Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.19. 15:52:23

Hát remélem Henry-Eto'o páros formában lesz,különben semmi esélyünk sincs,támadót nem is tudunk eszerint cserélni :?: :shock: :shock:

Lehet régebben kimaradt nekem,vagy átsiklottam felette,de Giovannival mi van? Sérült?

R10 meg nem érdekel,h nem edzett sokat,a keretbe simán be kellett volna férnie! Ha 20percet kapott volna,akkor annyit,azt még én is kibírtam volna,főleg olyan tempóban amiben mostanában Ő közlekedik a pályán :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2008.03.19. 15:03:07

Mikorka Kálmán írta:Azt nem tudom, miért nem játszhatna végre a csapat két ékkel, és mögöttük Iniestával, vagy Smárival
Szerintem azért nem 2 ékkel játszunk mert Frenki az edző, és mivel ő holland a 4-3-3on kívül nem ismer más felállást. :cry:
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.03.19. 14:39:57

Én most balhátvédnek Sylvinhot tenném, Abidal rossz formában van :?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.03.19. 14:02:36

Titinho írta:
Ronaldinho&Barca írta:Köszönjük Titinho az infókat.:) teljessen egyetértek veled a kezdőben.
Egy kérdés csak Touréval most miújság??? fáj a háta, de fontos meccseken ittlesz vagy hogyisvan ez???
Pontosan. Elhalasztotta a műtétet a szezon végéig, addig pedig gyógykezelésekkel és edzésekkel próbál készülni a meccsekre. Azért is maradt ki az Alméria ellen, hogy a Valencia ellen játszhasson.
Aham, uhh szegény Touré, remélem nemlesz semmi gond vele. Addig is jobbulást és mindent bele!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.03.19. 13:55:14

Ronaldinho&Barca írta:Köszönjük Titinho az infókat.:) teljessen egyetértek veled a kezdőben.
Egy kérdés csak Touréval most miújság??? fáj a háta, de fontos meccseken ittlesz vagy hogyisvan ez???
Pontosan. Elhalasztotta a műtétet a szezon végéig, addig pedig gyógykezelésekkel és edzésekkel próbál készülni a meccsekre. Azért is maradt ki az Alméria ellen, hogy a Valencia ellen játszhasson.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.03.19. 13:54:30

Titinho!

Kösz az infokat :)

Remélem a következő hegyi beszédet tényleg Jézus fogja tartani, talán attól változik is a helyzet:)

A szőke katasztrófa jelződön még mindig szakadok :) És valamiért ez gáz...

Nehéz dolgunk lesz a Valencia ellen, esélyeinket 30-40% körül látom. Egyetlen igazi esélyük Európára a kupagyőzelem, a bajnokságban egyébként nem rosszak mostanában és ne felejtsük el, hogy már lőttek egy idegenbeli gólt, ráadásul 1-1 a Camp Nou-ban nem rossz, nekik kedvez a helyzet.

Ne legyen igazam, de szerintem bukni fogjuk :cry: Ezt a formánk és a felsoroltak miatt gondolom...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.03.19. 13:48:17

Köszönjük Titinho az infókat.:) teljessen egyetértek veled a kezdőben.
Egy kérdés csak Touréval most miújság??? fáj a háta, de fontos meccseken ittlesz vagy hogyisvan ez???
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Mikorka Kálmán
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:59:20
Tartózkodási hely: Idősek otthona

2008.03.19. 13:47:45

Azt nem tudom, miért nem játszhatna végre a csapat két ékkel, és mögöttük Iniestával, vagy Smárival, valahogy így:
---------------- VV ----------------
Zamb -- Puyol -- Milito -- Abidal
-------------- Touré --------------
--- Xavi ---------------- Iniesta --
----------- Gudjohnsen ----------
------- Eto'o --------- Henry -----

Kicsit Milanos a gyémánt felállás, de nekik is bejött már egyszer-kétszer. És annyira nem bonyolult, hogy ne tudnánk megcsinálni. 8)
Mi ideget megettem má'... Nehogymá' megmondja valakinek valaki, hogy valami!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.03.19. 13:29:32

Ronaldinho nem került be a Valencia ellen készülő keretbe :!:

Íme a keretünk:

Kapusok: Valdes and Pinto

Védők: Zambrotta, Puyol, Milito, Thuram, Abidal, Sylvinho

Középpályások: Xavi, Touré, Edmílson, Iniesta, Gudjohnsen

Támadók: Eto'o, Henry, Bojan

Ronaldiho tehát megint kimaradt. Csak tegnap tudott edzeni egy 40 percet illetve ma délelőtt már együtt edzett a többiekkel, de nem került fel a listára. Oleguernek tegnap megint történt valami a kezével, az orvosok majd megmondják, hogy mi van vele. Jó hír viszont, hogy visszatér Zambrotta a jobb oldalra és Puyol így újra középen játszhat.

Az én kezdőm holnapra, vagyis szerintem így fogja a pályára küldeni a fiúkat a Míster:
Valdés - Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Touré, Guddy/Iniesta - Iniesta/Bojan, Eto'o, Henry.

Nagyon remélem, hogy Iniesta kezd a középpályán de ahogy Rijkaardot ismerem Guddy fog kezdeni és Iniesta a jobb oldalt fog játszani. A 2. félidőben majd lejön úgy az 55.-58. perc környékén a "szőke katasztrófa", helyette Bojan játszik majd, Iniesta pedig visszalép a középpályára. Már nem 1x csinálta így és szerintem most is így lesz...mondjuk a jelenlegi helyzetben nemnagyon csinálhatna mást... :? A lényeg, hogy NYERNI kell holnap és bejutni a döntőbe!!! Ez talán adhatna majd egy lökést a következő bajnokikra.

U.I.: Laporta egyébként extra pénzt ajánlott fel a fiúknak a tegnapi edzésen, ha továbbjutnak a Valencia ellen. Txiki is tartot egy jó 20 perces "hegyibeszédet" a motivációról. Remélem valamennyire hatni fog rájuk... :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
pityi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.11.16. 16:08:43

2008.03.19. 12:43:02

Félek a holnapi mecsstől.Nagyon sok a sérült ,nagyon nincs egybe a csapat.Azért jó lenne ha nyernénk de nagyon nehéz lesz.A bajnokságot már elbuktuk a kupát azért jó lenne behuzni.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.03.19. 12:21:06

Szerintem a holnapi meccset behúzzuk, ha nemis simán de befogjuk. Jó lenne tudni az összeállítást, akkor többet tunánk. Szerintem egy erős támadó sorral lenyomjuk őket. És persze egy kis akarat is kéne a gépezetbe...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2008.03.19. 01:15:32

ennyi sérültel esélytelenűl fogun kiállni!!! a góllövőcípőnket maximum xavinál találjuk meg!!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2008.03.19. 00:21:46

És többen lenyilatkozták a játékosok közül hogy 110% beleadatak... :roll:
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.03.18. 23:53:12

Azért igencsak sajnálhatjuk, hogy nem nyertük meg az otthoni meccset... Ennyi helyzetet kihagyni, hihetetlen. :shock:

És az a mentalitás, ami azon a meccsen megvolt, hova lett? :roll:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2008.03.11. 18:32:45

Szurkolókén ugy érzem hogy az a minimum hogy ezt vissza vágót a Barca megnyeri és tovább jut hisz a bajnokságba lassan eláshatjuk magunkat.

Visca el Barca!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.03.11. 18:29:20

A visszavágó jövő csütörtökön, 20.45 perckor kezdődik. Na, ilyen kezdési időpontra sem emlékszem Spanyolországból. A meccset Mejuto González vezeti. Ő vezette a Barca-Villarreal kupa-negyeddöntőt is.
Kép
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.02.28. 23:49:44

No, úgy néz ki a Getaféval fogjuk játszani a döntőt. :D
Legyen így, és vágjunk vissza a tavalyiért. :twisted:
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.02.28. 23:23:15

Azért ebben a szezonban nem kaptunk olyan hú de sok gólt.... :roll:

cruyff írta:Jól játszottak. De egy valamit nem értek. Miért van az, hogy ha 89 percen keresztül jól játszunk és nálunk van a labda, akkor abban a fennmaradó 1 percben kapunk gólt? A Barca ellen szerintem még a REAC-nak is lenne reális esélye, hogy egy gólt "találjon"... és ezért félek egy kicsit a celtic elleni visszavágótól, a komolyabb ellenfelekről nem is szólva... valahogy nagyon peches szezonunk van... :?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.02.28. 21:34:18

Ákocka írta:Fernando, igazad van, de én nem csak erre a meccsre gondoltam. A Valencia egy hazai bajnokin se nagyin erőteti a támadást, mert nem megy nekik. Viszont a védekezésük már kezd tűrhető lenni, főleg hogy Timo is kezdi meghálálni a bizalmat.
Az a Valencia már a múlté mint "az a Barca is" aki bugdácsolt :wink:
4 forduló óta nem találtak legyőzőre. 2 fejlődő tendenciát mutató csapat játszott tegnap :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2008.02.28. 20:57:07

gekkodan írta:
cruyff írta:Jól játszottak. De egy valamit nem értek. Miért van az, hogy ha 89 percen keresztül jól játszunk és nálunk van a labda, akkor abban a fennmaradó 1 percben kapunk gólt? A Barca ellen szerintem még a REAC-nak is lenne reális esélye, hogy egy gólt "találjon"... és ezért félek egy kicsit a celtic elleni visszavágótól, a komolyabb ellenfelekről nem is szólva... valahogy nagyon peches szezonunk van... :?
Ez azért kicsit erős. Általában jellemző, hogy az a csapat amelyik agyontámadja magát és nem jönnek be a próbálkozások, az beszív egy gólt. Így szokott lenni. Mivel az ellenfeled átengedi a területet és kvázi a félpályáról indítod a támadásaidat, így élelmes helyzetben egy csapat ilyenkor sikeres kontrát tud vezetni. Tegnap ez volt a séma. Nem hiszem, hogy itt Barca-szindrómáról kellene beszélni, főleg úgy, hogy a bajnokságban mi kaptuk a legkevesebb gólt. A védelmünkben akad néha gikszer, de nem ez a jellemzője a hátsó alakzatnak. Alapvetően jól végzik a dolgukat. Ez ami tegnap történt egy teljesen egyszerű séma, bármelyik csapatnál előfordulhat. Az első 20 percben be kellett volna lőni a helyzeteket és nincs ez. Onnantól már ők hajtanak és mi pedig kellemesebb tempóban növelhettük volna az előnyünket.

Ennyi, nem több.
Nem ez a lényeg. A REAC-ot szándékos túlzásként hoztam fel persze, de nem itt van a kutya elásva. Minden meccsen rendre elkerülhető gólokat kapunk. A Barca mindig a határon futballozik. Én nem emlékszem olyanra, mikor nem hajszálon múlt volna a továbbjutásunk vagy a győzelmünk, viszont sok olyanra emlékszem, hogy simává tehettük volna. És igaz ez az egyenes kiesési szakaszra, éppúgy mint a bajnokságra. A tavalyi szezont csak mi tudtuk IGY elveszteni... (lsd... :arrow: Sevilla -Barca, Barca-Betis, Barca-Espanol...Barca-Getafe Getafe-Barca kupa...stb) de Most legalább már annyit elértünk, hogy többet futnak a játékosok, így egy esetleges labdavesztésnél (többnyire) azonnal vissza tudjuk szerezni a zsugát, ami létkérdés egy ilyen taktika mellett... ez az elmúlt hónapokban nem volt így... a csapatot mintha kicserélték volna hozzáállásban, de a belső védők még sokszor rosszul helyezkednek, Henry pedig továbbra sem érzi a játékunkat... a celtic ellen továbbmegyünk, de figyeld meg, szenvedve... jobb csapat ellen pedig egyszerűen nem lehet majd ENNYIRE kinyílni......
VISCA EL BARCA!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.02.28. 20:55:30

Fernando írta:
Ákocka írta:Jah, és még annyit szerettem volna mondani, hogy egyetlen dolgot nem értek csak Koemannal kapcsolatban: miért ilyen deffenzív focit képvisel?
Mert az egy dolog, hogy játékosként védő volt, de könyörgöm, ő a leggólerősebb védő a football történelmében! 503 meccsen 193 gól. :shock:
Könyörgöm a Barca ellen idegenben ki ne játszana védekező/biztonsági focit? 8) Még a Real is, kb ugyanolyan meccs volt mint a december 23.-ai csak jobbak voltunk lényegesen, és a végén a gólunk is megérdemelt volt :wink:
Egyrészt, a folyamatos nyomást bravúrosan, és szerencsésen egyszerre átvészelték. Ez dicsérendő, s roppant bosszantó. Számomra az Atl. M. - Real . M. mérkőzésen átéltek jutottak eszebe, az is roppant bosszantó volt. Azért álljunk megy egy pillanatra. A Valenci csapatában többnyire technikás, támadójellegű játékosok szerepelnek, akiktől ilyen formában kész csoda, hogy így állták a sarat. ha ennyire jó összjáték, sok lehetőség ellenére sem sikerül bevenni az ellenfél hálóját, az sokszor még többet von maga után. Tegnap hála az utolsó percekig való kitartásnak, s a lelkesedésnek sikerült kozmetikázni az erdményen. Ennek igen is, örülhetünk, hasonló hozzáálás ritkán mutatkozott meg az évben. Másrészt természetesen egy offenzív csapat rengeteg erőt mozgósít, jobban fárad, fejbenméginkábbb. A bajt tetézi, hogy a sikertelen próbálkozások könnyen kedvét szeghetik a játékosoknak, s figyelmetlenné válnak. Nem lehet végig támadni, s az ellenfélnek ilyenkor az a dolga, hogy a "semmiből" szerezzen gólt. Valóban, a Camp Nou-ban szököévente lehet támadó futbalal előrukkoló csapatot látni. Legutóbb talán a L'Pool volt, én a legutóbbi Clásicot nem tenném ebbe a kategóriába. A kihagyott helyzetek után könnyen lehet gólt kapni. Én azt tartom fontosnak, hogy mit láttam a gyepen, mennyi helyzetet, milyen hozzáállást. Ez nagyon jó, bizakodásra ad okot. Az eredmény pedig nem vészes, nekem itt senki se mondja, hogy a Valenciaz esélyes, stb. Badarság. Grat Hildebrand-nak!
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.02.28. 20:51:15

Fernando, igazad van, de én nem csak erre a meccsre gondoltam. A Valencia egy hazai bajnokin se nagyin erőteti a támadást, mert nem megy nekik. Viszont a védekezésük már kezd tűrhető lenni, főleg hogy Timo is kezdi meghálálni a bizalmat.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.02.28. 20:48:59

Régi vesszőparipám, régi véleményem, hogy a Barcelona egykori játékosait, ne sértegessük, ne használjunk rájuk nem megfelelő jelzőket. Ronald Koeman az 1988-95 közötti időszak meghatározó alakja, a Barcelona labdarúgásának legendás alakja, legnagyobb örömünk szerzője. Lehet kritizálni, de sértegetni, bántó, illetlen jelzőkkel bántani - nem. Gondolkozzanak el ezen azok, akiknek inge - gergo9, gekkodan. Koemannak mi a lába ujjáig sem érünk. Sokkal több tiszteletet érdemelnek. Ugyanez a véleményem Bernd Schusterrel kapcsolatban is. Mint edzőt, lehet kritizálni, de csak kellő tisztelettel. Sokkal többet adott nekünk annál, mintsem sértegessük. Kik vagyunk mi, hozzájuk képest. Porszemek. :!:
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2008.02.28. 20:48:05

Egy dolognak mindenképp örülhetünk. Erre lehet már előttem más is rávilágított. Mégpedig az, hoy nem ismétlődhet meg az, ami tavaly a Getafe ellen. Azok számára, aki nem értené: egy döntetlen, mely lehet hogy nem igazságos, további erőket mozgósíthat a csapatban, további kemény munkára sarkallhat. Egy többgólos győzelem tudatában előfordulhatna az, ami nagyon sokunk számára felfoghatatlan, érthetlen volt egy évvel ezelőtt. A csapat elbizakodott, rosszul mérte fel a helyzetet, nem vette elég komolyan, s a figyelmetlenség egy óriási vereséget eredméynezett. Azt hiszem, ez a Barca sokkal jobb formában van, főként fejben, s így harcolni kell majd a Mestalla-ban, nincs alibbi. 50-50% esély van. Hajrá fiúk, meg kell mutatni!
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.02.28. 20:45:17

Ákocka írta:Jah, és még annyit szerettem volna mondani, hogy egyetlen dolgot nem értek csak Koemannal kapcsolatban: miért ilyen deffenzív focit képvisel?
Mert az egy dolog, hogy játékosként védő volt, de könyörgöm, ő a leggólerősebb védő a football történelmében! 503 meccsen 193 gól. :shock:
Könyörgöm a Barca ellen idegenben ki ne játszana védekező/biztonsági focit? 8) Még a Real is, kb ugyanolyan meccs volt mint a december 23.-ai csak jobbak voltunk lényegesen, és a végén a gólunk is megérdemelt volt :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése