Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.06. 16:18:28

Szerintem itt nincs mit taktikázni.
Ha Messi 100, akkor Irány a kezdő, jól elverni őket és szebb jövőt.
Ha még sérült, akkor pihenjen nem érdemes hosszabb kihagyást kockáztatni, Ott van a visszavágó is még.Most akkor egy stabilabb eredmény kell,amire lehet még alapozni Madridra.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.06. 16:08:56

Lehet, hogy Valverde tudatosan meg akarja törni a Real underdog-státuszra alapozott taktikáját azzal, hogy szándékosan meggyengíti a kezdőt. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.06. 16:05:26

MatyiG írta:
Ronal.10 írta:Mundo, Sport is kezdőbe írja, néztem tegnapi edzés videókat hát semmi baja nincs, plusz nyilatkozta is hogy nem érez fájdalmat.
Szerintem csak akkor marad ki ha alapból ez volt a taktikája EV-nek...
Hát az nagy taktika alapból, hogy kihagyja Messi. :D Sok értelme nem lenne. :)
Hát de ez a kupa ahol első meccsen B csapat kezd lassan hagyományosan :lol:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.06. 16:00:39

Nem álmaim kezdöje volna ez.
Busi nekem kockázatos a mostani formája alapján.
Vidalt jobbnak tartom most.Jobban is kellene Crossal szemben.
Szóval nincs Messi.
Ha csak csere akkor sérült, és szerintem be se szabad hozni.Akkor nem tud segíteni,itt a BL a bajnokság.
Akkor a visszavágó,ott kell virítani Dembivel és a teljes csapattal.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.06. 15:58:14

Ronal.10 írta:Mundo, Sport is kezdőbe írja, néztem tegnapi edzés videókat hát semmi baja nincs, plusz nyilatkozta is hogy nem érez fájdalmat.
Szerintem csak akkor marad ki ha alapból ez volt a taktikája EV-nek...
Hát az nagy taktika alapból, hogy kihagyja Messi. :D Sok értelme nem lenne. :)
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.02.06. 15:53:49

Mundo, Sport is kezdőbe írja, néztem tegnapi edzés videókat hát semmi baja nincs, plusz nyilatkozta is hogy nem érez fájdalmat.
Szerintem csak akkor marad ki ha alapból ez volt a taktikája EV-nek...
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.06. 15:52:13

Sinya22 írta:Pont most akartam írni,hogy ha Messi off,akkor Roberto fog kezdeni szerintem,és akkor majd eldől hogy ő vagy Semedo játszik előrébb. A 4-4-2-vel,(vagy hívjuk bárhogy) amit tavaly toltunk az a baj,hogy azt is Messivel játszottuk,sosem toltuk úgy,hogy Suarez,Paco,legalább is nem rémlik,szóval Boateng játéka esélytelen kezdőként.
Szerintem ,ha nem játszik akkor úgy állunk ki mint az őszi klasszikuson ,csak Rafinha helyett Robi és Semedo JHV-ként.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.06. 15:50:43

Cestus írta:
drobika írta:Nagy pókerhúzás volna,ha Messinek semmi baja sincs.Aztan ott virít a kezdőben és gurít kettőt.
Abban a medvepusziban benne van a sérülés,az is hogy csak nagyon fájt,de elmúlt.
Nemsokára kiderül.
Most hogy azt írtam, hogy tuti kezd, a Helena Condis nevű újságírónő azzal jött elő, hogy ez lesz a kezdő:


Ter Stegen
Semedo-Piqué-Lenglet-Alba
Rakitic-Busquets-Arthur
Roberto-Suarez-Coutinho

Szóval Messi a padon kezd. A forrás néha lyukra fut, de sokszor eltalál ilyen dolgokat, szóval akár mégis lehet, hogy nélküle állunk fel.
Mundo meg kezdőbe várja ,szerintem a stábon kívül senki nem tud semmi biztosat ,tehát nem hiszem ,hogy ezekkel sokkal okosabbak leszünk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.06. 15:45:29

Pont most akartam írni,hogy ha Messi off,akkor Roberto fog kezdeni szerintem,és akkor majd eldől hogy ő vagy Semedo játszik előrébb. A 4-4-2-vel,(vagy hívjuk bárhogy) amit tavaly toltunk az a baj,hogy azt is Messivel játszottuk,sosem toltuk úgy,hogy Suarez,Paco,legalább is nem rémlik,szóval Boateng játéka esélytelen kezdőként.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.06. 15:37:01

drobika írta:Nagy pókerhúzás volna,ha Messinek semmi baja sincs.Aztan ott virít a kezdőben és gurít kettőt.
Abban a medvepusziban benne van a sérülés,az is hogy csak nagyon fájt,de elmúlt.
Nemsokára kiderül.
Most hogy azt írtam, hogy tuti kezd, a Helena Condis nevű újságírónő azzal jött elő, hogy ez lesz a kezdő:


Ter Stegen
Semedo-Piqué-Lenglet-Alba
Rakitic-Busquets-Arthur
Roberto-Suarez-Coutinho

Szóval Messi a padon kezd. A forrás néha lyukra fut, de sokszor eltalál ilyen dolgokat, szóval akár mégis lehet, hogy nélküle állunk fel.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.06. 15:28:50

Nagy pókerhúzás volna,ha Messinek semmi baja sincs.Aztan ott virít a kezdőben és gurít kettőt.
Abban a medvepusziban benne van a sérülés,az is hogy csak nagyon fájt,de elmúlt.
Nemsokára kiderül.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.06. 14:44:32

MessiNeymarSuarez írta:vagy 4-4-2 Vidallal.
Ez lesz akkor szerintem is, bár én ezt a "Messi nem 100%-os" dolgot a Realnak szóló parasztvakításnak tartom. Szerintem semmi baja nincs, és kezdeni is fog.

Vidalt máskülönben én sem kezdetném, de nem a pirosveszély-mítosz miatt, hanem mert labdakihozataloknál gyenge, és nekem mostanában fáradtnak is tűnik. Csereként viszont nagyon meg tudja pörgetni a meccsünket, becserélni mindenképp becserélném majd.

2-0 lenne nekünk az ideális eredmény szerintem, ez alatt túl vékony lenne az előny, efölött meg túl nagy, és fennállna a veszély, hogy a visszavágót elalibiznénk. De szorosabb lesz szerintem is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.06. 14:39:44

Chino írta:
Ez pont hogy logikusan hangzik szerintem. Nem igazán szoktak a srácok megilletődni idegenben sem .
Nagy gáz, hogy Dembélé és Messi egyszerre dőlt ki, ennek biztosan inni fogjuk a levét, csak akkor hiszem, hogy Messi beáll, ha nagyon rosszul áll a zászló. Bár az is benne lehet a pakliban, hogy egyáltalán nem kockáztat lévén lesz visszavágó is.
Érdekes lesz, hogy ki fogja rúgni a gólokat, mert Lajos hiába fossa a gólokat, nagyon kell neki társ aki szórja labdával, nem arról híres, hogy magának teremt helyzetet. Fel van adva a lecke Valverdenek, hogy milyen kezdőt állít fel. Malcomban én a legkevésbé sem bízom. Az Inter elleni pár percet leszámítva nem volt igazán jó meccse, sőt a meccsei 2/3-ában nettó emberhátrány volt. Ha Ernő ragaszkodik majd ehhez a 4-3-3-hoz inkább nézném Boatenget, de inkább kétcsatáros játék lehetne kifizetődő. Ha nincs támadó fölösleges ezt a formációt eröltetni. Amit első évében csinált a jelenleg rendelkezésre álló játékosaival simán mehetne.

Kérdés lesz még Cou, hatalmas poén lenne, ha pont most szedné magát igazán össze és hozná le a szezon meccsét. :D

Én egy nagyon szoros meccset tippelek kevés góllal, 2:1 esetleg 1:1.
Boateng is megoldás, de én akár megpróbálnám a Semedo-Robi jobboldalt(természetesen az előbbi JHV-ként), vagy 4-4-2 Vidallal.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.06. 14:31:31

drobika írta: Hülyén hangzik de teljes csapattal a Bernabeuban lesz több esély :)
Ez pont hogy logikusan hangzik szerintem. Nem igazán szoktak a srácok megilletődni idegenben sem .
Nagy gáz, hogy Dembélé és Messi egyszerre dőlt ki, ennek biztosan inni fogjuk a levét, csak akkor hiszem, hogy Messi beáll, ha nagyon rosszul áll a zászló. Bár az is benne lehet a pakliban, hogy egyáltalán nem kockáztat lévén lesz visszavágó is.
Érdekes lesz, hogy ki fogja rúgni a gólokat, mert Lajos hiába fossa a gólokat, nagyon kell neki társ aki szórja labdával, nem arról híres, hogy magának teremt helyzetet. Fel van adva a lecke Valverdenek, hogy milyen kezdőt állít fel. Malcomban én a legkevésbé sem bízom. Az Inter elleni pár percet leszámítva nem volt igazán jó meccse, sőt a meccsei 2/3-ában nettó emberhátrány volt. Ha Ernő ragaszkodik majd ehhez a 4-3-3-hoz inkább nézném Boatenget, de inkább kétcsatáros játék lehetne kifizetődő. Ha nincs támadó fölösleges ezt a formációt eröltetni. Amit első évében csinált a jelenleg rendelkezésre álló játékosaival simán mehetne.

Kérdés lesz még Cou, hatalmas poén lenne, ha pont most szedné magát igazán össze és hozná le a szezon meccsét. :D

Én egy nagyon szoros meccset tippelek kevés góllal, 2:1 esetleg 1:1.
nagyatyesz írta: Én Vidalt nem raknám kezdőbe, mert benne azért simán benne van nagy meccseken egy egyből piros vagy két sárga, pláne a remek spanyol következetlen játékvezetés mellett.
Ezt a Vidal pirosat meg hagyjuk már, kevés nagyobb sztereotípiát hallottam. Abszolút nem gyűjt több sárgát mint az átlag. Az egész Juventusos, Bayernes és Barcás pályafutása alatt (kb. 8-9 év) volt 1(!) db piros lapja (az is kétsárgás), ha jól tudom.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.06. 13:16:42

Ha Messi nem 100-as, inkább ne kezdjen. Lélektanilag fontos,ha legalább csere. Annak viszont értelme nincs mint ahogy a Valencia ellen a végéig tolt 25 percet. Még jó hogy addig berámolt kettőt. Le is rúgták utána...
Nélküle,Dembi nélkül nagyon szoros meccs lesz, ami ide is oda is simán eldőlhet. Hülyén hangzik de teljes csapattal a Bernabeuban lesz több esély :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.06. 12:50:04

Szerintem be fog állni védekezni a Madrid, ahogy tették azt utóbbi időben más meccsen is és kivárnak egy jó kis kontrára. Nehéz meccs lesz sztem, tuti nem 5-1, az egy teljesen szétesett csapat volt ősszel, most meg kezdenek magukra találni. Azt gondolom nagyon nehezen fogunk tudni gólt begyötörni és inkább gondolok egy 2-1 -es eredményre, mint sok gólosra. Meglátjuk. A legjobban persze egy újabb 5-1-nek örülnék, főleg mert azt a meccset nem is láttam :)
Azt olvastam, hogy a Sport TV adja a kupa meccset, illetve végre a UPC kínálatában is látható a Spíler2, így ezekről már nem maradok le... :)

Hátha nem olvastátok:

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2 ... l-clasico/" target="_blank

https://dtvnews.hu/hirek/spiler2-tv-a-upc-kinalataban" target="_blank
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.06. 12:00:55

A Classicok mindig függetlenek szerintem az aktuális formától. Voltunk mi már toppon, a Madrid lent és mégis kikaptunk, de történt ez fordítva is.
Az vitathatatlan, hogy kezdik elkapni a fonalat, még ha csak a kötelezőket is hozzák.
Az őszi meccsből én nem indulnék ki, mert talán kicsit összeszedettebbek azóta, másrészt az az 5-1 azért csalóka eredmény. Tény, hogy a végére szétestek, de voltak ott meleg pillatok bőven emlékeim szerint.
Jó lenne, ha Messi tudná vállalni a játékot, mert azért benne mindig benne van a váratlan. Ha még gyengébb is egy adott meccsen, akkor is hasznosabb, mint sok csapattársa. Reméljük Suarez is a szebbik arcát mutatja, mert legutóbb botrányos volt. Alba tolhatja végig, mert hétvégén eltiltott, míg Busi is pint most hétvégén. Én Vidalt nem raknám kezdőbe, mert benne azért simán benne van nagy meccseken egy egyből piros vagy két sárga, pláne a remek spanyol következetlen játékvezetés mellett.
Szóval én a gálakezdőt várom, de bízom benne, hogy EV is érzi, hogy Vinicius, Bale vagy Lucas V. tempójához SR kevés lesz.
TS - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitic, Busi, Arthur - Messi, Suarez, Coutinho

Ha nincs Messi, akkor kíváncsi vagyok mit lép EV: beerőlteti SR-t vagy kockáztat Malcommal, esetleg felrak plusz 1 középpályást?

Én mindn Classico előtt tartok a meccstől ,így most is, de remélem nyerünk. Tippem : 3-1 ide
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.06. 11:17:21

Annyira nem is tartanék a meccstől,ha a pályán lenne Messi fullosan,és Dembelé is,mert a Madrid még mindig csak ott tart,hogy a kötelezőket elkezdte hozni,talán a Betis volt a legnagyobb akiket le tudtak győzni,most a Girona oda vissza meg az Alaves azért nem hiszem hogy nagy felmérő,de őszhöz képest tény hogy sokkal jobbak. Így meg nem tudom ki fog gólt,gólokat rúgni,azért jó lenne egy 2-0,3-0-nál nyugodnék meg kb,így meg benne van egy x. Én is remélem hogy Semedo kezd,más különben Vinicius megver minket azon az oldalon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.06. 09:26:16

drobika írta:Tudom,hogy rég beszéltetek Messivel,de mondjon már valaki valamit azon kívül hogy nevezték a meccsre.
Dembi nem játszik,ha Messi sem, akkor már nagyon nehéz lesz.

Samper van ilyen viszonyban mindenkivel, ő biztos dumcsizott vele.

szerintem játszani fog, kérdés, hogy mennyire félti majd magát.
ha az lesz mint a Vale ellen az utolsó 25 percben akkor felesleges pályán lennie.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.06. 09:21:37

Tudom,hogy rég beszéltetek Messivel,de mondjon már valaki valamit azon kívül hogy nevezték a meccsre.
Dembi nem játszik,ha Messi sem, akkor már nagyon nehéz lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.06. 09:04:30

Cestus írta:
Semedo tényleg kell a védelem jobb szélére, az ő jelenléte általában Piqué gyengeségeit is nagy mértékben kompenzálja. Vinicius meg nem akkora játékos, mint amennyire nyomva van most, de gyorsnak gyors

igen, ez a lényeg, azért a portugál jobban kordában tudja tartani.
nem tartok a gyerektől, de azért ha sűrűn otthagyja a védőjét, az már létszámfölényes helyzet lehet, aztán elég ha 5 ilyenből 1et megold jól, már baj van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.06. 08:47:45

3-2-t érzek nekünk, de nem fogják ingyen adni. A Realnál biztosan úgy gondolják, hogy erre a kupára van idén a legnagyobb esélyük, így mindent bele fognak adni, ami elfedheti a két támadósor minőségbeli különbségeit. Jó formában is vannak, viszont kevés igazán erős csapattal játszottak a nyerőszériájuk folyamán. A mi formánk jelentősen nem ingadozott eddig a szezon alatt, a bajnokik nagy részén fél gőzzel, a nagy meccseken élesebben játszottunk.

Semedo tényleg kell a védelem jobb szélére, az ő jelenléte általában Piqué gyengeségeit is nagy mértékben kompenzálja. Vinicius meg nem akkora játékos, mint amennyire nyomva van most, de gyorsnak gyors, Roberto pedig nem szokta a gyors szélsőket szeretni. Emellett mellette szól az újdonságfaktor is, hogy nem veszik még komolyan a védők. Asensio is emiatt vágott nekünk 1-1 gólt a szuperkupán, aztán az nem vigasztal senkit, hogy utána viszont nem sikerült komoly játékossá válnia.

Sajnos most, hogy először nem pixeles arab streamen kell követni a meccset, nem fogom tudni nézni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.06. 08:32:46

Bármi benne lehet a meccsben, de ha úgy állunk hozzá, ahogy kell egy ilyen meccshez, akkor nagy baj nem lehet.

Ha az a taktikai utasítás, hogy csak gólt ne kapjunk, akkor megette a fene, erre nem lehet taktikát alapozni, elég egy megpattanó lövés, egy védelmi elcsúszás (amira nagyon is hajlamosak vagyunk) és ott a baj.

Semedo kell hátra, Robit nem akarom jobb védőben meglátni Viniciussal szemben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.02.06. 08:24:44

MessiNeymarSuarez írta:Ha jót akarnak maguknak, akkor az odavágón minden erőt bele kell adni ahhoz, hogy már az első meccsen eldöntsék a párharcot.

Ha ez esetleg sikerül, akkor szerintem a RM nem nagyon fogja törni magát a visszavágón, és az nekünk is nyert ügy, ha kényelmes helyzetből várhatjuk a visszavágót.
Nagy csend van a fórumon. Nekem is rossz érzésem van. A Madridnak most nagyon fut. Illetve több játékosuk is csúcsformában. Vízióm van 2017 augusztusáról. Remélem nagyot tévedek.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.05. 11:55:08

Digisport bánhatja amúgy hogy nem vették meg a jogokat,már csak ez a 2 meccs is elég sokat dobott volna a nézettségen. Gondolom jövőre megszerzi a spíler ezt is.
Válasz küldése