Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.09.10. 13:42:02

Genesis írta:Mert ebből a kezdő 11-ből ez a formáció tudja kihozni a maxot! két védekező kp-s előttük két szélső középen Messi és előtt Suarez! Ugyanezt próbálták Henry-ék idejében is de az ku.ra nem jött össze [-X =D> :lol:
Csak ha Messi középen van, akkor az egyik szélen nincs ember, legalábbis megfelelő. Deulofeu azért elég erős egy kezdőbe.
Ahogy tegnap se nagyon volt balszélső, Jordi Alba rohangált fel, meg Suarez lépett ki gyakran szélre.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.10. 13:34:17

Genesis írta:De abban biztos vagyok egy 4-2-3-1 lesz ebből!
Miért vagy olyan biztos ebben?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Genesis
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2017.08.20. 16:53:22

2017.09.10. 13:31:18

Sanama írta:Jó volt látni a tegnapi meccset, de azért nem szabad átesni a ló túloldalára.
Egyszerűen minden összejött, amikor nagyon kellett a kapufa is a csapattal volt, meg a partjelző is.
Rakitic legjobb meccsét játszotta az elmúlt 2 évben kb., Messi hozta az űrfocit, Busquets is kb. egyik legjobb meccsét hozta az elmúlt 1-2 évben, André Gomesnek is jó érintései voltak, Dembele is jól szállt be. Ehhez pedig jött egy kissé tesze tosza Espanyol, akiket nemtudom mikor láttam utoljára ilyen könnyen feladni/megadni magukat.

Bőven lesz olyan meccs, lehet, hogy kedden, amikor egyik sem lesz meg a fent említett dolgokból.

szerintem még azért pár hónapnak el kell telnie ahhoz , hogy lássuk mire képes a Valverde csapat!
Nagyon jó lett volna még Coutunho aki szerintem télen tuti érkezni fog! a tegnapi meccs kellemes csalódás volt de így bő 1000 meccs után nem csettintenék még olyan nagyokat! De abban biztos vagyok egy 4-2-3-1 lesz ebből!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.09.10. 13:22:02

Jó volt látni a tegnapi meccset, de azért nem szabad átesni a ló túloldalára.
Egyszerűen minden összejött, amikor nagyon kellett a kapufa is a csapattal volt, meg a partjelző is.
Rakitic legjobb meccsét játszotta az elmúlt 2 évben kb., Messi hozta az űrfocit, Busquets is kb. egyik legjobb meccsét hozta az elmúlt 1-2 évben, André Gomesnek is jó érintései voltak, Dembele is jól szállt be. Ehhez pedig jött egy kissé tesze tosza Espanyol, akiket nemtudom mikor láttam utoljára ilyen könnyen feladni/megadni magukat.

Bőven lesz olyan meccs, lehet, hogy kedden, amikor egyik sem lesz meg a fent említett dolgokból.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.09.10. 12:48:15

Tegnapi meccs után, habár nem egy Juve volt, de lehet kiemelni dolgokat.

Kezdjük az edzővel, az látszik, hogy Valverde nem az a vonal mellett ugráló edző, viszont a taktikai összeszedettség és a cserék ültek. Tetszik, hogy nem 3 ember próbál megoldani mindent.

Messi, végre normális helyen játszik, mert tavaly is látszott, hogyha gólt kell lőni, rá lehet számítani. Továbbra is embertelen.

Deu szerintem kiváló kiegészítő ember lehet, SR-rel egyetemben és melléjük Vidal.

A két újonc pedig minőséget képvisel, jó látni, hogy ennyire jól érzik a többiekkel a pályán. Semedo iszonyat munkabírású, gyors és nem dadog a lábán a labda, Dembélé pedig gp-al kezdett (ennél csak a góllal jobb, de ez meg bizonyítja, hogy csapatnak szerves része lesz.)

Lehetne még annyi mindent írni, például, hogy Paulinho és André is meghálálja Valverde bizalmát (legalábbis tegnap), de azt is, hogy mivel ujra van csapatmunka, Busi is szárnyalhat.

Eddig nekem tetszik!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2017.09.10. 11:54:49

Gratulálok a csapatnak, látszik: elkezdődött valami!( ez Valvarde keze munkája már!!)
Nem idegenként mozogtak a csapatrészek, közel volt egymáshoz a három alapvető csapatrész,
talán a baloldali védekezés javítandó,és két gólpassza ellenére Alba helyenként idegesítő volt...Ez volt az alapvető benyomásom, ill. az, hogy jó lesz a csapat!
Igaz, úgy tűnik a bőség zavara van pillanatnyilag, ám az igazi versenyhelyzet így áll elő!A csapatba kerüléshez az edzéseken is teljesíteni kell!

Hajrá!!
Avatar
Genesis
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2017.08.20. 16:53:22

2017.09.10. 10:17:34

Igen tudta, hogy 4. számú csatár lesz ...ezért nem is akart hallani arról , hogy a Milant ott fogja hagyni! De ez már így alakult és totál beletrafált szerencsétlen , hogy a jövő nagy sztárját hozták a nyakára!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.10. 10:17:10

Szerintem Deulofeu ha csak stabil csere is lesz itt, az sokkal nagyobb eredmény neki, minthogy elmegy kezdőnek ilyen Evertonokba, akik utána kölcsönbe dobálják.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.10. 10:12:38

Vakmacska írta:Én bevallom őszintén, Dulifulit sajnálom egy kicsit. Benőtt a feje lágya, felnőtt szerintem a feladathoz, és jól is tolja, meccsről-meccsre jobb lesz. Erre jön Dembelé. Örülök, hogy jött, csak hát így Dulifuli megint kiesik a pikszisből. Szerintem nem erre számított.
szerintem meg pontosan tudta hogy el lesz. én annyira hülye vagyok, hogy néha arra sem emlékszem mit csináltam tegnap, de ha jól rémlik, dölöfu még jóval azelőtt jött h neymar elment volna, szóval már az idejövetelkor tudta, hogy csak 4. szám ember lesz előre.
MessiNeymarSuarez írta:Igen, ráadásul nem kis sor volt még a meccs után is, hogy sorra írják alá a szavazást:
https://www.facebook.com/fcbnation/post ... 3419691004" target="_blank
ez a szervezés... felállíthattak volna vagy 3-4 standot, hogy ne kellejen órákig sorban állni... #-o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.09.10. 10:17:13-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.09.10. 09:58:15

Normandia írta: Mit kell itt pihentetni? Az összecsiszolást kell erősíteni. Szezon elején vagyunk, nem lehet senki fáradt. Majd Novemberben vissza lehet erre térni.
rendben. de ha a juve ellen rossz eredmenyt ernenk el, akkor ne te legyel az elso aki majd azt irja, hogy eddig csak gyenge csapatok ellen jatszottunk es az elso komoly ellenfel ellen nem megy mar annyira.

(gondolom zidane es allegri is teljesen hulye es csak viccbol pihentetett)
Cestus írta:Kicsit túlmisztifikáljuk ezt a Juve elleni meccset, ez még csak a csoportkör. Nekem fontosabb volt sokkal, hogy a derbit húzzuk be, és menjünk 4 ponttal a rivális előtt, minthogy a csoportkörben keménykedjünk és közben elszalasszuk a korai nagy lehetőséget.
ez igy teljesen korrekt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.09.10. 09:43:27

Kicsit túlmisztifikáljuk ezt a Juve elleni meccset, ez még csak a csoportkör. Nekem fontosabb volt sokkal, hogy a derbit húzzuk be, és menjünk 4 ponttal a rivális előtt, minthogy a csoportkörben keménykedjünk és közben elszalasszuk a korai nagy lehetőséget.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.10. 09:21:23

Vakmacska írta:Én bevallom őszintén, Dulifulit sajnálom egy kicsit. Benőtt a feje lágya, felnőtt szerintem a feladathoz, és jól is tolja, meccsről-meccsre jobb lesz. Erre jön Dembelé. Örülök, hogy jött, csak hát így Dulifuli megint kiesik a pikszisből. Szerintem nem erre számított.
Miért? Ő Pedro utóda és Lajos már nem mai csirke.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.10. 09:18:16

kristop írta:a sok jo mellett megjegyeznem, hogy nekem egyelore annyira nem tetszik ez a 4312 felallas. messinek nagyon jol all, de ahogy paconak se ment ott annyira, suarez is csak szenvedett igy felig a szelen.

plusz a juventus elegge tudott rotalni es pihentetni, mi meg nekimentunk a full kezdovel es csak az utolso husz percre tudtuk lehozni iniestat es busit. egy kis pihentetes talan jobban belefert volna, igy utolag persze konnyen beszelek, csak nehogy atszaladjon rajtunk a juve es utana ujra kopkodni kezdunk.

ezektol fuggetlenul minden szuper volt tegnap.
Mit kell itt pihentetni? Az összecsiszolást kell erősíteni. Szezon elején vagyunk, nem lehet senki fáradt. Majd Novemberben vissza lehet erre térni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.09.10. 09:09:54

a sok jo mellett megjegyeznem, hogy nekem egyelore annyira nem tetszik ez a 4312 felallas. messinek nagyon jol all, de ahogy paconak se ment ott annyira, suarez is csak szenvedett igy felig a szelen.

plusz a juventus elegge tudott rotalni es pihentetni, mi meg nekimentunk a full kezdovel es csak az utolso husz percre tudtuk lehozni iniestat es busit. egy kis pihentetes talan jobban belefert volna, igy utolag persze konnyen beszelek, csak nehogy atszaladjon rajtunk a juve es utana ujra kopkodni kezdunk.

ezektol fuggetlenul minden szuper volt tegnap.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2017.09.10. 08:45:52

Én bevallom őszintén, Dulifulit sajnálom egy kicsit. Benőtt a feje lágya, felnőtt szerintem a feladathoz, és jól is tolja, meccsről-meccsre jobb lesz. Erre jön Dembelé. Örülök, hogy jött, csak hát így Dulifuli megint kiesik a pikszisből. Szerintem nem erre számított.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.10. 01:12:13

palesz77 írta:
csabooo írta:Viszont ami picit aggaszt, az az, hogy ha kezdjuk osszekapni magunk, javula forma, jatekosok, amolyan orom-bodotta` , akkor felek, hogy a sociok, culek hamar felejteni fognak, s ezt a dilettans vezetoseget nem mozditjak el a helyukrol.. :?
Félig off: Az 5. gól utáná ha minden igaz a Bartomeu lemondását követelő rigmustól zengett a stadion. Úgyhogy remélhetőleg nem az lesz, amit te is írsz.
Igen, ráadásul nem kis sor volt még a meccs után is, hogy sorra írják alá a szavazást:
https://www.facebook.com/fcbnation/post ... 3419691004" target="_blank

Gratulálok a csapatnak, minden lehetséges forgatókönyvre számítottam, de arra nem hogy végül gála lesz, persze ehhez kellett egy ilyen Espanyol is, akik most kimondottan nem voltak magukhoz képest agresszívak, csodálkoztam is.

A többit már a többiek leírták, csak így tovább, hátha idővel össze áll a rendszer, sikerül Valverdének megtalálni a játékosok helyét, és jól beépíteni, akkor még bármi lehet.

Ha jól folytatja, vele plusz 1 variációs lehetőségünk is lesz, mindkét oldalon bevethető, mint ahogy Dembelé is.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2017.09.09. 23:59:31

1 kérdésem van. Szerintetek Iniesta látjuk rajt hogy azért már "öreges" ki az ő cseréje? Bár nyílván nemvéletlenül jött be helyette Gomes, de nemhiszem, hogy ő lenne a kiválasztott. Bízok egy téli igazolásba (Serir sajnálom, hogy nem jött)
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2017.09.09. 23:22:22

mess2009 írta:Valverde: piros pont, hogy nem forgatja fel hülye rotációval a kezdőt, hanem menjen ami a csövön kifér amíg nincs meg a három pont.
Azért a formáción szerintem kicsit változtatott. Suarez elég sokszor húzódott ki szélre helyet adva Messinek, ezt idáig nem nagyon csinálta. Eddig Messi visszajárása miatt középen leginkább csak kioltották egymást.
Jó is lehet ez, hogy ha kell akkor Suarez-Dembele páros Messi előtt van, ha kell akkor kint a szélen. Plusz Semedo és Alba totál befutja a két oldalt pluszba. Nem lesz rossz ez.
---
Valverdevel meg nem pókeroznék. 5-0nál is olyan pokerface-el tolta a csávó, hogy hihetetlen :mrgreen:
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.09.09. 23:10:26

No comment:I dembele egy sztar
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.09. 23:06:26

csabooo írta:Viszont ami picit aggaszt, az az, hogy ha kezdjuk osszekapni magunk, javula forma, jatekosok, amolyan orom-bodotta` , akkor felek, hogy a sociok, culek hamar felejteni fognak, s ezt a dilettans vezetoseget nem mozditjak el a helyukrol.. :?
Félig off: Az 5. gól utáná ha minden igaz a Bartomeu lemondását követelő rigmustól zengett a stadion. Úgyhogy remélhetőleg nem az lesz, amit te is írsz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.09.09. 23:03:32

valljuk be ez az Espanyol ma hagyott játszani bennünket és mi köszöntük szépen. nálam a csúcs, hogy végre!!! van jobbhátvédünk, variálható középpályánk és a Neymar seb is gyógyulhat, nagyon szimpatikus ez a fiatal csoki!
Valverde: piros pont, hogy nem forgatja fel hülye rotációval a kezdőt, hanem menjen ami a csövön kifér amíg nincs meg a három pont.
én úgy láttam a fiúk bizalmat szavaztak ....a focinak a bizalmatlansági kampány első napján és ez így van rendjén.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.09.09. 22:59:42

Nagyon pozitív számomra, hogy Valverde változtatott a Lucho féle felálláson, és berakta Messit középre, sokkal gördülékenyebb a játék azzal, hogy van a csapatak jobb oldala is.
3 gyengébb ellenfél ellen nyomtuk szóval nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, én most a nyári kavalkád után bizakodó vagyok.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.09.09. 22:59:31

Most nagy szonoklatot nem akarok irni, jo volt ez, a lenyeget ugy is leirtatok, vagy lefogjatok. S nagyjabol egyetertek.

Viszont ami picit aggaszt, az az, hogy ha kezdjuk osszekapni magunk, javula forma, jatekosok, amolyan orom-bodotta` , akkor felek, hogy a sociok, culek hamar felejteni fognak, s ezt a dilettans vezetoseget nem mozditjak el a helyukrol.. :?

Mindegy, most nem akarok unnepronto lenni, de bizom benne, hogy par honapon belul legkesobb, elhuzzak a csikot, ezek az agytrosztok.
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.09. 22:59:21

Tromort77 írta:Akiről még nem volt szó: Alba.

Örülök, hogy visszatalált a klasszis formához a tavalyi mellőzés után. Nem kell senki a bal oldalra, bejátsza ő az egészet. :D
Hátul volt egy bizonytalankodása, de egyébként mindent megoldott.

4. támadónk volt ma. =D>
Úgy úgy, Neymar nélkül sokkal jobban ki van használva a futkorászása, és eddig meg is hálálja ezt.

Ahogy az első félidőben is írtam, nekem tetszik ez a csapat eddig. A játék sokszor döcögős volt, egy Juve pl nem hiszem, hogy így megroggyan a végére, és ellenük az első félidőben mutatott játék nem lesz elég, de az igazából csak egyéni formán múlik. Összességében viszont érződik az edzői munka szerintem, Lajos Villa féle pozícióban, emiatt Messi középen szárnyalhat anélkül, hogy szétesne a csapat, egész jó a védekezés, a középpályán szintén, aminek hála Busi ismét jól tolja, most még Rakitic is előkapta az első szezon elején mutatott formáját. Eddig tetszik, csak így tovább!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.09.09. 22:56:43

Ismét megvolt a küzdelem és az akarás. Mindenki szépen betette a maga kis adagját a közösbe. Gomes mintha nem lett volna olyan lomha, mint általában. Dembele nagy király lehet, ha ue-t az alázatos formát hozza.
Paula már múltkor is elég jól érkezett meg a kapu előterébe és most is szinte egyből gólhelyzetbe került. Kicsi dolgok ezek, de árulkoóak.
Semedo nagyon odatette megint. 1000 tüdejű, a labda sem sír nála. Nagy vétel eddig.

3 meccs 3 győzelem 3 shotout !!!

Forca !!!
Válasz küldése