Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.26. 18:15:32

Chino írta:
2023.10.26. 16:58:31

Ez kicsit tényleg furcsa, főleg abban a tekintetben, hogy teljesen más poszt a kettő, teljesen mást játszanak. Fermin egy tipikus tkp, folyamatosan előre játszik, ami tényleg jól néz ki és nagyon hiánycikk volt, Gavi, Pedri még nem is azt a területet játssza be, nem is olyan formában.
Fermin védekezésre ha nem is alkalmatlan, de borzalmasan instabil és szó mi szó nem is igazán próbálkozik, bár nem is hiszem, hogy ezt a feladatot kapta, főleg így Lewy hiányában.

Én előzetesen ezt a 2:1-et simán aláírtam volna, de a meccset látva komoly hiányérzetem van. Simán lehetett volna egy 4-es is, azt pedig, hogy egy óra után így leülünk nem értettem.
Felixnek sajnos nem ment, nem sok jó megoldása akadt és iszonyatosaan görcsös volt, remélem ez csak egyszeri dolog volt.
Èn is így látom. Már a szezon előtt is írtam, Felix tökèletesen fog illetni Xavi taktikájába, de a cserèje lehetne Fermin, aki tkp-s, akár bal szèlső vagy árnyèkcsatárkènt is elboldogul. Ferran nem túl jó valamièrt a bal szèlen jobblábaskènt.
Fermin simán elfèr tkp-kènt is a pályán, mint a tegnapi meccsen, Pedri váltójakènt gyengèbb ellenfelek ellen. Nagyon tehetsèges srác, örülnèk neki ha legalább egy Pedro szintre eljutna a saját posztján. A vèdekezèsben fejlődnie kell kp-kènt, ami pedig pontosan Gaviban van meg.

Nagyon elvesztettük a kontrollt, ebben Xavinak sokat kell mèg fejlődnie, jó lenne mellè egy taktikus segèdedző, amiről már írtunk. Christensennel ès Baldèval szerintem lehetett volna máshogy is variálni, stabilitást adni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.26. 18:08:01

Peter írta:
2023.10.26. 12:18:04
Amúgy az egészséges fejlődés tekintetében, mint egy falat kenyér, úgy kellett nekünk egy ilyen csoport és annak örülök, hogy látható tünetei vannak, hogy élni akarunk ezzel a lehetőséggel. Legalábbis egyelőre így néz ki, remélem nem kiabálom el a dolgokat
Azért is jó egy ilyen csoport, mert nem bünteti annyira a hibákat, így lehet kísérletezni, és büntetlenül kipuhatolhatja a csapat, hogy a tavaszi rangadókra mit kell majd változtatni. Romeu esetén nagyon el kellene gondolkodni, hogy mi legyen a döntés. Amit tegnap is csinált, vagy inkább nem csinált, azt a nagyobb meccseken nem engedhetjük meg magunknak. Simán lefutják, megkerülik, pedig ha csak ketten vannak hátul, előttük egy jó vkp elengedhetetlen. De nem tudja hozni, szét fogják futni. Fermín meg azért is jó, hogy fellép a csatárokhoz, mert így terhet vesz le róluk, főleg a középcsatárról, akit így nem tudnak annyian fogni. Rá kénytelenek lesznek kilépni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.26. 16:58:31

Yokozuna írta:
2023.10.26. 13:35:47
Érdekes, hogy most is Gavin megy a vita, mikor nem is játszott. Pedig most teljesen szimpatikusan viselkedett fenn a lelátón.
Hogy egyébként vannak gondok vele a pályán az vitathatatlan, és bizonyára ezért nem szeretjük annyira itt jópáran.
Fermin Lopez lehet hogy három meccses, ellenben ő nagyon közel áll a Barcelona etalonhoz. Ez ilyen kevés fellépésből is látszik.
Ez kicsit tényleg furcsa, főleg abban a tekintetben, hogy teljesen más poszt a kettő, teljesen mást játszanak. Fermin egy tipikus tkp, folyamatosan előre játszik, ami tényleg jól néz ki és nagyon hiánycikk volt, Gavi, Pedri még nem is azt a területet játssza be, nem is olyan formában.
Fermin védekezésre ha nem is alkalmatlan, de borzalmasan instabil és szó mi szó nem is igazán próbálkozik, bár nem is hiszem, hogy ezt a feladatot kapta, főleg így Lewy hiányában.

Én előzetesen ezt a 2:1-et simán aláírtam volna, de a meccset látva komoly hiányérzetem van. Simán lehetett volna egy 4-es is, azt pedig, hogy egy óra után így leülünk nem értettem.
Felixnek sajnos nem ment, nem sok jó megoldása akadt és iszonyatosaan görcsös volt, remélem ez csak egyszeri dolog volt.
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1636
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.10.26. 13:35:47

Érdekes, hogy most is Gavin megy a vita, mikor nem is játszott. Pedig most teljesen szimpatikusan viselkedett fenn a lelátón.
Hogy egyébként vannak gondok vele a pályán az vitathatatlan, és bizonyára ezért nem szeretjük annyira itt jópáran.
Fermin Lopez lehet hogy három meccses, ellenben ő nagyon közel áll a Barcelona etalonhoz. Ez ilyen kevés fellépésből is látszik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.26. 12:18:04

bence0330 írta:
2023.10.26. 02:38:14
De szerintem Xavi fejlődése szempontjából nagyon fontos volt, hogy mindkét igazi kedvence távozott,
Minden és mindenki fejlődése szempontjából fontos volt. El kellett engedni a szent teheneket, lejárt sajnos a szavatossági ideje a terméküknek. Ilyen az élet. Láthatjuk ma, hogy mit jelent az amikor fejlődni akarunk. A szent tehenekkel pedig csak jó esetben és nagyon jóindulattal konzerváltuk a helyzetet. Természetesen örül mindenki aki láthatta a fénykort, de sajnos minden elmúlik egyszer és mindennek le is jár sajnos az ideje.
Az már egy teljesen másik kérdés, hogy szakmailag ezt a generációváltást szinte észrevétlenül és folyamatosan is le lehetett volna vezényelni úgy 2018-tól, de ez már történelem.
gránit írta:
2023.10.26. 03:32:22
Nem tudom, tudatos volt-e a csapat részéről, ha igen, akkor jó ötlet volt.
Ha ösztönből vagy kényszerből jött, az sem baj, mert eközben fejlődnek a kézségek, kialakulnak bizonyos sémák.
Az tetszett még tegnap, hogy bár láthatóan kicsúszott a koncentráció a kezünkből, ott volt a pályán a szándék, hogy tegyük el azt a harmadikat.....tudtuk, hogy el kellene tenni.....azt is éreztük, hogy egyre nehezebb, de mégis próbálkoztunk....
Ebbe a képbe nagyon beleillett Fermin, Félixen is azt láttam, hogy gólt akar szerezni....tetszik ez a mentalitás, végre szimpi nekem, ahogy "kostolgatjuk az ízeket",

Amúgy az egészséges fejlődés tekintetében, mint egy falat kenyér, úgy kellett nekünk egy ilyen csoport és annak örülök, hogy látható tünetei vannak, hogy élni akarunk ezzel a lehetőséggel. Legalábbis egyelőre így néz ki, remélem nem kiabálom el a dolgokat.

Real meccs már komolyabb felmérő lesz azért, de hajrá, nem szabad becsinálni.... :P
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 12:06:56

Andris írta:
2023.10.26. 11:50:35
Nem redditet olvasva, de mondjuk a saját sajtóját az ember mindig olvassa. Amikor már a Mundon minden héten megjelent egy szubjektív a szent tehenekről, az szerintem gáz volt

...nem feltétlen Busi döntése a kulcs
Azért ha már az egész világ ugyanúgy látja a szent tehenek kérdését, és minden hírportálon erről szól a sajtó, abban már lehet is valami. Busquets szerintem egy nagyon intelligens ember, és az utolsó évében lerítt róla, hogy amit a nagyobb meccseken művelt, az már problémás volt szerinte is, látványosan rosszul érezte ő már magát attól, hogy tudta, hogy nem tud már főszereplő lenni, és mégis ráaggatják folyamatosan ezt a szerepet érzelmi okokból. Nekem legalábbis ez jött le az arckifejezéséből, szinte szégyellte magát, hogy folyamat a pályán van. Szerintem sokkal nagyobb gondja volt ezzel, mint a sajtóval, főleg, hogy a sajtót eleve ez mérgesítette fel, inkább csak okozat.

Ha a vezetőség döntött volna Busi távozásáról, az nálam óriási pirospont lenne a bátorságukért (nyilván pótolni kellett volna, de ez más tészta, mert több hónappal később lehet ezt kifogásolni), de kétlem, hetekig minden cikk egybevágóan írta, hogy Busquets közölte a klubbal, hogy xy időpontra dönt, Xavi meg könyörgött neki közben. Mindezt közvetlenül azután, hogy Messi amerikába szerződött, ami roppant fura véletlen lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.10.26. 11:55:19

csababarca írta:
2023.10.26. 11:41:11
Ami kritikát megfogalmazok, azt teljesen validnak gondolom. Mégpedig a fő kritikám az agyatlansága, amiből lassan illene kinőni egyébként.
A félreértések elkerülése végett egyáltalán nem neked szólt (annak ellenére, hogy egyszer már kiemeltem valamit amit irtál a témában) csak a hangulatnak. Kritika Messit is ért a gyenge mecssei után amikor ácsorgott nem jöttek be a cselek necces mecsseken. Ez a legtermészetesebb dolog. Az agyatlanság a félpályán lerántás a 80. percben egy katasztrofális viselkedés amit Xavi még ha szereti is ezt a harcos mentalitást jó lenne ha kezelne. Amiről szó van az nem csak rá vonatkozik hanem úgy érzem sokan pozitiv és negativ irányban is "pofára" meg villanásokra alapoznak miközben az első a csapat és a teljesitmény ami idén hiába áll vékony lábakon egyelőre minden körülményt figyelembe véve rendben van. Nincs ok bűnbakot keresni mert akkor kevesen maradnának ki.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 11:50:35

csababarca írta:
2023.10.26. 11:41:11
Andris írta:
2023.10.26. 10:32:33
A Busi dologról már leírtam amit gondolok, nem fogom egészében megismételni. Teljesen komolyan gondolom, hogy a szent tehenezés miatt állt tovább, csak azt nem tudom megítélni, hogy mekkora részben zavarta ez őt, és mekkorában volt hatással inkább a vezetőség döntésére.
Érdekes, mert emlékszem, pont Te voltál az, aki leírta még a tavalyi szezonban is, hogy mennyire közönségkedvenc kint a stadionban, meg a városban.
Kétlem, hogy a reddittet, meg facebook kommenteket olvasgatva hozta meg a döntését.


Gavi felé meg bennem nincs gyűlölet, ritkán is írok róla, egyszerűen nem tartom annyira jónak, mint itt néhány ember, és ennyi.
De egyszer nem mondtam, hogy takarodjon, de még azt is ritkán, hogy érdemtelenül van pályán.
Ami kritikát megfogalmazok, azt teljesen validnak gondolom. Mégpedig a fő kritikám az agyatlansága, amiből lassan illene kinőni egyébként.
Igen, ez határozottan én voltam. :) De a stadionban nem is szent teheneznek. Fütyülnek, de az csak egy apró kisebbség.
Nem redditet olvasva, de mondjuk a saját sajtóját az ember mindig olvassa. Amikor már a Mundon minden héten megjelent egy szubjektív a szent tehenekről, az szerintem gáz volt. Meg hát leírtam már, 80ezren vannak a stadionban, de globálisan inkább 80 millió szurkolója van a klubnak, azért a tömeg hangja beszűrődik az ember életébe. Meg ugye ezt is leírtam, nem feltétlen Busi döntése a kulcs, esetleg inkább a vezetőség döntése, ami meg Laportáék esetében szerintem elsősorban népszerűségi, és nem szakmai alapokon jön általában.
Összességében a lényeg, hogy szerintem szakmailag és a klub lehetőségeit figyelembe véve egy hibás döntés született, és ennek az eredete arra vezethető vissza, hogy sokan (ha nem is a többség) az időseken próbálták leverni a klub gyengélkedését.

Gavival kapcsolatban én is így látom a hozzáállásodat, bár korábban azért volt ez másként is szerintem. :D
A lassan kinőni-vel is egyetértek, ami a túl nagy hévvel és konfliktuskereséssel való játékát illeti, de a lassan nálam azt jelenti, hogy ha az ember 18 évesen ilyen, akkor kinövi 21-23 éves korára, nem azt, hogy következő hónapra vagy akár következő szezonra. Van mondjuk, aki egész életében nem növi ki, lásd pl Dani Alves vagy Arturo Vidal. Ők aprítottak még 30on túl is változatlanul, a minőségi játék mellett.

Romeu miatt amúgy nem aggódok, de csak azért, mert Frenkie és Gavi visszatér hamarosan, és akkor bizony már 3 helyre van 4 ember előtte.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2023.10.26. 11:47:53

Romeu előre felé gyakorlatilag nulla, visszafelé meg úgy néz ki nincs kedve futni, nem értem még mit keres a pályán. Bárkivel a cserepadról jobbak lennénk mint vele #-o
94:39 6 - 1
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.26. 11:41:11

Andris írta:
2023.10.26. 10:32:33
A Busi dologról már leírtam amit gondolok, nem fogom egészében megismételni. Teljesen komolyan gondolom, hogy a szent tehenezés miatt állt tovább, csak azt nem tudom megítélni, hogy mekkora részben zavarta ez őt, és mekkorában volt hatással inkább a vezetőség döntésére.
Érdekes, mert emlékszem, pont Te voltál az, aki leírta még a tavalyi szezonban is, hogy mennyire közönségkedvenc kint a stadionban, meg a városban.
Kétlem, hogy a reddittet, meg facebook kommenteket olvasgatva hozta meg a döntését.


Gavi felé meg bennem nincs gyűlölet, ritkán is írok róla, egyszerűen nem tartom annyira jónak, mint itt néhány ember, és ennyi.
De egyszer nem mondtam, hogy takarodjon, de még azt is ritkán, hogy érdemtelenül van pályán.
Ami kritikát megfogalmazok, azt teljesen validnak gondolom. Mégpedig a fő kritikám az agyatlansága, amiből lassan illene kinőni egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.10.26. 11:29:46

A hszek között volt tulzás minden irányban vele kapcsolatban de őszintén kiváncsi lennék, hogy ennyi mecss után főleg az utóbbi időben amikor top3 volt szószerint minden mecssen mi kellene ahhoz hogy Gavit alapszinten megbecsüljék itt a fórumon? A három mecsses Fermin az elmult fél napban jóformán korszakos zseni lesz néhányaknál. Gavi ugyanezt a gól erős játékot játsza a válogatottban mint pl Fermin csak Xavi nálunk fél évig teljesen kuka poziban nyomta. Olyan mintha a rajongója lennék de közben egyszerüen csak nehéz felfogni azt a zsigeri gyülöletet ami körülötte felmerül napi szinten. Mások csapatokban meg ajnározzák a tized ilyen technikas de erőszakos játékosokat.
Kedvencem amikor van akit az zavar ahogy ünnepel :DDDDD
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 10:37:36

Szerintem Cancelo annyira speciális eset, hogy én mindkettőtönek igazat adok. :D Ha 1v1-ben rávezetik a labdát és a helyén van, akkor azért egész más szint, mint SR, tud szerelni, és a sebessége is megvan, hogy még akkor se legyen esélytelen, ha elmennek mellette.

Viszont nagyon sokszor marad fent, és kapunk gólt mögötte, mikor nincs ott. Ezt valahogy csapatszinten kellene szerintem pótolni ilyenkor, akár a szélső támadónk, akár a jobb oldalon mozgó középpályásak kéne erre figyelnie, meg is érné, mert Cancelo támadójátéka megéri alapvetően ezt a veszélyt, ha meg tudjuk szervezetten oldani mögötte.

(És most nagyon fáradtnak tűnt, főleg mentálisan... ha nem pont most lenne a Classico, padoztatnám, de utána mindenképp pihennie kéne egyet...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 10:32:33

A Busi dologról már leírtam amit gondolok, nem fogom egészében megismételni. Teljesen komolyan gondolom, hogy a szent tehenezés miatt állt tovább, csak azt nem tudom megítélni, hogy mekkora részben zavarta ez őt, és mekkorában volt hatással inkább a vezetőség döntésére. Biztos vagyok benne, hogy szívesen maradt volna, ha nincsenek olyan jómadarak, akik vakok az ő hozzáadott értékét illetően. Persze én se tartottam volna meg, ha minden csodás és rózsaszín a klub körül, de ez ugye nem így van. Tökéletes kiegészítő lett volna.
Persze fenntartom a tévedés jogát, de sztem Busi olyan ember, aki inkább marad padon is, csereként segíteni a csapatot, mintsem hogy levezessen az államokban. Ha nem tévedek, az volt ugye a hivatalos, hogy nem kapott elég nagy fizetést, ezért visszautasította a klub ajánlatát. Ha szerintettek ez nem nevetséges kamu, akkor elengedhetjük a témát. De igazából amúgy is engedjük el. Hiba volt nem megtartani, egyértelműen.

Canceloval kapcsolatban meg valami nagyon mást nézünk, szerintem csak az nem megy el mellette, aki nem akar. Egy közepesen dinamikus szélső már a kapuban van, mire Cancelo kinyitja a szemét. (Vagy az van, hogy nagyon hullámzik, és ez marad meg az emlékezetemben, mert sok ilyen van).
Én nagyon elégedett vagyok a teljesítményével, de egy percig sem gondolok rá úgy, mint jobbhátvédre, és nem is támaszkodnék rá, ha várhatóan védekeznünk is kell azon a szélen. Nem azokra a szitukra gondolok, mikor fent ragad, és űr van a helyén, hanem azokra, amikor szembekerül egy támadóval. Eddig szerintem kifejezetten siralmas. De mégegyszer mondom: nem ítélem meg ez alapján, mert középpályásként tekintek rá (ahogy Xavi is), és elégedett is vagyok vele, sőt.

PS: Bencének abban lehet igaza, hogy széthajtjuk őt is, gyakorlatilag nonstop játszik mióta van. Lehet, hogy ezért verik meg könnyedén, korábban én nem láttam őt nagyon játszani, vagy különösebben nem figyeltem fel a jelenlétére.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 10:02:00

Andris írta:
2023.10.25. 20:54:30
De hát erre jó a szurkolói gyűlölet, ha másra nem is: tegyük még rosszabbá a csapatot. Én legalábbis a közhangulatnak tudom be az ő távozását, leginkább.

Cancelo jobbhátvédnek egyébként csak 2vel vagy 3al gyengébb, mint Roberto mankóval. Ami nem gond többnyire, mert főleg támadnia kell, amiben meg többnyire király... csak most pont Vinicius érkezik arra az oldalra. Kíváncsi leszek a felállásra, én lehet felküldeném a 3 középső védőnket együtt a hétvégén.
Bízom benne, hogy ezeket te sem gondoltad komolyan. Nem is értem honnan vetted ezt, hogy Busi, a tavalyi csapat csk-ja a szurkolói gyűlölet miatt lépett volna le. Lejárt a szerződése és ment az USA-ba a haverokhoz, nem kell túldramatizálni meg belelátni olyat, ami nincs.
Arról meg nem a szurkolók tehetnek, hogy nem jött értelmes csere De Jong mögé, mert a holland abszolút tudná pótolni. Én is hajlok affelé, hogy Nico-val talán nem lennénk hátrébb, mint Romeu-val, de hát el lett küldve.

A Cancelo-s részt se értem honnan hoztad, a portugál ezerszer jobb, mint egy egészséges Robi, mert Roberto konkrétan nem jhv. A portugál mind támadásban, mind védekezésben teljesen más súlycsoport.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.26. 09:25:31

:lol: :lol: :lol: :lol: Gavi a hátán viszi a csapatot meg a válogatottat :lol: :lol: :lol: hát persze. Leo Messi és Cristiano Ronaldo szerelemgyereke, meg bevették harmadiknak az öreg Gattusot is, azért ilyen “kemény legény”.
Komolytalan.

Fermin azért tetszik szerintem sokaknak amit Bence írt: tkp, abból is a dinamikus, gyors, jól lövő fajtából. Igen, ez látványos. Mi itt a Barcelonának szurkolunk ahol az elmúlt 30-40 évben a történelem legjobbjai közül jó páran megfordultak akik látványosan játszottak és bizony kedvencek is lettek.
De nagyon korai ez még, NEKEM tetszik a dinamika és a tökösség ami a gyerekben van, emellé technikás is. Ez a modern fodball, mindezt a BL-ben, nem megszeppenve. Reméljük fog elég lehetőséget kapni és élni is tud vele.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 08:31:14

Számomra érdekes volt a meccs. Két olyan csapat nyomta, ahol, ahogy láttam nagyon sok fiatal nyomta.
Nálunk is, és a mostani sérüléshullám is arra hívja fel a figyelmet, hogy bátran kell őket ,, használni ,, ezeken a meccseken szerezhetnek önbizalmat, tapasztalatot.
Behúztuk a 3 pontot mellett és most a BL-ben eddig happy minden.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.26. 03:32:22

Lehet, hogy Gavit sokszor láttuk játszani, de valószínűnek tartom, hogy ennek nagyon sokan nem nagyon örülnek... Azt meg kifejezetten túlzásnak tartom, hogy 100 meccsből 90-en a hátán vitte volna a csapatot, még átvitt értelemben is.

Fermín játéka már az előszezonban is tetszett, ahogy beállt és rögtön vágott egy bombagólt. Ez a gól is elképesztő volt, csak pislogtam, akkorát szólt. Nagyon kellett már egy ilyen játékos, aki lő, és nem feltétlenül akarja becipelni vagy bepasszolni a labdát a gólvonalig. Bontani meg azokkal a játékosokkal lehet leginkább, akikre ki kell lépni. Akkor máris lazulnak a sorok. A körbepasszra nem lépnek ki. Minek. Maradnak a bunkerállásban. Aki lő, aki nem szívbajos, aki elereszti, arra viszont kénytelenek kilépni.

Megvan a három pont, ez a lényeg. A kapott gól szokásos, megint túlságosan felhúzódott a csapat, a hátsó két ember is. Romeu nem túl bíztató, simán lehagyták a gól előtt. Amikor nálunk gyorsabb csapatokkal találkozunk majd, nem lesz egy életbiztosítás. Erre ki kell majd találni valamit.

Amit a kommentátorok negatívumnak fogtak fel, abban én pozitív dolgot is láttam. Leült a játékunk a végére, de szépen el tudtuk dugni a labdát, mint a régi szép időkben, és lepörgettük az órát. Ebben kisebb a kockázat annál, mintha a leghátsó mezőnyjátékos is az ellenfél térfelén lenne. Régen ebben nagyon jók voltunk, megvolt a vezetés, a hátralevő időt meg kipasszolgattuk, az ellenfél meg csak követhette a játékot. Amíg pedig nincs az ellenfélnél a labda, addig nem tud gólt lőni. Amíg nálunk van, addig sincs az ellefélnél, tehát nem tud gólt szerezni. Látszatra nagyobb a kockázata annak, ha a saját térfelünkön gurigázunk, mert ha elveszítjük, az ellenfél máris a kapunk előtt teremhet. De hát úgy kell adogatni, hogy ne veszítsük el. Ha úgy adogatunk, cicázunk, kissé hátrébb húzódva, hogy nem veszítjük el, abban kisebb a kockázat, mintha félpályányi területet hagynánk magunk mögött. Nem tudom, tudatos volt-e a csapat részéről, ha igen, akkor jó ötlet volt.

Ferran meg középcsatárként kifejezetten beválik ebben a szezonban. Jó döntés volt oda helyezni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.26. 02:38:14

Én szeretem Gavit, de Fermín plafonja magasabban van szerintem. Ez nem jelenti, hogy jobb, pláne hogy jobb lesz hosszútávon, mert Gavi tényleg elképesztően kiegyensúlyozottan hoz még a gyenge napján is egy közepes teljesítményt minden meccsen, de Fermínben tényleg megvan az plusz a lövőkéjével és a bátorságával, az a direkt foci, amit jó ideje irigylünk a középpályánkról az ilyen Bellingham, Musiala, Wirtz, KDB, stb játékosoktól. Nem azt mondom, hogy ezen játékosok szintje, de képviseli azt a stílust.

De tényleg nem is kell őket összehasonlítani, Van most három fiatal spanyolunk, akikből kettő is elfér akár a kezdőben együtt. Ez óriási dolog. Főleg, hogy teljesen más karakterű játékosok.

Amúgy szerintem legtöbben (én tuti) azt hittük, hogy vagy szerzünk valami minőséget Busi helyére, vagy legalább Nico mindenképp marad, és ő lesz FDJ alternatívája hátul, annak is örültem volna, meg szerintem sokan mások is. A nyár utáni keretre én is azt mondanám, hogy Busi elférne még, de ezt akkor még nem tudhattuk, Nico elengedése óriási hiba volt szerintem, aki egy Portóban fele arányban kezdő, az nem rossz játékos. De szerintem Xavi fejlődése szempontjából nagyon fontos volt, hogy mindkét igazi kedvence távozott, és még így sem bánom, hogy elment, hogy nem lett pótlása. Jobb a játék, jobb a rotáció is így, hogy nincs kedvenc, meg volt csapattárs, ez Xavinak - érthető okokból - kicsit sok volt. Amíg nem volt nagyon muszáj, addig ugye nem is akart jönni, amíg ki nem kopnak a csapattársak, tudta ő ezt magáról előre, hogy bajos lesz a szituáció.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.26. 01:11:38

Kb ket meccset jatszott a gyerek, es van akik szerint jobb, mint Gavi aki 100 meccset lejatszott es abbol 90en a hatan vitte a csapatot.. a valogatottban detto. :D
Es meg Pedri meg Gavi az “agyonszopott”..

Egyebkent is bejon a szokasos tema… ha Fermin jobban erzi magat eloretolva, az latvanyosabb, es egy rakas ember ugrik is erre, holott tizede ilyen latvanyos dolgok adott esetben sokkal fontosabbak a csapat mukodese es szinvonala szempontjabol.

Na mindegy, a lenyeg, es ebben egyet is ertunk, hogy Fermin nagy meccset jatszott, es nagyon ugyes, agilis sracnak tunik.
Majd meglatjuk, milyen teljesitmenyt tud kiegyensulyozottan hozni. De nem gondolom, hogy valaha akar csak fele olyan fontos lancszem lesz, mint pl Gavi. Kivanom, hogy tevedjek, de a nagy szamok torvenye ezt mondatja velem.

Ami a Busi sztorit illeti, ajanlottunk neki egy egyeves hosszabbitast egy elegge alacsony fizuval, amire nemet mondott. Ez volt a hivatalos sztori, persze mar az is gyanus volt hogy ezt hangsulyosan emgosztottak. Ezt akkoriban le is irtam. Szerintem egyertelmu, hogy a kozvelemenynek eleget tenni kivano vezetoseg tehet errol, a szent tehenek vegleges eluldozesenek ostoba, atgondolatlan, szelsoseges igenye. Nem pedig az, hogy mashova akart menni levezetni. Alba esete is ugyanez volt, nem akart o elmenni innen, megkertek szepen, hogy tavozzon.
Egyebkent igen, a stadion kozonsegenek elsopro resze imadta Busit, de megkapta a maga futtyeit, meg hat nem csak abbol a 80ezer fobol all a vilag.
Mindegy mar, de szerintem kb mar mostanra bebizonyosodott, amit Juniusban irtam: sokkal jobb lenne nekunk iden, ha itt tartjuk padra egy ujabb evre. Biztos lett volna egy kozeput fizu tekinteteben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.10.25. 23:48:05

Minden hasonló mecss után van egy ifi akit egekig magasztalunk es kedvencet csinalunk belole. Ugyanigy inditott Bojan, Tello, Dos Santos stb aztan mostanában Ansu, Pedri, Gavi. A konzisztencia fog dönteni ami azért egyelőre nem látszódik. Bohócot csinált egy jó indulattal is közepes csapatból. Igy tovább. Örülök, hogy az elmult evek utan ilyen témán lehet vitatkozni vagy éppen örülni. Szerethetőek a fiatalok.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.10.25. 22:13:06

Jack Napier írta:
2023.10.25. 21:34:27
Magnus írta:
2023.10.25. 21:21:48

ON: Fermin beteg egy pasas, EDDIG nekem jobban tetszik mint az agyonszopott Pedri-Gavi duó akármikor. Őszintén remélem, hogy ezt a tökösséget nem nevelik ki belőle.
Pontosan ugyanezen gondolkoztam én is a meccs alatt.
Mérföldekkel közelebb van ő a "modern támadó középpályás" fogalmához itt lehet tévedek és ide valami valami szofisztikáltabb szakkifejezés illik,
mint a másik kettő spanyol hagymahámozó.
Mellesleg én Pedritől igazán jó meccsekre, (sérüléseket félretéve csak, mert láttam arról is értekeztek egyesek másik topikban) csak a Messi korszakból emlékszem az pedig valljuk meg nem túl reális értékmérő.
En inkább azt mondanám h Ferminben pont az van meg ami a Pedribol es Gavi bol hiányzik ( Bellinghamben szinten megvan) iszonyat jokat tud lőni es az a fejes se volt kutya … direktebb tkp !
Igy lesz kerek parádés majd a Pedri - Fermin Lopez kozeppalyas duónk :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.10.25. 21:34:27

Magnus írta:
2023.10.25. 21:21:48

ON: Fermin beteg egy pasas, EDDIG nekem jobban tetszik mint az agyonszopott Pedri-Gavi duó akármikor. Őszintén remélem, hogy ezt a tökösséget nem nevelik ki belőle.
Pontosan ugyanezen gondolkoztam én is a meccs alatt.
Mérföldekkel közelebb van ő a "modern támadó középpályás" fogalmához itt lehet tévedek és ide valami valami szofisztikáltabb szakkifejezés illik,
mint a másik kettő spanyol hagymahámozó.
Mellesleg én Pedritől igazán jó meccsekre, (sérüléseket félretéve csak, mert láttam arról is értekeztek egyesek másik topikban) csak a Messi korszakból emlékszem az pedig valljuk meg nem túl reális értékmérő.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.25. 21:28:53

Magnus írta:
2023.10.25. 21:21:48
Őszintén remélem, hogy ezt a tökösséget nem nevelik ki belőle.
Szerencsére másképp kell játszanunk, mint a korábbi sablon, így szükség van egy ilyen fickóra.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.10.25. 21:21:48

Andris írta:
2023.10.25. 20:54:30
Romeu elkeserítően lassú, kb Busquets tempójának a fele, és játékinteligenciájának meg skilljeinek a tizede. Jó bolt volt Busit elküldeni... sztem Romeu éves fizujából és árából csont nélkül hosszabbított volna egy évet. De hát erre jó a szurkolói gyűlölet, ha másra nem is: tegyük még rosszabbá a csapatot. Én legalábbis a közhangulatnak tudom be az ő távozását, leginkább.
OFF: nem úgy volt a sztori, hogy magától döntött így? meg nem az van, hogy Barcelonában közönségkedvenc?
A hiba nem busquets távozásában van, vele sem lennénk jobban, hanem azzal, hogy romeut hozták helyette. egy kimmichel nyílván nem ilyen lenne a kp.

ON: Fermin beteg egy pasas, EDDIG nekem jobban tetszik mint az agyonszopott Pedri-Gavi duó akármikor. Őszintén remélem, hogy ezt a tökösséget nem nevelik ki belőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 21:17:46

Busi önként befejezte a pályafutását, nem elküldtük. Szerintem onnan, hogy Messi elment amcsiba, és őt is hívták, már nem sok kérdés maradhatott benne. Neki mennie is kellett.

Az tény, hogy azt gondoltam, jobban fogjuk pótolni, legalább egy Nevessel vagy Amrabattal, bár Romeuval most szerintem az a nagy baj, hogy stabilan játszania kell. Nem számoltunk DJ kidőlésével, szerintem ő a hivatalos utódja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése