Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.02.02. 17:44:35

S.Agüero írta:Várható majd egy kisebb rotálás, de szerintem nem viszi majd túlzásba, valami ilyesmi lesz:

MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Paulinho ; Rakitic ; Busi ; Ini - Messi ; Suárez

Aztán majd jön csereként Coutinho, Paco és Denis, ha utazik egyáltalán. :D
Szerintem Ini biztosan pihenni fog,sőt,szerintem a Messi/Suarez kettős közül is a padon kezd valaki.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.02.02. 17:37:32

Egyébként ez tetszik Valverdében, hogy nem akar minden meccsre másik 11-et kiállítani, hanem tényleg csak annyit rotál, amennyit muszáj és nem lesz tőle tőle hendi a meccs.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.02. 17:31:01

S.Agüero írta:Várható majd egy kisebb rotálás...

....MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Paulinho ; Rakitic ; Busi ; Ini - Messi ; Suárez
ebben mi a kisebb rotálás? SR? ennyi? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.02. 17:18:27

Várható majd egy kisebb rotálás, de szerintem nem viszi majd túlzásba, valami ilyesmi lesz:

MAtS - Semedo ; Piqué ; Umtiti ; Alba - Paulinho ; Rakitic ; Busi ; Ini - Messi ; Suárez

Aztán majd jön csereként Coutinho, Paco és Denis, ha utazik egyáltalán. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.02. 17:13:55

Valverde nyilatkozta, hogy nagyon töri a fejét az Espanyol elleni rotáción. Igaza van, mert kritikus ponton van a csapat a sűrű sorozat miatt. A legmerészebb húzás szerintem az lenne, ha Messi és SR a padon kezdene.
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2018.01.30. 20:38:12

Sziasztok,nem biztos, hogy a megfelelő topicban vagyok a kérdésemhez, de nem láttam más opciót.
Tudja-e valaki véletlenül, hogy kiskorú gyereknek kell-e jegyet venni bajnoki meccsre? Köszi előre is a válaszokat!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.29. 19:04:25

Szerintem egyszerűen Cout helye nem igazán volt megfelelő. Látszott nagyon, hogy Messivel egymáson vannak + neki még szokni kell a társakat. Ini szerintem nem játszott rosszul, de Dinnye nem igazán ment jókor, jó helyre, sokszor vakon vagy nem időben indult be. Paula meg olyan, mint ha állandóan gólt akarna szerezni, sokszor marad fenn, védő munkája így többször elmaradt. A gólról igazán Umtiti maradt le és nem Rakéta, nem is értettem miért nem zárt vissza, hiszen a szöglet már régen meg volt. Rakéta ha nem megy ki rá, akkor maga viszi be, így, hogy kiváltott rá a másik maradt szabadon. Nem igazán volt jó döntése. A bíró meg tévedett ide is oda is. A néger gyereket simán kiállíthatta volna, második sárgával, kettő, de minimum egy tízig nem adott meg nekünk és igen Páko lesről jött vissza és Umtiti kezezett. Lesza....m, most nekünk is kedvezett. Nagy dolog, hányszor meg nem. Ilyen a spanyol bíráskodás.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.29. 18:30:02

Szerintem nem szabta el nagyon a tegnapi meccset Valverde, egyszerűen kicsit kiengedtek a srácok, nem volt meg az a taktikai fegyelem, ami a clean sheethez kell. Szerintem nem is elvárható, hogy az évi 70 meccs mindegyikén 100%-os legyen a koncentráció, néha kicsit lazábbra kell venni a figurát. Coutinho nekem tetszett, Inivel és Messivel nagyon szépen kombinált, a legszebb Barcás éveket idézve. Három óriási játékosról van szó. Kár, hogy Busquets nem játszott, megnéztem volna, hogy négyen mit művelnek.

Ininek meg örülök, hogy 34-hez közel is ennyit tud még adni a csapatnak, kíváncsi vagyok, hogy akkor Messi meddig lesz hasznos pl.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.29. 18:23:11

Meg még nagyon messze vagyunk a bajnokság végétől,mostanában több meccsünk is volt,ahol már nem pattant minden kifelé hátul (Soci,Epsanyol,Alaves) és a jó 2. félidőknek köszönhetően megfordítottuk,de simán benne van,hogy egyszer nem lesz jó 2. félidőnk se. Rangadókat otthon játsszuk,de inkább majd valamelyik idegenbeli meccset fogjuk elbukni,de ezzel nincs is gond. (csak ne hétvégén a dobálósok ellen mert akkor falnak megyek :D ).
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.29. 18:19:11

Nem, mert nem a PLt nyertük meg :D

Viccet félre téve én nem hiszem, hogy ezt engedné a liga
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.29. 17:40:44

recrea írta:Az legalább kiderült tegnap, h ótvarul játszva is tudunk nyerni, illetve Busi pihent, csakh a jó oldalát nézzük a dolognak. Kicsit aggasztó lesz a csütörtöki kupameccs után idegenben játszani az Espanyolnál, de úgyis utcahosszal vezetünk. Mondjuk meg tudnék inni pár sört a veretlenül megnyert bajnokság után.
Vajon ha veretlenül lehoznánk a bajnokságot, akkor mi is kapnánk arany kupát mint ahogy az Arsenal kapott 2004-ben?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.29. 17:18:09

Az legalább kiderült tegnap, h ótvarul játszva is tudunk nyerni, illetve Busi pihent, csakh a jó oldalát nézzük a dolognak. Kicsit aggasztó lesz a csütörtöki kupameccs után idegenben játszani az Espanyolnál, de úgyis utcahosszal vezetünk. Mondjuk meg tudnék inni pár sört a veretlenül megnyert bajnokság után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.29. 16:33:56

Tény, hogy vastagon köszönhetjük a sporinak is a győzelmet. Annak ellenére, hogy egy rakás helyzetet elpuskáztunk.

A másik tény meg az, hogy egyáltalán nem izgat. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.29. 16:24:44

Tivornya írta:
mess2009 írta:segítene valaki? ez a lesről jött vissza passzus, hogy van pontosan? a bejátszott és itt is látható képen Paco valóban lesen van de a labda még nyilvánvalóan el sem indult felé, még nincs láb ami lendülne! egy lépést pedig lehet visszalépni akkorra...
a kontrákról: egyenes következménye a nagy mellénynek, ahogy valaki helyesen említette...mi a francért kell még Piquenek és Umtitinek is fent tili-tolizni ?! különösen mert láthatóan két közepes képességű csatár is lefutotta őket rendre.
Kikockáztam a jelenetet, egyértelműen lesen volt Paco: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... vtelen.png
igen, közben én is találtam több részletet is...valójában az dönthetett, hogy amikor SR. elrúgta, még két ember állt a labda útjában Suarez és a védője (megjegyzem, ha a védő ért esetleg bele utóljára?) ő erre koncentrált és mire a tekintete Pacot észlelte az már visszalépett...olyan képességű ember nemigen létezik aki a pillanat tört része alatt visszapörgeti, SR. ig az akciót! így kilassítva persze ok.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.29. 12:36:18

visca el barca írta:
semedo eltiltott a BL-ből sárgák miatt, szóval ez így halott ötlet.
Akkor marad az, hogy Paulaner megy Roberto elé a jobbosra. De ez már másik topic.
A bajnokikra is egy hasonló felállást el tudnék képzelni csak Iniesta helyett Coutinho-val a baloson.
Amúgy én nem találtam soknak sem a rotációt sem a támadójátékosok számát. Azon lehetne talán változtatni a jövőben, hogy Digne és iniesta ne szerepeljen egyszerre, illetve egyszerre mindkét szélső védőnket ne pihentessük, hanem akkor inkább egyik héten az egyiket, másikon a másikat. Digne mellé egyébként Coutinho sokkal jobban elmenne a baloson, mert több területe lenne a brazilnak és talán kevésbé mászna Messi nyakára.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.29. 12:18:03

crixus írta:Stegen- Semedo,Piqué,Umtiti,Alba-Busquets,Rakitic,Iniesta,Roberto-Messi,Suárez kezdőt küldeném ki.
semedo eltiltott a BL-ből sárgák miatt, szóval ez így halott ötlet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.29. 12:13:47

A tegnapi meccs szerintem nagyon tanulságos volt abból a szempontból, hogy a Chelsea-től is hasonló taktikát várhatunk majd a BL-ben, ők pedig nem az alavesi szintet fogják képviselni, még úgy sem, hogy az Alaves tegnap 100%-ot nyújtott.
Én egyébként azt éreztem, hogy Iniesta nagyon a szélen játszott, ami nem ízlett neki, ahogy Coutinho-nak sem feküdt az, hogy a jobboson kellett játszania. Nyilván Busquets hiányát is éreztük, ez sem kérdés, ahogy az Alba-Digne kettős közötti különbség is kijött. Digne kevésbé tudja segíteni a támadásokat, emiatt kellett Iniesta-nak is többet a szélre húzódni.
Az angliai meccsen én ha semmi sérülés nem jön közbe, akkor ebből a meccsből tanulva változtatnék pár dolgon.
Stegen- Semedo,Piqué,Umtiti,Alba-Busquets,Rakitic,Iniesta,Roberto-Messi,Suárez kezdőt küldeném ki. Dembelé még nem lesz 100%-os az szinte biztos, így kerülne nálam Semedo a kezdőbe, aki előtt Roberto tökéletes lenne a jobboson. Így az a szél hátra és előre is biztosítva lenne. Azon lehetne még elmeditálni a tegnapiak alapján, hogy idegenben Iniesta helyett esetleg Paulinho-t is be lehetne dobni, de szerintem az a kreativitás, amit Iniesta képes adni, az kell a középpályára, pláne Dembelé és Coutinho hiányában. Paulinho csereként lenne tökéletes, ha Iniesta kifárad. Vidal, Deulofeu, Gomes, Denis pedig remélem a pálya közelébe sem kerülnek aznap. :lol:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.29. 11:02:41

Mivel még mindig sokan Valverde sarának tartják a GYŐZELMÜNKET.

Nem elég, hogy teljesen indokolt volt a sok pihentetés az Alaves ellen, de ami még fontosabb, arra senki se számíthatott, hogy a fél Alaves élete meccsét játssza. Mert el kell ismerjük az Alaves fantasztikusan erőn felül teljesített mind védelemben, mind támadásban. Leginkább én amúgy azt éreztem h Busi helyét nem tudták betölteni. Legközelebb jobb lenne AG Busi helyén az ilyen meccseken, mert Rakitic és Pau semmilyen stabilitást nem adtak a csapatnak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.29. 10:06:41

mess2009 írta:n
Semédó, na itt érzek komoly hibát Valverdét illetően...ez a jó képességű srác a védekezéskor taktikailag fegyelmezetlen, a támadásoknál ugyanúgy nincs társa ahogy Digne-nek... volt egy nagyon jellemző jelenet : Messi megáll Semédo előtt 2 méterre és szinte gúnyosan mutatja hogy, komám elindulnál?! na ez egy fiatal kölyöknek nem fogja növelni az önbizalmát...
Paulinho, érdekes ugyanezt érzem mint Palesz...a végig, vagy a kezdős meccsein sokkal gyengébb, bár tegnap sem állt messze a bepöccentős góltól!!
maás:
Erre én is emlékszem, de nem éreztem benne gúnyt, egyszerűen mutatta, hogy hova kellett volna mennie. Digne esetében is volt egy hasonló ilyen, talán Suareztől vagy Initől már nem emlékszem pontosaan. Nekem a franciával nincsen gondom, cserének rendben van, de ilyenkor, mikor középen tömörülnek szét kell húzni a pályát, ő pedig képtelen volt. Hatalmas területek nyíltak szélen, de ő kb a félpályánál kocogott. Alba beállásával összehasonlíthatatlan lett a széljáték.
Coutinho szerintem egyáltalán nem volt rossz, végre Messi mellett is volt egy olyan játékos, aki rendre megverte az embereit, így nagyobb terület is nyílt a többieknek, viszont tényleg iszonyatosan egymás nyakán voltak. Ráadásul Messit ilyen gyengén nagyon rég láttam játszani. Annyi labdakezelési hibája volt, mint máskor fél szezon alatt. Lehet, hogy belefért ez a kísérletezgetés, de hiába egy Alaves ellen játszottunk, ilyen középpályát bevállalni öngyilkosság, főleg ha látatlanba lehet tudni, hogy kontrázni fog az ellenfél. Volt össz-vissz egy védekezőbb típusú játékos, de Rakitic hiába játszik jól azon a poszton, nem vkp, egyedül kevés. Messi-Suarez úgysem védekezik, Ini sem bírja már, Paulinhoról tudjuk, hogy fegyelmezetlen, nem a védekezés az erőssége, ráadásul a villámléptű Piqué is folyamatosan fent mászkált. Kicsit azt éreztem, hogy amolyan "lőjünk többet, mint kapjunk" taktikával küldte fel őket Valverde. Túl sok következtetést és tanulságot nem hiszem, hogy le lehetne vonni, sanszosnak tartom, ha nyerünk mondjuk 4:1-re sem látnánk még egyszer hasonló taktikát. Nem jellemző igazán EV-re.
Ráadásul a helyzetkihasználásunk is ismét gyenge gyenge volt. Suarez viszont egy állat. Az utóbbi kilenc meccsén zsinórban betalált (ha a kupát belevesszük). Nála aztán van formaidőzítés. Ha a Realnál is lenne egy ilyen ember nagyot fordulna a kocka a BL párharcban a PSG ellen. Csak tartson ki a formája a Bl-re, ott még adós a gólokkal.

Azt azért nem mondanám, hogy csak bírói segítséggel nyertünk. Nálunk is elmaradt egy tizi, Wakasot már az első félidőben ki kellett volna szórni, csodálkoztam is Abelardon, hogy a félidőben nem kapta le.
Forca Barca!!!!
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.01.29. 09:23:26

mess2009 írta:segítene valaki? ez a lesről jött vissza passzus, hogy van pontosan? a bejátszott és itt is látható képen Paco valóban lesen van de a labda még nyilvánvalóan el sem indult felé, még nincs láb ami lendülne! egy lépést pedig lehet visszalépni akkorra...
a kontrákról: egyenes következménye a nagy mellénynek, ahogy valaki helyesen említette...mi a francért kell még Piquenek és Umtitinek is fent tili-tolizni ?! különösen mert láthatóan két közepes képességű csatár is lefutotta őket rendre.
Kikockáztam a jelenetet, egyértelműen lesen volt Paco: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... vtelen.png
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.29. 09:10:32

Én nem hibáztatom Valverdét, szerintem úgy volt vele, hogy mikor ha ne most próbálkozzon mindenféle eldurvult felállással. :D

Legalább most kipróbálta, és tudja hogy kihúzhatja jelenleg azt a megoldást, hogy Coutinho a jobboson játsszon, inkább most mint egy komoly meccsen.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.29. 09:09:05

na még egy két gondolat:
-Coutinho, szerintem egyáltalán nem az a baj, hogy jobb vagy bal oldal! simán megoldaná...az a baj, hogy ő egy villámgyors, lendületes focit toló csapatból jött ahhoz van szokva és nem a 16-ost körbe táncoló tili-tolihoz.
Digne-Alba, én nem esnék azért túlzásba már ami Digne lehúzását illeti!egyetlen komoly hibája, hogy passzív!!! láthatóan nem kap annyi labdát mint Alba és nincs is kivel összejátszania, summa: Alba többet próbálkozott -eredménytelenül.(tegnap)
Semédó, na itt érzek komoly hibát Valverdét illetően...ez a jó képességű srác a védekezéskor taktikailag fegyelmezetlen, a támadásoknál ugyanúgy nincs társa ahogy Digne-nek... volt egy nagyon jellemző jelenet : Messi megáll Semédo előtt 2 méterre és szinte gúnyosan mutatja hogy, komám elindulnál?! na ez egy fiatal kölyöknek nem fogja növelni az önbizalmát...
Paulinho, érdekes ugyanezt érzem mint Palesz...a végig, vagy a kezdős meccsein sokkal gyengébb, bár tegnap sem állt messze a bepöccentős góltól!!
maás:
segítene valaki? ez a lesről jött vissza passzus, hogy van pontosan? a bejátszott és itt is látható képen Paco valóban lesen van de a labda még nyilvánvalóan el sem indult felé, még nincs láb ami lendülne! egy lépést pedig lehet visszalépni akkorra...
a kontrákról: egyenes következménye a nagy mellénynek, ahogy valaki helyesen említette...mi a francért kell még Piquenek és Umtitinek is fent tili-tolizni ?! különösen mert láthatóan két közepes képességű csatár is lefutotta őket rendre.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.01.29. 08:58:35

A szabálykönyvben leírtak alapján jól döntött a rigó Piqué és Umtiti kezezésénél, idézem a passzust:

"A labda kezezése
A labda kezezésekor egy játékos a kezével, vagy a karjával szándékosan kerül
érintkezésbe a labdával.
A következőket kell figyelembe vennie:
• a kéz mozog-e a labda fele (és nem a labda a kéz felé);
• az ellenfél és a labda közötti távolság (váratlan labda);
• a kéz helyzete még nem jelenti azt, hogy szabálytalanság történt;"

Forrás: http://dokumentumtar.mlsz.hu/02_Szabaly ... 60520).pdf
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2018.01.29. 09:14:30-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.29. 08:54:56

Sztem se lógott ki lefelé Cou, 2-3 védő, Paula meg Messi is rosszabbul játszott nála. Raki, Suarez, TS meg Ini játszott jól, de Iniesta is elszórt olyanokat, h csak lestem. Mintha a fél csapat másnapos lett volna.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2018.01.29. 08:43:56

Nem értem, mi bajotok volt ennyire Coutinhoval. Látszott, hogy nagyon odateszi magát, voltak igen jó passzai, alig hibázott és semennyire nem lógott ki a csapatból tegnap. Megkockáztatom, nem játszott rosszabbul, mint Messi. Perch, hogy egy ilyen gyenge napot fogott ki a csapat, a védelem teljesen zavaros volt helyezkedésben és érthetetlen, hogy a széleket miért nem játszottuk be rendesen és alig lőttünk kapura értelmeset. Még Albanak sem volt egy normális beadása sem, pedig ő legalább tolta keményen és tökéletesen helyezkedett. Robertot meg keveset játszották meg a társak, nem értettem.
Válasz küldése