Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.11.27. 12:02:22

üdv. a gólvonal technológia meg a videobíró az két külön dolog akkor? egyébként nem értem hogy miért nem lehet itt is bevezetni azt amit a BL-ben már évek óta van, vagyis a gólvonal technológiát meg a két alapvonali bírót, mert mondjuk teszem azt a partjelző nincs vonalba és nem látja az egy dolog, azért lenne ott az alapvonali bíró, nem is értem, hogy miért csak a BL-ben és az EL-ban használják őket. a meccsről annyit, hogy eddig védtem Lalit hogy ha nem is lő gólt, de legalább fut meg próbálkozik, de amit tegnap művelt az vicc, rosszabb mint Inzagi, az volt állandóan lesen, komolyan mondom tegnap úgy éreztem hogy megfogja dönteni az egy meccsen legtöbbször elért leshelyzet világrekordját, ha nem volt 6-szor lesen akkor egyszer se, értem én hogy nem olyan robbanékony és lassan tud felgyorsulni, de ez akkor is vicc volt. meg az egész támadó játékunk vicc, nincs szélső játékunk, Dulifuli számomra hatalmas csalódás, régen láttam a B-ben néhány meccsét, ott szét szívatta a védőket a cseleivel, de most még a leganalfabétább védőt se tudja megverni. Rafinha tudja valaki mikor épül fel, mert valamiért én úgy érzem ebben a felállásban amit játszottunk tegnap jó lenne, Dembelé is nagyon hiányzik elölről. Lalit is leültetném a padra néhány meccsre és Pacot játszatnám mert ő most talán jobb megoldás lenne mint az uru.
mvik
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 11:53:08

mondjuk tegnap konkrétan megint csatár nélkül játszottunk. messi a felezőnél, suarez meg a vonal mellett. nem tudom ennek mi értelme van, ahelyett, hogy játszanánk egy 4-3-1-2-t, ahol tényleg elől van két csatár és nem az oldalvonalnál.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.27. 11:31:30

visca el barca írta:én a 23-as pulzusommal ritkán húzom fel magam, de tegnap kb volt vagy 2 óra mire elaludtam. ez a csapat egy rakás f*s, úgy ahogy van. egy nagy lufi, ami csak idő kérdése mikor fog kipukkadni. az első félidőben ment a pressing meg a tilitoli, de helyzetünk az nem volt. illetve neto bénázásából lőttünk egy gólt, de hát ki lett adva a madridista tebas által, hogy csökkenteni kell a különbséget, így a 2 vak nem látta, hogy kb 20 cm-rel bent van a labda. a második félidőre teljesen szétestünk, nulla védelem, nulla kp, nulla támadójáték. ok lőttünk egy szép gólt, meg lajosnak volt egy kapuralövése és kb ennyi. komolyabb meccseken idén van kb 2 helyzetünk, ez a jelenlegi barca. az is vicc ha szorul a hurok, a padról két olyan klasszis tud beszállni mint a fogyatékos DS, meg nyomorék deu. senkinek ne legyenek kétségei a bl-ben az első komolyabb csapat kicsap minket ezzel a nulla játékkal. a bajnokságban is csak az mákunk, hogy még van egy nálunk is bénább reál... mérleg meg gólkülönbség ide vagy oda, ez a csapat egy nagy rakás f*os.
Na de ez megy ebben a szezonban eddig. A védekezés úgy ahogy rendben, a letámadás is hellyel közben működik, csak elöl van egy minusz Neymar és egy Suarez, ezt nem tudjuk pótolni + Ini sem a régi már. A jelenlegi keret max ezt tudja. Tavaly volt támadó potenciál de nem igen volt védekezés, most stabilabbak vagyunk, de nincs a támadásainkhoz megfelelő kreatívitás. Ney folyamat 2-3 embert igényelt meccsenként, akik hiányoztak a védelemből. Suareznek ezért volt könnyebb dolga. Most nincs rá szükség, hogy kizárjanak ennyien a szélsőnkre. Az összes kontránk is veszélyesebb volt Ney-el. Tegnap volt 3-4 kontralehetőségünk, ami annyira nem sikerült, hogy még csak lehetőség sem lett belőle, mert Suarez és Deu, vagy lesre szaladtak, vagy elbénázták, ezeket tavaly még végig tudtuk vinni, mégha gól nem is mindig volt belőle. Szóval ettől a csapattól felesleges többet várni, mert nincsen bennük meg a kreatívitás. Igazolni kell legalább két minőségi játékost, ha többet akarunk ettől. De, ennek ellenére azt mondom, hogy EV ennek megfelelően megtalálta a taktikát. A lehető legtöbbet hozta, hozza ki a csapatból, ilyenformán "fos"-nak nevezni igazságtalan és nem is igaz, csak más. Ki kell bekkelni ezt az időszakot és venni minőséget. A tegnapi mecs meg -végre- nézhető volt. Egy kicsit át kell hangolni az elvárásainkat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.27. 11:12:26

Mondjuk annak a Valencianak, aki 32 gólt rúgott és eddig hülyére verte a mezőnyt, az elsőben köze sem volt a meccshez, a másodikban meg a gól volt az egyetlen helyzete, tavaly meg az Alaves ellen is futkostunk, mint pók a falon. Ha meg Semedo tegnap nem kolbászol Umtiti nyakán folyamat, még ennyi se lett volna nekik. Ezt is vegyük észre.

Előre meg hiányzik két klasszis, aki ez elmúlt 15 évben folyamat volt, te is tudod, h Messi, Iniesta meg Neymar vitte ezt a csapatot.

Pep alatt is vérgyengék voltunk idegenben BL-ben, igaz, otthin bucira vertük a népet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 10:57:32

Kovbal88 írta:Nekem a BL, ami nem igazán tetszik, idegenben nem rúgunk gólt, meg döntetlenezünk az Olimpiakossal, mikor korábban 4-5 vágtunk az ilyen csapatoknak.
erről pofázok, egy nulla az egész. az a marha nagy szerencsénk a ligában is, hogy egy évben van 5-6 komoly meccs, a többi csapatot meg vhogy mákkal, ilyen 1-0-s eredményekkel meg tudjuk verni mert annyira gyengék. bl-ben meg tuti megkapjuk rögtön a bayernt és szépen össze is csomagolnak minket, amit nem bánnék, mert a sok nyugger legalább tudna pihenni 7közben a 7végi meccsekre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.11.27. 10:48:14

visca el barca írta:én a 23-as pulzusommal ritkán húzom fel magam, de tegnap kb volt vagy 2 óra mire elaludtam. ez a csapat egy rakás f*s, úgy ahogy van. egy nagy lufi, ami csak idő kérdése mikor fog kipukkadni. az első félidőben ment a pressing meg a tilitoli, de helyzetünk az nem volt. illetve neto bénázásából lőttünk egy gólt, de hát ki lett adva a madridista tebas által, hogy csökkenteni kell a különbséget, így a 2 vak nem látta, hogy kb 20 cm-rel bent van a labda. a második félidőre teljesen szétestünk, nulla védelem, nulla kp, nulla támadójáték. ok lőttünk egy szép gólt, meg lajosnak volt egy kapuralövése és kb ennyi. komolyabb meccseken idén van kb 2 helyzetünk, ez a jelenlegi barca. az is vicc ha szorul a hurok, a padról két olyan klasszis tud beszállni mint a fogyatékos DS, meg nyomorék deu. senkinek ne legyenek kétségei a bl-ben az első komolyabb csapat kicsap minket ezzel a nulla játékkal. a bajnokságban is csak az mákunk, hogy még van egy nálunk is bénább reál... mérleg meg gólkülönbség ide vagy oda, ez a csapat egy nagy rakás f*os.
Azért, sokkal jobban állunk, mint ahogy vártuk sokan, Neymar távozása, sikertelen igazolások 5-1-es szuperkupa után. Minden esély megvan a bajnoki címre amíg vezetünk, és még visszatér majd Dembele, meg Roberto.

A Valencia ellen, valahogy nem megy a csapatnak, de a veretlenség megvan. Nekem a BL, ami nem igazán tetszik, idegenben nem rúgunk gólt, meg döntetlenezünk az Olimpiakossal, mikor korábban 4-5 vágtunk az ilyen csapatoknak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.27. 10:30:51

visca el barca írta:én a 23-as pulzusommal ritkán húzom fel magam, de tegnap kb volt vagy 2 óra mire elaludtam. ez a csapat egy rakás f*s, úgy ahogy van. egy nagy lufi, ami csak idő kérdése mikor fog kipukkadni. az első félidőben ment a pressing meg a tilitoli, de helyzetünk az nem volt. illetve neto bénázásából lőttünk egy gólt, de hát ki lett adva a madridista tebas által, hogy csökkenteni kell a különbséget, így a 2 vak nem látta, hogy kb 20 cm-rel bent van a labda. a második félidőre teljesen szétestünk, nulla védelem, nulla kp, nulla támadójáték. ok lőttünk egy szép gólt, meg lajosnak volt egy kapuralövése és kb ennyi. komolyabb meccseken idén van kb 2 helyzetünk, ez a jelenlegi barca. az is vicc ha szorul a hurok, a padról két olyan klasszis tud beszállni mint a fogyatékos DS, meg nyomorék deu. senkinek ne legyenek kétségei a bl-ben az első komolyabb csapat kicsap minket ezzel a nulla játékkal. a bajnokságban is csak az mákunk, hogy még van egy nálunk is bénább reál... mérleg meg gólkülönbség ide vagy oda, ez a csapat egy nagy rakás f*os.
jaj de csúnyákat írsz, pedig minden happy, és tökéletes. :lol:

tényleg amúgy, régen (ez most megint ilyen kommunistásan hangzik), egy top csapat ellen is kialakítottunk 4-5 komoly helyzetet. Most a kiscsapatok ellen sem megy, nem hogy egy közepes Vale ellen. Ez vicc.
És lehet a tegnapinál is takarózni a meg nem adott góllal, de egyébként hiába voltunk stabilak az elsőben, 16-on belül nem jártunk megint. impotensek vagyunk előre sajnos, ez tény.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.27. 10:16:18

én a 23-as pulzusommal ritkán húzom fel magam, de tegnap kb volt vagy 2 óra mire elaludtam. ez a csapat egy rakás f*s, úgy ahogy van. egy nagy lufi, ami csak idő kérdése mikor fog kipukkadni. az első félidőben ment a pressing meg a tilitoli, de helyzetünk az nem volt. illetve neto bénázásából lőttünk egy gólt, de hát ki lett adva a madridista tebas által, hogy csökkenteni kell a különbséget, így a 2 vak nem látta, hogy kb 20 cm-rel bent van a labda. a második félidőre teljesen szétestünk, nulla védelem, nulla kp, nulla támadójáték. ok lőttünk egy szép gólt, meg lajosnak volt egy kapuralövése és kb ennyi. komolyabb meccseken idén van kb 2 helyzetünk, ez a jelenlegi barca. az is vicc ha szorul a hurok, a padról két olyan klasszis tud beszállni mint a fogyatékos DS, meg nyomorék deu. senkinek ne legyenek kétségei a bl-ben az első komolyabb csapat kicsap minket ezzel a nulla játékkal. a bajnokságban is csak az mákunk, hogy még van egy nálunk is bénább reál... mérleg meg gólkülönbség ide vagy oda, ez a csapat egy nagy rakás f*os.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.11.27. 09:49:42

Összességében én elégedett vagyok, rég voltam ennyire elégedett egy félidő után, hiába nem vezettünk. Mondjuk kérdés, hogy a gól milyen irányba terelte volna a meccset. Én személy szerint nem támogatom a videobírót, de ebben az esetben egy félvak koldus is látta volna, hogy bent van és a partjelző sem volt takarásban. Mondjuk kíváncsi lennék ezt hogyan oldaná meg a VAR. Amikor legközelebb kimegy a labda visszanézik, addig pedig sok minden történhet. Lásd a tegnapi kontrát, simán beverhette volna Zaza, főleg, hogy a fél csapat már azt hitte gól és eszébe sem volt visszamenni. Sok mindent nem oldana meg. Itt is akkor lett volna értelme, ha a bíró bwefújja a gólt és utána nézik vissza.

A támadójátékunkkal mindenesetre egyértelmű, hogy hatalmas gond van. Mondjuk még így is mi lőttük a legtöbb gólt a ligában. Annyi pozitívum mindenesetre van, hogy már nem csak a csatárokra lehet számítani, rengeteg különböző gólszerzőnk van. A "gálakezdőből" Umtitin kívül mindenki szerzett gólt. Illetve Semedot nem tudni hova számoljuk.
Én a portugált nem húznám le. Igaz, hogy többször behúzódott középre és a szél üresen maradt, de ilyenkor Rakiticnek ki kellett volna segíteni. Nem egyszer Busquets volt kénytelen versenyt futni a szélsővel, ami eleve halott ügy. És a jobb szélen támadásban is a portugál kellett, hogy besegítsen.

Deulofeuval őszintén nem tudom mi van. Ott tartunk, hogy Vidallal sokkal többet érünk jobbszélsőként. Totál impotens, pedig abszolut nem ez volt jellemző rá. Annyit csinál, hogy megtolja és vagy beállnak elé vagy elfogy a pálya, pedig korábban sokkal többet mutatott. Simán képes volt megverni egy embert, fogalmam sincs miért butult le ennyire. Normális hozzáállással baromi jó játékos lehetett volna. Legalábbis úgy tűnt. Gyors, technikás, de minden eltűnt ez számomra megfejthetetlen. Lehet, hogy csak én emlékszem rosszul, de palesz vagy GT, aki fiatalként látta erősítsen/cáfoljon meg, mert nekem úgy tűnik, mintha nem is azt az embert látnám.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.27. 09:35:19

palesz77 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Dembelében azért is bízom, mert ha ki kerülne a bal szélre Neymar helyére(mint ahogy a Getafe ellen), akkor ez magával hozná azt is hogy Suarez vissza mehetne csatár pozícióba, és Messinek sem balra kéne folyton húznia, mint pl ma is, mert lenne ott ember.

Ezzel a felállással a támadó szerkezet is helyre jöhetne reményeim szerint.

Akkor pontosan ugyanolyan lenne a támadószekció mint tavaly, nulla jobboldallal. Az miért jobb? Szerintem egy fokkal még mindig jobb, ha a baloson nincs "senki", mert Ini és Alba ketten többet tudnak kihozni egy oldalból, mint Rakitic Semedoval/Robival.


Most nem csak a jobboldal 0, hanem az egész támadószekció kapura jelentő veszélyt tekintve, nem tudom hogy melyik a rosszabb.. :mrgreen: (Jó persze a számok nem ezt mutatják, de a játék képe azt, hogy jelentősen vissza esett a kapura veszélyes támadásaink száma)

Amúgy nehéz eset, reméljük Ernőbának sikerül úgy összerakni a támadószekciót is, mint ahogy a védelmet.
Szerintem 4-4-2/4-3-1-2 lenne az ideális úgy, hogy elől baloson Dembelé, középen-kicsit jobbra tartva Suarez, mögöttük pedig Messi.
Ha baloldalon ott lenne Dembelé, középen Suarez, talán ez(edzői utasításra?) eredményezhetné azt hogy Messi is jobbra húzódjon, főleg hogy Semedo személyében már lenne is társa akivel össze tudna játszani, mint anno Alvessel.
Ráadásul Messi pont úgy játszik, hogy tőle jobb oldalra egy támadó annyira ki van szorítva, hogy esélye sincs kapura törni rendes szögben(max kontránál), szóval Dembelé max beadófiú lehet a jobbosról, Alves szerepét játszva támadásban.

Nem biztos hogy ez lenne a legjobb megoldás, de a jelenlegi "Suarez játszik Neymar helyén sokszor a baloldali vonalhoz szorulva" megoldásnál bármi jobb.
Tegnap is sokszor meg lehetett figyelni, hogy Lajos teljesen kint van, amiből semmi hasznunk mert nem erre való.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2017.11.27. 09:13:36

Izgalmas meccset játszottunk,az első félidőben óriási fölényben, a másodikban kiegyenlítettebb játék folyt.A jobb oldalunkon Semedo egyedül volt, Rakitics védőmunkája semmi volt-nem véletlenül jöttek a labdák és a támadások folyamatosan. Rakétát hamarabb le kellett volna venni!(kínzó lassúsága olykor gyötrő...)Busi sem gyors, de ő labdaművész!!!
Győzelmet érdemeltünk volna, ám ilyen a futball!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.27. 09:05:03

csak egész röviden még egy gondolat ami szerintem tegnap is nagyon jól látható volt: nincs lendülete és kellő sebessége a támadójátékunknak. mire felérünk tele a 16-os ott már Messi sem érvényesül, különösen amikor ő is rendre álló!? helyzetből próbálkozik. arról már írtam, hogy a szélső játékunk is hatástalan a vakbeadásoknál a véletlenre van bízva minden, de még ez is tele van helyezkedési hibákkal, vagy késve loholó belső emberekkel.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.11.27. 08:14:49

Nekem a tegnapi meccs első félideje tetszett a legjobban eddig a szezonban. Iszonyat jól zártuk a terülteket, hajtott mindenki megállás nélkül, apró szépséghiba, hogy helyzetünk nem nagyon volt. Én azt látom, hogy EV-nek van kb. 13-14 játékosa, akiben bízik, ezek az alapkezdő tagjai plusz Paulinho és talán Semedo és Digne. A többieket - tekintettel arra, hogy utóbbi kettő védő, így oda ritkábban cserél meccs közben - próbálja az aktuális ellenfélhez igazítva vagy edzésmunka, megérzés alapján keretbe tenni, és meccs közben hozzájuk nyúlni. Eddig nem rossz stratégia ez, de bízom benne, hogy már télen elindul egyfajta keretszűkítés és minőségi javulás.
Arra viszont tényleg kíváncsi leszek EV hogy rakja össze a támadó szekciót ha itt lesz Dembele, esetleg megkapja a kreatív embert középre, vagy góllövőt előre. Én a legsanszosabbnak az edig látottak alapján a Messi előtt 2 csatárt vagy bal oldalra, Messihez hasonlóan egy kreatívabb játékost vizionálok. Előbbibe szerintem nem illik, utóbbiba viszont tökéletes lehet Dembelé, ha felépül. Viszont nem merte őt arra az oldalra tenni mikor egészséges volt, gondolom nem akarta elszívni a területet Alba elől, de kell oda valaki.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.27. 05:55:41

Az igazi bajunk, hogy nem elég jó a középpályánk. Tegnap négyen is voltak, de semmi élcsapathoz méltó koncepció nem jött össze. Ráadásul Messi - nyakán két emberrel - szintén a középpályán van. Itt is erősíteni kell, nem csak elöl.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.27. 00:47:59

MessiNeymarSuarez írta:Dembelében azért is bízom, mert ha ki kerülne a bal szélre Neymar helyére(mint ahogy a Getafe ellen), akkor ez magával hozná azt is hogy Suarez vissza mehetne csatár pozícióba, és Messinek sem balra kéne folyton húznia, mint pl ma is, mert lenne ott ember.

Ezzel a felállással a támadó szerkezet is helyre jöhetne reményeim szerint.
Akkor pontosan ugyanolyan lenne a támadószekció mint tavaly, nulla jobboldallal. Az miért jobb? Szerintem egy fokkal még mindig jobb, ha a baloson nincs "senki", mert Ini és Alba ketten többet tudnak kihozni egy oldalból, mint Rakitic Semedoval/Robival.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.11.27. 00:26:43

Andris írta:Nehany gondolat:

Egy biro barmikor elnezhet egy ilyet, annyival nem volt bent, es lehetett takarasban vagy messze... szerintem ez alapvetoen a spanyol szovetseg felelossege, se alapvonali birok, se goalline tech, pedig barmelyik lehetne evek ota. De mivel ezek alapvetoen tamogatjak az offenziv es a tiszta jatekot, sokkal tobbet hoznanak osszessegeben nekunk mint a madridnak. De jovore vege a jo eletnek.

A vedelmunk kaphat egy golt barmikor egy ilyen szintu csapattol, semmi gond nem volt veluk. A tamadojatekunk viszont nem letezik, ez nem emberek kepessegein mulik. Lehet szidni Suarezt, Messit, Dulifulit, akarkit, lehet varni h Dembele visszajojjon, de mindezeknek semmi koze ahhoz hogy tokeletesen elkepzelestelen, minden koncepciot nelkulozo tamadojatekunk van.

Eddig iden negy meccs volt, ami igazan komoly ellenfellel es tettel erkezet. A ket szuperkupa talalkozo, a mai meccs, es az atletico meccs. (Nem, a sevilla vagy a bilbao iden nem szamit kulonosebben erosnek, a Juve ellen meg egyik meccsre se volt feltetlen szuksegunk) mindenki megszamolhatja, hogy hanyat nyertunk meg a negybol.
mindegyik blokkot nagyon adom, de azert az utolsoba en megiscsak belevennem a juventust is
6 komoly ellenfel: 1 gyozelem, 3 dontetlen, 2 vereseg
en inkabb a ket real ellenit nem vennem annyira komolyan, az meg nem ez a csapat volt

es szerintem se a tamadoink kepessegei miatt ilyen a tamadojatek, viszont a karakterisztikajuk nagyban befolyasolja a jelenlegi szisztemaba valo beilleszthetoseguket es hatekonysagukat. peldaul guedes se haromszor olyan jo, mint deulofeu, de ha az egyikre folyton olyan jatekhelyzetek jonnek ki, hogy az utolso vedokre vezetheti a labdat lenduletbol, a masik pedig a szelen vergodik ugy hogy elotte egyket ember, es a boxon belul tomeg, akkor soha nem fog jol kinezni.

az edzonek ez is a feladata, nyilvan nem deulofeure fogjuk epiteni a tamadojatekot, de ha olyan jatekhelyzeteket teremtunk neki, ahol lubickolhat (betis, olympiacos elso felido, murcia), akkor legalabb nem lenne folyton minusz egy ember. pacot ugyan utalom, de ha bezarjuk a tizenhatoson belulre, akkor o is tud hasznos lenni, viszont amikor hamiszelso szeru valamit probal, akkor meccs utan csak annyit lehet irni, "legalabb hajt".

nyilvan ilyesmiket valverde is lat, azert hasznalja igy ezeket a jatekosokat, mert nincs mas, ebbol kell foznie, o meg eleg jo edzo ahhoz, hogy ezt tobbe-kevesbe megoldja. taktikailag, mentalitasban ez az o csapata, de a keretugyileg meg boven nem. amire nagyon nagy szuksegunk van az szerintem egy darab olyan klasszis (messin kivul), aki elkeri a labdat, es tud is kezdeni vele valamit. alena ilyen, de meg csak be csapat. denis is ilyen, viszont o nem eleg jo sajnos. dembele is ilyen, csak o meg serult, neymar pedig ugye ilyen volt.

nem lepodnek meg, ha iden telen tenyleg nagy joves-menes lenne, es nem csak az ujsagirok szerint
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.11.26. 23:40:41

S.Agüero írta:Elképzelhető, hogy igazad van, ettől függetlenül elővette a sárgát, majd ezek szerint visszatette a zsebébe. Kérdés, hogy miért.
Nem szokták elővenni a gólnál mindig, amikor felírják?

szekr.: Na közbe már biztos is vagyok benne akkor. :D
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2017.11.26. 23:39:36

lekönyvelte a gólt. mint minden gólnál előveszik a pakkot mert egyben van általában. max azt nézte mi a fenét bóhóckodik :lol: ez a majom meg leveszi a mezét behozza e a pályára a parókát stb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.26. 23:34:49

El Sie7e írta:
S.Agüero írta:KATT

Szép volt, spori.
ez szép és jó összeesküvés elmélet csak ez a gólöröme a 60ik percben az első sárgáját meg a 74ikben kapta. attól mert az interneten van még nem feltétlen igaz. egyébként meg spanyol bírói szint az megvolt bár nem is a bíró hibája hanem a partjelzőé meg a szövetségé.
Elképzelhető, hogy igazad van, ettől függetlenül elővette a sárgát, majd ezek szerint visszatette a zsebébe. Kérdés, hogy miért.
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2017.11.26. 23:26:56

S.Agüero írta:KATT

Szép volt, spori.
ez szép és jó összeesküvés elmélet csak ez a gólöröme a 60ik percben az első sárgáját meg a 74ikben kapta. attól mert az interneten van még nem feltétlen igaz. egyébként meg spanyol bírói szint az megvolt bár nem is a bíró hibája hanem a partjelzőé meg a szövetségé.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.26. 23:25:32

Az eredménytől függetlenül az eddigi meccseink közül ez tetszett a legjobban. Az első félidőben pazarul presszingeltünk nem is hittem, hogy ezt végig fogjuk bírni. A mf-ben már látszott a kp fáradsága, elég könnyen hozták át a labdát. A cserék jogosak voltak. Rakéta, Ini cseréje feltétlenül. Komolyan éreztem, hogy ma gólt szerzünk még az 1:0 ellenére is. Messi ezért az aki, mert ugyan tényleg sokat rontott, de azért mindent ő sem tud rontani.:-D Albának adott labdája fantasztikus volt és még volt egy pár, amit a társak vagy nem értettek, vagy elrontottak. Összességében aláírtam volna előre az X-et, de így egy meg nem adott góllal azért keserű a szám íze.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.26. 23:20:51

Barca_10 írta:
Nem úgy van opciós jognál is, hogy a játékossal is meg kell egyezni? Mert ha Mbappe nem írja alá a szerződést akkor megy vissza a Monacoba, jól tudom?

Csak erre valószínűleg nem sok esély van. Meg a gyerek inkabb Madridba menne állítólag.
Hogy hova menne, az nem lényeges, oda fog menni aho megadják a fizut neki.

Gondolom neki is alá kell írnia, de ha már most nyáron úgy kötötték a szerződését, hogy egyúttal aláírta a rendeset is, akkor nem szólhat bele.

Mindegy, ez csak vágyálom.

Valami ötletet kellene lehelni a támadójátékba, mert gólok nélkül nem lehet hosszútávon életben maradni.

S.Agüero írta:KATT

Szép volt, spori.
Így terjednek a hülyeségek.
60. percben rúgta a gólt, akkor volt ez a gólöröm értelemszerűen. Az első sárgát meg a 74.ben kapja.
Szóval ekkor még nem volt lapja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.26. 23:19:42

KATT

Szép volt, spori.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.26. 23:17:49

csababarca írta: Ez igaz, Dembelében én is bízom, de szerintem télen nem fogunk igazolni.
Nyárban pláne nem bízom átélve a mostanit.
Meglátjuk, de mostmár Grízesért is robbantanék januárban, nyáron meg reménykedni hogy a psg mégsem tudja véglegesíteni az FFP miatt MBappét és ledealelni a Monacoval okosba.

Akkor visszatérne egy pozitív jövőkép is a barcahoz.
Dembelében azért is bízom, mert ha ki kerülne a bal szélre Neymar helyére(mint ahogy a Getafe ellen), akkor ez magával hozná azt is hogy Suarez vissza mehetne csatár pozícióba, és Messinek sem balra kéne folyton húznia, mint pl ma is, mert lenne ott ember.

Ezzel a felállással a támadó szerkezet is helyre jöhetne reményeim szerint.

Viszont ma tényleg volt foci a srácoktól, nem is akármilyen terepen, ezért dicséretet érdemelnek.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2017.11.26. 23:14:21

csababarca írta:nyáron meg reménykedni hogy a psg mégsem tudja véglegesíteni az FFP miatt MBappét és ledealelni a Monacoval okosba.

Akkor visszatérne egy pozitív jövőkép is a barcahoz.
Nem úgy van opciós jognál is, hogy a játékossal is meg kell egyezni? Mert ha Mbappe nem írja alá a szerződést akkor megy vissza a Monacoba, jól tudom?

Csak erre valószínűleg nem sok esély van. Meg a gyerek inkabb Madridba menne állítólag.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése