Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.03. 18:07:09

ha nem is a ferficsapat, de emlitsuk meg, hogy ma a nok megnyertek a masodik BL-unket, 0-2-rol forditva, 3-2-es gyozelem a wolfsburg (nemet bajnok) ellen

visca el barca
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.22. 10:12:42

A Bundeligát úgy néz ki bukja a Bayern, így második kalaposak lesznek, úgyhogy van esély rá, hogy újra egy csoportba kerülünk velük.
Szinte biztos vagyok benne, hogy így lesz, túl melegek azok a bogyók.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 18:02:15

https://www.football-espana.net/2023/05 ... ext-season
A Barca megkapta a licenszt a 23/24-es BL indulásra. A Negreira ügyben tovább folynak a vizsgálatok, de most kicsit megkönnyebülhetünk, èn tartottam az eltiltástól Ceferin hozzáállása, (miszerint a befolyásolás gyanúja esetèben is járhat eltiltás a szabályzat szerint) ès a Szuperliga miatt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.19. 15:23:07

Gaillard írta:
2023.01.18. 21:13:40
Mondjuk itt kifejezetten rosszul menedzselték a dolgokat,
Egészen pontosan erről beszélünk, igen.
A többi már történelem és ebból egyenesen következik, hogy a pályán nyújtott teljesítményt csak azok a játékosok hozhatják össze, akik a pályán szerepelnek. A standard kezdőben pedig folyamatosan játszottak azok a játékosok, akiket szakmailag menedzselhettek volna másként is.
Szóval, ha ez a tudatos menedzselés szakmailag a megfelelő időben elkezdődött volna, ráadásul akkor anyagilag is rendben volt még a klub, méltóbb lehetett volna a múlthoz is.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.01.18. 21:13:40

Igyál egyet, aztán fogd rá Busquetsre, mint az öltöző rossz szellemére :)
Szerencsétlen pasi kb. az egyik legjámborabb és valószínűleg a pályán és a csapat történelmében betöltött szerepéhez képest legcsöndesebb, legkevésbé bomlasztó és az ilyen folyamatokra hatással lévő ember.
Ez már BNO újrakódolást ér :)

Persze, kiöregednek, jönnek helyettük esetleg jobbak (legalább is azonos időszakot figyelembe véve elég biztos), előbb-utóbb befejezik a pályafutásukat, ahogy a csapatok esetében is még a legjobb szándék és menedzselés mellett is számos hullámvölgy létezik, sokszor nem is csak a 'belső', alakítható tényezők miatt.
Mondjuk itt kifejezetten rosszul menedzselték a dolgokat, de még ettől függetlenül sem lehet a csúcson maradni folyamatosan, főleg nem egy kb. jól kondicionált "társadalmi szervezetnek", amikor máshol a tulajdonosi érdek és/vagy feneketlen pénztárca kellően "csúsztatva" szabja meg az irányvonalat, ahol beleférnek a jelentős tévedések vagy akár a végső célhoz képest az évekig tartó csúszás is az üzletmenetbe.

Ja, hogy itt volt egy megismételhetetlen korszak, amit készpénznek kell venni, holott az nem is az anyagi erőforrásoknak volt első sorban köszönhető, hanem főként annak, amit sok siker hajhász örömmel építene le, mint egy fajta rossz óment, miközben jelenleg is max. azért csillanhat fel remény, mert még mindig volt, van kit előhúzni "olcsósítva" a nevelő kalapból sokkal nagyobb arányban, mint hasonló karrakterű klubok estében.

Ez a csapat pont ezért volt és remélhetően marad szerethető, mert volt, van stílusa, jellege, identitása, történelme, olyan sikere, amit nem csak az anyagi dominancia alapozott meg.
Persze tudjuk, a mai zsűrizős világban, ahol a bolt polcait sírva lerámoló önző gyerekre rá sem lehet szólni, akinek minden, sőt a legtöbb kell, na ott már egyre nehezebb talpon maradni, mert ezeket az igényeket kell kiszolgálni az anyagi nirvána lassan minden szempontot, idő faktort borít, egy fajta lelketlen habzsolásra épülő rendszerben.

A hirtelen jött és nagy hatású sikerek után sajnos itt is elindultak ezek a folyamatok a megnövekvő érdeklődésből adódó "csúcsfogyasztás" kielégítése érdekében és mint tapasztalatlan versenyző gyorsan meg is égett ez a club a farkasok között, ám már úgy látom nincs visszaút és csak nagyon halványan remélem, hogy maradhatnak még továbbra is szerethető szempontok, talán lesznek még a következő években is új Fatik, Gavik, Baldek, hogy csak a "legfrissebbeket" említsük és akik remélhetően akár szinte egy egész pályafutást is bejátszhatnak az Alma materben.

Ja, a változás már rég elkezdődött, sőt igazából eleve egy dinamikus környezetben nem is nagyon lehetne más, max. a mértéke változik, de hogy az estleges jövőbeli nagyobb sikereket a megmaradt egy-két legenda teljes kikopásához kelljen társítani, na az már rögeszme igazolásának a művészete, főleg egy olyan évtized után, ahol "perces" és/vagy túlsztárolt játékosok legelhették le az erőforrásokat és nyújtották a rétestésztát cserébe fityiszt mutatva az eredményeknek.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.18. 18:21:31

A jelenlegi csapat számláján egy db BL kiesés van. Ha jövőre sem lesz lényegesen nagyobb siker nemzetközi szinten akkor lehet majd őket még Xavit fikázni de addig miért nem lehet egy kicsit pozitívan állni a dolgokhoz? Annyira nem szarok meg a helyzet sem amennyire itt egyesek fröcsögnek.. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.18. 18:01:46

Engem valahogy nem vigasztal, hogy a city vagy a psg is kihullik az egyenes kieséses párharcokban.
Nem tudom, hogy ettől a mi szereplésünk miért kerül jobb megvilágításba.

Mondjuk nálam amellett hogy elismerem, de a city is egy lúzer csapat, a psgvel nem mosnám össze, mert az a csapat ha akarna se tudna csapatként funkcionálni.


Semmit nem bizonyít az évek összemosása, de tisztán látszik egy tendencia, egy negatív spirál, amiből nem tudunk kijönni egyelőre.

De igazából az első világháborúnak se volt semmi köze a másodikhoz, kormányok jöttek mentek, eltelt 20 év közte, emberek születtek haltak meg, úgyhogy jah, ott se volt köze hozzá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.18. 17:45:42

Chino írta:
2023.01.18. 16:00:06
Valahogy nem hallom itt hogy a Cityre vagy Pepre azt mondanák, hogy az egész világ rajtuk röhög,
Hogy a PSG-ről ne is beszéljünk. Vagy a United, .
Teljesen más dolog kiesni "folyamatosan" a negyeddöntőkben, elődöntőkben vagy elbukni egy döntőt még akkor is, ha évről évre próbálnak erősítésekkel játékosokat igazolni, edzőket cserélni (City edzőben kivétel). Ez ugyanis azt jelenti, hogy állandóan a legjobbak között vannak, folyamatosan jönnek ennek megfelelően a bevételek is.
Teljesen más dolog mindent megróbálni annak reményében, hogy sikerüljön behúzni az első BL győzelmet, mint mondjuk a csúcsra jutás után abban reménykedni, hogy komolyabb változtatás nélkül állandósul ez az állapot.
Rajtunk azért röhögnek, mert mi belesüppedtünk a fotelba a csúcson, röpködtek a hosszabbítások és a bérek, mindenki azt hitte ez így lesz örökké, a játék iránti alázat és a pályára lerakott teljesítmény eközben látványosan megkopott. Az alapjain kellett volna változtatni, de nem nyúlt hozzá senki, törvényszerű volt, hogy bekövetkezett a megrogyás.
Troym írta:
2023.01.18. 16:44:01
Néhány ember van, aki akkor és most is a csapat része,
Ők részesei voltak valóban a korábbi sikereknek, de az utána következő BL kudarcoknak is, ráadásul csk minőségben.
Nem véletlenül vagyunk néhányan - hosszú évek óta - azon az állandó véleményen, hogy majd akkor kezdődhet el egy új korszak, ha az öltöző is új lesz.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.18. 16:44:01

Az évek összemosása mit bizonyít?
A korábbi vereségek és a mostani között volt több elnök, 6 edző, több tucat játékos.
Xavi hibája, ami 2018ban történt? Vagy Laportáé? Alemany rossz embereket szerződtett? Gavi rosszul ült az iskolapadban 11 évesen?
Néhány ember van, aki akkor és most is a csapat része, többségük azóta epizódszerepet lát el.
Pique a sérülésekig pályára se lépett, Alba se nagyon, SR szokás szerint sérült volt.
Vagy most ez egy Busquetsre rákenjük 7 év összes vereségét érvelés? Aki kb még közös pont az Stegen és Dembele, bár utóbbi meg csak 2 éve egészséges.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.18. 16:00:06

Ennyi erővel Pepre is mondhatni, hogy egy totál lúzer edző. Közel 10 éve folyamatosan ott van a világ aktuálisan (egyik) legerősebb csapatainál. de nemzetközi szinten semmit nem tud felmutatni. Főleg igaz ez a Cityre. Ott van 5 éve, tele világsztárokkal a csapat, milliárdokat vertek el és volt 1-2 elődöntője, a legtöbb egy döntő volt, ahol elhasalt.
Valahogy nem hallom itt hogy a Cityre vagy Pepre azt mondanák, hogy az egész világ rajtuk röhög, pedig negyeddöntőkben üti őket a Lyon, Monaco, Spurs.
Hogy a PSG-ről ne is beszéljünk. Vagy a United, aki az utóbbi 5 évben max a 16-ig jutottak, de estek már ki csoportban vagy be sem jutottak a mezőnybe.
Szóval ha a tendenciát vesszük figyelembe, az sem egy olyan dolog ami annyira szégyenletes, hogy ebben az intervallumban csak velünk fordult volna elő a ez európai top 10-ben, de én újra csak azt tudom mondani, hogy én itt nem az utóbbi öt évről beszélek és alapvetően ez a vita sem abból indult ki, hanem az idei Bl-ből.
Forca Barca!!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.01.18. 15:57:46

Chino írta:
2023.01.18. 14:27:28
.
Az utóbbi 5 évben nálatok is volt 17-18 igazolás alsó hangon, nem kis pénzekkel. És hányra lehet mondani hogy behozta az árát.
Meglepődnél mennyire nem volt a számításaid szerinti sok bukta. Az utobbi 3 evben asszem 2 jatekos jott penzert.
Sz6óval akkor az utóbbi Bl-ek nálatok is szinte elvártak voltak, semmint kiugró teljesítmények?
Nem,hisz a real nem akart csodbe menni es pont ez a lenyeg. A csod szelen allo csapatnak bevetel kellene a gyozelmekbol. Ehhez meg kupa/tovabbjutas kell.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.18. 15:01:22

Sajnos amit csababarca írt, ezek tények, megtörtént dolgok, lefújt mérkőzések.
csababarca írta:
2023.01.18. 11:59:59
a BL-ben 5-6 éve lefelé megyünk stabilan. Ezt nem én gondolom, hanem az eredmények mutatják. És szépen illett a sormintába az idei szezon.
Nekem is határozottan az a véleményem, hogy ciki és bizony nagy égés volt, hogy két egymást követő évben kiestünk a csoportból.
Szerintem további hatalmas égés volt a Frankfurt elleni kiesés az EL-ből.
Sorminta.....én erre azt szoktam mondani, a fociban nincsenek véletlenek és minden okkal történik.
Tehát minden, mindennel összefügg.
Szerintem az lett volna véletlen vagy szerencse vagy külső körülmények miatti, ha az utóbbi 7 év BL története bármelyik évben másképp alakult volna.
Szóval véleményem szerint nem lehet hivatkozni sem sorsolásra, sem körülményekre, egyáltalán semmire sem. Ez önámítás és önbecsapás lenne.
Minden kiesés, égés saját magunkra szépen visszavezethető, a folyamatok alakulásából pedig hosszú évek óta logikailag levezethető, egyszerűen nem alakulhatott másképp, törvényszerűen történ minden.
MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.18. 11:57:56
ahogy kimentünk az Anfieldre, ezért már a másnap szelektálni kellett volna, ehelyett még évekig az a tengely játszott.
Ez lett volna a legkésőbbi időpont a változtatásokra, mert ez volt már a harmadik figyelmeztetés. Szerintem a párizsi meccsen már jelzett a "jelző", de a Juve és a Róma már szó szerint gázos volt, Liverpooltól pedig ciki, azóta pedig .....
recrea írta:
2023.01.17. 22:52:50
Aki másképp gondolja, az fordítva ül a stadionban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.18. 14:27:28

daffy írta:
2023.01.18. 08:21:57
Szerintem nem azért blama,mert nem lehet kikapni csapatoktól váratlanul vagy nem lehet kiesni a csoportból többször is. Hanem azért,mert meggyőződésem,hogy a nem lévő pénzek elköltése után a csapatnak kötelező minél tovább jutni a nemzetközi porondon és mindenféle címekért küzdeni/nyerni. Az előző vezetőség következtében a mostani vezetőség ebbe kényszeríti a csapatot. Menekülés a győzelembe. Na,ehhez győzni kell.

Off: A real anyagilag nagyon stabil,rendesen van della és még bl-eket is nyert az utóbbi időben. Most aláírnám,hogy 5 évig nincs döntő sem,de megfontolt építkezés és játékrendszer lesz. Szerintem erre nektek nincs lehetőség.
Nem hiszem, hogy a bevásárlás miatt lenne kötelező. Akkor kb 2 hónapja volt együtt a csapat, az új emberek jó része hiányzott.
Azt hiszem az építkezéssel sincs gond. Oda jöttek emberek, amik hiányposztok voltak és relatíve fiatalok, akik meghatározó játékosok. Egyedül Lewy, de szerintem amennyiért jött bőven megérte, még ha csak 2-3 évet is tud segíteni.
Az, hogy mondjuk nálatok hogy folyik az építkezés az is egy érdekes téma. Általában mi kapjuk a savat, hogy Coutinho, Dembélé stb mennyibe került és flopok, de nálatok azóta, közel ennyi pénz lett elverve.
Az utóbbi 5 évben nálatok is volt 17-18 igazolás alsó hangon, nem kis pénzekkel. És hányra lehet mondani hogy behozta az árát. Kb. 5?

Sz6óval akkor az utóbbi Bl-ek nálatok is szinte elvártak voltak, semmint kiugró teljesítmények?

Ahogy korábban szó volt róla itt nem arról volt most szó (legalábbis részemről), hogy nem ciki az, hogy korábban mik voltak más játékosokkal, vezetőséggel, edzővel stb. Az "idei" őszről beszélek. Az, hogy a korábbi csapat(ok)al mi történt a jelenlegi csapattal irreleváns.
Sok évig egy játékos határozta meg az egész csapatot. Főleg az utóbbi években annyi volt a taktika, hogy add oda Messinek a lábdát, aztán majd elintézi. Ő meglőtte a szezononkénti 40-45 gólját meg kiostott 15 assistot és ha az elég volt nyertünk valamit. Most meg kell tanulni egy teljesen más rendszert, amiben Messinek nincs szerepe. Egy olyan játékos "elvesztését", aki legalább 10 evig meghatározta az egész csapat játékát/eredményességét, egy egész érát jelentett nem 1, de lehet, hogy nem is 2 szezon teljes mértékben "kiheverni" és új csapatot építeni. Részben emiatt sem keverném ebbe a beszélgetésbe a Romát, Poolt stb.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.18. 12:18:09

csababarca írta:
2023.01.18. 11:59:59
A racionális elemzésen túl viszont egy történelmi blama történt Liverpoolban, ami ritka a fociban.
És mehetünk végig a Roma elleni kiesésig, a BM elleni 8-2-ig, a korábbi csoportkörös kiesésig, stb.

De mondom, én elfogadom, ha szerintetek nem ciki, vagy nem blama, Ti így gondoljátok, én amúgy. Ez nem érzelmi kérdés nálam, mert a tendencia azt mutatja, hogy a BL-ben 5-6 éve lefelé megyünk stabilan. Ezt nem én gondolom, hanem az eredmények mutatják. És szépen illett a sormintába az idei szezon.
Hát erre azt tudom mondani, hogy olvasd át újra, amit írtam. Én is azt írom, hogy ciki :)
Csak megint a Liverpool meg a BM 8-2 meccsel jössz valamiért, amikre szerintem még élő ember nem állította, hogy tök oké, rendben volt :D
Igen, én értelek, te tendenciákról beszélsz, és leírom újra, összességében tényleg rohadt gáz, ami csináltunk az elmúlt években.

De! Továbbra is a tavalyi szezonról mondjuk többen is, hogy az önmagában nézve nem a lealázásról szólt, hanem legalább annyi külső és belső körülmény is szerepet játszott. Ez amúgy szintén nem ellentmondás, vagy a realitás tagadása. Sőt! Épp annak a felmérése, amiről te is beszélsz, hogy milyen mélységékbe jutott a klub. Na most ezek után kívülről nézve persze, hogy minden ciki, de reálisan értékelve, tudva, hogy mennyire lent van mentálisan és minden értelemben az egész klub, valamennyire várható volt.
Szóval egy gödör alján lévő csapattól már tényleg irreális elvárás a jó szereplés. Ezt persze nevezhetjük égésnek, erre mondom, hogy a klub presztízséhez mérve teljesen jogos, de az aktuális körülményeket nézve, nem annyira meglepő sajnos.

De ezt remekül kifejtett előttem MNS is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.18. 11:59:59

SZerintem ezek összefüggenek, főleg azért mert egyértelmű jelei vannak a mentális blokknak, ami a bl himnuszkor bekapcsol a játékosoknál. És ez az elmúlt évek hatására alakult ki.
Racionálisan is elemezhetjük, hogy a Liverpoolt itthon legyalultuk, majd idegenben kihagyta Lajos a nagy ziccert, Piqué meg a teljes védelem nyomott egy blackoutot a szögletnél, és kiestünk.
A racionális elemzésen túl viszont egy történelmi blama történt Liverpoolban, ami ritka a fociban.
És mehetünk végig a Roma elleni kiesésig, a BM elleni 8-2-ig, a korábbi csoportkörös kiesésig, stb.

De mondom, én elfogadom, ha szerintetek nem ciki, vagy nem blama, Ti így gondoljátok, én amúgy. Ez nem érzelmi kérdés nálam, mert a tendencia azt mutatja, hogy a BL-ben 5-6 éve lefelé megyünk stabilan. Ezt nem én gondolom, hanem az eredmények mutatják. És szépen illett a sormintába az idei szezon.

Szerencsére azóta fejlődtünk, ha most játszanánk 4 meccset az inter/bm ellen, nem gondolom, hogy ne tudnánk legalább egyet megnyerni belőlük. Pedig az inter is jobb lett ősz óta például.
MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.18. 11:57:56

Röviden: Papíron, realitásban nézve zsinórban 2 BL csoportkörből kiesni: Vérciki
A körülményeket, sérüléshullámot, meccseket nézve: Vérciki és a balszerencse kettőssége
valahogy így, a körülményekkel meglepő módon tisztában vagyok, és bizony balszerencse is volt 1-2 meccsen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.18. 11:57:56

csababarca írta:
2023.01.18. 11:12:30
Továbbra sem akarjátok felfogni, amit próbálunk mi elmondani.
Nézzétek meg az elmúlt évek BL kudarcait.
Ha eddig az lett volna, hogy kiélezett párharcokban, igazságtalanul kiesünk 5-6 éve, és tényleg pechünk van, akkor igazat adnék abban amit írtok.

De 5-6 éve évről évre alulmúlva magunkat szereplünk a BL-be, nem lehet legyinteni, hogy jah amúgy benne hogy kiestünk a csoportból. Igen benne van, előfordul, de az kivel fordul elő, hogy ennyi ideje nyeli a torkost a BL-ben, majd ahelyett, hogy ez változna, és produkálnánk egy végre kiélezett párharcos kiesést, egymást követő két évben kiesünk a BL-ből.

Hiába mondjátok, hogy a BM nem számít, mit nem számít? 4 meccset vívtunk tegyük fel jobb csapatokkal, ebből 3 gyufa, egy döntetlen.
ERre nem tudom azt mondani, hogy benne van, nagy számok törvénye alapján, és látva a két rivális eredményeit ősszel, simán lehetett volna keresnivalónk.

Ne haragudjatok, én Roma, Juve, Pool, BM elleni szégyenek után nem tudok elfogadni két csoportkörös bl kiesést, és hogy erre legyintünk, mert hát papíron erősebb (erősen megkérdőjelezem) csapatok ellen estünk ki.

Röviden: Papíron, realitásban nézve zsinórban 2 BL csoportkörből kiesni: Vérciki
A körülményeket, sérüléshullámot, meccseket nézve: Vérciki és a balszerencse kettőssége

Az amit meg az elmúlt jópár évben műveltünk, na az viszont olyan szinten vérciki, különösen a Roma-Liverpool elleni hogy hazáig kellett volna kergetni az egész klubot mint egy jó megyei meccs után, azokra nincsenek szavak, különösen a BL döntő leadása 3 gólos előnyből(amit a Tottenham ellen 90% hogy nyertünk volna), úgy nem lehet kiállni még Spanyol Kupa legjobb 32 között sem ahogy kimentünk az Anfieldre, ezért már a másnap szelektálni kellett volna, ehelyett még évekig az a tengely játszott.

Viszont a mostaninál is néznünk kell hogy:
1. Nem egy Porto-Bruge csoportból estünk ki, hanem egy olyan erősségűből ami nem is tudom mikor volt utoljára.
2. Talán most volt először ahol azt mondhattuk hogy a kudarc ellenére nem lemosva voltunk hanem jól játszottunk és az eredmény nem teljesen tükrözi a játékképet
Nem véletlen hogy a Bayern játékosok még gratuláltak is a fiataloknak mert főként az első félidőben úgy lefociztuk a Bayernt ami ritkán történik meg velük az Allianzban.

Bayern ellen érthetetlen hogy hogyan maradtunk gól nélkül, a reális minimum egy 2-2, de inkább 2-3 lett volna az összkép alapján a javunkra.
Inter ellen a valós eredmény így vagy úgy de 1-1 lett volna és nem 1-0.
Visszavágón pedig egy Koundé-Araujo-Christensen-Baldé tengely aligha kapott volna 3 gólt, ettől függetlenül nagy hiba volt 1-0-nál visszavenni a tempót, ha valamit magunknak köszönhetünk az viszont ez.

Ettől függetlenül vérciki a helyzet, az EL-ben jó lenne javítani, ha viszont lemos minket a mostani MU akkor az égés lesz.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.18. 11:50:03

csababarca írta:
2023.01.18. 11:12:30
De 5-6 éve évről évre alulmúlva magunkat szereplünk a BL-be, nem lehet legyinteni, hogy jah amúgy benne hogy kiestünk a csoportból. Igen benne van, előfordul, de az kivel fordul elő, hogy ennyi ideje nyeli a torkost a BL-ben, majd ahelyett, hogy ez változna, és produkálnánk egy végre kiélezett párharcos kiesést, egymást követő két évben kiesünk a BL-ből.

Ne haragudjatok, én Roma, Juve, Pool, BM elleni szégyenek után nem tudok elfogadni két csoportkörös bl kiesést, és hogy erre legyintünk, mert hát papíron erősebb (erősen megkérdőjelezem) csapatok ellen estünk ki.
Ezekből a mondatokból tisztán látszik, hogy te abszolút érzelmi kérdést csinálsz ebből a témából. Ezzel nincs semmi baj, csak pont ez teszi lehetetlenné, hogy racionálisan kielemezz egy konkrét helyzetet, és azért nem érted te sem azokat az álláspontokat, akik viszont nem égésről beszélnek.
Ha azt mondod, az elmúlt 5-6 évben letett nemzetközi produktumunk felér egy ciki, égésekkel tarkított, szégyenteljes epizóddal, szerintem nem fognak ezzel sokan vitába szállni. Viszont itt a fórum 90% a tavalyi évben megesett BL csoportkörből való kiesésről diskurált, nem pedig összemosott sok teljesen eltérő, más kerettel, más edzővel, más vezetéssel stb. lenyomott BL idényt.

Tehát összességében beszélhetünk szégyenteljes évekről az elmúlt időszakot nézve, de hadd lehessen már józanul, racionálisan kielemezni az alapvetően tényleg az Inter ellenni 2 meccsen eldőlő mostani BL fiaskót anélkül, hogy össze kéne kötni az azelőtti 5 év történéseivel és egyetlen jelzővel elintézni mindezt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.18. 11:12:30

Továbbra sem akarjátok felfogni, amit próbálunk mi elmondani.
Nézzétek meg az elmúlt évek BL kudarcait.
Ha eddig az lett volna, hogy kiélezett párharcokban, igazságtalanul kiesünk 5-6 éve, és tényleg pechünk van, akkor igazat adnék abban amit írtok.

De 5-6 éve évről évre alulmúlva magunkat szereplünk a BL-be, nem lehet legyinteni, hogy jah amúgy benne hogy kiestünk a csoportból. Igen benne van, előfordul, de az kivel fordul elő, hogy ennyi ideje nyeli a torkost a BL-ben, majd ahelyett, hogy ez változna, és produkálnánk egy végre kiélezett párharcos kiesést, egymást követő két évben kiesünk a BL csoportkör-ből.

Hiába mondjátok, hogy a BM nem számít, mit nem számít? 4 meccset vívtunk tegyük fel jobb csapatokkal, ebből 3 gyufa, egy döntetlen.
ERre nem tudom azt mondani, hogy benne van, nagy számok törvénye alapján, és látva a két rivális eredményeit ősszel, simán lehetett volna keresnivalónk. (volt is, csak ilyenkor jön ki, hogy fejben gyenge sok játékos, mert a huesca ellen amit belőnek csukott szemmel, azt a BM ellen kihagyták pl.)

Ne haragudjatok, én Roma, Juve, Pool, BM elleni szégyenek után nem tudok elfogadni két csoportkörös bl kiesést, és hogy erre legyintünk, mert hát papíron erősebb (erősen megkérdőjelezem) csapatok ellen estünk ki.


szerk.: nyilván Ti se csak legyintetek rá, csak más minőségben illetitek ezt a kudarcot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2023.01.18. 11:50:31-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.18. 10:33:20

Sinya22 írta:
2023.01.18. 09:51:36

Most már másodszorra beszélsz a bl megnyeréséről, mikor a téma az, hogy nem jutottunk tovább a csoportból. :D

Kettő teljesen külön álló téma, a pénz elköltése után meg szerintem jogos volt az az "elvárás", hogy jussunk már tovább. Ha valaki szerint nem, hát oké. De az Európa Ligához nem kellett volna költeni sem ennyi pénzt.
Egy oda-visszavágón alulmaradtunk az Inter ellen, ennyi történt. Most ez épp egy csoportkör volt, lehetett volna negyeddöntő is.

@Messias2 neked is annyi tudok mondani, az a 6 meccs valójában 2, a cseheket mindenki vert, a BM mindenkit elvert. Az Inter ellen meg nem sikerült a továbbjutás. Azért annyira nem kabaré az a Seria A és szerintem az Inter is egy komoly csapat, minimum 6-7 játékosa számunkra is komoly erősítés lenne. (De Vrij, Lautaro, Dumfries, Barella, Bastoni, Skriniar, Brozovic pl)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2023.01.18. 11:14:26-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.18. 09:51:36

Troym írta:
2023.01.18. 09:41:05
Talán Andris írta, nem akarok hülyeséget idézni, hogy ideje lenne elfogadni, lehet, hogy soha többé nem nyerünk BL-t.

A City BL címek száma 0, PSG 0, Arsenal 0, Olasz csapat utoljára 2010-ben nyert BL-t, Juventus 95-ben nyert pl utoljára, Man Utd 2008-ban.

Elköltöttünk 150m-t és várjuk a csodát?
Az kb csak tűzoltás volt, hogy egyáltalán ne tűnjünk el, mint a Milán 10 évig.

Most már másodszorra beszélsz a bl megnyeréséről, mikor a téma az, hogy nem jutottunk tovább a csoportból. :D

Kettő teljesen külön álló téma, a pénz elköltése után meg szerintem jogos volt az az "elvárás", hogy jussunk már tovább. Ha valaki szerint nem, hát oké. De az Európa Ligához nem kellett volna költeni sem ennyi pénzt.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.01.18. 09:50:20

Troym írta:
2023.01.18. 09:41:05
Talán Andris írta, nem akarok hülyeséget idézni, hogy ideje lenne elfogadni, lehet, hogy soha többé nem nyerünk BL-t.

A City BL címek száma 0, PSG 0, Arsenal 0, Olasz csapat utoljára 2010-ben nyert BL-t, Juventus 95-ben nyert pl utoljára, Man Utd 2008-ban.

Elköltöttünk 150m-t és várjuk a csodát?
Az kb csak tűzoltás volt, hogy egyáltalán ne tűnjünk el, mint a Milán 10 évig.

Csak a héten megvett Mudryk 100 millióba került, vagy Haaland mindenestül meghaladta a 150-et, Antony is a 100-at, Fofana 80, de még egy Cucurella is 65.
A legtöbb megszerzett játékos nálunk meg diszkontvétel volt.

Nem sikerült továbbjutni az Inter ellen, de azért ilyen előfordul, hogy egy kvázi oda-visszavágón alulmarad valaki egy hasonló erősségű csapat ellen, főleg egy sérüléshullám alatt vagy összehasonlítva a Dumfries, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Di Marco és a SR, EG, Pique, Alonso hátvédsorokat ki látja bármelyik poszton a Barcát erősebbnek?
nagyon nem arról van szó, hogy a BL címet várnánk el. azt még egy city-től sem lehet a kieséses szakasz magas randomfaktora miatt, foci egy low scoring sportág, tehát 1-2 meccsen tényleg kábé bármi megtörténhet hiába vagy jobb az ellenfelednél (lásd tavalyi city vs real). a csoportkör viszont még egy 6 meccses run, ahol már butaság lenne erre fogni, és az intert beállítani mint valami komoly csapat a vicc kategória, nézzük meg mit csinálnak az amúgy eléggé alacsony színvonalú serie a-ban. nagyon gyenge csapat a mi szintünkön.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.18. 09:48:41

Messias2 írta:
2023.01.18. 09:36:03
a szerencsétlen körülményekben meg tudunk egyezni. de még a sérült keretünk is erősebb az interénél, a visszavágón pedig nem volt bírói hiba, tehát ott nincs mire fogni.
Nem akarom én senkire sem fogni, sz*rok voltunk és kész. Csak abban az állapotban nem volt reálisan elvárható egy lehengerlő, 100%.os továbbjutás ettől a csapattól, pont ezért is számítottak jobban az említett körülmények.
De én inkább kudarcnak hívnám, mint vérciki égésnek.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.18. 09:41:05

Talán Andris írta, nem akarok hülyeséget idézni, hogy ideje lenne elfogadni, lehet, hogy soha többé nem nyerünk BL-t.

A City BL címek száma 0, PSG 0, Arsenal 0, Olasz csapat utoljára 2010-ben nyert BL-t, Juventus 95-ben nyert pl utoljára, Man Utd 2008-ban.

Elköltöttünk 150m-t és várjuk a csodát?
Az kb csak tűzoltás volt, hogy egyáltalán ne tűnjünk el, mint a Milán 10 évig.

Csak a héten megvett Mudryk 100 millióba került, vagy Haaland mindenestül meghaladta a 150-et, Antony is a 100-at, Fofana 80, de még egy Cucurella is 65.
A legtöbb megszerzett játékos nálunk meg diszkontvétel volt.

Nem sikerült továbbjutni az Inter ellen, de azért ilyen előfordul, hogy egy kvázi oda-visszavágón alulmarad valaki egy hasonló erősségű csapat ellen, főleg egy sérüléshullám alatt vagy összehasonlítva a Dumfries, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Di Marco és a SR, EG, Pique, Alonso hátvédsorokat ki látja bármelyik poszton a Barcát erősebbnek?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.01.18. 09:36:03

Guille írta:
2023.01.18. 09:33:00
Messias2 írta:
2023.01.18. 09:09:20
ne vicceljünk már, gyerekek. bele lett forgatva csomó pénz a keretbe javarészt jövőbeli bevételekből, a Bl továbbjutás lett volna az alap elvárás, ugyanis onnan jött volna vissza valamennyi della. én értem, hogy a sérüléseken plusz bírói ténykedésen múlt a kiesés, de ettől még ciki marad.
A Barca mint klub presztízse szemszögéből és az elvárásokat tekintve ciki, az aktuális realitás szintjén (forma, keret, sérülések, edző, sorsolás, bírói ténykedés) viszont sajnos benne volt ez a forgatókönyv.
Nem lehet valami ilyesmiben megállapodni? :)
a szerencsétlen körülményekben meg tudunk egyezni. de még a sérült keretünk is erősebb az interénél, a visszavágón pedig nem volt bírói hiba, tehát ott nincs mire fogni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.18. 09:33:00

Messias2 írta:
2023.01.18. 09:09:20
ne vicceljünk már, gyerekek. bele lett forgatva csomó pénz a keretbe javarészt jövőbeli bevételekből, a Bl továbbjutás lett volna az alap elvárás, ugyanis onnan jött volna vissza valamennyi della. én értem, hogy a sérüléseken plusz bírói ténykedésen múlt a kiesés, de ettől még ciki marad.
A Barca mint klub presztízse szemszögéből és az elvárásokat tekintve ciki, az aktuális realitás szintjén (forma, keret, sérülések, edző, sorsolás, bírói ténykedés) viszont sajnos benne volt ez a forgatókönyv.
Nem lehet valami ilyesmiben megállapodni? :)
Válasz küldése