Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 21:21:30

gránit írta:
2023.12.18. 21:05:45
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Ez sosem állja meg a helyét. A minőségi tartalékok hiánya nem kifogás, hanem a csapat gyengesége. Ez akkor sem érdekel, amikor magunkat mentegetjük vele. Nem Romeut kell leigazolni, és akkor a tartalékcsapat sem égeti le magát, hanem azzal is lehet BL-meccset nyerni, Guiu-kkal, Ferminekkel. Nagyjából pont nem érdekel, hányan estek ki a Newcastle-ből, szinte biztos vagyok benne, hogy az utánpótlásuk nem csak a miénkhez, de egy random spanyol csapatéhoz (Bilbao, Rayo stb) képest is egy nagy nulla.
Nem tartalékok estek ki, jelenleg is 11 ember hiányzik náluk. Melyik csapat tud szerinted 11 sérült mellett kiállítani olyan csapatot, aki tovább fog jutni a PSG, Dortmund mellett? A City-nél jelenleg csak 4 ember hiányzik, és bukják a pontokat folyamatosan.

Ha nem érdekelnek a tények rendben van, akkor viszont kár valóban vitázni.

Az olaszok biztos, hogy kezdenek feljönni, igazából ezt úgy írom, hogy a Napoli visszaesett tavaly óta, a Milan pedig szintén kiesett, de ha az elmúlt 5-10 évet nézem biztos, hogy jobbak. A németeknél meg lehet a Bayern nem annyira domináns már, de a Leverkusennél most elindult valami, majd kiderül, hogy ez egy csoda szezon, vagy tartani fogják később is, nemzetközi szinten.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 21:05:45

Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Ez sosem állja meg a helyét. A minőségi tartalékok hiánya nem kifogás, hanem a csapat gyengesége. Ez akkor sem érdekel, amikor magunkat mentegetjük vele. Nem Romeut kell leigazolni, és akkor a tartalékcsapat sem égeti le magát, hanem azzal is lehet BL-meccset nyerni, Guiu-kkal, Ferminekkel. Nagyjából pont nem érdekel, hányan estek ki a Newcastle-ből, szinte biztos vagyok benne, hogy az utánpótlásuk nem csak a miénkhez, de egy random spanyol csapatéhoz (Bilbao, Rayo stb) képest is egy nagy nulla.

Azt gondolom, hogy a spanyol és az olasz bajnokság kezd kijönni a gödörből. A végső győzelemre talán most is csak néhány csapatnak van reális esélye, de ha tovább erősödnek a spanyolok és az olaszok, lehetnek a közeljövőben érdekes kiírások. Jogos az észrevétel, hogy most feljöttek, ráadásul a négy spanyolból három veretlenül jutott tovább.
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:48:17
de ezt soha nem fogod tudni összehasonlítani. Ehhez több tucat meccset kellene folyamatosan játszani az angol-spanyol csapatoknak hétről-hétre, aztán jó ha 2-4 összejön majd tavasszal.
Ezzel egyetértek, és ezért sem értek egyet a PL feltétlen többiek felé emelésével.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 18:48:17

gránit írta:
2023.12.18. 18:16:26
Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:05:49
Igazából egyetértünk, csak tisztázni kell a fogalmakat. Amit te írsz, az igaz, de ez nem az erőről szól, hanem a látványosságról. Hogy látványosabb a PL? Nem kétlem. Szerintem is az. De a helyzet nem azt bizonyítja, hogy erősebb is. Gyenge a Manchester United meg a Newcastle? Ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad, akik veretlenül mentek tovább a csoportból, míg előbbiek Kobenhavnokkal, Galatasaray-okkal, a német bajnokságban csetlő-botló Dortmundokkal nem bírtak. Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe.
Szerintem sem értjük egymást, mert az erős PL még mindig nem jelenti azt, hogy nemzetközileg is mindig erősebbek az angolok. A Newcastle pedig nem gyenge, hanem kidőlt egy csapatnyi játékos. Nem 2, meg 4, hanem 11. :D És ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad valóban, kb azonos erősségűek is, de ezt soha nem fogod tudni összehasonlítani. Ehhez több tucat meccset kellene folyamatosan játszani az angol-spanyol csapatoknak hétről-hétre, aztán jó ha 2-4 összejön majd tavasszal.

A béna MU-ról, meg a túlsztárolt angol bajnokságról annyit, hogy pont kiestünk tavaly az EL-ben tőlük, ennyi erővel akkor az alapján erősebb az angol, mint a spanyol bajnokság, ezt a logikát követve.

gránit írta:
2023.12.18. 18:16:26

Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe
Igazából a komment amire reagáltam, azt vonta kétségbe, hogy a túlsztárolt angolok miért csak 2-n vannak, leírtam azokat az indokokat, amivel egyébként a Barcát is védik az emberek, sok esetben abszolút túlmagyarázva. Kettős mércét nem szeretem, ha a mi tavalyi kiesésünket jelentősen befolyásolta a védelem kiesése, akkor a "besztlígnél" is írjuk le, ha nincs játékos már aki játsszon. :D
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.12.18. 18:37:04

Osimhennel vigyázni kell majd azért, nem véletlenül áll érte fél Európa sorban.
Aki annak idején ezt nyilatkozta: "When I was young, my favorite team was Barça because of Samuel Eto'o. And it is still my favorite team."
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 18:16:26

Sinya22 írta:
2023.12.18. 18:05:49
Igazából egyetértünk, csak tisztázni kell a fogalmakat. Amit te írsz, az igaz, de ez nem az erőről szól, hanem a látványosságról. Hogy látványosabb a PL? Nem kétlem. Szerintem is az. De a helyzet nem azt bizonyítja, hogy erősebb is. Gyenge a Manchester United meg a Newcastle? Ugyanott vannak a tabellán, mint a Real Sociedad, akik veretlenül mentek tovább a csoportból, míg előbbiek Kobenhavnokkal, Galatasaray-okkal, a német bajnokságban csetlő-botló Dortmundokkal nem bírtak. Én elhiszem, hogy látványos a PL, de nem is ezt vonták kétségbe.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 18:05:49

gránit írta:
2023.12.18. 17:58:29
A Newcastle és a Manchester United ott vannak az angol bajnokságban, ahol a Real Sociedad... A nemzetközi teljesítményük nem azt bizonyítja, hogy a PL annyira erős lenne, mint amilyennek mondják. A Manchester United olyan erős, mint a Getafe? Igen? Készséggel elhiszem...
A PL olyan erős, mint amilyennek mondják. A PL, és ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ledominálják Európát, de a bajnokság bőven erős, pont azért, amit te is írsz, nyíltabban játszanak a kis csapatok, ezért van az, hogy a Luton rúg 3-at egy Arsenalnak, a Palace 20 percet alatt 2-t a City-nek, a Bournemouth meg 3-at az MU-nak. A nemzetközi szereplés meg megint más, mi 2 sérülttel is nyivákolunk, a Newcastle csoda, hogy egyáltalán talpon maradt egy csapatnyi sérülttel.

Spanyol csapatok meg megint másak, ízlés kérdése, de én speciel biztos nem ülnék le megnézni egy Almeria-Mallorcát, valamelyik nap belenéztem, én attól szúrom ki a szemem, hogy 2 helyzet nincs a meccsen. Én ezt speciel nem taktikának hívom, de kinek mi :D
kmb írta:
2023.12.18. 18:04:51
Következő körben azonos országbeli csapatok már összekerülhetnek?Amennyiben nem,akkor elég érdekes sorsolás lesz márciusban ha mind a 4 Spanyol csapat továbbmegy.Márpedig erre elég jó esély van.
Igen, következő körben már nincs ez a tiltás.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2023.12.18. 18:04:51

Következő körben azonos országbeli csapatok már összekerülhetnek?Amennyiben nem,akkor elég érdekes sorsolás lesz márciusban ha mind a 4 Spanyol csapat továbbmegy.Márpedig erre elég jó esély van.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 17:58:29

A Newcastle és a Manchester United ott vannak az angol bajnokságban, ahol a Real Sociedad... A nemzetközi teljesítményük nem azt bizonyítja, hogy a PL annyira erős lenne, mint amilyennek mondják. A Manchester United olyan erős, mint a Getafe? Igen? Készséggel elhiszem...

A téma igazából fel sem merülne, ha nem hájpolnák annyira a PL-t. Egy erős bajnokság, ami két csapatot is ad a BL nyolcaddöntőjébe. De a hájp szükségtelen.

Néha nézek bele az angol bajnokikba, és kifejezetten ostobának találom, ahogy a középcsapataik, kisebb csapataik játszanak. A spanyol kiscsapatok tudják, hogy kell a nagyok ellen nyerni, ezért uralják ők már nagyon hosszú ideje az európai második vonalat. Az angol kiscsapatok túl nyitottan játszanak, egy tavalyi Girona lemészárolta volna őket.

A Real Sociedadnak nagyon szorítok, hogy üsse ki a PSG-t. Nehéz lesz, de szerintem bennük van.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 17:48:32

Chino írta:
2023.12.18. 15:16:10


Elég érdekes, hogy továbbjutott 4 spanyol csapat (mindegyik az első helyen), 3 olasz (második helyen) és csupán két angol, plusz még az EL-t is bukták. Azért ez elég ciki az agyonhypolt PL-nek.
Elég érdekes, hogy ez ilyen sokszor feljön a fórumon, agyonhypolt PL :D

De akkor tegyük hozzá, hogy az MU jelenleg az egyik leggyengébb PL csapat, ha nagyon hasonlítanom kellene, akkor egy Getafe szintjén van, a Newcastle pedig valós halálcsoportba került ( ugye múltkor pont te írtad, hogy a tavalyi "halálcsoportból" kiestünk :D, szóval akkor itt is indok) valamint 8-10 sérültjük van jelenleg is, ez is magyarázat volt nekünk is a tavalyi kiesésre, szóval ne várjuk el mástól se 2x annyi sérülttel.

Legyünk következetesek :wink: A ciki fogalmába nem megyek bele, mert körbejártuk a nívós Shaktar és Antwerpen meccsek után.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.18. 17:40:50

soadroli írta:
2023.12.18. 12:14:12
Napoli. Lehetett volna rosszabb is.
Teljesen jó. Annyira nem vagyunk rossz formában, ha az Atletico-t képesek voltunk megverni. És van két hónapunk az első mérkőzésig. Az még nagyon sok idő
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 17:15:36

Tovabbra is ugyanarrol beszelunk.
Szted hiba volt igy nekimenni, sztem meg hiba lett vna nem kihasznalni az egyetlen alkalmat, hogy masszivan pihentessunk es megprobaljunk elohuzni egy nyuszit a cserepados kalapbol a jovobeli meccsekre.
Sose tudjuk majd meg, hogy a masikkal tenyleg jobban jartunk volna vagy sem.
En el tudom kepzelni a scenariot, hogy kiallunk full kezdovel, legyozzuk az Antwerpet (“alap, hogy egy ilyen hatodrangu ellenfelet kvazi tet nelkul legyozunk” - mondanatok akkor, joggal, de a gyozelmet kulonosebb pozitivumkent nem elismerve), majd a Valencia ellen pontot vesztunk ugyanugy, csak eppen sokkal kevesbe meggyozo jatekkal, mert 7 nap alatt az mar a 3. meccse a legjobbjainknak. Es ha pl ez lett vna, siman el tudnam kepzelni, hogy sokkal nagyobb gondban ereznenk most magunkat, es sokkal nagyobb lenne a haborgas itt is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 16:59:53

Andris írta:
2023.12.18. 16:28:39
Az Antwerpet te viccnek hívod, én meg edzőmeccsnek. Közös pont, hogy egyikünk sem tudja komolyan venni.
Itt a mentalitásbeli óriási különbség.
Mint edzőmeccsre tekinteni komoly szakmai hiba,
nem beszélve arról, hogy megelőzte azt egy hamburgi kellemes kirándulás.
Nem is kell csodálkozni a fiúk kimaradt helyzetein.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 16:28:39

ocsike83 írta:
2023.12.18. 16:19:59
Én simának a Bayern, Real, City továbbjutását mondanám. Még akkor is, ha az ő szintjük más kávéház jelenleg.
Sztem ha nincs tétje az utolsó fordulónak egy összesen 6 fordulós versenyben, még annyi se, hogy ki lesz a csoportelső, azt lehet nyugodtan simának nevezni. De nem baj az, ha ezt egymástól eltérően definiáljuk. Szted nem volt sima, szerintem az volt.
Ha a játékot és a végeredmények meccs közbeni bizonytalanságait vesszük alapul, akkor meg az említett 3 csapatnak sem volt sima, legkevésbé sem. Behúzták mindet, akkor is ha rezgett a léc, de ők egy más kávéház jelenleg, ez vitán felüli.

Ami pedig a mi játékunkat illeti, senki nem vitatja, hogy 5ből 2-n nagyon rosszul játszottunk.
A Sahtar elleni győzelemnél volt egy korai kiengedés, a maradék 2 meccs meg kifejezetten jó játékkal, sok helyzettel lett megnyerve. Az hogy a Portot visszavágót te nyögvenyelős győzelemnek titulálod.. hát erre inkább nem írok semmit most, a békesség kedvéért.
Az Antwerpet te viccnek hívod, én meg edzőmeccsnek. Közös pont, hogy egyikünk sem tudja komolyan venni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.18. 16:19:59

Azért sok szurkolótársammal egyetemben, azért nálam "kiveri a biztosítékot" ez a simázás, meg C csapatozás.
Miért volt ez a BL továbbjutás sima? Csak az egymás ellenivel előztük meg a Portot, 4-0-2-es mutatóval, 12 ponttal.
1. meccs - Antwerpen (H) - sima. OK.
2. meccs - Porto (V) - nem sok közünk volt a meccshez, 3 (!!!) kapura rúgásunk volt. Abból 2 hazagurítás. Torres egyetlen értelmes megmozdulásával nyertünk.
3. meccs - Sahtar (H) - simának indult, kínszenvedés volt a végére.
4. meccs - Sahtar (V) - 1 (!!!!!) db kaput eltaláló lövés egész meccsen.
5. meccs - Porto (H) - nyögvenyelős győzelem.
6. meccs - Antwepen (V) - VICC!

Én simának a Bayern, Real, City továbbjutását mondanám. Még akkor is, ha az ő szintjük más kávéház jelenleg.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 16:10:07

Andris írta:
2023.12.18. 15:01:16
Sose fog kideürlni, hogy melyik lett volna a jobb döntés, de az egyértelmű, hogy amit láttunk, legnagyobb részben döntés eredménye volt, nem pedig a tehetetlenségé.
A labdarúgás profi szinten eléggé összetett csapatsport és szinte minden mindennel összefügg.
Ezekhez hozzátartoznak szervesen a klubvezetés, a szakmai vezetés döntései is, melyek mind mind hatással vannak a csapatra. Lehetnek ezek a döntések a kívülállók számára láthatatlanok, akár érzékelhetetlenek is, de a klubon belül ezeknek mindenre van hatása.

Az egyik részről érthető racionális döntés nem jelent a másik részre automaikusan ugyanolyan racionális következményt.

Nyerő pozícióból tűnhet logikusnak a "belefér" miatt akár lazítani is, de ahhoz, hogy ez ne visszafelé süljön el, nagyon biztos és meggyőző háttér szükségeltetik. Ez nyilván összetett dolog és jól is elsülhet, de aki erről dönt, annak számítania kell minden következményre és azokra már a döntése pillanatában is tudnia kell a válaszokat. Ellenkező esetben minden rulettszerűen lép majd működésbe és ahogy esik úgy puffan.

Kívülről tekintve a csapat pályán mutatott teljesítménye alapján nem úgy tűnik, hogy minden esetben a legmegfelelőbb vagy a legmegalapozottabb döntések születnek. Tévedni lehet, rossz döntést hozni is lehet, ha ott van a tarsolyban ezekre is a válasz.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 15:36:50

Rdinho10 írta:
2023.12.18. 15:32:51
Mivel tavaly bajnokok lettunk,igy elvarhatonak gondoltam azt,hogy nem fogunk leszakadni feltavnal..De iden inkabb visszafejlodtunk.(nem erdekel az xg tovabbra sem) amiert kotelezonek gondolom a tovabbjutast ,hogy a Napoli is erosen visszaesett tavaly ota es talan a keretunk minosegibb meg ilyen formaban is.(nem lebecsulve oket)
A hatranyunk is akkora mar lassan,hogy inkabb a Bl re kene fokuszalni,foleg a sorozatos egesek miatt is.Ezert varom el a tovabbjutast!
Jó, tőlem elvárhatod, csak tőlem akkor ne várd, hogy érdemben tudjak bármit majd mondani a reakcióidra. Szerintem így ez lehetetlenség, teljes önellentmondásban vagy.
Nem lehet egyszerre rossznak gondolni a csapatot - az edzőt - az irányt, és közben meg azt is gondolni párhuzamosan, hogy gond nélkül be kéne jutnunk európa legjobb 8 csapata közé, kiütve egy olyan csapatot, ami egyértelműen bárkinek komoly gondot tud okozni. (Lásd: olasz bajnoskág, BL madrid meccsek)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.18. 15:32:51

Mivel tavaly bajnokok lettunk,igy elvarhatonak gondoltam azt,hogy nem fogunk leszakadni feltavnal..De iden inkabb visszafejlodtunk.(nem erdekel az xg tovabbra sem) amiert kotelezonek gondolom a tovabbjutast ,hogy a Napoli is erosen visszaesett tavaly ota es talan a keretunk minosegibb meg ilyen formaban is.(nem lebecsulve oket)
A hatranyunk is akkora mar lassan,hogy inkabb a Bl re kene fokuszalni,foleg a sorozatos egesek miatt is.Ezert varom el a tovabbjutast!
De ugy erzem ezen a forumon a csapattol semmit nem szabad elvarni?!Milyen hozzaallas ez?! Ki kell menni ,vert inni,nem lotyogni es megmutatni,h mi meg mindig egy versenykepes Barcelona vagyunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.12.18. 15:38:42-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 15:23:25

Rdinho10 írta:
2023.12.18. 15:15:51
Csodalatosan rapihentunk az ezer sebbol verzo Valenciara,sikerult is egy dontetlen.Napoli ellen szerintem kotelezo a tovabbjutas,ha tenyleg jo uton jar az “epitkezes”.
Szerintem ilyen kombináció nincs. Már az építkezés szóban is benne foglaltatik, hogy nem lehet kötelezőnek titulálni egy ilyen meccset. Nem is értem, egyáltalán hogyan gondoltad ezt a mondatot. A Napoli egy kiváló csapat, és a legjobb 8ba kerülésért játszunk egyenes kieséses rendszerben. Még a csoportkörben, kisebb téttel, a nálunk jobb formában lévő madridnak sem volt evidens egyik ellenük játszott meccs sem. Sőt, 4 gólt kaptak tőlük, és mindkét meccsen a legutolsó percekig kérdés volt a győzelem.
Esélyesek lehetünk 2 hónap múlvára, de kötelező kör semmiképp nem lesz, hiába jár jó úton az építkezés.

Ha azt mondanád, hogy már most parádésan jó csapat vagyunk, akkor lehetne kötelezőnek nevezni. De tudjuk, hogy nem ez a véleményed.

Szóval akkor tisztázzuk, SZERINTED mi az, amire hivatottak vagyunk? Szerinted az építkezés se halad jól, vagy nincs is építkezés, ha jól emlékszem.
Csak hogy ennek megfelelően tudjak majd pl tőled is egy reakciót kezelni Márciusban, mikor eldől a kérdés. Ne legyen ellentmondás. Vagy rosszak vagyunk mostanában, és Xavi is bénázik, és akkor esélyünk se lesz igazán, vagy pedig kezdünk rendben lenni, és akkor akár még nagyobbik esélyesnek is lehet majd minket nevezni 2 hónap múlvára.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.18. 15:16:10

Andris írta:
2023.12.18. 12:49:33

Más: szerintem játékban simán felvesszük a versenyt egy Napolival már, az utóbbi hetek alapján, és ha a kezdőcsapat nagy többsége egészséges. A kérdés az, hogy sikerül-e javulni helyzetkihasználsában, vagy sikerül-e valahogy legalább szinten tartani az önbizalmunkat a meccsekig. Ami baromi messze van, mindkét csapattal sok változás történhet még addig.
Örülök neki, hogy először idegenbe megyünk, kisebb a nyomás.

Kb közepesen jöttünk ki ebből, mondhatni, hogy szerencse, hogy elkerültük a PSG-t, Intert(?), de jóval könnyebb dolgunk is lehetett volna.
Jelenleg szerintem semmilyen esélylatolgatásnak nincs értelme. Olyan messze van, hogy bármi történhet. Ebből a jelenlegi hullámvölgyből addig bőven kilábalhatunk, a helyzetkihasználásban, legalább a szezon eleji formához viszzatalálhatunk, ugyanakkor előfordulhat, hogy még mélyebbre süllyedünk. Jöhet egy újabb sérüléshullám bármely csapat részéről, ami komoly mértékben fordíthat az esélyeken. Bár tapasztalatok alapján ez nálunk sanszosabb.
Addigra MAtS is felepül(het) és érkezik Roque, aki ugyan közel sem biztos, hogy nagy változást hoz, és alapjaiban reformálja meg a támadópontenciált, de könnyen lehet, hogy komoly erősítés lesz a legkritikusabb csapatrészünkben.

Elég érdekes, hogy továbbjutott 4 spanyol csapat (mindegyik az első helyen), 3 olasz (második helyen) és csupán két angol, plusz még az EL-t is bukták. Azért ez elég ciki az agyonhypolt PL-nek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.18. 15:15:51

Csodalatosan rapihentunk az ezer sebbol verzo Valenciara,sikerult is egy dontetlen.Napoli ellen szerintem kotelezo a tovabbjutas,ha tenyleg jo uton jar az “epitkezes”.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 15:01:16

Peter írta:
2023.12.18. 14:35:27
Ugyanilyen objektív szempont ugyanakkor az is, hogy a simán belefért vereség nem azt jelenti, hogy vereséget is kellett szenvedni.
Éppen ellenkezőleg, nem éltünk az élet által felkínált több egyéb objektív lehetőséggel, többek között a csapatszellem és mentális erőgyűjtés, önbizalomszerzés adta lehetőségekkel.
6 millió euro objektíven és szubjektíven is 6 millió
Talán nem jött volna rosszul egyik sem.

Objektív szempontok alapján tehát képtelenek voltunk élni maradéktalanul az élet kínálta lehetőségeinkkel.
Minden mondattal egyetértek, kivéve az utolsót.
Szerintem nem lehet egyszerűen csak azt mondani, hogy képtelenek voltunk élni egy lehetőséggel, ha egyszer láthatóan 50% effortot sem csoportosítottunk ide. Természetesen ez csak egy kamu szám, de komolyan nem értem, hogy lehet erről vitázni egyáltalán. Ha mindösszesen 2 embert küldünk fel az alap kezdőből, és azok is magasan a legrosszabb fomában lévőek abból a bizonyos kezdőből, akkor nem tudom, hogy merülhet fel egyáltalán, hogy ezt a meccset komolyan kezeltük. Vagy másként fogalmazva, hogy az volt a cél, hogy éljünk az "élet kínálta lehetőséggel".

Teljesen nyilvánvaló, hogy az Antwerp elleni meccsen tudatos döntés eredményeként nem a 2,8 milliót és az véleményes hatásfokú önbizalomtuningot választottuk, hanem egy adag másik típusú "élet kínálta lehetőséget". Nevezetesen: a 3 nap múlva következő tétmeccsre való pihentetést, és azt, hogy ritkán játszó tartalékoknak és ifistáknak adjunk bizonyítási és fejlődési lehetőséget, vagy legalább a további megfigyelésükre alkalmas játékperceket.
Sose fog kideürlni, hogy melyik lett volna a jobb döntés, de az egyértelmű, hogy amit láttunk, legnagyobb részben döntés eredménye volt, nem pedig a tehetetlenségé.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 14:35:27

Andris írta:
2023.12.18. 14:14:53
Jó, de ez csak a személyes véleményed, ízlés kérdése a szó legszorosabb értelmében. A Sahtart én se néztem jó szemmel, viszont az Antwerp szeritnem edző meccs volt, ahogy az elmúlt évtizedben, úgy most is eként álltunk hozzá, és a pontvesztés tényével, vagy a pontok elengedésével önmagában semmi gond nincs.
Amiről én beszélek az az, hogy így is sima csoportelsőség lett a vége, magyarul a kizárólag objektív szempontok alapján simán belefért.
Objektív szempontok alapján simán belefért, valóban.

Ugyanilyen objektív szempont ugyanakkor az is, hogy a simán belefért vereség nem azt jelenti, hogy vereséget is kellett szenvedni.
Éppen ellenkezőleg, nem éltünk az élet által felkínált több egyéb objektív lehetőséggel, többek között a csapatszellem és mentális erőgyűjtés, önbizalomszerzés adta lehetőségekkel.
6 millió euro objektíven és szubjektíven is 6 millió
Talán nem jött volna rosszul egyik sem.

Objektív szempontok alapján tehát képtelenek voltunk élni maradéktalanul az élet kínálta lehetőségeinkkel.
Ez a profi labdarúgásban pedig hibának számít.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.18. 14:27:53

Én nem örülök a Napolinak, nem a tavalyi csapat már, de olasz csapatok ellen sosem könnyű, van kb 2 hónapunk fejlődni elől, és hátul is kell, ha sikerül, akkor 1 kört még tudunk menni, lebecsülni meg senkit se szabad.

A többi párharcból a Porto-Arsenalt várom, ott mindkét csapat szeret és tud is támadni, a Sociedad meg szerintem kiejti a Párizst, ott max megint abban bízhatnak, hogy Mbappé oldja meg.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 14:14:53

Peter írta:
2023.12.18. 14:11:59
Andris írta:
2023.12.18. 13:53:27
Igen, de azért nem ugyanaz. Egyenes kiesés, és egyetlen, összességében azért remek képességű ellenfél. A csoportban belefért egy (váratlan)vereség, és így is sima csoportelsőség lett, ugyanez az egyeneskieséses dolgoknál nem így működik.
Nem kilátástalan, nem holnap lesz, van idő rá felkészülni. Vállalni kell, hogy saját kezünkben van a sorsunk, mert e tekintetben azért számunkra lehetett volna ennél jelenleg fajsúlyosabb ellenfelet is kapni, ami eredendően is magasabb akadályt jelentett volna.
Nálam a csoportban nem fért bele sem a Sahtar, sem az Antwerp elleni vereség, számomra ezek mentális kudarcok voltak és nem helyettesítette ezeket a Porto elleni 6 pont.
Jó, de ez csak a személyes véleményed, ízlés kérdése a szó legszorosabb értelmében. A Sahtart én se néztem jó szemmel, viszont az Antwerp szeritnem edző meccs volt, ahogy az elmúlt évtizedben, úgy most is eként álltunk hozzá a tét nélküli 6. meccshez, és a pontvesztés tényével, vagy a pontok elengedésével semmi gond nincs. Az már szomorúbb, hogy csak ilyen minőségű emberekből áll az, amit C (vagy B, mert számon lettem kérve) csapatként ki tudunk állítani, de ez egy másik dolog ugye.
Amiről én beszélek az az, hogy így is sima csoportelsőség lett a vége, magyarul a kizárólag objektív szempontok alapján simán belefért. Bele is kell, hogy férjen, erről szól a BL csoportkörének koncepciója.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.18. 14:12:38

Hát ez olyan, hogy mi leszünk az esélyesek (hacsak addig ki nem dől mondjuk egy Gündogan-DJ-Felix-Raphinha-Ara pakk), de nem sokkal. Szerintem összforma javulás nem kell, sőt, valami csoda folytán meg kéne tartani a jelenlegi nagyon magas szintű alapjátékunkat - szerintem ez lehetetlen kb, senki nem tudná megcsinálni - de a kapu előtt valami hihetetlen javulás kell, az tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése