Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.13. 12:55:40

Peter írta:
2023.01.13. 12:52:34
Chino írta:
2023.01.13. 12:42:45
A Sport azt említette, hogy Dembélé fájdalmat érzett a lábában, ezért jött le viszonylag korán.
Amúgy is általában Raphinha előbb szokott lejönni, főleg hogy Dembelé nagyot játszott.
Az élőben is megjegyeztem, de szerintetek nem "érzi komfortosabban" magát Dembi a baloson?
Persze önmagához képest gondolom.... :lol:
Mintha jobban ülnének a cselei, hatékonyabbak lennének a passzai....(?)
Nekem rég ez az érzésem. Amúgy kb minden lényegi stat alá is támasztja. De kicsit máshogy is játszik, jobboldalon inkább vonalszélső-féle, baloson meg talán mintha beljebb lenne. Emiatt amikor balon játszik, sokszor produkál labda nélkül jó beindulásokat, félig már ilyen hamis kilences szinten, most is volt ilyen, meg a múltkor is(kupa?), amikor balra került kicsit, gólt is lőtt belőle. Jobboson meg talán jobban ülnek a cselei, mert több a helye.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.13. 12:52:34

Chino írta:
2023.01.13. 12:42:45
A Sport azt említette, hogy Dembélé fájdalmat érzett a lábában, ezért jött le viszonylag korán.
Amúgy is általában Raphinha előbb szokott lejönni, főleg hogy Dembelé nagyot játszott.
Az élőben is megjegyeztem, de szerintetek nem "érzi komfortosabban" magát Dembi a baloson?
Persze önmagához képest gondolom.... :lol:
Mintha jobban ülnének a cselei, hatékonyabbak lennének a passzai....(?)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.13. 12:42:45

bence0330 írta:
2023.01.13. 11:59:05
Nem tudom, igaz-e, amit mondott, de ha tényleg fizikai problémája volt a két lecserélt játékosnak, akkor nyilván egész más a meccs megítélése. Mondjuk Busquets megítélése csereként is szerintem kb meccsről meccsre romlik, és egyre inkább az látszik, hogy kb bárkit hozunk helyére, rosszabb biztos nem lesz.
Kamuzni Xavit mondjuk nem nagyon láttam még interjúkban.
A Sport azt említette, hogy Dembélé fájdalmat érzett a lábában, ezért jött le viszonylag korán.
Amúgy is általában Raphinha előbb szokott lejönni, főleg hogy Dembelé nagyot játszott.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 12:42:16

Andris írta:
2023.01.13. 12:14:41
bence0330 írta:
2023.01.13. 11:59:05
Nem tudom, igaz-e, amit mondott, de ha tényleg fizikai problémája volt a két lecserélt játékosnak, akkor nyilván egész más a meccs megítélése. Mondjuk Busquets megítélése csereként is szerintem kb meccsről meccsre romlik, és egyre inkább az látszik, hogy kb bárkit hozunk helyére, rosszabb biztos nem lesz.
Kamuzni Xavit mondjuk nem nagyon láttam még interjúkban.
Minusz a tegnap (amit nem láttam), nekem úgy tűnik, hogy Busquets még mindig jobb, mint Kessié. Ez semmit sem változott. Más meg nagyon nincs, tiniket lehet próbálgatni még, ez biztos meg is fog történni.
Plusz ott van pl az Atleti meccs, lehet hogy nem voltunk jók 90ből 60 percig, de Gavi után szerintem Busi hozta a legjobban a feladatait összességében, és csak utána Pedri, Kessié, Frenkie. Szóval túllihegni se kell ezt az ügyet, most ezek a játékosok vannak, és Busi egyértelmű negyedik opció. Nagy dolgoknak kéne történni, hogy ez nyárig változzon. De nem is kell, ha Frenkie, Pedri és Gavi megmaradnak egészségesen. Csak okosan kell cserélni és pihentetni (rotálni), pl Gavi és Frenkie után mostmár Pedrit is illene kicsit pihenni hagyni.
Busquetset és Kessiét nem csak a poszt miatt nem lehet összehasonlítani. A Milanban anno (még a hosszú hajú korszakában) nagyot ment, mindenhol ott volt, amolyan Rakitic féle nagy munkabírású boxtobox kp volt. Itt meg lomha, bamba, lassú, tohonya, ha kiülne a pálya szélére, észre se vennénk a hiányát. Nem értem mi történt vele, lehet a bajnok Milanból ideigazolva nem erre a szerepre számított, de rém gyenge, még cserének is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.13. 12:34:26

Chino írta:
2023.01.13. 10:43:38
Amúgy egy kérdés, hátha csak én voltam figyelmetlen. A Betis gólját visszanézték, amikor előtte úgy felöklelték Gavit, hogy akár sárgát érhetett volna, de a bíró tovább engedte?
Mintha nézték volna, de mivel megadták, elengedhetjük nyugodtan, semmi jelentősége nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.13. 12:26:01

Andris írta:
2023.01.13. 12:14:41
Minusz a tegnap (amit nem láttam), nekem úgy tűnik, hogy Busquets még mindig jobb, mint Kessié. Ez semmit sem változott. Más meg nagyon nincs, tiniket lehet próbálgatni még, ez biztos meg is fog történni.
Plusz ott van pl az Atleti meccs, lehet hogy nem voltunk jók 90ből 60 percig, de Gavi után szerintem Busi hozta a legjobban a feladatait összességében, és csak utána Pedri, Kessié, Frenkie. Szóval túllihegni se kell ezt az ügyet, most ezek a játékosok vannak, és Busi egyértelmű negyedik opció. Nagy dolgoknak kéne történni, hogy ez nyárig változzon. De nem is kell, ha Frenkie, Pedri és Gavi megmaradnak egészségesen. Csak okosan kell cserélni és pihentetni (rotálni), pl Gavi és Frenkie után mostmár Pedrit is illene kicsit pihenni hagyni.
Ja, szerintem is Pedrin látszik a legjobban a fáradtság. A döntőben biztos kezd, de remélem utána kap pihit.
Busquets-et és Kessiét meg semmilyen szinten nem igazságos összehasonlítani. Busi a posztján játszik, Kessié nem. Megnézném, ahogy Busquets DJ előtt próbál nyolcasban rohangálni, cselezni, gyorspasszolni, háromszögek mozgó embere lenni, stb... :) Csak így lenne igazságos összevetni a kettőt. Kb mintha az idekerülése után szélsőként játszó Pedrit akarnád összehasonlítani DJ-al vagy mondjuk az akkori Fatival. Vagy mikor mindenki elkezdett fújni Minguezára, mert jobbhátvédként pocsék volt, SR középhátvédként... Vagy lehetne sorolni.
Kessié egyszer játszott hatosban, a sérülése előtt, akkor nagyon jól játszott, bár nem túl jó ellenfél ellen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 12:14:41

bence0330 írta:
2023.01.13. 11:59:05
Nem tudom, igaz-e, amit mondott, de ha tényleg fizikai problémája volt a két lecserélt játékosnak, akkor nyilván egész más a meccs megítélése. Mondjuk Busquets megítélése csereként is szerintem kb meccsről meccsre romlik, és egyre inkább az látszik, hogy kb bárkit hozunk helyére, rosszabb biztos nem lesz.
Kamuzni Xavit mondjuk nem nagyon láttam még interjúkban.
Minusz a tegnap (amit nem láttam), nekem úgy tűnik, hogy Busquets még mindig jobb, mint Kessié. Ez semmit sem változott. Más meg nagyon nincs, tiniket lehet próbálgatni még, ez biztos meg is fog történni.
Plusz ott van pl az Atleti meccs, lehet hogy nem voltunk jók 90ből 60 percig, de Gavi után szerintem Busi hozta a legjobban a feladatait összességében, és csak utána Pedri, Kessié, Frenkie. Szóval túllihegni se kell ezt az ügyet, most ezek a játékosok vannak, és Busi egyértelmű negyedik opció. Nagy dolgoknak kéne történni, hogy ez nyárig változzon. De nem is kell, ha Frenkie, Pedri és Gavi megmaradnak egészségesen. Csak okosan kell cserélni és pihentetni (rotálni), pl Gavi és Frenkie után mostmár Pedrit is illene kicsit pihenni hagyni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.13. 11:59:05

Nem tudom, igaz-e, amit mondott, de ha tényleg fizikai problémája volt a két lecserélt játékosnak, akkor nyilván egész más a meccs megítélése. Mondjuk Busquets megítélése csereként is szerintem kb meccsről meccsre romlik, és egyre inkább az látszik, hogy kb bárkit hozunk helyére, rosszabb biztos nem lesz.
Kamuzni Xavit mondjuk nem nagyon láttam még interjúkban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 11:54:37

Nem néztem a meccset, de közben néha beleolvastam azért az élő topikba.
Ahogy látom, nem jött be a kívánságom, hogy essünk ki gyorsan és fájdalommentesen.

Viszont az olvasottakból, azokhoz pár dolog:
1. Én már a vb előtti meccseken is érzékeltem, de szerintem végképp látszik: Busi helyét átveszi Frenkie az alap kezdőben. Ha a támadósor hiányos, vagy biztonságibbat játszanánk, vagy lehetőség nyílik rotációra, még jöhet Busi, de csak negyedik kp-nek. Ahogy olvastam, nem csak erősíti a tendenciát a tegnapi, hanem meg is erősíti az irányt, hiszen jól játszottak a fiúk.
Számomra ez azt is megtámogatja, ami alapjáraton a véleményem az utóbbi hónapokban: nem kell majd Busi (kezdő) pozíciójára prioritással igazolnunk, Frenkie került erre az útra jelen állás szerint.

2. Fatit érdemes nyomatni, Torrest is érdemes nyomatni még. Voltak (elvileg) bíztató megmozdulásaik, úgyse tudunk igazolni, kár nem próbálkozni velük (egyelőre).
Raphi szerintem ennyit tud, de persze ne legyen igazam. A másik két srácnál azt érzem, hogy a fizikai képességeikhez képest alulteljesítenek, a brazilnál meg nem.

Bár nem tudom, hogy pörgött, de jó látni, hogy Lewának újra akadt több gólhelyzete egy meccsen... és le a kalappal a büntetőpárbajban szereplők előtt is.

3. Xavi cseréi nem váltak be, ahogy olvastam. Nem tudom megítélni, hogy ez tényleg így volt-e. Attól még beválhattak, hogy a játék egyébként romlott.
Nyilván rosszabb lett a játék, Frenkie és Dembelé lejöttek, pedig ők általában a legjobbjaink közt vannak. Ettől még muszáj cserélni, különösen kp-n, ráadásul ha jól láttam, már a cserék előtt panaszkodtak többen, hogy elkezdtünk visszaesni. Most ilyen a keretünk, szerintem 1-2 éves távlatban nem is lesz jobb. Vannak alap kezdőink, és vannak cseréink. Nincs túljelentkezés a kezdőtagságra, és nem is lesz.
Cserélni, pihentetni muszáj, optimalizálni muszáj. Azt sem szabad szem elől téveszteni, hogy ez a meccs volt a legkevésbé fontos az összes hátralévő közül a naptárban.

Szerencsére megúsztuk sérültek nélkül (asszem). Remélem nincs benne a szerződésben, hogy a szaudiak 120 perces meccseket vásároltak.

Valszeg a clasicot majd azért megnézem, az mégis csak egy külön kategória.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.13. 10:43:38

MessiNeymarSuarez írta:
2023.01.13. 09:24:08
gy írta:
2023.01.13. 09:01:08
Ennyi. A félig üresen álló lelátók a legnagyobb vicc kategória. Bernabeu barátunk beletehetett volna egy záradékot a dealbe hogy ha a helyi körítés rontja a liga presztízsét akkor kártérítéssel elállhatnak a további évektől. Legalább még egyszer el bírták volna adni a meccseket mondjuk a távol keletre... :)
Nem baj, a legfontosabb hogy az UEFA a király és a Szuperliga vereségével "megmenekült a foci" :roll: :roll:

Valószinűleg nem a teltház a lényeg, hanem hogy az ottani megalomán arab nagyember lábhoz hozathatta a cirkuszt és tapsikolhatott, a 90ezer spanyol szurkoló aki meg megtöltött volna egy Spanyol stadiont az meg le van tojva.

Arról lehet tudni valamit hogy legalább kompenzációként kapunk-e valami szebb összeget amiért a világ végére kell utazni, vagy ugyanolyan nevetséges a visszaosztás mint a BL esetében?


Xavit nem értem, a lesgól után jöttek a Betis helyzetek is, és ha Stéga+Araujo nem bravúrozik akkor a szép játék ellenére is necces lehetett volna, erre úgy cserél mintha 4-0-ra vezetnénk :shock:

Peter írta:
2023.01.12. 23:42:13
Busi és Alonso egyszerre a pályán csak akkor lehetne, ha edzés van, vagy vezetünk öt nullára.
Borzalmasan lassú mindkettő fejben és testben is. Garantált gólt jelentenek.

Az pedig külön fejezet, hogy mennyire más az egész csapat, ha Busi a pályán van. Minden teljesen más, a labdakihozatal, a labdatartás, a támadások felépítése, a többiek egyéni teljesítménye, egyszóval minden!
Olyan, mintha egy teljesen másik csapat lenne nélküle és egy teljesen másik csapat vele. Akkor is, ha a körülötte lévő 10 ember ugyanaz.
Nem csoda, De Jong kezdi megtalálni a helyét és szépen osztogat, míg Businál hiába végez bemozgásokat az egész csapat 10-ből 9-szer max a visszapassz megy vagypedig ütemkéséssel, így minek is strapálják magukat ha a labda úgysem jön.

Az első fél órában nagyon szép volt a játék, gondoltam belenézek az 5ödik percben és ott ragadtam a meccs előtt, ilyen sem mostanában volt. =D>
Én az első félidővel kompletten meg voltam elégedve. És ha azt vesszük, hogy a kb. alapcsapat jó és eredményes focira képes akkor bizakodhatunk. Busquets jó eséllyel lép, vagy max télig marad, Sr helyett is jön valaki és talán Kessiétől is szabadulunk, akkor már más lehet az összkép és elég fiatal lenne a csapat.
Remélem Fati elkapja a fonalat, akkor jobban nézhetne ki a támadósor. Dembélével és Fatival a két szélen hatékonyabbak lehetnénk. Raphinha jó-jó. de én inkább egy kiváló csereként számolnék vele, aki fel tudja pörgetni a játékot, főleg fáradtabb ellenféllel szemben. A baloson szinte Torres szintet hoz, ha az eredeti posztján van a franciát korlátozza le. Persze ha Fati van mellette az más. Nyilván adni kell időt, frisss igazolás, ha kicsit nagyobb lenne az önbizalma, elvállalna lövéseket ki tudja...

Ami pozitívum volt és hiányoltunk, kontrák, megpróbálni direktebben a védelem mögé kerülni abból végre láthattunk valamit. Nem a 16-os előtti tötymörgés meg, hanem az egész támadójáték direktebb volt, még ha hibák is csúsztak bele.
A védelem viszont egyik gólnál sem volt a helyzet magaslatán. Ez sajnos leginkább Araujora igaz. Mindkét gól abszolút elkerülhető lett volna, egyik sem volt olyan helyzet, hogy egy kis határozottsággal vagy figyelemmel el ne lehetett volna kerülni.

Amúgy egy kérdés, hátha csak én voltam figyelmetlen. A Betis gólját visszanézték, amikor előtte úgy felöklelték Gavit, hogy akár sárgát érhetett volna, de a bíró tovább engedte?
Forca Barca!!!!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.01.13. 10:32:19

gy írta:
2023.01.13. 09:01:08
daffy írta:
2023.01.13. 08:14:05
Gondolom a döntő is elmegy valahogy a hosszabbításig,esetleg a 11-esekig. Ez esetben inkább azt választanám,hogy nyerjetek 90 perc alatt sérülések nélkül. Messze utaznak a csapatok,kiszakítják őket értelmetlenül a szezonból a vb után újra,a valagukon veszik a játékosok a levegőt,sok a sérülés is. Mindezt félházas stadionnyi arabért. =D>
Ennyi. A félig üresen álló lelátók a legnagyobb vicc kategória. Bernabeu barátunk beletehetett volna egy záradékot a dealbe hogy ha a helyi körítés rontja a liga presztízsét akkor kártérítéssel elállhatnak a további évektől. Legalább még egyszer el bírták volna adni a meccseket mondjuk a távol keletre... :)
FYI ezt az arab parádét Piqué és Rubiales bizniszelte. Ezen a tornán is 4 millió eurót keres a jó öreg Gerárd.
Egyébként a csapatok is komoly pénzt kapnak. Tavaly talán 8m ütötte a barca és real markát is.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.01.13. 10:25:12

Egy kicsit rápihenve teszem meg párszavas mondanivalómat:
Xavi nem játszik , - játszat.A csapattal néha azt amit várunk, néha az egyéni kivitelezők tudásából következően amit látunk.Egyelőre nagy a bizalom iránta, ám a culék türelme sem végtelen. Talán kezd az odaadás a klubért a csapatért igazi etalonná válni , néhány esetben ennek hiányát lehet látni,
A játék a mérkőzés(ek) első harmadában megsüvegelendő, ám a meccsek nagy részében sok a kínlódás a visszapassz,a kezdeményező készség hiánya. A tegnapi meccsen igen sokszor ívelték a lasztit Lewa irányába (pontatlanul) melyet a szorosan közelálló védők rendszeresen el(ki)fejeltek.A pontos labda kihozatal helyetti pótmegoldások rendszeresen a Betis újabb támadáskezdeményezését jelentették.Ez jelentette végül, hogy a hosszabbítást vártuk.
Egyetértek azokkal a véleményekkel, hogy a gyors labdajáratást kell preferálnunk, a lassító tényezőket lehetőleg minimalizálni.(kevesebb visszapassz, több egyéni kezdeményezés ) ennek személyi feltételeinek megfelelő társakat kell a pályán játszatni !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.13. 10:03:14

Én nem értem ezt a Xavit. Megint, sokadjára lenyilatkozza, hogy a vezetésünk után le kellett volna zárni a meccset. Gondolom nem a játékosok döntenek 1-0 után, hogy jól van akkor, ne focizzunk tovább. Szóval ez teljesen egyértelműen az ő sara. Ez volt az espanyol, az intercity meg a betis ellen is.
Amúgy 30 percig nagyon jól játszottunk, nem volt tikitaka, forgolódás meg hátrapassz, direktbe ment előre minden labda a középpályáról, és a csatárok is a kaput támadták. A második félidőre szokás szerint teljesen elveszítettük a fonalat, a hátsó alakzat se állta túl jól a sarat (mindkét gól Araujoé volt!), ráadásul a hulye is tudta, hogy azzal, hogy lehozta a két legjobbunkat (!) és beküldte bukfencet meg a másik vesztest, kb minden szét fog esni. Minden meccsen borzalmasan hullámzó a jatékunk, ezzel vmit kezdeni kell.

Mindegy, behúztuk, ínséges idők vannak, minden kupa számít, úgyhogy vasárnap minden áron verni kell a realt, sokat nyerhetünk vele. Kupát, önbizalmat + a reálnak is betehet. Reméljük a legjobbakat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.13. 09:24:08

gy írta:
2023.01.13. 09:01:08
Ennyi. A félig üresen álló lelátók a legnagyobb vicc kategória. Bernabeu barátunk beletehetett volna egy záradékot a dealbe hogy ha a helyi körítés rontja a liga presztízsét akkor kártérítéssel elállhatnak a további évektől. Legalább még egyszer el bírták volna adni a meccseket mondjuk a távol keletre... :)
Nem baj, a legfontosabb hogy az UEFA a király és a Szuperliga vereségével "megmenekült a foci" :roll: :roll:

Valószinűleg nem a teltház a lényeg, hanem hogy az ottani megalomán arab nagyember lábhoz hozathatta a cirkuszt és tapsikolhatott, a 90ezer spanyol szurkoló aki meg megtöltött volna egy Spanyol stadiont az meg le van tojva.

Arról lehet tudni valamit hogy legalább kompenzációként kapunk-e valami szebb összeget amiért a világ végére kell utazni, vagy ugyanolyan nevetséges a visszaosztás mint a BL esetében?


Xavit nem értem, a lesgól után jöttek a Betis helyzetek is, és ha Stéga+Araujo nem bravúrozik akkor a szép játék ellenére is necces lehetett volna, erre úgy cserél mintha 4-0-ra vezetnénk :shock:

Peter írta:
2023.01.12. 23:42:13
Busi és Alonso egyszerre a pályán csak akkor lehetne, ha edzés van, vagy vezetünk öt nullára.
Borzalmasan lassú mindkettő fejben és testben is. Garantált gólt jelentenek.

Az pedig külön fejezet, hogy mennyire más az egész csapat, ha Busi a pályán van. Minden teljesen más, a labdakihozatal, a labdatartás, a támadások felépítése, a többiek egyéni teljesítménye, egyszóval minden!
Olyan, mintha egy teljesen másik csapat lenne nélküle és egy teljesen másik csapat vele. Akkor is, ha a körülötte lévő 10 ember ugyanaz.
Nem csoda, De Jong kezdi megtalálni a helyét és szépen osztogat, míg Businál hiába végez bemozgásokat az egész csapat 10-ből 9-szer max a visszapassz megy vagypedig ütemkéséssel, így minek is strapálják magukat ha a labda úgysem jön.

Az első fél órában nagyon szép volt a játék, gondoltam belenézek az 5ödik percben és ott ragadtam a meccs előtt, ilyen sem mostanában volt. =D>
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.13. 09:01:08

daffy írta:
2023.01.13. 08:14:05
Gondolom a döntő is elmegy valahogy a hosszabbításig,esetleg a 11-esekig. Ez esetben inkább azt választanám,hogy nyerjetek 90 perc alatt sérülések nélkül. Messze utaznak a csapatok,kiszakítják őket értelmetlenül a szezonból a vb után újra,a valagukon veszik a játékosok a levegőt,sok a sérülés is. Mindezt félházas stadionnyi arabért. =D>
Ennyi. A félig üresen álló lelátók a legnagyobb vicc kategória. Bernabeu barátunk beletehetett volna egy záradékot a dealbe hogy ha a helyi körítés rontja a liga presztízsét akkor kártérítéssel elállhatnak a további évektől. Legalább még egyszer el bírták volna adni a meccseket mondjuk a távol keletre... :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.01.13. 08:14:05

Gondolom a döntő is elmegy valahogy a hosszabbításig,esetleg a 11-esekig. Ez esetben inkább azt választanám,hogy nyerjetek 90 perc alatt sérülések nélkül. Messze utaznak a csapatok,kiszakítják őket értelmetlenül a szezonból a vb után újra,a valagukon veszik a játékosok a levegőt,sok a sérülés is. Mindezt félházas stadionnyi arabért. =D>
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.13. 07:32:12

A nyúlfarknyi lesek ellenére most legalább belőttünk helyzeteket, és a végén a tiziknél is megvolt a koncentráció. Szerintem ennek a meccsnek kimondott pozitív hatása lehet a csapatra (önbizalom szinten) és akkor örülni fogunk hogy így alakult, hosszabbítással is.

Csak azt remélem már hétvégén is érződni fog és azzal be is húzzuk a Madrid ellen akkor szerintem az egész tavaszra ez pozitív kihatással lesz. 🤞
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.12. 23:42:13

Végre volt egy majdnem tökéletes kezdőnk és 60 percig látni is lehetett, hogy mit akarunk csinálni.
Élvezetes meccs volt, persze a Betis is a pályán volt, de ezért foci a foci. Ők is nyerni akartak.
Busi és Torres cserékkel kifejezetten meggyengítette Xavi a csapatot, jött is a kínlódás mesterfokon.
Két lépést visszaléptünk, aztán Fati cserével egyet innen előre.

Tizik tekintetében le a kalappal minden lövő előtt, de TS mindeki előtt nálam a meccs embere. A meccs közbeni bravúrjai és a két tizi hárítása miatt mindenképp.

Busi és Alonso egyszerre a pályán csak akkor lehetne, ha edzés van, vagy vezetünk öt nullára.
Borzalmasan lassú mindkettő fejben és testben is. Garantált gólt jelentenek.

Az pedig külön fejezet, hogy mennyire más az egész csapat, ha Busi a pályán van. Minden teljesen más, a labdakihozatal, a labdatartás, a támadások felépítése, a többiek egyéni teljesítménye, egyszóval minden!
Olyan, mintha egy teljesen másik csapat lenne nélküle és egy teljesen másik csapat vele. Akkor is, ha a körülötte lévő 10 ember ugyanaz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.12. 23:21:00

Nem volt rossz meccs, csak nem kellett volna magunknak megnehezíteni. Ez a Koundé-Araujo páros nagyon jól működik, bár utóbbi egyénileg magához képest alulteljesített. Sok labdát adott el, és mindkét gólban benne volt, főleg az első szárad a lelkén. Úgy lépett ki Fekirre mint egy szűzlány, ha kicsit határozottabb meg lehetett volna úszni. A francia viszont hibátlan volt végig, Christensen pedig a szokásos.

Fati nagyon jól szállt be, amikor Dembélé lejött nagyon visszaestünk támadásban, de Ansu elég jól felpörgette. Ha Bravonak nincs az a hatalmas védése bődületes gól lett volna, a sarkazása is szép volt, kár hogy Torres képtelen volt normálisan beadni.

A csarék nem ültek, persze lehetett tudni, hogy Torres és Busquets, Dembelé és De Jong helyett komoly visszaesés lesz. Alonso és Fati viszont teljesen rendben volt. A Real ellen nem valószínű hogy így meg lett volna kavarva a csapat, de nem árt pihentetni egy ilyen rangadó előtt.

Aki nálam felfelé lógott ki az MAtS, Koundé, Alonso, De Jong, Dembelé, Gavi, Christensen és Fati. Lewy meglőtte a szokásos gólját, de nagyon sokat vissza kellett járni labdáért, ami egy ilyen kp és Torres mellett nem csoda.
Kessié pedig nem tudom mi akar. Úgy mozgott, mintha már végigrobotolt volna 90 percet. Remélem tavasszal Torre elé kerül.

Azt meg magyarázza már meg valaki, hogy Miranda hogy maradhatott a pályán azután amit Gavival csinált!
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.12. 23:08:58

Robcsyy írta:
2023.01.12. 23:00:47
csababarca írta:
2023.01.12. 22:51:32
Na köszi TS illetve a rúgóknak is pacsi, nem tojtak be.
Szerencsére nem a fejben gyengék mentek oda lőni.

Azért Xavi remélem nem vakult meg, és látta mitől/mikor változott meg a játék képe.
Hamarabb mondaná, hogy “nehéz vót a levegű”, minthogy Sergi az oka.
Tud ő ennél jobbat is. Valami ilyesmire gyanakszom: "Ő adta meg a stabilitást és a tapasztalatot, amire szükségünk volt ahhoz, hogy megnyerjük ezt a nehéz mérkőzést" Még valahogy a kapitány szó is bele lesz fűzve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.01.12. 23:08:06

nem vakulhatott meg xavi, hisz sosem látott.
köszi Stegen, hajban az erő. Fati szépen beverte, pacsi.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.01.12. 23:00:47

csababarca írta:
2023.01.12. 22:51:32
Na köszi TS illetve a rúgóknak is pacsi, nem tojtak be.
Szerencsére nem a fejben gyengék mentek oda lőni.

Azért Xavi remélem nem vakult meg, és látta mitől/mikor változott meg a játék képe.
Hamarabb mondaná, hogy “nehéz vót a levegű”, minthogy Sergi az oka.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.12. 22:59:47

Kalmi78 írta:
2023.01.12. 18:45:33
Sziasztok!

Ugyan holland nyelvü de itt minden Barca meccset közvetitenek.

http://www.cyfostreams.com/
Köszi, nekem jó volt, el is mentettem a linket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.12. 22:58:58

Nem volt az óriási hülyeség szerintem, csak rizikós, és nem jött be. Arra tette fel a lapjait, hogy behúzzuk így is, és akkor pihenhetnek. De így meg mindenki túlórázott.... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.12. 22:56:42

csababarca írta:
2023.01.12. 22:51:32
Azért Xavi remélem nem vakult meg, és látta mitől/mikor változott meg a játék képe.
Hogy találta ki, h leviszi a két legjobbat?! :D
Válasz küldése