Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 09:15:22

Még valami: megírtam előtte és most is tartom: jobb lett volna egy 4-4-2 vagy egy 4-2-3-1-es felállás. Bár azt is aláírom hogy futás nélkül mindegy milyen taktikával és felállásban lépünk pályára.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 09:10:16

Srácok a tegnapi meccset nekem lassítva adta a tévé. Előtte az arsenal meccset néztem, ott még minden rendben volt , de mikor átkapcsoltam elromlott a kép mert a barca játékosok szinte vánszorogtak a pályán :shock:
Eddig azt gondoltam hogy a védelmünk legalább stabil, ami igaz is középen, de a két széle az hagy kivánni valót maga után. Azt hittem Abidal az ez előtti meccsnél már nem tud rosszabul játszani, de tévedtem. Amit tegnap művelt azzal hamar kikerül a francia válogattotból. Ezt Sylvinho is be tudná mutatni. Az első félidőben minden ( MINDEN ) támadáskor megverte a gyerek egy az egyben. Hihetetlen volt látni. Puyol is gyenge volt, meccsek óta figyelem hogy bárki seggre ülteti. Zambit vissza a kezdőbe. Xavi megint árnyéka volt önmagának, rengeteg eladott labda, ütemtelen játék, de ez igaz az egész csapatra. A gól szép volt, grat Henrynak. Az egyetlen ember aki barca szinten játszott az Edmilson volt. rengeteg mentés, agressziv játék, finom cselek, higgadt megoldások, öröm volt nézni, bár megint nem látjuk egy ideig. Megint nincs védekező kp-nk. Megpróbáltuk széthúzni a pályán ( vagyis adtuk a területet a sevillának ) aki élt is vele, és mint azt már sokszor láttuk, a középpályán 1 másodperc alatt hozták át a labdát, kicsi kényszerítők, labdát szemmel verő barca játékosok, akik még 20 méterrel a kapunk előtt se lépnek oda az ellenfélnek. Húúúú.... fel kellene ébredni!
És a végén egy kritika franknek: Miért nem cserélünk időben?
Gio nem játszott rosszul, de le kellett volna jönnie a 60. perc körül. Puyolnak szintén. Bojan Zambi cserével meg lehetett volna húzni a jobb oldalunkat, ott lett volna még egy kis keresni valónk. Daniel Alvesre meg kirendelni valakit. Az mégiscsak furcsa hogy az ellenfél jobb hátvédje a mi tizenhatosunkon ontja a "gól"passzokat. Nagyjából ennyi, a visszavágóra egy kis gatyába rázás nem ártana, bár összeségében a döntetlennek örülhetünk, de nem bizom benne hogy megússzuk a visszavágót gól nélkül..
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
Fluwy
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2006.03.28. 18:51:39
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.10. 08:49:23

Miért Puyol játszik szélsöt amikor annyira jol játszik középen ráadásul van egy Zambrotta nevü emberkénk aki minden csapatba kezdö lenne, Marquez mehetne védekezöközépbe.
És miért nem ad 20-30 percet Gudjohnsennek meg Bojannak egy kupameccsen Gio már fáradt volt a végén meg Eto se remekelt nem értem..
Thuram jol játszott abban a 10 percben ö is megérdemelne több játékidöt elvégre a francia válogatottba kezdö ha jol tudom
Szoval nem értem az edzönket...
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2008.01.10. 07:12:56

Elég gyengusz meccs volt, persze tudom hogy teljesen más, de közben átkapcsoltam az arsenal -tottenhamre, ég és föld. Mintha húszkilós cipben játszanánk. Fejben meg idézzuk a magyar válogatottat, ha véletlenül előnyt szerzünk, akkor megijedünk a nagy lehetőségtől és villámgyorsan rugatunk az ellenfélel egy gólt. Az egyetlen dolog ami most bíztat hogy ilyen halvány játékkal is partiban vagyunk ilyen jó csapatokkal, akkor egy kis formjavulással megint kicsúcsosodhatunk.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:25:55

Shorty írta:
gekkodan írta:Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
Gyakorlatilag énis ezt írtam kicsit pozitívabb megközelítésbe.
Vagyok annyira fanatikus hogy javulást lássak a legkisseb semmiségben is ha ez akkora baj vállalom.
Csodát ne várjunk amég nem lesznek gyökeres változások
Megállapodtunk:) deal? :lol:
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:24:24

gekkodan írta:Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
Gyakorlatilag énis ezt írtam kicsit pozitívabb megközelítésbe.
Vagyok annyira fanatikus hogy javulást lássak a legkisseb semmiségben is ha ez akkora baj vállalom.
Csodát ne várjunk amég nem lesznek gyökeres változások
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:19:20

Nem akarok senkit megbántani, de szerintem a büdös életbe semmi nem változott. A 30. percig kb azt lehetett látni, hogy van némi esély arra, hogy egy jó focit csapunk ma. De aztán úgy ült le az egész mint a fene és a meccs után nem tudok már mást mondani, mint azt, hogy hoztuk az eddigit, se többet, se kevesebbet.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2008.01.10. 00:18:44

hát gyerekek nehéz dolog ez.

marquez nagyokat mentett, gólapaszt adott, de :!: kaphattunk volna róla két gólt + nyújtott lábbal becsúszott a 16-oson belül....
puyol divat nagyon. ennyit zambrotta is megcsinált volna.
abidalt mindenki favorizálja, sztem ennyit még az öreg Gio is megcsinált. sokszor forgatják meg + támadásban 0

kérdés: a capel gyerek leprás :?: mert kb. 5 méteres körzetben senki nem volt a szögletnél a közelében :shock:

agresszív letámadás, ütközés, sok futás ez ami nálunk hiányzott és sevillánál megvolt.
EGYSZER MÁKUNK VOLT. Az ilyen meccseket mindig elszoktuk veszíteni. A visszavágón meg simán kikaphatunk. Úgy hogy csak óvatosan mindenféle továbbjutunk kijelentéssel.
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:17:38

Én csak azt mondom hogy a csapat nem volt olyan rakat sz*r ami szokott lenni mostanság.
Így jobb?
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.10. 00:17:38

gáz a forma az a baj!
Ezt mindannyian tudjuk!

De aki a kicsit nem becsüli az a nagyot nem érdemli vagy mi! :)
Tehát örüljünk ma az akarásnak meg a bíztató jeleknek,és holnap meg lehet,h a frankó támadójátéknak örülhetünk!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:15:07

Shorty írta:
Bányász írta:Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Én azt vettem észre hogy amikor lehetett volna előre menni akkor a biztonságos hátrapasszokat választottuk a vége felé.
Ennek ellenére én határozott javulást láttam és az akarás halványan kezd mutatkozni.
Azt se szabad elfelejteni hogy ez "csak" egy kupameccs volt.
Vicces, hogy 2006 ősze óta kb ott tartunk, ha lövünk egy gólt az első 30. percben, már jön a himnusz, hogy bíztató jeleket látunk és halványan akarást...Tiszta röhej. Legközelebb majd ha Eto'o 10 helyett 12 sikeres passzal zárja a meccset, megvitathatjuk, hogy ő a jelöltünk az aranylabdára...gáz a forma az a baj!
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:11:31

Bányász írta:Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Én azt vettem észre hogy amikor lehetett volna előre menni akkor a biztonságos hátrapasszokat választottuk a vége felé.
Ennek ellenére én határozott javulást láttam és az akarás halványan kezd mutatkozni.
Azt se szabad elfelejteni hogy ez "csak" egy kupameccs volt.
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:09:33

"Akkor most pedig kérném azok jelentkezését, akik nem akarják Murinhot, mert védekező csapatot csinál majd ebből a keretből is! "

Biztos lehetsz benne, hogy találni fogunk pár szurkolótársat aki jelentkezni fog! Mezey Gyurit kellett volna leszerződtetni, csak sajnos aláírt a Fehérvárnak, onnan meg nem lesz egyszerű kivásárolni...

A védelem valóban nem volt rossz, de azt szörnyű látni, hogy azok a játékosaink akik idén eddig húzóemberek voltak szépen leszürkülnek, mint Iniesta, aki már meccsek óta elmarad a tőle megszokott formától. És ebben bizony igazad van, a taktika a felelős.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.10. 00:09:13

Nem tudom,hogy nem akartak e nyerni,vagy csak nem tudtak!
Vagyis az látszott,h gyengék vagyunk,és védekezünk!De a meccs eleje se arról szólt,hogy hű de rohamozunk...!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Shorty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2007.08.20. 23:41:38

2008.01.10. 00:07:29

Szerintem a meccs legjobbja Abidal volt.
Henry is jó teljesítményt nyújtott de a játékhiányt éreztem rajta egy kicsit viszont végre ő is visszajön védekezni és kezdi elfelejteni arsenalos szerepét ez mindenképpen jó pont.
Jó meccs volt de látszot hogy nem akarnak a fiúk győzni legalábbis a barca részéről.
Kép
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.10. 00:04:55

Nem vagyok lenyűgözve. Eredmény szempontjából elfogadható, de a mutatott játék borzalmas. Egyetlen pozitívum az, hogy a védelmünk egész jól dolgozik, bár egy két mélységi passzal azért zavarba lehet hozni. Viszon a támadó szekcióról nem is tudom mit kellene mondani. Nem láttam semmi csapatösszhangot. Henry tényleg kezd formába lendülni, ma is jó volt, de ez így édeskevés. Eto'onak jó, ha volt 10 labdaérintése a meccsen. Meg Guddit behozni? 2 passz/2 eladott labda. Bojan becserélése meg már egyértelműen időhúzás volt. Edmilsont sajnálom, szép löketet engedett el.
Én azt mondom, továbbjutunk a kupából, ezzel nem is lesz baj, de nem tudok hozzászokni, hogy félidőnként 2-3 kapuralövésünk van. Nagyon nem okés.
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.10. 00:04:19

Összegezve az egészet, ez elég rossz meccs volt, legalábbis a számunkra! Akkor most pedig kérném azok jelentkezését, akik nem akarják Murinhot, mert védekező csapatot csinál majd ebből a keretből is! Merthogy ma Rijkaard egyetlen egy támadó moztzanatot nem épített be az tuti! A gól se valami felépített egy akció volt, ennek ellenére persze gyönyörű volt, és taps Henrynak is meg Marqueznek is!
DE! Iniesta nem kapta meg a irányító szerepét, védekezett végig, amit nyilván nem magától talált ki! Igy pedig nehéz akcióba kezdeni, ha nincs aki osztogasson! Épp ezért én sem Eto'o-t sem Henry-t sem Giovani-t nem szidnám, mert egyszerüen nem kaptak értékelhető labdát, nem volt mögöttük olyan kp, mely segítené a támadást, mindig az volt, hogy előrepasszolta vki nekik, majd mivel feljebb senki nem lépett, ujra vissza kellett adni!
Nulla volt az elképzelés támadásban! Ez pedig nem Dinho vagy Messi hiányán mulott!!!
Egy pozitívuma volt a taktikának, kiderült hogy nagyon jól szervezett is tud lenni hátul a csapat!

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.10. 00:03:02

Bojant az 50-60. perc körül már be kellett volna hozni Eto'o helyére...
Be biz...csak x-re játszott a jóöreg...
Kicsit szánalmasnak érzem most a csapatot :cry:

De azért CSAK A BARCA!!!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Kralo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2004.10.08. 19:52:34

2008.01.10. 00:02:50

Bíztató kezdés után erős visszaesés. Legalább az eredmény elfogadható.

Aggasztó, hogy edző bá nem is akart ennél többet. Csak így vicces azon nyilatkozata, hogy egy Barcanak minden meccsen nyernie kell, így itt is győzni szeretnének. Ha így akarta volna, Bojan biztos elöbb jön.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2008.01.10. 00:00:59

szvsz. jó az 1:1 id.-be otthon hozzuk :-({|=
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.10. 00:00:34

Bojant az 50-60. perc körül már be kellett volna hozni Eto'o helyére...

Az a baj, hogy Edmilson szerintem nem volt rossz és rohadt kár lenne, ha most kiesne...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gekkodan 2008.01.10. 00:01:12-kor.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.01.09. 23:59:03

barca52 írta:
Vito írta:de a lényeg: dolgozni kell tovább, semmi sincs még veszve
mintha ezt a passzust már hallottam volna! :roll: úgy 44x Rijkaardtól! :D hát végül is, ez mindig igaz. dolgozni kell, és még tovább is juthatunk! :twisted: :arrow: de nem fogunk :roll:
lehet, hogy kellett volna egy smiley a végére? :wink:
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.09. 23:58:58

Jó sokat futottak a fiúk, remélem nem izzadtak meg nagyon. A végén még megfáznak így vizesen, ebben a hűvös spanyol télben... Kép

Kb. ennyi a véleményem a meccsről, meg ha a pozitív oldalát akarom nézni: legalább nem kaptunk ki.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.09. 23:58:41

de a lényeg: dolgozni kell tovább, semmi sincs még veszve
Ez pontosan így van...még triplázhatunk is az idén!És akkor talán mindenki megbocsájtja Rijkaarnak a sok butaságát!

Bojant akkor kellett volna behozni amikor behozta Thuramot!
Az az elszomorító,hogy olyan voltunk mint egy kiscsapat(v mint egy olasz)!
Az volt a lényeg,h ne kapjunk ki!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
barca52
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2005.12.02. 14:50:32
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.09. 23:57:32

Vito írta:de a lényeg: dolgozni kell tovább, semmi sincs még veszve
mintha ezt a passzust már hallottam volna! :roll: úgy 44x Rijkaardtól! :D hát végül is, ez mindig igaz. dolgozni kell, és még tovább is juthatunk! :twisted: :arrow: de nem fogunk :roll:
Válasz küldése