Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.17. 17:40:25

Chino írta:
2023.01.17. 16:13:09
bence0330 írta:
2023.01.17. 14:48:00
Nem mondom, hogy ebben nincs igazság, csak hogy egy nagyobb minta mindig jobban mutatja az erőviszonyokat.
Ezt tényleg sokan teljesen felületesen nézik. Nem kellene lenézni az Intert. 1 poonttal van jelenleg pl. lemaradva a 2. Milantól. Az akkori formánk/hiányzóink stb. alapján ha nm is 50-50, de 40-60 %-nál nem volt több az esélyünk.
És lehet mondani, hogy mennyire égő kiesni a csoportból, sőt lehet, hogy az EL első köréből, de bele lehetne gondolni, hogy pl. a Real továbbment egy Celtic, Shaktar, Lipcse csoportból és játszik a 16 között egy hullagyenge Liverpoollal. Nekünk eegy Inter-Bayern duó jutott. (ráadásul a németek meg is verték őket) Az El-ben pedig egy MU jön, ami jelenleg klasszisokkal jobb a Pool-nál. A jelenlegi EL mezőnyben szerintem a második legerősebb az Arsenal után, kb. velünk holtversenyben
Szóval objektíven nézve szintekkel nehezebb dolgunk van/volt a Realnál, ha velük hasonlítjuk össze magunkat, mint legfőbb rivális.
De ha azt mondjuk, hogy ők a negyyeddöntőben vannak, mi meg kiesünk az EL-ből akkor világi égés, meg vicc tárgyai vagyunk, csapat minőségét és teljesítményét viszont korrekten nem tükrözi.
Ugyanúgy ahogy a szuperkupa sem egy meghatározó dolog, bár erős csapatokon túljutva szereztük meg. Szerintem a jelentősége inkább abban van, hogy ki ellen és hogyan hóditottuk el, illetve mentálisan nagy lökéést adhat.
A BL szereplésünk a tragikomédia, balszerencse és a (tudatos vagy véletlen) csalás ötvözete.

Tragikomédia az amit a kiállított védelmünk művelt, kezdve Piqué lest integetős elengedős produkciójától az EG és társai-féle megoldásokig
Balszerencse a sosem látott erősségű sorsolás miatt, a Bayern elleni odavágón minden kimaradása miatt és amiatt hogy rég nem látott minőségben igazolunk védelmet és ezek közül MINDENKI kidől
Nyilvánvaló csalás/párharcot befolyásoló ténykedés pedig a kedves bírói tevékenység a Bayern ellen és az Inter ellen, mindezt ugyanaz az úriember tehette meg a VAR szobában szóbeli és írásbeli elszámoltatás nélkül. Bayern ellen egyértelmű tizi, Inter ellen világ vicce gólelvétel hogy rá pár percre nyilvánvaló kezezésért meg ne kapjunk tizit

Sokszor volt "na most meglehet" pillanatunk, sajnos mindig vagy a balszerencse, vagy a bíráskodás, vagy a saját balfékségünk minden esetben gondoskodott arról hogy ez mégse jöjjön össze.
Sajnos ezért is nagyon jelentős a sorsolás, a RM-ot hányszor láttuk már hogy szimpla ellenfelek ellen is döcögnek ősszel aztán tavasszal meg behúzzák vagy minimum közel kerülnek a trófeához.

Ha ez nem elég, az EL-ben még véletlenül sem kapunk egy Midtjylland-Rennes kalibert hogy áprilisig összeállhassunk, hanem rögtön egy MU jön, akik pont most jönnek nagyon komoly formába, miközben az Inter meg kapott egy Portot a Bl-ben :lol:

Mindezek ellenére ha éveken belül akarunk valamit a BL-ben most kell megtanulnunk nyerni, ehhez fontos volt a Szuperkupa győzelem az ősi rivális ellen, és a körülményektől függetlenül az EL-ben ezt most folytatni, ha mindenkinek a klubnál nyílt cél hogy Bl esélyes csapat legyünk akkor az EL-ben meg kell mutatnunk, lépve egyet a győztes mentalitáshoz, még azelőtt míg a friss generációra is átragad a BL lúzerkedés.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.17. 16:13:09

bence0330 írta:
2023.01.17. 14:48:00
Nem mondom, hogy ebben nincs igazság, csak hogy egy nagyobb minta mindig jobban mutatja az erőviszonyokat.
Ezt tényleg sokan teljesen felületesen nézik. Nem kellene lenézni az Intert. 1 poonttal van jelenleg pl. lemaradva a 2. Milantól. Az akkori formánk/hiányzóink stb. alapján ha nm is 50-50, de 40-60 %-nál nem volt több az esélyünk.
És lehet mondani, hogy mennyire égő kiesni a csoportból, sőt lehet, hogy az EL első köréből, de bele lehetne gondolni, hogy pl. a Real továbbment egy Celtic, Shaktar, Lipcse csoportból és játszik a 16 között egy hullagyenge Liverpoollal. Nekünk eegy Inter-Bayern duó jutott. (ráadásul a németek meg is verték őket) Az El-ben pedig egy MU jön, ami jelenleg klasszisokkal jobb a Pool-nál. A jelenlegi EL mezőnyben szerintem a második legerősebb az Arsenal után, kb. velünk holtversenyben
Szóval objektíven nézve szintekkel nehezebb dolgunk van/volt a Realnál, ha velük hasonlítjuk össze magunkat, mint legfőbb rivális.
De ha azt mondjuk, hogy ők a negyyeddöntőben vannak, mi meg kiesünk az EL-ből akkor világi égés, meg vicc tárgyai vagyunk, csapat minőségét és teljesítményét viszont korrekten nem tükrözi.
Ugyanúgy ahogy a szuperkupa sem egy meghatározó dolog, bár erős csapatokon túljutva szereztük meg. Szerintem a jelentősége inkább abban van, hogy ki ellen és hogyan hóditottuk el, illetve mentálisan nagy lökéést adhat.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.17. 16:00:00

Sinya22 írta:
2023.01.17. 13:45:43

Nem, de nem csak a két véglet létezik. Igen is égés volt kiesni a csoportból, akárhogy magyarázod. A papírforma lett volna a 2. hely, meg mondjuk egy negyeddöntő. Senkit nem érdekel mi volt az előző szezonban.
Nekem a BL összefoglalva:
- A kezdősorunk nem összeszokott, de kb top10-top20 lehet európai szinten, ha majd összeszoknak, viszont a BM top5 csapat 10+ éve
- Az inter ellen nem biztos, hogy a kezdő csapatunk nyert volna akár, de a hátvéd cseréinkkel meg kb top50 szintű csapattá süllyedünk
- Az edző lehet tudná ellensúlyozni a minőségi hiányosságok, vagy sérülések hatását, viszont jelenleg még kevés a tapasztalata. Személyes véleményem, hogy nincs olyan edző, aki egy EG-Pique belső védő párossal tudta volna hozni az Inter meccseket.
- Idén a szerencse a sorsoláskor és a sorsdöntő pillanatokban is elkerült, van ilyen
Pontosan ott tartunk, ahol ezek alapján prognosztizálható.

A szuperkupa piros pont, de nem szabad túldimenzionálni.

A spanyol kupa szerintem viszont már egy egész jó serleg lehetne idénre, bajnokság és/vagy EL meg top ennek a csapatnak. Remélem nem szórakozzák el a spanyol kupát, mert EL nem lesz meg szerintem, azért van 4-5 olyan csapat, akin könnyedén elvérezhetünk a Uniteden túl is. (Arsenal, Róma, Betis, Sociedad, Juventus)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 14:48:00

Nem mondom, hogy ebben nincs igazság, csak hogy egy nagyobb minta mindig jobban mutatja az erőviszonyokat. Ha valaki pár meccss után 8. egy olyan állománnyal, amelyikkel bajnokcsapat volt, az inkább sokszor a stabilitás, meccsről-meccsre 100% hiányát jelzi. Az ilyen csapatok tipikusan azok, amik a nagy meccsekre simán le tudják tenni a top szintjüket attól még, hogy abban a pár hétben épp buktak pontokat a kicsik ellen. Totál más helyzet. Az Inter akkor is erős volt, és amikr hátrányba kerültek, a második meccsen ezt játékban is megmutatták azért - nyilván ehhez kellett egy EG-Piqué vészhelyzethátvédsor is.
BM ugyanez, akkor ennyi erővel az Union Berlin volt az egyik legjobb csapat Európában, a BM meg jó ha top20. Azért ez nem így működik, forma ide vagy oda.
A Reált meg tavaly még jobban elgyepáltuk, amikor BL-t nyertek, szóval itt szerintem inkább az van, hogy a stílusok ütközése megint nekünk kezd el kedvezni, mint pár évvel ezelőttig. Őket szerintem mostanában csak akkor nem fogjuk megverni, ha mi megverjük magunkat, vagy minden támadójuk álomnapot fog ki, vagy valami ilyesmi. Sokan emlékeznek még azokra az élményeikre, amikor csak nyomozták a labdát egész meccsen, ahogy mi a BL-ben megyünk ki tele gatyával, ők úgy szerintem ellenünk.

De az én szememben az 100%, hogy egy Inter ellen kizúgni nem rettenetesen ciki, akárhogy csavargatjuk ezt a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.17. 14:41:47

bence0330 írta:
2023.01.17. 14:33:43
Azért számít, mert egy egész szezon csak jobban jelzi az erőviszonyokat, mint pár lejátszott meccs... Sztem az, hogy pár forduló után ki hányadik helyen állt, teljesen irreleváns,
Ebben sem értünk egyet, aktuális forma és lelki állapot számít, nem az hogy 1-2 évvel ezelőtt ki milyen volt. És nem a helyezés a lényeg, de az sokat elmond az olaszok formájáról akik EU top 10, hogy 8. helyen álltak egy kb 2 csapatos bajnokságban. :D

Ha meg már spanyol kupa topik, a Realt azért vertük simán, mert aktuálisan jobbak vagyunk, nem azért mert tavaly meg azelőtt mi volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 14:33:43

Azért számít, mert egy egész szezon csak jobban jelzi az erőviszonyokat, mint pár lejátszott meccs... Sztem az, hogy pár forduló után ki hányadik helyen állt, teljesen irreleváns, akkor a Bayern még csak leste hátulról az Union Berlint valahonnan a 4. hely környékéről. :D Tehát őket is simán verni kellett volna nyilván, mert tök bénák.
És nem, nem írtam azt sem, hogy papírforma volt, hanem annyit, hogy a BM kiemelkedett, és az Intert meg minket közel 50-50%-ra adtak a továbbjutásra. A kb. ki-ki meccsen meg mi maradtunk alul, még ha pártatlan (vagy csak nem vak) bírónál talán nem is lett volna így, de ez más tészta. Egy közel egál szintűnek tartott ellenfél előzött meg, ez nem a hatalmas égés kategória. Ha Egy Zágráb, Kijev, mittudoménki után lettünk volna 3-ak, az már megfelelne tán az ilyen kifejezéseknek, de ez így semmiképp. Ettől még szívás, és nagyon jó lett volna, ha meglett volna, és főleg úgy a legidegesítőbb, hogy nagyon bőven rajtunk múlott mgé a BM odavágó is, nem csak az Inter meccsek, de ne tudtuk megoldani. Ezt nem vitatom, csak nehogy már egy Inter ellen kiesni olyan ordas nagy égés legyen... nem az. Ha tőlük kapunk ki a nyolcaddöntőben, akkor is olyan lenne, hogy hát igen, megnyerhettük volna, de nem valami rettenet égés. Az, hogy velük kellett a 2. helyért küzdeni, nem pedig egy egyenes kiesésben, az meg a sorsolás peche. Az Inter meg szerintem simán top10 csapat.
Mindegy, off vége, szerintem messze nem volt ez égés, csak elég kellemetlen. Mint ahogy az EL-ből kiesni sem lesz égés a MU ellen, akik meg simán top3 PL csapat most. Attól még kellemetlen lesz kizúgni első körben, de valami rettenet égés nem lesz kikapni tőlük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.17. 14:24:06

bence0330 írta:
2023.01.17. 13:50:53
Papírforma, de alig. Már a csoport sorsolásakor is alig adtak nekünk egy hangyányival kisebb oddsot, mint az Internek, közel 50-50 volt, innentől kezdve valami orbitális blamáról nemigen lehet beszélni. Két európa top10 csapatot kaptunk, akik 1.-1. és 1.-2. helyen végeztek a saját bajnokságukban az előző két évben, és simán továbbjutók voltak előző évben a csoportjukból, egyikük meg a BL top3 esélyese. Azért akkora égésnek sem kell beállítani, főleg a teljes védelem kiesésével plusz a nyilvánvaló csalással az Inter ellen egy mentálisan padlón lévő+tini+új játékosokból álló csapattal, akik ugyan jók, de pont nyerni kell megtanulnunk újra, akármilyen jól tudunk játszani.
Off: Miért számít hogy előző évben ki hanyadik volt?Amikor az olaszokkal játszottunk emlékeim szerinte 7-8. helyen voltak a bajnokságban. Ne nevezzük már Eu top 10-nek. Elfogadom az összes körülményt, de ne magyarázzuk már meg ezt is. :D De mindegy, nehogy megint ír egy regényt Bence, akkor a 3. hely volt a papírforma, és mivel ebben az évben Európa Ligát játszunk, ebből kifolyólag jövőre se várjak Bl továbbjutást, mert mindig az előző évből kell ugye kiindulni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 13:50:53

Papírforma, de alig. Már a csoport sorsolásakor is alig adtak nekünk egy hangyányival kisebb oddsot, mint az Internek, közel 50-50 volt, innentől kezdve valami orbitális blamáról nemigen lehet beszélni. Két európa top10 csapatot kaptunk, akik 1.-1. és 1.-2. helyen végeztek a saját bajnokságukban az előző két évben, és simán továbbjutók voltak előző évben a csoportjukból, egyikük meg a BL top3 esélyese. Azért akkora égésnek sem kell beállítani, főleg a teljes védelem kiesésével plusz a nyilvánvaló csalással az Inter ellen egy mentálisan padlón lévő+tini+új játékosokból álló csapattal, akik ugyan jók, de pont nyerni kell megtanulnunk újra, akármilyen jól tudunk játszani.

Kellemetlen, vagy ennél rosszabb jelzőt is használhatnék, de nem valami borzasztó nagy égés.

Ez a kis nyomi kupa pont az első lépés volt afelé, hogy megtanuljunk nyerni, és egy ki-ki meccsen is pályára rakni a játékunkat, nem csak a mezünket.

A következő pont az lenne, hogy egy 4-5 meccses kupasorozatot meg tudjunk nyerni, mert azzal meg a stabilitásunkat fejleszthetnénk az önbizalom mellett, de abban jelenleg nem hiszek, EL-ben semmiképp, de igazán a Király-kupában sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.01.17. 13:45:43

Troym írta:
2023.01.17. 12:52:34

Ennyire elképesztő nagy égés, de ha BL nyolcaddöntőbe jutunk és ott kiesünk minden rendben lenne?
Nem, de nem csak a két véglet létezik. Igen is égés volt kiesni a csoportból, akárhogy magyarázod. A papírforma lett volna a 2. hely, meg mondjuk egy negyeddöntő. Senkit nem érdekel mi volt az előző szezonban.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.17. 12:52:34

Messias2 írta:
2023.01.17. 11:38:41

így hogy valami elképesztő nagyot égtünk a BL-ben, muszáj xavinak rámenni a hazai kupákra, hogy valamivel kompenzálva legyen az az elképesztő blama.
Ennyire elképesztő nagy égés, de ha BL nyolcaddöntőbe jutunk és ott kiesünk minden rendben lenne?
Szerintem alulteljesítettünk ugyan, de azért ne csináljunk úgy, mintha BL esélyes lettünk volna. Az előző szezonban még a BL indulás is kérdéses volt sokáig és a sorsdöntő meccseket ugyanazok játszották 80%-ban akikkel 7-8. helyen álltunk.

Bármelyik szezonban meglenne bajnoki cím + spanyol kupa, én amúgy aláírom, az olajsejk kupára úgyis egyre kevesebb esélyünk lesz évről évre, milliárdosok játszótere a foci.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.01.17. 11:38:41

Norton írta:
2023.01.17. 11:36:54
Messias2 írta:
2023.01.17. 11:32:27

aztán nehogy para legyen, mint az intercity ellen.
Főleg hogy nekik is van egy Barca nevelésű támadójuk :lol:
így hogy valami elképesztő nagyot égtünk a BL-ben, muszáj xavinak rámenni a hazai kupákra, hogy valamivel kompenzálva legyen az az elképesztő blama. EL-t viszont remélem, elengedjük.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.17. 11:36:54

Messias2 írta:
2023.01.17. 11:32:27

aztán nehogy para legyen, mint az intercity ellen.
Főleg hogy nekik is van egy Barca nevelésű támadójuk :lol:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.01.17. 11:32:27

Andris írta:
2023.01.17. 10:10:58
Holnap után kupameccs, megint valami noname csapat, nem is tudom, hogy hanyadosztályú.
Mindenképp szeretném Torrét, Kessiét a középpályán látni, különösen utóbbit, mint szűrő és labdaelosztó, azaz Busquets helyén.

Ezen kívül remélem, hogy Fati, Torres és Raphi lesz a támadósor.

A döntős kezdőből nem játszatnék senkit, azon felül viszont küldjük fel a legerősebb csapatot.
aztán nehogy para legyen, mint az intercity ellen.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.17. 10:41:04

Andris írta:
2023.01.17. 10:10:58
Kessiét a középpályán látni, mint szűrő és labdaelosztó, azaz Busquets helyén.
ahhoz a pozícióhoz a mi rendszerünkben ő buta játékos. sztem nem is játszott még ott csak gavi/pedri helyén 8-asban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.17. 10:10:58

Holnap után kupameccs, megint valami noname csapat, nem is tudom, hogy hanyadosztályú.
Mindenképp szeretném Torrét, Kessiét a középpályán látni, különösen utóbbit, mint szűrő és labdaelosztó, azaz Busquets helyén.

Ezen kívül remélem, hogy Fati, Torres és Raphi lesz a támadósor.

A döntős kezdőből nem játszatnék senkit, azon felül viszont küldjük fel a legerősebb csapatot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.16. 21:22:09

davi10 írta:
2023.01.16. 19:24:29
Nem gondolom, hogy ne akarták volna megnyerni, ha már ott vannak a döntőben, szerintem jelenleg tényleg ennyi van bennük. Amit nem értek, mert nem facsarta ki olyan sok játékosukat a vb.
Szerintem is. Ősszel sem volt sokkal több bennük, csak védők nélkül, BL blama után álltunk ki ellenük, a legrosszabb periódusunkban. Szerintem velük három dolog történt ősz eleje óta, amikor azért sokal jobbak voltak. Egyrészt az öregek még öregebbek lettek idénre, nem bírják. Másrészt Valverde vitte a hátán a csapatot elképesztő játékkal és sok gólponttal is, aki a VB körül leeresztett, meg asszem valami magánéleti problémája is van, de nem vagyok képben. És Csuameni is rosszabb formába került, pedig ő is komolyan bekezdett.

Ez meg így már sok volt nekik, és most ez volt a max, főleg, ha hozzávesszük, hogy mi meg sziporkáztunk. Nyáron is ugyanígy aláztuk őket, csak akkor kevesebb gólt lőttünk, meg tavaly is. Egyszerűen jobbak lettünk egymás elleniben, meg talán kicsit amúgy is, kár, hogy olyan lett a BL sorsolás és szereplés, amilyen, mert ez most így teljesen fals képet fest a mi játékerőnkről. Szerintem most egy darabig olyanok lesznek a meccseink, hogy néha megvernek fejben (vagy mi magunkat), de többször lesz esélyünk ilyen 3-4 gólos különbségeket is hozni akár, erősen dominálva a meccseket.

Volt még egy érdekes jelent a meccsen, ami nagyon nem volt reálos, és nem tudtam hova tenni. Még 0-0-nál, Kroos és Cama nem értették meg egymást, valamelyik eladta a labdát, mi meg már íveltük is át, konkrétan a fejük felett ment el a laszti, és ők közben ezzel nem törődve egymással veszekedtek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.16. 21:18:42

visca el barca írta:
2023.01.16. 19:31:31
davi10 írta:
2023.01.16. 19:24:29
Amit nem értek, mert nem facsarta ki olyan sok játékosukat a vb.
most azzal vigasztalják magukat, h pintus tavaszra hozza őket formába. :^o igaz, addig mindenhonnan kiszállnak ilyen jatékkal. nem baj, majd kapjak tovabbra is a kamu tiziket h mindenhol eletben maradjanak..mm
Kondit nem lehet év közben szerezni, aki valaha sportolt, az tudja, h a kondit alapozáskor szedjük össze. Heti 2 meccs mellett képtelenség megoldani.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.16. 20:36:05

Saviola írta:
2023.01.16. 20:22:08
A sportszerűséghez:

https://fb.watch/i5niFqEpUa/

Ez nálunk minimum sárga.
azt hittem már rég vmi Alavésben játszik ez a Ceballos. Pedig belőle is mekkora klasszisnak kellett volna válnia :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.16. 20:28:18

visca el barca írta:
2023.01.16. 19:31:31
davi10 írta:
2023.01.16. 19:24:29
Amit nem értek, mert nem facsarta ki olyan sok játékosukat a vb.
most azzal vigasztalják magukat, h pintus tavaszra hozza őket formába. :^o igaz, addig mindenhonnan kiszállnak ilyen jatékkal. nem baj, majd kapjak tovabbra is a kamu tiziket h mindenhol eletben maradjanak..mm
Fogadjunk, hogy idén is megnyerik a BL-t? Amúgy nincs ott nagy gond, egy-két játékos (főleg Vini) formán kívül van és ennyi pont elég hozzá, hogy látványos legyen a visszaesés.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.01.16. 20:22:08

A sportszerűséghez:

https://fb.watch/i5niFqEpUa/

Ez nálunk minimum sárga.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.16. 19:35:50

bence0330 írta:
2023.01.16. 11:49:05
Chino írta:
2023.01.16. 11:37:52
Ami a legjobban tetszett az egész meccsen, amikor a 75. perc körül Busquets, de Jong meg Araujo(?) elkezdett cicázni két Real játékossal, mintha edzésen lennének. Rodrygo nem is bírta cérnával.
Igen, azt az élőben meg is jegyeztem, nagyon menő volt. :D (Első felvonásban Dembélé-Busi-Gavi, aztán bevették DJ-ot és Araujot is). Aztán fél perc múlva tökugyanaz, tökugyanott, akkor Dembi-DJ-Busi-Koundé, ennél durrantották le Busit, totál megalázó volt. :) Tavaly, mikor nagyot mentünk, és a meccsek zömét 3-4 gólokkal hoztuk, akkor csináltuk ugyanezt a meccsek végén, látszik, hogy ez egy teljesen tudatos aktív "védekező" stratégia. Ráadásul nekem ebből az jön le, hogy mivel tudjuk ezt, de nem csináljuk, normál helyzetben vagy nem számol vele Xavi, mint taktikai elemmel, vagy ez azon múlik, hogy mennyire lazulunk el. Ha utóbbi, akkor egy kis önbizalommal meg plusz egy évvel jövőre már lehet, hogy megint félhet az ellen az ehhez hasonló megalázó szituktól...

Ha valaki lemaradt volna, és érdekli 75:14-től nézze meg 76:13-ig. :)
A főoldali cikkben az egyiik twitter bejegyzésben ott van egy video erről.
Mintha a Busi-Ini-Xavi-Alves kvartettet látnám fénykorában =D>
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.16. 19:31:31

davi10 írta:
2023.01.16. 19:24:29
Amit nem értek, mert nem facsarta ki olyan sok játékosukat a vb.
most azzal vigasztalják magukat, h pintus tavaszra hozza őket formába. :^o igaz, addig mindenhonnan kiszállnak ilyen jatékkal. nem baj, majd kapjak tovabbra is a kamu tiziket h mindenhol eletben maradjanak..mm
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.16. 19:24:29

Ami nekem kifejezetten tetszett, hogy tegnap a szokásos "betegségekből" egyiket se produkálta a csapat. Sikerült meglőni a 2. (meg a 3.) gólt, és nem pukkadtunk ki látványosan a 2. félidőre.

A Real tegnap elképesztően vérszegény volt, és papíron ez az első csapatuk. Nem gondolom, hogy ne akarták volna megnyerni, ha már ott vannak a döntőben, szerintem jelenleg tényleg ennyi van bennük. Amit nem értek, mert nem facsarta ki olyan sok játékosukat a vb.

Most el lehetne húzni a ligában is, jó lenne minnél hamarabb lezárni, mert szerintem a szezon végére megint összekapják magukat. De most olyan gödörben vannak, ami rányomhatja az egész szezonra a pecsétet. Mondjuk szerencséjük, hogy egy szintén gödörben lévő Liverpool-t kaptak és nem egy feltámadó MU-t :D

Ezzel a szuperkupával számomra a szégyent, a kupa nélküli szezont sikerült elkerülni, de reméljük fordulópont is lesz, mert nálunk is akadozott mostanában a gépezet.

Ez a duplaszűrős buli meg jó fegyver lehet, a Bilbao is rendesen megette, most meg a Real is. Csak sajnos kp-ra cserélni nem nagyon tudunk, szerintem sem Kessie, sem Torre nincs még ott, hogy velük is működne ez a felállás.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.01.16. 16:38:22

A Real akkor is továbbjutott a BL-ben amikor a 180 percből 20 percig voltak jobbak a PSG nél, és 12 pont hátrányból is húzták már be a La Ligát. A reált legyőzni, kiejteni mindig komoly fegyvertény.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.16. 15:03:58

Kovbal88 írta:
2023.01.16. 14:14:49
Nagyon fontos győzelem volt, mert
- nyertünk egy kupát
- nem a Real nyerte meg
- a Realt sikerült legyőzni

Ami a Realt illeti szerintem idén jobbak, mint tavaly voltak legalábbis ahogy kezdték a bajnokságot úgy nézet ki. Nem tudom Novemberben mi történt velük, azóta van visszaesés, de nem kell őket félteni, összefogják kapni magukat, a Real sose esik igazán szét.
Hát nem tudom. Én az ő meccseiket is szoktam néha nézni, legalábbis belepillantgatok, de nagyon kevés meccs volt amin tényleg domináltak és jó játékkal nyertek. A Bl-ben volt egy Lipcse akit otthon vertek, idegenben kikaptak, az Atma, aki akkor hullagyenge volt a 7-.8. helyen meg mi. Kb ennyi erősebb ellnfelük volt.
És a kisebb csapatok ellen is nagyon sokszor hajszálon múlt, igazán jó játékot nem is nagyon láttam tőlük.
Pl. Valladolid is jobb volt náluk csak aztán jött egy 80 plusz perces kiállítás-tizenegyes és hasonlók.
De lehet, hogy csak én néztem "rossz" meccseket.
A Szuperkupában a Valencia ellen sem sokon múlt, ahogy hallottam.
Lehet, hogy formaingadozás, de az utóbbi 10 meccsükön 4 győzelem, 2 X, 4 vereség. Szerintem most jön ki az, hogy Kroos és Modric már nem tudják azt hozni, amit régen, nincs Casemiro, minőségben pedig nem tudják pótolni. Egy igazi játékmester hiányzik. Jobb oldaluk nincs és idén Vinicius is inkább arcoskodik, dumál, Benzema pedig már nem olyan döntő tényező. Ha egyáltalán egészséges.
A szervezettségükkel is komoly baj van, ami nagyon kijött tegnap is.
Egyelőre lehet takarózni azzal, hogy most direkt nem hajtanak, majd tavasszal, most mindenki fáradt.
De leírni tényleg soha nem szabad őket, de ami már érik egy ideje most jön ki.
Azért egy Camavinga, Tschouameni, Ceballos, Valverde (ő ráadásul inkább szélső) nem egy olyan minőség, mint egy 40-50 meccset magas szinten végigdaráló Modric-Kroos-Casemiro.
Aztán meglátjuk, lehet, hogy ott virít majd a bajnoki arany a nyakukban vagy meglesz a Bl-menetelés, ki tudja.
A szuperkupából olyan sok mindent nem lehet levonni, max. annyit, hogy egy Clásicóra sem tudnak rendesen felpörögni.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése
cron