Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.10. 11:29:38

La Masia1 írta:
2024.01.09. 16:54:38
davi10 írta:
2024.01.09. 15:12:27
Mit kell segíteni? Keveslik a pénzt, amit a részvételért kapnak?
Igen, keveslik.
A Barca-Real páros kap 6-6 milliót, az Atletico 3-at, ők meg eredetileg kaptak volna 1 millió alatt. Most így lesz kb. 1,5 nekik is. A 3 klub maguktól ajánlották ezt fel, hogy elkerüljék, hogy idén ismét egy fő téma legyen a pénz elosztása.
Ezt se értem miért kapnak különböző pénzeket akik kvalifikálták magukat egy tornára. És miért a kluboknak kell összedobni a különbözetet a Liga helyett?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.01.10. 11:26:08

Ismételten nem közvetíti egy Magyar tv csatorna sem.Vicc!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.10. 00:12:31

Nem is a szép focit és a csúnya focit szeretők között van a törésvonal. Nyilván mindenki szeretne szép focit látni. Aki szerint nálunk ilyen már jó ideje nincs, annak valószínűleg hiába írják a türelmet, mert már elfogyott, vagy erősen fogy. Sőt, én azt látom, hogy ez a tábor inkább igazolva látja a véleményét, és ahogy telik az idő, egyre inkább úgy véli, hogy ez nem akaródzik megváltozni. Náluk a türelem már nem játszik. Szerintem egy nagy töréspont van (és ezalatt még számtalan kisebb). Vannak, akik szerint ez fog majd javulni, és vannak, akik kételkednek ebben. Ez minden, Xavit és a helyzetet védő témakörben megjelent. Vannak, akik idővel elmozdulást várnak, és vannak, akik szerint ez nem mozdul előre, sőt, olyan vélemény is van, hogy idővel romlott inkább a helyzet.

A hagyományos és a nem hagyományos fő töréspontot a magam részéről abszolút cáfolom, ezzel szerintem a legtöbben így vannak, akik kritikusak. Pont a Barca DNS-t szeretem, és pont azt hiányolom. Pont azt nem látom. Sokan pont azt nem látják, ami miatt a Barcelonát megszerették, és hát valljuk be, már jó ideje nem látjuk, ez még csak nem is Xavi vagy nem Xavi kérdés, ez már előtte is így volt, Valverde, Koeman alatt is, és már Luis Enrique utolsó éve is elég nyögvenyelős volt, 2016-ban már olyan szerzemények jöttek, akik abszolút nem ütötték meg a szintet. Persze olyan vélemény is van, hogy a Barca DNS elavult. Ilyen vélemény is van.

A panaszkodás miatt meg nem kell aggódni, bőven vannak, akik kiállnak Xavi mellett. Nem emlékszek olyan edzőre, aki mellett így kiálltak volna. Amikor Rijkaard BL-elődöntőt játszott és 3. helyen végeztünk a bajnokságban, mindenki tudta, hogy vége. Én nagyon elérzékenyültem a búcsúmeccsén, szerintem sokan mások is, de nem emlékszek arra, hogy ennyire bevédték volna. Valverde majdnem veretlenül lett bajnok, talán vezettük is a tabellát, amikor kirúgták, nem tüntettek érte a szurkolók. Sőt, azért tüntettek, hogy rúgják ki ("Valverde Out"). Xavi mellett nagyon is sokan kiállnak, ezen a fórumon legalábbis mindenképp.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 23:50:08

La Masia1 írta:
2024.01.09. 23:21:55
De persze nincsen ezzel nagy baj, jogos elvárás, hogy a szép és stílusos játék is meglegyen, és jöjjenek az eredmények is ezzel. Csak el kell tudni fogadni, hogy jelenleg a kettő együtt még kevesebbszer jön össze egyszerre. Ehhez kellene a türelem.
Igen, mindenki szereti a jó focit és mindenki nyerni akar, ezért is kell máshol keresni a törésvonalakat. A Barcelona nem mindig megragadható, de mégis meglévő szellemiségéhez jobban ragaszkodók a csapattal szemben is türelmesebbek, elnézőbbek, toleránsabbak. A türelmetlenebbek egyúttal kritikusabbak is.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.09. 23:21:55

gránit írta:
2024.01.09. 23:10:38
Ha hétről hétre úgy érzik, hogy ezt nem kapják meg, akkor az eredmények sem feltétlenül fogják őket felvidítani, amire bizonyíték, hogy a sok nyögvenyelősen behúzott, egygólos győzelmek után is sokan húzzák a szájuk szélét, pontosan ezért.
És pontosan ugyanezek az emberek, ha jól és látványosan játszik a csapat, de éppen eredménytelenül (jó a játék, vannak helyzetek, de kimaradnak), akkor azzal jönnek, hogy "az számít, amit az eredményjelző mutat, a többi csak duma".

De persze nincsen ezzel nagy baj, jogos elvárás, hogy a szép és stílusos játék is meglegyen, és jöjjenek az eredmények is ezzel. Csak el kell tudni fogadni, hogy jelenleg a kettő együtt még kevesebbszer jön össze egyszerre. Ehhez kellene a türelem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 23:10:38

Én azt gondolom, hogy a kritikák nagy, közös halmaza a játék minőségét érinti. Ezek a kritikák különböző irányból érkezhetnek, és nem feltétlenül egységesek. A közös pont az, hogy nem elégedettek a látottakkal. Ki ezért, ki azért. A törésvonalakat mindenki az alapján próbálja meghúzni, hogy számára mi a fontos. Konkrét esetekben ezek is lehetnek törésvonalak, úgy összességében szerintem a játék képét kritizálják. Ez azért fontos, mert ezt a nem egységes tábort az teszi igazán boldoggá, ha élvezi a mérkőzéseket. Ha hétről hétre úgy érzik, hogy ezt nem kapják meg, akkor az eredmények sem feltétlenül fogják őket felvidítani, amire bizonyíték, hogy a sok nyögvenyelősen behúzott, egygólos győzelmek után is sokan húzzák a szájuk szélét, pontosan ezért. Mert sokaknál nem elsősodrban az eredmény az elsődleges, és ami még egy közös pont, hogy a problémákat a jelenben éppúgy látni vélik, mint a közelmúltban vagy a klub általános állapotában.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 22:50:42

Szerintem a fő törésvonal nem abban van a két tábor között, hogy az egyik eredmény- és kupacentrikus, a másik meg a szép játékot akarja élvezni. Hanem az, hogy az egyik tábor a sikertelenebb korszak ellenére sem szakítana a klub hagyományaival, Xavistól, DNS-estől, La Masiástól, Katalóniástól stb., és elfogadja a lassabb építkezést. A másik pedig valami gyökeresen újat szeretne, új edzőt, új stílust, akár még új tulajdonosi struktúrát is, hogy minél hamarabb ott lehessünk a legjobbak között.
Lehet, hogy kettőnél több tábor is van, és biztosan vannak átfedések a két vagy több tábor vágyai és elképzelései között, de lényegében erre a törésvonalra fut ki a viták jó része.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.09. 22:07:20

Én mindkét oldalnak látom abszolút az igazát, én is billegek ide-oda. Mindkét oldali érvvel tudok azonosulni, mert kb mind igaz, csak más a szemszög, más az elvárás. Kicsit továbbfűzve Andris előző válaszát, volt 4-5-6 meccsünk most év végén, ahol nagyon jól játszottunk. Kis helyeken is fociztunk 30 helyzetek jöttek (csak senki nem tudta berúgni őket). Az eredmények meg a játékhoz képest meglepően rosszak lettek sajna. Úgyhogy szerintem ez egy remek periódus arra, hogy lássuk, mi róla a közvélemény, hisz látványos játékkal értünk el elég gyenge eredményeket.

Nem sok pozitívumot olvastam akkor sem. Pedig volt játék. A konszenzus az volt, hogy kit érdekel, mert kikaptunk. Ez senkinek nem szól személyesen, mert lehet, hogy mondjuk pont Gránit elégedett volt ezekkel a meccsekkel, passz. De emlékszem, mikor 30+ helyzettel 5 körüli xG-vel a nézők fele még megszokásból írta, hogy milyen rossz a játék, és napokig az xG-n gúnyolódtak, ami azért szépen mutatta a játékunk mozgalmasságát, szépségét. Akkor jöttek ezek a "meccset nem nyertük meg de az xG meccset (meg a kapuralövési versenyt) igen" típusú dolgok. Nem erről akarok új vitát nyitni, csak szerintem egyértelműen példázza, hogy aki ilyet írt, azt az eredmény sokkal jobban érdekelte, mint a játék, hisz kb szó szerint ezt írták le. Megint nem emlékszem, pontosan kik voltak, mindegy, sok ilyen vélemény volt.

Ráadásul ez az első januári meccsel tört csak meg, de mégis úgy látom inkább emlegetni a dolgot, hogy milyen rossz volt mostanság a játék. Hát nem volt az... volt periódus, amikor igen, de az Atletitől kezdve idáig látványosan, jól fociztunk. De elég eredménytelenül.

Ezért nehéz kicsit elfogadnom azt, hogy elsősorban a játék érdekli az embereket. Persze ettől még nyilván vannak emberek, akik így vannak vele. Csak nem hiszem, hogy efelé tolódna a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.01.09. 22:51:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 22:06:41

Andris írta:
2024.01.09. 21:50:18
A hatalmas nézetkülönbségek, amik hónapok óta dominálják ezt a fórumot, szerintem nem abból adódnak, hogy valaki számára az eredmény, valaki számára meg a játék a fontosabb

Hanem abból, hogy a társaság egyik fele úgy látja: a rendkívül súlyos hosszú és rövidtávú körülmények lehetetlenítik el többnyire a jó játékot, nem pedig (például) az edző személye és potenciálja. A másik fele meg persze nem így látja.
Ezek sokaknál teljesen összefüggnek. Nagyon sokszor látok, hallok olyan véleményt, amelyek szerint a tabella alsóbb csapatai is szebb támadásokat tudnak vezetni. Nem állítom, hogy ez így van, de nagyon sokszor látok, hallok ilyen véleményt. Akik a mutatott játékot kritizálják, azoknak egy csoportja úgy véli, hogy más edző többet ki tudna hozni ebből a társaságból, teljesen függetlenül a klub állapotától. A fenti két bekezdés sokak számára egy és ugyanaz.

Én azt gondolom, hogy a mutatott játék miatt kapja Xavi a legtöbb kritikát. Szerintem nem elsősorban trófeákat várnak tőle, az szerintem még egy általános vélemény is, hogy az előző szezon trófeák terén nagyon is jól sikerült. De volt itt is olyan vélemény, hogy visszaestünk az előző szezonhoz képest. És tényleg több mint kétszer annyi gólt kapunk, például. Nem légből kapott vagdalózások ezek. Szerintem nyugodtan el lehet ismerni, hogy a kritkák azért nem alaptalanok. A kulcs pedig szerintem a mutatott játék. Hányszor látunk itt is olyan véleményt, hogy a Real Sociedad szebb támadásokat vezet, mint mi. Hogy a Girona ötletesebben támad, mint mi. Véleményem szerint ez a kritikák alapja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.01.09. 22:07:34-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 21:50:18

Peter írta:
2024.01.09. 19:24:01
gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
Talán azért, mert a Barcelonától megszoktak védjegyszerű játékelemeket, ezek miatt váltak a csapat szurkolóivá, és ezeket hiányolják. Egyetlen szurkolót nem láttam vagy hallottam még trófeákat számonkérni Xavin. Szerintem nem ez a bizalom kulcsa.
Itt a pont.
Aki ezt érti, érzi, aki nem, az sosem fogja egyiket sem.
Márpedig nagyon jól érzékelhető, hogy a szurkolók egy jó részének a kupák a fontosak, meg persze az eredmények. Itt a fórumon is ég és föld a különbség egy jó (= izgalmas és/vagy sok elemében kifejezetten bíztató) meccsen kialakult pontvesztés (pl vs Girona), és egy marginális, siralmas meccsen elért győzelem után, pedig nem feltétlen lenne ez indokolt. Óriási hatással van az eredmény az emberekre, és arra, hogy hogyan ítélik meg a látottakat... sokszor kb egy az egyben ugyanazt a játékot, csak más végeredmény kapcsán.

Ettől függetlenül biztosan sokan vannak (Én magam mindig is közéjük soroltam nyíltan és kimondottan), akik a jó játékot részesítik előnyben, és a kupákat meg az eredményeket egyel kevésbé, legalábbis hosszú távon.

A hatalmas nézetkülönbségek, amik hónapok óta dominálják ezt a fórumot, szerintem nem abból adódnak, hogy valaki számára az eredmény, valaki számára meg a játék a fontosabb, és nem is abból, hogy érzi-e valaki, hogy ki mit hiányol vagy mit szeretne számonkérni.
Hanem abból, hogy a társaság egyik fele úgy látja: a rendkívül súlyos hosszú és rövidtávú körülmények lehetetlenítik el többnyire a jó játékot, nem pedig (például) az edző személye és potenciálja. A másik fele meg persze nem így látja.
Meg abból is adódnak, hogy a társaság egyik fele szerint hosszabb távon (szezononként vagy akár több évre) nézve megvan a kellő mértékű, tempójú overall előrelépés, a másik fele szerint meg biztosan lenne edző, aki tudná ezt sokkal jobban, ugyanezen körülmények közt, ugyanezekkel a keretekkel, ugyanezeken az időtávokon.
Nekem tényleg a legfontosabb a játék, hogy jól szórakozzak a meccseken, meg az, hogy lássam a fejlődést, a fényt a (hosszú) alagút végén. Egyáltalán nem érdekel, ha néha kikapunk, sem az, hogy nem szerzünk pl idén címeket. Baromira nem érdekel. Ettől még úgy látom, hogy a klub óriási bajokkal küzd, és hogy eleve lehetetlen elérni pár éves távon az általam preferált dolgokat, szóval megelégszem azzal, ha a klub gödörből való kimászására látok jó esélyt. Meg persze az is nagyon fontos tényező, hogy a Barcán kívüli világot is szemlélem folyamatosan, és nem látom, hogy mi (vagy ki) jelenthetne akár csak valószínűsíthetően (nem pedig garantáltan) jobb játékot, gyorsabb javulást.

Egyébként én feltétel nélküli bizalomról és türelemről írtam az eredeti hozzászólásomban, ennél pedig eleve értelmetlen az, hogy mik vajon az okok, és mi a bizalom(vesztés) kulcsa. Szerintem ez a klub szőröstül bőröstül olyan ótvar helyzetben van, hogy részünkről csak az összezárás lenne értelmezhető segítség. Feltéve persze, hogy egy klub szurkolói, pártolói, és szimpatizáns újságírói meg véleményvezérei szeretnének segíteni is, nem csak a hangjukat hallatni.
Én sose megyek neki annak, hogy fogalmazzunk meg kritikát, akár lehet az rendszeres, részletes, és indokolt esetben még súlyos is. De elítélem és károsnak tartom viszont az ezekkel sokszor csomagban érkező szélsőségeket és végzetes/végletes konklúziókat. Pláne úgy, hogy hétről hétre csak ugyanúgy ismétlődnek, minden új gondolattól mentesen.
Úgy az eurobarca fórumon, mint a twitteren, vagy épp a Mundo véleménycikkeiben például.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.09. 21:42:34

Sokan vannak, akik már szinte csak megszokásból panaszkodnak, de azt folyamatosan :wink:

Amikor kinevezték Xavit, akkor "nagy volt rá a kabát, a sivatagból jött".
Fél szezon alatt behozta 2. helyre a csapatot.
Következő szezonban bajnokok lettek, 10 ponttal a Real előtt.
Meglett a szuperkupa is.
Idén a BL továbbjutás.
Versenyben vannak minden fronton.

Ha próbálna a klub stílusában játszani, akkor jön kórusban az "el kellene már ezt a DNS dolgot felejteni, ez már a múlt, direktebb játék kell".
Ha nem úgy játszik, de ennek ellenére - ha nyikorogva is - de megy a szekér, akkor most jön a "nézhetetlen, élvezhetetlen játék" szöveg.
Ha nyerünk 1 góllal, akkor gyengék vagyunk, többel kellett volna.
Ha kikapunk 1-gyel, akkor meg lefociztak, megaláztak (annak ellenére, hogy az összes létező stat mást mutat).
gránit írta:
2024.01.09. 21:34:50
De amit Péter is írt, valószínűleg azt nem sikerült megértened, hogy a szurkolók nem elsősorban a helyezések alapján ítélik meg Xavit. Hanem a mutatott játék alapján.
Megnézném milyen kórus lenne, ha hoznánk a Girona sokak szerint látványos, élvezetes játékát, de nem nyernénk vele semmit :) Jönne a "ez nem a grund, a focit gólra/eredményre játsszák" duma!

Mindenki a 2011-es Barcát szeretné újra látni. Szerintem ennek objektíven nem Xavi a fő gátja.
Ha kap annyit időt és türelmet, mint Guardiola a City-ben, Klopp, Simeone, akkor lenne értelme erről beszélni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára La Masia1 2024.01.09. 22:02:21-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 21:34:50

brazilfan írta:
2024.01.09. 21:17:47
gránit írta:
2024.01.09. 20:11:41
Nem feltétlenül. A "viszont" kötőszó fokozni is tudja az első tagmondatot, nem feltétlenül megy szembe vele. "Ma jól futballoztam, viszont tudok még ennél jobban is."
Te nem ebben az értelemben használtad.
Valóban, mivel az állításom nem arra utalt, amit vagy bele véltél látni (de még az sem állta meg a helyét, lásd a fenti példát), vagy csak "vitatkozni" akartál egyet a semmiről. Az idő múlása és a szurkolók türelme között látok kapcsolatot, a bizalom megérdemeltségéről vagy nem megérdemeltségéről szót sem ejtettem. Persze, hogy fogy a türelem. Az idő is telik.

De amit Péter is írt, valószínűleg azt nem sikerült megértened, hogy a szurkolók nem elsősorban a helyezések alapján ítélik meg Xavit. Hanem a mutatott játék alapján. Ha a bajnoki címet hozod fel, akkor tényleg nem érted a panaszok miértjét.
brazilfan írta:
2024.01.09. 21:17:47
Játszhatjuk még, ha szeretnéd folytatni, de szerintem másik topikban.
Én komolyan írom, amit írok. Lehet, hogy részedről ez "játék", én másnak nevezném.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 21:17:47

gránit írta:
2024.01.09. 20:11:41
Nem feltétlenül. A "viszont" kötőszó fokozni is tudja az első tagmondatot, nem feltétlenül megy szembe vele. "Ma jól futballoztam, viszont tudok még ennél jobban is."
Te nem ebben az értelemben használtad.
gránit írta:
2024.01.09. 20:11:41
Te:
brazilfan írta:
2024.01.09. 18:37:14
a Xaviba fektetett bizalom nem volt felesleges, hiábavaló, eltékozolt bizalom. Élni tudott vele.
Tehát volt felé bizalom.
A kinevezésekor igen, volt bizalom, ezért is nevezték ki, bizalom nélkül nem őt bízták volna meg. Szerinted nem tudott élni vele, szerintem meg igen, hiszen tavaly bajnok lett.

Csakhogy Andris, a mai hozzászólásában, az első két meccs kommentjeiből mazsolázva, a 2023/24-es idénykezdeti, fórumozói bizalom hiányát illusztrálta.

Játszhatjuk még, ha szeretnéd folytatni, de szerintem másik topikban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 20:11:41

brazilfan írta:
2024.01.09. 19:32:18
Ha egy összetett mondatban az ellentétet kifejező „viszont” kötőszót használod, azzal két tagmondat, két állítás közötti ellentétet fejezel ki.
Nem feltétlenül. A "viszont" kötőszó fokozni is tudja az első tagmondatot, nem feltétlenül megy szembe vele. "Ma jól futballoztam, viszont tudok még ennél jobban is."

brazilfan írta:
2024.01.09. 19:32:18
Azzal, hogy a bizalmat megkapta, az idő viszont (azonban, ámde, ellenben stb.) telik, azt közlöd, hogy a rendelkezésére álló idő alatt nem sikerült meghálálnia a bizalmat.
A mutatott játék terén számomra is csalódás. De az állításom nem ez volt. Hanem az, hogy van felé bizalom. Telik az idő, és a padon van, biztos vagyok benne, hogy a következő szezont is megkapja, akármi lesz ennek a szezonnak a végkimenetele. Itt jön a képbe, amit írtam. Van felé bizalom. Hogy megérdemelt vagy sem, semmi köze az állításomhoz. Van bizalom az irányába, és volt is. Várták az emberek a padra, már jóval az érkezése előtt. Az idő viszont telik, így érthető, hogy a szurkolók türelme fogy.
brazilfan írta:
2024.01.09. 19:32:18
gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
Abban meg úgy látszik, egyetértünk abban, hogy nagyon is kapott bizalmat.
Sajnos nem értünk egyet
Akkor saját magaddal vitatkozol.

Én azt állítottam, hogy volt és van bizalom Xavi felé.

Te:
brazilfan írta:
2024.01.09. 18:37:14
a Xaviba fektetett bizalom nem volt felesleges, hiábavaló, eltékozolt bizalom. Élni tudott vele.
Tehát volt felé bizalom.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 19:32:18

gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
brazilfan írta:
2024.01.09. 18:37:14
„A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”
Azt sejteted, hogy Xavi nem él tud élni a bizalommal, telik az idő, és sehol semmi. Közben meg bajnokcsapatot csinált, mondtam erre én, vagyis a Xaviba fektetett bizalom nem volt felesleges, hiábavaló, eltékozolt bizalom. Élni tudott vele.
Nem sejtettem semmi ilyesmit.
Ha egy összetett mondatban az ellentétet kifejező „viszont” kötőszót használod, azzal két tagmondat, két állítás közötti ellentétet fejezel ki.
Azzal, hogy a bizalmat megkapta, az idő viszont (azonban, ámde, ellenben stb.) telik, azt közlöd, hogy a rendelkezésére álló idő alatt nem sikerült meghálálnia a bizalmat. Szerintem ezt közölted, akár szándékosan, akár nem.
gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
Sok szurkoló bizalma meg azért fogy, mert szerintük nem játszunk élvezhető focit.
Szerintem nem tudhatjuk pontosan, hogy kinek, miért és mikor fogy el a bizalma. Írtam egy meccs után a honlap/fórum topikba, hogy egy-egy rosszabb játék után, mint éjfélkor a szellemek, előbukkannak olyan fórumozók, akik a jobb meccsek után soha nem szoktak kommentelni. Szerintem, ha valakinek elfogy a bizalma, ami ezek szerint valamikor megvolt, létezett, akkor annak a jobb meccsek visszaadhatnának valamennyit a bizalomból, de ennek semmilyen jelét nem mutatják. Vagy azért, mert nem jön vissza a bizalom (pedig visszajöhetne), vagy azért, mert lusták megírni. Passzív szurkolók, kizárólag az indulat mozdítja meg őket.
gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
Abban meg úgy látszik, egyetértünk abban, hogy nagyon is kapott bizalmat.
Sajnos nem értünk egyet, Andris a mai, Peter kommentjére reagáló hozzászólásában elég jól összeszedte a Xavival szembeni fórumozói türelmetlenséget, bizalomhiányt.

Persze Xavi a kinevezésekor megkapta a bizalmat a klubvezetéstől és a szurkolóktól is (a sajtótól nem egyértelműen, annak egy része elég hamar kétkedővé vált), de muszáj hozzátenni, hogy a bizalom mellé nem tudott és nem is fog tudni bellinghameket és mbappékat is kapni, kőlevest főz kiöregedett, ingyen igazolható és U19-es játékosokból.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.09. 19:25:04

gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
Az viszont gyakran elhangzik, hogy halálra unják magukat a meccsek alatt.
ezt kotve hiszem

szinte minden meccsen az ellenfel szerzi meg a vezetest, aztan kell hajrazni es begyujteni a pontokat

akkor lenne unalmas, ha minden meccsen 4-5 gollal nyernenk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.09. 19:24:01

gránit írta:
2024.01.09. 18:50:24
Talán azért, mert a Barcelonától megszoktak védjegyszerű játékelemeket, ezek miatt váltak a csapat szurkolóivá, és ezeket hiányolják. Egyetlen szurkolót nem láttam vagy hallottam még trófeákat számonkérni Xavin. Szerintem nem ez a bizalom kulcsa.
Itt a pont.
Aki ezt érti, érzi, aki nem, az sosem fogja egyiket sem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 18:50:24

brazilfan írta:
2024.01.09. 18:37:14
„A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”
Azt sejteted, hogy Xavi nem él tud élni a bizalommal, telik az idő, és sehol semmi. Közben meg bajnokcsapatot csinált, mondtam erre én, vagyis a Xaviba fektetett bizalom nem volt felesleges, hiábavaló, eltékozolt bizalom. Élni tudott vele.
Nem sejtettem semmi ilyesmit. Arra reagáltam, hogy nem kap bizalmat. Hogyne kapna. Semmilyen veszélyben nincs a pozíciója, már egy edzői szerződéshosszabbítást is elmondhat magáról a klubnál. Sok szurkoló bizalma meg azért fogy, mert szerintük nem játszunk élvezhető focit. Ahogy én a Barcelona szurkolói közegét ismerem, a játék minősége sokkal fontosabb, mint más csapatok szurkolói számára. Talán azért, mert a Barcelonától megszoktak védjegyszerű játékelemeket, ezek miatt váltak a csapat szurkolóivá, és ezeket hiányolják. Egyetlen szurkolót nem láttam vagy hallottam még trófeákat számonkérni Xavin. Szerintem nem ez a bizalom kulcsa.

Abban meg úgy látszik, egyetértünk abban, hogy nagyon is kapott bizalmat.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 18:37:14

gránit írta:
2024.01.09. 18:14:51
Én fórumozóként is azt mondom, hogy inkább nézzék a meccseket és panaszkodjanak, minthogy ne nézzék. Nekem meg a klubvezetőknek és a jegyszedőknek ugyanaz az érdekünk. Nézzék minél többen a meccseinket, legyenek minél többen a lelátókon, legyen minél több rajongója a csapatnak, vegyék a mezeket, ajándéktárgyakat, mint a cukrot.
Hajrá!
gránit írta:
2024.01.09. 18:14:51
A panaszkodással meg egyet tudok érteni.
Kár. Pedig nyilván pontosan ismered a gyengébb játék legfőbb okait.
gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
Tudnál idézni bármi erre utalót?
Hogyne, bár csodálkozom, hogy már elfelejtetted, nem olyan régen idéztem: „A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”
Azt sejteted, hogy Xavi nem él tud élni a bizalommal, telik az idő, és sehol semmi. Közben meg bajnokcsapatot csinált, mondtam erre én, vagyis a Xaviba fektetett bizalom nem volt felesleges, hiábavaló, eltékozolt bizalom. Élni tudott vele.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.09. 18:34:27

Andris írta:
2024.01.09. 18:27:05
És ezt milyen alapon osztják ki így, azt tudja valaki? A 6-6-3-1re gondolok. Nekünk most jól jön a garantált pénz, de amúgy nem tűnik igazságosnak, hogy nem számít az eredmény.
A csapat ereje (= korábban megnyert kupák száma), nézettsége/népszerűsége/követők száma és televíziós eladhatósága alapján.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.09. 18:27:05

És ezt milyen alapon osztják ki így, azt tudja valaki? A 6-6-3-1re gondolok. Nekünk most jól jön a garantált pénz, de amúgy nem tűnik igazságosnak, hogy nem számít az eredmény.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 18:14:51

brazilfan írta:
2024.01.09. 18:09:44
gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
Ez a hozzáállás üres lelátókhoz vezetne, szerencsére a klubvezetés azért nem mond ilyeneket.
Én nem klubvezető vagy díjbeszedő vagyok, hanem fórumozó, és a fórumozók egymás közötti viszonya nem ugyanaz, mint a klubvezetés és a meccsre látogató szurkolók relációja. Közöttünk, fórumozók között, nincs alá-fölé rendelt viszony.
Én fórumozóként is azt mondom, hogy inkább nézzék a meccseket és panaszkodjanak, minthogy ne nézzék. Nekem meg a klubvezetőknek és a jegyszedőknek ugyanaz az érdekünk. Nézzék minél többen a meccseinket, legyenek minél többen a lelátókon, legyen minél több rajongója a csapatnak, vegyék a mezeket, ajándéktárgyakat, mint a cukrot. A panaszkodással meg egyet tudok érteni, mert sajnos nem játszunk olyan látványos futballt, mint amilyet szeretnénk. Ez a panaszkodás oka. Nem a trófeák, amit említettél.

brazilfan írta:
2024.01.09. 18:09:44
gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20

Nem ezt vontam kétségbe, és más sem.

Csak éppen megfeledkeztél róla. Vagy azt játszottad, hogy elfelejted.
Tudnál idézni bármi erre utalót?
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 18:09:44

gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
Ez a hozzáállás üres lelátókhoz vezetne, szerencsére a klubvezetés azért nem mond ilyeneket.
Én nem klubvezető vagy díjbeszedő vagyok, hanem fórumozó, és a fórumozók egymás közötti viszonya nem ugyanaz, mint a klubvezetés és a meccsre látogató szurkolók relációja. Közöttünk, fórumozók között, nincs alá-fölé rendelt viszony.
gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
Igaz, elnézést sem kér, de nem is kezd hadakozni a nézőkkel, akik a lelálátókon bizony hangot adnak az elégedetlenségüknek. Nem lehet velük kardoskodni. Mert ők hozzák a pénzt a klubnak. Ők a vásárlók, felháborodás helyett pedig elégedetté kell tenni őket. Ez a jó válasz.
Mármint akkor, ha a klubvezetés mondaná, hogy ne nézd, ha a panaszt hozza ki belőled. De nem ők mondták, hanem én.
gránit írta:
2024.01.09. 17:49:20
brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
Közben összehozott egy bajnokcsapatot.
Nem ezt vontam kétségbe, és más sem.
Csak éppen megfeledkeztél róla. Vagy azt játszottad, hogy elfelejted.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.09. 17:49:20

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:42:47
gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
Hozzáteszem, ez a legeslegroszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzék.
Dehogy. Ez az egyetlen logikus válasz.
Ez a legrosszabb válasz. Ez a hozzáállás üres lelátókhoz vezetne, szerencsére a klubvezetés azért nem mond ilyeneket. Igaz, elnézést sem kér, de nem is kezd hadakozni a nézőkkel, akik a lelálátókon bizony hangot adnak az elégedetlenségüknek. Nem lehet velük kardoskodni. Mert ők hozzák a pénzt a klubnak. Ők a vásárlók, felháborodás helyett pedig elégedetté kell tenni őket. Ez a jó válasz.

brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
Dehogynem, szinte mindig. Az előbb te magad is írtad, hogy „A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”

Az idő telik, és közben összehozott egy bajnokcsapatot.
Nem ezt vontam kétségbe, és más sem. Az viszont gyakran elhangzik, hogy halálra unják magukat a meccsek alatt. Trófeák követelését amúgy sehol nem szoktam látni barcelonás közegben. Sokkal inkább az az igénye az embereknek, hogy élvezhető futballt lássanak. Szerintem ez sokaknak a trófeáknál is fontosabb.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 17:42:47

gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
Hozzáteszem, ez a legeslegroszabb válasz az emberek panaszkodására, hogy akkor ne nézzék.
Dehogy. Ez az egyetlen logikus válasz. Miért kellene nézni, ha valaki szenved tőle, felbosszantja, és már három kommentben is megfogadta, hogy ez volt az utolsó meccs, és nem akarja többé itt látni ezt vagy azt a játékost? De legközelebb megint leírja.
gránit írta:
2024.01.09. 17:27:47
brazilfan írta:
2024.01.09. 17:18:10
Tavaly bajnokok lettünk, és a Szuperkupában oktattuk a Madridot, ezt persze te is tudod, csak úgy teszel, mintha nem számítana.
Ha a panaszkodásokat megfigyeled, látni fogod, hogy nem is ezt vonják kétségbe.
Dehogynem, szinte mindig. Az előbb te magad is írtad, hogy „A bizalmat megkapta, az idő viszont telik.”

Az idő telik, és közben összehozott egy bajnokcsapatot.
Válasz küldése