Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.01.10. 18:33:40

Az a baj, hogy Tamás hsz-ét szinte minden meccs után be lehetne írni. Ha nem lesz kedvem írni, de hozzá akarok szólni, akkor csak ctrl+c, ctlr+v. :D

Meccsről meccsre egyre biztosabbak lehetünk, hogy ide gyökeres változások kellenek. (vigyázz feltaláltam a spanyol viaszt :) :? )
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.10. 17:40:41

Az eredménnyel igen, a mutatott játékkal a legmesszebbmenőkig nem vagyok elégedett. Bár, az egyenlítő gólt elkerülhettük volna. Nagyon idegesített az, hogy a védelem és a középpálya játékosai mindig a saját térfelünkön passzolgattak, tologatták a labdát, magyarán: alibiztek. Meglehetősen keveset mozogtunk labda nélkül, rosszul helyezkedtünk. A középpályán nagyon sok labdát vesztettünk el. Márquez, VV, Giovani és Henry tegnapi teljesítményével meg vagyok elégedve.
Rijkaard meg elmehet a büdös pba. A cseréi abnormálisak, ill. későiek. Egy Barcelona a 92. percben időhúzás céljából ne cserélgessen, ez megalázó, és egyben felfoghatatlan. Az első félidőt meg kellett volna nyomni, és akkor győzelemmel térhettünk volna haza. Puyolt pedig tegye vissza középre, rossz nézni a szerencsétlenkedéseit a jobb oldalon. Mi a célja ennek a holland tulipánnak? Hogy az egyetlen, nagy önbizalommal játszó, agilis Puyol önbecsülését is a nullával tegye egyenlővé? Jó úton halad effelé. Laporta! Könyörögve kérünk, rúgd már ki ezt a fajankót, elegem van a hülyeségeiből, ahogy szépen lassan, szisztematikus munkával leépíti a Barcelonát. Marha.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.01.10. 17:29:03

hát tényleg nem volt vmi kiemelkedő a tegnapi meccs, de melyik az mostanában? mindkét brigádon látszott, h nem annyira akartak megszakadni. mindenesetre az 1-1 abszolút vállalható eredmény idegenben, a visszavágót pedig meg kell nyerni.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
bzozo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2005.11.28. 10:19:37

2008.01.10. 17:22:28

8) 8) 8) jo jel ez a dontetlen de nem eszeveszett gyönyörűség!! lessz visszavágó!! remélem ott többet mutatnak a srácok! kezdik összeszedni magukat? :lol:

VISCA EL BARCA
VISCA EL BARCA
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.01.10. 15:29:22

Össszedégében elégedett vagyok az eredménnyel, de nem értem hol vannak a középpályásaink. Középpályán alig szerzünk labdát, pedig ez nagyon ment régebben, a támadásépités helyett meg felivelgetés van. Egy meccsen csak 1 gólhehlyzetünk volt, hát elég rémitő. A támadótevékenység szinte nulla. Nekem Edmilson és Marquez tettszett.
Multkoriban ment vita Xaviról - most látszott, hogy nem villog, de az a munka kell amit elvégzett. Sajnos a kreativitás eltünt.
Fecó
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.01.10. 15:07:08

Nem láttam a meccset, de aláírtam volna az 1-1-et látatlanban Sevillában. Az egy jó csapat, nekünk sok hiányzónk volt. Amúgy Walcott tényleg nem sokat mutatott eddig az Arsenalban, az angol játékosokat mindig sztárolják, vb, eb esélyesek papíron, aztán most meg nem jutottak ki pl. De ez a válogatott mondjuk, így nem a témához kapcsolódik.

Alapvetően a Barcánál meg lehet, hogy csak a másfél éve tartó sérüléshullám
a probléma, Eto'o 20-25 gólja hiányzott tavaly, stb. Idén sem sikerül összerakni a papíron legjobb csapatot, de ez a sérülések miatt van- nem lehet megmondani h Rijkaard hibája-e ez. Az, hogy Oleguert elbírtuk a kezdőben, meg Van Bommelt, Edmilsont, Mottát a kemény 3 személyes középpályánkon, az 1 dolog, akkor nem szólt senki semmit-BL + bajn.

Tavaly pedig szintén a Pool elleni történet egyéni (Valdez, Marquez) hibákon úszott el, nem csapatszinten, a bajnoki címet pedig azonos pontaránnyal veszítettük el. Szerencse kérdése is. Ilyen a foci.

Hogy Rijkaardnak mennyi volt a felelőssége ezekben a kudarcokban, azt nem lehet megállapítani(én mondjuk amellett vagyok, hogy menjen), viszont sok a sérülés, és Edmilsonnal, meg 18 éves süvölvényekkel a kezdőben ne várjunk gólzáport idegenben 1 Sevilla ellen.

Puyolról annyit, hogy ő nem jobbhátvéd.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.01.10. 14:40:55

Zozzy 5 írta:
barca99 írta:...
...
Oké, én ezt értem, de másfél év alatt rájöttem, hogy amíg Rijkaard az edző mást nem fogunk látni. Én már tőle semmit nem várok. Csak azt, hogy elmenjen. :)
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4492
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2008.01.10. 14:31:49

Szerintem ahhoz képest milyen volt a felállásunk, és a sérülések, visszatérő játékosok stb.. elég jól játszottunk, volt öteltünk azért, kemények voltunk, így tovább fiúk!!!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.01.10. 14:18:26

senzu írta:nem is tudom ki mondta itt a fórumon egyszer hogy a csatárt a góljai minősítik, hát Gio eddig nem sok mindent tett hozzá a csapathoz, az nagyon szép, hogy harcol, meg minden, de 1) önző ! 2) nem nagyon rúgott még gólt
most lehet azzal jönni, hogy még csak 18 éves, de mivan akkor pl Walcott-tal, meg lehetne azért még pár nevet mondani...
Horti Gábor mondta róla meg Bojanról az egyik felkészülési meccsen: "kékre-zöldre vannak polírozva, hogy mekkora jó játékosok"
és igen, én valamiért Bojanban jobban látom az átütő erőt, Gio akárhányszor pályára lép nem tud különösebben hozzátenni a játékhoz :shock:
Nem játszik jól, elismerem. A legnagyobb okát abban látom, hogy Rijkaard összevissza pakolgatja őt is. Hol jobb, hol ba oldal. Tényleg, kap tőlem egy pirospontot az, aki megmondja, hogy melyik az ő igazi posztja. Mert, szégyen, nem szégyen, én még nem jöttem rá. Talán egy kicsit nagy is lett az egója a felkészülést követeően, ráadásul sérült is volt a szezon elején.

szerintem egyáltalán nem önző, csakis annyira, mint bármelyik csatár/támadó.
Walcott nagyon rossz példa volt, mert szökőévente mutathatja meg a felsőtestét a szurkolóknak.
Horti Gábornak pedig azt se hidd el, ha kérdez. Az egy cirkuszi porondmester, nem kommentátor.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2008.01.10. 14:16:12

Zozzy 5 írta: Walcott nem valami jó példa, mert eddig köbö annyi gólt lőtt, mint az évei számának a fele és annak a gyöke.
rendben, valóban nem volt jó példa, de nem is az a lényeg!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.01.10. 14:12:05

A Sevillának volt széljátéka, nekünk nem...

Azt is megköszönhetjük Manolónak, hogy nem Jesus Navas kezdett, mert akkor az első percektől kezdve ez lett volna a játék képe. (Barca beszorulva) A kajak ballábas (még a buszra sem tud jobbal fellépni) Adriano nem okozott akkora kárt a jobbszárnyukon.

Az is "vicces" volt, hogy a második védelmi vonalunk (középpálya) kb 20 méterre állt a kapunktól, Alves meg 25-30-ról lazán nyomatta a beadásokat.

Puyol pedig hetek óta rosszabbnál rosszabb a jobb oldalon. És mégis rendre ott játszik, miközben Zambrotta... Lehet a talján donjózsi is kikezdett Rijkaard lányával? :D

Milito az első meccsein igazi szikla volt, mostanában ő is sokat betlizik. Nem ártana, ha ő is kicsit összeszedné magát. /Igaz, valószínűleg góltól mentette meg a Barcát, mert Chevantón fejesénél (első félidő) ő csúsztatott bele egy icipicit, ami pont elég volt ahhoz, hogy üres kapu fölé bólintson./

A játékvezetés meg ismét pocsék volt. Rendre a Sevilla ellen tévedett mezőnyben...

Iniesta szerintem is gyenge volt, meg is látszott a gárdán, nem volt karmestere.

Hirtelen ennyi.

:)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.10. 14:09:52

senzu írta: most lehet azzal jönni, hogy még csak 18 éves, de mivan akkor pl Walcott-tal, meg lehetne azért még pár nevet mondani...
Walcott nem valami jó példa, mert eddig köbö annyi gólt lőtt, mint az évei számának a fele és annak a gyöke.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2008.01.10. 14:07:47

nem is tudom ki mondta itt a fórumon egyszer hogy a csatárt a góljai minősítik, hát Gio eddig nem sok mindent tett hozzá a csapathoz, az nagyon szép, hogy harcol, meg minden, de 1) önző ! 2) nem nagyon rúgott még gólt
most lehet azzal jönni, hogy még csak 18 éves, de mivan akkor pl Walcott-tal, meg lehetne azért még pár nevet mondani...
Horti Gábor mondta róla meg Bojanról az egyik felkészülési meccsen: "kékre-zöldre vannak polírozva, hogy mekkora jó játékosok"
és igen, én valamiért Bojanban jobban látom az átütő erőt, Gio akárhányszor pályára lép nem tud különösebben hozzátenni a játékhoz :shock:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2008.01.10. 14:05:43

Sztem a tegnapi meccsel elégedettek lehetünk tökéletesen.A Sevilla egy nagyon jó csapat,akit sztem a mostani formájában a liga egyetlen csapata sem tudna otthon lejátszani a pályáról.Mi sem tettük,részben taktikai megfontolásból,a korai gól és a jelenlegi formánk miatt.A játék még nem sokat javult,de az eredmények egyre inkább jönnek és ne feledjük el tegnap nagyon nagy hiányzóink voltak,akiket nem éppen csúcsra játszatott játékosok pótoltak.Én azt mondom tökéletesen elégedettek lehettünk,néha okosan is kell futballozni,főként ilyen kemény február előtt.Emlékezzünk csak vissza még a legendás 2005-2006-os csapat is tett néha ilyent:Benfica elleni visszavágó 1:1 nem a legjobb játékkal,persze a két csapat még nem hasonlítható össze
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.10. 14:03:22

barca99 írta:De ha jobban támadunk, és belefutunk egy kontrába, az jobb lett volna?

Nem játszottunk szépen, de most nekünk ezt kellett csináléni, hogy esélyünk legyen az x-re. Ez van.
Ugyanmár...Engem nem az bosszant, hogy deffenzívebbre vettük a formát 1-0 után, hanem az, hogy ha labdát is szereztünk, akkor is a saját kapunk felé támadtunk, Iniesta is elkezdett hátrafele cselezgetni meg az összes labdát leosztotta Militonak. Ahelyett, hogy gyors kontrából lőttünk volna még vagy kettőt, mert lehetett volna. A játékosok abból csináltak versenyt, hogy ki tud kevesebbet futni.
És az a nagy helyzet, hogy a következő meccsen már az elejétől így fogunk játszani, vagy legalábbis egy lőtt gól után biztos. Mert Frank egy nagyszerű fickó, a játékosok pedig rémesen élvezik a jódolgukat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2008.01.10. 14:05:44-kor.
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.01.10. 14:00:25

Puyol 3-as, Xavi 2-es, INIESTA 1-es? nem így láttam..... :roll:
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.01.10. 13:56:30

De ha jobban támadunk, és belefutunk egy kontrába, az jobb lett volna?

Nem játszottunk szépen, de most nekünk ezt kellett csináléni, hogy esélyünk legyen az x-re. Ez van.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.10. 13:53:50

Rijkaardra nem is tudok már mit mondani, miután olyan utasítást ad a játékosoknak, mint amit tegnap is láthattunk. Ez a spanyol elit liga két élcsapata volt? Szégyen. A játékosknak pedig sűljön ki a szemük, ha ezt végre is hajtják.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.10. 12:49:12

Frányó István írta:Sziasztok!
Hát gyerekek, azt kell mondjam, az eredményre már megint nem lehet panasz. Meccs előtt féltem, h belefutunk a nagykésbe, de a liga egyik legjobb csapatánál ixeltünk úgy, h gólt is lőttünk!
A gól csodálatos volt, de én mégsem (csak) Titit dícsérném, mert észre kell venni, hogy Marquez már meccsek óta a mezőny egyik legjobbja, és most is parádés labdát adott! Szerintem Edmilson Atya sem lógott ki, elől meg lehet, h Dos Santos nem volt eredményes, de azért küzdelemből és harcosságból jeles!
Némi szerencsével ugyan, de 1-1 lett, és ez nekünk jó!
Szép volt fiúk!
topi
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.06.23. 19:32:00

2008.01.10. 11:36:21

Az a baj,hogy amiért barca függő lettem,azért az ötletes,lehengerlő könnyed játékért,már nagyon rég óta nem láttam.minden meccshez úgy ülök oda,hogy talán majd most,de ez általában nem jön be.
Bár a tegnapi eredmény még mindíg jónak mondható,a játéktól függetlenül.
Úgy érzem mi is végig fogjuk járni azt a hosszú utat amit a madrid megjárt.
Nyáron szeritnem szétbombázzák egy kicsit a bandát.Csak az a baj,hogy nemtom melyik újjamat harapjam.
De a szükség nagy úr!!!!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.01.10. 10:14:38

Eredménynek örülök,még némi taktika is volt :roll: De ez a tempó :shock: :x Tényleg dúrva volt a diffi az Arsenal meccs,és a mi meccsünk között :oops: :cry: Igaz így is jó eredményt értünk el,csakhát hosszútávon ez nem kifizetödő,ahogy több mint 1 éve láthatjuk is....

Egyértelmű gondok:

-motiváció
-ebből fakadóan fizikai állapot sem tart azon a szinten,ahol kell
-ismét ebből fakadóan meccs közben ahogy fáradnak,még az a kevés motiváció is eltűnik....

Vannak üdítő kivételek,de ezek 2-3hetente 1meccset jelentenek JÓ ESETBEN :? Ennyi...egy -a világ elitjébe tarozó-csapattól ez édeskevés most,és az is lesz a jövőben,ha így folytatódik.

Edző bá is ludas,az egyértelművé vált,viszont ha majd új edző lesz,és ott tudnak futni a srácok,az őket is minősíti...
Szntem egyik focistánk sem gyengeelméjű,hogy ne láthatná,ennél több melót kell végezni,jóval többet...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2008.01.10. 09:53:39

Mental_Theo írta:most legalább beigazolódott,hogy nem Ronaldinhot kell okolni nem Ronaldinhot kell cseszegetni,mert ha nem játszik is [auto_cenzúra] a csapat, meg ha játszik akkor is. de most jól jött volna ha játszik,mert 1 percig nem tudtuk megtartani a labdát, de ha hozzákerül 2 percig is áll rajta az egyik lábával..
Rá is vonatkozik az előző hozzászólásom... Számomra nem bizonyított semmit a tegnapi meccs vele kapcsolatban. Szerintem ői is megöregedett (26 évesen) és nem merik lecserélni fiatalabbra! Innen fog nyugdíjba menni Puyollal meg Xavival együtt. Melyik másik csapatban tudjátok elképzelni őket?
Avatar
Ákocka
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2007.09.17. 13:50:07
Tartózkodási hely: Veszprém

2008.01.10. 09:48:09

Puyolon és Xavin ne csodálkozzatok, szerintem egyszerűen csak elfáradtak. Puyol például rengeteget dolgozott a hétvégi meccsen, le kellett volna hozni a félidőben, ott melegített Zambi. Xavi is túl van terhelve. Ezenkívül nem biztos, hogy jót tesz a motivációjuknak, ha minden meccsen kezdők.
Egyébként engem különösen az rázott meg a meccsen, hogy már az is nehéznek bizonyult, hogy felhozzuk a labdát az ellenfél kapuától 40 méterre, vagy legalább átkerüljünk az ő térfelükre. Igaz, hogy a Sevilla nagyon presszingelt, mert kevés nekik otthon az X, de azért ez ígyis úgyis nézve is kiábándító volt. Valami nagyon nincs rendben, ha ez így folytatódik tovább, tisztára kátánáccsó stílust veszi fel a csapat. :shock:
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2008.01.10. 09:33:09

most legalább beigazolódott,hogy nem Ronaldinhot kell okolni nem Ronaldinhot kell cseszegetni,mert ha nem játszik is [auto_cenzúra] a csapat, meg ha játszik akkor is. de most jól jött volna ha játszik,mert 1 percig nem tudtuk megtartani a labdát, de ha hozzákerül 2 percig is áll rajta az egyik lábával..
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2008.01.10. 09:25:20

Robag! Jó volt a tévéd! Ugyanazt láttam én is! Számomra is feltűnő, hogy már az ősikon katalánok (Puyol, Xavi) is beleszürkültek ebbe a csapatba. Edmilson meg megmutatta, hogy neki nem csak a szája jár. Példát lehet venni róla. Sajnos itt a Barcánál jelenleg elég az, hogy hogy hívnak és mit tettél le az asztalra valaha réges régen. Tudomásul kell venni, hogy előbb-utóbb mindenki megöregszik. Én attól félek, hogy 4-5 év múlva is ezek az emberek alapemberek lesznek itt a Barcába...
Válasz küldése