Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
socio66

2009.05.12. 13:39:09

Jó lesz végre már közvetlenül egy kupáért játszani!
Az a lényeg,hogy a meccs elejétől pörögni kell a játékosoknak-akárkik is játszanak-és nem szabad lebecsülni az ellenfelet. A Bilbao nyilván az egész idényt erre a meccsre tette fel,a hétvégén is igen tartalékosan állt ki,szóval nem fogják ajándékba adni a győzelmet,az tuti. Viszont mi bármilyen csapattal játszva is klasszisokkal jobbak vagyunk és itt már a motivációval sem lehet gond,elvégre kupáért megy a bugi.
Remélem hazahozzuk a trófeát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.12. 12:42:49

tibor1158 írta:Szerintem Goardiola mester még holnap beveti a sztárokat aztán lehet, hogy a Mallorca elleni meccsen már pihenteti őket. Attól függ, a Real mit játszik szombaton az El Madrigalban.
Nekem is hasonló a véleményem. Nem fog egy "B" csapattal kiállni, de Pedritót és Viktor Sanchezt is szívesen látnám már játszani. A szezon eleje-közepe felé még becserélte őket alkalmanként Pep, de utána már többnyire a kispad sem jutott nekik. Pedig Sanchez egész jól ellátta a feladatát és Pedro is ügyesen játszott, emiatt nem értem, hogy miért nem látjuk többet őket, főleg most mikor hullanak a játékosaink. Ha Busquets-et be tudta építeni Guardiola a csapatba, akkor őket is megpróbálhatta volna. Bár biztos tud valamit amit mi nem, hiszen elég sokat foglalkozott velük.
A kezdő tizenegyre én is kiváncsi leszek, de biztos vagyok benne, hogy Messiék játszani fognak és a mérkőzés alakulása jelentősen befolyásolni fogja a cseréket.
Forca Barca!!!!
tibor1158
Barça B
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2008.10.27. 11:37:22

2009.05.12. 10:57:11

Szerintem Goardiola mester még holnap beveti a sztárokat aztán lehet, hogy a Mallorca elleni meccsen már pihenteti őket. Attól függ, a Real mit játszik szombaton az El Madrigalban.
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.05.12. 09:13:35

én azon a véleményen vagyok h nagyjából az alapcsapat fog kezdeni egy-két kivétellel... (Pinto, Bojan, Guddy)
de különösképp nem mennék bele a kezdő11 felírásába mert nem lehet most tényleg kikalkulálni h mi lesz, mert jó h kupa és h ott inkább kik játszottak; de ez egy döntő és hát Pep-ről nem tudni mit süt ki.....
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.05.12. 09:09:36

Én is úgy gondolom hogy lehetne játszatni. Már írtam korábban is, hogy ha megvan a bajnoki cím, akkor a bajnokságban is mindenképp fel kéne hozni az első csapathoz, de ezen felül a kupában is játszhatna (persze csereként elsősorban, aztán ha úgy alakul, azonnal a pályára :))
Mivel a fiatalok sajnos nem kerültek feljutást érő pozícióba, így méginkább számíthat majd rá Pep, mert így nincs nagy szükség ott Pedrora már.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.05.12. 08:14:25

nem tudom ti hogy vagytok vele, de amit leírtam korábban, tartom továbbra is, sztem Pedrot ki kéne próbálni, elég jól tudta legutóbb is bejátszani a bal oldalt (ha jól emléxem...) ráadásul a Bilbao se ismeri...
vélemények?
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.05.12. 03:25:28

Chino írta:
lionelmessi19 írta:----------------------------Pinto--------------------------
---Puyol----------Cáceres----Piqué-------Sylvinho---
--------------------------Busquets-----------------------
----------------Messi-------------------Keita--------------
-------Alves--------------Bojan-------------Hleb--------

Védelemnek szoknia kell a helyzetet, Alvest ugysem kell tartalékolgatni már, simán eljátszik jobbszélsőt, és akkor Xavit is lehet pihentetni, Messi majd elirányítgat Keita és Busquets fölött. Hleb, Bojan és Pinto evidens.
Hát nem tudom. Pep nem arról híres, hogy egy kupadöntőn ilyen tartalékos legyen.
Én meg még nem láttam Pepet kupadöntőn... :)

Azt mindenesetre remélem,h nagyjából azok játszanak akik végig nyomták az idén a kupát.Megérdemelnék.És bár tudom,h fontos az a Copa del Rey de sztem nem lenne korrekt lépés Peptől ha nem így tenne.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2009.05.12. 03:07:47

currahee írta:
Livia Drusilla írta:Állandóan megy a vita, h melyik játékos miért nem játszik egy-egy meccsen, most meg mintha rövid lenne a kispad... :roll:
erre muszáj azt mondanom h baromság!!
rövid a kispad és te erre hogy jutottál, mert ha nem tűnt volna fel Guardiola mostanában abszolút nem változtat az alapcsapaton, magyarán nem rotál. Max azok helyére kerül be új ember aki lesérül v eltiltott ezáltal nem bevethető!
egy szóval nem hinném h rövid a kispad csak Pep bhaszik cserélgetni most, pedig lehet h nem ártana ill. ártott volna vasárnap sem akkor talán a második félidőben is hajtott volna a csapat a mellőzött játékosokkal h bizonyítsanak....
félek kicsit h a BL döntőre nem lesz mindenki olyan fit ha Pep nem cserélget a kezdőn a köv meccseken...
És erre te hogy jutottál? :lol:
Elnézést, ha nem lett volna nyilvánvaló, h most, amikor több az eltiltott és sérült játékos, mert összejött, egy olyan csapattal kell kiállni egy összeszokott csapat ellen, akik valószínűleg most fognak abban az összeállításban először együtt játszani (legalábbis élesben), ill. épp az utóbbi idő elmaradt rotációja miatt többeknek (a kispadon!) meglehetős meccshiányuk is van...
Az állandó kezdők fáradtságát meg nem kihagytam? :wink: 8)
Nagyjából te nem ugyanezt írtad? :wink:
A megjegyzéssel mindössze oda akartam kilyukadni, h számomra ez a helyzet cseppet sem megnyugtató... :roll:

++LM19 - csodálkoznék, ha Pep ennyire "forradalmi" kezdőt küldene fel... :wink:
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.12. 02:25:21

lionelmessi19 írta:----------------------------Pinto--------------------------
---Puyol----------Cáceres----Piqué-------Sylvinho---
--------------------------Busquets-----------------------
----------------Messi-------------------Keita--------------
-------Alves--------------Bojan-------------Hleb--------

Védelemnek szoknia kell a helyzetet, Alvest ugysem kell tartalékolgatni már, simán eljátszik jobbszélsőt, és akkor Xavit is lehet pihentetni, Messi majd elirányítgat Keita és Busquets fölött. Hleb, Bojan és Pinto evidens.
Hát nem tudom. Pep nem arról híres, hogy egy kupadöntőn ilyen tartalékos legyen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.12. 01:06:23

----------------------------Pinto--------------------------
---Puyol----------Cáceres----Piqué-------Sylvinho---
--------------------------Busquets-----------------------
----------------Messi-------------------Keita--------------
-------Alves--------------Bojan-------------Hleb--------

Védelemnek szoknia kell a helyzetet, Alvest ugysem kell tartalékolgatni már, simán eljátszik jobbszélsőt, és akkor Xavit is lehet pihentetni, Messi majd elirányítgat Keita és Busquets fölött. Hleb, Bojan és Pinto evidens.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.05.12. 00:40:04

az én kezdőm

pinto

alves, cacares, pique, sylvinho
xavi, busquets, keita
messi, eto'o, hleb

cserék: puyol, bojan, gudjohnsen, toure
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.11. 21:16:11

Azt gondolom, hogy az erős kezdő lesz, mert a Bilbao nagyon fog küzdeni. Bojan talán benne lesz, de őt sem tartom olyan jó játékosnak. Valaki azt írta, hogy a kicsik eljuttatták a csapatot a döntőbe. Hát hányszor jött Messi és mentette, meg a meccset a vereségtől?
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.11. 21:01:03

Egyetértek az előttem szólóval. Egy ilyen cselzi elleni gyilkos meccs után, mikor túl vagyunk a sevillán, valencián, reálon akkor egy ilyen meccsen Eto'o mellett miért nem tud egy Krkic kezdeni például???
VISCA EL BARCA!
Avatar
currahee
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2008.07.05. 10:48:26

2009.05.11. 20:44:31

Livia Drusilla írta:Állandóan megy a vita, h melyik játékos miért nem játszik egy-egy meccsen, most meg mintha rövid lenne a kispad... :roll:
erre muszáj azt mondanom h baromság!!
rövid a kispad és te erre hogy jutottál, mert ha nem tűnt volna fel Guardiola mostanában abszolút nem változtat az alapcsapaton, magyarán nem rotál. Max azok helyére kerül be új ember aki lesérül v eltiltott ezáltal nem bevethető!
egy szóval nem hinném h rövid a kispad csak Pep bhaszik cserélgetni most, pedig lehet h nem ártana ill. ártott volna vasárnap sem akkor talán a második félidőben is hajtott volna a csapat a mellőzött játékosokkal h bizonyítsanak....
félek kicsit h a BL döntőre nem lesz mindenki olyan fit ha Pep nem cserélget a kezdőn a köv meccseken...
Avatar
lionel_messi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.02.28. 08:30:33
Tartózkodási hely: EU körzetén belül....

2009.05.11. 13:14:23

Én nagyon kemény meccsre számítok a Bilbaó ellen most nagyon felfogják szivni magukat!de valószínüleg mi is mert elmaradt az ünneplés a Villareal ellen!!
Magyar szív de Katalán lélek Barca drukker leszek amig élek!
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค

Kép
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2009.05.11. 12:51:39

http://www.nemzetisport.hu/spanyolfoci/ ... 35674.html?

Kicsit sem lesz könnyű ez a meccs :!:
A Bilbao oroszlánként fog küzdeni, utolsó leheletig, kb. sztem... :?

Kicsit sűrű ez a szezonvég... :?

++
Állandóan megy a vita, h melyik játékos miért nem játszik egy-egy meccsen, most meg mintha rövid lenne a kispad... :roll:

--..."elmaradt az ünneplés a Villareal ellen"....nem hinném, h ez döntő motiváló tényező lenne... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Livia Drusilla 2009.05.11. 13:26:04-kor.
Kép
XAVI - INIESTA - MESSI - Neymar +++ - Milan:? - tán lesz feljebb is...am nem vagyok optimista...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.05.10. 22:17:58

sztem Pedro-t kéne baloldalra küldeni!
Avatar
bojanfan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2009.05.03. 22:19:00
Tartózkodási hely: catalunya.
Kapcsolat:

2009.05.10. 22:04:15

-----------------pinto-----------------
----------puyol--------piqué---------
----alves-------------------sylvinho-
----------------touré-----------------
-------xavi---------------keita-------
-----messi-----------------etoo------
-----------------bojan----------------

egyébként a wikipedia azt írja, hogy automatikusan megkapjuk a szuper kupát, ha szerdán nyerünk.
♥fcbarca.♥
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.10. 12:56:36

:cry: Nem igaz...
kétszáznegyvennyolcezerszer le lett írva már: A kupadöntő vesztesével játszuk a szuperkupa döntőt( feltéve h. a szabály nem változott)
Belefáradtam :cry:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.05.10. 12:48:58

Kamarilla írta:Ha egy adott caspat megnyeri mindkettőt, a kupa automatikusan hozzájuk kerül! :)
LM10 írta:Mivel bajnokok leszünk és ha megnyerjük a kupát akkor a bajnokság 2. helyezettjével játszunk. Szal ha kupát nyerünk akkor a Real ellen kezdjük meg a szezont...kemény lesz..2 Clasico 8)
Már nem egyszer szóba került, hogy ha duplázunk, akkor kivel játszunk. Bár nem tudom pontosan, hogy az idei kiírásnak mik a szabályai, de azt tudom, hogy '96-ban, mikor az Atlético duplázott, és '98-ban, amikor mi, mindkét esetben a kupadöntő vesztesével játszott a duplázó csapat. Tehát valószószínűleg idén is így lesz.
Egyébként mindkét alkalommal a kupadöntő vesztese nyert ('96-ban a Barca, '98-ban a Mallorca). Ha valaki tud valami biztosat, és forrást is tud megjelölni, kérem, hogy tegye meg! Addig pedig ne tegyünk olyan kijelentéseket, melyekben nem vagyunk biztosak.
Avatar
pety27
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2007.12.23. 13:28:45
Tartózkodási hely: Jamaica

2009.05.10. 12:35:05

Mint a cikkben is jól írják,ma valószínű hogy nem fog a legjobb kezdő 11 a Camp Nou gyepén lenni.Ezáltal arra merek következtetni hogy tartalékolnak a kupadöntőre,és teljesen egyetértek vele,remélem ott a lehetőségekhez képest legjobb csapat fog kiállni!
2 MECCS-2 KUPA!!!

FORCA BARCA!!!! 8)
Kép

Reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom....
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.05.10. 12:34:21

Mivel bajnokok leszünk és ha megnyerjük a kupát akkor a bajnokság 2. helyezettjével játszunk. Szal ha kupát nyerünk akkor a Real ellen kezdjük meg a szezont...kemény lesz..2 Clasico 8)
Avatar
Valdés1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2008.10.29. 16:23:54
Tartózkodási hely: Szabadhídvég

2009.05.10. 12:33:22

:lol: de meg nyerjük 8)
(L) I'love Barca(L)
Kép
Avatar
Kamarilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.01. 22:10:24
Tartózkodási hely: a hátad mögött :)

2009.05.10. 12:32:55

Leomessi14 írta:
Krojf írta:Egy biztos hogy jó lenne kiküszöbölnünk a Szuperkupa Döntőt!
Meg kell nyerni mindkettőt, aztán spórolunk 2 meccset, illetve
abszolút királyak leszünk Hispániában!
K.
Ha nem nyerjuk meg a Kupat(Remelem ez nem fog megtortenni),akkor ugye a Bilbaoval fogunk Superkupazni?
Így van! Az a két csapat játszik minden évben a Szuperkupa-döntőn, amelyik megnyerte a bajnokságot és a kupát! Persze, ha egy adott caspat megnyeri mindkettőt, a kupa automatikusan hozzájuk kerül! :)
Kép
Kép
O:) [-o< KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY BARCA DRUKKERNEK TEREMTETTÉL [-o< O:)
Pusztán cselekedni minden bugris suttyó tud; az igazi ízt az adja meg, AHOGYAN cselekszünk!
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.05.10. 12:30:05

Krojf írta:Egy biztos hogy jó lenne kiküszöbölnünk a Szuperkupa Döntőt!
Meg kell nyerni mindkettőt, aztán spórolunk 2 meccset, illetve
abszolút királyak leszünk Hispániában!
K.
Ha nem nyerjuk meg a Kupat(Remelem ez nem fog megtortenni),akkor ugye a Bilbaoval fogunk Superkupazni?
Válasz küldése