem is a viselkedésben volt a gond.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.05. 14:04:35

Saviola írta:
2023.10.05. 12:16:15
Andris írta:
2023.10.04. 23:37:53
Lehet a hianyossagokrol ugy is egyetertenunk, hogy en nem temetem el teljesen a csapatot.
DE legalabbis ugy, hogy ha rossz is a meccs, en azert nem szegyenkezek allando jelleggel, nincs ugyanis okunk ra. Iszonyatos tulzasokba esel, es szerintem ez siman megert egy nem tul burkolt celzast. Plane hogy te sem vagy a sertodos fajta. :D

Kimentek, hajtottak, [auto_cenzúra] volt nekik is, nekunk nezni is, harom pont. Ennyi tortent, en nem szegyellem magam senkinek a mai teljesitmenye miatt. Ha ilyen meccsek miatt kellene szegyenkezni, a vilag osszes focikedveloje allando szekunder szegyenerzettel elne egyutt.

No mindegy, en amugy nem biztatlak hogy jegeld a forumot, de ezek a szelsoseges ventillalasok sokat nem is tesznek hozza. Viszont az egeszsegednek jot tesz, legalabbis nekem jot szokott.
Peace!
Nincs gond, sértődjön meg, akinek ideje van rá! ;)

Nem szabad sem meccs közben, sem a meccset követő 3-4 órában írnom és az gyógyír lesz minden szélsőségre. [-o< Remélem.

Továbbra is nehezemre esik kezelni a realitásokat, a meglévő mozgásteret, amit a jelenlegi katasztrofális pénzügyi helyzet meghatároz. Tény.

De azt továbbra sem tudom elfogadni, hogy ez a keret ennyire képes. Évek óta fennálló problémákra nem látok megoldást, de még arra törekvést sem.
A kerettel szerintem olyan radikálisan nincsen gond, 2-3 ember hiányát annyira nem érezzük meg, viszont ha ez egy csapatrészben hiányzik, ott már nagy a probléma. Tavaly is meg lehetett volna az Inter elleni meccs, 3 maródit is el lehetett volna még bírni, de muszáj volt egy EG-Piqué-SR kvartettel kiállni hátul. Most hátul tökéletesen megvoltunk, de amikor már csak Alonsot, meg SR-t vagyunk képesek behozni ott már nagy a gond. Sosem fogjuk megtudni, de egy De Jong fontosabb lett volna mint bárki más a csapatból, úgy hiányzott a kp-ról, mint egy falat kenyér.

Valóban nagyon gyenge napot fogott ki a csapat. de olyan képet írnak le sokan a meccsről, mintha a portugálok sorra alakították volna ki a ziccereket. Az első félidőben kb. momentumukra sem emlékszem, abban a 45 percben, ha nem is fociztuk le őket, de a játék szinte minden elemében, ha nem is sokkal, de jobbak voltunk.
Lehet mondani Koundé és Araujo mentését, de ennyi erővel nekünk volt több veszélyes lövésünk, amit blokkolni tudtak. Egyikről sem tudjuk meg mi lett volna ha eljut a kapuig.
Ráadásul a támadószekció is szépen redukálódott, az utolsó kb. 20 percben összesen egy Torrest tudtunk megszámolni a támadósorban, nem véletlenül voltunk -még ha kicsit túlságosan is- veszélytelenek a kapura a második félidőben (plusz vezetés tudatában).
Xavi hibájának én egyértelműen Felix cseréjét tartom. Addig a legveszélyesebb emberünk volt. Benne volt talán egyedül meg, hogy beragaszt egy gólt. Nyilván nem számított arra, hogy Yamalt is muszáj lesz lekapni, de ott már lehetett tudni, hogy kapura nem leszünk túl veszélyesek.
Gavinál én abszolút nem azt éreztem, hogy eldurrant volna az agya, hanem dekoncentráltságot. Egy ilyen taktikai faultot egy sárgával a zsebben nem lehet elkövetni. Még azt sem lehet mondani, hogy ha nem állítja meg, akkor a kapuig gyalogol, még az a szerencse, hogy már csak pár percet kellett kibekkelni.

Összességében nagyon gyenge meccset játszottunk, sajnos leginkább egyénenként, de hatalmas különbség volt a Sevilla és a tegnapi egygólos győzelem között, még annak ellenére is, hogy ott egy öngól kellett. Viszont egy X talán, de egy fordítás annyira nem volt benne részükről a levegőben, főleg, hogy a védelem így állt a lábán. MAtS-nak kb egyszer kellett nagyobbat védenie, de az sem volt földöntúli bravúr.

A két védő közül nagyon nehéz kit választani a meccs emberének, de én újra Koundé felé hajlanék. Amit a francia idén lerak az asztalra, az valami brutális. Remélem így folytatja, Araujoval bitang párosunk van ott.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.05. 12:41:32

Gavit most nem bánom hogy kiszortak, 3 nap múlva a Real ellen jobban fog kelleni.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.10.05. 12:16:15

Andris írta:
2023.10.04. 23:37:53
Lehet a hianyossagokrol ugy is egyetertenunk, hogy en nem temetem el teljesen a csapatot.
DE legalabbis ugy, hogy ha rossz is a meccs, en azert nem szegyenkezek allando jelleggel, nincs ugyanis okunk ra. Iszonyatos tulzasokba esel, es szerintem ez siman megert egy nem tul burkolt celzast. Plane hogy te sem vagy a sertodos fajta. :D

Kimentek, hajtottak, [auto_cenzúra] volt nekik is, nekunk nezni is, harom pont. Ennyi tortent, en nem szegyellem magam senkinek a mai teljesitmenye miatt. Ha ilyen meccsek miatt kellene szegyenkezni, a vilag osszes focikedveloje allando szekunder szegyenerzettel elne egyutt.

No mindegy, en amugy nem biztatlak hogy jegeld a forumot, de ezek a szelsoseges ventillalasok sokat nem is tesznek hozza. Viszont az egeszsegednek jot tesz, legalabbis nekem jot szokott.
Peace!
Nincs gond, sértődjön meg, akinek ideje van rá! ;)

Nem szabad sem meccs közben, sem a meccset követő 3-4 órában írnom és az gyógyír lesz minden szélsőségre. [-o< Remélem.

Továbbra is nehezemre esik kezelni a realitásokat, a meglévő mozgásteret, amit a jelenlegi katasztrofális pénzügyi helyzet meghatároz. Tény.

De azt továbbra sem tudom elfogadni, hogy ez a keret ennyire képes. Évek óta fennálló problémákra nem látok megoldást, de még arra törekvést sem.

Nyilván vajazókéssel nem lehet kenyeret vágni, legalább is piszok nehéz, de nekem akkor is folyamat hiányérzetem van a játékunkat látva.

Igyekszem helyén kezelni a jelenlegi valóságot, de egy olyan korszak után, ami nem csak sikeres volt, hanem brutálisan látványos és élvezhető, borzasztóan nehéz. :)

Maradok továbbra is tisztelettel! ;)

Sempre!
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.05. 12:10:15

sansz írta:
2023.10.05. 00:33:58
Andris írta:
2023.10.04. 23:44:38
Sansz, te nem tudom milyen alomvilagban elsz, ha szerinted egy eros keret. Ha mindenki egeszseges akkor igen, ki tudunk allitani egy top3as kezdo11et. De ez a teny es ennek a jelentese olyan MESSZE van a “top3as BL kerettol”, mint Mako Jeruzsalemtol.
Ne haragudj, ebbe beleállok. Nem én élek álomvilágban...
Van kb 3 sérültünk (amúgy a portonak 4 volt, de csak gyorsan körbenézve, a MU-nak 6-7, Sevillának 4, Realnak 4, Arsenalnak 4, Bayernnek 4...stb).
Ezzel egyszerűen nem elegáns takarózni. Nem azt mondom, hogy Pedri nem elit játékos, vagy éppen dejong, de ott van Gavi, ott van Gündogan. Romeu az egyetlen aki se névre, se játékra nem elit. Egy-egy ilyen játékos még a cityben is van.
Ha megnézed a védőket, Kounde, Araujo, Balde, Cancelo, ennél erősebb neveket, akik tényleg azok lennének még végtelen pénzzel se biztos, hogy össze lehetne hozni. Támadók Yamal(aki hiába fiatal, nagy extra) Lewandowsky(akitől nekem herótom van, de a nevébe nem lehet belekötni), Ferran (spanyol válogatott), Felix(abszolút elit játlkos, ha nem is megváltó, de nem gyengébb, mint egy egységnyi TOP öt csatár..)
És értem, hogy persze jó volna, ha nem lenne sérült és lenne Raphinha, Pedri, DJ, de könyörgöm, kire mondod úgy igazán, hogy gyenge? Vagy akár, hogy közepes..? Gündogan még a City egyik legjobbja volt, nálunk meg gyenge? Lewa nemrég még aranylótúróval pózol itt meg eltűnik? Hát hogy van ez? Ha ezzel érveltél volna pár éve, mikor az egyetlen csatárunk (LDJ!!!) is lesérült és fizikailag nem tudtunk támadót, egyet se betenni, akkor az oké. De most nagyon nem oké.
Ha felhozod, hogy elherdáltunk egy csomó játékost, pl Fatot, akkor is igazat adok, de a keret erősségén értelmetlen vitatkozni.
A pad nem hosszú, ez igaz, tehát, ha még jönne pár sérült, mint ahogy a többi nagy csapatnál is van, akkor tényleg lehetne mondani, hogy a játékosállománnyal gond van éppen. De Raphinha, DJ és Pedri hiányát, bármennyire is jók, minőségileg tudjuk pótolni jelenleg. Kitartok amellett, hogy a játékunk a gyenge, nem a játékosok.
Dehogy haragszom, ha nem állsz bele, akkor értelmét veszti a fórum. :D Bocsi, de én is, úgyhogy hosszú lesz:
Szerintem picit elbeszélünk egymás mellett.
Első körben tisztázzuk, hogy miről beszélünk: a keret minőségéről. A keret minőségét sok szempont alapján kell és lehet meghatározni. Ilyenek, a teljesség igénye nélkül:
1. Milyen a legjobb kezdő 11 minősége?
2. Milyen a legjobb kezdő, ha kiesik a legjobb ember a pálya valamelyik harmadáról? Másként fogalmazva, mennyire vagyunk egyén-függők?
3. Milyen minőséget képvisel az első 3-5 ember a sorban, ha cserélni kell?
4. Milyen minőséget képvisel a maradék?
5. Milyen hosszú a maradék, egyáltalán van-e mindenkinek egy cseréje?
6. Megvannak-e a megfelelő egyensúlyok keret és kezdő szinten, ami a kort és tapasztalatot illeti?
7. A keret minőségét szerintem maga a felkészülés adottsága, minősége is befolyásolja.
Mielőtt ezeket megnéznénk egyesével, egy megjegyzés:

Sztem irreleváns, hogy számszerűen kinek hány sérültje van. Portonak, Bayernnek... a lényeg, hogy kik hiányoznak, és kik tudják pótolni őket, milyen minőségben. Ezt kell mérlegelni: múltkor leírtam, hogy a fórumozók nagy részéből bántóan hiányzik a rendszerszemlélet, mikor a csapatokat, egyáltalán a focit elemzik. Ez van a megközelítésedben most szerintem. Kár kiragadni egy-egy számot, embert, tényt, mert az összkép az ami számít, és minden mindenre hatással van. Nekünk is lehetne sérült Romeu, Roberto, Alonso, Inaki Pena, Inigo, Fermin, Ferran.. ez 7 db, és észre se vennénk a kezdőnkön. Sőt, még maradna Lamine #1 támadó cserének, Gavi vagy Gündi #1 kp cserének, és Christensen #1 védő cserének..
Nézd meg a Cityt, vagy ha nem akarsz felvételeket nézni, kénytelen leszel elhinni nekem: sérült De Bruyne, nem volt eddig Grealish és Silva. Még nélkülük is jobb keretük van szerintem, mint nekünk, ettől függetlenül látványosan megszenvedték ezt az időszakot (és még tart valamelyest). Vesztettek pontot is, de igazán játékban szembetűnő a változás. Pedig még Pepről nem is beszéltünk, aki sztem korunk egyetlen valódi edzőzsenije. Xavi lehet jó, de Pephez ne mérjük azt, hogy hogy "navigál a sérültek közt". És még így is érződött rajtuk rendesen.
Az Arsenal és a Bayern is nagyot szenvedtek a héten (Arsenal ki is kapott). Előbbi a Francia bajnokság egyik sereghajtójától, a németek meg a Koppenhágával meccseltek. Ők is szenvednek. A MUról sztem jobb ha nem is beszélünk. A real is nagyon megszenvedett minden meccsen (jobban mint mi), bár most Vini visszatér, talán javulnak majd valamennyit.
Hogy kinél menne másképp a sérültekkel a pályán, nem tudom, de az tény, hogy akiket felsoroltál, azok pont igencsak megszenvedik az elmúlt heteket.

És akkor a 7 pont:
1. Ha mindenki egészséges, akkor sztem is top3 kezdőnk van. Pipa

2. Ha kiesik Araujo, jön Chris. Ha Frenkie, jön Gavi. Ha Lewa, jön Ferran vagy Lamine. Mind igen komoly minőségi lépcső lefele. Jó marad a csapat, de szerintem Araujo kiesése a védelemben látványos. Frenkie kiesése pedig (elsősorban az ő zsenijének köszönhetően) nagyon nagyon szembetűnő. Hiába jó Gündi vagy Gavi, gészen más a játékunk, ha a holland egy személyben nincs ott. Máshol is viszont megérzik az első számú kulcsemberek kiesését... Szóval ez ilyen félig Pipa, nagy jóindulattal.

3. Nézzük az ötöst: Gavi, Christensen, Lamine, Ferran, és talán Fermin növi ki magát még, ez szerintem a legjobb 5 játékosunk a kezdőn felül. Nem rossz, összességében, de szerintem nem csak két csapat van európában, akinek erősebb a cserepad eleje. Pedig elvileg top3 keretünk van ugye. Magyarul jobb átlagos minőségben tudják pótolni a kiesőket a többi csapatnál, legalábbis szerintem. Nekünk 1-2, nagyon max 3 sérültig/pihenőig/eltiltottig van pipa, onnantól viszont bukó.

4. A maradék: Romeu, Roberto, Alonso, Pena és Inigo. Nem tudom, milyen minőség van a pad közepe táján a Bayernnél, Citynél, Arsenalnál, Poolnál, MUnál, Internél, PSGnél, stbstb, de megkockáztatom, hogy ezeknél jobb. Nem biztos hogy mindenhol, de még az is lehet. A nyakam tenném rá, hogy nem vagyunk az európai top3ban ilyen téren (sem), az említett 5 úriemberrel. Szerintem bukó.

5. Sztem alap egy profi keretben, hogy minimum 22, inkább 25 emberből áll. Nekünk 19 van, és még Lamine és Fermin akik fixen ott szoktak lenni. Nagyon vékony. Elsőre nem tűnik olyan fontosnak, de egy 60 meccses szezonban igenis az. Már most érezni. 19 ember... nem véletlenül abszolút negatív rekord a klub történetében a létszám. Bukó.

6. Ideális esetben vannak persze veteránok (idősek) is, vannak tapasztaltak is, vannak fiatalok is, és vannak ifisták is. Nekünk is van mindháromból, de nézzük meg, hogy rendeződnek el: A veteránjaink (30+) közül csak Gündi és Lewa az a szint, aki kezdőbe fér (ha mindenki elérhető), és még ez is kérdéses néha. A többiek még rotációban se kapnának lehetőséget, ha mindenki elérhető lenne. A tapasztaltak és fiatalok csoportja a két portugállal már elég jól áll a kezdőcsapatot nézve, ugyanakkor a kispadról konkératan nulla merítésünk van kb ilyenekből. Pedig ők kéne adják egy egészséges keret ( és így kispad) zömét. Maradnak tehát az ifisták, akikre nagyon nagyon erőteljesen támaszkodunk, sokkal jobban, mint egészséges volna. Gavi, Baldé, Lamine, Fermin még mind kisfiúk (kéne, hogy legyenek). Ehelyett azt várjuk (és kell várnunk ,mert nincs más), hogy húzzák a csapatot felfele az egyéni teljesítményükkel. A maradék ifistáknak sajna a nevét se tudom, de nem is nagyon játszanak.
Minden csoportban jó nevek vannak, de az eloszlásuk és az amilyen szinten támaszkodunk rájuk, szerintem messze nem egészséges. top8as európai klubnál sztem nincsenek ilyen rossz arányok. MIndenhol több 30+os van, aki kezdő szintet tud nyújtani. Mindenhol több tapasztalt és fiatal (huszonéves, átlag 25) van a padon, és sehol nem kapnak összességében ilyen sok játékpercet szó szerint tizenéves fiúk. Nálunk se kapnának, ez már kényszer. Jó, hogy kapnak, de most a ló túloldalára kényszerültünk, szvsz. Bukó.

7. Erről ismeritek a véleményem. Az amerikai hakni a felkészülés legeslegrosszabb formája, nettó hátrány minden csapathoz képest, aki nem más kontinensen készül fel. Persze ott volt a Real meg a Juve meg az Arsenal is, meg még nemtom ki, de igazából ők ugyanúgy szenvednek és küzködnek idén, mint mi. Sőt, sztem mindhárom jobban.
Meg az se baj, ha már kész a keret nagyrésze, mikorra elkezdődik a felkészülés. Nekünk nagyon nagyon messze nem volt kész. Mások is alakítanak az utsó percig, de nálunk még augusztusban óriási felforgatások vannak zsinórban sokadik éve. Nem tom, hogy a top3ba kik tartoznak jelenleg, amiből elvileg mi vagyunk az egyik, de kétlem, hogy felkészülés terén akár csak top10ben lennénk, egyszerűen nem volt lehetőségünk. Bukó.

Az, hogy tegnap 3 támadóból 1re redukálódtunk, mert nem volt több elérhető, szerintem a keret hibája, hiányossága. Az, hogy a legnehezebb csoportmeccsünkön, de még szezon első negyedében kényszerből kezd Romeu, meg egy 15 éves srác, majd pedig olyanokat kényszerülünk becserélni mint Roberto és Alonso, mert nincs más, szintén a keret óriási hézagjait mutatja. Chris sztem azért nem jött, mert már így is támadóhiányosak voltunk erőteljesen. Fontos meccs volt, irgalmatlanul fontos 3 pont. Nézd meg, mivel védtük a 3 pontot az utolsó 15-20 percben. És hogy volt-e alternatívánk? (nem.) Katasztrófa...
Ha megnézed a védőket, Kounde, Araujo, Balde, Cancelo, ennél erősebb neveket, akik tényleg azok lennének még végtelen pénzzel se biztos, hogy össze lehetne hozni. Támadók Yamal(aki hiába fiatal, nagy extra) Lewandowsky(akitől nekem herótom van, de a nevébe nem lehet belekötni), Ferran (spanyol válogatott), Felix(abszolút elit játlkos, ha nem is megváltó, de nem gyengébb, mint egy egységnyi TOP öt csatár..)
Igen, a védő négyes kiváló, de ha cserélni kell, akkor Chris van, és onnantól lesüllyedtünk a Cadiz szintjére. A kp-n már így is Romeu kezd kényszerből, Gavin meg szerintem az látszik az utóbbi 3 meccsen (főleg a második félidőkre), hogy neki is elértük a limitjét fizikai állóképességben. Nem gondoltam, hogy ez lehetséges. Gündogannak sztem nincs gond amúgy, jól játszik, nem kiugró. Cityben ugyanez volt, sztem csak azok misztifikálták túl az ő szintjét, akik évi 5 city meccset néztek, nem pedig 35öt. (én az utóbbihoz tartozok)
Támadók: Lewa... egyetértünk. Ferran: A válogatottság semmit nem jelent senkinél (önmagában), ez csak az érvek hiánya. Nézzük hogy játszik: kezdőben elég halvány, csereként remekel eddig. Bár meg tudná tartani a formát, de ez még több mint kérdőjeles. Felixről sztem még nagyon messze nem jelenthetjük ki, hogy elit. Még azt se, hogy igazán jó. A képességei megvannak, de a Chelseanél és a madridnál nem vált be. Nálunk jól kezdett, de most 2-3 meccs óta minden kísérlete besül. Várjunk ezzel, az elit jelzővel meg végképp. Lamine meg egyértelmű gamechanger, playmaker, meg minden amit szeretnénk. Csak 15 éves. Még meccsen belül se tud (és nem is várhatjuk) konzisztens jó teljesítményt hozni, nem hogy esetleg egész szezonon belül. 30 percekre simán eltűnik, minden meccsen. Ettől még nagyon jó, kezdőbe való adott esetben, de nem az a fajta nagy extra, akire állandó jelleggel lehet számítani. És mindez csak támadásban érvényesül. Labda nélkül mint egy elveszett kis csikó. Nem beszélünk róla, mert 15 éves, és imádjuk, és csodálatos ajándék hogy ő van, és rengeteget segít, de mikor védekezni kell, nettó emberhátrány a srác. Nem azért mert béna, hanem mert ezt még meg kell tanulnia, és még a kanyarban sincs, el se kezdte megtanulni. Nem az ő hibája, és garantált, hogy sokkal jobb lesz, de most nem az.

Megindokoltam, szerintem megállja a helyét a véleményem, összességében mindenképp: van egy top3as kezdőnk, ha kb mindenki egészséges. De nincs top5ös keretünk se, ezzel egyidejűleg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.05. 11:01:21

Elég kritikus tudok lenni a csapat / játék (akár edző) és néhány játékos kapcsán, de ezt a síri hangulatot egy idegenbeli BL győzelem után, a csoport rangadóján még én sem értem.

Nyertünk. BL-ben, idegenben.

Veszíthettünk volna? Persze, de tavaly meg azért örömködtek sokan a fórumon, mert 25 percig jól játszottunk az egyik meccsen a Bayern ellen.
Na annak az eredménye 6 meccs után egy BL csoportkör és EL rájátszás kör kiesés lett, ennek meg jó eséllyel egy BL nyolcaddöntő lehet.
2 ennyire ótvar nemzetközi év után egy évek óta BL-ben nem számottevő tényező csapat ennél nagyobb célokat egyszerűen nem tűzhet ki reálisan.
Ebben ennyi van.

Direkt nem térek ki a sérültekre, azok mindenhol vannak, a keret meg olyan messze van a top3-tól hogy elmondani se lehet.
Romeu kezdő egy idegenbeli BL rangadón és top3-ról beszélgetünk? A fickót csak az ellenfél kapusa nem cselezte ki, verte át tegnap.
Tavasszal is lesznek sérültek, úgyhogy kb. ez a realitás.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.10.05. 10:39:48

drobika írta:
2023.10.05. 09:39:31
Nekem az a bajom, hogy itt is kijött, hogy a foci tempóban, direktségben, támadószellemben nemzetközi szinten sokkal előrébb jár.
Most nem jött ki eredményben hála istennek, de ez csak a portugálokon múlt.
És ne menjünk el Gavi mellett sem, akit agyban azért most már illene rendbe rakni. Hiába szántja fel a pályát, és küzd, ha ezt így teszi.
Cancelo klasszis tudású játékos, de az utóbbi meccsei alapján , lehet tévedek, de kezd kibontakozni, hogy miért nem maradt a két nagy klubnál. Valahogy túl kockázatos, fegyelmezetlen taktikailag. A tegnapi kezezése olyan egyértelműen szándékos volt, hogy az világosabb mint a nap! Szerencsénkre előtte közvetlenül a portugálét is kezezésnek vették...különben...Sárga lappal ilyesmiket nem csinálunk, és ez Gavira is vonatkozik.
Behúztuk a 3 pontot és gyakorlatilag nyert helyzetben vagyunk, de az az érzésem, hogy ez nem egészen a valóságos helyzet, amit a pontok sugallanak.
Nagyon fontos győzelem volt, és csak Pedri és De Jong nélkül. Cancelo még így is többet ér, mint bárki más. Gavi nagyon érdekes, mert mostanában elég jól játszik de ez a sok szabálytalanság nem hiányzik.
A csoport papíron legnehezebb meccsét sikerült megnyerni. Ez a legfontosabb jelenleg
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.05. 09:51:46

drobika írta:
2023.10.05. 09:39:31
És ne menjünk el Gavi mellett sem, akit agyban azért most már illene rendbe rakni. Hiába szántja fel a pályát, és küzd, ha ezt így teszi.
Cancelo klasszis tudású játékos, de az utóbbi meccsei alapján , lehet tévedek, de kezd kibontakozni, hogy miért nem maradt a két nagy klubnál. Valahogy túl kockázatos, fegyelmezetlen taktikailag. A tegnapi kezezése olyan egyértelműen szándékos volt, hogy az világosabb mint a nap! Szerencsénkre előtte közvetlenül a portugálét is kezezésnek vették...különben...Sárga lappal ilyesmiket nem csinálunk, és ez Gavira is vonatkozik.
Én nem mentem el Gavi mellett, lentebb leírtam a véleményem kb. Nem teljesen értek egyet veled, vagyis árnyalnám a dolgot:
Lehet tudatosítani, hogy nem volt jó, nem volt okos, amit csinált. DE: Nem győzöm hangsúlyozni, nagyon sokszor sok helyen, nem csak Gavi kapcsán, szóval már leírtam, hogy a tinédzserektől nem lehet elvárni, hogy mindent jól csináljanak. Ez nem teljesen korfüggő, de a lényeg mégis csak a fiatalságon van. Már most a legmagasabb szinteken kell teljesíteniük, és helyt is állnak. Gavi, Pedri, Lamine, Baldé, Fermin... De nem szabad azt várni, hogy mindenben jók. És ez elsősorban nem a képességeikre vonatkozik, mert bár azok is csiszolódnak, a skilleket az ember alapvetően születéskor kapja. A döntéseikkel, a választott megoldásokkal, a taktikai fegyelmezetség tekintetében, a rutinban, és még sok ilyen dologban (el)várható az igazi fejlődés szerintem, és teljesen természetesnek gondolom, hogy ezen a ponton vannak hiányosságok bármelyiküknél. És ezek igenis visszaütközhetnek az eredményen, ha egyszer a fele csapatot tinikből rakjuk ki. Senkinek se a hibája ez, egyszerűen most erre van pénz, lehetőség, a keretünk ilyen szempontból megint csak nagyon nem top: a fiatalokat nem normál tempóban, terheléssel és nyomás alatt építjük be, hanem konkrétan tőlük várjuk az extrát, ami a keret felnőtt részében nincs meg (tisztelet a kivételnek).
Ezek mind általánosságban igazak, de Gaviról még jegyezzük meg: többször is rezeg a léc, és most kapott egy második sárgát, de ezerszer írtátok már nagyon sokan, hogy mennyire veszélyes amit csinál. Aztán mégse kerültünk miatta sose hátrányba. Igen, nagy a lendület, igen, túlzásokba esik néha, és igen, forró fejű. Tegnap meg rossz döntést hozott. De közel sem olyan szélsőséges a helyzet vele kapcsolatban, mint ahogy az itt hétről hétre a kommentek alapján leszűrhető volna. Ha visszanézném a kommenteket, már kb 10 pirosnál kéne járnia, és nem rémlik, hogy mondjuk 1nél többet megúszott volna egész eddigi pályafutása során. Remélem, hogy nem cseszik őt le, de azért Xavi biztos megmondja neki, hogy ez egy rossz döntés volt. Ne csináljunk úgy, mintha nem hibázott volna, de úgy se, mintha ez valami katasztrófa lenne, vagy annak az indikátora, hogy nem való stabilan a kezdőnkbe.

Canceloval kapcsolatban nekem is az az egyértelmű benyomásom az eddigi összes meccse alapján, hogy ő sem fegyelmezett, sok labdát elszór, és buta döntéseket is hoz. Tegnap több ilyen is volt, megint. A kezezés csak hab a tortán.
Ettől még nekünk nagy segítségünkre lesz, de szerintem egyértelmű, hogy ő nem használható a mi alig pár (pozíciós játékban) védőt alkalmazó rendszerünkben, mint jobb hátvéd. Ő egy támadó középpályást tudna jól játszani, félig-meddig azt is játszik, de lesznek vele gondok saját térfélen. Ne gondoljuk, hogy nem. Én eddig se gondoltam, úgyhogy továbbra is pozitív csalódás összességében. Rengeteg nagyon szép megoldása is volt tegnap, megint.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 09:39:31

Nekem az a bajom, hogy itt is kijött, hogy a foci tempóban, direktségben, támadószellemben nemzetközi szinten sokkal előrébb jár.
Most nem jött ki eredményben hála istennek, de ez csak a portugálokon múlt.
És ne menjünk el Gavi mellett sem, akit agyban azért most már illene rendbe rakni. Hiába szántja fel a pályát, és küzd, ha ezt így teszi.
Cancelo klasszis tudású játékos, de az utóbbi meccsei alapján , lehet tévedek, de kezd kibontakozni, hogy miért nem maradt a két nagy klubnál. Valahogy túl kockázatos, fegyelmezetlen taktikailag. A tegnapi kezezése olyan egyértelműen szándékos volt, hogy az világosabb mint a nap! Szerencsénkre előtte közvetlenül a portugálét is kezezésnek vették...különben...Sárga lappal ilyesmiket nem csinálunk, és ez Gavira is vonatkozik.
Behúztuk a 3 pontot és gyakorlatilag nyert helyzetben vagyunk, de az az érzésem, hogy ez nem egészen a valóságos helyzet, amit a pontok sugallanak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 00:50:19

Sajna ebben sansz-al értek egyet, legalábbis nagyrészben. Szerintem sérülések nélkül top3 a keretünk akár, de min. top5, pad hosszát beleszámítva meg mondjuk top7-8. Azért DJ-Pedri-Raphinha triót nem tudjuk pótolni minőségben, mindhárman nagyon-nagyon fontosak különböző szempontokból, de sok top csapat sem tudná, egy Pool, RM, PSG(!!!!!) féle seregnek sem mélyebb a minőségi padja, mint a miénk. Andris, tényleg nézz rá ezen csapat cseréire. 2-3-4 minőségi, és csupa noname. Sok jó csapat van és sok újgazdag, nem lehet már 24 elit játékost kb összevenni sem, lásd PSG. Ebben a helyzetben abból kéne előnyt teremteni másokkal szemben, hogy jó az utánpótlás nevelésünk. Romeu helyett Nico maradhatott volna, Mingueza cserének szintén. De ha ez már nincs, Fermin mellé még egy Darvich-t fel lehet hozni, vagy valakit, aki beválik, most épp hátul megvagyunk, de ha nem, akkor Fayé, előre még valaki jöhetne a padra, főleg Raphinha kidőlésével (Alarcon?), és ha 1-2 beválik, már jók vagyunk. Még gazdag angol klubok is így oldják meg a cserék egy részét. A csere részlegünkkel nem sáfárkodtunk jól az elmúlt 1-2 nyáron, tény, de még így is elég komoly keretünk lett hirtelen.

De a maival nekem akkor sincs sok bajom, ezért könyörögtünk, hogy tanuljunk meg rossz napot kifogva, akár szerencsével nyerni, mint a reál. Megtettük, idegenben. Gyakorlatilag továbbjutottunk a csoportunkból a 2. forduló után. Ez most egy ilyen túlélő üzemmód volt, amink van, abból főzünk jeligével, egy kifejezetten erős csapat ellen, idegenben.

Tavaly a 90-ből 60 percig mészároltuk a BM-et, 180-ból kb 120-at az Intert, mire mentünk vele. Fejben javulgatunk egyénileg és csapatszinten is, ez a következő lépcsőfok, ha továbbjutottunk matematikailag is, talán kicsit fel fogunk szabadulni, Xavi is, a játékosaink is.

Ferránt még egyszer megemlíteném, klasszis 9-es teljesítmény szerintem, amikor egy fontos BL meccsen egyszer találják meg kb összesen, és azt a rosszabbik lábával, higgadtan megoldja. Ő nagyon kell ebben a keretben, tényleg 3 poszton nyújt idén elfogadható-nagyon jó közötti szintet idén. De középen tűnik a legjobbnak fura módon.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.05. 00:33:58

Andris írta:
2023.10.04. 23:44:38

Sansz, te nem tudom milyen alomvilagban elsz, ha szerinted egy eros keret. Ha mindenki egeszseges akkor igen, ki tudunk allitani egy top3as kezdo11et. De ez a teny es ennek a jelentese olyan MESSZE van a “top3as BL kerettol”, mint Mako Jeruzsalemtol.

Ne haragudj, ebbe beleállok. Nem én élek álomvilágban...

Van kb 3 sérültünk (amúgy a portonak 4 volt, de csak gyorsan körbenézve, a MU-nak 6-7, Sevillának 4, Realnak 4, Arsenalnak 4, Bayernnek 4...stb).
Ezzel egyszerűen nem elegáns takarózni. Nem azt mondom, hogy Pedri nem elit játékos, vagy éppen dejong, de ott van Gavi, ott van Gündogan. Romeu az egyetlen aki se névre, se játékra nem elit. Egy-egy ilyen játékos még a cityben is van.
Ha megnézed a védőket, Kounde, Araujo, Balde, Cancelo, ennél erősebb neveket, akik tényleg azok lennének még végtelen pénzzel se biztos, hogy össze lehetne hozni. Támadók Yamal(aki hiába fiatal, nagy extra) Lewandowsky(akitől nekem herótom van, de a nevébe nem lehet belekötni), Ferran (spanyol válogatott), Felix(abszolút elit játlkos, ha nem is megváltó, de nem gyengébb, mint egy egységnyi TOP öt csatár..)
És értem, hogy persze jó volna, ha nem lenne sérült és lenne Raphinha, Pedri, DJ, de könyörgöm, kire mondod úgy igazán, hogy gyenge? Vagy akár, hogy közepes..? Gündogan még a City egyik legjobbja volt, nálunk meg gyenge? Lewa nemrég még aranylótúróval pózol itt meg eltűnik? Hát hogy van ez? Ha ezzel érveltél volna pár éve, mikor az egyetlen csatárunk (LDJ!!!) is lesérült és fizikailag nem tudtunk támadót, egyet se betenni, akkor az oké. De most nagyon nem oké.
Ha felhozod, hogy elherdáltunk egy csomó játékost, pl Fatot, akkor is igazat adok, de a keret erősségén értelmetlen vitatkozni.
A pad nem hosszú, ez igaz, tehát, ha még jönne pár sérült, mint ahogy a többi nagy csapatnál is van, akkor tényleg lehetne mondani, hogy a játékosállománnyal gond van éppen. De Raphinha, DJ és Pedri hiányát, bármennyire is jók, minőségileg tudjuk pótolni jelenleg. Kitartok amellett, hogy a játékunk a gyenge, nem a játékosok.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.05. 00:09:17

Jó ez a fórum: meccs előtt: "mindegy csak nyerjünk",
"x sem katasztrófa"," nem lesz egyszerű"
(Győztes) meccs után: " kapura se rúgtunk" "kiesünk" "csak kifogás keresés" "semmit nem léptünk előre" "alap,hogy nyerünk, ez egy trágya csoport" "bezzeg a reál"
2 meccs 2 győzelem...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.10.04. 23:51:01

Nem azt varom,h a fulukon porgessek a labdat,de legalabb fussanak mar vagy vmi tempoja legyen a meccsunknek,de konkretan a porto ellen bekkelunk meg tilitolizunk az egesz 2.felidobe.Ha nem ilyen szerencsetlen a porto sima hazai win.Serultek mindenhol vannak,hagyjuk mar ezt,attol meg lehetne tetszetos ,eredmenyes focit tolni,Girona mit mondjon?szereny kepessegu keret,kozbe szebben(eredmenyesen)jatszanak mint barmelyik spanyol csapat.Brighton? Ugyanez.
Az egesz jatekunk arra epul,h majd ugy is villan valaki vagy jon a real fele beiveles.Kapuralovest mar meg sem emlitem mert azt sztem nem tudunk.Neha kijon a lepes es jo meccset hozunk,de a legtobb egy szenvedos,bekkelos tili toli az egesz.Tavaly meg tavaly elott ugyanezt olvastam,visszatertek a serultek es maradt a lrgtobb meccsen a semmi,megfejelve egy manchesteri,frankfurti tingli tanglival…
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.04. 23:44:38

Rdinho10 írta:
2023.10.04. 23:33:36
Majd megint szembejon a valosag aztan nezelodunk meg foghatjuk a serultekre..mondjuk nem ebben a csoportban fog szembejonni:D Igen 1-2 kapuraloves azert belefert volna a 2.ba egy Porto ellen.Bayern,real ezt a Portot egy otossel hazakuldi az fix.Yamal,ha tenyleg rosszul lett az eleg ijeszto:/ remeljuk nincs nagy baja.
Szerintem mar most szembejott a valosag. A valosag az, hogy serult a ket legjobb kozeppalyasunk, a ket legnagyobb labdabiztossagu emberunk, akik pont a nehezebb meccseken kulcsfontossaguak a jatek es tamadasepites szempontjabol.
Kozben a vegere konkretan nem maradt mar tamadonk se.

Szerintem iszonyatos illuziokban vannak azok, akik szerint az ilyen serulesek csupan ures kifogasok, ha rosszabb utana az eredmeny vagy a jatek.
Meg mas csapatok is megereznek, hat meg mi, akiknel meg a rovid kispadot is fogszabalyzos tinedzserek meg nyugger kozepszerek teszik ki.

Sansz, te nem tudom milyen alomvilagban elsz, ha szerinted egy eros keret. Ha mindenki egeszseges akkor igen, ki tudunk allitani egy top3as kezdo11et. De ez a teny es ennek a jelentese olyan MESSZE van a “top3as BL kerettol”, mint Mako Jeruzsalemtol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.04. 23:41:17

Andris írta:
2023.10.04. 23:08:56


Bajban vagyunk, de azt gondolom, hogy nem a játékunk válsága ez, hanem a kereté.
Ne vicceljünk már... A keretünk BL TOP3 simán... Messze jobb, mint a Realé.. Igazából érdekes esettanulmányt lehetne írni a két csapatról, hogy mennyire más úton rontják el a jövőjüket. Perezék a pénzügyekre figyeltek kizárólag, masszív csapat, leírni sosem lehet őket, és mindig van egy-két emberük, aki extrát is belead. De inkább jó küzdők, mint jó csapat. Közben elképesztően elöregedett a keret és örökre Mbappéra várnak, közben ilyen Joselut vesznek... Camavinga, aki a világ egyik legjobb középpályása lenne...belőle az a csodamester védőt farag inkább, mert az egész csapat lyukacsos... A nagy pénzügyi óvatosságban felörlődik a keret, szépen évről-évre.
Laporta meg az ellentétje... Rövidtávú célokért folyamatosan égeti fel a jövőt, fizetéseket ütemeztet át(amit később ki kell fizetni) rövidtávú kölcsönöket köt stb, hogy válogathasson a nagy csapatokból és véletlenül se kelljen kompetensen szétnézni a világban olcsóbb, még kevésbé felfedezett emberek után.

Ezt a csoportot, ami még az EL-ben is ciki lenne, tavalyi keret-Dembelé is simán hozná.

Ehelyett ez a meccs jó példa a problémáinkra. Xavi annyi amatőr hibát elkövetett, ami elképesztő. Ezeket el lehet követni, de nem itt.. Ezért kellett volna mondjuk egy német csapatnál tanulnia mielőtt iderángattuk volna.
Egyéni villanások a jó játékosoktól, erről szól a focink. Hosszabb távon ez nagyon kevés lesz. A csoportelsőség nem kérdés, de egy jó csapat ma kivégezte volna a srácokat. Az, hogy nem küldtek haza minket gólokkal, ez csak szerencse..ilyen alapon nem fejlődtünk, csak költöttünk.
Én őszintén szólva jobban örültem volna, ha kikapunk, de végig domináljuk a meccset és csak pechünk van... Nehéz a jövőt megtalálni, szerintem Xavi alkalmatlan a csapat építésére, az egy dolog, hogy ki tudja válogatni az embereket a TOP csapatokból, de nekünk nem erre lenne szükségünk.
Idén, egy ilyen gyenge Real, atomjaira eső Sevilla mellett és egy ilyen "BL" csoporttal minden adott lett volna (nyilván ezeket nem láttuk előre), hogy nyugodtan építkezzünk, hosszabb távú célokért...
Aki szégyelli a mai Barcát- ezzel nem értek egyet, de sokkal-sokkal gyengébb a játékunk, mint amennyire erős a keret... És Laporta manőverei miatt a következő nyár sem lesz nyugis átigazolási szezon.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.04. 23:37:53

Lehet a hianyossagokrol ugy is egyetertenunk, hogy en nem temetem el teljesen a csapatot.
DE legalabbis ugy, hogy ha rossz is a meccs, en azert nem szegyenkezek allando jelleggel, nincs ugyanis okunk ra. Iszonyatos tulzasokba esel, es szerintem ez siman megert egy nem tul burkolt celzast. Plane hogy te sem vagy a sertodos fajta. :D

Kimentek, hajtottak, [auto_cenzúra] volt nekik is, nekunk nezni is, harom pont. Ennyi tortent, en nem szegyellem magam senkinek a mai teljesitmenye miatt. Ha ilyen meccsek miatt kellene szegyenkezni, a vilag osszes focikedveloje allando szekunder szegyenerzettel elne egyutt.

No mindegy, en amugy nem biztatlak hogy jegeld a forumot, de ezek a szelsoseges ventillalasok sokat nem is tesznek hozza. Viszont az egeszsegednek jot tesz, legalabbis nekem jot szokott.
Peace!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.10.04. 23:33:36

Majd megint szembejon a valosag aztan nezelodunk meg foghatjuk a serultekre..mondjuk nem ebben a csoportban fog szembejonni:D Igen 1-2 kapuraloves azert belefert volna a 2.ba egy Porto ellen.Bayern,real ezt a Portot egy otossel hazakuldi az fix.Yamal,ha tenyleg rosszul lett az eleg ijeszto:/ remeljuk nincs nagy baja.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.10.04. 23:32:53

Jamallal amúgy mi lett? Rájött a szapora? Az mindig kellemetlen, főleg egy BL-meccsen :mrgreen:
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.10.04. 23:30:50

menczel írta:
2023.10.04. 23:19:39
Bl-ben idegenben 3 pont, rengeteg sérülttel, rengeteg fiatallal. Aki itt gálameccset meg agyatlan támadófocit vár ilyen körülmények között, az nem reálisan nézi a helyzetet. És nekem is szekunder szégyenérzetem van egy-egy hozzászólástól.
Ahj, gyerekek, idézzetek be nyugodtan! :)

Senki nem várt agyatlan támadójátékot, se gálafocit.

Ugyanakkor - én úgy gondolom - hogy ettől a kerettől nem az a szint, hogy egyetlen valamire való helyzetét az ellenféltől kapott labdából alakítja ki, előtte meg egy épkézláb támadást nem tudok megemlíteni.

Vagy a Porto már ekkora elitalakulat, hogy ellenük igazából a térfélen történő átlépés is bravúr?

Teljesen mindegy, totál parttalan a vita, nem is erőltetem inkább.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.10.04. 23:24:58

Andris írta:
2023.10.04. 23:08:56
Alapvetően én ezt simán ráfognám a keret bőségére. Az enervált játékosainkat, azt hogy Gavi és rajta kívül még vagy 6 játékosunk besárgult, meg úgy általában mindent. Lássuk be, messze nem elegendő ez a keret. Kb két meccsig tartott a rotáció, mostanra pedig jött a 4., 5. sérülésünk, és mostmár nem tudunk kiállítani egy jó 11et. Gavi eltiltása csak hab a tortán. Nem volt okos megmozdulás, de olyan nagyon nem hibáztatnám. Még 10 ilyen kiállítása lehet, és butaságban csak akkor ér pl Raphina szintjére a múltkori piroslapjával. Nem indokolta igazán semmi, nem volt okos megmozdulás, de nehezemre esik hibáztatni. Nem azért mert amúgy nagyon csípem, hanem mert szerintem a tizenéveseinktől, akik minden egyes meccsen végig arcon pörögnek, nem kell veterán taktikai fegyelmet számonkérni. Kár érte, de ennyi, szerintem Xavitól sem érdemel különösebb fejmosást. Alapvetően rég le kellett volna cserélni, 10ből 10 meccsen lecserélik azt akinek már a sárga után is volt 4 szabálytalansága, mert előfordul...csak hát ugye nincs kire. :roll:

Bajban vagyunk, de azt gondolom, hogy nem a játékunk válsága ez, hanem a kereté. Ha Pedri nem jön vissza a válogatott szünet utánra, esetleg Jamal vagy Lewa kiesik 1-2 hétre, akkor lehúzhatjuk a rolót.

Amúgy meg behúztuk a 3 pontot a papíron legnehezebb csoportmeccsünkön, ez is valami.

A bírónak ma valóban megköszönhetjük, mert Koundé első félidős mezhúzása szerintem 110%os bünti, és Cancelo kezezése nem büntető, de második sárga kellett volna legyen. Nade jó ez így, mert ideje valamit végre visszakapnunk szerencse téren.

Ja: szekunder szégyenérzetem van egy-egy hozzászólástól, de hát mit lehet tenni. :roll:
Célozgathatsz, Andris, Te ebben a csapatban akkor is látnád a töretlen fejlődést, meg a megkérdőjelezhetetlen taktikai reneszánszot, ha kaptunk volna egy hármast, ami valljuk be, nem volt olyan lehetetlen.

Kontrákra továbbra is képtelenek vagyunk, átlövés nulla, mennek az alibi hátrapasszok, stb.

Fel sem sorolom.

Szegény ember kézzel nőz, tény, szépen lassan kikristályosodik, hogy azok, akik ideigazoltak apróért, miért is tették. :)

De szerintem jegelem egy darabig a fórumot, mert itt minden bizonnyal csak én nem látom a fényt az alagút végén, vagy, ha igen, az bizony zakatol.

Sempre❗️❤️💙
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.10.04. 23:22:49

menczel írta:
2023.10.04. 23:19:39
Bl-ben idegenben 3 pont, rengeteg sérülttel, rengeteg fiatallal. Aki itt gálameccset meg agyatlan támadófocit vár ilyen körülmények között, az nem reálisan nézi a helyzetet. És nekem is szekunder szégyenérzetem van egy-egy hozzászólástól.
Azért párat igazán lehetett volna egymásnak passzolni a második félidőben, netán kapura lőni egyet-egyet :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.10.04. 23:21:25

Andris írta:
2023.10.04. 23:13:58
Pedriről mit tudunk?
Ma láttam róla videót, már egész nagy intenzitással edz, de egyelőre még külön a többiektől. A válogatott szünet után szerintem biztosan visszatér már.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.04. 23:20:42

Többet vártam, de mégis nekem ez a meccs ebbe az őszi "felkészülési időszakba" belefért.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.10.04. 23:19:39

Bl-ben idegenben 3 pont, rengeteg sérülttel, rengeteg fiatallal. Aki itt gálameccset meg agyatlan támadófocit vár ilyen körülmények között, az nem reálisan nézi a helyzetet. És nekem is szekunder szégyenérzetem van egy-egy hozzászólástól.
Válasz küldése