Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.04.10. 20:59:47

Annyi kérésem van, hogy ne alázzanak meg minket. Ha egy tisztességes eredményt érünk el, már elégedett leszek
Forca !!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.10. 20:57:36

Alcantara írta:
2024.04.10. 20:46:56
Én már elégedett lennék, ha a visszavàgóra még nyitott lenne a továbbjutás. Jobb edző, erősebb keret a PSG-nél.40 % esélyt adok magunknak.
Egyetértek, ha hozzuk a Napoli elleni formát akkor 60-40 a PSG-nek.
Ha méltó ellenfelei leszünk és lesz sanszunk akkor én már elégedett leszek, a Napoli meccs után mondegyik ajándék.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.10. 20:46:56

Én már elégedett lennék, ha a visszavàgóra még nyitott lenne a továbbjutás. Jobb edző, erősebb keret a PSG-nél.40 % esélyt adok magunknak.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.10. 20:42:57

Huh, tényleg még a puskalábú Asensio is ott van, őt nem szabad lőni engedni.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.10. 20:42:47

Remelem Xavi nem Koundet akarja Mbappera rakni,mert lassu lesz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.10. 20:37:54

Hát talán tényleg jobb lett volna Fermin és/vagy Chris a kezdőbe, szerintem ez a FDJ-SR-Gündogan 3-as nem is játszott még együtt. Aggasztó, hogy a dánra hol lehet számítani, hol nem.

A védelemtől kell ma az extra, főleg Chris hiányában, lehet én vagyok túl optimista, de ha MBappe-t sikerül kivenni, akkor lehozhatjuk kapott gól nélkül, ami fél siker. Márpedig valószínűleg inkább lesz középen, Asensio és Dembele meg a két szélen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 20:24:40

Most látom, nincs Ugarte, azaz klasszikus vkp nélkül állnak fel. Vitinha lesz gondolom ap oszton, talán ott kéne megfogni őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.04.10. 20:20:01

Mascherano14 írta:
2024.04.10. 20:12:29
Hét igen, pillanatok alatt jönni a fog a sárga a de Jong - SR duónak... túl lassú ez a középpálya, Fermin kellene vagy Chris. Talán Rafi ki tudja őket segíteni.
Szerintem Roberto lesz Christensen helyett. Gondolom nincs tökéletes állapotban. Többi papírforma szerintem. Fermire valószínűleg szükségünk lesz még. PSG kezdő kicsit érdekesebb a miénknél.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 20:19:28

Rdinho10 írta:
2024.04.10. 20:15:52
Sztem jo dontes De Jong,Chris egy labdat nem tudott atvenni a kpn,folyamat elpattant tole,lassu is es valoszinuleg Xavi latja,h mi a helyzet Fdj-vel. Ha a helyzeteinket kihasznaljuk(remelem lesz is:D) akkor meglesz ez.Hajraa

Azert a tuloldalt nem lebecsulve de nem tul acelos az a kp..
Sose legyen ennél jobban igazad! De szerintem vkp és tkp poszton is erősebbek. Utóbbin Gündogan lenne az ász, de szerintem ő labdakihozatalokkal lesz elfoglalva. DJ jelenléte főleg bajos lesz, hogy Dembélé alighanem tkp-t fog játszani. Kang-in Leetől nagyon félek, ő egy fekete ló, nagyon össze tudja zavarni az ellent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.10. 20:21:20-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.10. 20:15:52

Sztem jo dontes De Jong,Chris egy labdat nem tudott atvenni a kpn,folyamat elpattant tole,lassu is es valoszinuleg Xavi latja,h mi a helyzet Fdj-vel. Ha a helyzeteinket kihasznaljuk(remelem lesz is:D) akkor meglesz ez.Hajraa

Azert a tuloldalt nem lebecsulve de nem tul acelos az a kp..
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.10. 20:12:29

Hét igen, pillanatok alatt jönni a fog a sárga a de Jong - SR duónak... túl lassú ez a középpálya, Fermin kellene vagy Chris. Talán Rafi ki tudja őket segíteni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.10. 20:05:03

bence0330 írta:
2024.04.10. 19:51:04
Szerintem nekünk csengettek így, hogy egy visszatérő, vélhetően formán kívül játszó, védekezésben amúgy sem túl stabil DJ-nak kell játszania Chris helyett. Ne legyen igazam.

Ara, Koundé és Cubarsí pontos posztja lesz érdekes, meg hogy DJ mellett fog-e Gündogan játszani, és akkor Raphinha kicsit beljebb félterületben, vagy 4-3-3. Gondolom inkább előbbi.
Félek hogy így lesz. Számomra érthetetlen hogy pl Cubarsit miért nem próbálta a hétvégén Xavi a posztban, így sosem tudjuk meg hogy mit tudna ott vészesetre(mint amilyen a mai is)

Most meg a jól működő gépezetbe rögtön visszakerül De Jong idegen elemként, kérdéses formában...Hát ha ezt most X-el megúsznánk már csoda lenne.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.10. 19:58:22

Ter Stegen; Koundé, Araujo, Cubarsí, Cancelo; De Jong, Sergi Roberto, Gündogan; Lamine Yamal, Lewandowski és Raphinha .
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.04.10. 19:54:05

bence0330 írta:
2024.04.10. 19:51:04
Szerintem nekünk csengettek így, hogy egy visszatérő, vélhetően formán kívül játszó, védekezésben amúgy sem túl stabil DJ-nak kell játszania Chris helyett. Ne legyen igazam.
Pontosan ettől félek én is, hogy a DJ-Robi duo gyengébb meccsen sem működne nemhogy ma. Végre úgy tünt Christensen megoldja a posztot amivel szenvedünk egész szezonban és DJ nélkül elég lendületes is volt a játékunk erre ez. Cáfoljanak rám és elnézést kérek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 19:51:04

Szerintem nekünk csengettek így, hogy egy visszatérő, vélhetően formán kívül játszó, védekezésben amúgy sem túl stabil DJ-nak kell játszania Chris helyett. Ne legyen igazam.

Ara, Koundé és Cubarsí pontos posztja lesz érdekes, meg hogy DJ mellett fog-e Gündogan játszani, és akkor Raphinha kicsit beljebb félterületben, vagy 4-3-3. Gondolom inkább előbbi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.10. 19:48:03

Ter Stegen; Cancelo, Araújo, Cubarsí, Koundé; Sergi Roberto, De Jong, Gündogan; Raphinha, Lewandowski, Lamine Yamal.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4490
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.10. 19:43:13

Ebben a szezonban szó szerint megjártuk már a poklot, majd újjászülettünk, rendeztük a sorokat, vissza jött TS és egy csiszolatlan gyémántra bukkantunk Cubarsi személyében, ha Frenkie ma ott tud lenni a pályán, akkor én nyugodt szívvel fogok leülni és megtekinteni a mérkőzést. Nincs veszítenivalónk, mégis az egész szezont hozhatjuk vissza egy jó szerepléssel és vele együtt talán Xavit is. Nagy lecke lesz ez a 2 meccs, de mentálisan rendben vagyunk, rendeztük a sorokat, kikell menni és focizni, csak magunkkal foglalkozva.

Csak a Barca!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.04.10. 19:11:39

Van egy olyan érzésem hogy ma nagyon a Barsza ellen fognak fújni.Sajnos a fel csapatunk veszélyben van a sárgák miatt.Ne legyen igazam,de nagyon kíváncsi leszek a játékvezetésre.
Okoska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2024.04.10. 18:03:54

Ne legyen igazam, de szerintem el fogják izgulni
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.04.10. 16:43:05

Vegre eljott ez a nap.En is bizakodo vagyok,Mbappet le kell venni es nagy problema nem lehet.Sztem vini jateka kiszamithatatlanabb es gyonyoruen levette Araujo.En ot raknam ki Mbappera,Kounde lassu lesz hozza.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.10. 15:54:18

Én azt gondolom,hogy a pihenő jót tett és egy fejben friss,labdat birtokolni képes csapatot várok. Ha tudjuk hozni a játékunkat (és a PSG is a pozicios játékra helyezi a hangsúlyt ) akkor jó eredményt lehet elérni. Idegenben jó az iksz alapon,túlzott kockázatot se kell vallaljunk. Jó formában is a csapat,nem tudnak nekünk gólt rúgni csapatok hetek óta és ez mindig egy jó alap a sikerhez. Bizakodó vagyok
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7403
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.10. 15:25:04

bence0330 írta:
2024.04.10. 14:43:01
Feast4 írta:
2024.04.10. 14:30:34
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Hasonlóan látom, bár szerintem valós esély van, egyszerűen csak kisebb, mint nekik. Nálunk sok a "ha". Ha Yamal végre jó napot fog ki kb másfél hónap csendesség után, HA Lewy jó napot fog ki, HA Gündogan jó napot fog ki, és HA Raphinha hozza a szokásos darálós formáját, akkor azért megvan bőven a támadósorunk az övékkel szemben, ahol az egyik szélen egy olyan játékos rohangál, aki egy darab gólt szerzett minden sorozatban. (Itt mondjuk már nagyon mosolyogtam kínomban az interjúknál, hogy sírunk utána az interjúkban az 1 góljával, és jórészt miatt esélyesebb a PSG... :D Xavi nagyon-nagyon szerelmes belé...) Sőt, talán még jobbak is lehetünk ott. De sok a "ha". Persze ez náluk is igaz, HA Mbappét meg tudjuk fogni, legalább nagyrészt, akkor azért bajban lehet az a támadósor.

Középcsatár poszton meg elég gyengék, még a kicsit kiöregedett, kicsit stílusidegen Lewyhez képest is elég jelentősen. Ramos lőtt 8 gólt a ligában, egyet sem a BL-ben, Kolo Muani lőtt 6 gólt a ligában, 1-et a BL-ben. Akármelyik áll be, nem egy gólgyáros. Persze ahogy nézegettem az összefoglalókat, LE tesztelgetett a hetekben 4-4-2-t is, akkor a két francia kezd majd.

A középpályán szerintem egyértelműen erősebbek ők, ha Chris felépül, akkor nem egyértelműen, csak valamennyivel.

Kb kétszeres oddsot raknak a bukik a mai napon ránk, a továbbjutásnál olyan nagy különbség amúgy nincs.

A két edzőn is sok fog múlni persze, ezt nem lehet előre tudni, Xavi nagyobb eséllyel követhet el hibát, de szokott nagyokat is meccselni nagyobb edzők ellen, szóval ki tudja. Meg a mentalitáson is, én helyesnek vélem azt, amit a médiából érzem, minden játéosunk azt mondogatja, hogy egy picit esélytelenebbek vagyunk, de nekik megyünk rendesen.
Xavi talán annyival van nagyobb hátrányban, hogy sokkal korlátozottabbak a lehetőségei. Így is sok játékosunk nem a posztján játszik, taktikailag nem egyszerű változtatni a pályán, cserékkel pedig komoly minőségi romlás lehet.
Ahogy írtad is, leginkább a középpályára igaz. Egy Gavival,Pedrivel, 100 %-os Frenkievel (aki még az se biztos, hogy egyáltalán játszhat) és Christensennel más lehetne a helyzet, de amíg nekünk egy SR, Casádo, Romeu a variációs lehetőség, addig ott a kp minden pozíciójába egy olyan játékos van aki szinte a kezdőbe beférne.
És ez nem csak taktikai variácók lehetőségét teremtik meg, hanem bármikor lehet frissíteni. Nekünk a legbiztosabb pontunk a 33 éves Gündogan, akinek már 3500 perc van a lábában (és nem is tudjuk igazán abban a pozícióban játszatni, ami a legjobban fekszik neki).
A PSG nem egy spanyol kis -középcsapat akit felőrlünk a végére, hanem fordítva történhet.
Bár már közel sem abban a formában vannak, mint a csoportmeccsek alatt, de ha a Dortmundnak, Milannak, Newcastle-nek sikerült őket megfogni, akkor nekünk se lehet akkora feladat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7163
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 14:43:01

Feast4 írta:
2024.04.10. 14:30:34
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Hasonlóan látom, bár szerintem valós esély van, egyszerűen csak kisebb, mint nekik. Nálunk sok a "ha". Ha Yamal végre jó napot fog ki kb másfél hónap csendesség után, HA Lewy jó napot fog ki, HA Gündogan jó napot fog ki, és HA Raphinha hozza a szokásos darálós formáját, akkor azért megvan bőven a támadósorunk az övékkel szemben, ahol az egyik szélen egy olyan játékos rohangál, aki egy darab gólt szerzett minden sorozatban. (Itt mondjuk már nagyon mosolyogtam kínomban az interjúknál, hogy sírunk utána az interjúkban az 1 góljával, és jórészt miatt esélyesebb a PSG... :D Xavi nagyon-nagyon szerelmes belé...) Sőt, talán még jobbak is lehetünk ott. De sok a "ha". Persze ez náluk is igaz, HA Mbappét meg tudjuk fogni, legalább nagyrészt, akkor azért bajban lehet az a támadósor.

Középcsatár poszton meg elég gyengék, még a kicsit kiöregedett, kicsit stílusidegen Lewyhez képest is elég jelentősen. Ramos lőtt 8 gólt a ligában, egyet sem a BL-ben, Kolo Muani lőtt 6 gólt a ligában, 1-et a BL-ben. Akármelyik áll be, nem egy gólgyáros. Persze ahogy nézegettem az összefoglalókat, LE tesztelgetett a hetekben 4-4-2-t is, akkor a két francia kezd majd.

A középpályán szerintem egyértelműen erősebbek ők, ha Chris felépül, akkor nem egyértelműen, csak valamennyivel.

Kb kétszeres oddsot raknak a bukik a mai napon ránk, a továbbjutásnál olyan nagy különbség amúgy nincs.

A két edzőn is sok fog múlni persze, ezt nem lehet előre tudni, Xavi nagyobb eséllyel követhet el hibát, de szokott nagyokat is meccselni nagyobb edzők ellen, szóval ki tudja. Meg a mentalitáson is, én helyesnek vélem azt, amit a médiából érzem, minden játéosunk azt mondogatja, hogy egy picit esélytelenebbek vagyunk, de nekik megyünk rendesen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7403
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.10. 14:34:16

NovaProspekt írta:
2024.04.10. 09:56:52
Nem tudom, mi lesz este, de sajnos ott van az a tény, hogy kb. a fél csapatunk eltiltathatja magát a visszavágóról, ha sárgát kap. Köztük Araújo, De Jong, Yamal, Christensen. Az UEFA kirakatcsapata ellen játszunk, így nehezen tudom elképzelni, hogy ha olyan szituáció áll elő, akkor majd "nem úgy látja" a bíró, hogy jár a sárga.
Igazából a Yamal-Araujó páros miatt aggódok nagyon. Ráadásul Frenkie és Chris nem is biztos, hogy kap egy egész meccset, főleg előbbinél egyre biztosabb. Az uru sajnos jobb oldali belső védő így sokat fog Mbappéval találkozni és nem is annyira a hideg fejéről híres, Yamal pedig még nagyon fiatal, rutintalan, bármikor benne van egy sárga a játékában és taktikai szabálytalanságokat sem csinálhat, ráadásul ők ketten azok, akik stratégiailag is talán a legfontosabbak.

De próbálom optimistán felfogni a dolgot és a Lucas Hernandez-Skriniar-Ugarte trió is veszélyben van, főleg az utóbbi kettő lenne hatalmas érvágás nekik.

A védősoron kívül szerintem megtippelhetetlen a felállás. A kp-n talán Gündogan az egyetlen akit biztosra lehet mondani. De Jong - Christensen állapota még kétséges, elől Yamalon és Lewandowskin kívül is teljes homály. Lehet, hogy Raphinha lesz visszavonva, hogy besegítsen a védekezésben, és segítse a támadást Gündogan helyett. esetleg Felix amolyan félterületben. Előbbi esetben nagy a veszélye, hogy a bal oldalunk átjáróház lesz, ha Cancelonak kell bejátszani az egész oldalt plusz semlegesíteni Dembelét, Felix-szel viszont Mbappénak lehet nagyobb tere, aztán lehet fel lesz dobva egy 4-3-3.

Zaïre-Emeryre viszont kíváncsi leszek. Rengeteg problémát lehet képes okozni.

A lényeg, hogy ne las palmasi helyzetkihasználásunk legyen, mert nem hiszem hogy sok lehetőségünk lesz, a védelem meg álljon a lábán.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.04.10. 14:30:34

NovaProspekt írta:
2024.04.10. 09:56:52
Nem tudom, mi lesz este, de sajnos ott van az a tény, hogy kb. a fél csapatunk eltiltathatja magát a visszavágóról, ha sárgát kap. Köztük Araújo, De Jong, Yamal, Christensen. Az UEFA kirakatcsapata ellen játszunk, így nehezen tudom elképzelni, hogy ha olyan szituáció áll elő, akkor majd "nem úgy látja" a bíró, hogy jár a sárga.
Sajnos szeintem ettől függetlenül sincsennek valós esélyeink. Nagyon jó napot kellene kifognunk és a PSG nem meg nagyor rosszat ahhoz, hogy legyen valós esélyünk. A támadójátékuk utcahozzal a miénk fölött van és szerintem be leszünk szorítva a mi térfelünkre és idővel bedarálnak.

Nem mondom, hogy esélytelenek vagyunk, mert kijöhet jól a lépés, de a logikus énem azt mondja, hogy ebben nagy fantázia nem lesz.
Kép
Válasz küldése