Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 11:33:53

Troym írta:
2023.09.20. 11:13:30
Könnyen összehasonlíthatod. Nézd vissza a pár évvel ezelőtti Messivel! felálló Barca és a Ferencváros meccsét. Ne eredmény szintjén, az is 5-1 volt azt hiszem, de azon a meccsen a FTC abszolút nem volt alárendelt ennyire, volt több kapura lövése, helyzetei, elképzelésük, egész sok összjátékuk stb.

Maga a belga bajnokság meg szerintem is ugyan erősebb, mint az NB1 összességében és egy Anderlecht / Bruges / Genk komolyabb erőt képvisel bármelyik magyar csapatnál, de ez a csapat nem tűnt annyira jónak. Nem követem ott mi zajlik, de lehet csak kijött nekik a lépés az életben egyszer előző bajnokságban (Leicester city)

Szerintem jók voltunk, akarat is volt, de nem voltunk elsöprőek.
Több év telt el, edző cserével, szerintem semmi relevanciája nincs ennek. Nekem ez az összehasonlítás max arra jó, hogy csapatszinten összehasonlíthatatlanul magasabb szinten állunk, mint akkor. Ez látszik is. Főleg védekezésben, akkoriban egy átjáróház voltunk középen-hátul, most meg semmi esélyt nem adunk a kisebb ellenfeleknek, max 1-1 kontrát meccsenként. 3-4 nappal ezelőtti meccsel ugyanazzal a kerettel sokkal több értelme van összehasonlítani, a Betist ugyanígy vertük ripityára, és ők azért nem rossz csapat. Szóval ennyi erővel akkor az Antwerp a Betis szintjén van. Nyilván ez sem korrekt, de sokkal jogosabb összehasonlítás, mint egy 3 évvel ezelőtti FTC meccs.

Elsőprőt én max úgy érteném, hogy csapatszinten teljesen megfojtunk már egy közepes csapatot, tehát nem feltétlenül támadásban, hanem úgy összességében, levegőt nem hagyunk nekik. Emiatt tűnik néha 1-1 egész korrekt csapat is izlandi b kategóriásnak a meccsünkön, nem kell mindig lenézni az ellenfelet, vagy egy egész ligát, ha nyerünk, hogy biztos csak ők voltak hullagyengék. :) Ez jórészt a mi érdemünk, annyit játszanak, amennyit hagyunk nekik. És ez néha 0.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 11:15:52

Teljesen normális amit Baldé csinál. Ahogy az is tök normális, hogy ha bármelyik 15-22 éves játékosnak vannak rossz meccsei, rossz periódusai, sőt hiányosságai. Ők mind extra fiatalnak számítanak, akiknek a legmagasabb szinten kell helyt állni. Teljesen normális, hogy ha valami nem megy. A játékosok minimum 25 éves korukig igen komoly fejlődésen mennek keresztül, és nem normális elvárni még egy 22 éves játékostól sem, hogy minden játékelemet jó átlagszínvonvalon csináljon.

Ezen felül viszont egyetértek, beadások tekintetében komoly munka vár Baldéra és az edzőstábra. Jordi Alba szintje ebben az aspektusban még nagyon messze van, bár azért tavaly nem egy gólpassz(értékű) beadása volt Baldénak is.

Látjuk, biztos mindenki más is, de nem kell aggódni miatta szeritnem. Ezen a ponton, meg a belátható jövőben legalábbis nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.20. 11:13:30

bence0330 írta:
2023.09.20. 10:06:39
Troym: szerintem messze nem. Hogy annak látszottak mellettünk? Úgy szerintem is. Talán a legjobb NB1-es csapatunk top formában, úgy esetleg, de az is elég necces, a belga bajnokság eleve erősebb azért, nem is olyan kicsivel, és csak-csak megnyerték. Ne felejtsd el, hogy még egy közel top LL csapatot is óvódásoknak láttattunk pár napja, pontosan ezzel az eredménnyel, és ott még kevesebb volt a mázlifaktor is. Amikor elsöprően játszik mindenki, akkor ez van, átlagos játékosok futottak bele jó formában focizó klasszisokba.
Könnyen összehasonlíthatod. Nézd vissza a pár évvel ezelőtti Messivel! felálló Barca és a Ferencváros meccsét. Ne eredmény szintjén, az is 5-1 volt azt hiszem, de azon a meccsen a FTC abszolút nem volt alárendelt ennyire, volt több kapura lövése, helyzetei, elképzelésük, egész sok összjátékuk stb.

Maga a belga bajnokság meg szerintem is ugyan erősebb, mint az NB1 összességében és egy Anderlecht / Bruges / Genk komolyabb erőt képvisel bármelyik magyar csapatnál, de ez a csapat nem tűnt annyira jónak. Nem követem ott mi zajlik, de lehet csak kijött nekik a lépés az életben egyszer előző bajnokságban (Leicester city)

Szerintem jók voltunk, akarat is volt, de nem voltunk elsöprőek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 10:06:39

ikajli írta:
2023.09.20. 08:46:41
baas11 írta:
2023.09.20. 00:17:43
...
Balde : az higy lehet h ez gyerek 180 perce nem tud 1!! beadást tisztessegesen abszolvalni ?!??! :-)

...
Pont ez jutott eszembe nekem is. Elég látványosan nem sikerül neki semmi. Reméljük összekapja magát.
Ebben tavaly is is ilyen volt. Előtte szédületes, amit művel, de a végén valahogy nem sikerül neki semmi. Fiatal még, a döntésekben a legkönnyebb fejlődni ebben a korban. :)

Troym: szerintem messze nem. Hogy annak látszottak mellettünk? Úgy szerintem is. Talán a legjobb NB1-es csapatunk top formában, úgy esetleg, de az is elég necces, a belga bajnokság eleve erősebb azért, nem is olyan kicsivel, és csak-csak megnyerték. Ne felejtsd el, hogy még egy közel top LL csapatot is óvódásoknak láttattunk pár napja, pontosan ezzel az eredménnyel, és ott még kevesebb volt a mázlifaktor is. Amikor elsöprően játszik mindenki, akkor ez van, átlagos játékosok futottak bele jó formában focizó klasszisokba.

Bunga: Fermin nekem is tetszett, az az elán amivel nyomja megsüvegelendő. Egy kicsit üresebb időszakban érkezett, gólhoz msot nem járult hozzá, de jó volt nézni, nekem legalábbis. Jó csere lesz ő.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.20. 10:00:02

A debütáló Ferminnek se ártana pár jó szó Xavitól, Decotól.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.20. 09:21:30

Nem leszólva a belga csapatot, mert nagy elismerés, hogy egyáltalán eljutottak a csoportkörbe, de szerintem NB1-es csapatok képesek erre a szintre és játékra, amit tegnap mutattak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 09:01:50

Sinya22 írta:
2023.09.20. 07:51:43
drobika írta:
2023.09.20. 07:12:04
Nem tudom, hogy mi volt a belgák elképzelése, de 11 szűz lány bátrabban jött volna ki a pályára. Kicsit olyan érzés volt, mint a mi 8-2 eredményünk, azzal a különbséggel, hogy nekik esélyük sem volt a gólra.
Én egyáltalán nem bántanám őket, kb a meccs első 10 percében nagyon szépen próbálták tartani a labdát, de ilyen szintű játékosok ellen ők sem nagyon játsszanak, gondolj bele, első bl meccsük volt, és mondjuk Alderweirelden kívül aki ugye korábban Spurs játékos volt évekig, nem találkoznak nagy csapatokkal. Percek alatt kaptak 3 gólt, ebből a 3. valami egészen hihetetlen balszerencse volt, ez le is rombolta azt a kevés önbizalmukat, onnantól kezdve meg a cél nem lehetett más, mint hogy ne legyen egy nagyon kínos, 7-8 gól. Ez az 5-0 sima vereség, ennyi mondjuk van is a 2 csapat között szerintem, főleg amikor m is jobban játsszunk. A hazai meccseiken biztos bátrabban fognak ennél játszani, bát kétlem, hogy a csoport másik 2 csapat közül bárkit meg tudnának verni, de a Bl-ben sose tudni.

Nekünk jól jött ki, hogy velük kezdtünk, és nem mondjuk egy Porto ellen idegenben, ahol szintén nem lesz ilyen sima meccs.
Nem bántó szándékkal írtam, egyszerűen csak bennem is ugyanaz fogalmazódott meg, mint a kommentátor is elmondott nem is egyszer. A játék, az 5 kapott gól, az egy dolog.... Valóban az első 10 percben még volt valami halvány önbizalom, de a bekapott gól után összeroppanás, pont mint nálunk a gyászos évadokban. Mindig azt mondtam, ez egy játék, még ha most már sajnos majdnem vérre , pénzre megy csak, akkor is. A tisztelet minden csapatnak jár!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 08:46:41

baas11 írta:
2023.09.20. 00:17:43
...
Balde : az higy lehet h ez gyerek 180 perce nem tud 1!! beadást tisztessegesen abszolvalni ?!??! :-)

...
Pont ez jutott eszembe nekem is. Elég látványosan nem sikerül neki semmi. Reméljük összekapja magát.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.20. 07:51:43

drobika írta:
2023.09.20. 07:12:04
Nem tudom, hogy mi volt a belgák elképzelése, de 11 szűz lány bátrabban jött volna ki a pályára. Kicsit olyan érzés volt, mint a mi 8-2 eredményünk, azzal a különbséggel, hogy nekik esélyük sem volt a gólra.
Én egyáltalán nem bántanám őket, kb a meccs első 10 percében nagyon szépen próbálták tartani a labdát, de ilyen szintű játékosok ellen ők sem nagyon játsszanak, gondolj bele, első bl meccsük volt, és mondjuk Alderweirelden kívül aki ugye korábban Spurs játékos volt évekig, nem találkoznak nagy csapatokkal. Percek alatt kaptak 3 gólt, ebből a 3. valami egészen hihetetlen balszerencse volt, ez le is rombolta azt a kevés önbizalmukat, onnantól kezdve meg a cél nem lehetett más, mint hogy ne legyen egy nagyon kínos, 7-8 gól. Ez az 5-0 sima vereség, ennyi mondjuk van is a 2 csapat között szerintem, főleg amikor m is jobban játsszunk. A hazai meccseiken biztos bátrabban fognak ennél játszani, bát kétlem, hogy a csoport másik 2 csapat közül bárkit meg tudnának verni, de a Bl-ben sose tudni.

Nekünk jól jött ki, hogy velük kezdtünk, és nem mondjuk egy Porto ellen idegenben, ahol szintén nem lesz ilyen sima meccs.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 07:12:04

Nem tudom, hogy mi volt a belgák elképzelése, de 11 szűz lány bátrabban jött volna ki a pályára. Kicsit olyan érzés volt, mint a mi 8-2 eredményünk, azzal a különbséggel, hogy nekik esélyük sem volt a gólra.
Gála meccs volt, ahol feltöltődhettünk kicsit a jóval mi szurkolók, és a játékosok lelkének is biztosan jót tett.
Ami nagyon jó az utóbbi két meccs után, hogy végre Lewy középen nem egyedül harcol, vannak ott társak, nem elég csak rá figyelni, nem kell visszajönnie állandóan.
Balde viszont... :) Két meccs 20 km futás, ha nem több 0 értékelhető beadás. Itt van hova fejlődni, bár ezen a ponton nem nagyon értem, hogy miért kell neki ezt játszania.
A 15+ ból az első 3 zsebben :) :)
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.09.20. 06:50:17

Sergie Roberto ezek szerint a kettő között helyezkedett el, mert nem láttam a megmozdulások alapján lefelé kilógni, sőt, ha azt veszem, hogy az elmúlt szezonokban milyen szerepet töltött be, kifejezetten hasznos játékosnak minősíteném a maga szintjén (alternatíva hiányában - például hosszú évek után érkezett igazán használható minőség a testidegen posztjára), és ugyebár az Ő esetében nincs a szokásos szurkolói ripacskodás, hogy leépítette a klub, pedig középpályásként kezdve sokkal jobb teljesítményt nyújtott fiatalon, mint amit később egy - ahogy szokták mondani - számára idegenebb poszton kellett nyújtania.

Ennél a csapatnál az látszik, hogy újra van bőven olyan minőségű játékos a keretben, aki tud hasonló módon, stílusban focizni, mint a nagy elődök és hogy az utánpótlás folyamatosan adott fel az elmúlt években olyan tehetségeket, akik ennek a klubnak megfelelő karaktert kölcsönöznek.
Ettől szerethető igazán egy csapat, ez ad valós közösséget, értéket az embereknek.

Nem hinném, hogy mindenki ellen és mindenkor ilyen átütő erőt fog hozni a csapat a szezonban - akárcsak egy kupa esetében a mázli és/vagy a sérülés faktort is figyelembe véve - , de legalább a minden [auto_cenzúra], belerúgunk szívesen bárkibe attitűdből páran kénytelenek lesznek visszavenni.

Az elmúlt időszakban a kevés forrásból most kivételesen jól gazdálkodtak a vezetők, amit engedett számukra a (jogszabályi, gazdasági, szervezeti, szerződéses feltétel) rendszer, azt megfelelően menedzselték, főleg a korábbi vezetést egy lapra téve velük.

A múlt szezon szép zárást hozott az utolsó kiöregedő legendák távozásához és közben épült a jövő, amely szerencsére jelentősen saját erőforrásból is tudott meríteni.
Fati sérüléseit sajnálom igazán, mert benne meg volt az a faktor, ami egy újabb "nagy csapat" építéshez megfelelő alapanyagot szolgálhat.
Szerencsére jó kezekbe került, így ha fizikálisan és mentálisan is újra vissza tudna jönni a korábbi szintre (ami a fizikális oldalról nem feltétlenül csak rajta múlik), akkor annak most meg lesz az esélye, hogy megmutatkozzon.



[
quote=bence0330 post_id=1231886 time=1695159827 user_id=23956]
Mindenki jó volt, De Jong és Felix eléggé kiemelkedett még így is, de elit volt Cancelo, Gündogan, Lewy is, a többiek SR-en kívül meg szimplán "csak" jók voltak. Koundé is nagyon belejött, viszont remélem, hogy a Porto meccsig Araujo 100%-os állapotban lesz, ha ott 1v1-ben megfojtja Taremit, akkor szerintem rendben leszünk. :)
[/quote]
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.09.20. 00:17:43

Micsoda különbség h Sergi Roberto + Fati vagy Cancelo + Felix ! 2 ( vagy 3 ) poszt .. 2 mecs 10 gól !

Gundogan al érzik még nemi adaptációs problémát … drukkolok neki nagyon most, h jöjjön neki is a gól meg a tovább golpasszok ! Szükségünk lesz rá … es azert láttuk a csúcsformájat is h mit tud ( igaz nem itt )

Balde : az higy lehet h ez gyerek 180 perce nem tud 1!! beadást tisztessegesen abszolvalni ?!??! :-)

A többiek mindenki okes !
Xavinak is járnak a pirospontok mert igy korrekt !

Pedri várom még nagyon h fog besimulni az “ uj” csapatba !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.19. 23:43:47

Mindenki jó volt, De Jong és Felix eléggé kiemelkedett még így is, de elit volt Cancelo, Gündogan, Lewy is, a többiek SR-en kívül meg szimplán "csak" jók voltak. Koundé is nagyon belejött, viszont remélem, hogy a Porto meccsig Araujo 100%-os állapotban lesz, ha ott 1v1-ben megfojtja Taremit, akkor szerintem rendben leszünk. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.19. 22:56:12

Eléggé felkészülési meccs feeling volt, de jól kijött most ez a 2 db 5 gólos győzelem így egymás után, önbizalomnak jót tett. Nyilván nem ez volt életünk legnehezebb meccse, de a kötelezőt hozni is előrelépés az utóbbi időben.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.19. 21:57:16

bence0330 írta:
2023.09.19. 19:57:59
DJ most lesz először vagy egyedül pivot verőember nélkül, vagy... Gavival, Gündogannal?
Ha lesz Araujo, akkor méginkább maradhatna egyedül pivotban....Gündogannal és Pedrivel maga körül....ebben a 4-3-3-ban van élet a pályán....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.19. 20:08:02

Már egyszer tisztáztuk mennyit lehet keresni a bl csoportban max, győzelmekkel, tisztán az uefától kapott pénzeket figyelembe véve, nem tudom ezen megint mit kell rugózni.


btw, nagyon jó érzés végre úgy leülni meccset nézni, hogy nem kell attól tartani, hogy valamelyik időzített bomba bekerül a kezdőbe, tönkretéve 90 percnyi szórakozásra szánt időt.

Ma tömünk, 4-5 gólos sima győzelmet várok, és ennyivel is leszek elégedett egy konfetti liga szintű ellenféllel szemben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.19. 19:57:59

Szegény Torres... azért még így is az egyik legjobb kezdőnk a hiányzókat figyelembe véve. DJ most lesz először vagy egyedül pivot verőember nélkül, vagy... Gavival, Gündogannal?
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.19. 19:54:48

Peter írta:
2023.09.19. 18:12:04


Ennyire "aprólékosan" én nem is matekoltam, de ezek szerint nagyon ráéreztem, hogy "kaszablanka" lehet ez a csoport.
Lehet, hogy az anyagiakat tekintve ennek a felével is tovább lehet jutni, de azzal csak saját magunknak teszünk keresztbe és saját magunkat rövidítjük meg.
Mindenesetre baromi kíváncsi leszek, hogyan fogunk tudni élni ezzel a "tálcán kínált" lehetőséggel.
Bocsi, fèlreèrthető voltam. Ennyivel számoltak maximum. Ebből 50 az indulás+ törtènelmi helyezès. De erre jön a meccsbevètel+ nem tudom hogy alakul a közvetítèsi jogdíj. Mintha változott volna. Erről tud valaki valamit?

Nagyon tetszik a kezdő. Kíváncsi vagyok De Jongra vkp-kènt. Számomra ez a legerősebb felállás, csak Araujo+Pedri Kounde/Christensen ès Gavi helyett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.09.19. 19:58:19-kor.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.19. 19:47:13

Ter Stegen - Cancelo, Koundé, Christensen, Balde - De Jong, Gavi, Gündogan - Raphinha, João Felix, Lewandowski
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.19. 18:12:04

Nagybarcelona írta:
2023.09.19. 17:20:12
Mundo Deportivo szerint 76 milliót èrhet a továbbjutás.
Ennyire "aprólékosan" én nem is matekoltam, de ezek szerint nagyon ráéreztem, hogy "kaszablanka" lehet ez a csoport.
Lehet, hogy az anyagiakat tekintve ennek a felével is tovább lehet jutni, de azzal csak saját magunknak teszünk keresztbe és saját magunkat rövidítjük meg.
Mindenesetre baromi kíváncsi leszek, hogyan fogunk tudni élni ezzel a "tálcán kínált" lehetőséggel.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.19. 17:20:12

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... ck-bottom/
A BL induló csapatok nyári költekezèse. Utolsó: FC Barcelona :)
https://barcauniversal.com/barcelona-co ... oup-stage/
Mundo Deportivo szerint 76 milliót èrhet a továbbjutás. Nem gondoltam volna, hogy az utóbbi 10 èv alapján összesítèsben 3. a Barca, de ez 34 milliót èrt.
Este remèlem marad a 3 támadós felállás, ès magabiztos játèkkal, több góllal nyerünk a csoport leggyengèbbnek tűnő ellenfele ellen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.19. 15:03:36

Ennél kellemesebb csoportot álmodni sem lehet, szerintem.
Több legyet is lehet ütni vele :
- kitűnő csapatépítési alkalom (mentálisan, fizikálisan, taktikailag, mindenhogyan)
- komoly euro-tízmilliókra lehet szert tenni úgy, hogy saját kezünkben a sorsunk, szinte minden rajtunk múlik és ezt semmilyen top vagy tophoz közelítő csapat megakadályozhatná.

Persze tudom, hogy labdarúgók, de ideális alkalom, hogy ők is tegyenek valamit a klubért.
A nagy szavak mögötti tartalmat, a nagy elkötelezettséget most tettekkel lehet bizonyítani. Minden szerzett gólnak értéke van, a pontokról nem is beszélve. Szigorúan minden meccsen a maximumra szabadna csak törekedni, legalábbis pontszámok tekintetében egészen biztosan.
Azért én talán naívan, de az "amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra...." mentalitást bizony elvárom.
Laporta helyében, az elhullajtott pontokért (euromilliók!) simán szankcionálnék még akkor is, ha éppen nem azokon a pontokon múlnak a nagy dolgok.... :mrgreen:
Egyszerűen, szerintem nem tehetjük meg, hogy nem hajolunk le az előttünk lévő bankjegyekért.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.19. 14:42:58

Sinya22 írta:
2023.09.19. 08:38:11
Kíváncsi leszek a mai meccsre és a hozzáállásra, az elmúlt évek bl égései miatt szerintem az első meccstől kezdve oda kell tenni magunkat, mindhárom csapat ellen, és nem majd számolgatni hogy itt meg ott belefér az x is. Én tartom, hogy akkor van komolyabb esélyünk mondjuk egy negyeddöntőre, ha már a csoportkörben tudjuk hozni a jó eredményeket/játékot. Ebben a csoportban meg illik is.
Hogy mi illik ebben a csoportban, ahhoz lesz egy-két szavuk a leírtaknak is. Óva inteném a csapatot attól, hogy a favorit fajta szemlélet egyetlen pillanatig is eszükbe jusson.
Xavi egyértelműen a 16 közé jutást említette elvárásként, ami helyes is és reális is, és hogy mindig legyünk versenyben. Hogy ez mire lesz elég meglátjuk.
Abban egyetértek, hogy az első pillanattól kezdve oda kell tenni magunkat, itt nincs helye a mateknak. Az elmúlt két BL sorozatból lehet erőt meríteni, harapni ha kell, és küzdeni végig. Ez a legkevesebb elvárás, ja és hogy ne legyen tele sehol a gatya.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.19. 08:38:11

Kíváncsi leszek a mai meccsre és a hozzáállásra, az elmúlt évek bl égései miatt szerintem az első meccstől kezdve oda kell tenni magunkat, mindhárom csapat ellen, és nem majd számolgatni hogy itt meg ott belefér az x is. Én tartom, hogy akkor van komolyabb esélyünk mondjuk egy negyeddöntőre, ha már a csoportkörben tudjuk hozni a jó eredményeket/játékot. Ebben a csoportban meg illik is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.23. 22:48:27

Nagybarcelona írta:
2023.08.23. 20:08:03
(Newcastle, Arsenal, Dortmund, Leipzig, Milan, Inter, Benfica-ból 2 a csoportba). Persze szurkolok, triplázzunk.
Ez valóban nem egy ideális kívánságműsor, de nekünk Barcelona a nevünk és különben sem adják ajándékba azt a pénzt, amit a BL-ből ki lehet húzni.
Mikor lesz a sorsolás és mikor kezdődik a csoportkör?

Szerk.:
Azért kicsit fals ez a felsorolás, a Benfica eleve kiesik mert 1. kapalos, a Newcastle és Arsenal eleve együtt nem lehet egy csportban, szóval árnyaltabb a helyzet ennél, Arsenal-Dortmund Lipcse sem lehet együtt, mert mindegyik 2. kalapos, szóval "felültem" a posztnak egy kicsit.... :mrgreen:
Válasz küldése