Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.01.15. 19:14:53

Régen nem vártam ennyire Barca meccset...

Talán azért, mert tanulnom kellene... :D
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.01.15. 19:13:49

Szerintem ez a mai meccs minden lesz,csak nem sima! :wink:
.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2008.01.15. 18:51:38

Teljesen nyugodt vagyok az esti meccsel kapcsolatban. Szerintem is egy sima 2-0 val lelépjük a Sevillát.

Hogy ki rúgja a gólt, azt nem tudom, de úgy érzem, hogy Titinek nagy szerepe lesz a gólunkban, góljainkban. Sajnos nem tudom nézni a meccset :twisted: , de aki teheti az szurkoljon helyettem ish :wink:

FORCA BARCA!
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.01.15. 18:45:24

Ismét Henryt érzem a kulcsemebrenek. 2-0-ra nyerünk Henry duplájával egy sima mérkőzésen.

Visça el Barça! Visca Catalunya!
in to exile
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.15. 18:40:43

Zozzy 5 írta:Na most lett volna itt az idő, hogy kipróbáljuk a 4-4-2-t. A mostani keret erre sokkal alkalmasabb lenne, minthogy megint tologassuk Iniestát ide-oda, betegyük Guddy-t csak azért, hogy Frank ragaszkodhasson a rögeszméjéhez...
Zoli!
Ez egy jó meglátás. Én is gondoltam rá, és akkor Ini-Deco-Xavi-Márquez középpályával állhatnánk fel, elöl meg az Henry-Bojan kettős masírozna a Sevilla kapuja felé. Ők ketten kiválóan megértik egymást. Ini segítene a balon, mellette Deco, majd Márquez, a jobbösszekötő helyén meg Xavi. De, ezt úgysem érjük meg. Vagy Ini játszhatna Ronnie helyén, középen Henry, a jobbon meg Gio. Bár, láthattuk a hétvégén: Titi is jól érzi magát a bal oldalon. Na, majd látjuk.
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2008.01.15. 18:21:22

Nagyon nagy szerepe van ma Henrynak a továbbjutásban.Ha olyan teljesítményt nyújt,mint multkor,meglehet.

Emellett remélem játszik Deco is,s felpörgeti a csapatot,a többiektől pedig magabiztos teljesítményt várok.

Nem lesz egyszerű. :?

ViScA eL BaRcA! 8)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2008.01.15. 16:00:58

Ronaldinho&Barca írta:Ezquerro miért nem került be a keretbe??? ez érdekes.. pedig msot szükség lett volna rá...
Mert a király kupába csak 16 ember lehet jelölni....
Kép
Frányó István
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.12.24. 09:35:09
Tartózkodási hely: Szeged (Sun City)

2008.01.15. 15:49:11

Sziasztok!
Sztem nem az a baj, h most nem kísérletezik Frankie, mert a Sevilla azért nem az a csapat, aki ellen megengedhetjük azt, h ha nem jön be a húzás, akkor váltunk... De azt furcsállom, h a kis csapatok ellen sem meri ezt bevállalni (vagy nem is akarja), lásd Király Kupa 1. forduló. Ennyi ásszal a keretben nem hiszem el, h egy sémára épül a játékunk! Zambrotta-t meg nem értem, miért mellőzi!!! Aki igen, annak térden csúszva könyörgöm, írja le!!! Főleg, ha ragaszkodunk a 4-3-3-hoz, lenne területe is a szerencsétlennek, h vígan futkározzon a tavaszi szelővel karöltve!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.15. 14:38:12

Na most lett volna itt az idő, hogy kipróbáljuk a 4-4-2-t. A mostani keret erre sokkal alkalmasabb lenne, minthogy megint tologassuk Iniestát ide-oda, betegyük Guddy-t csak azért, hogy Frank ragaszkodhasson a rögeszméjéhez...
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.01.15. 14:33:10

Ezquerro miért nem került be a keretbe??? ez érdekes.. pedig msot szükség lett volna rá...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2008.01.15. 13:38:08

Ha most sem fog játszani Zambrotta, én megőrülök :evil: Nem tudom mi lehet, lehet, hogy összevesztek, vagy Frank télleg ekkora balf.sz? :evil:
Ja, és remélem Deco is kap majd játéklehetőséget, hogy belelendüljön, nem ártana, ha visszanyerné a sérülése előtti formáját...
Forca Barca!!!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.01.15. 13:34:30

Én a következő tizenegyet küldeném fel a pályára ma este:
--------------------------VV------------------------------

--Zambi-------Puyol-------Gabi---------Abidal--------

------------------------Rafa------------------------------

-------------Xavi------------Iniesta---------------------

------Dos-------------------------------Henry----------

---------------------Bojan v. Guddy--------------------

A hátsó négyeshez szerintem nem kell indoklás,mivel ez a legjobb alapsorunk,más kérdés,hogyha lenne Yaya vagy Edmilson,valahol még helyet szorítanék neki,mivel most nagyon jó formában van!
A középpályás soron azért Rafa,Xavi és Ini,mivel ugy nincs Yaya meg Edmilson,és Deco szerintem még nincs olyan formában,hogy rögtön a sérülése után kezdő lehessen,ráadásul amikor Iniesta ott játszik,nagyon jól szervezi a játékot!
A csatársorban,mivel Ini-t nem oda képzelem és Dos nagyon harcosan és jól játszott az elmúlt 2 meccsen,ezért nálam ő kezdene!A másik oldal Titi-é,ez egyértelmű,elöl pedig Bojan vagy Guddy!Én azért szavaznék inkább az izlandira,mivel nagyon jó testfelépítése van és akkor ott elöl,Mosquera mellett meg tudná tartani a labdát,ráadásul nem is cselez olyan rosszul,míg Bojant elnyomnák a kemény sevillai védők!
Nos,szerintem továbbjutunk,mivel az új évben még nem kaptunk ki(Alcoyano,Mallorca,Murcia :lol: ),de mostanában ezek nem lebecsülendők és hát a sevillában sem veszettünk!Szóval meglesz!
.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2008.01.15. 11:12:52

A Sevilla csatárcseréi kiválóak sztem,nem ez okozza gyengélkedésük(Kerzhakov,Chevaton párost nem nevezném gyengének :D ).Keita kiválása az egyik legfőbb ok,de meglepetést is okozhatnak,úh arra kell törekednünk,h ne a hétvégi meccsükből induljunk ki,hanem játsszuk a saját játékunk.Az én kezdő 11-em:
VV
Zambrotta - Puyol - Milito- Abidal

Xavi- Rafa- Gudjonsen
Bojan- Henry- Iniesta
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.01.15. 10:47:52

Láttam hétvégén az Athletic Bilbao-Sevilla meccset és nagyon gyengén játszott a Sevilla főleg a támadószekció! Látszik, hogy nincs Kanouté így nem tudtak csak 1 csatárral felállni! Így, hogy Luís Fabiano is beteg lett, így csak Kerzakhov lesz az egyedüli csatár! Adriano pedig piros lapot kapott amit itt le is kell töltenie nem? Ott lesz helyette Diego Capel a balon, jobbon meg Jesus Navas! :? Kettőjüktől és persze Dani Alves-től tartok a leginkább!

Szerintem a mai meccset hozzuk, még ha az elején döcögve is, de szerintem utánna belelendülnek a fiúk! Ha megtartották a hétvégi formájukat és mentalitásukat akkor nem lehet gond! Remélem Henry újra jó formával rukkol elő és szervezi majd elől a játékot! Az a baj igazából, hogy nincs igazi középcsatárunk most! Henry inkább a bal oldalon tudja elvinni a labdát és onnan bepasszolni vagy kapura lőni, de erre a feladatra ott van Iniesta is! Guddy meg elég jól teljesített a Murcia ellen és nyilatkozta is a héten, hogy egyre jobban érzi magát a kp-n. Én nem tenném vissza csatárnak! Kíváncsi vagyok Rijkaard hogy oldja meg!

Összességében egy jó meccset várok, hasonlóan hajtósat mint a múlt heti, de persze ezúttal fordítva legyen a felosztás! (a Barca támadjon és veszélyeztessen többet kapura) Jó játékot várok Henry-tól, Iniesta-tól, Deco-tól, valamelyik fiataltól (nemtudni, hogy ki kezd Bojan vagy Gio) és Márquez-től aki egy kicsit gyengébb volt vkp poszton a hétvégén, de remélem, hogy feljavul.
Az én tippem: Barca-Sevilla: 3-1! És akkor a kezdőm:
Valdés - Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Márquez, Deco - Gio, Henry, Iniesta.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
unicef41
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.11.18. 19:23:01
Tartózkodási hely: Szlovákia

2008.01.15. 10:32:05

Ma este egy szerintem sierül legyőzni a Sevillát,hisz van nekik pár meghatárzó személyiségű játékos akik hiányoznak ,netán beteg p .Luis Fabiano de ő még nembizts.Kanouté,Keita kulcsfontsságúak.Bizm Xavi-ékban hogy mégiscsak a Nou Camp-ben játszanak,egalább 2-0eredményt várk.
Ha én állithatnám fel a Barca kezdőcsapatát akr a következő volna :
-Vades-
Zambrotta-Puyol-Milito-Abidal
Gudhjonsen - Xavi - Deco
Bojan - Henry - Iniesta
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.15. 10:21:42

Én magabiztos 3-0át tippelek a meccsre. Sevilla hétvégén nagyon gyengén muzsikált, nem hinném, hogy most a Nou Campban kerülnek újra jó formába. Látható náluk is, hogy egy-két kulcsfontosságú játékos kiesik, és máris szenvednek. Csatárposzton nincs minőségi cseréjük, és ez eldöntheti a párharc kimenetelét.
Én a kövi kezdővel állnék fel:
VV - Zambi, Puyol, Milito, Abidal - Xavi, Márquez, Ini - Bojan, Guddi, Titi
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2008.01.15. 09:32:55

robag írta:Ezt a kezdőt álmodtam:

VV

Zambi-Puyol-Milito-Sylvinho

Xavi---Rafa---Guddy

Gio------Henry-----Iniesta
Ez jól hangzik, csak Gio helyére Bojan jöhet. Hiányozni fo Samu, de tovább kell jutni, nincs mese!
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.15. 09:28:26

Ezt a kezdőt álmodtam:

VV

Zambi-Puyol-Milito-Sylvinho

Xavi---Rafa---Guddy

Gio------Henry-----Iniesta

Több széljátékot, több mozgást az egész pályán, sok helycsere a csatároknál, Iniesta jöjjön vissza Daniel Alves-szel , Labdaszerzés után Henry nyit balra, Guddy meg fut be a helyére , André pedig marad biztosítani. :wink: Egy edző veszett el bennem..... Jó mélyen..
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2008.01.15. 00:20:27

Hát csak az a baj,h Gudhjonsen már jó ideje középpályán játszik!Előre sztem visszakéne rázódnia!

Decot még nem kezdetném,most épült fel....max egy 20 percet adnék neki,sztem he nem menne a csapatnak akkor tudna dobni a játékon,ha pedig menne akkor könyebb lenne beszállni,és játékba lendülni sztem!
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.15. 00:10:38

Őszintén szólva most hogy kivált Eto'o, beraknám középpályára Decot, és lehet, hogy meg fogtok döbbenni, de mivel Gudjohnsen játékban van, inkább indulnék egy Heny-Bojan-Gudjohnsen csatártrióval, mögöttük pedig Iniesta-Xavi-Deco...Szerintem most ez lenne az ideális.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.01.14. 23:13:58

Szerintem pedig simán megnyerheti a csapat a kupát. Miért ne nyerhetnénk meg, egy Barça minden sorozatban az egyik legnagyobb esélyes. :?
A Sevilla jobb csapat a Barçánál??? A játék képe és a tabella sem ad erre semmi jelet.
Kisebb csapat ellen biztos játszana sok csereember, de egy Sevilla ellen A-csapattal kell kiállni, ha kupát akar nyerni a csapat, és mivel a holnapin kívül már csak 5 meccs lenne a kupában, ami azért nem olyan óriási szám, hát miért ne akarnánk végignyomni.
Előre a TITOlusokért!
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.01.10. 19:35:32

Igen-igen a Novelda - Barcelona. Akkor kikaptunk 3-2-re éselég botrányos volt a játékvezetés volt a játékvezetői négyes 4(!) gólt nem adott meg nekünk.Ugyanaz a bíró vezette a mérkőzést, aki 2 éve Ronaldinhot kiállította jogtalanul a Zaragoza ellen.

A 2004/2005-ös szezonban volt a másik hatalmas blamázs, amikor mindjárt egy meccs után kiestünk, mert idegenben kikaptunk a harmadosztályú Gramenettől 1-0 arányban, és emiatt nem játszhattunk visszavágót.
Igaz, akkor Rijkaardot és a csapatot nem nagyon érdekelte a kupa. Xavi lőtt a végén egy szabályos gólt, de nem adták meg. Egyébként akkor még Rubén védett.

Tudom-tudom, már megint az a fenesz.ar memóriám :)
in to exile
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2008.01.10. 19:21:47

Én mostmár kezdek megnyugodni.Hiszek Eto'onak.Sztem mostmár nembaj ha [auto_cenzúra] jáccunk csak hozzuk a meccseket.Lehet hogy ez majd a késsőbiek folyamán befog vállni.Legalábbis én remélem.Ti? 8-[
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2008.01.10. 19:05:19

Nem láttam a tegnapi meccset, mert albiban nincs Sport2-m neten meg nem akartam szerencétlenkedni, meg persze a tanulás nem ártott meg...

Szerintem nem sokra megyünk ezzel az 1-1-el, igazából 2-3 gólos győzelmen kívül mással nem mentünk volna sokra, mert most még volt Eto'o, és azért ha ő nincs a pályán, akkor sok embertől nem várok gólt... Azért sem mentünk sokra, mivel a Sevilla jelenleg jobb a Barçánál, így én nem sok esélyt látok a továbbjutásra, még így sem. A másik, pedig Edmilson sérülése, mi a francnak kell kiállni egy ilyen csapattal a kupában???SEMMI ÉRTELME. Úgysem fogjuk megnyerni. Végre visszatért volna, legalább az esély élt volna, hogy megállja a helyét a védekező középpályás poszton, de így??? Ki fog ott játszani? Marquez? És akkor ki lesz a védelemben? Thuram, Zambrotta? Mindketten alig játszanak így ki tudja, hogy milyen produkciót nyújtanának? Igaz van még egy lehetőség: Oleguer... Az meg a másik, hogy ha itt lesz Yaya, nemhiszem, hogy kapna annyi lehetőséget edmilson, hogy belelendülhessen...Persze ismerve a brazilt ez akár egy bajnoki meccsen is bekövetkezhetett volna, de nem ott következett be. Egy kupa meccsen sérült meg, és mivel én mindig is az ellen voltam, hogy a kupában a legjobb csapat lépjen pályára, így most itt vagyok és ismét elmondom, hogy én megmondtam:lol:

Remélem minél hamarabb kizuhanunk a kupából az A csapattal, vagy jutunk, amíg jutunk, de azt a B csapattal.

Persze lehet, hogy ezzel az 1-1 is elég a továbbjutáshoz, ez majd kiderül, de én kevésbé lennék szomorú, ha kizuhannánk, mint az átlag-szurkoló...

Hol vannak már azok a szép idők, amikor égett a pofám, amikor a Barça blamázott a kupában - olyan csapatok ellen, estünk ki, mint a Novelda - , vagy mégsem? :twisted:

Ha mégis továbbjutunk, remélem nem szaladunk bele a késbe, mint tavaly a Getafe vendégeként, mert a kupa erről szól: kis csapatok nagy esélye, nekik erre az egy meccsre kell felpörögniük 2-3 alatt, míg egy nagycsapatnak minden meccsen győzni kell, legyen az a Barça, vagy a Madrid (ugye-egye a Zaragoza és az 1-6...).
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.01.10. 18:40:55

Én egyáltalán nem látom pozitívan a tegnapi meccset.Sok sérült meg hiányzó.Miről beszélünk?

Elöl Afrika egyik legjobbja egy igaz fiatal 18 éves, de felnőtt nagyválogatott és egy francia válogatott aki ott a tartja a góllövési rekordot.

Középen, egy vb győztes brazil és 2 katalán, akik évek óta meghatározók a válogatottban is a védelem, úgyszint.

Egy ilyen csapatnak be kéne szorítani az ellenfelét, nem sérültekről meg hiányzokról beszélni. :roll:
Kép
Válasz küldése