Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 01:01:53

Most néztem vissza a meccset, bár 0-2 után már csak átfutottam. Én sajna valami ilyesmit éreztem meccs előtt, a Madrid iszonyatos önbizalommal érkezett a meccsre, mi meg a B sorunkkal tudtunk kiállni. Nem szégyen, főleg ennyi megnyert klasszikó után. Jó lett volna, de szerintem most nem volt reális a továbbjutás. Ennyi kulcsjátékos hiányzása kb csak a City keretével nem lett volna nagyon nagy probléma. Christensen mostanság kb Araujo szintje, Pedrit nem kell taglalni, DJ-ot sem, Dembélé meg pont az ilyen meccseken élhetne. Ez egyszerűen sok volt. Ha rögtön vágtunk volna 1-2 gólt, akkor lett volna egyedül esélyünk.

Mindent nem nyerhetünk meg, pláne nem ilyen körülmények között, marad a hazai dupla. Simán aláírtam volna szezon előtt. Nyilván jó lett volna nem 4 góllal kikapni, de fordítva is megesett már mostanság.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.06. 01:00:24

gránit írta:
2023.04.06. 00:35:49
de ha egy domináns ellenfél ellen játszunk, arra nincs forgatókönyvünk,
Forgatókönyv van, csak a kivitelezés nem működik.
Ezerszer túlbeszéltük már, majd egyszer.....talán lesz változás.... :P
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 00:35:49

Talán a stílusütközések a bajnokságban nekünk kedveznek, míg az oda-visszavágós rendszerben nem. A kisebb csapatokat meg tudjuk verni, de ha egy domináns ellenfél ellen játszunk, arra nincs forgatókönyvünk, csak arra az esetre, ha végig nálunk van a labda, és az ellenfél az alárendelt. Más esetekre nem nagyon van forgatókönyvünk.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.06. 00:23:04

Semmi problémám nincs ezzel a kupa kieséssel igy hogy kulcs játékosok nélkül kellett lenyomni!
-
Ami csalódás higy pont ott ut be megint ( micsoda véletlen ) ahol a legjobban faj ahol a leggyengébbek vagyunk es ahol leginkabb kene egy kis fény … a 180 perces párharokban !
-
EgSzeruen képtelenek vagyunk egy ugyanazon csapat ellen kétszer egymás utan fizikailag , technikailag, taktikailag , Lélektanilag menedzselni egy párharcot 2x 90 percet !
Higy létezik ez ????????????????????
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 00:07:17

Azt a tanulságot mindenesetre le kell vonni, hogy ennyi emberrel nem lehet nekivágni egy szezonnak. Nem elfogadható kifogás, hogy mennyi a sérülés, mert pont azért kell egy bő keretet építeni, hogy ez ne jelentsen gondot.

Nagyon nem vagyok elkeseredve, mert az igényeimet a realitásoknak megfelelően lejjebb adtam, tavaly nyáron aláírtam volna egy kéttrófeás szezont. Sőt, csak a Liga megnyerését is aláírtam volna. A kreatív középpálya hiánya viszont továbbra sem változott. Vannak játékosaink, akik a legjobb irányítók mellett megfelelő kiegészítő emberek lennének. Xavi és Iniesta mellett még Busquets is tudott klasszis játékosnak tűnni. De nincs még meg az a karmester, akik mellett ők vízhordók lehetnének.

Az egy érdekes dolog, hogy a Real Madrid mitől ennyire elképesztően erős az oda-visszavágós rendszerben, miközben egy 38 meccses sorozatban meg tudjuk őket előzni, az oda-visszavágós párharcokban szenvedünk az erős csapatok ellen. Nekik ez valamiért nagyon fekszik, miközben a Ligában vezetünk előttük. A kisebb csapatok ellen rengeteg 1-0-s meccset nyertünk, sokszor akkor sem igazán volt elképzelés a játékban. Lesz dolga a klubnak nyáron, hogy jövőre előre tudjunk lépni.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.05. 23:08:52

túlreagálni nem érdemes ezt ennyi hiányzóvel főleg hogy az első felesben jobbak is voltunk.

DE a második félidős összezuhanás nem jó ómen, fejben még nagyon nem vagyunk ott ahol kéne.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.03. 16:52:29

hát meg kellett vagy 3-4x műteni, szerintem ennek a jelentőségét ne degradáljuk. Én örülök, h pályára képes lépni egyáltalán, és még 1-2 évig sztem max ennyit lehet tőle várni.
xyzikeee
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.04.06. 11:39:57

2023.03.03. 16:35:41

Vajon mi lehet Fatival egyébként?
A sérülése óta nem látni rajta azt a potenciált és tehetséget amit azelőtt.
Lassú, körülményes, erőtlen és emellett azt se mondanám hogy hajtana. Olyan mintha le lenne fagyva, vagy benyugtatózva játszana.. Lézeng.

Vajon ez csak mentális probléma vagy a térdsérülése nem jött rendbe annyira, hogy a maximumot tudja nyújtani ( sprintelés, cselek, robbanékonyság stb)?

Sajnálatos... Mert bár fiatal, de közel sem látom most azt rajta mint Pedrin vagy Gavin.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.03.03. 16:34:39

Zsolti írta:
2023.03.03. 12:12:10
Ki honnan kozeliti meg!? En tegnap azt lattam, hogy ez a taktika mukodik halmozottan hatranyos helyzetu arcokkal is a kezdoben! Kiegeszitve egy atom Dembelevel, egy fomaban levo Lewaval, egeszseges Pedrivel, szerintem utos lenne! Nem azt mondom, hogy minden meccsen, de rangadokra elovennem!
K*rva fegyelmezett csapatvedekezes, kontrabol meg elmenni Baldeval, Dembelevel, kozepen meg erkezne Lewa, masodik hullamban Pedri! Nagyon adnam..
Azt se felejtsük el, egy ilyesfajta játékfelfogás nagyon sok energiát vesz ki a játékosokból, mind fejben, mind testileg.
Egy-egy meccsre vész megoldásként, vagy egy fontos mérkőzés végén elő lehet venni, de ezzel a taktikával tolni a szezon végéig nem lenne ésszerű. Meg a csapathoz sem lenne méltó.

A másik, hogy egy bunkerfocit játszó csapat ellen nem is lehetne ezt játszani. Tudni lehetett a Madrid hazai pályán menni fog előre, de pl. egy kis csapat ellen hogyan játszanánk ezt, ha azok is beállnak védekezni?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.03. 16:31:48

vg99 írta:
2023.03.03. 13:17:56


Fatit viszont rettentően sajnálom.
Fatit nem temetném tegnap, nekem tetszett, ahogy megindult a labdával és volt egy kis varázslat az ellenfél 16-osánál is. Szóval a tegnapiból ő is építkezhet és ugye hétvégén minden esélye megvan kezdőként pályára lépni. Amúgy tegnap összesen két igazán jó teljesítményt láttam tőlünk, az egyik De Jong volt, iszonyatosan tudja vezetni a labdát és vigyázni rá, valamint ter Stégen kapus játszott még nagyot. Ferran se rossz jobb oldalon, hasznosabban játszik, mint Raphinha. A többiek annyira nem fogtak meg. A Madridtól is jobb meccset vártam. Nagyon kellett a tegnapi győzelem a két vesztes meccs után.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.03.03. 13:17:56

Persze, hogy tegnap kis szerencsénk is volt, de ha van vérbeli csatárunk, akkor kontragólokat is lőhettünk volna.
Vagy ha pl. Fati nem blokkolja a másodikat..

Viszont belegondoltam, hogyha az elmúlt 1-2 évben ez a 4-5 saját srác nem kap esélyt, és nem fejlődik ide, ahol most tart,
akkor lenne egy 0 csapatunk, középszer játékosokkal.
Ma már viszont Baldé, Araujo, Gavi, Pedri kőkemény alapember,
DeJong, Stegen, Lewa, Koundé, Christensen, Dembele, Busi mellett.

Fatit viszont rettentően sajnálom.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 12:52:50

Zsolti írta:
2023.03.03. 12:26:43
Igy is el lehet rakni 2-3-4 golt.:D
En a felallt vedelem elleni impotens kezilabdas alibi korbepasszolgstastol kapok pl hanyingert.

Tudom, valaszhatnek olyan csapatot is, de mar ugy megszoktam, hogy a Barcanak drukkolok :)
Igen, és a focit gólra játszák, de a nézők viszont nem a gólokért ülnek le. Vagy legalábbis én biztos nem, nem azért kezdtem pont a Barcát nézni :D

Az remélem tiszta, hogy nem körbepasszolgatásról beszélünk, mint alternatíva. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 12:52:20

Kontrázást is lehet szépen intézni, elég visszaemlékezni hogy miket művelt az MSN trió Alba-Alvessel kiegészülve. Vagy közelmúltból a VB döntő második gólja is élményszámban ment.

Xavi KP-sként megtanította arra a csapatot amit Koeman mint volt hátvéd nem tudott: Fegyelmezetten csapatként védekezni.

Egy jó támadósorral a tegnapi meccs is lehetett volna lubickolás visszahúzódva is, kétlem hogy Xavi mostantól fix bunkercsapatot akarna faragni, de lesz(illetve tegnap is ez volt) mikor ez kell 1-1 párharc sikeréhez, alkalmazkodnunk kell a modern focihoz és az aktuális lehetőségeinkhez.
Ha tegnap Kessiéékkel kiment volna tiki-takázni akkor örülünk ha a visszavágó nem csak formalitás. Tucheleket szeretnénk ide, meg BL álmok vannak középhosszútávon akkor ne csodálkozzunk ha Xavi is alkalmazkodik.

Azt se felejtsük el hogy egy erősen kérdéses formában lévő csapatból, gyenge pad mellett kiesett több kulcsjátékos, és úgy mentünk a Bernabeube az ellen a RM ellen akik 5-öt vágtak a Liverpoolnak, ez alapján tényleg a realitás az volt hogy lehetőleg max 1 góllal kapjunk ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2023.03.03. 12:52:53-kor.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.03. 12:46:18

Ha ebből a győzelemből nem merítünk erőt akkor semmiből.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.03.03. 12:32:56

Nyilván nem cél, hogy kontracsapat legyünk, sosem leszünk az (szerencsére, ezzel is egyetértek).

Viszont bizonyos meccsekre, mint fegyvert, játékelemet, kéne tudni hatékonyan alkalmazni, főleg, ha van hozzá játékosunk is. Sokszor szerezhetnénk vele "könnyű" gólt, nem kell mindig 100 passz egy támadáshoz. Tegnap is volt pár szép háromszögelés a saját térfelünkön, amiből szépen meg lehetett volna indulni, ha akarunk és van kivel. Balde, DJ, Dembi, Ferran, de még Pedri is simán alkalmas rá sztem.

Persze, ne legyen ez az alapjátékunk, de néha jó, ha fel tudjuk kicsit áldozni a Barca stílust az eredményességért, hacsak rövid időre is. Az sem hátrány, ha az ellenfél nem tudja előre 100%-os biztonsággal, hogy mit fogunk játszani ellene.


* Azt még meg akartam jegyezni Ferranhoz, hogy látványosan jobban működött, miután átkerül a jobb szélre, de persze ez nem nagy meglepetés. Középen megették.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.03.03. 12:26:43

Andris írta:
2023.03.03. 12:19:47
Igen :) Megközelítheti bárki így is.
De én nem akarom, szerencsére Xavi se, azt hiszem. Ki nem állhatom a kontracsapatokat, nézhetetlen az a meccs nekem, ahol a kettőből minimum egy nem az állandó támadásra törekszik tudatosan.
Igy is el lehet rakni 2-3-4 golt.:D
En a felallt vedelem elleni impotens kezilabdas alibi korbepasszolgstastol kapok pl hanyingert.

Tudom, valaszhatnek olyan csapatot is, de mar ugy megszoktam, hogy a Barcanak drukkolok :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 12:19:47

Igen :) Megközelítheti bárki így is.
De én nem akarom, szerencsére Xavi se, azt hiszem. Ki nem állhatom a kontracsapatokat, nézhetetlen az a meccs nekem, ahol a kettőből minimum egy nem az állandó támadásra törekszik tudatosan. Őszintén szólva nyilván szurkoló vagyok, és ha nyerünk, örülök, de ha nekiállnánk kontrázni, nemtom meddig tartana az az időszakom, amikor tényleg le is ülök megnézni a meccseket. Ha mindent megnyerünk, akkor se hiszem h pár hónapnál tovább húznám.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.03.03. 12:12:10

Andris írta:
2023.03.03. 11:08:54

Lentebb leírtam, hogy mennyire jól esett látni tegnap, ami történt, de...

Amiket leírsz, na ettől mentsen viszont meg minket a jóisten. Inkább essünk ki a másodosztályba, és soha többet ne nyerjünk el clasicot, mint hogy minden héten ezt kelljen néznem. 1-1szer oké, meg ha sérült minden góllövőnk, de amúgy teljesen elfogadhatatlan ez a játékfelfogás már többhetes távon is.

Ha megvan Pedri, és legalább Dembi vagy Lewa, akkor abszolút alkalmasak vagyunk kontrollálni a meccseket, semmi szükség ilyesmikre, mint tegnap. Képesek vagyunk kontrollálni a real ellen, de a MU ellen is. Láttuk. És meggyőződésem, hogy jövőre már majdnem bárki ellen, persze ez csak tipp.
Hosszabb távon meg remélhetőleg lesz legalább 1-2 minőségibb cserénk is, ha sérülések jönnek.

PS: az a szerencse, hogy Xavinak nyilván meg se fordul a fejében így játszani a továbbiakban, teljesen elképzelhetetlen. De még akkor is meghökkentő ilyet olvasni egy szurkolótól.

Szerk: Hétvégén a Valencia ellen sem fogadom már el ezt a játékot. Logikus lenne, hiszen a hiányzóink ugyanazok, de egy spanyol középcsapat ellen, a bajnokságban, 7 pontos előnnyel, otthon a Camp Nouban.. nem játszhatunk ebben a felfogásban, és kész. Tegnap nagyon jól esett a lelkemnek, de Vasárnap már nem elfogadható ugyanez.
Ki honnan kozeliti meg!? En tegnap azt lattam, hogy ez a taktika mukodik halmozottan hatranyos helyzetu arcokkal is a kezdoben! Kiegeszitve egy atom Dembelevel, egy fomaban levo Lewaval, egeszseges Pedrivel, szerintem utos lenne! Nem azt mondom, hogy minden meccsen, de rangadokra elovennem!
K*rva fegyelmezett csapatvedekezes, kontrabol meg elmenni Baldeval, Dembelevel, kozepen meg erkezne Lewa, masodik hullamban Pedri! Nagyon adnam..
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.03.03. 11:17:18

A győzelmet nem kell megmagyarázni ! Magyarázkodni meg végképp !! Elégedettséggel tölt el, hogy madridi pályán ,vertük meg őket . Jobban is sikerült volna ha nincs ott Fati...

A hiányzók miatt most így lehetett nyerni.A meccs képe azért nem sugározta azt ,hogy betojt társaság küzd és csak védekezik! Az igaz,hogy nagyon sok lasztit eladtunk "indítás" gyanánt,, vagy az előreívelés nem talált embert, ám ha így is !győztünk, akkor így kellett játszani !

Gratulálok a fiúknak, és Xavinak is !
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 11:08:54

Zsolti írta:
2023.03.03. 10:34:51
Kellemes csalodas volt ez nekem nagyon, hogy Xavi gondolt egy mereszet es Mourinhova valozott!

Erre jo most a keret, ez all jol a csapatnak! Dembelevel, Lewaval is megneznek egy ilyen taktikat!
Lentebb leírtam, hogy mennyire jól esett látni tegnap, ami történt, de...

Amiket leírsz, na ettől mentsen viszont meg minket a jóisten. Inkább essünk ki a másodosztályba, és soha többet ne nyerjünk el clasicot, mint hogy minden héten ezt kelljen néznem. 1-1szer oké, meg ha sérült minden góllövőnk, de amúgy teljesen elfogadhatatlan ez a játékfelfogás már többhetes távon is.

Ha megvan Pedri, és legalább Dembi vagy Lewa, akkor abszolút alkalmasak vagyunk kontrollálni a meccseket, semmi szükség ilyesmikre, mint tegnap. Képesek vagyunk kontrollálni a real ellen, de a MU ellen is. Láttuk. És meggyőződésem, hogy jövőre már majdnem bárki ellen, persze ez csak tipp.
Hosszabb távon meg remélhetőleg lesz legalább 1-2 minőségibb cserénk is, ha sérülések jönnek.

PS: az a szerencse, hogy Xavinak nyilván meg se fordul a fejében így játszani a továbbiakban, teljesen elképzelhetetlen. De még akkor is meghökkentő ilyet olvasni egy szurkolótól.

Szerk: Hétvégén a Valencia ellen sem fogadom már el ezt a játékot. Logikus lenne, hiszen a hiányzóink ugyanazok, de egy spanyol középcsapat ellen, a bajnokságban, 7 pontos előnnyel, otthon a Camp Nouban.. nem játszhatunk ebben a felfogásban, és kész. Tegnap nagyon jól esett a lelkemnek, de Vasárnap már nem elfogadható ugyanez.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.03. 10:36:09

Sonoma írta:
2023.03.03. 09:24:57
Én alapvetően elégedett vagyok a tegnapi eredménnyel.
Xavi a rendelkezésre álló kerethez igazította ( végre) a taktikát.
Pontosan ez volt a lényeg.
Azt játszottuk, amire ilyen ellenfél ellen alkalmasak voltunk, ebből viszont tegnap "kicsúszott a maximum"...jó volt látni és érezni azt is, hogy itt reggelig sem kaptunk volna gólt.... :oops:
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.03.03. 10:34:51

Kellemes csalodas volt ez nekem nagyon, hogy Xavi gondolt egy mereszet es Mourinhova valozott!

Erre jo most a keret, ez all jol a csapatnak! Dembelevel, Lewaval is megneznek egy ilyen taktikat!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.03. 10:22:49

Subinho írta:
2023.03.03. 06:48:54
Tegnap pontosan olyan meccset játszottunk, mint amit a Madrid játszott ellenünk évekig. Rossz volt nézni. Két sorban a saját 16-osunk előtt. Ez a Barca játéka? Ezt találta ki Xavi egy classicora??? Ennyire megcsapta a társaságot az EL kiesés? Ez nem a Barca! De legalább kontrázni tudnánk... De nem.tudunk. Egyszerűen ha Rafinha elindult üresbe és tudott volna futni, utolérték. Ha ugyanez lesz Barcelonában is a forgatókönyv elegendő lesz másnap elolvasni az eredményt. Nyertünk, jól védekeztünk, de nekem ez csalódás volt.
De miért lenne ugyanez a forgatókönyv?
Nagyjából 3 játékosunk van, aki képes gólokat szerezni idén, és mindhárom sérült. A visszavágón már, ha minden jól megy, nem lesznek sérültek.
Ennek a játéknak se híre, se hamva nem volt eddig, úgyhogy nem értem se a feltételezésedet, se a csalódottságot. És szerintem nem csak hogy nem értem, hanem NULLA megalapozottsága van. Legalábbis a feltételezésnek. A csalódottságot persze érezheted, szíved joga, de arról meg bővebben:

Ha rövid a pad, ha gyenge a helyettesítő játékosok minősége, ha sérültek a legjobb támadóink, akkor nem értem, miért kéne ragaszkodni bármiféle játékfelfogáshoz is. Oké, mondom, a te álláspontod a tiéd, de fogalmazzuk meg korrekten, kimondva a valóságot: te nem bánod, ha teljesen nyilvánvalóan, előre látható módon tátott szájjal szaladnánk be abba a bizonyos erdőbe, csak hogy olyanok legyünk, mint a te definíciód szerinti Barca, és attól még véletlenül se térhessünk el.

Én is, és biztos vagyok benne, hogy Xavi is úgy képzeli el a jövő hét, a jövő év, és a jövő évtized Barcáját is, hogy offenzív, labdabirtoklós, játék kontrollálós dominanciát próbálnak megvalósítani. De ez nem jelenti azt, hogy 1-1 meccsre, amikor nyilvánvalóan nem áll rendelkezésre ehhez az eszköztár, ne játszhatnánk mást. A csapat építéséhez elengedhetetlen dolog az, hogy minden elérhető sötét sarokból összekaparjuk az önbizalmunkat, a nyertes mentalitás csíráit. Ez talán még fontosabb tényező a szintlépéshez, mint az erőnlét, vagy a játékoskeret további javítása (hiszen a keret alappillérek azért megvannak már). Mondanám, hogy le kell hajolni az apróért is, de tegnap egy el clasicot nyertünk meg. Szerintem bravúrosan alkalmazkodva a körülményekhez, amik csak pillanatnyiak. És ugyanilyen pillanatnyi a játékfelfogás is.

Szerintem kifejezetten Xavi edzői potenciálját jelzi az, hogy ennyire és ilyen végrehajtási minőségben képes volt ő és a csapat kilépni a komfortzónából. Lehet, hogy ez csak 10ből 5ször sikerülne, de az a lényeg most, hogy a zöldfülű edzőnk újabb jó húzásokat, újabb eredményt, és meglepő mértékű repertoárbeli flexibilitást mutatott. Az én bizalmam Xavi irányába részben azon nyugszik, amit eddig elért, de részben meg azon, hogy emlékszem milyen fajta játékos is volt ő. Azt feltételezem, hogy aki ennyire értette a játékot belülről, annak minden alapja megvan, hogy a legnagyobb edzők közé kerülhessen egyszer majd.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.03.03. 10:04:47

Subinho írta:
2023.03.03. 08:48:08
Nem értek egyet. Hátul megvoltunk (jók is voltunk nagyon, le a kalappal), középpályán Pedri hiányzott, de ott volt Busquets, De Jong, Gavi, akik tudnak passzolni, háromszögezni, labdát járatni. Kessié más téma, ő nagyon nem illik ide, nem helyettesítheti egyik kreatív középpályást sem, de rombolni tud, arra kell használni. Elől meg nem volt Lewy, aki hetek óta formán kívül van, ill. nem volt Dembelé, de ő már hetek óta nincs. Nem játszhat végig minden meccset a szezonban Pedri, ill Lewy sem. Lesznek még ilyen meccsek. De nem 2 ember a keret könyörgöm. Ha Perdi, vagy Lewy pihen, akkor mindig ez lesz? Nagy csapatok ellen kis csapatként beállunk 2 sorban védekezni? Ez az Atleti játéka. Nem hiszem el, hogy minden kreativitás nélkül vissza kell állnunk. Lehetett volna ugyanaz a szitu, mint a MU ellen, ahol egy szerencsés 1-0 után leálltunk. Most szerencsénk volt, mert nem lőtt gólt a Madrid. De nem lesz ez mindig így. Ez nem a Barca játéka. Ha a visszavágón ezzel a játékkal állunk ki és kapunk 1-2 gólt, akkor hogyan tovább? Teljes összeomlás? Vagy megrázzák magukat a srácok és fordítanak?
Ebben a keretben ennyi van, jelenleg. Akarhatok én NB I-et nyerni, ha megye II-es a keretem..

Ez nem szerencse kérdése volt. A 0 kaput eltaláló lövés nem szerencse. Ha lett volna 5 ziccerük, meg 40 lövésük, azt mondom, szerencse..

Nekem sem tetszett a játék, de eredményes volt, a bernabeuban nyertünk. Nekem ez, most, az almeria és a Mu után elég.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.03. 09:57:33

Subinho írta:
2023.03.03. 08:48:08
Nem értek egyet. Hátul megvoltunk (jók is voltunk nagyon, le a kalappal), középpályán Pedri hiányzott, de ott volt Busquets, De Jong, Gavi, akik tudnak passzolni, háromszögezni, labdát járatni. Kessié más téma, ő nagyon nem illik ide, nem helyettesítheti egyik kreatív középpályást sem, de rombolni tud, arra kell használni. Elől meg nem volt Lewy, aki hetek óta formán kívül van, ill. nem volt Dembelé, de ő már hetek óta nincs. Nem játszhat végig minden meccset a szezonban Pedri, ill Lewy sem. Lesznek még ilyen meccsek. De nem 2 ember a keret könyörgöm. Ha Perdi, vagy Lewy pihen, akkor mindig ez lesz? Nagy csapatok ellen kis csapatként beállunk 2 sorban védekezni? Ez az Atleti játéka. Nem hiszem el, hogy minden kreativitás nélkül vissza kell állnunk. Lehetett volna ugyanaz a szitu, mint a MU ellen, ahol egy szerencsés 1-0 után leálltunk. Most szerencsénk volt, mert nem lőtt gólt a Madrid. De nem lesz ez mindig így. Ez nem a Barca játéka. Ha a visszavágón ezzel a játékkal állunk ki és kapunk 1-2 gólt, akkor hogyan tovább? Teljes összeomlás? Vagy megrázzák magukat a srácok és fordítanak?
Az más, hogy egy-egy meccsen nem játszanak, de mikor a kezdőből kiesik egyszerre 4 ember az teljesen más tészta. És Lewy hiába haloványabb mostanában, ha ő van a pályán nem mertek volna ennyi emberrel támadni. FT-t egy az egyben simán megfogták és Raphinhanak támadásban is annyi erőssége van, hogy az érkezőknek be tudja tenni kapu elé/második hullámban, viszont most nem volt ember, akit meg lehetett játszani. Dembelének pedig ajándék lett volna ez a meccs. Akkora területtel, amennyi Raphinhanak volt, szétszedte volna a védelmet.
Alonso habár rendben volt, de a dán klasszisokkal többet tud labdával, sokkal inkább meg tudja játszani az üres embert, gyors passzokkal operálni.
Ez a sok hiányzó már abból a szempontból is hatalmas érvágás, hogy frissíteni se nagyon lehetett a padról, nekik pedig az egész keret rendelkezésre állt.
Ha ehhez, hozzávesszük, hogy mindez idegenben volt, ráadásul mentálisan, formát tekintve hullámvölgyben voltunk, nagy bravúr és tökéletes taktika. Ilyen fajta fegyelmezett játékot nagyon régen láttam már a csapattól, fejben is teljesen ott voltak. Gyakorlatilag helyzetig sem jutottak az úriemberek. Kimagasló teljesítményt nem is igazán tudnék mondani, csapatként működtünk jól.

Ha az általad említett Barca-játékot erőltetjük egy hármast simán bevarrnak nekünk, gólokra pedig nem sok reális esély lett volna tőlünk. A visszavágó már egész más lesz, de inkább a bajnokin kellene a Szuperkupás játékot elővenni.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése