Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 11:40:48

BFC írta:Kicsit azt érzem, hogy néhány embernél már berögzült dolog az, hogy a jobb bekket szídjuk mint az állat, még akkor is amikor jó meccse volt. Pont olyan mikor Alves volt szídva szinte az egész fórum által közben rajta kívül szinte senki nem tudta volna hozni a szintet. Persze volt neki egy meccsen 40 beadása és abból jó ha egy emberhez ment. Egyébként Vidal jobb volt mint előző meccsein, vagy két labdát így is benézett de kb. ennyi amit feltudok hozni ellene, meg nem lépet fel annyit a támadásokkal.
Nem berögződés, nézd meg az odavágón mit játszott a jobbhátvéd, meg most mit tolt Vidal. SR-t ha ketten is támadták le, jól kihozta, vagy okosan megjátszotta, Vidal az ilyen esetek felében kb olyan döntést hozott, ami közvetve vagy közvetlenül labdavesztéshez vezetett. Nem kell Alvesnek lennie, de a jobboson labdabiztos ember kell ahhoz, hogy gördülékenyen menjen a labdakihozatal. Legalábbis szerintem. A baloson ott van Ini, és Neymar se húzódik annyiszor be, Albának könnyebb a jó opciót kiszúrni, a túloldalon viszont sokszor "csak" Rakitic van a szélső környékén - mert Messi behúzódik -, ő meg akármilyen jó játékos is, nem tudja a csínbye tett labdákat necces szitukban úgy megszelidíteni, mint Busi vagy Ini. Úgyhogy nálam a sebesség ellenére SR a nyerő, nem is kevéssel - ráadásul nem csak támadásban, de védekezésben is hasznosabbnak érzem.

Arda meg tényleg a szélre való úgytűnik. Én ódzkodtam tőle, mert baromi lassú, most is kijött ez néha, de itt legalább tudja hol a helye, nem futkározik össze vissza. A Gampernél mondjuk nem volt most olyan hű de jobb szerintem, de a 2 gólja nyilván más fénybe helyezi a megítélését. Mindenesetre ha elfogadja ezt a szerepkört, hogy az MSN szélsőit vele forgatja Lucho, emiatt meg Denis, Gomes és Rafinha csak a középpályán játszanak majd, akkor az win-win szitu, én simán kiegyeznék vele hosszabb távon is akár. Mondjuk nekem még tegnap is testidegen volt a focinkhoz ránézésre, de amíg így hajt, és ilyen megoldásai lesznek, addig nincs ezzel semmi baj.
visca el barca írta:ami még tegnap nagyon feltűnő, volt, az az, hogy iniesta hiányában mindenki görcsösen messinek passzolt. főleg a középpályások. sokszor beindulhatott volna DS meg AG is, ehelyett inkább letették messinek h old meg. persze belefért, de sokszor rossz volt nézni, hogy milyen bátortalanok...
Ez meg igaz, tegnap én főleg Denisnél éreztem, hogy midnenképp Messivel kell összejátszania.. Remélem csak a kezdeti izgalom nekik, hogy Leo mellett játszhatnak, aztán szép lassan felbátorodnak ők is, és a valós szintjüket hozzák. Denis már villantott párszor, őt nem nagyon féltem, max magától - formaingadozásai -, Gomes meg első perceit tölti még csak a pályán, van ideje bőven neki is. De azért remélhetőleg ennél már csak tökösebben fognak szerepelni a jövőben.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.18. 10:54:18

ami még tegnap nagyon feltűnő, volt, az az, hogy iniesta hiányában mindenki görcsösen messinek passzolt. főleg a középpályások. sokszor beindulhatott volna DS meg AG is, ehelyett inkább letették messinek h old meg. persze belefért, de sokszor rossz volt nézni, hogy milyen bátortalanok...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.18. 10:52:04

Végre mély a keret, várom, h letisztultan, mindenki egészségesen rendelkezésre álljon, a brazilok megérkezzenek. Azért elég komoly mozgások voltak a csapatnál nyáron, tele fiatalokkkal, remélem LE okosan fogja használni a keretet, a szerencsétlen brazil maradt csak a nyakunkon, de kupában felőlem ő is játszhat. A jobb védő miatt lehet kis hiányérzetünk, többi hibátlan.

A tegnapi képet némileg árnyalja, h a kupa már az első meccsen (a gól után meg pláne) eldőlt, valamint a Sevilla tavaly egyszer sem nyert idegenben, ami azért nem semmi az EL győztestől.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2016.08.18. 10:39:31

Kicsit azt érzem, hogy néhány embernél már berögzült dolog az, hogy a jobb bekket szídjuk mint
az állat, még akkor is amikor jó meccse volt. Pont olyan mikor Alves volt szídva szinte az egész fórum által közben rajta kívül szinte senki nem tudta volna hozni a szintet. Persze volt neki egy meccsen 40 beadása és abból jó ha egy emberhez ment. Egyébként Vidal jobb volt mint előző meccsein, vagy két labdát így is benézett de kb. ennyi amit feltudok hozni ellene, meg nem lépet fel annyit a támadásokkal. Azonban volt 3-4 szituáció is amikor ő megindult de a társak egy méterrel mögé adták a labdát, ezért nem lehet őt hibáztatni, volt egy nagyon szép visszatett labdája Messinek az első félidőben a 16 belül. Nem kell őt szídni szimpatikus kis emberke aki próbálkozik de nem egy Alves szint és soha nem is lesz az szinte biztos.
Umtiti a kezezés egy szerencsétlen megmozdulás volt de azon kívül kifejezetten jó meccset hozott le, mikor megindult és átment már a félpályán három ember között az kifejezetten tetszett.
Digne pedig ha így játszik megvesz mindenkit kilóra, egyszerűen az az ember nagyon jól játszik, bár őt is beforgatták egyszer.
Masche majdnem a szívinfarktust hozta rám azzal a passzal amit fogalmam sincs, hogy hova akart adni de majdnem öngólt rúgott, kicsit gyengébb volt mint általában szokott lenni.
Gomes 2 gólban is benne volt ahogy előttem írta valaki a topicjában, kiválóan játszott ha kellet behúzodott VKP-nak ha kellet támadott, egy Rakitic-Busquets-Gomes középpályát megnéznék.
Denis eltűnt, de aztán kezdett ő is feljönni a végére de lecserélték. Ha jól láttam a helyére beálló Rakitic volt az aki behúzodott védőnek,ő sem nagyon hibázgatott attól függetlenül, hogy nem ez a posztja. Busquets nagyon lassú, remélem felveszi a ritmust mert ez így kevés lesz tőle.
A meccs előtt féltem, hogy Arda oldalán nem lesz akció erre tessék, az volt kb. a legaktívabb oldal. Jól játszott össze Digne-Gomes párossal, jók voltak a beindulásai és a második gólja pedig egyszerűen király volt. Munirt szinte nem is láttam most a pályán pedig eléggé próbálkozott. Messi meg szerintem nem kell ragoznom, nincsenek szavak erre az emberre.
Huh jó hosszú lett... :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.18. 10:35:41

Meglett, ez a legfontosabb, gólt se kaptunk, Brávó. :D Tavaly elvesztettük, de megnyertük a bajnokságot, idén remélem ez nem fordul meg. :D Úgy érzem készen állunk az idényre, jöhet a Betis és kezdődhet a 38 lépéses tánc.
Kép
Kép
Kép
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2016.08.18. 09:06:14

Élvezetes meccset láttunk.A védelemben Umtiti volt a legjobb, Mascherano volt
a leggyengébb .A kp.-n az elején Denis hibázott párszor, majd feljavult.Elől? Munír volt számomra a felejthető , bár jobb volt mint legtöbbször...
Az egész csapat élvezte a játékot- mi nézők is.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 07:41:51

Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2016.08.18. 07:31:00

Sziasztok!

Honnan tudnám esetleg letölteni a tegnap esti meccset, vagy visszanézni online? Pont a kezdésnél bealudtam és most délelőtt visszanézném. :wink:

Dobjon már valaki egy linket vagy valamit légyszí! :)

Köszönöm előre is.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2016.08.18. 02:08:51

hat ez parade volt.. :) Digne megvett kilora eskuszom ot tolnam.. Elegans okos jatekos tudja mikor mit kell alazatos.. Mintha mar evek ota itt tolna.. Umtiti is kiraly lesz bar azert meg helyezkedesben van mit javulni... Gomes tetszett ha vallalt neha vmit.. Ardara es Munirra ra sem ismerek nem kell cserecsatar megoldjak ok... Sampert en nem adnam kolcson sztem az is sokat szamit h kikkel edzhett egyutt.. Meg a kolcsonok Rafit kiveve nem nagyon valtak be... Majdnem mindenki elveszett.. Tello Bojan Cuenca Fontas.. Nem kene folytatni.. Denis viszont nekem tovabbra sem tetszik sztem keves lesz ide az h 20 percenkent villant egy gyonyoru passzt vagy kenyszeritot nem eleg ide.. Es vedekezesben sem tul eros a srac... Busi szokasos ideny eleji gyenge forma.. Vidal meg.. Szurkoljunk h Serginek semmi komolyabb baja ne legyen...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.18. 01:58:50

Persze, csak normális rotációval lenne érdemes, de ha mondjuk a szezon ötödét lejátszhatná, az már nem is rossz.
Tromort77

2016.08.18. 01:49:36

S.Agüero írta: De, pihenhetne többet Busi... :) Nyugodt szívvel betenném Sampert akár a mezőny fele ellen.
Sr, Rakitic, Mascherano és úgy néz ki Gomes is alkalmas arra a posztra. Azon a poszton pedig fontos , hogy fizikálisan is erős ember legyen ott.

A fejlődése szempontjából lenne fontos elengedni. 5 percekkel nem fog sokra menni és csak elherdáljuk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.18. 01:18:11

Samper meg aranyos gyerek, de semmit nem tud adni az első keretnek jelenleg.
De, pihenhetne többet Busi... :) Nyugodt szívvel betenném Sampert akár a mezőny fele ellen.
Tromort77

2016.08.18. 01:11:10

Nem hittem volna, hogy fogom Arda-t valaha is MOM-nak választani. Persze Messi volt a legzsenibb, de őt már nem lehet mérni. Ő mindig MOM. :D

Ennél kielégítőbb meccset el se tudtam volna képzelni.

Az újak lenyűgözőek voltak. Gomes sokszor láthatatlan volt aztán nagyon feljavult. Jól osztogatott. Meg érdekes volt, hogy Busi-val cserélgették a helyüket. Gomes elég a semmiből jött igazolás, szerintem ő már nagyon régóta tervben volt mert pár éve is téma volt. Lehet védekezőbb felfogású kp-t aakrnak belőle faragni.
Umtiti nagyon tanár volt. Alapból én nagyon pozitívan bíztam benne, de túl tett azon is. Úgy passzolgatott hátul mintha ezt csinálná már 10 éve. Digne szintén.
Vidal... Nem tud közelmaradni az emberéhez. Egyébként jó alapanyag de meg kell tanítani védekezni, mert lassan Douglas is előrébb lehetne nála. Remélem csak fejben lassú és ennél több van benne.
Arda meg nekem úgy tűnt, hogy végre tudja mit kell játszani. Kp-n össze-vissza futkározott, kocogott. Most pedig mindig jó helyen volt. Neymar cseréje megvan szerintem.
Samper meg aranyos gyerek, de semmit nem tud adni az első keretnek jelenleg. Ezt be kell látni a legnagyobb fanjainak is. Remélem, hogy nem szívatjuk és kölcsönadjuk valahol ahol kicsit megcombosodhat.

Alig várom a következő meccset!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.18. 01:04:14

tetszetos kis lotyoges volt ez, umtitibol oriasi jatekos lesz, DS viszont egyelore pont olyan mint a villarealban volt: hullamzo... ma kb 5x ha hallottam a nevét...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.18. 01:03:30

recrea írta:Nagyon komolyan vetted, csak iróniának szántam :)
Szavad nem lehet, hogy mennyire kielégítő választ kaptál. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.18. 01:02:25

Nagyon komolyan vetted, csak iróniának szántam :)

Mondjuk 2006-os szuperkupán pont minket ruháztak meg.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.18. 00:58:25

recrea írta:Sevilla nyert már valaha valamit az európa ligán kívül? :)
Klubsikerek
Nemzeti szinten
A spanyol nemzeti bajnokság beindítása előtt 17-szer volt Andalúzia bajnoka és kétszer nyerte el a Sevilla bajnoka címet (Champions of Sevilla).

Liga trophy (adjusted).png Spanyol bajnok (1): 1946
Copa del Rey (adjusted).png Király-kupa-győztes (5): 1935, 1939, 1948, 2007, 2010
RFEF - Supercopa de España.png Spanyol szuperkupa-győztes (1): 2007
Nemzetközi szinten[szerkesztés]
UEFA Cup (adjusted).png UEFA-kupa (2): 2006, 2007
Európa-liga (3): 2014, 2015, 2016
UEFA - Super Cup.png UEFA-szuperkupa (1): 2006
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.08.18. 00:57:14

Sevilla nyert már valaha valamit az európa ligán kívül? :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.18. 00:56:46

Előző szavazást Suárez nyerte, SR második, Digne és Piqué társ haramdikak lettek. :D Ismét lehet szavazni, vezetni fogom egész évben, aztán lesz összesítés.

Jó meccs volt, minden újoncról elmondható, hogy nem nagyon kell aggódni, ha ők fognak játszani. Denist mondjuk inkább Ini oldalán nézegetném többet, de ma szimplán rosszabb napot fogott csak ki. Gomes a végére feljavult, egészen tetszett már, volt pár parádés megoldása. Busi nagyon gyenge eddig magához képest, de így is volt 1-2 varázslat. Vidal nekem nem tetszik, Umtiti, Masch és Digne viszont nagyon. Viccen kívül, ha csak teljesítmény alapján kerülnek a kezdőbe majd, akkor Albának fel kell kötni a gatyát.. Bravo szépen búcsúzott, Messi Messi, megint oktatott, pedig ma még nem is tepert annyira szerintem. 3/4 gőzzel leoktatta a mezőnyt - nálam MoM. Munir eltűnt sokszor, de eszméletlen mennyivel jobb játékos lett egy kis önbizalomnak hála. Arda meg nekem még mindig idegen testnek tűnik a pályán, de ma attól még nem volt vele semmi gond, a meccset meg eldöntötte a góljaival.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.18. 00:06:45

palesz77 írta: Rutinos nagyon, mert amikor közel van valaki, akkor odarobban és látványos, de amúgy alig mozog.. :D
Nem is a futómennyisége miatt lennék kkiváncsi a heatmapre, hanem azért mert a pálya minden pontján felbukkan, és úgy kontrolálja a meccset, mint Xavi fénykorában.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.08.18. 00:02:23

Am az a durva, h egyiken sem érzem azt, hogy ő itt létidegen lenne, Arda volt ilyen (de nem tudom, szerintem 24 órás Messi maratont nézett, hogy kell játszani ebben a csapatban :D ) de mostmár ő sem, am meg a hátrapasszok és a hogy többet kéne vállalni, persze, csak 3-0nál igazából pihennek.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2016.08.17. 23:57:42

az a durva, hogy körülbelül mindenki tetszik az újak közül
gomes vállalhatna néha többet, de jól mozog, denis pedig hibázgat
umtitiből brutális magabiztosság sugárzik

masch és busi még nem az igazi, és vidal hátul szokásos, előre viszont jól szalad
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2016.08.17. 23:57:26

Igazad van, kb annyit is ér! Legalábbis egyenlőre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.17. 23:56:42

TripleH írta:Messi durván sokat melozik mezőnybe, ahogy öregszik, úgy lesz egyre komplexebb? :D
Messias2 írta:Egy Messi heatmapet majd valaki linkelhetne.
Néha nem tudom eldönteni, hogy nem Xavi játszik-e helyette. :D
Rutinos nagyon, mert amikor közel van valaki, akkor odarobban és látványos, de amúgy alig mozog.. :D Végén jót röhögtem, amikor Denis sarokkal tette neki vissza a kényszerítőt, ő meg 3 m-re egy helyben állt és nézte. Ennek ellenére ő ma a veszély csak, eszméletlen miket csinál, amikor hozzákerül a bogyó.

Denis ma gyenge, le is jön szerintem hamar. Gomes mintha ott se lenne, 1 lövés, amúgy régi SR-ezés, de első tétmeccs, lesz ez jobb is. Vidal meg nekem még mindig nem jön át. Nincs ma vele nagyobb gond, az elején rém gyengén kezdett, onnantól javulgatott, de nem ő kell szerintem nekünk a jobbosra. Rengeteg labdát veszít, vagy ad el csínybe, necces szituban meg nem tudja megoldani. Így meg, hogy Messi sokat jár be, rengeteg ilyen szituja lesz szezon közben, nálam még mindig inkább SR. Digne és Umtiti viszont állatok, mintha itt tolnák ezer éve, olyan magabiztosan labdázgatnak hátul. Arda meg mégse olyan vészes balszélen, megmondtam én.. :mrgreen:

Bravonál meg éreztem, hogy megfogja. Tavaly Pedro távozott győztes góllal a Sevilla ellen, idén úgy néz ki Bravon a sor, hogy odategye ellenük. Remélem nem fog jobban hiányozni majd Pedronál - azaz MAtS beválik.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.17. 23:54:38

Atalanta írta:Jó meccsnézést e késsői időpontban! :) BUSQUETS ISMÉT BOTRÁNY! Ilyen flegma játék után ugy basznám a kispadra...Az uj fiuk közül a Denisre és a Gomesre a fele pénzt nem adtam volna, (Suarezzel egy ujabb primadonna, rossz passzokkal...)és ez az állandó hátrajáték idegesítő! Arda viszont sztem jó!

Szerintem is "túl sok "volt Denisre az a 3 millio euro.... :mrgreen: :mrgreen:
Válasz küldése