Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.20. 07:49:44

Normandia írta:Semedóval szerintem az a gond, hogy nem játszik redszeresen. Amikor ment neki, az első bajnokikon rendesen tolta, sőt a BL-be is, aztán számomra érthetetlenül kihagyta meccsekre EV. Aztán játszott egy meccset, majd megint kispad. Így elég nehéz lehet mindig toppon lenni. Nyilván becsúszik rosszabb teljesítmény e miatt.
Ezzel totál egyetértek, de most egy olyan meccs jön, ahol nem fog még annyira se beleférni a hiba, mint eddig. Nálam ki se került volna a kezdőből a srác, és ha rajtam múlna év végére ő lenne az első számú jobbekk, de szombaton nem kockáztatnám be szerintem. Mondjuk nyilván Valverde tudja ezt, ha edzéseken látszik, hogy jött az önbizalom, és dolgozott a helyezkedésén, akkor persze jöhet, de így látatlanba én nem merném berakni most inkább.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.19. 23:30:51

palesz77 írta:Mondjuk Matyi szerintem nem mond hülyeséget. Rakitic Busi mellett nem középen és mélyen fog játszani, hanem ismét a szélekhez közelebb, egy sorral feljebb, ahol a nagyobb letámadás mellett idén kb 2-szer játszott jól. Tényleg jó volt az utóbbi 2 meccsen középen, de meg kell nézni mennyi területet hagytak neki, ez most jó eséllyel nem így lesz. SR meg inkább érzi magát otthonosan egy ilyen szerepkörben.

Mondjuk Semedo Valencia elleni védekezése mellett nem hiszem, hogy ott merném hagyni, ahol Marcelo-Isco és alkalomadtán CR és Benzema fogják támadni.. Szóval jön a jól bevált gálakezdő gondolom, igazából teljes joggal.
Semedóval szerintem az a gond, hogy nem játszik redszeresen. Amikor ment neki, az első bajnokikon rendesen tolta, sőt a BL-be is, aztán számomra érthetetlenül kihagyta meccsekre EV. Aztán játszott egy meccset, majd megint kispad. Így elég nehéz lehet mindig toppon lenni. Nyilván becsúszik rosszabb teljesítmény e miatt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.19. 23:21:23

Mondjuk Matyi szerintem nem mond hülyeséget. Rakitic Busi mellett nem középen és mélyen fog játszani, hanem ismét a szélekhez közelebb, egy sorral feljebb, ahol a nagyobb letámadás mellett idén kb 2-szer játszott jól. Tényleg jó volt az utóbbi 2 meccsen középen, de meg kell nézni mennyi területet hagytak neki, ez most jó eséllyel nem így lesz. SR meg inkább érzi magát otthonosan egy ilyen szerepkörben.

Mondjuk Semedo Valencia elleni védekezése mellett nem hiszem, hogy ott merném hagyni, ahol Marcelo-Isco és alkalomadtán CR és Benzema fogják támadni.. Szóval jön a jól bevált gálakezdő gondolom, igazából teljes joggal.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.19. 23:10:05

S.Agüero írta: Miért Paulinhót vennéd ki akkor a kezdőből? Nekem lenne egy másik ötletem helyette. :mrgreen:
Ja, Busi helyett kezd Rakéta, így Paula is befér.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.12.19. 21:55:53

Én is Semedo-t raknám jhv-ba, SR-t meg Paula helyére. A brazil pont padról lenne legjobb, az utolsó 20-30 percre nagy joker lehetne. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.19. 21:39:02

S.Agüero írta:Várható bármiféle meglepetés szerintetek szombaton?

MAtS - SR ; Piqué ; Verma ; Alba - Rakitic ; Busi ; Paulinho ; Ini - Messi ; Suárez kezdő, a padon Cillessen, Semedo, Mascherano, Digne, Denis, Vidal, Dembélé. Én ezt várom, 1-1 lesz.
Dembélének adhatnának majd egy húsz percet a végén.
Dembele helyett valószínűleg Gomes lesz a padon, de az összeállítással egyetértek.
És nem fogok őrjöngeni, ha Roberto kezd Semedo helyén, a Valencia ellen se érezte nagyon a szélét. Oké, hogy hetekkel ezelőtt volt, de ez most nem egy akármilyen meccs.

Szerintem egy rém unalmas meccs lesz, de én így "látatlanba" kiegyeznék egy döntetlennel. Tele vagyunk sérültekkel, nincs is rajtunk nyomás, játszunk egy borzalmas 0-0t, én elégedett leszek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.19. 20:48:51

Lehet, hogy jobb középen, de a jobboson fog ettől függetlenül játszani.

Frissíteni a Semedo/Vidal/Denis hármassal fog, meg még maximum Dembélé, ha odakerül a padra.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.19. 20:08:41

S.Agüero írta: Miért Paulinhót vennéd ki akkor a kezdőből? Nekem lenne egy másik ötletem helyette. :mrgreen:

Rakéta középen sokkal jobban tolja,még talán Paulánál is jobban. Bár a brazilt kivenni meg lehet nagyobb bűn lenne mint Messit,hátha belebotlik sokadjára is,vagy fejel,vagy beakad egy lövés már. Meg aztán EV nem nagyon ültette le eddig a horvátot,ha cserélne biztos Paula padozna.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.19. 20:04:14

Sinya22 írta:Én tuti megpróbálnám a Semedo-Roberto jobb oldalt. Semedo sebességére azért nagy szükség lenne,Roberto meg tudna előrefelé is segíteni. Bár Paulinho-t meg kár lenne kihagyni a kezdőből. Na mindegy :D
Miért Paulinhót vennéd ki akkor a kezdőből? Nekem lenne egy másik ötletem helyette. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.19. 20:03:38

S.Agüero írta:Várható bármiféle meglepetés szerintetek szombaton?

MAtS - SR ; Piqué ; Verma ; Alba - Rakitic ; Busi ; Paulinho ; Ini - Messi ; Suárez kezdő, a padon Cillessen, Semedo, Mascherano, Digne, Denis, Vidal, Dembélé. Én ezt várom, 1-1 lesz.
Dembélének adhatnának majd egy húsz percet a végén.
dembelé a padon sem lesz, megmondta valverde h csak januártól számít rá. kezdő sztem is ez lesz, ernő vmiért jobbnak tartja SR-t mint semedot, paulat meg nem lehet kihagyni, nincs is nagyon kiért.

sztem tök simán kikapunk, 2v3-0 lesz. mondjuk én mindig ezt mondom :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.19. 19:53:20

Én tuti megpróbálnám a Semedo-Roberto jobb oldalt. Semedo sebességére azért nagy szükség lenne,Roberto meg tudna előrefelé is segíteni. Bár Paulinho-t meg kár lenne kihagyni a kezdőből. Na mindegy :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.19. 19:43:58

Várható bármiféle meglepetés szerintetek szombaton?

MAtS - SR ; Piqué ; Verma ; Alba - Rakitic ; Busi ; Paulinho ; Ini - Messi ; Suárez kezdő, a padon Cillessen, Semedo, Mascherano, Digne, Denis, Vidal, Dembélé. Én ezt várom, 1-1 lesz.
Dembélének adhatnának majd egy húsz percet a végén.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.18. 23:56:31

Engem nem érdekel, hogy állnak e vagy sem sorfalat, de valszeg nem fognak. Valahol megértem, ha nem. Gondolom hasonló szituban ők sem tennék és azt is megérteném. Túl van ez pörögve, a részünkről biztosan.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.18. 14:40:10

Stalkyard írta:Teljesen nyilvánvaló, hogy fordított esetben a madrid sem állna nekünk sorfalat. Nem értem mit kell ezen tényleg ennyit nyafogni. Bődületesen szánalmas már ez a kisebbségi komplexus tényleg madridéktól. Most, hogy van egy elég eredményes (kupákban) időszakuk az elmúlt pár évben, elég nagy lett a pofa. Főleg az vicces, ahogy és amilyen tiszteletlenül beszél a Barcáról a sok kis takony, holott ez az a párharc, ahol a közelmúltban jópár alázásba belefutottak, szóval nem tudom hova a rettenet nagy arc. Jó lenne befogni a szájukat jövőhéten.
Amúgy is a legnagyobb sikersorozatunkban hányszor álltak a madridiak sorfalat?
4-5 éven keresztül sorfallal kezdődhetett volna majdnem az összes El Clasico ezzel a logikával :lol:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.18. 14:19:43

Teljesen nyilvánvaló, hogy fordított esetben a madrid sem állna nekünk sorfalat. Nem értem mit kell ezen tényleg ennyit nyafogni. Bődületesen szánalmas már ez a kisebbségi komplexus tényleg madridéktól. Most, hogy van egy elég eredményes (kupákban) időszakuk az elmúlt pár évben, elég nagy lett a pofa. Főleg az vicces, ahogy és amilyen tiszteletlenül beszél a Barcáról a sok kis takony, holott ez az a párharc, ahol a közelmúltban jópár alázásba belefutottak, szóval nem tudom hova a rettenet nagy arc. Jó lenne befogni a szájukat jövőhéten.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.18. 14:02:23

Hát, nekem nem rémlik úgy, hogy minden egyes kupa után sorfalat kellene állni. Mert akkor 2009-ben hatszor kaphattunk volna sorfalat, és mégsem valósult meg, érdekes. :(
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.18. 13:56:40

Minden mikiegérkupa elhódítását sorfallal kell díjazni? Akkor a Madrid miért nem állt nekünk sorfalat, leróva irántunk érzett tiszteletüket, amiért megnyertük nyáron az ICC-t meg a Gampert? :D

Tavasszal a Camp Nou-ban rendezett klasszikuson ott lesz a lehetőség a Madridnak, hogy egy szép sorfallal bizonyítsa a bajnokoknak, mekkora úriemberek ők a katalánokhoz képest.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.18. 13:46:23

Gareth Tello írta:nincs olyan nagy jelentősége az egésznek...
hogyne lenne. nem látod h ernőke is kisebbségi komplexusban szenved? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.18. 13:37:35

"Felül a világ trónjára"

Cristiano diktálta ezeket,vagy mi?:D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.18. 13:23:30

nah megint megjelent egy nagyokos madridista sorfalért nyafogni :D milyen kényes kis társaság vagytok te jó ég :D

tegnapi meccs jó volt, jól tolta mindenki, kivéve a vak lahozt. a depor szerencsére hagyott minket focizni túl sok területet hagytak, ki is használtuk ahogy kellett.

jövőhétre tényleg nem lesz sok cserénk, de remélem az alapkezdő megoldja és kicsit elcsendesítjük a sok nagypofájú habfehér taknyot
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.12.18. 13:20:37

Ernobatheking írta:Amikor egy csapat bajnok lesz hazájában, kupát nyer, felül Európa vagy a Világ trónjára, a tisztelet úgy diktálja, hogy a soron következő bajnoki vagy kupamérkőzésen az ellenfélnek sorfalat kell állnia. A kell szót tegyük erősen idézőjelbe, hiszen senki nem kötelezhető erre és a legnagyobb riválisok folyamatosan kibújnak ezen kötelezettségük alól, ha tudnak. A Barcelona az idei szezonban már másodszor húzza ki magát a feladat alól.

Guillermo Amor egy sajtótájékoztatón hivatalosan is közölte, az FC Barcelona játékosai nem fognak sorfalat állni, az ok pedig igen egyszerű, csapatuk nem vett részt a Klubvilágbajnokság küzdelmeiben. Ezt megelőzően, az Európai Szuperkupa győzelem után találkoztak egymással a csapatok, azonban a katalán együttes akkor is úgy döntött, hogy nem élnek a lehetőséggel, és nem adják meg a tiszteletet Európa szuper-bajnokának.

Itt érdemes megjegyezni, hogy 2015 januárjában, a Valencia – akik ugye szintén nem vettek részt a Klubvilágbajnokságon – megtisztelték a Real Madridot a sorfallal, ahogyan korábban a Real Betis is a Barcelonát.

érdekes :^o :oops:
Köszönjük szépen a felvilágosÍtást, hidd el mindanyian sajnáljuk, hogy nem fogjátok tudni kirakni majd borítóképnek a kivonulást..szívem szakad meg. :cry:
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.18. 13:16:47

Ernobatheking írta:Itt érdemes megjegyezni, hogy 2015 januárjában, a Valencia – akik ugye szintén nem vettek részt a Klubvilágbajnokságon – megtisztelték a Real Madridot a sorfallal, ahogyan korábban a Real Betis is a Barcelonát.

érdekes :^o :oops:
Viszont tavaly a Granada nem állt sorfalat a Madridnak a klubvilágbajnoki sikert követően, vagy rosszul emlékszem? :-k

Bár mindegy is, szerintem nagyon fel lett fújva ez a dolog az utóbbi pár napban, nincs olyan nagy jelentősége az egésznek...
Ernobatheking
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.12.18. 13:00:18

2017.12.18. 13:03:48

Amikor egy csapat bajnok lesz hazájában, kupát nyer, felül Európa vagy a Világ trónjára, a tisztelet úgy diktálja, hogy a soron következő bajnoki vagy kupamérkőzésen az ellenfélnek sorfalat kell állnia. A kell szót tegyük erősen idézőjelbe, hiszen senki nem kötelezhető erre és a legnagyobb riválisok folyamatosan kibújnak ezen kötelezettségük alól, ha tudnak. A Barcelona az idei szezonban már másodszor húzza ki magát a feladat alól.

Guillermo Amor egy sajtótájékoztatón hivatalosan is közölte, az FC Barcelona játékosai nem fognak sorfalat állni, az ok pedig igen egyszerű, csapatuk nem vett részt a Klubvilágbajnokság küzdelmeiben. Ezt megelőzően, az Európai Szuperkupa győzelem után találkoztak egymással a csapatok, azonban a katalán együttes akkor is úgy döntött, hogy nem élnek a lehetőséggel, és nem adják meg a tiszteletet Európa szuper-bajnokának.

Itt érdemes megjegyezni, hogy 2015 januárjában, a Valencia – akik ugye szintén nem vettek részt a Klubvilágbajnokságon – megtisztelték a Real Madridot a sorfallal, ahogyan korábban a Real Betis is a Barcelonát.

érdekes :^o :oops:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.12.18. 12:04:26

A kezdőnk az adott szombatra, ha nem lesz sérülés addig, akkor így fogunk kiállni:

Mats-Alba-Piqué-Verma-Robi-Ini-Busi-Paula-Rakitic-Messi-Suarez

Csak cserénk nem lesz sajnos. Paco kiesésével nem tudunk olyan embert behozni akiben benne van a gól. Majd jön a 60. percben az öreg André, utána meg a kis Komisz.

Szerintem megjósolhatatlan, hogy mi lesz, bármi lehet. A Madrid mintha feljövőben lenne, mi meg tele vagyunk sérültekkel, nem játszottunk sokkal jobban mint ők, de stabilan hoztuk az eredményeket.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.18. 10:02:34

Úgy tűnik hogy nem felejtettünk el játszani, már a Celta, Sevilla és a mostani meccs is egész tetszetős játékot mutatott.
Ha nagy átlagban fele ennyi jó megoldásunk lenne meccsenként, kombinálva a jó védekezéssel, akkor szerintem senkinek sem lenne szava, szóval csak így tovább.

Még mindig durva, hogy 7 gólt kaptuk összesen a bajnokságban, ugyanannyit mint az Atletico, csak mi majdnem dupla annyi gólt is lőttünk (42 vs 25)

Iniesta jobb oldalon játszatása meglepő volt, de bizonyította hogy Valverde akkor is meg tud lepni minket (és az ellenfelet), amikor már nem számítanánk rá.

Tanári volt, mint ahogy a csapat is jól játszott, kívánom hogy tartsuk meg ezt a jó formát, kiegészülve Dembelével(esteleg egy épkézláb középpályás igazolással januárban, de ebben nem bízok), és akkor esélyesek lehetünk bármire.
Válasz küldése
cron