Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.01.07. 17:11:44

Varga Tamás írta:Ne haragudj Tibi, de akkor nem ugyanazt a meccset néztük, vagy nem tudom. Én egyetlen ilyet nem véltem felfedezni a meccsen. Igaz a 35-55. perc közötti részt csak részleteiben láttam.
Általában egyetértek Veled, de most teljességgel alaptalannak tartom az általad leírtakat. Úgy 0% körül mozog ezen megállapításaidnak a valóságtartalma és az igazsága.
A gólban való hibáját pedig elismertem. Illene nyitott szemekkel olvasnod a fórumot.
Piqué? Inkább nem mondok semmit sem...
Szerintem.
Béke. :wink:
Két vizsga közt most van egy kis időm, a tegnapi meccs meg teljesítmény volt a köbön volt, ezért benéztem... de én mindig az ilyen hozzászólásokra érek ide? :D

Még jó hogy nem mondasz semmit Piquére, hisz ki nem állhatod, tegnap meg lehozta a meccset hibátlanul, ellentétben az überjó Martinnal.

Ki is emlegette a kettős mércét? Az értelmező szótárba majd bemásoljuk ezt a hozzászólást. :D

Szóval Tamás holnap Sport Tv (vagy péntek SK), ha ráérsz nézd meg a meccs elejét, hátha megint azt a verziót adják le, amit Titinhoval láttunk. :D

(ha már belekezdtem... lenne még egy kis off) ...szóval úgyis azt hiszed, hogy vérszemet kapok az avatarod/neved láttán, és csak azért is ellenkezek, de hidd el nem mindig. :D Mert én is Cácarest látom ügyesebbnek, és ha nem lenne ekkora meccshiánya biztos jobban lehozza a meccset. Így is sok jó megoldása volt, de a meccs elején nem találta magát. Volt pár olyan hibája, amiért másnak már a fejét követelnék.

Igazából már én se tudom hol járok, vagy miért kezdtem bele, de a lényeg... Cácares kishiba az nem hiba, Piqué kishiba pedig 2-3 nap szidás... úgy általában jellemző ez sokakra.

Választ nem várok, úgy se járok majd jó ideig erre. "Béke." :)

És hogy a meccsről is szóljak: hihetetlenül tetszett, ahogy ez a felforgatott csapat helyt állt, az elején ezt az újfajta védelmet meglepte az Atleticó, aztán viszont átvettük a meccs uralmát, és... 8) Iniesta kicsit halvány volt, mondjuk amit a jobbszárny művelt... :o Bár mindig jó helyen volt nála a labda, szóval nem érzem rajta, hogy egy kicsit is visszább esett volna a sérülés miatt. Messi... eléggé idegesít, hogy a legnagyobb szólói sose mennek be. Egyszer biztos ezt is kinövi. Amúgy meg perfekt. A védelem nekem tetszett, bár nem egy Puyol - Marquez, még. A kp. most nagyon bejött, 3 jó labdaszerző, mégsem volt az az érzés, hogy 3 védekező kp. játszik. Rendkívül intelligensek előrejátékban is. Kieta szvsz jobb volt, mint szokott, Sergi pedig kezdi állandósítani a masszív megbízható formáját. Bojan nem volt annyira aktív, majd a visszavágón betalál.

Remélem leírtam mindent, amit akartam, mostanában kicsit szét vagyok csúszva. :)
vd17
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2006.08.08. 15:40:24
Tartózkodási hely: Ózd

2009.01.07. 16:49:38

Hatalmas öröm ez számomra,hogy azon kell keseregnünk,hogy kaptunk egy fránya gólt idegenben az atletico-tól,csak e mellé rúgtunk még hármat,vagyis Messi,aki...hát egyszerűen...Ahogy Tevez is megmondta,Messi egy cheater,nem is erről a bolygóról való játéktudása alapján!Örülök,hogy ennek a csapatnak szurkolhatok hétről hétre,élmény amit tegnap is játszottak és amit eddig az idényben nyújtottak!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.07. 16:37:04

Titinho írta:
Ezzel a kiemelt résszel Én nem értek egyet. :wink:
Cáceres tegnap este kifejezetten gyenge volt, már kb. a 20. másodpercben gólt kaphattunk volna róla ha Pinto nem vetődik ki jó ütemben és az utána lévő 10 perc is gyenge volt számára. 2x úgy megforgatták, hogy csak lesett és a második félidőben is volt nem egy olyan szituáció amikor megelőző szerelést akart bemutatni a jobb oldalon mégis elfutott Simao Sabrosa, valamint az Atletico góljánál is alászaladt a labdának (már régen leért a földre amikor még éppenhogy a kapuhoz ért a labda), de egy-két szép szerelése azért volt. Piqué most sokkal magabiztosabb volt. Én inkább éppen az ellenkezőjét láttam benne, egyáltalán nem volt határozott sőt magabiztos sem. De ezt írjuk a kevés játékperc számlájára, reméljük jövő héten is ő játszik a visszavágón, mert látszik, hogy kell neki a játékperc. :)
Ne haragudj Tibi, de akkor nem ugyanazt a meccset néztük, vagy nem tudom. Én egyetlen ilyet nem véltem felfedezni a meccsen. Igaz a 35-55. perc közötti részt csak részleteiben láttam.
Általában egyetértek Veled, de most teljességgel alaptalannak tartom az általad leírtakat. Úgy 0% körül mozog ezen megállapításaidnak a valóságtartalma és az igazsága.
A gólban való hibáját pedig elismertem. Illene nyitott szemekkel olvasnod a fórumot.
Piqué? Inkább nem mondok semmit sem...
Szerintem.
Béke. :wink:
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.01.07. 15:04:47

ikida írta:Honnan birnám a mecset letölteni mert sajnos nem birtam nézni? Nagyon megszeretném nézni! Köszönöm
Egyenlőre nézz utána a SportTV műsorán,tuti ismétlik még!
Valamint nyomatják a Sport Klub-on is,a BARCA TV keretein belül.

De ha mindenképp le akarod szedni,próbálkozz itt:
isohunt.com
mininova.org
btjunkie.org
...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2009.01.07. 14:21:07

salas9 írta:A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (JANUÁR 7. ÉS 14.)
Polideportivo Ejido–Espanyol (1.)
Racing Santander–Valencia (2.)
Sporting Gijón–Valladolid (3.)
Real Unión–Betis (4.)
Sevilla–Deportivo La Coruna (5.)
Atlético Madrid–Barcelona (6.)
Osasuna–Athletic Bilbao (7.)
Mallorca–Almería (8.)

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (JANUÁR 21. ÉS 28.)
A (7.) és a (3.) összecsapás továbbjutói (A)
A (1.) és a (6.) összecsapás továbbjutói (B)
A (4.) és a (8.) összecsapás továbbjutói (C)
A (5.) és a (2.) összecsapás továbbjutói (D)

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (FEBRUÁR 4. ÉS MÁRCIUS 4.)
A (D) és az (A) összecsapás továbbjutói
A (B) és az (C) összecsapás továbbjutói
Akkor valószínűleg jön majd egy katalán rangadó. :wink:
Papíron simán irány a döntő, ahol a Valencia vagy a Sevilla lehet az ellenfél.Papíron.... :roll:
Kép
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.01.07. 14:16:57

Egyetértek Kalappal! A hibákat meg kell említeni, mert nem szabad mellettük elmenni, de azért nem kéne földbe döngölni egyes játékosokat!
Dani Alvesről vagy Caceresről kaptuk a gólt, leginkább Dani hibázott, de kit érdekel, ha közben meg olyan gólpasszt adott, hogy leesett az állunk?
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
FCBarca88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2006.02.24. 15:35:59
Tartózkodási hely: Isaszeg

2009.01.07. 12:44:22

Nagyon szép eredményt ért el a csapat, bekapott gól ide vagy oda(reméljük azért, nem lesz nagy szerepe). Igazából elégedett vagyok mindenkivel, Cácerest egykétszer átjátszották(talán kötényt is kapott 2t) és Bojan se volt a toppon, de ezt a kevés játék lehetőségnek lehet betudni. Viszont az is igazán örömteli hogy az úgynevezett B csapat is képes, ilyen játékra, eredményekre. Nem most volt már 99, és szerintem, a kupának is van értéke, megkell nyerni végre megint.
Messi?? Nehéz rá megfelelő szavakat találni. :) és ha még Alvest is hozzá vesszük...
I am a Runner![...]
FCBarcelona, Fradi, Schumi, Németország!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.01.07. 10:32:54

mindorokke_barca írta:Titinho, hiaba... van amin nem lehet valtoztatni... es ez az ami engem nagyon zavar, az igazsagtalansag, a kettos merce... fogadok, senki nem vette eszre, hogy alves hibajabol kaptuk a golt, mert nagyon csunyan allvahagyta ot ujfalusi.... ha pique v sanchez lett volna ott, most errol szolna a forum h mennyire nem idevalok... azt sem jegyzi meg ilyenkor senki h pique milyen kivalo teljesitmeny nyujtott tegnap...
Sztem ez nem kettős mérce. Egyszerűen arról van szó,h az összképet kell nézni. Ha Alvesről is kaptuk a gólt, akkor is volt Messi után a meccs embere, míg Pique nem csinálta volna ugyanezt. Egyébként annyiban igazad(tok) van,h néhányan túl sokat szappulnak egy-két játékost ezért-azért, miközben nem kellene kritikusnak lenni ezzel a Barcelonával,mert mostanában felhőtlen jókedvvel nézem a meccseket. Bátyjám Villareal meg Sevilla szurkoló és most 100-szor visszakapja,amit tavaly kaptm tőle:) Hátradőlök a fotelbe, belesüppedek és nézem a joga Bonitot:) Azt a pár hibát meg, ha észrevesszük említsük meg, de ennyire ne szapuljuk őket. Nem ezt érdemlik!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.01.07. 09:46:44

Titinho, hiaba... van amin nem lehet valtoztatni... es ez az ami engem nagyon zavar, az igazsagtalansag, a kettos merce... fogadok, senki nem vette eszre, hogy alves hibajabol kaptuk a golt, mert nagyon csunyan allvahagyta ot ujfalusi.... ha pique v sanchez lett volna ott, most errol szolna a forum h mennyire nem idevalok... azt sem jegyzi meg ilyenkor senki h pique milyen kivalo teljesitmeny nyujtott tegnap...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.01.07. 09:35:02

Varga Tamás írta: Mit írhatnék? Amit mások is leírtak már:
- csodálatos Messi
- jól játszó Cáceres, aki magabiztos, korrekt, és határozott
- Dani Álves, akinek gólpassza élményszámba ment
- masszív középpálya
- magabiztos Pinto, aki tökéletes teljesítményt nyújtott
- egy örömfutballt játszó CSAPAT, klasszis teljesítményekkel, néhány klasszis hiányában
- gyengébb Bojannal a fedélzeten.
Ezzel a kiemelt résszel Én nem értek egyet. :wink:
Cáceres tegnap este kifejezetten gyenge volt, már kb. a 20. másodpercben gólt kaphattunk volna róla ha Pinto nem vetődik ki jó ütemben és az utána lévő 10 perc is gyenge volt számára. 2x úgy megforgatták, hogy csak lesett és a második félidőben is volt nem egy olyan szituáció amikor megelőző szerelést akart bemutatni a jobb oldalon mégis elfutott Simao Sabrosa, valamint az Atletico góljánál is alászaladt a labdának (már régen leért a földre amikor még éppenhogy a kapuhoz ért a labda), de egy-két szép szerelése azért volt. Piqué most sokkal magabiztosabb volt. Én inkább éppen az ellenkezőjét láttam benne, egyáltalán nem volt határozott sőt magabiztos sem. De ezt írjuk a kevés játékperc számlájára, reméljük jövő héten is ő játszik a visszavágón, mert látszik, hogy kell neki a játékperc. :)

A többi felsorolt pontokkal egyetértek...öröm volt nézni tegnap este a srácokat, pláne az Alves-Messi duó fiesztáját! Messinek szerintem jót tett most ez a mesterhármas (mondjuk kinek nem :) ) remélem folytatja az Osasuna ellen is a hétvégén. Egyébként Alves is amit az utóbbi 5-6 meccsen játszik, az valami elképesztő! :shock:

GRATULÁLOK A FIÚKNAK! SZÉP VOLT!
(ilyen győzelemre én azért nem számítottam :wink: )
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
csülök
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.12.14. 19:56:05
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.07. 09:04:10

81 perc Messi-varázslat. Hiányzott már, hogy legyen egy nagy meccse.
De az egész csapat tényleg nagyon meggyőző volt. Decemberben mindig tűnődtem, mire gondolhat Pep, amikor azt nyilatkozza, hogy még sokat kell fejlődni. Hova a francba? - gondoltam. De most kezd a dolog körvonalazódni. A kötelező bajnoki győzelem ment Messi nélkül is - bár nem simán. A nehéznek látszó kupameccset fölényesen hozzuk egy teljesen más csapattal (10 helyen változott meg a kezdőcsapat). Magabiztos volt a Cacéres-Piqué páros hátul, remek a középpálya. Úgy lehet megcsinálni a rotációt, hogy szinte külön csapatok játszhatnak, és mindenkit formában lehet tartani, ha nem kell hetente két meccset lenyomniuk. Fantasztikus a keret.
Bojan persze gyengébb volt, Pinto viszont jó kapus.
A cserepad egyébként azért volt rövid, mert a Spanyol Kupa meccseire csak 16 játékost lehet nevezni a kiírás szerint.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2009.01.06. 22:42:47

Nah grat a csapatnak, jól csinálta Messi, szokás szerint! (ilyenkor jut eszembe hogy együtt az a Dinho, aki még nem R10 volt, és ez a Messi...beleborzongok)
Innen tovább kell menni, és szerintem a kupa most már tényleg kötelező idén. Ha nem bízzuk el magunkat, akkor a bajnokság is hamarosan oda jut, amikor már nem lehet tőlünk elvenni, úgyhogy összpontosíthatunk a BL-re is.
Azthiszem most valóban nem légből kapott, és nem is álom a 3 trófea. Itt a lehetőség, ezt nem lehet kihasználatlanul hagyni :!:
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
BarcaGeri
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2007.09.18. 21:52:29
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.01.06. 22:42:22

Varga írta:
BarcaGeri írta:Azért a Atletico mai lapgyűjtési akciója eléggé megijesztett. Izgultam, hogy nehogy valaki megsérüljön, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Nem szeretem az ilyen gustustalan direkt alárugok mindeni alá focit, amit most az Atletico leművelt. Kicsit hasonlitott a Real játékához...
VISCA EL BARCA!!!
Ezzel nem értek 100%-osan egyet. Nagyon sokat rugdossák Messit ez tény, de szerintem az túlzás hogy direkt alárúgnak. Gondolj bele, hogy le akarod szerelni Messit, de mire odaérsz már nincs is ott a labda. Messi olyan gyors, hogy szabályosan nem tudják szerelni. Messi nem hagyja hogy szabályosan szereljék, becsúsznak rá, és rögtön el is húzza a labdát. Sajnos ez benne van a fociban és ez ellen nem tudnak mit tenni, persze mikor a bíró kiosztja a sokadik lapot, akkor már nem is próbálnak becsúszni neki. Szvsz így, én csak azt irom amit látok. :?
Nem elsősorban Messire gondolok itt. Például amikor Maniche talpalva ment Iniestára, vagy Bojant kaptál el elég kellemetlentül. Szerintem Maniche nem véletlenül taposott majdnem bele Iniestába. Am. tényleg szinte képtelenség szabályosan szerelni Messit. :)
Avatar
ikida
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2007.12.08. 15:46:28
Tartózkodási hely: Szerbia

2009.01.06. 22:42:00

Honnan birnám a mecset letölteni mert sajnos nem birtam nézni? Nagyon megszeretném nézni! Köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ikida 2009.01.09. 11:33:08-kor.
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.01.06. 22:29:53

Azért azt is jó volt látni a meccsen, hogy van egy jó képességű cserekapusunk Pinto személyében!
Nagyon jól védett, magabiztos volt, jók voltak a kifutásai.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.01.06. 22:26:34

sztem felesleges jelzőket keresni Messire...hihetetlen! mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna a kapus kicselezése, a kapus sansztalan volt! 3 gól, 1 kapufa... már 19 gólnál tart, megdöntheti a tavalyi 42 gólos megdönthetetlennek hitt rekordot! csak így tovább! ő 19, Eto'o 18 gólos, Henry is 10 felett van már, ők 3an több gólt lőttek mint Európa legtöbb csapata eddig az összes meccset tekintve! zseniális, pedig tartalékos csapat volt, ahol Iniesta volt a csk! Visca el Barca!
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.01.06. 22:25:36

szajko írta:
TZS írta:hány sárga lappal fejezte be a meccset az atletico, nem tudja vki?
7 sárga, 1 piros
Thx!
kb 8-at tippeltem :)
Nem egy szimpatikus játékstílust mutattak be.
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2009.01.06. 22:24:25

BarcaGeri írta:Azért a Atletico mai lapgyűjtési akciója eléggé megijesztett. Izgultam, hogy nehogy valaki megsérüljön, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Nem szeretem az ilyen gustustalan direkt alárugok mindeni alá focit, amit most az Atletico leművelt. Kicsit hasonlitott a Real játékához...
VISCA EL BARCA!!!
Ezzel nem értek 100%-osan egyet. Nagyon sokat rugdossák Messit ez tény, de szerintem az túlzás hogy direkt alárúgnak. Gondolj bele, hogy le akarod szerelni Messit, de mire odaérsz már nincs is ott a labda. Messi olyan gyors, hogy szabályosan nem tudják szerelni. Messi nem hagyja hogy szabályosan szereljék, becsúsznak rá, és rögtön el is húzza a labdát. Sajnos ez benne van a fociban és ez ellen nem tudnak mit tenni, persze mikor a bíró kiosztja a sokadik lapot, akkor már nem is próbálnak becsúszni neki. Szvsz így, én csak azt irom amit látok. :?
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.01.06. 22:24:22

Sajnos, az Atlético Madrid nem tanult meg emelt fővel játszani, és tisztességgel veszíteni. Ezt a 6-1-en is bizonyították, meg ma este is...

A meccsről.
Mit írhatnék? Amit mások is leírtak már:
- csodálatos Messi
- jól játszó Cáceres, aki magabiztos, korrekt, és határozott
- Dani Álves, akinek gólpassza élményszámba ment
- masszív középpálya
- magabiztos Pinto, aki tökéletes teljesítményt nyújtott
- egy örömfutballt játszó CSAPAT, klasszis teljesítményekkel, néhány klasszis hiányában
- gyengébb Bojannal a fedélzeten.

FORCA BARCA!

És egy Jó Barát! :wink: Meg még egy! :lol:
Kép
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.01.06. 22:22:46

TZS írta:hány sárga lappal fejezte be a meccset az atletico, nem tudja vki?
7 sárga, 1 piros
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.01.06. 22:21:09

hány sárga lappal fejezte be a meccset az atletico, nem tudja vki?
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.01.06. 22:19:52

szajko írta: 1-3 lesz ide! :)

Ebbe aztán jól beletrafáltam! :D
BarcaGeri
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2007.09.18. 21:52:29
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.01.06. 22:14:13

Azért a Atletico mai lapgyűjtési akciója eléggé megijesztett. Izgultam, hogy nehogy valaki megsérüljön, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Nem szeretem az ilyen gustustalan direkt alárugok mindeni alá focit, amit most az Atletico leművelt. Kicsit hasonlitott a Real játékához...
VISCA EL BARCA!!!
BarcaGeri
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2007.09.18. 21:52:29
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.01.06. 22:10:42

Azért a Atletico mai lapgyűjtési akciója eléggé megijesztett. Izgultam, hogy nehogy valaki megsérüljön, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Nem szeretem az ilyen gustustalan direkt alárugok mindeni alá focit, amit most az Atletico leművelt. Kicsit hasonlitott a Real játékához...
VISCA EL BARCA!!!
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.01.06. 22:07:13

De örülnék ennek az Atléticonak a BL negyeddöntőben! 8)
Válasz küldése